BUITENLAND Weer een duikboot-aanval op Engelsch oorlogsschip U/at m Öe oudé tabakspottat LEtDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 5 Odober 1937 Oub-fioKanteche Pijptabak VISSCHERIJ-BERICHTEN De Engelschen maken jacht E L T A X 666 RECHTZAKEN DE ALGEMEENE TOESTAND De Spaansche kwestie steeds urgenter. Naar ultbevoegde bron wordt vernomen, wordt in de Britsch—Fransche nota, die aan Italië ts gezonden, verklaard, dat de samenwerking, die uit het accoord van Nyon voortvloeit, een goed uitgangspunt zou kunnen vormen voor een meer uitge breide samenwerking ten aanzien vair het geheele Spaansche vraagstuk De kwestie van de terugtrekking der buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje wordt een punt van het hoogste belang geacht voor de voort zetting der non-interventlp. Voorts wordt gewezen op het effect, dat een aceoord tus schen de drie mogendheden zou hebben op den algemeene toestand in Europa, terwijl nien tevens de mogelijkheid van erkenning van den staat van oorlog laat doorsche meren. Ten slotte wordt gewezen op de noodzakelijkheid, snelle en practlsche maatregelen te nemen om het vraagstuk tot een oplossing te brengen Italië zal vermoedelijk deze week nog antwoorden, Totdusver wijst er echter niets op, dat Rome van standpunt is veranderd: m. a. w. dus elseht de aanwezigheid van Duitschland of behandeling in de non-in- terventie-eommissle. De nieuwe aanval op een Engelsch oorlogsschip in de Middel- landsche Zee men zie hierneveAs maakt de Spaansche kwestie urgenter aan ooit. ENGELAND Het Labour-congres te Bournemouth. Na het aannemen van de resolutie in zake het Verre Oosten ging de Labour-con- f eren tie over tot het bespreken van de wij ziging van het systeem van de vertegen woordiging der plaatselijke politieke orga nisaties in het nationaal uitvoerend comité Het vraagstuk betreft de grootere vrijheid van individueel optreden bij de imperatieve mandaten, waarbij tot nu toe op de alge meene vergaderingen door de vertegen woordigers van de vakbonden de totale stemmen van hun bonden werden uitge bracht. Het probleem wordt té Bourne mouth niet zoo scherp gesteld en. de vice- voorzitter Georges Dallas heeft een aan tal wijzigingen voorgesteld, waarvan de voomaamsten zijn: vermeerdering van het aantal leden van de nationale executieve \oornaamste zijn: vermeerdering van het aantal vertegenwoordigers van de plaatse lijke politieke organisaties van 5 tot 7. Ver der directe en afzonderlijke verkiezing van de vertegenwoordigers van de plaatselijke vakvereenigingen en politieke bonden. Bovendien werd voorgesteld de partij conferentie met Pinksteren te houden in- plaats van in October, zoodat een geruime tijd verloopt tusschen het congres van de vakvereenigingen en de partij-conferentie. Hierdoor zullen de politieke vertegenwoor digers in de vakbeweging in de gelegenheid worden gesteld niet meer over precies de zelfde problemen te spreken op beide con gressen. Het voorstel tot rechtstreeksche en afzonderlijke verkiezing van de vertegen woordigers van de plaatselijke vakvereeni gingen en politieke bonden werd aange nomen met 1.814.000 mandaten tegen 658.000. Rond den Volkenbond. OOSTENRIJK De onafhankelijkheid verzekerd. Baron Wiessner verklaarde op een, massa- betoogir.g der legitimisten gisteravond „Ik ben in staat, onder mijn volle verantwoording, mede te deelen. dat Mussolini tijdens zijn bezoek aan Ber lijn, duidelijk het Italiaansche stand punt heeft kenbaar gemaakt, volgens hetwelk de onafhankelijkheid van Oos tenrijk een essentiecle factor is in Italië's politiek". Te midden van toejuichingen voegde hij daaraan toe: „Tegenover het blok Berlijn— Rome staat een Britech-Fransch-Ameri- kaansch blok, met Groot-Britannië als lei der. We zien naar Engeland als naar de natie die Europa's lot in handen heeft." De economische adviseur van de Engel- eche regeering, Sir Leith Ross, is te Wêenen aangekomen. Hoewel over het eigenlijke deel van dit bezoek door officieele kringen niets wordt gezegd, meent men te weten, dat Sir Leith Ross economische en finan cieel besprekeingen zal voeren. Hij heeft reeds een onderhoud gehad met dr. Kien- böck, den president van de Nationale Bank en zou een onderhoud hebben met den Bondskanselier. BELGIË Vacantie van Van Zeeland. Ee „Libre Belgique" deelt mede. dat mi nister-president van Zeeland na de bij eenkemst van den ministerraad Dinsdag aa. een maand met vacantie zal gaan. Mi nister de Man zal ad interim de functie van minister-president waarnemen. Het blad veegt hieraan toe. dat Van Zeeland voornemens is naar Italië te gaan. De Chineesche kwestie en wijziging handvest. De subcommissie van redactie van de commissie van 23, die belast is met de be handeling van den toestand in het Verre Oosten, is gisteravond om halftien bijeen gekomen. De beraadslagingen duurden tot kwart over elf. De Engelsche delegatie had een redactie-ontwerp voorbereid, waarin een inval ln een deel van het Chineesche grondgebied wordt geconstateerd evenals het opwerpen van belemmeringen voor de Chineesche scheepvaart en bombardemen ten van open steden. De Chineesche ver tegenwoordiger drong er op aan, dat de Volkenbond zich zou uitspreken over den Japanschen Inval en zijn land op zijn minst passleven steun zou brengen krach tens artikel achttien van het Volkenbonds handvest. Een subcommissie, die bestaat uit ver tegenwoordigers van Groot-Brlttanje. Frankrijk, Australië en China werd belast met het voorbereiden van een ontwerp resolutie. In een officieele mededeeling aan den Volkenbondsraad heeft de vertegenwoor diger van China verklaard, dat de Japan- sche luchtstrijdkrachten de Chineesche ste den blijven aanvallen, zonder rekening te houden met de resolutie, welke door de Volkenbondsvergadering is aangenomen en waarin de aanvallen plechtig worden veroordeeld. In het Chineesche protest worden zeven gevallen nauwkeurig omschreven. De assemblee heeft gisteren een begin gemaakt met de bestudeering van de ont- werp-resolutie. Ingediend door de com missie voor de toepassing van de begin selen van het handvest naar aanleiding van de ChUeensche voorstellen tot het raad plegen van niet-leden over hervorming van het handvest. De vertegenwoordiger van Chili, Edwards, verklaarde, dat de opgestelde resolutie zijn land voldoening geeft De vertegenwoordiger van de sovjet unie. Litwinoff. zeide. dat hij twijfelde aan de doeltreffendheid van de voorgestelde actie en dat hij zich van stemming zou onthouden. Aangezien geen enkele spreker zich meer aanmeldde, verklaarde de voorzitter, dat de resolutie was aangenomen, waarbij de sovjet-unie zich van stemming onthield. Vervolgens werd de ontwerp-resolutle, welke door de commissie van 28 op voorstel van Argentinië was aangenomen door de assemblee besproken. In deze resolutie wordt voorgesteld, dat ingeval van oorlog of dreigenden oorlog de Staten, welke geen lid zijn van den bond. zich verbinden door verdragen van Parijs of Rio de Janeiro voor het aanwenden van pogingen tot be houd van den vrede. De vertegenwoordiger van.. Chili steunde dit voorstel. Het voor stel werd zonder debat aangenomen Op voorstel van den rapporteur van de politieke commissie werd de behandeling van het vraagstuk van internationale hulp aan vluchtelingen uitgesteld tot de vol gende zitting. De assemblee zal vanmiddag drie uur opnieuw bijeenkomen. PALESTINA Rust nog niet teruggekeerd. Het Syrische comité voor de verdediging van Palestina heeft een protest gericht tot de Arabische vorsten van Egypte, Irak, Yemen en den Hedjaz tegen de buitenge wone gestrengheid der maatregelen, die de Britsche regeering te Jeruzalem heeft ge nomen Ook de Britsche minister van ko loniën, de hooge commissaris te Jeruza lem en de secretaris-generaal van den Volkenbond zijn van dit protest ln kennis gesteld. BIJ de Britsche regeering wordt erop aangedrongen, dat zij het Pa- lestijnsche vraagstuk oplost op een wijze die in overeenstemming is met de rechten van het Arabische volk. Voortdurend wordt door de voornaamste straten van Jeruzalem en Jaffa gepatrouil leerd, vliegtuigen vliegen op geringe hoogte boven de stad. De telefoonleidlng 'langs den grooten weg van Jeruzalem naar Jaffa is vernield en op de werklieden, die de lijnen herstelden, werden scheten gelost. De geheimzinnige aanvallen door onbe kende duïkbooten in de Mlddellandsche Zee, welke gedurende eenige weken ach terwege waren gebleven, zijn gisteren weer begonnen. Gistermorgen is ter hoogte van Kaap St. Antonio, aan de Oostkust van Spanje niet ver van Alicante, een tor pedo afgeschoten door een opbekende duikboot op den Engelschen torpedo- bootjager Basilisk. De Basilisk, die deelneemt aan het patrouillewerk, werd niet getroffen en beantwoordde den aanval met dieptebommen, waar van de uitwerking niet bekend is. Volgens berichten uit Valencia aan het Spaansche persagentschap schijnen meer Engelsche torpedobootjagers dan de Basi lisk betrokken te zijn bij het incident en later kwamen nog eenige schepen om mede de onbekende duikboot op te sporen. Het Spaansche persagentschap meldt n.l.: De aanval van de onbekende duikboot op den Britschen torpedobootjager vond plaats te acht uur in den ochtend op 40 km. ten Oosten van Kaap St. Antonio. Twee Britsche torpedobootjagers voeren in Noordwestelijke richting, plotseling ver snelden zij hun vaart en de kustwacht van St. Antonio hoorde drie hevige ontploffin gen. De belde torpedobootjagers voeren vervolgens in tegengestelde richting en bleven dieptebommen werpen. Te half drie in den middag kwamen nog twee jagers en eenige minuten later waren in totaal zeven Britsche torpedobootjagers ter plaatse. Zij verdeelden zich in twee groe pen en met medewerking van twee water vliegtuigen zochten zij de zee af. Om vijf minuten over half vier steeg een rookkolom uit zee op in de richting waar de tweede afdeeling opereerde". Het schijnt verder, dat de aanwezigheid van de duikboot door middel van de luis tertoestellen al ontdekt was, voor de tor pedo werd afgeschoten. De „Oeuvre" schrijft: „Deze nieuwe agressie in de Mlddelland sche Zee heeft een aanzienlijke moreele uitwerking, aangezien zij getuigt van den duidelijk bepaalden wil van den kant van hen die Franco helpen, ongestoord door te gaan, ondanks alle aanbiedingen tot be sprekingen. Aan den anderen kant blijkt wel, dat het bombardement van Valencia het begin vormt van een nieuw en groot offensief. De „Jour" schrijft: „het zal thans voor de autoriteiten van Valencia, na de aan vaarding van de accoorden van Nyon door de regeering te Rome, heel moeilijk zijn te verklaren, dat de aanvaller een Italiaan sche duikboot is. Die stelling is volkomen absurd geworden. De aanval op het Brit sche sohlp kan thans slechts de doeleinden van Moskou dienen, dat er belang bij heeft de rust in de Middellandsche Zee te ver storen". Mén ziet, hoe de oude tegenstellingen als van zelf herleven! Zal thans de onzekerheid eindelijk wor den opgelost? De aanvallen op Valencia. De Daily Telegraph en Morningpost. thans gecombineerd, schrijft: -„Het belang der luchtbombardementen op Valencia en dc naburige steden door zeer machtige vliegtuigen van een type. dat volgens de ter beschikking staande inlichtingen niet van rechtsch Spaansch fabricaat is, wordt te Londen uitgelegd als een versterking van het Fransch-Britsche standpunt ten agnzien van de noodzakelijkheid om snel maatregelen te nemen, teneinde een wer kelijkheid te maken van de niet-inmen- ging. Men weet. dat de laatste raids wer den uitgevoerd door toestellen, die hun basis hadden op Majorca en recente inlichtingen melden, dat deze basis kort geleden uitgebreid zijn, terwijl er nieuwe, welgeoefende bemanningen van nlet- Spaansche nationaliteit zouden aan komen." DENEMARKEN Zitting van het parlement geopend. Vanmiddag heeft minister van staat Stauning de winterzltttng van den Rijksdag geopend. Stauning verklaarde bij deze gelegenheid, dat Denemarken met alle landen vriend schappelijke betrekkingen onderhoudt. Het zal de taak der regeering zijn, deze goede betrekkingen te consolideeren en te ver sterken. Stauning kondigde vervolgens een wijziging van de valutawetgeving aan, die verlichtingen zal brengen. Bij de behande ling van het werkloosheidsvraagstuk ver klaarde hij. dat de mogelijkheid zal wor den overwogen, buitenlandsche grondstof fen door Deensche producten te vervangen en nieuwe Deensche takken van industrie In het leven te roepen. ZUID-SLAVIË Kabinet Stojadinowitsj hervormd. In hét kabinet Stojadinowitsj is een drietal wijzigingen aangebracht. Het heet, dat deze reconstructie geen andere poli tieke beteekenis heeft dan de handhaving en de versterking van de regeering van Stojadinowitsj. Men voegt hier aan toe, dat deze recon structie der oppositie alle hoop ontneemt op het oogenblik, dat zij zich verbeeldde met de voorbereiding van een overeen komst met Matsjek en de Kroatische op positie, een nieuw regeerlngsprogram op te stellen en grondwetshervormingen aan te geven. Deze reconstructie beteekent der halve, dat de regentschapsraad zijn ver trouwen in Stojadinowitsj ten volle be houdt. De minister-president heeft zich om ringd door een zeker aantal nieuwe, zeer populaire figuren. DANZIG Conflict tusschen Forster en Greiser. Te Danzig is een conflict ontstaan tus schen den leider van de natlonaal-socia- listen in de vrije stad. Forster, en den president van den Senaat Greiser. Forster verwijt Greiser een delegatie van de Pool- sche afgavaardigden van den Volksdag te hebben ontvangen en beloften te hebben grëaan inzake de Pooische minderheid. Het nat. oc orgaan „Vorposten" schrijft, dat de Pooische minderheid geen bescher ming noodig heeft, aangezien hun toestand bevredigend is. POLEN Onderwijzersstaking. Het onderwijzend personeel van 147 lagere scholen te Warschau is gisteren in staking gegaan voor den tijd van 24 uur uit soli dariteit met het personeel van den bond van Pooische onderwijzers, dat sedert vijf dagen de bureaux van den bond bezet houdt uit pretest tegen het benoemen van een commissaris, welke toezicht op hen moest uitoefenen. Deze bezetting is geëindigd doordat de politie de bureaux heeft ontruimd. Een delegatie van de stakende onderwij zers heeft zich naar de Belvédère begeven, waar wijlen maarschalk Pilsudskl heeft gewoond en legde hier bloemen neer. Za terdagavond heeft, minister-president ge neraal Skladkoweki een communiqué ge publiceerd, waarin den bond van onder wijzers wordt verweten communistische actie te voeren. Alle bladen, die de laatste riagen berichten over deze staking hebben gepubliceerd, zijn ln beslag genomen. JAPAN. Propaganda voor een Volksfront. De politie heeft wegens propaganda ten i gunste van een volksfront den leider van de vakvereeniging van transport-arbeiders in Tokio in arrest gesteld In April J.l. had deze vakvereeniging reeds een opzienba rende staking afgekondigd, die docr het ingrijpen der autoriteiten gebroken was. VEREENIGDE STATEN Roosevelt tegen Hooggerechtshof Green contra Lewis. In een te St., Paul gehouden rede heeft president Roosevelt een aanval gedaan op het Hooggerechtshof en dit lichaam ervan beschuldigd, dat het „de hoeksteenen van zijn programma wegslaat". Voorts wees de president er op, dat de te houden speciale zitting van het congres zou moeten komen tot vermindering der staatsuitgaven, tot vermindering van de werkloosheid en tor verhooging van het nationale Inkomen. Een verhocging der belastingen, zoo voegde Roosevelt hieraan toe, ligt niet ln het voornemen. Black heeft gisteren zonder eenige for maliteit zijn veelbestreden zetel in het Hooggerechtshof ingenomen. In twee door attorneys ingediende protesten word: zijn recht op den zetel betwist, maar het hof heeft deze protesten zuiver voor kennis geving aangenomen, en te kennen gegeven dat hierop voorloopig niet zal worden in gegaan. William Green, de voorzitter van de Amerlkaansche Federatie van den Arbeid heeft een redevoering uitgesproken tijdens het congres der federatie te Denver ln Colorado, waarin hij verklaarde, dat het uur geslagen had „om de handvesten van het Comité voor Industrieele Organisatie het C.I.O. te herroepen". Deze verklaring opent den strijd tus schen de A.F.L. en het C.I.O. van Lewis om de beheersching van de vakvereenigings- bewegireg in de Vereenigde Staten. Men zal zich herinneren, dat in Augustus 11)36 de vakvereenigingen van mijnwerkers, metaalarbeiders in de automobielindustrie textielarbeiders en arbeiders ln de manu- facturenindustrie in den boezem van de Amerikaansche Federatie van den Arbeid de basis vormden voor de nieuwe groepee ring van Lewis, De verklaring van Green houdt dus in, dat deze groepen delinitief uit de A.F.L. gestooten worden. met 6 PERSONEN naar: Noordwijk aan Zee f. 1.50 Den Haag f. 2.25 Rotterdam f. 5. Amsterdam f. 6. Utrechtf. 7.40 4556 (Ingez. Mcd.) HAAGSCHE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. De 22-jarige C. H. uit Bodegraven had zich te Den Haag schuldig gemaakt aan rijwieldiefstal. Van twee Hagenaars had hij de onbeheerd staande karretjes wegge nomen. Verdachte bekende, doch verzocht in verband met zijn Jeugdigen leeftijd een clemente straf, onder mededeeling, dat hij zijn leven zal gaan verbeteren. De Officier wees er op, dat verdachte reed3 eerder te Amsterdam is veroordeeld wegens diefstal van geld. waarvoor tien maanden gevangenisstraf was opgelegd. In verband met deze straf, wilde de Officier nu volstaan met vier maanden gevangenis straf. De verdedigster pleitte clementie in ver band met de goede voornemens van ver dachte. Dood door schuld. De drogist S. M. te Den Haag had aan een 24-jarig meisje sublimaat-pastilles die zwaar vergiftig waren verstrekt om als middel tegen een kaak-verzwering te spoe len. Het meisje is echter na eenige dagen overleden, en de drogist had zich vanmor gen wegens dood door schuld voor de Haagsche Rechtbank te verantwoorden. Het meisje, mej. P. was op 16 April bij verdachte in de apotheek gekomen en had om een pijnstillend middel tegen een kaak- verzwering gevraagd. De drogist, die toen zelf geen sublimaat- pastilles bezat, had zün loopjongen naar een apotheek gezonden, waar men afgifte van sublimaat weigerde. In een volgende apotheek werd dit wél gegeven. De verdachte had toen de pillen aan het meisje verstrekt onder mededeeling dat zij vergiftig waren. Het meisje had enkele malen gespoeld, doch was op 28 April aan sublimaat-ver giftiging overleden. Nadat de moeder en een tante over het spoelen enkele mededeelingen hadden ge daan, verklaarde de directeur der Haag sche Gemeente-apotheek, dr. Schirm dat bedoelde pillen slechts in hoeveelheden van 100 stuks afgeleverd mogen worden dus niet in het klein. Voor spoelen hadden de pillen tot 1 op 5000 verdeeld moeten worden, deze pillen waren door 't meisje 16 maal te zwaar in genomen. Verdachte zei wel geweten te hebben dat de pastilles niet per tube verkocht moch ten worden. De Officier van Justitie mr. Hoekstra wees erop dat verdachte een zeer onver schillige houding in deze zaak had aange nomen. Door zijn handelingen is het meisje overleden, en In verband hiermede vroeg de Officier een geldboete van f. 250 subs. 50 dagen hechtenis, benevens een maand ge vangenisstraf. De verdediger, mr. CanterCremers pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen Met zorg gemêleerde, milde tabak, zuiver blad, mooi lang van sneê. Die Oud-Holland- sche Pijptabak kunt U ook genieten. Vraag eens .Schout" of .Coopvaert" van Douwe Egbertsl SCHOUT 15ct. COOPVAERT fOci.p ,oni 8679 (Ingez. Med.) VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 5 Oct. '37 Talbot 76—48 ct. per K.G!; Tong 100—78 ct.Heilbot 11062 ct;.; Griet f.2518 per 50 K.G.; Groote Schol f.26—21: Middel Schol f.20—18; Zetschol f.20—11.50; Kleine schol f 176.30: Schar f. 10; Tong schar f.17; Kleinmiddel Schelvisch f. 20— 14; Kleine Schelvisch f. 12.504.50; Groote gul f.21—17; Kleine gul f.15—5: Wijting j. 7.20—3.70: Makreel f,8.50—3.20; Verschc haring f. 2.651.65; Groote hake f.72 per 125 K.G.; Middel hake f.74; Kleinmiddel hake f.21 per 50 K.G.; Kleine hake f. 16.50 —10.50: Kabeljauw f.62—37.50 per 125 K.G.; Vleet f. 3.25—1.45 per stuk; Leng f. 1.500.65: Koolvlsch f. 1.50—0.75; Rog f. 15.50—9.50 per hoop; Steurharlng 6.40 —5.80. Aan den afslag 11 trawlers: IJM. 167 met f.3990; IJM. 40 met f.407C; IJM. 31 met f.2750; IJM. 64 met f.1640; IJM. 130 met f.1680; IJM. 6 met f.2500; LJM. 38 met f.2430; IJM. 418 met f.2170; IJM. 72 met f.1690. RO. 15 met f.3400; IJM. 8 met f.2370 besomming. Voorts 3 loggers: KW. 27 met f. 320: KW. 108 met f. 450; KW. 162 met f. 530 besomming. VLAARDINGEN, 5 Oct. '37 Binnen van de haringvisscherijKW. 149 met 35; KW. 140 met 30 en VL. 50 met 39 last. Maatjes Zuid f. 7.407.50 p. kantje; volle Noord f. 8.408.70 p. kantje; Maatjes yle f.7; yle maatjes f,6.50—7; yle f. 6.206.50. Te Scheveningen waren 2 schepen bin nen met 71 last. HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN IN SEPTEMBER. Sterk gestegen opbrengst der stoom- en motortrawlers. (Van onzen correspondent), Wat uit de cijfers van den omzet ln den rijksvlschafslag wel het meest naar voren treedt, ls de groote stijging van de op brengst van de visch, aangevoerd door de stoom- en motortrawlers, vergeleken bij de maand September van het vorige jaar. Feitelijk is de stijging van den omzet bijna geheel het gevolg van de betere resultaten van de stoom- en motortrawlers, die ruim f 150.000.meer besomden dan verleden jaar, terwijl de totale omzet ca. f. 175.000.— hoogeT was. Dit geldt niet alleen voor de maand September, maar voor de eerste negen maanden van het jaar 1937. In dit tijdvak was de totale omzet ruim f. 800.000.— hoo- ger dan verleden jaar, ook de opbrengst der trawlers was ruim f. 800.000— hooger dan in hetzelfde tijdvak van 1936. Met deze feiten voor ocgen is er dus wel eenige reden tot optimisme, temeer daar de vergelijking met verleden jaar nu meer steek houdt dan eenige maanden geleden, omdat toen de maand vpn het vorige jaar geheel of gedeeltelijk ln de stakingsperiode viel en het lage omzetcijfer dus een „onna tuurlijke" oorzaak had. VERWACHTE SCHEPEN. Tluiisstoomende voor de Woensdagmarkt „Christine", IJM. 2. Vangst 750 m. ma kreel. 110 m. varia Totaal 860 m. „Rotterdam"' UM. 112. Vangst: 620 m. makreel. 280 m. varia. Totaal 900 manden. „Catharina Duyvis", IJM. 60. Vangst: 30 m. schelvisch; 50 m. braadschelvlsch; 60 in. wijting; 50 m. gul; 60 m. platvisch: 180 m. makreel. Totaal 430 manden. „Maria", IJM. 95. Vangst; 20 m. schel visch; 100 m, braadschelvlsch; 75 m. gul en kabeljauw; 40 m. wijting; 35 m. plat visch; 35 m. makreel. Totaal 305 manden. „Knikker", IJM. 4. Vangst: 35 m. schel visch; 70 m. braadschelvlsch; 75 m. gui en kabeljauw; 50 m. wijting; 20 m. kleine schol; 10 m groote schol en tarbot; 85 m. makreel. Totaal 345 manden. 2 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2