ILEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 7 October 1937 WEERBERICHT. Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland De ramp van de Specht. Buitenland Japan en de veroordeelingen van Genève en Washington. |KIN/T IN UTTEIE^I BEURSOVERZICHT Barometentand. Gistermiddag 3 uur: 770. Hedenmiddag 3 uur: 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 773.9 Sarna. Laagste Stand 751.3 Genua. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige, in het Noorden tijdelijk nog krachtige Oostelijke wind. Toenemende be wolking met kans op regen vooral in het Zuiden. Weinig verandering in tempera tuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro. Instituut te De Bilt. De hoogedrukking trekt in beteekenis afnemend Noordoostwaarts, de depressie over Frankrijk neemt geleidelijk toe en breidt zich Noordwaarts uit. In Frankrijk is tot aan Parijs matige regen gevallen en duurt de regen op vele plaatsen nog voort. Biarritz had 21 m.M. Op de Noordzee waait het nog krachtig uit Oost en aan de Noor delijke Noorsche kust stormachtig uit Zuid west, overigens is de wind matig tot zwak. In Zuid-Dultschland viel nog regen, in het Noorden is het droog evenals in geheel Zuid-Scandinavlë, waar plaatselijk de tem peratuur onder het vriespunt daalde. Ook op de Britsche eilanden is het weer droog en de wind zwak tot matig met vrij zware •bewolking. In Zwitserland is de lucht be trokken en de hoogste toppen zijn in wol ken gehuld. De uitbreiding van de depressie in Frankrijk en de Westelijke toevoer in Zuid-Frankrijk doen de kans op regen in onze omgeving toenemen, vooral voor het Zuiden van ons land. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Winst., 10 gr. C„ betrokken. Londen: N„ 11 gr. C„ lichte regen. Berlijn: O.N.O., 9 gr. C., betrokken. Nice: Winst., 14 gr. C„ regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. K.>. 12 uur 'smidd.: 9 gr. C. (48 gr. F.i. 3 uur nam.: 9 gr. C. (48 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 4.30 uur; nam. te 16.47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Donderdag: 5.56 n.m. tot 5.40 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 7 Oct. op: 9.38; onder 18.17 uur. HAAGSCHE RECHTBANK. Bekentenis na den eisch! De 20-jarige monteur J. v. d. R. uit Den Haag, die reeds meermalen is veroordeeld, stond vanmorgen terecht in verband met een tweetal diefstallen met braak. ge pleegd te Voorburg en Wassenaar. Bij den landbouwer v. d. Vet te Voorburg, had hij f. 37— buitgemaakt, en in de fabriek van den heer J. de Groot te Rijswijk een be- urag van f. 67.eenige effecten en post zegels. Er werden verschillende getuigen gehoord, o.m. de 20-jarige J. Boutkamp, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring. met wlen verdachte over de inbraak te Rijswijk tevoren had gesproken. Van het gestolen geld, had B. een deel ontvangen. Verdachte ontkende de inbraken te heb ben gepleegd. De Officier van Justitie achtte aan de hand der getuigenverklarin gen het tenlaste gelegde bewezen, en vor derde anderhalf jaar gevangenisstraf. Verdachte zeide thans een bekentenis te willen afleggen. Hij was door twee andere personen gevraagd in te breken bij den landbouwer v. d. Vet. Eerst had hij gewei gerd. doch men dwong hem hiertoe. Daarop heeft hij de inbraak gepleegd, en aan ze keren van Eden een deel van het gesto- lene gegeven. Daarna had Boutkamp hem overgehaald te Rijswijk de inbraak te ple gen. omdat hij geld noodlg had. Hierbij had hij wel geld en postzegels, doch geen ef fecten gestolen. De verdediger pleitte cle mentie. Gestolen bloemen. H. V., zonder vaste woonplaats, en thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, heeft te Oegstgeest van den bloemist L. Zwanenburg en J. Star een hoeveelheid bloemen weggenomen, zoodat hij wegens diefstal techt stond. De zoon van S. had V. de bloemen weg zien dragen, en hem toen gewaarschuwd. Verdachte zei dat deze S. hem zelf had geholpen bij het bundelen der bloemen, want hij had gezegd de bloemen te hebben gekocht. De officier achtte het tenlaste gelegde bewezen, en het verhaal van de gekochte bloemen was niet erg geloofwaardig. Daar verdachte reeds eerder was veroordeeld, vroeg de officier nu vier maanden gevan genisstraf. De verdediger zeide dat V. reeds drie maanden in voor-arrest heeft doorge bracht en verzocht een meer clemente straf. N.V. v/h. J. C. ZAALBERG EN ZOON. Vergadering van aandeelhouders. Op de heden gehouden algerrieene verga dering van aandeelhouders der N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Fabriek van wollen dekens v/h. J. C. Zaalberg en zoon, werd de balans en verlies- en winstrekening over het jaar 1936 goedgekeurd. Tot commissarissen werden benoemd de heeren ir. F. H. E. Guljé, alhier, en J. P. van Rossum te Amsterdam. In de buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders werden de reorganisatievoor stellen goedgekeurd en tot statutenwijzi ging besloten. Tot directeur der N.V. werd benoemd de heer J. G. Bodewes te Voorburg. 4 MILITARIA. De le luit. C. F. v. d. Berg van het 4 Reg. Inf. wordt van 11 t/m 16 October as. gedetacheerd te Waalsdorp voor het vol gen van een cursus geweervechten; de ser geant capitulant Haspers van dat regiment wordt op genoemden datum gedetacheerd bij het Reg. Grenadiers voor het volgen van een schiet technischen cursus. DE MARGARINEPRIJS. Het Nederlandsch verbond van vakver- eenigingen heeft aan den minister van economische zaken een adres gezonden met betrekking tot de verlaging van de crisis- heffing op boter en den prijs van de mar garine. Aan het einde van een van cijfers voorziene toelichting wordt den minister verzocht, zoodanige voor de fabrikanten bindende voorschriften te willen maken, dat, geheel overeenkomstig de bedoeling van zijn beslissing van 28 Augustus: de on vermengde margarine in den kleinhandel verkocht zal worden voor een prijs, waarin, behalve een met 5 ct. verlaagde heffing, ook het verschil is verrekend tusschen den kostprijs van een ons margarine en een ons boter en de voorheen verkochte melange verkrijgbaar zal zijn voor een prijs, die 5 ct. ligt beneden die van f. 1.08, welke voorheen voor dit product betaald wérd. BRAND TE MUSSELKANAAL. Gisteravond is aan de Marktstraat te Musselkanaal tot den grond toe afgebrand het dubbele woon_ en winkelhuls, bewoond door de gezinnen K. Stulve. kapper en G. Bouwman, grossier in groeten, -fruit, enz. Niets werd gered. De heer Stuive was sinds eenlgen tijd niet meer verzekerd Het be lendende doktershuis kon behouden blijven evenals de Ned. Herv, kerk. Rijwieldiefstal te Leiden. A. B.. suikerwerker te Lelden, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring, heeft te Leiden twee rijwielen gestolen. Mej. J. v. d. G. had haar rijwiel in bruikleen gegeven aan S„ die het voor een café aan den Morschweg had geplaatst. Daar was het even later verdwenen. Mej. O. had aan de Middelstegracht ge zien, dat iemand een fiets voor het café van haar echtgenoot neerzette. Even later zag zij dat verdachte dat rij wiel wegnam Verdachte bekende. De officier merkte op dat verdachte al eens is veroordeeld, zoodat nu een jaar ge vangenisstraf werd gevraagd. De verdediger gaf toe dat B. al eerder tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld, waarvan hem echter een deel werd kwijt gescholden. In verband met dit laatste, vroeg pl. clementie. De valsche aanklacht. De corveeër J. S. te Lelden had tegen een vertegenwoordiger van een stofzuigerfa- bi-iek bij den officier van justitie een aanklacht ingediend, dat hij een valsche handteekenlng had geplaatst onder een koopcontract voor een stofzuiger. Schriftkundigen hadden echter mede gedeeld, dat de handteekening wel degelijk van S. zelf was. De officier had tegen S. tien maanden gevangenisstraf geèlscht. De rechtbank heèft hem heden veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf. Vrijgesproken van dood door schuld. De vertegenwoordiger H, J. H. M. uit Lei den had op den weg nabij Zwammerdam den chauffeur van een tractor met opleg ger. die naast het voertuig stond, met zijn auto zoodanig aangereden, dat deze vrij wel op slag dood was. De verdachte had betoogd dat hij dooi de koplichten van den tractor was ver blind. De Officier had tegen M. f. 250 boete subs. 100 dagen hechtenis geëischt. De Rechtbank achtte het ten laste ge legde niet bewezen en sprak hem vrij. Geen voorrang verleend. Op den hoek der Papenlaan te Voorscho ten had de motorrijder L C. den H. geen voorrang verleend aan een wielrijd- ster, die hierdoor was gewond. De officier had tegen den H. f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis geëischt. Verdachte werd heden door de Recht bank conform dezen eisch veroordeeld. Op het gevaarlijke kruispunt. Op het kruispunt Plantage-Utrechtsche Veer te Leiden, had de chauffeur J. P. G. v. d. W uit Voorschoten geen voorrang verleend aan den wielrijder M. J. K. uit Leiden, die vrij ernstig werd gewond. Tegen verdachte was een geldboete van f40 subs. 40 dagen hechtenis geëischt. Het vonnis werd f.40 subs. 20 dagen hechtenis. Wat van de post verbrand is. De val van het toestel door de boomen gebroken. De posterijen te Batavia hebben mede gedeeld. dat van de met de Specht mee gezonden poststukken een zakje uit Bata- via-centrum, bestemd voor Nijmegen, we gende 1.75 K.G., is verbrand. Bovendien zijn enkele brieven uit de zak uit Semarang bestemd voor den Haag. verbrand. De heer Hubermann. de bekende vlolist, verhaalde in het hospitaal aan Aneta. hoe. hii zich in de cabine bevond op een van de achterste stoelen bij de deur „Hij vond dat veiliger", zeide zijn secre taresse. mej. Ibbeken, die het onderhoud bijwoonde. De heer Hubermann vertelde verder hoe hij eigenlijk, toen het ongeluk ge beurde, alleen maar de eerste aanra king met de boomen heeft bemerkt en daarna in het geheel geen denkbeeld had van hetgeen zich verder heeft afgespeeld. Hij heeft, evenals zijn secretaresse, den indruk, dat het de boomen waren, die den val van 't toe stel gebroken hebben. Hij is zich slechts bewust van een volkomen horizontale beweging en hij kon daarom bh voor beeld ook niet vertellen of hij uit zijn stoel geslingerd werd. De secretaresse meent echter een begin van brand aan een der motoren te hebben gezien Zij had wel het besef, dat er iets ging gebeuren, maar realiseerde zich dit gebeurde zelf niet. DE WOLHANDKRAB TE KATWIJK-AAN-ZEE. De heer H, Boonders te Katwijk-aan-Zee heeft hedenmorgen bij het stoomgemaal aan de Binnenwatering te Katwijk-aan- Zee twee groote exemplaren van de zoo gevreesde Wolhandkrab gevangen. Het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken verklaart zich te willen onthouden van ieder commentaar op het besluit van het Amerilfaansche staatsde- partement ten aanzieii van de schending van het negen-mogendheden-verdrag door Japan, alvorens gauwJ^euiig. den inhoud van de verklaring të kennen. Diplomatieke Japansche kringen denken, dat het besluit van het staatsdepartement voornamelijk ten doel heeft den Volken bond moreel te steunen en achten 't twij felachtig, dat Genève zal komen tot posi tieve, doeltreffende maatregelen. In alge- meenen zin gelooven zij, dat het practische resultaat van het besluit van het staats departement van moreelen aard zal blij ven na de veroordeeling van het Japan sche optreden, „die" zoo voegen zij er aan toe, „reeds voldoende belangrijk is". De „Asahi" antwoordt op de redevoering van Roosevelt. Het blad vreest, dat de woorden van den president slechts tot ge volg zullen hebben China aan te moedigen en de Chineesche troepen aan te drijven onnoodlg den oorlog te verlengen. „Wan neer er in feite een oorlog bestaat tus schen Japan en China, terwijl er geen twijfel is, wie als overwinnaar daaruit te voorschijn zal treden, is het niet van pas de internationale rechtvaardigheid te wil len verdedigen door te dccreteeren, dat de sterkste de aanvaller is, zonder rekening te houden met de vijandige voorbereidin gen, die door den zwakste zijn gedaan". De „Kokoemin" verklaart, dat Japan oorlog voert .omdat de houding van zekere naties het bestaan en het geluk van het Japansche rijk bedreigt door de weigering ten aanzien van een billijke herverdeeling der natuurlijke wereldrijkdommen. Het blad besluit met te verklaren, dat de mo tieven der door Japan ondernomen actie een algemeene tendentie In de wereld zul len gaan vormen. HET CONGRES DER LABOURPARTY. Clynes heeft op het Labour-congres de aanvaarding bepleit van het rapport, dat reeds door het vakvereenlgingscongres is aangenomen. In dit rapport wordt gewe zen op de noodzakelijkheid, de vriend schapsbanden met Amerika te versterken. Het standpunt, dat een oorlbg onvermij delijk is, wordt verworpen, doch niet uit het oog wordt verloren, dat de fascistische staten, die zich in toenemende mate be wapenen, hoe langer hoe agressiever worden. Lansbury heeft den raad gegeven, dat een conferentie der volkeren zou worden gehouden, teneinde overleg te plegen over de verdeeling der wereldrijkdommen. Het imperialisme kan nog één generatie duren, maar het bevindt zich op het hellende vlak. Voorts zeide hij: ik kan den oorlog onder geen omstandigheden, welke ook, steunen. DE STRIJD BIJ SJANGHAI. Over den strijd bij Sjanghai wordt na der gemeld: Door den neergutsenden regen is iedere actie der luchtmacht op het oogenblik on mogelijk. In de loopgraven staan de Chi- neezen tot het middel in het water, doch zij hebben de verwoede aanvallen der Ja panners tot dusver weten te weerstaan. De Japanners concentreeren hun aanval, ten einde de Chineesche linies in den 13 K.M- langen sector tusschen Kiangwan en Ljoe- hang te kunnen doorbreken, en brengen in dezen sector, naar men gelooft, nieuwe versterkingen in het vuur. Aan belde zij den is het aantal slachtoffers groot. Het Japansche vlaggeschlp „Izoenjo" heeft zijn ligplaats nabij het Japansche consulaat verlaten en is meer stroomaf waarts gaan liggen, teneinde deel te ne men aan het gezamenlijke bombardement door de zee- en landstrijdkrachten van de Chineesche stellingen. HET SPAANSCHE REGEERINGSLEGER EN DE POLITIEK. Krachtens een decreet van den minister van nationale defensie te Valencia, zullen de volgende maatregelen gen'omen worden, teneinde het leger onafhankelijk te maken van de politiek: 1. Het is den legerchefs en officieren verboden deel te nemen aan openbare be toogingen, die een politiek karakter dra gen. 2. Denzelfden personen is het verboden verklaringen aan de pers of voor de radio af te leggen. 3. Een bijzondere machtiging van het ministerie van nationale defensie zal noo- dig zijn voor het houden van militaire op tochten of andere betoogingen, die zouden geschieden met deelneming van militaire eenheden. In de uiteenzetting van de motieven, die tot deze decreten geleid hebben, worden o.m. de volgende verklaringen gegeven: „Op grond van de uitzonderlijke samen stelling van ons leger is het onmogelijk, gezien de verschillende elementen, die het vormen, toe te staan, dat het zioh zou kunnen voordoen als voortgesproten uit een of andere collectiviteit. Het leger be hoort aan allen, het behoort aan niemand, het leger is kortom het volk zelf." EEN INTERVIEW MET VITTORIO MUSSOLINI. Vittorio Mussolini, die de filmindustrie in Hollywood bestudeert, heeft, naar ge meld wordt, in het eenige interview, dat hij In West-Amerika heeft toegestaan, gezegd, dat hij er bij de Amerikanen van zijn generatie voor gepleit had de Italiaan- sche doeleinden te begrijpen. Gij denkt, dat wij graag oorlog willen, aldus zou hij gezegd hebben Dat is niet zoo. Mijn land wenscht een sterken vrede. Wij gelooven, dat een sterke vrede de eenig duurzame is. Wij. leden van Italië's jeugd willen graag de vriendschap van Amerika, wij willen, dat. gij ons beter begrijpt. Vittorio weigerde commentaar te leveren op een bericht, volgens hetwelk zijn broer Bruno naar Spanje zou zijn gevlogen. Wel herinnerde hij er aan, dat hij zelf in Abes- synië vliegdienst had gedaan. HOOG WATER AAN HET NOORD-CHINEESCHE FRONT. Uitgestrekte gebieden van het Japansche front in Noord-China worden door ernstig overstroomlngsgevaar bedreigd. In den loop van den strijd in September hebben de Chlneezen in het gebied van Matsjang op verschillende plaatsen de dijken van het groote keizerkanaal doorgestoken, zoo dat de uitstroomende watermassa's ln de afgeloopen week de gebieden tusschen de spoorlijnen TientsinPoekau en Peiping Hankau hebben overstroomd. Tegelijkertijd heeft de hevige regenval ln het Noorden en het Noord-Westen het peil der rivieren doen stijgen. In het Japansche consulaat-gene raal is een bespreking gehouden met de plaatselijke Chineesch? organisaties over de maatregelen, die genomen moeten worden om de overstrooming meester te worden. Aan. het front van Noord-Chlna is het rustig. De woordvoerder van het opperbevel gaf als reden voor de gevechtspauze op. dat organisatie der eenheden aan het front noodlg is geworden, evenals een rustperiode voor de troepen. Ook moet de etappedlenst verzekerd worden. Van Japansche zijde worden de strijd krachten der Chlneezen ten noorden van de Gele rivier op 150.000 man geschat. Bin nenkort is een nieuw Japansch offensief te verwachten. EERSTE CONCERT VAN „HET RESIDENTIE-ORKEST". Donderdag 14 Oct. a.s. zal het eerste Abonnementsconcert van „Het Residentie- Orkest" gegeven worden. Het programma luidt als volgt: Concerto Grosso No. 10 van Handel; Symphonie G-moll, Mozart; Tséhaikowskt op. 35 Konzert voor viool met orkest, en tot slot „Petrouschka" van Igor Strawinsky. Het geheel onder leiding van Issay Dobrowen. solist is Nathan Milstein, viool. In Strawinsky's „Petrouschka" zal Theo van der Pas, de obligaat piano-partij spelen. AMSTERDAM, 7 October 1937 De handel op de effectenbeurs was he den van kalmen aard in zooverre de om zetten niet groot waren. Het koersverloop was echter onberekenbaar. Weliswaar be wogen de meeste fondsensoorten zich bij de opening op een eenlgszins verhoogd peil, doch reeds spoedig bleek, dat zij zich daarop niet konden handhaven. Geleide lijk aan kreeg het aanbod de overhand en na het eerste beursuur kwamen de verkoo- pers zoodanig in de meerderheid, dat de noteeringen in een snel tempo achteruit iiepen. De Amerikaansche fondsen werden alge meen hooger afgedaan. De Staalaandeelen en de koperwaarden wekten aanvankelijk den indruk prijshoudend te zijn en voor namelijk werd gehandeld tegen ongeveer de omrekeningskoersen. Vervolgens echter kwamen realisaties los, zoodat het slot meerendeels beneden de aanvangsprijzen kwam te liggen. De lokale markt bood een verward beeld. Uit atles viél op te maketi. dat men de Ituatie nog niet vertrouv t. Rubberfondsen waren rnkelijk pi' houdend en Am terdam Rubbers werdri enkele procenten boven het vorige slot af gedaan. Later op den middag echter trad een scherpe reactie in, waardoor ln een korte spanne tijds een tiental procenten verloren ging. De meeste minder courante soorten Hepen tegen het slot evëneeru achteruit. Een goed voorbeeld van de on definieerbare beurstendenz gaven H.V.A.'s, die zich oorspronkelijk op het hoogste peil van gisteren bewogen, doch daarna zoo danig van aanbod te lijden hadden, dat zij meer dan tien punten verloren zagen gaan. Van de petroleumfondsen liepen Konink lijken, na prijshoudende opening, gestadig naar beneden. De Amerikaansche soorten, die eveneens iets beter waren, konden zich niet handhaven. De Scheepvaartmarkt had een kalm verloop. Zag het er eerst naar uit. dat de stemming prijshoudend, was, daar bijna algemeen boven het niveau van gisteren werd gehandeld, zoo kwam reeds spoedig aan het licht, dat de koersen niet gehand haafd konden blijven. Koninklijke Booten zagen zich onder beurstijd een viiftal pro centen ontgaan, eveneens was dit het ge val met aandeelen JavaChina—Japan lijn. Scheepvaartunies volgden na prijshou- denden inzet een benedenwaartsche rich ting. Tabakken waren in doorsnee niet veel veranderd, tenminste niet narar verhouding van de meeste overige fondsensoorten. Industrieelen hadden een beperkte markt. De Philipsaandeelen openden een vijftal punten boven het vorige slot, doch gaven reeds spoedig duidelijke teekenen van ver zwakking. A.K.U.'s waren weinig veranderd, even als Unilevers. De beleggingsmarkt was stil.De Neder landsche staatsfondsen waren eenlgszins onregelmatig, hoewel slechts kleine koers verschillen voorkwamen. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 3/8 (8.96); Berlijn 72.67 (72.65); Parijs 5.96 (5.961; Brussel 30.48'/: (30.47'/*)Zwitserland 41.62 (41.62'/:); Ko penhagen 40.02'/: (40:05): Stockholm 46.22'/: (46.20); Oslo 45.05 (45.02'/:); New- York 1.80 15/16 (1.80 7/8); Praag 6.33 (8.33), Oost. Bankpapier 33.50; Lire 7.75. Prolongatie Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4. - Registermarken 38 5/8; Crediet Sperrmarken 14 1/2; Effectensperrmarken 141/4; Reismarken 52; Bankpapier 40 7/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van, gisteren. LEIDEN, 6 October. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling- Vereen. „Lelden en Omstreken". Witte kool per 100 K.G. f. 1.90—2.40; Roode kool f. 2.30—4.40; Savoye kool f. 1.60 2.70; Groene kool f. 2.40—4.20; Boeren kool f. 1.50—2; Prei f. 1.50—2.60; Kroten f. 1.90; Kroten, gekookt f.1—6; Uien f. 1.60 4; Peen f.24.40; Spruiten f.3—13; Andijvie f.23; Druiven f.14—18; Snijboo- nen f.420; Stokboonen f.420; Pronk- boonen f.2—5; Stamboonen f. 5—18: Wit loof f.520; Postelein f.49; Spinazie f.2 15; Tomaten A f.46.20; B f.46.40; C f.44.80; CC f.4; Andijvie per 100 stuks f. 0.600.80; Komkommers f. 1.503.90; Bloemkool f. 1.5011.10; Meloenen f.410; Salade f. 0.60—1.20; Knolselderie f.2—5: Kroten per 100 bos f. 0.601.10; Pieterselie f. 0.30—0.50; Radijs f. 0.50—1.20: Selderie f. 0.30—0.60; Bleekselderie f. 67; Peen f..2.507; Raapstelen f. 0.70. Melkveiling .Leiden", 6 October. Week van 10 tot 16 October. Consumptiemelk 1ste klas f. 7.509.20. Prijs voor te leveren bo ven taxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 10 tot 16 October, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. ROELOFARENDSVEEN, 6 October. Drui ven 79 cent per pond. bloemkool 48 ct. per stuk, tomaten A 6075 cent, idem B 7095 cent, idem C 5055 cent per bak, andijvie 6070 cent, sla f. 0.602 per 100 krop, snijboonen f. 1.401.65, idem stek 6595 cent, peulen 80 cent per 10 K.G. TER AAR, 6 October. Spinazie per kist van 4 K.G. f. 0.31—0.37; Andijvie f. 0.08— 0.12; Sla vellen f. 0.07; Princesseb. per 10 KG. f. 0.95—1.15; Witte Pronkb. f. 0.20— 0.24; Postelein f.24.20; Breekpeen per 100 K.G. f.2; Uien f.2.50; Roode kool f. 1.50 2.70Witte kool f. 1.30—1.50; Savoye kool f. 2.10; Radijs per 100 bos f. 0.50; Seldery f. 0.60—0.90; Peen f. 2.50—4: Sla per 100 stuks f. 0.601.50; Bloemkool per stuk l1/:10 cent; Meloenen 68 cent; Tomaten A f.2—2.50; B f. 2.10—2.70; C f.2—2.20; BB f. 22.20; Kas-Snijboonen per 25 K.G. f. 1.60—1.80; Stek f. 0.6Ó—1.10: Druiven f. 0.11; Chineesche kool f. 2.10. VEUR. 6 Oct. Eng. komkommers le srt, f. 2.604, 2e srt. f. 1.50—2.30; Gele komkom mers le srt. f. 3.104.20, 2e srt. f. 1.602.50, 3e srt. f. 1.50; Kropsla, le srt. f. 0.701.40; Peen f. 2.905.10; Tomaten, midd. f.22.60, gr. ronde f. 2.403, 2e srt. f.22.30; Andij vie per 100 f. 0.600.90; Spinazie 4 kg. f. 0.20 —0.39; Postelein f. 5.10—6.50; Rabarber, per 100 bos f.12; Snijboonen f. 14.1017.50; Spercleboonen f.6—1160; Prei f. 2.10—2.80; Seldery f. 0.701.20; Appelen f. 4.608; Peren f. 3.909.50; Meloenen f.8—24; Drui ven f. 9—9.90. VOORSCHOTEN, 6 October. Veiling V P. V. Kippeneieren f. 5.706.10 per 100; Kuikeneieren f 3.804 per 100; Eenden eieren f. 4.40 per 100; Kippen f. 0.60 per stuk. WESTLAND, 6 October. Veilingen: Aard beien 7595, champignons 5560. alican- ten 20—25, frankenthalers 2026, golden champ. 27—30, gros colman 24. gros maroc 22—26, muscaat 30—38, alles per kg.; dub bele boon en f. 1.30—1.50, snijboonen 1517, appelen 6—8, peren 11—17, schorseneeren f. 6.10—8.30. andijvie 6080, sla 70, peter selie 90. prei f. 2.10, netmeloenen 1215, suikers 16—28. ananas 9—25, perziken 12— 19 per stuk; eieren f. 4.505.20, komkom mers f. 2.103.50, roode kool f. 1.602.30, sav. kool f. 1.30—1.90. gr. kool f. 2.70—3.30, alles per 100 k.g.; spruiten f. 0.701.15 per bak. Coöp. Centr. Westl. Snijbloemenveiling, 6 October. Spectrum f. 1.50—2.80, sal- man f. 23.60, lt. roze f. 35, wit f. 2—4.10, gemengd f.2.504, geel f.3.304.70, ger- bera f.5 106.20. edith helen f. 1.201.90. queen mary f. 1.40. jap lelies f.4.205.50, amanyllis 12, red majestic 813, birming- ham 68. bringuier 810, westlandsch roem 9. alles per 100: plumosa 19—27, screngerie 53. gold finder 511, har vester 510, prccose 68. October wit e—13. rerle 8—12, fresl- 6—16. dahlia 4— '2. alles per bos: begon'- "850 per pot. Export van 6 October. Alicanten 19 22, colman 2225, gold champion 24—35, maroc 2226, alles per kg.: netmeloenen 10 per stuk; tomaten A 5175, idem C 56, idem B 60—79 per bak.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3