De prijspolitiek in de Consumptiemelkregeling LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 7 October 1937 „Specht" in linkerbocht afgegleden? Renate Müller luchtvaart gemengd nieuws burgerlijke stand van leiden Door afslaan van motor De „Privé-Secretaresse' heengegaan Een resolutie aangenomen Slechts begin van brand ontstaan. Naar wij vernemen, heeft de heer Ver- steegh. waarnemend vertegenwoordiger van de K.N.I.L.M., die zich naar Palembang heeft begeven, gistermiddag aan het hoofd kantoor van de K.L.M. te 's-Gravenhage telefonisch het volgende medegedeeld: De „Specht" schijnt normaal van het vliegveld opgestegen te zijn en daarna op normale wijze in de linkerbocht ge gaan te zijn. Hierna moet het toestel zijn gedaald en met den linkervleugel den grond hebben geraakt, waarbij het 150 graden omzwaaide. Van andere zijde vernamen wij, dat het toestel waarschijnlijk met den grond in aanraking is gekomen, ten gevolge van het afslaan van een der motoren. De stuurhut is bij de aanraking met den grond geheel vernield en de drie leden van de bemanning, welke zich hierin bevonden, zijn op slag gedood. De kajuit was feitelijk onbeschadigd. De gevolgen waren, dat de linkermotor 25 meter van het wrak is terecht gekomen en de rechtermotor op een afstand van 10 meter. De cockpit is geheel vernield en af gescheurd tot aan de zitplaatsen van de passagiers. Het is een gelukkige omstandigheid, dat er geen brand is uitgebroken. Slechts bij de afgerukte motoren werd een begin van brand ontdekt, hetwelk schade heeft ver oorzaakt aan een postzak. Gelijk gemeld, is de passagier Steenber gen in het ziekenhuis overleden. Van de overige zes passagiers hebben jkvr. Smis- saert en de heer Schoch hoofdwonden be komen. De anderen, o.a. de violist Huber- mann, zijn ongedeerd, doch wel geschokt. De heer Versteeg alsook de heer Moes, hoofdinspecteur van de K.L.M., hebben nog geen enkele ooggetuige kunnen hooren. Ook de tweede bestuurder kon nog niet worden gehoord, omdat hij. op advies van den ge neesheer, eerst tot rust moet komen. Het onderzoek wordt voortgezet. Het verongelukte toestel de „Specht" le verde een droevigen aanblik op temidden van de groene velden bij het vliegveld. De linkervleugel was ten deele versplinterd en de motorkop was geheel van het toestel afgeslagen, zoodat het interieur daarvan als een" groote holte zichtbaar is. Een ooggetuige verklaarde, dat het toe stel bij de eerste bocht zijn evenwicht scheen te verliezen, geheel van richting veranderde en neersloeg. De zwaarte aan den kop was de oorzaak, dat het toestel zoodanig neerkwam, dat juist de bemanning in de cockpit er het ernstigst aan toe was, evenals de passa giers die vooraan gezeten waren. Een der inzittenden verklaarde, dat hij zich nauwelijks bewust was van hetgeen zoo vlak na het opstijgen gebeurde. De post van het vliegtuig is naar Palem bang vervoerd. Tijdens het ongeval was de sfeer regen achtig en het terrein eenigszins drassig, hetgeen overigens op het ongeval van geen invloed is geweest, doch later het naderen van de plek waar het toestel is neerge stort, eenigszins bemoeilijkte. De militairen kapten echter zeer spoedig een pad. Droevig was de aankomst in het Chari- tas-hospitaal, waar de dooden werden op gebaard en door dr. Bloemsma zijn ge schouwd. De omstandigheid, dat de slacht offers onmiddellijk dood waren, is daar bij slechts een zeer geringe troost. Heden zullen de slachtoffers te Palem bang worden begraven. DE LEVENSLOOP VAN IK. STEENBERGEN (Speciale G.P.D.-Berichtgeving). Omtrent den levensloop van den omgeko men „Specht"-passagier lr. Steenbergen, meldt men ons nog het volgende: De overledene was op 27 Januari 1898 te Steenwijk geboren, doorliep de H.B.S. te Arnhem en werd op 17-jarigen leeftijd te Delft ingeschreven als student aan de Technische Hoogeschool. Nadat hij, tijdens zijn studiejaren, lid van den Senaat was geweest, promoveerde hij tot civlel-lnge- nieur waarna hij in dienst trad van de Maatschappij van Havenwerken te Am sterdam. Deze Maatschappij zond hem uit naar Hongkong, waar hij om. werkte aan den aanleg van een haven. Na zijn verlof keerde hij terug naar China, waai- hij te Hulutao eveneens den havenaanleg leidde. Door zijn werkzaamheden werd hij inzake Chineesch-economisohe verhoudingen als deskundige beschouwd Als onderhandelaar hl economische aangelegenheden in China was hij dan ook zeer gezocht. Meermalen kwam hij door zijn werk in nauwe aanra king met Tsjang Kai Tsjek. Nu 2 jaar ge leden nam hij zijn ontslag. Hij vestigde zich als adviseerend ingenieur te Sjanghai, waar hij in aanraking kwam met het Mars man-concern. dat mljnenconcessies kocht op de Philippijnen en in Indië. Hij onder zocht voor dit concern de terreinen en ver kreeg de ooncessie.s. Drie weken geleden werd hij directeur van een, door het Mars man-concern opgerichte NV. De heer Steenbergen was met de „Specht" op weg naar Singapore om zijn vrouw en zijn beide kinderen te halen, die met verlof in Europa hadden vertoefd en op weg naar Indië waren. Toestand van den violist Hubermann. „Ik zal nooit meer kunnen spelen", riep de violist Hubermann uit, toen de hulp arri veerde, kort nadat de „Specht" tegen den grond was geslagen, doch voorzoover het zich laat aanzien, kan deze uitlating geheel op rekening van de nervositeit van den heer Hubermann gesteld worden, aange zien, de violist slechts geringe, onbeduiden de schrammetjes vertoonde. De grootste zorg van Hubermann was zijn viool, die echter in goede handen was te rechtgekomen en later aan zijn secretaresse mej. Ibbeken, ter hand werd gesteld. De heer Hubermann heeft den nacht doorgebracht in het hospitaal Van de B.P.M. te Pladjoe. De behandelde geneesheer con stateerde voorloopig slechts een lichte bles sure aan Huhermann's linkerhand, waar van geen blijvend nadeel kan worden ver wacht. De hand zal echter nog met röntgen stralen doorlicht worden. Het toestel geheel verloren. De „Specht" kan als geheel verloren wor den beschouwd; het ls onherstelbaar ver nield. DE DRIEMAAL-WEKELIJKSCHE DIENST NAAR INDIË. Hedenochtend om 7 uur is de Pelikaan met acht passagiers naar Indië vertrokken. Gezagvoerder is de heer E. van Dijk. Voor de tusschentrajecten hebben drie passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 138 kg. goederen, 489 kg. briefpost en 40 kg. pakketpost medegeno men. EBI UAL AANGEVRAAGD? fi B.C J v OMMEREN h Mdarlemmerwcö <«9 LEIOEN Tel ?9i UIT EEN RIJDENDEN TREIN GESTAPT EN GEVALLEN. Gisteravond toen de trein, welke te kwart over zeven uit Bpe in de richting Zwolle vertrekt, reeds in beweging was, trachtte een reizigster, de 65-jarige weduwe Van Breugel, wonende te Nieuwendam, uit te stappen. Zij kwam daarbij in aanraking met een verhoogd perron, bestemd voor het in- en uitladen van vee en viel onder den trein. De machinist stopte vrijwel onmid dellijk, waarna de vrouw, die er ernstig aan toe bleek te zijn, kon worden bevrijd. De doktoren Loeff en Van Twlsk verleen den geneeskundige hulp. Vannacht is de ongelukkige, wier beide beenen waren afgareden, ln bet ziekenhuis te Apeldoorn, overleden. Gebleken is. dat mevrouw Breugel een bezoek zou brengen aan haar in Epe wo nende dochter, die op het perron stond. Waarschijnlijk heeft zij eerst toen de trein vertrok bemerkt, dat zij op de plaats van bestemming was. DOOR EEN DRAAIENDE AS GEGREPEN. De 46-jarige molenaar J. Potters, die Za terdag j.l. te Beugt. tusschen Dinther en Veghel met een draaiende as in zijn molen ln aanraking kwam en daardoor ernstig aan het hoofd werd gev/ond, is gistermid dag in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Den Bosch overleden. De man laat een vrouw en zes kinderen achter. NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG. Een militair vliegtuig uit Soesterberg heeft gistermiddag te kwart over een, ko mende van De Kooi met bestemming Soes terberg. tijdens 'een oefenvlucht tengevolge van motorstoring, een noodlanding moeten maken. De bestuurder trachtte het toestel op een welland aan den Grasweg te Anna Paulowna te zetten, maar moest, teneinde een huls te ontwijken, op het laatste mo ment draaien waardoor het vliegtuig in 'n sloot terecht kwam. Het landingsgestel werd weggeslagen en de propeller versplin terd. De bestuurder, sergeant Wijman en de leerling vlieger Derks bleven onge deerd. Bijeenkomst Nat. Besturen bond van Zuivelorganisaties. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen te ongeveer elf Uur is op den Hoevenweg te Dalfsen een ernstig on geluk gebeurd. De zestig-jarige landbouwer W. Pessink kwam vanuit een zijweg fietsen en wilde den Hoevenweg oversteken, toen uit de richting Ankum een auto kwam aan gereden, bestuurd door den heer Bultman uit Zwolle. Pessink werd door de auto ge grepen met het gevolg, dat hij tegen^ den grond werd geworpen. Met bloedende hoofdwonden werd hij opgenomen. Dr. van Rooyen uit Dalfsenf rdie direct werd ge waarschuwd, kon slechts den dood consta- teeren. :vm IN KOKENDE VLOEISTOE GEVALLEN. In d/s textielfabriek Schuttersveld van de N.V. sebr van Heek te Enschedé wilde de 70-jarige arbeider G. J. Lubberink een kraan afsluiten Hti deed dit werk voor een mede-arbeider, die even afwezig was Daar de man kledn van strfk is, k'om hij op den rand van een ketel, waarin zich een ko kende oplossing betond Hii. gleed uit en kwam in de kokende oplossing terécht. Met hevige brandwonden werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij, naar het Hbld mieldt, spoedig aan de gevolgen is overdeden. BRAND TE ENKHUIZEN. Te Enkhuizen is gisteren brand uitge broken in een perceel naast café De Doe len, waarin een bioscoop en vergaderzalen waren gevestigd. Ondanks het optreden van de brandweer is het pand totaal uit gebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. ONTPLOFFING IN KRUITFABRIEK. De Japansche bladen* maken melding van een hevige ontploffing in een Japan sche kruitfabriek, waardoor een reusach tige brand is ontstaan. Het aantal slacht offers van het ohgeliik ls nog niet bekend. Er is aanzienlijke materieeie schade aan gericht. Men heeft een officieel onderzoek naar de oorzaak ingesteld. 8799 (Ingez. Med.) De bekende filmactrice Renate Müller is hedenmorgen in een sanatorium te Berlijn overleden. Renate Müller heeft langen tijd tot de meest prominente actrices van het witte doek behoord, wier charme in tallooze, vroolijke Duitsche U.F.A.-films grooten in druk heeft gemaakt. Een harer glansrollen was wel die in „De Privé-Secretaresse", waarmede zij zich een wereldnaam heeft veroverd. In samenwerking met Herman Thimig en Felix Bressart wist zij hierin een onver getelijke créatie te schenken. De laatste jaren liet zij niet meer zooveel van zich spreken. Men herinnert zich o.a. hoe zij een vermageringskuur onderging en veelal met ongesteldheid had te kampen. Haar uiterlijke verschijning had den laatsten keer, dat wij haar op het witte doek zagen, wel een opmerkelijke veran dering ondergaan. Renate Müller zal ons in de herinnering blijven als een der aantrekkelijkste sterren uit een glansperiode van de Duitsche film. Hierboven ziet men haar ln de film „Saison in Kaïro", waarin zij indertijd met Wllly Fritsch optrad. ZWAAR WEDER IN HET NOORDEN VAN ITALIË. Opper-Italië wordt opnieuw door 'n hevig noodweer geteisterd. Een spoorlijn ls door het hooge water zwaar beschadigd, waar door het verkeer drie dagen lang gestremd zal zijn. Vier personen zijn verdronken. BIJ Pellegrlne is een woonhuis onder het neer stortende water ingezakt. De bewoners, een echtpaar met twee kinderen, kwamen hier bij om. De rivier Reno is bulten haar oevers getreden en heeft groote schade aangericht. Zie je wel, dat we wel onder de brug door konden. In café-restaurant „De Kroon", aan het Spui te 's Gravcnhage hield gister middag de Nationale Besturenbond van Zuivelhandelsorganisaties in Nederland een buitengewone algemeene vergade ring. Het doel van deze bijeenkomst was, de algemeene aandacht te vesti gen op de wanverhouding, welke bii de regeling voor de consumptiemelk ter zake van de prijsbepaling is ontstaan en cr op te wijzen, dat de melkslijters hun zelfstandig bestaan moeten ver dedigen en medewerken om in het melkbedrijf orde te scheppen. De eerste spreker was de heer A. Ren- zenbrink, voorzitter van den Bond. die een inleiding hield over: ,.De prijspolitiek in de c-onsumptiemel'kregellng". Toen in 1933 de Landbouwcrisiswet werd Ingevoerd, aldus spr., was men in kringen van de melksiijters zeer hoopvol gestemd. Men rekende op stopzetten van de ver gunningen en bepaling van de maximum prijzen In tegenstelling daarmee eohter werden tal van vergunningen uitgereikt en werd een minimum-prijs vastgesteld, die zoo laag was. dat de winst-marge veel te k'.ein werd. Tengevolge daarvan ontstond een noodtoestand in het melkslijtersbedrljf te meer daar de bpna fid'e-hoiidel werd ondermijnd door beunhazerij en tewerk gestelde werkloozen. die geen verantwoor ding hadden. De mindere melkconsumptle, ook bij de beter-gesltueerden, verergerde nog den toestand, terwijl de groothande laren doodelijke concurrentie aan de kleine melkslijters aandeden. Spr. zag de toekomst dan ook zeer donker in, vooral nu de zuivelhandel door het heerschen van mond- en klauwzeer bedreigd werd. Spr. hoopte, dat de nieuwe minister van economische zaken zijn medewerking zou verleenen om aan dezen noodtoestand een einde te maken. Daarbij ls ordening ln den zuivelhandel en verhooging van den mini mumprijs noodzakelijk. De heer Stam, secretaris van den hond, wees eveneens op de funeste uitwerking van den lagen minimum-prijs. Het eenige voordeel van de consumptie-mielkregeling is betaling van de melk naar kwaliteit, het geen vroeger nog al eens te wenschen overliet. Overigens ging de regeling in de practijk echter mts, hoewel ze theoretisch goed voorbereid was. De vraagstukken van melk- voorziening moeten niet op de departe menten, doch door een bedrijfsraad be handeld worden. Wil men werkloozen en on vermogenden helpen door goedkoope melk te leveren, dan moet men dit op andere wijze doen dan door de minimum prijs zoo laag te stellen. Maar dan moeten ook de melkslijters zich organiseeren om gezamenlijk aanbiedingen aan instellingen als maatschappelijk hulpbetoon te doen, zoodat dat geen moeilijkheden geeft. De hjeeren G. Klapwijk uit Rotterdam en J. Tammes uit Haarlem zetten daarna de situatie in genoemde plaatsen uiteen. In Haarlem was b.v. geen minimum-prijs en diaar wenschte men hem ook niet. Bii acclamatie werd door de vergadering ten slotte een resolutie aangenomen waarin zii. waardeerende dat de tegenwoordige minister van economische zaken den over. gangstoestand in het wettelijke en half wettelijke gebied zoo spoedig mogelijk wil doen overgaan in een gewijzigde verhou ding. waarbij de leiding voor beide gebieds_ deelen komt aan de vrije organisaties uit het bedrijf zelf, den wensch uitspreekt, dat bij de komende regelingen, waaraan krach tig wordt gewerkt, inderdaad de vrije orga. nisaties en hare leden een versterkte positie krijgen en het niet-georganiseerd zijn niet meer mogelijk wordt. Zij verzoekt den minister gedurende den overgangstijd alsnog te bepalen, dat bi) wijziging in den melkprijs, het vaststellen van den minimum-prijs gelijken tred houdt met die wijziging, waardoor het publiek weet. dat priisverhooging noodzakelijk is en vestigt er voorts de aandacht op, dat het naar het inzicht der vergadering in s lands- en in het bedrijfsbelang gewenscht ware de komende organisaties uit het be- di Ufsleven als één geheel te beschouwen, zooaat producenten, handelaren en slijters tezamen overleg kunnen plegen. Men zou. mitsdien gaarne zien. dat de minister als- TOg uitstel verleende der opheffing voor het half wettelijk gebied, die per 1 Decem ber ls aangekondigd en dit ln elk geval gleden waar de organisatie dï-roet bit die van het wettelijk gebied kan aansluiten, zoodat reeds nu bij de stichting der nieuwe or^anisatles daarop kan worden gerekend. GEBOREN: Johanna Geertruida Maria, d. van C. B. Devilee en G. J. Brokken Judith, dr. van D. J. Arnoldus ea M Spek Franciscus Eiiseus, z. van G. P. v. d. Drift en H. C. v. Nieuwkerk Jaoota. d.- van -J.-v, Duin en P. v. d Lippe Pleter Herman, z. van A. G. de RUke én W. M. Baan. ONDERTROUWD: M. J. C. v. d. Poel wedr. 50 jaar en J. Helikoon gesch. 40 jaar W. C. v. Velzen wedr en K. A. Sassen j d. Ph. Olman j-m. 26 jaar en W. M. v. Norde j-d, 24 Jaar. GEHUWD: J. Distelveld j.m. en H. Bey j.d J. C. ten Donkelaar j.m. en T. de jong j.d. K Klok j.m. en E. de Ridder j.d W. Kooien j.m. en D. C. Martijn j.d L. J. F. v. Leeuwen j m. en S. C. C. v. Dam j.d. P. de la Rie j.m. en A. H. M. den Dopper j.d. W. Schouten j.m. en S. v. Zijp j d. J. W. v. d. Zon j.m. en E. v. Teeseling j d. S. P. de Roos j.m. en W. H. Ver kerk jjd. OVERLEDEN; A. M. Seijdell-Pander, vr72 jaar. VOOR VRIJDAG 8 OCTOBER. Hilversum I. 1875 M. Alg. ProgTamma, verzorgd door de N.C.R.V. 8.00: Schrift lezing, meditatie, gewijde muziek (gr. pl.) 8,30: Gram. muziek 9,30: Gelukwen- schen 9,45: Gram. muziek 10,30: Mor gendienst 11,00: Gram. muziek 11,15: Pianovoordracht 12,00: Berichten 12,15: Gram. muziek 1,00: Ensemble v. d. Horst 2,30: Ohr. lectuur 3,00: Het Haagsche Trio 4,15: Berichten, gram. muziek 4,45: Het AU Round Sextet 6,30: Voor tuinlisfhebbers 7,00: Berich ten 7.15: Litteraire causerie 7.45: Re portage 8,00: Berichten A.N.P. Herha ling S.O.S.-berichten 8,15: NCIjiV-orkest (Om 9,00: Declamatie en om 10,00: Berich ten A.N.P.) 10,45; Sportpraatje 11,00 12,00: Giram. muz. Hierna Schriftlezing. Hilversum II. 301 M. 8,00 VARA; 10,00 VPRO; 10,20 VARA; 12,00: AVRO; 4,00 VARA; 7,30 VPRO; 9,00 VARA; 10,40 VPRO; 11,0012,00 VARA 8,00: Gram. muziek 10,00: Morgenwijding 10,20: Decla matie 10,40: Gram. muziek 11,00: Vervolg declamatie 11,20: Orgelspel 12,00: Reportage en concert uit Alkmaar 12,30: De Palladlans 1,30: Gram. muziek 2,00: Causerie „De'tuin in October" 2,30; Viool en piano 3,15: AVRO-dans- orkest 4,05: Gram. muziek 5,00: Kin- deraurtje 5.30: Gram. muziek 6,00: „The Lucky Birds" 6,30: Politiek radio journaal 6,50: Gramofoonmuziek 7,00: „Rassentheorie en erfelijkheid", cau serie 7,20: Gram. muziek 7,30: Be richten 7,35: „De catechisaties beginnen .weer", causerie 8,00: Viool en piano 8.30 Litteraire causerie 9.00: Fragment uit de-opera „Mignon" 10,00: „Fantasia" 10,30: Berichten A.N.P. 10,40: Avond wijding 11,00: Gram. muziek li 15- Jazzmuziek (gr. pl.) 11,45—12.00: Gram muziek. Droitwich. 1500 M. 11,40—11,50: Plano- spel 12,10: Cello en orgel 12,50: Henry Bafid 1,352,20: Het McNaghten Strijkkwartet 4,20: Causerie over Jazz muziek 4,50: Reportage 5,20: Louis Preils Ensemble 5,50; Het Parkington kwintet 6,20: Berichten 6,40; Land- boüwnieuws 6,45: Duitsche dialoog 7,05: Populair concert 7,30: Muzikale causerie 7,50: Hoorn, viool en piano 8,20: Jack Hylton's' band en solisten 9,20: Berichten 9,40: Programmabespre king 9,55: B.B.C.-orkest en solist 11,05: Jack Jackson's band 11,50—12 20- Dansmuziek (gr. pl.) Radio Paris. 1648 M. 7,10, 8,20 en 10,35: Gram. muziek 12,50: Stafmuziek van de Garde Républicaine en zang 2,50: Radlo- tooneel 4.20: Parijsch Artistiek kwintet 5,50: Pianovoordracht 6,05 en 7,20: Zang 7,50: Gram. muziek 8,05: Harp- concert 8,50: Zang 9,20: Variété programma 11,20—12,50: Orkestconcert. Keulen. 456 M. 5,50: Schupo-orkest 7,50: Omroep-Amusementsorkest en saxo foonkwintet 11,20: Landessymphonie- orkest Saarpalta 1,35: Gevarieerd con cert3,35: Alt en piano 4,20: Gram. muziek 4,35: Omroep-Amusements orkest en soliste 6,30: Keulsche Orkest- vereeniging, solist en pianoduo 8,30: Het Peter-kwartet 9,50—11,20: Theo Heklt's orkest en pianoduo. Brussel. 322 en 484 M, 322 M.: 12,20: Gram. muziek 12,50; Omroeporkest 1,502,20: Gram. muziek 5,20: Omroep orkest 6,50 en 7,20: Salonorkest 8,23: Omroepsymphonie-orkest en solisten 10,3011,20: Studentenuurtje 484 M.: 12,20: Gram. muziek - 12,40: Zang - 12,50: Kleinoi-kest 1,30: Salonorkest 1.50— 2,20: Gram. muziek 5,20: Kleinorkest 6,00 en 6,35: Gram. muziek 7,35: Zang 8,20: Gram. muziek 8,50: Symphonle- orkest en solisten 10,30—11,20: Gram. muziek. Deutschlandsender 1571 M. 8.50: Ber- lijnsch Phllharmonisch Orkest 8,20: Be richten 8,35: Gevarieerd programma 9,20: Berichten 9,50—11,20: Til. Heldt's orkest en het planoduo Hans Bund. Om 10,05: Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 8 October. lste programma: lederen dag van 8- uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8- uur: Kro. Ncrv. enz. 3e programma: 3.008.50: Keulojh 9.G5: Keulen 10.35: Parijs Radio 12. Brussel VI. 14.20: Diversen 16 Deutschl.sender 16,20: Keulen 17 Parijs Radio 18.20: Keulen 19. London Reg. 22.20: Brussel VI. 22. Brussel Fr. 23.20: Parijs Radio. 4e programma; 8.00: Brussel VI. 9 Diversen 10.35: London Reg. 12. 'Dróltwich 13.35: London Reg. |7 Droitwich 18.20: Diversen 19 Droitwich 20,20: Gram.muzlek G. R. 22.00: Droitwich. -24 -24 .35: .05: .50: .50: .30: .20: .60: .20: 05: D. Wijzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10