LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 4 October 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN WEERBERICHT. Laatste Berichten Stadsnieuws Het 3 Octoberfeest. Binnenland Buitenland RECHTZAKEN LUCHTVAART Uit de Omstreken MA1KT Barometerstand. B1NNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 776.3 te Haparanda. Laagste Stand 755.1 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige Noordelijke tot Noordwestelijke wind. Meest licht tot half bewolkt. Droog weer. Later Iets zachter. BCITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in Noord-Scandlnavië weer toegenomen en heeft zich een belangrijk hoogedrukgebled over Ierland ontwikkeld, dat nog toeneemt en zich Oostwaarts uitbreidt. In het Westen verscheen een nieuwe de pressie, een overschot van de vorige brengt nog regen in Zuid-Dultschland. Aan de Noorsche kust valt nog vrij veel regen, in Zweden is de bewolking zwaar maar blijft het droog. Dultschland had in het Noorden vrij veel mist bij zwakken Oostelijken wind. in het Zuiden valt regen. Frankrijk heeft regen ln het Zuiden en opklarend weer in het Noorden. In Zwitserland was mist in de lagere streken, de toppen zijn ook in wol ken gehuld. De Britsche eilanden hebben opklarend weer na een vrij kouden nacht. De opkomende hooge drukking zal ook hier te lande droog en zonnig weer brengen, later met eenige stijging van temperatuur. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.W., 14 gr. C„ goed. Londen: Windstil, 7 gr, C„ mooi. Berlijn: O.N.O., 11 gr. C., mooi. Nice: Windstil, 17 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 14 gr. C. (57 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (57 gr. F.l nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 2.52 uur; nam. te 15.12 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS E. A. Maandag: 6.02 uur nam. tot 5.35 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 4 Oct.: op; 8.11 uur; onder 17.02 uur. De trek naar Leiden. De bevolking tijdelijk meer dan verdubbeld. De N.Z.H.T.M. vervoerde Zaterdag op haar lijnen in en naar Leiden 39.370 passagiers tegen 36.678 op 3 October van het vorige jaar. De H.T.M. bracht langs haar Leidsche lijn (gele tram) 8611 personen naar de feestvierende Sleutelstad (vorig jaar 8520), zoodat alleen per trein en tram reeds bijna 70.000 personen onze stad bezochten. En dan spreken we nog niet eens van de vele duizenden, die per auto, autobus, motorrijwiel of gewone fiets naar hier kwamen. Het is waarlijk niet overdreven wanneer wij 't aantal vreemdelingen, dat Zaterdag onze stad bezocht, schatten op 80 A 90.000. HENRIETTE ROLAND HOLST ERNSTIG ZIEK. (Speciale G.P.D.-berichtgeving). Naar wij vernemen is de bekende Neder - landsche dichteres mevr. Henrlette Roland HolstVan der Schalk, reeds sedert ge- ruimen tijd zeer ernstig ziek. De ziekte zou slechts weinig hoop bieden op defini tie! hersitel. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voctgangster gedood. Hedenmiddag om een uur is het paard van den voerman Vulllngs te Beringen (gem Helden), dat voor een turfkar ge spannen was, te Panningen-Heuvelhoek bij het ontladen van den wagen geschrok- jen„?n, °P geslagen. Het paard wierp de 77-jarige wed. Gdie langs den weg -iep, omver. De vrouw was op slag dood. Vervolgens liep het paard nog een eind door, rukte zich toen uit het tuig en viel S.f!ï£f.er.. 505..I?eter verder neer- Het werd flaarblj deerlijk gewond. DE REIS VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Inzake het aangekondigde bezoek van den hertog en hertogin van Windsor aan de Vereenigde Staten, wordt vernomen, dat dit geschieden zal na het bezoek aan Dtiitschland, en dat zij in de tweede helft var. November in New-York verwacht wor den. In bevoegde kringen heerscht de op vatting, dat het reizen van den hertog duidt op zijn verlangen, om zijn rol van „British ambassador at large", die hij ja renlang gespeeld heeft, toen hij nog prins van Wales was, weer op te nemen. Krin gen welke in nauw contact' staan tot het Londensche Buckingham-palace, zeggen, dat de Britsche regeering aan deze reizen van den ex-koning gaarne haar toestem ming heeft verleend, althans liever, dan dat zij hem zou toestaan naar Engeland terug tc keeren. Uit Washington wordt ver nomen. dat het departement van buiten- landschr -:ken geweigerd heeft eenig com mentaar Ie leveren op de officieele hou ding der Amerikaansche regeering ten aan zien van het komende bezoek van het her togelijk paar. Voorts verneemt men uit Berlijn, dat volgens inlichtingen uit semi- officieele nazi kringen, de hertog en her togin van Windsor als zeer welkome gas ten in Dultschland zouden worden ontvan gen, doch aat hun bezoek als een zuiver particuliere aangelegenheid zou worden opgevat. DE JAPANSCHE BLOKKADE DER CHINEESCHE KUST. De Japansche militaire en vloot-autori- teiten in China toonen zich zeer veront rust over de zeer talrijke wapenzendingen, die China binnenkomen, vooral in de Zui delijke havens. Zooals bekend, laat de Japansche vloot, die de blokkade aan de Chineesche kust uitoefent, buitenlandsche schepen vrij varen, van welken aard hun lading ook is. Volgens zekere gezagheb bende Japansche kringen zou het nu niet onmogelijk zijn, dat in deze houding ver andering zou komen. DE LABOURCONFERENTIE TE BOURNEMOUTH. In zijn openingsrede van de Labourcon- ferentie te Bournemouth zeide Hugh Dal ton, dat de wapenen, hoe machtig en nood zakelijk zij ook zijn, nooit eenige oplossing brengen en dat zQ moeten samengaan met een buitenlandsche politiek, die een nieuw leven in den Volkenbond zal blazen en we derom eerbied zal wekken voor het inter nationale recht. In den huldigen, ernstigen toestand moet Groot-Brlttannië machtig ge wapend zijn, daar het anders rechtstreek- sche en onmetelijke gevaren loopt. De wa penen echter, zoo zeide hij, moeten samen gaan met een oprecht aan alle volken ge daan aanbod tot het opmaken van een in ventaris der wereldrijkdommen en tot vast stelling van gelijke gelegenheden voor alle naties om te deelen in den wereldovervloed op voorwaarde, dat opnieuw de vreedzame procedures aanvaard worden voor de rege ling van alle internationale geschillen en een Internationale overeenkomst tot stand komt over een drastische en progressieve vermindering der nationale bewapeningen. Met algemeene stemmen nam de con ferentie vervolgens een resolutie aan, waarin uiting wordt gegeven aan af schuw over den Jananschen aanval op China en waarin de Britsche burgers worden opgewekt te weigeren Japan sche goederen te koopen PROCES IN DE ZAAK BLACK AANGEKONDIGD. Vernomen wordt, dat wanneer Black van daag voor het eerst in het Hooggerechts hof zitting zal nemen, de vroegere assis tent attorney-generaal, Albert Lewitt, het hof om toestemming zal verzoeken ln de zaak Black een proces aan te gaan, waarin de grondwettigheid van Black's benoeming wordt betwist, en wel op grond van het feit, dat hij: 1. als lid van den Senaat des tijds gestemd heeft voor de verhooging van inkomsten van het ambt dat hij thans be kleedt; 2. dat er ten tijde van zijn benoe ming eigenlijk geen vacature in het Hoog gerechtshof bestond. ZEELIEDENSTAKING IN MEXICO. Alle zeelieden, stokers en stewards van de Mexlcaansche koopvaardijvloot zijn in staking gegaan. De staking heeft geen po litiek karakter. BOTSINGEN IN ABERDEEN. De politie te Aberdeen (Schotland) heeft verscheidene malen charges moeten uit voeren, waar verscheidene duizenden deel nemers aan een bijeenkomst ten gunste van de oprichting van een uiterst links volks front slaags waren ge'aakt met fascisten, die zich per vrachtauto naar een in een andere wijk georganiseerde bctooging be gaven. BUITENLANDSCHE SCHEPEN MOETEN TSJEFOE VERLATEN. De Chineesche autoriteiten van Tsjefoe hebben het corps consulaire er van in ken nis gesteld, dat alle buitenlandsche oor- logs- en koopvaardijschepen binnen twee dagen de haven moeten verlaten. Mer. ge looft, dat zij het voornemen hebben de uit in de lucht te laten vliegen, teneinde te be letten, dat Japansche oorlogsschepen de baven bin""n"i>ren. Op het oogenbllk be vinden zich te Tsjefoe vijf Amc'lknar.sche oorlogsschepen en verscheidene Britsche koopvaardijschepen. Men zie voor Nagekomen Berichten en Beursoverzicht pig. 2 van het Tierde bTad. KANTONGERECHT ALPHEN. J. v. D. te Oudewetering, had in de Brug- gestraat te Alphen een knechtje van den boterhandelaar P. met zijn auto aange reden. Volgens getuigen had verdachte kalm gereden; dat desondanks toch het rijwiel belangrijk was beschadigd, werd niet recht duidelijk. In ieder geval had men niet goed opgelet. De ambtenaar vorderde een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen met toewijzing der civiele vordering ad f. 7.25. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 6 subs. 6 dagen, met toe wijzing der civiele vordering. J. P. v. H. had zich te verantwoorden voor het feit. dat hij te Bodegraven op den hoek Wilhelmlnastraat een motorrij wiel had aangereden met duopassagier, die enkele meters omhoog was geslingerd en op de kap der auto terecht was geko men. In de dagvaarding stond vermeld, dat verdachte met groote snelheid had ge reden. Verdachte gaf toe, dat de snelheid ongeveer 40 KM. was geweest, doch lang niet 70 KM. Hij had ongeveer 200 meter voor de aanrijding moeten stoppen voor werkzaamheden, die aan den weg verricht werden en was van meening, dat in 200 meter tijd zijn snelheid niet zoo groot kon zijn. Na het hooren van getuigen vorderde de ambtenaar een geldboete van f. 80 subs. 40 d.; veroordeelig f.60 subs. 30 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De bloemen die doordraaiden. Een partij anjers en convllles, die aan de veiling te Rijnsburg waren doorgedraaid, had J v. d. E. weggegeven en een partij tijgerlelies, die eveneens waren doorge draaid, had hij aan een koopman ver kocht. De betrokken koopman zei dat hij de partij voor plm. 50 cent had gekocht. De hoofdcontroleur der Sierteeltcentrale, de heer K. Tolens uit Lisse, lichtte ln dat bloemen die doorgedraaid zijn, eigendom zijn van genoemde centrale, en dus ver kocht, noch weggeven mogen worden. Een controleur dezer centrale had in de veiling de doorgedraaide tijgerlelies gezien, die even later waren verdwenen. Bij on derzoek was aan getuige medegedeeld, dat de lelies aan een koopman waren verkocht. Verdachte betoogde echter dat de lelies, die hij verkocht, van zijn zoon waren. De Officier vond het feit ernstig want de officials der velling moeten tenvolle ver trouwd kunnen worden met de uitvoering van de Crisisvoorschriften. Het tenlaste gelegde bewezen achtend, vroeg de Officier twee maanden gevangenisstraf. De verde diger, mr. de Klerk uit Leiden betoogde dat de Sierteeltcentrale niet in wettelijken zin koopster er bloemen is; alleen wordt automatisch aangenomen dat het doorge draaide product aan haar behoort. Daar om is juridische -diefstal niet bewezen. Met deze bewering was de politierechter het niet eens, doordat automatisch de Sierteeltcen trale koopster is der bloemen, is zij ook eigenaresse. Na vevzoek om clementie, legde de Poli tierechter f. 100.— boete subs. 100 dagen hechtenis op, benevens voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. Lastig onderzoek! De controleur der Crisis Landbouw-Cen- trale A. Menken uit Leiden, wilde in den winkel van B. te Warmond een onderzoek instellen, doch mej. J. B. had zich tegen dit onderzoek verzet, voor welk feit zij thans in de verdachtenbank stond. De controleur Menken vertelde dat hij, vergezeld van den rijksveldwachter de Bak ker de controle wilde verrichten. Mej. B. wilde den controleur ln de woonkamer niet toelaten, omdat zij er volgens haar zeggen niets mee te maken had, en men maar te rug moest komen als haar man thuis was. Toen get. zich toch naar den kelder begaf, greep de juffrouw hem aan zijn jasje. Niet temin was getuige in den kelder gekomen, en had er een emmer vet aangetroffen. Bij de worsteling om dit vet was het op den grond terecht gekomen. De veldwachter de Bakker vertelde dat bü het binnentreden, Menken zich dadeiyk naar de huiskamer begaf. BU weigering tot toelaten, had getuige direct de machtiging voor huiszoeking van den Burgemeester ge toond. De slagersknecht den H. deelde mede dat hy in de huiskamer mej. B. en den contro leur zag. Ook aan getuige had de veld wachter de machtiging getoond. De Officier merkte op, dat in den winkel van B. reeds meer de crisiswet was overtre den. Spr. vroeg een geldboete van f. 75 subs. 2 maanden hechtenis, en drie maanden gevangenisstraf voorwaardelyk. De verdediger, Mr. Nord Thomson uit Lelden wees op verschillende tegenstrydig- heden in de verklaringen, en meende dat de controleur niet juist was opgetreden. PI. concludeerde tot vrijspraak en vroeg subs, een clemente straf. De politierechter vonniste tot f. 60 subs. 60 dagen hechtenis. De slagersknecht T. van L., uit Bodegra ven, die zich eveneens tegen controleur Menken verzet heeft werd geëischt f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Hy zag niets! Toen G. K. R. uit Leiden des nachts nabij de Haagsche Schouw fietste, werd hij door de marechaussee aangeroepen, omdat deze zyn rywiclplaatje wilde cóntroleeren. Volgens verdachte had hij de marechaus see niet gezien, doch de politierechter vond dat niet aannemelyk. De officier evenmin en die vroeg f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Dat kon de verdachte niet betalen zei hij. De politierechter legde f. 7.50 boete subs. 5 dagen hechtenis op. De klap. De monteur C. v. N. te Voorschoten had D. een klap in het gezicht gegeven. De officier vroeg f. 15 boete subs. 15 da gen hechtenis. De politierechter vonniste tot f. 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Beleedlgd. De landbouwer G. Z. te Warmond voegde den veldwachter H. indertüd beleedigende woorden toe. De Officier vroeg f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. De politierechter vonniste conform dezen eisoh. Laf. De 81-jarige W. uit Leiden was met een melkkoker mishandeld door Th. G. W. uit deze gemeente. De Officier vroeg f. 8 boete subs. 8 dagen hechtenis. De verdachte merkte op. dat men van een kikvorsch geen veren kon plukken en ln verband met deze schildering over zyn flnanoieelen toestand, legde de politierech ter f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis op. Lood gestolen. Van de Chr. School te Sassenheim had A. J. v. K. een hoeveelheid lood weggeno men. voor welk feit hy terecht stond. Verdachte bekende het feit. De officier wilde nog volstaan met een geldboete van f. 10, waarmee ook de politie rechter accoord ging. De heler van het lood, G. J. uit Leiden, werd veroordeeld tot f. 50 subs. 50 dagen, en 4 maanden voorwaarde lyk. Bli het sluiten. Toen de veldwachter S. te Nieuwkoop be zig was om de late gasten uit de café's te verwijderen, en een volksoploop was ont staan, had de rijwielhersteller A. B den veldwachter een schop gegeven, zoodat hy wegens mishandeling terecht stond. De veldwachter zei nog. dat hy bovendien nog een klap op het gelaat had gekregen met een schoen. Verdachte zei dat zijn vrouw door den veldwachter was geduwd en daar was hij kwaad door geworden. De officier vroeg tegen S. een week ge vangenisstraf waartegen verd. geen be zwaar had. Het vonnis werd conform den eisch. HET LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. De opleiding voor het z.g. m-brevet begonnen. Op het vliegveld Ypenburg is een begin gemaakt met de instructie voor het z.g. m-brevet, welke zooals men weet, door 't luchtverdedigir.gsfonds wordt bekostigd. Onder leiding van den afdeelingschef der nationale luchtvaartschool, den heer D. L. Asjes, werd begonnen met de oefe ningen in laolandingen en stunten (loo pings, enz.) Voor deze eerst opleiding wa ren uitgekozen 10 jongelui in het bezit van het vliegbewijs a. wat zij grootendcels met steun van het Fokkerfonds hadden be haald. Het luchtverdedigingsfonds wil op deze wyze de burgerreserves voor de mili taire luchtvaart vergrooten. Ir. DE KOK EN SCHMIDT CRANS OP DE TERUGREIS. De heeren ir. De Kok en Schmidt Crans hebben Zaterdag den terugtocht van Jo hannesburg naar Nederland aanvaard. VLAARDINGEN. 4 Oct. Maatjesharing Zuid f. 7.40—7.60; Volle haring Zuid f. 8.20 8 90; Steurharing f. 6.307; Hom- en kuitziek f 8—8 50 Maatjes volle f. 7.50— 7.70; maatjes yle f.7; IJle maatjes f. 7.10; Yle volle f. 6.60; Yle f. 66.50 p. kantje. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Alida Jacoba, d. v. H. M. Tulen en F. A. M. v. Haaster; Phara- ildus Hendrikus, z. van A. F. Vercouteren en A. van Gelswijk; Arie Bastiaan. z. van M. Vink en E. C. van Daalen; Jannetje Suzanna, d. van R. J. v. d. Jagt en S. C. Luteyn; Kaatje, d. van I. Butter en A. den Dekker; Adrianus Wilhelmus, z. van C. A. v. Dongen en C. M. Does; Elisabeth Maria, d. van VV. Plessius en E. M. van Vlymen; Geertruida, d. van H. Bos en G. Groen; Jo hannes Jacobus, z. van W. C. Meere en L. J. Barnhoorn; Wilhelmina. d. van J. Stroomer en H. M. Tool; Felix Gerardus, z. van F. W. Klinkum en Th. van Doorn; Gerrit Cornells, z. van F. E. E. Schild en A. A. Kooy; Corelis Nicolaas Maria, z. van A. Verhoeven en M. J. M. Wolkers; Maria Bernardlna, d. van B. Even en A. E. A. Werner; Bernhard Jozef, z. van A. v. d. Spreng en M. Grundhoff; Hendrik Jacobus, z. van C. W. v. d. Weele en H. M. Balder. Ondertrouwd: Gerardus Th. v. Noort, 27 jaar en Elisabeth J. M. Straathof, 22 jaar; Hendrik Hensens. 24 jaar en Hendrikje Hogenkamp, 21 jaar; Johannes M. v. d. Voorn, 29 jaar en Cornelia M. v. Leeuwen, 27 Jaar. Getrouwd: Ferdinand v. Amersfoort, 26 jaar en Ida van Leeuwen, 23 jaar; Reinisr Knetsch, 26 jaar en Maria G. van Blitters- wyk, 22 jaar; Hendrikus Camphcrst, 29 Jaar en Machteld N. Husemeier, 26 jaar; Krijn Visser, 26 jaar en Janna M. Groene- woud, 27 jaar. Overleden: Anna Lamberta Wijknlet, 68 jaar, geh. met C. A. Z. Vermeulen: Jan de Lange, 83 jaar, wedn. van J. de Vos. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornelis A. J. v. d. Steenho ven. v. Amsterdam, Badhoevelaan 77; Adrianus H. den Breejen, v. Vreeswyk, Venneperweg 430; Cornelis D J. Bijl, v. Amsterdam, Burg. Amersfoordtlaan 35; Teunis Clay, v. Schagen. Bennebroekerdyk 53; Meyer van Dam, v. Wonseradeel, Lin- denlaan 13; Hermanus van Egmond, v. Haarlem, vyfhulzerdük 129; Richardus H. A. Graven, v. Amsterdam, IJweg 50, Petrus Hens, v. Amsterdam, Raasdorperweg 18; Johannes H. v. d. Hoeven, v. Beverwyk, Reigerstraat 49; Johannes Hoogland, v. Beverwijk, IJweg 1022; Gerardus W. M. Jurgens, v. Amsterdam, Pelikaanstraat 34; Adriaan C. Karmelk, v, Amsterdam, Kruis weg 1161; Johannes Klootwijk, v. Voor burg, Burg. Amerfoordtl. 47; Hendrik F, Kokkelink, v Amterdam, Iepenlaan 38; Petrus J. Koperdraad, v. Amsterdam. IJweg 53: Bernardus W. Krebs, v. Amsterdam, Badhoevelaan 83; Harm J. Kremer. v. Am sterdam, Raasdorperweg 10; Franciskus J. Over. v, Amsterdam. Plesmanlaan 5; Nico laas J. de Regt, v. Ermelo. Sloterweg 199; Franciscus A. van Riet, v. Amsterdam, Slo terweg 159; Kempe de Ron, v. Reeuwyk, Kruisweg 409; Arnold F. H. Rots, v. Am sterdam, Raasdorperweg 20; Hepke Sik- kema, v. Schagen, Hlllegommerdyk 34»; Wilhelmus Thuis, v. Amsterdam, Frieda- laan 27; Franciscus B. M. Tieken, v. Am sterdam, Raasdorperweg 16; Johannes F. Valbracht, v. Haarlem, Cruquiusdyk 6; Bernardus J. v. d. Veldt, v. Haarlem, Schullhoevelaan 19; Frans Versteeg, v. Haarlem, Cruquiusdyk 8; Wed, J. W. Vos- sebelt, v. Amsterdam, Raadhuislaan 33; Job zytsel, v. Amsterdam, Lynderdyk 10; Wed. A, C. v. d. Berghe, v. Amsterdam, Lynderdijk 42; Balthasar H. C. Doncker, v. Amsterdam, Zilvermeeuwstraat 34; Jan Knoop, v. Amsterdam, Akerdijk 69; Hendrl- cus A Kuyiaars, van Amsterdam, Aker- dijk 204. VertrokkenAdrianus de Borst, n. 's Gra- venhage KI. Veenkade 34, 2hg; Berendina Hof, n. Leiden. Oranjegracht 119; Willem. Zwier, n. Amsterdam, 2e v. d. Heidenstr. 7, 2 hg.; Elisabeth Timmerman, n. Amster dam, Olympiastraat 7; Dina J. Timmer man, n. Amsterdam, Olympiaplein 20; Arte C. de Woiff, n. Amsterdam, Tj, Hiddes de Vrlesstraat 5, 2 hg.; Antonius Th. J. de Groot, n Heemstede, Bronsteew. 36; Wed. H. Bosman, n. Dordrecht, Hoekenesser- straat 74 rd; Cornelis H. van Oorschot, n. Aalsmeer, Hortensialaan 30; Jan Offerman, n. Aalsmeer, Oosteinderweg 19; Pieter van Leeuwen, n. Amsterdam, Plaats B 143, SIo- terdyk; Karei Koopmans, n. Amsterdam, Mercatorstraat 54; Bastiaan J. Slimmers, n. Willemstad (Curasao); Catharina Goos- sens, n. Amsterdam, Stadionkade 24, 3 hg.; Sibe A. Benrath, n. Amsterdam, Zunder- dorp B 62; Wouter Blom, n. Amsterdam, Vaartstraat 60, 1 hg.; Hendrik van Ammel- rooy, n. Rotetrdam, Ged. Binnenrotte 108 c; Jan J. Lleben, n. Haarlem, Ged. Schalk- burgergracht 81; Margaretha M. Tyssen, n. Haarlem, Kampersingel 16 rd.; Hendrik M. Filius, n. Haarlem, Teding van Berk houtstraat 93 rd Maria Geilings, n. Bloe- mendaal, Zonnebloemlaan 15; Lammert Ejstng, n. Aalsmeer, Sportlaan 29; Corne lis van der Kwast, n. Amsterdam, Orthe- liusstraat 226,2 hg.; Arie Koning, n. Ouder- Amstel, Julianalaan 7; Ottolina M. Maas- sen, n. Amsterdam, Uiterwaardestraat 62, 3 hg.; Jan Duinkerken, n. Hlllegom, woon schip Vossevaart; Arie de Zeeuw, n. Brum- men, Eerbeek. ColdenhovenschewegFran ciscus J. Jongenelen, n. Merkelbeek. Car- melietenklooster; Willem J. Witteveen, n. Haarlem. Ryksstraatweg 81; Jitske de Boer, n. Ooststellingwerf, Haulerwyk; Gerardus C. Goddijn, n. Amsterdam, Moreelsestr. 17; Johannes C. Wendel, n. Amsterdam, Meeu wenlaan 227 boven; Govert W. van Driel, n. Amsterdam, Weesperzijde 146 3 hg.: Otto H. van Wijk, n. Heemstede, Dreef 248; Daniël N. Vlugt. n. Amsterdam, Corn. Trooststraat 40, 2 hg. AMSTERDAM, 4 October 1937. Veemarkt. Aangevoerd: 281 vette koeien, pry zen: le kwal, 72—78, 2e kwal. 64—70, 3e kwal. 52—62 per K.G, slachtgew.; 38 melk- en kalf- koeien 1702.30 per stuk; vette kalveren 2e kwal. 5662, 3e kwal. 4654 per K.G. lev. gewicht; 81 nuchtere kalveren 712: 23 schapen 2530 per stuk; 418 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 6970; zware varkens 67—88, vette varkens 6667 per K.G. slachtgewicht; 7 paarden 100170 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 October. Groentenveiling. Eigenheimers per kist f. 0.450.80; Drielingen per kist f. 0.25 0.35; Breekpeen per 100 KG. f.44.30; Kroten per 100 KG. f. 22.60; Uien per 100 KG. f. 2.70—3.30: Roode kool per 100 KG. f. 2.20—2.60; Gele kool per 109 KG. f. 2.20 —2.50; Bloemkool I per 100 f. 10.10-14.30; Bloemkool II per 100 f. 2.209.50; Peen per 100 bos f. 6.70—8.20. RIJNSBURG 2 Oct. Groentenveiling. Aardappelen 0.600.70. Kroten 0.400 55, Peen 0.600.80, per kist. Roode kool 23. Gele kool 1.502. Groene kool 2—2.50. per 100 KG. Bloemkool I 10—14, dem H 4—7. Bospeen 4.506 per 100 bos. Uien 1.40—1.60 per 50 K.G. ROTTERDAM, 4 Oct. Aanvoer: totaal 2161 Vette runderen 563, vette kalveren 239, nuchtere kalveren 16; schapen en lamme ren 667; varkens 676 Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 74. 2e kw. 66, 3e kw. 4856; vette ossen 72, 65. 5056: vette kal veren 95, 85. 7075; varkens (levend ge wicht) 60, 59, 58: schapen 50, 45, 40: lam meren 61, 58, 53. Prijzen per stuk: schapen le kw. 28. 2e kw. 25, 3e kw. 20; lammeren 18.50. 16, 14. ROTTERDAM. 4 Oct. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs by minstens 5 last, gerond, boordvrü). Stemming: Goed prijshoudend. Rogge (per 100 K.G.) La Plata 73/74 K.G. disponibel f. 10,25. Canada No. 2 disponibel f. 9.15. Hongaarsche 74/75 K.G. disponibel f. 8.90, Amerik No. 2 stoomend f. 8.25. N. Russische 76/77 K.G. disiponibel f.9.—; Z. Russische 74/75 K.G. stoomend f. 8.75. Gerst (per 2000 K.G.) Amerik. No. 2 stoo mend f. 157. Idem No. 3 stoomend f. 146. Bulgaarsche 64 K.G. disponibel f. 155. Ka- roon dispinobel f. 153. Zuid-Russische dis ponibel f. 159. stoomend f. 159. La Plata Clipped 51/52 disponibel f. 6.25, ladend f. 6.85. La Plata Clipped 55/56 K.G. stoo mend f. 6.90. Mais (per 2000 K.G.) Gele La Plata aangekomen f. 136, stoomend f. 136. La Plata Cinquantino disponibel f 156, stoomend naar aank. f. 147/147. Gele Ypego-Slavische disponibel f. 137, Mixed stoomend f. 133. Zuid-Afrika No. 2, stoo- mend f 133. Zuid-Afrik. No. 3 stoomend f. 132'./. Zuid-Afrik. No. 8 ladend geladen f 132 Bockwiit (per 100 K.G.) Aber.- Can afl. Oct. f. 8.60, afl. Nov. f. 8.55. Bimienlandsche granen (oer 100 K.G.) Ha ver f. 6.25—7.25. Gerst Chevalier f8.25 8.75. Rpggp tpt f. 7.90, PeulvTuchten (p. 100 K.G.) Erwten, kleine eroene f. 10.50 11.25, overigens f.8.50—10.—Schokkers f.1417. Bruine boonen f. 10.7512. TER AAR, 1 Oct. Centrale Veiling. Spi nazie 16—31 ct.. andijvie 813 ct., per 4 KG. Peulen f.2 10: Princesseb. f.l1.30: dubb Stampr. f 1,35; witte pronkb. f.0.20 —0.30 per 10 KG. Postelein f. 2.504.10 p. 100 KG. Breekpeen f. 2.40: uien f. 1.20- 2.40; roode kool f 2.70 2.90; v.itte kool 11; savoye kool f. 39. alles per 100 KG. Radijs 50—70 ct. per 100 bos: Chineesche kool f 190; rabc-ber f 0 50' oeen f. 2 50 5 20, alles ncr 100 fco« Sla 60- 220 ct per 100. T-'r-~>kool per st.uk 1'/. lfi ct.; meW"en 8 12 ct.; kom'V -'--ars f 1.90 ner 100 To maten f. 2.10—2.70. B f 2 20—3. C f.2. BB 122.30 Augurken grof f. 0.30; stipp. 12'/», I kassnyboonen f. 1.9Ö2.30; stek f. 0.60— 11.20; druiven 11 ct.; selderie 30—60 ct. 3 1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3