LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blaii Dinsdag 5 October 1937 Laatste Berichten Binnenland Stadsnieuws Buitenland D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS jA BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 775. Hedenmiddag 3 uur: 774. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 779.0 te Oslo. Laagste stand 755.3 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige later afnemende Noordoostelijke tot Oostelijken wind. Ne velig tot half bewolkt. Weinig of geen re gen. Iets zachter overdag. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hooge drukking heeft zich zoo snel over Zuid-Scandinavie uitgebreid waar thans een kern boven 780 m.M. voorkomt dat zich tusschen de Oostelijke winden in het Skagerak en de Noordwestelijke in onze omgeving een secundaire depressie uit diepte, die met vrij veel regen over ons land trok en nu bij Parijs ligt. Bij Groenland ligt een diepe depressie. De Britsche eilanden en Scandinavië hebben gedeeltelijk bewolkt weer, zonder neerslag van beteekenls, met vrij lage ochtendtemperatuur. In Noord- Scandinavië stormt het uit West. In Duitschland valt nog regen in het Zuiden en klaart de lucht in het Noorden op. Zwit serland heeft nog bedekte lucht. In Frankrijk valt alleen in het Zuiden nog regen, in het Westen is de lucht onbe wolkt. de temperatuur was er vrij veel ge daald, aan het Het Kanaal en de Noordzee waait het nog stormachtig uit Noordoost. De hooge drukking breidt zich nog verder over onze omgeving uit. De wind zal daarbij afnemen, maar de groote vochtigheid van de lucht zal des ochtends nevel veroorzaken en ook overdag gedeeltelijke opklaring toe laten. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: W.N.W., 12 gr. C., zw. bew. Londen: N., 12 gr. C., zw. bew. Berlijn: O. N. O., 10 gr. C.. zw. bew. Nice: Windstil, 17 gr C.. fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.). 3 uur nam.: 12 gr. C. (54 gr. F.). nOOG WATERTIJ DEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag V.m. te 3 u. 22 min.; nam. te 15 u. 42 min. Aandeelhouders-vergadering der Unilever N.V. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Dinsdag: 8 uur n.m. tot 5.36 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 5 Oct. op: 7 u. 23; onder: 17 u. 22. DE 10 KORTING OP DE SPOORWEG-PENSIOENEN. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Naar wij vernemen heeft een commissie uit den Personeelraad der Ned. Spoorwegen een bespreking gehad met den Minister van Waterstaat over de verlangde intrekking der sedert 1 April 1936 bestaande 10 'la kor ting op de pensioenen van het spoorweg personeel, benevens eenige belangrijke on derwerpen betreffende het pensioenfonds van het spoorwegpersoneel. De "commissie heeft haar standpunt in den breede uit eengezet en er op gewezen dat door de daling van den gulden verschillende lage pensioenen ernstig in gedrang zijn gekomen. Nadat over verschillende punten met den Minister van gedachten gewisseld was, heeft de Minister beloofd verschillende wenschen nauwkeurig te onderzoeken, vooral wat de lage pensioen'.1- betrof. DU"»««"R WONING UITGEBRAND TE DE RIPS BIJ HELMOND. Gisteravond brak te Bakel bij Helmond brand uit in twee korenniijten, eigendom van den landbouwer T Tegelijkertijd werd "de brandweer gealar- meerd voor een brand in de Rips, waar een dubbele arbeiderswoning, bewoond door de gezinnen v. d. W. en S. door het vuur was aangetast. IJllngs werd de mo torspuit. in werking gesteld hetgeen niet veel resultaat meer opleverde, daar de beide woningen reeds zoo goed als geheel waren uitgebrand. Een gedeelte van den inboedel kon nog in veiligheid worden ge bracht. De oorzaak van den brand schijnt gezocht te moeten worden in een euvel aan oen schoorsteen. Merkwaardig is, dat in de laatste Jaren vier andere soortgelijke woningen door dezelfde oorzaak in vlam men zijn opgegaan, namelijk door 't vlam vatten van het dak op de plaats waar de schoorsteen naar bulten komt. Het reorganisatie-voorstel met algemeene stemmen goedgekeurd. Te Rotterdam werd heden de aandeel houdersvergadering de<r Unilever N.V. ge houden. De voorzitter, van het college van commissarissen, de heer mr. R. J. H. Patijn. hield een aanbeveling van het eenige punt der agenda, namelijk het indertijd uitvoerig gepubliceerde voorstel van het bestuur om de overeenkomst tussohen de vennootschap eenerzijds en Unilevers Ltd. anderzijds, hou. dende voorzieningen ter verzekering van gelijkheid van waarde van overkomstige aandeelen, nader omschreven in art. 2 van de statuten der vennootschap, te beëindigen zulks met ingang van den dag, waarop een nieuwe overeenkomst aan te gaan tusschen de vennootschap eenerzijds en Lever brothers en Unilever limited anderzijds, in werking zal treden. Naar die nieuwe overeenkomst zullen de preferente aandeelhouders van ieder der beide maatschappijen voor hun dividenden en ultkeerlngen bij liquidatie in de eerste- plaats zijn aangewezen op de winsten, respectievelijk het actief, hunner eigen maatschappij. Zoolang zij zelf niet volledig zullen zijn voldaan, zullen zij die winsten of dat actief onder geenerlel omstandigheid met de preferente aandeelhouders der an dere maatschappij hebben te dieelen. Daar. entegen zal eenig overschot van winsten of actief in een der beide maatschappijen, overblijvende nadat haar eigen preferente aandeelhouders het hun toekomende vol ledig zullen hebben ontvangen, daarna wor. den bestemd voor de bevrediging van de aanspraken der preferente aandeelhouders der andere maatschappij, indien en voor zoover de winsten of het actief dier andere maatschappij zelf daartoe ontoereikend zijn Middelen zijn beraamd om tot een betere verdeeling tusschen de Nederlandsche en Engelsche maatschappijen van de door ieder harer gehouden interessen te gera ken, waardoor het eigen inkomen der Nederlandsche maatschappij aanzienlijk zal kunnen worden verhoogd. Te dien einde zal, gelijktijdig met de amalgamate in Engeland en met de in werkingtreding van de nieuwe overeen komst tusschen de Nederlandsche en En- gelsche'maatschappij, een hergroepeerin: van belangen plaats vinden. Daarbij zal eenerzijds Unilever N.V. aan de Engelsche Maatschappij tegen boekwaarde overdra gen haar, overigens slechts uiterst geringe, belangen binnen het Britsche rijk, terwijl de Engelsche maatschappij, eveneens tegen boekwaarde, aan Unilever N.V. zal over dragen alle belangen, welke Unilever Ltd. en Lever Brothers Ltd. tot dusverre buiten het Britsche rijk bezaten. Het verschil tusschen de overdrachts- crlizen van beide groepen van Interessen bedraagt bijna 12,000.000 pond sterling. Dit verschil, nadat dit door gedeeltelijke con tante betaling tot elf millioen pond zal zijn teruggebracht, zal de Unilever N.V. in den vorm eener kapitaalsleening en tegen ver goeding van een rente ad 3 pOt. 'sjaars, schuldig blijven. Het verschil echter tus schen eenerzijds het aldus door de ven nootschap verschuldigd jaarlij-ksch rente bedrag en anderzijds de meerdere winsten, welke de verworven nieuwe interessen zul len opleveren, zal voor de Unilever N.V. een aanzienlijk jaarlijksch additioneel be drag aan eigen winst bèteekenen, waar door onder de nieuwe overeenkomst de po sitie harer preferente aandeelhouders evenredig zal worden versterkt. Ter voor koming, dat bedoeld rentebedrag voor Unilever N.V. ooit een. last .zou kunnen vormen, grooter dan de revenuën, welke op de nieuw verworven interessen zullen worden ontvangen, zullen deze interessen, voorzoover de overdrachtsprijs niet is vol daan, worden ingebracht in, en dë' daartegenover staande schuld wórden aan gegaan door een afzonderlijke onderhoo- rige maatschappij van Unilever N.V. waar van echter het gaheele kapitaal door deze zal worden gehouden. De voorzitter merkte hierbij nog op dat het voorstel in de positie der gewone aan deelhouders geen enkele wijziging brengt. Daar geen der aanwezigen het woord verlangde en op de desbetreffende vraag van den voorzitter niemand tegen het voorstel bleek te zijn, concludeerde hij, dat het met algemeene stemmen was aange nomen. Met een woord van dank voor de langstelling sloot hij deze vergadering. II. Het aantal kroppen sla, dat zoo wel warm als koud onder glas ten hoog ste mag worden geteeld, is bepaaid: a. voor platglas: 1. op 20 per raam al dan niet bij ten hoogste 2 stuks kool per saam; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 5 stuks kool per raam; 3. op 16 per raam in peen- of radijsrijen, zonder kool; 4. op 12 per raam in peen- of radijsrijen met ten hoogste 5 stuks kool per raam. b. voor warenhuizen; 1, op 20 per raam bij uitsluitend kropsla; 2. op 16 per raam bij ten hoogste 2 stuks kool per raam. c. voor kassen en serres: 1. op 16 per M2 bij uitsluitend kropsla: 2. op 12 per M2 bij ten hoogste 2 stuks kool per M2. Onder „kool" wordt in het bovenstaande zoowel spits- als bloemkool, als ook roode, witte en savoye kool verstaan. III. De getallen per raam of per vierk. M. onder II vermeld gelden voor elk raam en voor elke vierk. M. afzonderlijk, met dien verstande, dat de grootte van het raam wordt vastgesteld op 150 bij 80 c.M. en voor ramen van grootere of kleinere oppervlakte de onder II genoemde getal len naar evenredigheid gelden. IV. De teelt van kropsla onder glas in combinatie met eenig warmoezerijgewas, anders dan onder II vermeld, is verboden. Evenwel is bij de onder II b en c aangege ven teelten de teelt v. tomaten en bcomen toegestaan en is bij de onder Ila aangege ven teelten na 1 Februari 1938 de teelt van bloemkool en na 1 April 1938 de teelt van komkommers onbeperkt toegestaan, V. In het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 Juni van eenig teeltjaar is de teelt van kropsla onder hetzelfde glas slechts een maal toegestaan, zoodat hiermede het over leggen van glas van kropsla op kropsla ls verboden. be- MAATREGELEN VOOR LUCHTBESCHERMING. Naar wij vernemen, wordt morgen ten Provinciehuize te Assen, onder leiding van den Commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, een conferentie gehou den met alle burgemeesters- uit dat ge west, waarbij mede aanwezig zal zijn een bestuurslid van de Nederlandsche Veree- niging voor Luchtbescherming, en waar de maatregelen besproken zullen worden, welke de Drentsche gemeenten moeten nemen in verband met de luchtbescher ming. Op 14 October zal een gelijke bespreking gehouden worden in het Gouvernements gebouw te Maastricht, waarbij alle' Lim- burgsclie burgemeesters aanwezig zullen zijn, onder leiding van den Commissaris der Koningin in Limburg, mr. dr. v. Sons- beeck. Tuinbouwteeltregeling 1938. Omtrent de tuinbouwteeltregéling voor het jaar 1938 kan betreffende den teelt van sla en spinazie onder glas en de beperking van den meermaligen teglt van warmoezerfi- gewaSsen in druivenkassen, het volgende worden medegedeeld. De teelt van kropsla en spinazie In kas sen. serres en warenhuizen, waarin drui- venboomen staan, is verboden, tenzij a. de druivenboomen ter vernieuwing zijn afgezaagd en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin het eerste en tweede schot ontstaat; b. nieuwe druivenboomen zijn geplant en de teelt plaats vindt in de jaren, waarin het eerste tot en met het vierde schot ont staat. Verder zal in druivenkassen de teelt van alle warmoezerijgewassen beperkt die nen te blijven tot één teelt en één pro duct per jaar. Tweede Kamer. (Vergadering van heden) Na behandeling der ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat de centrale afdeeling heeft besloten aan de lijst der in de afdeelingen te onderzoeken wetsontwerpen toe te voegen het wetsontwerp tot wijziging van de tariefsmachtigingswet 1936 en voorts een aantal contingenteerings- wetten. De voorzitter stelde voor de commissie van rapporteurs voor het ontwerp tot wij ziging van de dienstplichtwet voor het afdeelingenonderzoek van hét ontwerp te benoemen. Aldus werd besloten. Tot leden der commissie van rapporteurs zijn be noemd de heeren Duymaer van Twist, Dec kers. Thijssen, Schilthuis en Bajetto. Aan den voorzitter ls machtiging verleend de rapporteurs over de afdeelingen te ver deden. Voor den duur van het afdeelingsonder- zoek van het wetsontwerp tot wijziging der dienstplichtwet zal de heer Thijssen zitting hebben in de vierde afdeeling. Roofoverval te Tubbergen. Oude man ernstig mishandeld. In den algeloopen nacht hebben een tweetal bandieten een roofoverval ge pleegd op den 60-jarigen landbouwer Oude-Elberink, een alleenwonend man in de buurtschap Geesteren onder de de gemeente Tubbergen. Per rijwiel zijn de onverlaten de woning genaderd. Zij hebben zoowel van de slaap kamer als van de woonkamer de ruiten vernield, terwijl zij door een raam naar binnen zijn binnengekomen. Toen de oude man dit hoorde, is hij opgestaan En heeft zich naar de woonkamer begeven. De die ven grepen den man. bonden hem met etn touw vast, waarna zij hem met een scherp voorwerp twee steken in den rug toebrach ten, zoodat zij vrij spel hadden. Nadat zij een brandende petroleumlamp hadden uit geblazen, hebben zij uit de kleeren van den man een bedrag van f. 30.gestolen. Meer geld konden zij niet vinden. De roovers moeten op de hoogte geweest zijn met 'smans financiën, aangezien hij kort geleden nog een koe had verkocht voor bijna f.100. Het slachtoffer heeft, nadat de dieven verdwenen waren, kans gezien zich los te v/erken, waarna hij naar de buren ge gaan is, die de politie hebben gehaald. Dr. Willemse heeft ter plaatse geneeskundige hulp verleend. Op de plaats van het misdrijf zijn een tweetal hoeden gevonden. De politie heeft onder leiding van den burgemeester een onderzoek ingesteld, terwijl later op dén dag de officier van justitie, mr. Van der Hoeve, uit Almelo, ter' plaatse aanwezig was om tevens een onderzoek in te stellen. De aanval op den „Basilisk". Reuter verneemt, dat men de opsporing van den onderzeeer, die den „Basilisk" heeft aangevallen, heeft laten varen. De Britsche oorlogsschepen hebben hun nor malen patrouilledienst hervat. Het resultaat van den tegenaanval van den „Basilisk" ls niet bekend. GEDENKTEEKEN VOOR AUTEUR VAN „DIE WACHT AM RHEIN". De bevolking van Tuttlingen in Wuertem- berg heeft besloten een nieuw gedenkteeken op te richten voor Max Schneckenburger, den auteur van het beroemde lied „Die Wacht am Rhein". Het eerste uit brons gemaakte standbeeld is tijdens den wereld oorlog versmolten. TENTOONSTELLING KUNST-HAND-ARBEID, In Maison Bruins heeft mevr. Hetty van Harten uit 's-Gravenhage een kunst-hand- arbeid tentoonstelling ingericht. Met deze tentoonstelling, waarop zoowel voorwerpen door mevr. v. d. Harten zelf als door haar leerlingen vervaardigd, zijn samengebracht bqoogt zij de belangstelling' van Leiden voor dit fraaie wenk op te wekken en in dien dat In voldoende mate gelukt, hier tér stede, evenals dit reeds in talrijke plaat sen het geval is, een hand-arbeid-cursus te openen. Het tentoongestelde, dat ons de verschillende technieken van ieerbewerken schilderkunst, tin-, hout- en gipsbewerking laat zien, loont de moeite van een bezoek ten volle. Ook morgen is de tentoonstelling nog geopend. De strijd in het Verre Oosten. Het front van Sjanghai. Omtrent den strijd aan het front van Sjanghai verluidt, dat de Japanneezen ln den sector van Kiangwan alle beschikbare troepen van het front teruggetrokken heb ben. om ze tezamen met de dagelijks nieuw aankomende versterkingen aan het front Lioehang—Lotien in den strijd te werpen. In het gebied van Lioehang wordt met on-" verminderde hevigheid gevochten. De Chi- neezen zouden hier door tegenaanvallen den Japanschen opmarsch tot staan ge bracht hebben. De Chineezen schatten de Japansche verliezen bij het jongste offen sief op eenige duizenden manschappen. Een verklaring van Soen Fo. Soen Fo, de voorzitter van den wetge- venden yoean, een zoon van Soen Yat Sen. heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat geen vrede mogelijk is, voordat de laatste Japansche soldaat het Cliinee- sche grondgebied heeft verlaten. Niemand weet, aldus Soen Fo, hoe lang de oorlog zal duren, doch China, waarvan de eenheid door de Japansche agressie slechts wordt versterkt, zal zoo lang strijden als noodig is om de overwinning te behalen. Na de ontbinding van de Chineesche communis tische partij bestaat geen meenlngsverschll meer tusschen de Chineezen, die allen eensgezind achter de nationale regeering staan. De laatste tien jaren hebben alle landen, behalve Japan, de aspiraties van China begrepen. De Sovjet-Unie heeft ons voortdurend kostbaren diplomatieken steun verleend in den strijd voor nationale vrij heid en onafhankelijkheid. Frankrijk, En geland en de Vereen. Staten hebben ons geholpen bij den economischen en cultu- reelen wederoDbouw. Italië en Duitschland hebben bijgedragen tot den technischen vooruitgang van China. De samenwerking op basis van gelijkheid heeft de voor den vrede noodige atmosfeer van wederzijd- schen eerbied en goeden wil geschapen. De Japansche militaristen hebben daar entegen voortdurend getracht, China uit een te doen vallen en te onderwerpen, en het te beletten, met andere landen samen te werken. De Japansche militaristen heb ben China trachten te dwingen, jegens de Sovjet Unie, het bevriende buurland, een agressieve houding aan te nemen. Het slui ten van het Clïineesch-Russische niet-aan- valsverdrag is het antwoord op deze pogin gen. Het pact bevat geen geheime clau sules en beteekent niet. dat China commu nistisch zal worden, evenmin als onze be trekkingen met Engeland beteekenen, dat China een constitutioneele monarchie zal worden. Wie belet Japan een soortgelijk pact met de Sovjet-Unie of China te slui ten? Het Japansche militarisme leeit van agressie en rechtsschendingen en het kent slechts geweld. Indien het beginsel van schending der verdragen ingang vindt, zullen de banden der beschaving tusschen de landen verdwijnen. Derhalve dienen alle landen, die veilig heid en orde in de wereld wenschen, China in den strijd, dien 't op het oogenblik voert, te steunen* Het Japansche militarisme zal een nederlaag niet te boven komen. De, overwinning is de eenige kans voor ons land te blijven bestaan en een duurzamen vrede in het Verre Oosten te vestigen. Berkei's patent, die nogal attentie trokken en daarbij goed prijshoudend waren. Van de Petroleumaandeeien werden Ko ninklijken geregeld in een open hoek ver handeld. doch desniettemin waren de om zetten toch niet bepaald groot. Bij de ope ning werd een zestal procenten beneden 't vorige slot gehandeld en onder beurstijd werden geen groote schommelingen mee gemaakt. De Amerikaansche petroleum aandeeien golden algemeen lager. Voor Rubberfondsen kwamen over de ge- heele Unie lagere noteeringen tot stand. Amsterdam Rubbers zagen een zevental punten verloren gaan. De meeste incouranten brachten het er niet veel beter af. Bij kleine omzetten kre gen de Tabaksaandeelen flinke verliezen te boeken. Aandeelen Deli-Mij. en Senembah's kwa men een tiental punten lager te liggen. Ook Deli-Batavia's moesten zich een groote opoffering getroosten. In Suikerfondsen ging niet veel om; H.V.A.'s zagen zich ver scheidene procenten ontgaan, ook de min der coulante soorten werden lager geno teerd. De Scheepvaartafdeeling had een kalm verloop, hoewel de koersen van de meeste Scheepvaartpapieren lager kwamen te lig gen, boden zij verhoudingsgewijze aan de flauwe beursstemmlng goed weerstand. De beleggingsmarkt was stil, en weinig veranderd. Hier en daar kwamen slechts fractioneele verschillen voor. WISSELKOERSEN. Londen 8.95 5/8 (8.96 3/8); Berlijn 72.70 ,(72.65); Parijs 5.94'/! (5,97'/:); Brussel 30.49 (30.47'/:); Zwitserland 41.60 '41.55 1'2); Kopenhagen 40 (40.02'/:); Stockholm 46.20 (46.22'/:); Oslo 45.02 1/2 (45.05); New York 1.80 7/8 (1.80 7/8); Praag 6 34 6.34). Oost. Bankpapier 33.20 (33 20); Lire 7 80 (7.85); prolongatie part. disc. 1/8-3.16: daggeld 1/4. - Registennarken 39, Crediet Sperrmarken 14 1/4; Effectensperrmarken 14: Reismarken 52; Bankpapier 40. Tusschen haakjes zijn dt koersen van gisteren suiker - rubber koffie.» cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas n.V. DAM 2n Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C. Beun Nis 2. TeleL 30012 Telexed*.: CARLOS-AMSTERDAM 4302 (Ingez. MeóJ SLAGERSSTAKING IN NEW-YORK. Meer dan 5.000 Joodsche slagerswinkels te New-York hebben gisteren besloten hun zaken te sluiten als protest tegen de naar hun meening buitensporig hooge groothan- delsprijzen voor vleesch. De beweging dreigt op andere steden over te slaan. AMSTERDAM, 5 October. Het teleurstellende verloop van Wall- street en de berichten omtrent den duik- bootaanval in de Middellandsche Zee, als mede de daling van diverse goederenprijzen, riep heden op de Aimsterdamsohe effecten beurs een zwakke stemming te voorschijn. Algemeen kwamen de koersen op een ver laagd peil terecht, niet zoozeer als gevolg van overmatig aanbod, dan wel van afwe zigheid van kooplust. Het aangeboden ma teriaal oefende hierdoor verhoudingsgewijze een grooten druk uit. De handel was overi gens van bescheiden afmetingen. De Amerikaansche fondsen hadden al gemeen van aanbod te lijden, het was dui delijk dat de Amerikaansche afdeeling wei nig steun kon vinden en de meeste fondsen ieden flinke verliezen en bewogen zich daarbij niet onbelangrijk beneden New- Yorksche pariteit. De staal-aandeelor. en Anaconda's veroorzaakten hierbij nog al wat beweging. De locale markt bood een kalm beeld. De Philips-aandeelen kregen een duch tig verlies te boeken en daalden zelfs be neden 350%. Unilevers en Aku's werden en kele punten lager afgedaan. Een uitzon dering werd gevormd door aandeelen van LEIDEN. 5 October. - Aan de vette var- kensmarkt heden aangevoerd 132 stuks, waarvan 129 zwaar en 3 licht. Prijzen zware 59—61 ct. p'er KG. levend gewicht. Handel goed. LEIDEN, 4 Oct. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vei' ..Leiden en Omstreken". Witte Kool f 1.20—1 2.60. Roode Kool f. 2-50—4.20. Savoye kool f.1 503 40. Groene kool f. 2.504 90 Boe renkool f. 1.50—2. Prei f. 1.50—2.90. Kroten 1.60—2.20, Kroten gekookt f. 2—6 Uien f. 1.40—4. Peen f.2 10—6.20. Spruiten f. 2—12 Aardappelen f. 1.40—3, Sla f. 6—13. Druiven f.12—20. Snijboonen f.4—21, Stokboonen f.8—21, Pronkboonen f.26. Stamboonen f.9—21, Postelein f 3—8. Spinazie f 215. Tomaten A f.46.60, idem B f. 47 idem C f.4—5.40, idem CC f.4 per 100 KG. Andijvie f. 0.600.90, Komkommers f 1 502 80 Bloemkool f. 1.50—13.60. Meloenen f. 4—11,' Salade f. 0.601.40. Perziken f.0 60—11 50[ Knolselderie f. 2—2.70 per 1O0 stuks. Kroten ,-2„60~J' Pieterselie f. o 30. Radijs f.0.60— 1.80. selderie f.0.30—0.80. Bleekselderie f 6 —9. Peen f 2,50—6.60. Raapstelen I 0 50— 0.80 per 100 bos. BODEGRAVEN, 5 Oct Aangevoerd 314 patijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 14130 stuks, wegende 127.170 K.G. Prijs met R.M. Ie scort f29—31 2e srt f 27 28. Handel matig. RIJNSBURG, 4 October Groentenvei- lirig. Aardappelen f.0.60—0.80; kroten 40 —60 ct.; waschpeen 60—90 ct. per kist; roode kool f. 2.50—3; gele kool f2—2.50' groene kool f.2.203; bloemkool I f 9—13- idem II f.5—8; bospeen f.5—7.50 per 100 bos; uien f. 1.40—1.60 per 100 KG. „£ER AAR' 4 Oct. 1937. Spinazie f. 0.25— 0.28; Andijvie f. 0.09—0.15; Slavellen f. 0.07 Idolen f. 1.90; Princesseb. f 1.05; Witte Pronkb. f. 0.20—0.31 per 10 kg. Uien f. 1.80—2.70; Roode kool f 2.10; Witte kool f. 1.40 per 100 kg. Radijs f. 0.50; Selde rij f.0.60; maiskolven f. 1—1.70; Peen f 3 p 100 bos. Sla f.0 60—1 70 per 100 st. Bloem kool f.0.01' 0.12: Meloenen f. 0.07 per st.; Tomaten A ƒ.22.60 per 100 pond; Kas- snijboonen f. 1.65—2.05; Stek f. 0.45—1 10 p 25 kg. ROTTERDAM. 5 October. Totaal aanvoer 2015. Paarden 159, Veulens 13. Magere run deren 510, Vette runderen 615. VetI? kal veren 92. Graskalvcren 189, Nuchtere kal veren 629, Schapen en lammeren 292. Var kens 2, Bokken en geiten 123. Prijzen per KG Vette koeien le kwal. 74 cent. 2e kwal. 66 cent. 3e kwal. 48—56 cent; Vette ossen 72, 65 50—56 cent; Stie ren 70, 65. 60 cent; Vette kalveren 95, 85, 7075 cent; Schapen 50, 45. 40 cent; Lam meren 61, 58. 53 cent; graskalveren 58, 48 cent; Nuchtere kalveren 52. 48. 44 cent; Slachtpaarden 56. 48, 44 cent. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. f.28. 2e kwal. f. 5, 3e kwal. f. 20; Lammeren 18.50, 16, 14; Nuchtere slachtkalveren 13.50, 10.50, 7; Nuchtere fokkalveren 20, 18, 16: Slachtpaarden 250, 190, 130; Werkpaarden 370, 320, 205; Hitten 235, 200. 40: Stieren 330. 275, 185: Kalfkceien 255. 225. 155: Melkkoeien 260. 225, 165; Varekoeien 180. 150, 115; Vaarzen 175, 130. 100; Pinken 140, 110. 90; Graskalveren 65, 45, 25; Bokken en geiten 12. 8. 4. ROTTERDAM, 4 October. Binnenland- sche gTanen. De aanvoeren van bruine boonen en schokkererwten waren ruim. Kleine erwten, gerst en haver matig ter markt. Bruine boonen' lager en schokker erwten hooger gekocht. Haver van f. 6.50—7.25; Chevaller-Gerst f. 8.25—8.85; Kleine gr. Erwten f. 10.50 11.25 (overigens 8.50—10); Schc/l.ererwten f.1417; Bruine Boonen (jarige) fB.E D 9.25; Bruine Boonen (nieuwe) f. 10.75—12; Karwijzaad f. 22 50—24 50 (inclusief); Blauw Maanzaad f. 3031.50 (inclus'cf); Voerlijnzaad f. 10—10.50. Alles per 100 KG. netto. ROELOFARENDSVFEN 4 Oct. Druiven 89 ct. per rond; melczr.-n 10 ct.; bloemkool 68 ct per stuk; torr.atrn A 55 85 ct.; idem B 6595 ct.idem C 5055 ct. per bak; andijvie 6070 ct.; sla f.0.60 1.90 per 100 snijboonen f. 1.70—1.85, idem stek f. 0.801.25 per 10 KG. ZOETERWOUDE, 4 Oct. Aangevoerd 1200 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kipeleren 1.5.40—5.80; kuikeneleren f.44.30; kaas 28 ct. per pond. Kippen 65 ct.; hanen 40 ct.; konijnen f. 0.15—1.40. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3