CORRESPONDENTIE Wat is n luchtspiegeling? Beste raadselnichtjes en -neefjes. Nu, jullie hebben me werkelijk na laten genieten van de 3 Oct. viering, hoor! Wat een heerlijke dag is het geweest voor ons allen En wat fijn, dat jullie konden uit slapen nïi al die drukte, nu de tijd juist teruggezet werd. Dat was een bof, hè! Zoo- dat. jullie je allen dén volgenden dag weer frisch en uitgerust voelden, denk ik. Ja. ik heb den optocht ook bijzonder mooi ge vonden. En. al had ik jullie brieven niet gelezen, dan behoefde ik nóg niet te vra gen. hoe jullie het op de kennis vonden: daar konden jullie natuurlijk niet wég komen! Alleen de kaneel- of suikerpij p in den mond kon het Scheiden zoet maken! En. kihderen. nu is het dan herfstweer, dus.raadselweer. In óns krantje moet het nu bijzonder gezellig zijn, zooveel mo- gelii1* aereveld inzenden: en als je nog nichtjes, neefjes, vriendjes of vriendin netjes weet. die ook mee willen doen, zijn zij welkom Juist voor den herfst- en win tertijd is het oplossen en insturen van de raadsels een echt gezellig werkje, bij uit stek geschikt daarvoor. Ik verwacht dan ook in de komende maanden vast nog uitbreiding van onze familie. En heerlijk is het voor mij zoo'n vasten kring om mij heen te weten van héél getrouwen, die nooit of bijna nooit, ontbreken. Maar na tuurlijk zijn evengoed welkom, die af esn toe inzenden of eens een keertje overslaan. Nu de brieven. Bennie de Bruin. Je hebt werkelijk niets overgeslagen van het feest. Ik wil gelooven, dat je 's avonds niet meer op jó beenen kon staan. Wat kwam dat uurtje extra dien nacht juist goed van pas! Jannie van Biezen. Gelukkig, dat je van het feest toch mee hebt kunnen ge nieten. En je mocht zelfs naar het vuur werk, dat was heelemaal een extraatje. Jammer, dat je het nu daarmee juist zoo slecht trof. Je hoorde genoeg, maar zien-. Hoe gaat het met Moeder? Weer miin beste wenschen voor haar. Jacob Kruit. Nu, jij hebt het er van mogen nemen op 2 Oct. En je schildert me alles met recht in woord en beeld. Je zult zoo een vrrv»pik klantje geweest zijn Zaterdag. Lvdia Botermans. 't Is maar heerlijk, dat ik altijd brieven op mooi postpapier van jou krijg. Ik dacht net, dat het nu afgeloopen was en zie, nu krijg ik toch weer een mooi velletje. Ja, hoor, ik heb het ook prettig gevonden op 2 Oct., en veel gezien Groeten aan Coba. Trijntje Bergman. Jij hebt dus ons feest vanuit de verte gevolgd. Dan is je kleur goed ingebrand van den zomer, dat deze nog te zien ls. Annie Schipper. Dat vond je zeker erg leuk in de Taptoe mee te loopen? Ja, je la^ 't al. Ik genoot ook van den moolen opkocht. En begreep je het een beetje? Mida van der Holst. Ook al niets mis- geloooen op 2 Oct.! Ja, ik ben 'smorgens oo^ on het land geweest en heb al de din gen gezien, waarin Jij gezeten hebt. Het raadsel stuurde je al eerder; het krijgt nu juist een beurt, zooals je ziet. Jo Outshoorn. Wél genoeg beleefd, maar nu geen tijd, er over te schrijven, hè! Dam graag de volgende week. Prettig, dat je toch even een groetje zond. Tine Verbiest. Ja. die bloemenmeisjes waren snoezig in de optocht; het was een heele wandeling voor hun kleine beentjes. Ja. 't is met recht wiel „rennen". Triintie v. d. Bosch. Jij bofte, dat je naar het vuurwerk mocht. En bofte daar na niet, dat het dit jaar juist slecht te zien was. Misschien bof je volgend jaar met allebei. Prettig, dat het oogje van de poes betert. Wim en Cor Bekkering. Ja, dat ging goed met je speldjes. Je zult het later nog wel eens willen doen. De optocht sprak nu meer tot je, nu je er wat van begreep. Geertrui de Groot. Neen, de Taptoe zag ik niet, wel alles op 2 Oct. Ja, zoo'n dag vliet om. maar je hebt hem goed besteed. Aüda Stikkelorum. Natuurlijk ben ik naar den optocht gaan kijken met mijn ki-'' n Je bedoelt misschien de hand van Aurora, de Dageraad, In 't rood. vóór den Zonnewagen, die haar hand opheft om de ooorten van den hemel te openen voor den Zonnegod. \ns Outshoorn. Dat Is grappig, wat je schrijft. Dus ons krantje bewijst je Tante goede diensten en houdt haar prachtig van haar nichtjes op de hoogte. Zorg maar, dab je echte Tante en je Raadsel tante elke week wat van jullie te lezen krijgen. Prijna en Hester Slootweg. Helaas, konden jullie niet onder de goede oplos singen geplaatst worden. Je ziet het wel aan de oplossingen der raadsels. Volgen den keer maar weer goed je best gedaan. Cobie Llndhout. Jij hebt op een af stand. ook nog een beetje 3-Oct. gevierd. Dat smaakte best, denk ik. Dat trof jij, met dat raadsel van Doorn. Wat een beeldige enveloppe, met goudpapier gevoerd! Drietal Laman. Zoo, dus jullie hadden Maandagmiddag nog een fijn staartje van den 2 Oct dag. Mooi was de optocht, hè Wim? Welke twee van iullie wierpen den brief bij mij in de bus Dinsdag? Jullie be grijpen wel. waarom ik dat vraag! Army Boekesteln. Schrijf dan nu den datum op: 23 Pebr. En laat maar eens gauw hooren. of ie 't prettig vindt op kan toor. En nu 't beloofde versie: Ernst en Vrijheid. Geen vrijheid zonder ernst. Geen ernst ook zonder haar Want zij alleen maakt d'ernst, Oprecht, gezond en waar. Leny Hartwijk Ik begrijp, dat je nog meer genoten hebt dan ie woorden konden uitdrukken, op 2 Oct. En durfden de kleintjes ook in de ..Deense he Hoog vaart"? Je hebt het land dus op allerlei manieren gezien: vanuit de lucht, vanaf den grond, draaiende en zwevende! Cornells Arbouw. Ja, de zon maakt alles mooier; op t allerlaatst heeft zij toch nog even op den optocht geschenen. Je was zeker ook voor 't eerst bij het vuurwerk? Wat trof je dat nu slecht. Het was „on zichtbaar" vuurwerk. Dank voor je raadsel. Liesje van Driel. Wat fijn, dat je ook het feest hier in Leiden meemaakte. Ik vond den optocht heel mooi; hij was wel wat korter dan verleden jaar. Ja, bij jullie buiten ls het gauwer koud in huis dan bij ons in de stad. Htemny Hoogstraten. Wat heb je me verwend, toen je uit was. Ook hartelijk dank voor je tweede mooie ansicht uit Assen. En kon je dien avond wakker blij ven tot 12 uur? Toen sliep je den volgen den morgen zeker een gat in den dag' Jannie Kop. Zes oplossingen goed zooals je ziet. Ja, er ziin veel nichtjes, die, als jij, de bloemenmeisjes in den optocht het mooiste vonden. Neen. aan het vuur werk heb je niets gemist. Blijf je nu hier in Leiden? Zusjes Hartevelt Je bent niet de eenige, Rie; na 3 Oct. zijn er heel wat menschen en kinderen verkouden. Nu weer beter? Ja, je las hierboven al, dat ik alles ook mooi vond. Mientje de Water. En bleef je op den beganen grond niet doordraaien, na zoo veel keeren in den draaimolen? Dus je had een goed touwtje te pakken met trekken. Marietje Prenen. Dat is een heele durf, dat je op de bewegende trap naar boven bent geklauterd. Het was een granoig ge zicht, telkens iemand uit dien „glijkoker" te voorschijn te zien komen. En durfde je ook al op de emotiebaan? Marietje van Vliet. Ik zag, net als jullie, mooi den optocht, maar niet het vuurwerk. Dat hoorden we alleen, hè! Na tuurlijk mag je het versje ook gebruiken; hetzelfde wensch ik jou ook toe. Groeten aan de beide anderen. Rie Kettenis. Prettig, dat je nu den optocht be green ook: dan heb je er nog veel meer aan. Je briefjes zijn den laatsten tijd goed in orde: eentje of geen fout er in! Adri Arbouw. Ook al genoten; je schrijft als al de anderen, zoo opgewekt over 2 Oct. Het is ook zoo'n echte feestdag voor ieder een. Toos en Beppie Bbuter. Neen, het is te genwoordig niet makkelijk, om iets ge schikts te vinden. Nog maar een beetje ge duld. Dat was leuk, zoo met twee vriendin nen er op uit. En houdt Moeder wel van hutspot? Lena Prevo. Wat kreeg ik een mooi vel postpapier van je dezen keer. Nu ken je den optocht haast uit je hoofd, denk ik, nu je hem zoo vaak zag. Eesje Bleyie. Hartelijk welkom bij ons. Natuurlijk mag je raadsels insturen. Van deze zal ik het tweede gebruiken; het eer ste had ik al in mijn voorraad van een ander raadselnichtje en Je ziet, 't is juist aan de beurt. Gretha en Wim de Graaf. Natuurlijk genoten jullie ook op 2 Oct. Nu ga je zeker flink doorbreien aan je 2e handschoen, want ze zullen nu gauw noodig zijn. En staat het versje al in je album? Jo Drabbe. Je vond 't zeker leuk, om in de taptoe mee te loopen? Ik hoorde ook. dat deze zoo lang was. 't Was leuk, dat je er op 't Rapenburg zelf ook iets van zag. 't Zwemmen is nu zeker afgeloopen? Ik miste je zwempraatje! En heb je 't tot het laatst volgehouden? Joh. Koekebakker. Gezellig, dat je me zooveel over jullie allen schrijft; nu ben ik meteen op de hoogte. Ja, jij kimt Moe- Een groepje reizigers zwerft door de woestem, versmachtend van dorst. Daar ziet opeens een van hen in de verte een oase: water, boomen, een liefelijk land schap. Ze versnellen hun pas, bijna heb ben ze de ease bereikt, maar't liefe lijke beeld is even snel verdwenen, als het verscneen. 't Was geen echte oase, maar slechts een luchtspiegeling of met een WOO!'d een morgana. Hoe ontstaat zoon luchtspiegeling toch? zul je vragen. Bestaat ze alleen in de overspan nen verbeelding van de doodvermoeide rei- zagers. Neen, die oase, die ze voor zich zien, bestaat wel degelijk, maar ze ligt veel verder weg, achter den horizon. De licht ste len <he door de echte oase worden uit gezonden, zijn weerkaatst door een lucht laag van een andere temperatuur en dicht heid, die zich bevindt tusscheh de echte oase en het oog van den reiziger, 't Is net or er een reusachtige spiegel In de lucht hangt en deze weerspiegelt de oase Het schijnt nl. zoo te zijn dat de lichtstralen telkens als ze een luchtlaag van een an dere dichtheid bereiken, er niet in kunnen doordringen en gedeeltelijk worden weer kaatst. der al flink helpen op jouw leeftijd. Je mag anekdoten insturen, wanneer je wilt en dan wacht je maar af, wanneer er een geplaatet wordt. Oorrie Kuit. Ja, zoo heb ik ook wel eeni ge keeren gevaren, In zoo'n kleine boot een eindje langs de kust. Dat was een fijn tochtje voor je dezen zomer Met Vader kun je zeker nooit mee? Anna Klos. Je kunt later nog vaak ge noeg feest vieren. Als je niet in Lelden woont, gaat dat ook moeilijk. Bedank Joh. voor zijn raadsel. Matthy van Leeuwen. Ja, het is met het 3-Oct. feest een gezellige drukte op straat. Daar genoot je ook al van, hè? En op de kermis kon je het ook wel uithouden, merk ik! Jannie van Groeningen. Nu, jij hebt heel wat vreemde dingen gezien op de kermis. Je keek je oogen zeker wel uit! De optocht kwam langs je huis, hè, dat was makke lijk voor je. Leendert Moraal. Van je 3 raadsels zijn er 2 geschikt, en wachten op een beurt, 't Is al prettig, dat je niet aldoor in bed behoeft te liggen. Weer 't beste met je; ik vind het erg prettig, elke week wat vair je te hooren. Gerrie Keinemans. Verleden week had den we dan nog een paar heerlijke herfst dagen. Maar nu wordt 't koud en gaan we onze winterkleeren opzoeken. Jan Bronsgeest. Ja, Jan, dat raad je gced: bijna alle brieven handelen dezen keer over het afgeloopen feest. Neen. zelf draai ik liever niet, maar ik Vind 't erg leuk, er naar te kijken, en alle vroolijke kinderen in den draaimolen te zien. Bij mij ook alles in orde, hoor. Je leeft echt met je nichtjes meel Abraham Fakkel. Je houdt zeker veel van mooie muziek. Het is maar goed, dat je nu niet naar ét vuurwerk bent geweest. Je had er niets aan gehad dezen keer en jij lag maar beter in je bed! Jebtie de Bree. Al was 't dan weinig, tk was toch blij, weer even wat van je te hoo ren. Een hartelijk groetje van me terug. Sary Akkerman. Je ouders hebben je la ten genieten, hoor je hebt 't heele feest programma van begin tot einde afgewerkt. Er> je was goed uitgerust je had imimers „vooruit" geslapen en kon nu goed van alles genieten. Prettig, dat je me alles zelf schreef. Marianne Immink. Binnenkort zal ik aan je raadsel denken. Je hebt hierboven al meermalen kunnen lezen, dat ik den op tocht ook erg mooi vond? Kon je hem nog net vanuit je huis zien? Marietje Hoppenbrouwer. Wat 'n lange dag was dat voor je Zaterdag! Vielen je oogen niet dicht, vóór je thuis was? Aan genaam kennis te maken met je broertje Henkie. Als hij 7 of 8 jaar is, hoop ik de kennismaking met hem voort te zetten! Bijzonder jammer van het vuurwerk. En hier is het einde weer. Een gezellig 3-October-nababbeltje dezen keer, hè! En, weten jullie nog, ik had immers voor Octo ber nog niets fijns beloofd, iets, om je op te verheugen, om op'te „vlassen", noemen jullie dat, is 't niet? Nu dan, let maar op: prijsraadsels zijn in aantocht. En nu ver dwijn ik weer voor een week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22