BINNENLAND immm CASTELLA is Schoonheids- zeep LE8D5CH DAGBLAD, Maandag 4 October 1937 Vijfde Blad No. 23780 Inzameling voor gezinnen van werkloozen Actie voor de spaarregeling 78ste Jaargang Medewerking der gemeentebesturen ingeroepen /CHEEP/ De heer H. P. J. Bloemers voorzitter van den A.N.W.B. De heer Edo Bergsma lid van verdienste. H. P. J. Bloemers. In de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergadering van het algemeen bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Toeris tenbond A.N.W.B. is, als opvolger van den heer Edo Bergsma. die als voorzitter af trad, benoemd de heer H. P. J. Bloemers, .burgemeester van Arnhem, thans vice- voorzltter. De heer Bergsma werd bij acclamatie be noemd tot lid van verdienste van den Bond en tot eerelid van het bestuur. Mevr. E. M. C. van Deventer Maas 80 jaar. Op haar tachtigsten verjaardag ls mevr. van DeventerMaas te Den Haag door haar vrienden en vereerders gehuldigd. In haar woning is haar in intiemen kring hulde gebracht, waarbij een koortje onder leiding van mevrouw Vlctorine van der Werft, aan den vleugel door mej. Krijgs man begeleid, haar heeft toegezongen. De receptie in Hotel Wittebrug werd des mid dags druk bezocht. Onder de aanwezigen bevonden zich minister Weiter, de oud gouverneur-generaal mr D Fock, voorts 't hoofdbestuur van den Vrijz, Dem. Bond, prof. mr. R. Kranenburg en mr. van Dam, voor de Tweede Kamer-factie m. P. J. Oud en mevr. mr. BakkerNort, vertegenwoor digers van vereenigingen van Indische stu denten en vele andere. In een toespraak bood mr. A. M. Joekes ln naam van den raad van beheer van het Kartinlfonds aan mevr. van Deventer een film aan en tevens een bloemstuk en het portret van Kartini en haar beide zus ters. Minister Weiter zeide. dat degene, die de geschiedenis van het onderwijs in Indië in de laatste dertig jaar wil schrijven, met eere het echtpaar van Deventer zal moeten noemen, dat begrepen heeft, dat geen duurzame verheffing van een volk mogelijk ls indien zij niet berust op de zedelijke en maatschappelijke verheffing van de vrouw. Ook de regeering is daarvoor dankbaar en met groot genoegen deelde spr. mede, dat de jarige door H. M. de Koningin was be vorderd tot Officier ln de orde van Oranje- Nassau. Namens de Indische vrouw heeft mevr. Soedjono de jubilaresse nog toegesproken. Er waren zeer veel bloemen, o.a. orchi deeën uit Indië, welke per K. L. M. waren verzonden. HUISVROUWEN WENDEN ZICH TOT DE REGEERING. Zij wenschen verlaging van den margarineprijs. De Nederlandsche Vereenigiag van Huis vrouwen heeft een adres aan den minister van Economische Zaken gericht, waar-in, naast erkentelijkheid voor de verlaging van de crisisheffing op boter met 10 cent. per K.G., wordt betreurd, dat door de gelijk- -ijtiige verlaging van de heffing op mar- arine met slechts 5 cent per K.G. welke erlaglng Inmiddels tot 4 cent per K.G. is ■Tu'-gebracht de margarineverbrulk- ster," vergeleken bij de boterverbrulkster, in een nadeelige positie is geplaatst. Terwijl, zoo wordt opgemerkt, op 25 April 11. de heffing op boter reeds met 6 cent per K.G. was verlaagd, werd op dien datum de heffing op margarine met 4 cent per KG verhoogd, zoodat thans door de ver laging der margarineheffing met 4 cent eer K.G. de margarinegebruikster denzelf den prijs betaalt als vóór 25 April, terwijl .oor de botergebruikster de prijs sindsdien •net 16 cent per K.G. is gedaald. Bovendien is het product, dat de mar- garineverbruikster thans ontvangt, niet meer gelijk te stellen met de margarine, die zij vóór 25 April voor denzelfden prijs verkreeg, omdat thans door opheffing van het menggebod het vereisohte, dat de mar garine 10 pet. boter moet bevatten, is komen te vervallen. De vereeniging acht den genomen maat regel niet gerechtvaardigd, omdat h. i. vast staat, dat er in elk geval zekere lagen der bevolking overblijven, die in verband met haar inkomsten geen boter kunnen be kostigen. dus tot margarinegebruik genood zaakt zijn en het niet redelijk te oordeelen is, de minst draagkrachtigen ten behoeve van de zuivelindustrie het zwaarst te be lasten, door hen een relatief te hoogen prijs voor een in kwaliteit verminderd product te laten betalen. Op grond van een en ander dringt de vereeniging dan ook aan op herziening van de voor de margarineverbruiksters on billijk geachte maatregelen. SPAARREGELING VOOR B-STEUN. N. V. V. acht duurtetoeslag voor werkloozen noodig. Het Ned. Verbond van Vakvereenigingen heeft tot den minister van Sociale Zaken een adres gericht betreffende de spaar regeling voor B-steun, waarin het den minister nogmaals verzoekt, op zijn afwij zend standpunt terug te komen ten aan zien van het verzoek een duurtetoeslag te geven op de uitkeeringen aan de werkloo zen, die krachtens de steunregeling uitkee- ring ontvangen, en aan de werkloozen, die in de werkverschaffing zijn tewerkgesteld. Ter motiveering van dit verzoek vestigt het N. V, V. er de aandacht oo. dat de sedert 1 Juli 1934 vastgestelde uitkeeringen te laag moeten worden geacht om gedurende langeren tijd van te leven, zonder tot steeds verder verval te geraken. Voorts wijst bet adres op de urgentie van een herziening der steunregeling, en betuigt het zijn instemming met de beslis sing van den minister om een extra-uit- keering aan inwonende gezinsleden van 21 jaar- en ouder te verstrekken. Het N. V. V. heeft verder met belangstelling kennis ge nomen van de circulaire inzake de vrij willige spaarregeling, (men zie elders in dit Bladl, die naast den bestaanden B-steun in het leven zal worden geroe pen, waarvoor het liever een verhooging van den B-steun had gezien. DE GROOTE BOSKOOPSCHE BLOEMENTENTOONSTELLING 1938. Met de voorbereidende werkzaamheden voor de as. groote voorjaarsbloementen- toonstelling. welke van 1430 April 1938 te Boskoop zal worden gehouden, is reeds een aanvang gemaakt. Een oproep tot inschrij ving voor deze tentoonstelling is gedaan, terwijl tevens aan de eventueele inzenders opgave van het aantal vierkante meters, alsmede van de plantensoorten en van die welke in hoofdzaak zullen worden ingezon den en van het decoratiemateriaal wordt verzocht. Een internationale jury zal de inzendin gen bekronen. Behalve dooi- de omstandig heid, dat verscheidene nieuwigheden ge toond zullen worden, belooft deze tentoon stelling interessant te worden door de fraaie wijze van opstellen der onderschei dene groepen. DE ELECTRIFICATIE BIJ DE SPOORWEGEN. Een automatisch buffet in dc wagons. Onze spoorwegmedewerker schrijft ons: Vrijdag en Zaterdag hebben op het haan vak MaarnArnhem de eerste proef ritten met de nieuwe electrische treinen plaats gehad en deze zijn uitstekend ge slaagd. Vrijdag was het alleen technisch perso neel dat den proefrit maakte. Maar Zater dag heeft de minister van waterstaat ir Van Buuren, vergezeld van den hoofd ingenieur der N. S., ir. Hupkes, commissa rissen en de directie der Ned. Spoorwegen den proefrit naar Arnhem meegemaakt. De driewagontreinen in de nieuwe elec trische treinen bevatten 144 derde klasse en 48 tweede klasse plaatsen. Het interieur overtreft dat van alle rij tuigen van andere spoorwegen. Bij het openschuiven der deuren worden de in- en uitgangen met verlichte letters aange geven. en om gedrang bij in- en uitstap pen te voorkomen zijn op de balcons schot ten aangebracht in chroomstaai. Ook de ventilatie is belangrijk verbeterd, daar de ramen nu geopend kunnen worden. Ook loopt een koperen ketting (die den nood rem vervangtl door den geheeien trein; een rukje en de trein staat stil. Als een bijzondere nieuwigheid is in eiken wagon een automatisch buffet inge richt, waar men zichzelf kan bedienen Ir. DE WIT VERBANNEN NAAR SIBERIË. Zooals men zich herinhert, is indertijd onze landgenoot, de heer W. de Wit, af komstig uit Enkhuizen, die al eenige jaren als ingenieud in Rusland werkzaam was verdacht van spionnage, door de Russische politie gearresteerd. Naar thans bekend wordt, is de heer De Wit zoon van den hoogbejaarden apotheker De Wit te Enk huizen als dwangarbeider naar Siberië verbannen. 7857 (Ingez. Med.) FEDERATIE VAN NEDERLANDSCHE SCHOENFABRIKANTEN, Te Tilburg vergaderde de Federatie van Nederlandsche schoenfabrikanten. In deze vergadering werd door het bestuur ver slag uitgebracht van de activiteit, welke in den loop der vacantiemaanden in het belang der Industrie was betoond. Met groote instemming werd de mede- deeling begroet, dat de bedrijfsraad voor de schoenindustrie reeds in den loop van September bij den minister van sociale zaken een aanvrage had ingediend tot al- De minister van Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, heeft per circulaire den gemeentebesturen aanwijzingen gegeven in verband met de dezer dagen bekend ge maakte tegemoetkomingen voor werkloo- zengezinnen. De minister heeft, zooals men weet, een spaarregeling ingevoerd, die echter eerst na verloop van eenigen tijd practisch re sultaat voor de betrokkenen zal kunnen afwerpen, aangezien zij de benoodigde goe deren eerst zullen kunnen bekomen als het bedrag, dat zij hebben gespaard, te zemen met den bijslag van de overheid gelijk is aan de waarde der goederen. Voor de eerste wintermaanden zullen de bedoelde personen derhalve, door deze re geling op zichzelf, nog niet meer kunnen bekomen dan den normalen B-steun, Ech ter dreigt, aldus de minister, nu de werk loosheid zoo lang duurt, in onderscheidene gezinnen meer en meer achterstand ter zake van kleeding, schoeisel en dekking te ontstaan. In de wintermaanden zal een te kort aan deze goederen zich het sterkst doc-n gevoelen. En om nu deze gezinnen zoo spoedig mo gelijk te kunnen helpen, zal de regeering een beroep op het Nederlandsche volk doen. Zij vindt daartoe vrijheid op grond van de volgende overwegingen: Dit speciale beroep op het Nederland sche volk om een gave te offeren ten be hoeve van de werklooze landgenooten, ge schiedt slechts eenmaal. Het pogen van de ondersteunde en te werk gestelde werkloozen, am door weke- lijksche afzondering van een bedragje van hun soberen steun tè''trachten zelf nog zooveel mogelijk in de zoo dringende be hoefte aan kleeding, schoeisel en bedde- goed te voorzien, zal voor het niet-werk- looze deel van het Nederlandsche volk een aansporing zijn deze hulpbehoevende larnd- gonooten bij hun pogen te steunen en het mogelijk te maken, dat reeds in de eerste wintermaanden benoodigde goederen wor den aangeschaft. Het doel, waarvoor thans een offer zal worden gevraagd, leent zich bü uitstek voor een gave uit dankbaarheid, dat men zelf voor den geesel der werkloosheid Is ge spaard gebleven, aldus minister Romme. Voor de inzameling van gelden voor het genoemde doel, roept de minister de volle medewerking van de gemeen tebesturen in. De plaatselijke actie dient uit te gaan van het z.g. B-comité of commissie voor den B-steun, met dien verstande, dat de leiding komt te berusten bij den burgemeester, dan wel een der wethouders. De te voeren actie vindt plaats in October. De minister beschouwt deze inzameling van algemeen landelijken aard en hij verzoekt daarom de inge komen gelden uiterlijk in de week van 16 November te storten op postreke ning No. 141400 van het Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingfonds. Het in totaal ingekomen bedrag zal in den loop van November over de gemeen ten, die aan de inzameling hebben mede gewerkt, worden verdeeld. Deze verdeeling zal als volgt geschieden: De gemeenten, die aan de actie hebben deelgenomen, ontvangen als vaste uitkee- ring 10% van het in eigen gemeente inge zamelde bedrag, terwijl het daarna in to taal overblijvende bedrag pondspondsge wijze over de deelgenomen hebbende ge meenten wordt verdeeld, naar rato van het aantal gezinshoofden, dat op 1 No vember in de gemeente overeenkomstig de circulaire van 16 September spaart. Alleen die gemeenten zullen uit de ingezamelde gelden een deel ontvan gen, die aan de inzameling hebben me degewerkt, terwijl de ingezamelde gel den uitsluitend ten goede zullen komen aan die ondersteunde en te werk ge stelde werkloozen, die overeenkomstig de regeling, vervat in de circulaire van 16 September j.l., voor kleeding, schoei sel en dekking sparen. Er zullen zich, zoo zegt de minister ver der, gevallen kunnen voordoen, waarin het den betrokkenen onmogelijk is om 25 cent van hun steun of werkverschaffingsloon voor het besproken doel te reserveeren De minister denkt hierbij in het bijzonder aan de groote gezinnen met kleine kinderen die geen tegemoetkoming ontvangen in ge volge de regeling voor toekenning van een extra-bijslag aan meerderjarige verdiend hebbende kinderen. De minister heeft er geen bezwaar tegen, dat in die gevallen het kwartje, dat de ondersteunde of te werk gestelde moet re serveeren. wordt betaald door dc diaconie, het parochiaal armbestuur of een lief da - digheidsvereeniging. Personen, die hun gave rechtstreeks bij het departement van Sociale Zaken willen storten, kunnen zulks doen op de hiervoor genoemds postrekening. Voor zoover deze gaven zijn te beschouwen als afkomstig uit een bepaalde gemeente, zullen zij, met het oog op de Ixiervaren bedoelde 10% vaste ultkeering, bij de indeeling, als daaruit af komstig worden aangemerkt. gemeen-verbindend-verklaring van de C. A. O. in de schoenindustrie en dat gere kend mag worden op een spoedige behan deling dezer aanvrage door den minister. Met niet minder voldoening nam men kennis van de door de federatie bij den minister van economische zaken ingedien de aanvrage tot algemeen-verbindend-ver- klaring der ..algemeene leverings- en be talingscondities voor den Nederlandschen schoenhandel". waarbij de hoop werd ge uit, dat inwilliging vam dit verzoek spoedig het van dezen saneeringsmaatregel ver wachte effect zal komen brengen. Ten aanzien van de toepassing op de schoenindustrie van de wet inzake betere verdeeling van den beschikbaren arbeid, kon het bestuur mededeelen, dat ook deze aangelegenheid door den bedrijfsraad in studie is genomen. Van den bedrijfsraad is bericht ontvangen, dat ten deze verder niets zal kunnen worden gedaan, voordat de raad de beschikking zal hebben gekre gen over betrouwbare gegevens betreffen de de feitelijke ontwikkeling van de perso- neelsverhouding in de laatste jaren en van den ten deze op dit oogenblik bestaanden toestand. Door den bedrijfsraad zou daarom een enquête worden ingesteld. Het bestuur ad viseerde dan leden aan deze enquête spon taan die medewerking te verleenen, welke mogelijk van hen gevraagd zal worden. Tenslotte werd nog aan het bestuur op dracht gegeven na te gaan, of door een wijziging in de statuten de mogelijkheid zou kunnen worden geopend van toetre ding van nieuwe leden. Het bestuur zal hierover in de eerstvolgende vergadering met voorstellen komen. DE OPZEGGING DER ZOUTCONVENTIE. Motiveering der Kon. Ned. Zoutindustrie. Naar aanleiding van het in ons Blad van Dinsdag jJ. vermelde verzoek van vier zoutzieders tot algemeen verbindendver klaring van de Zoutconventie, deelt de N. V. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie het volgende mede: De zoutregeling in het Nederlandsch- Duitsche handelsverdrag over 1936 bevatte voor Nederland zoodanige beperkingen, dat de K.N.Z. meende een verlenging voor 1937 niet te kunnen aanvaarden, in verband met de noodzakelijke afzetuitbreiding door de stichting van de nieuwe fabriek te Hen gelo. Sedert 1 Januari 1937 ls daardoor het invoerrecht op Nederlandsch zout in Duitschland gekomen van R.M. 8.op R.M. 36.per ton, waardoor een belang rijk exportkwantum van geraffineerd zout naar Duitschland praotisch kwam te ver vallen. Door Duitschland wordt jaarlijks in Ne derland ca. 65.000 ton ruw zout vrij van rechten ingevoerd. Een groot deel daarvan is bestemd als grondstof voor de zeven nog werkende zoutziederijen. De KJ4.Z. was gaarne bereid op dezelfde condities als de Duitschers de grondstof aan de zieders te leveren. De K.N.Z. zou daardoor compen satie hebben gehad voor haar verlies in Duitschland, terwijl, indien de K.N.Z, deze levering in handen had, het voor de re geering gemakkelijker zou zijn bij volgende onderhandelingen over het handelsverdrag een gunstiger behandeling van het Neder landsche zout in Duitschland te verkrijgen. De zieders hebben dezen weg echter af gesneden, door ondanks de waarschuwing van de K.N.Z. voor hun grondstof tot eind 1937 met Duitschland te contracteeren. On der deze omstandigheden heeft de K.N.Z. zich genoodzaakt gezien, van de zieders voor één jaar de afname van een extra kwantum geraffineerd zout te verlangen. Nadat door 4 van de 7 werkende zieders geweigerd was in deze extra-afname toe te stemmen, heeft de KN.Z. de Zout-Con- ventie opgezegd. Nog dient te worden opgemerkt, dat het totale productiekwantum van deze 7 zie ders na inwilliging van onze vraag, die slechts voor 1937 gold, nog grooter zou zijn dan de basis, waarop in 1918 ln overleg met de regeering het contract Zout-Con- ventle met de K.N.Z. tot stand kwam. De K.N.Z. heeft steeds bij haar uitbreidings- politiek rekening gehouden met de belan gen van de zieders en heeft nooit bezwaar gemaakt tegen het produceeren door deze zieders van bijna de helft van het Neder landsche consumptiezout. Zij meent echter dan ook den eisch te mogen stellen, dat bij een strijd tegen de Duitsche producen ten de zieders hun volle medewerking aan de K.N.Z. geven. ,,'s ZOMERS BUITEN" JUBILEERT. Op 15 October a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de vereeniging ,,'s Zomers Buiten", hoofdkantoor te Rot terdam, werd opgericht. Aanvankelijk na onderlinge besprekingen met personeel van ae firma Wm. H Müller en Co., alras in samenwerking met personeelleden van de firma's Ruijs en Co., R. Mees en Zoonen Hol! Am. Lijn Hudig, e.a. Ook onderwijzers ambtenaren en particulieren lieten zich voor het gestelde doel winnen en toen van de zijde van de Patroons royale financieele steun werd geboden, konden al spoedig door de oprichters gestelde idealen in breeder opzet worden verwezenlijkt. Nadat, zooals gebruikelijk is, veel was vergaderd, te Rotterdam. Amsterdam, Schiedam, Delft, Den Haag, Leiden, kwam voor twee hon derd duizend gulden in contanten bijeen en werden woningen voor vacantle doel einden gekocht, te Scheveningen, Katwijk, Baarn en Oost Voorne en huizen gebouwd te Oud Leusden en Zandvooct, zestig in totaal. Deze woningen werden geheel ge meubeld, waren alle van vrije keukens voorzien en vielen vooral ook, omdat ze zoo gunstig gelegen zijn zeer in den smaak van het elk Jaar naar vacantie hun kerend publiek. Meer dan 60.000 personen hebben in den loop der jaren van ,,'s Zo mers Bulten" gedurende korteren of lange ren tijd een dankbaar gebruik gemaakt en vooral hierdoor komt wel uit. welk een be te eken Ls deze instelling voor de bevorde ring van de Volkskracht heeft. Op 15 Octo ber zal de heer H. A. C. van der Kraan 25 Jaar directeur van ,,'s Zomers Buiten" zijn. HEFFING OP BO" De heffing op boter is voor de week van 3 t/m 9 Oct., behoudens tusschentijdsche wijziging, vastgesteld op 45 ct. per K.G. Castclla is nietzoo maat" 'n toiletzeep het zijn de kostbare, weldadige olijfoliën, die Uw huid soepel en jeugdig hou den en Castella tot een echte Schoonheidszeep stempelen! 8622 (Ingez Med.) Ds. VAN DUYL EN HET KAMERLIDMAATSCHAP. In een uitvoerig artikel ln de „Vrijzin nig-Democraat" schrijft oud-minister (mr.) P. J. Oiud), dat ds. Van Duyl als hij ont slag wil nemen als lid van de Eerste Ka mer, zal moeten beginnen met zich te laten beëedigen. Onmiddellijk daarna kan hij zijn ontslagbrief inzenden. Doet hij dit niet, dan zal het gevolg zijn, dat geen op volger op de lijst der N.S.B. kan worden aangewezen, en de plaats, waarvoor de heer Van Duyl is toegelaten open blijft. De heer Van Duyl zal dus tegen wil en dank een enkel oogenblik Eerste Kamerlid moe ten zijn, wil hij de partij, die hij heeft verlaten, niet berooven van de gelegen heid in zijn plaats een ander lid te zien zitting nemen. VERSPREIDE BERICHTEN. In bijzijn van een aantal autoriteiten is Zaterdagmiddag de bijzondere strafge vangenis voor jonge mannen te Zutphen geopend. De gewone audiëntie van den minister van Economische Zaken, zal op Donderdag 7 October niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIË FAMILIEDRAMA TE BANDOENG. BANDOENG, 2 Oct. (Aneta-A.N.P.) Omstreeks middernacht heeft een soldaat alhier met zijn karabijn zijn echtgenoole en zijn schoonvader vermoord. Ook heeft hij zijn schoonmoeder zwaar verwond, waarna hij zelfmoord pleegde. De dader, een indo-Europeaan, fuselier van de vierde afdeeling der mitrailleurs compagnie te Magelang, A. A. H., was met den laatsten trein uit Magelang gekomen om zijn vrouw die weggeloopen was, te vragen terug te keeren. De vrouw en haar ouders weiger den dit, waarop het drama plaats vond. Holland-Afrika Lijn JAGERSFONTEIN, 2 October van Hamburg te A'dam. Holland-Britsch Indië Lijn HOOGKERK, uitreis, pass. 1 Oct. Perim. Holland-I. Azië Lijn MEERKERK, thuis reis. 2 Oct. van Colombo SEROOS- KERK. 30 Sept. van Yokohama GROO- TEKERK, uitreis, pass. 1 October Dun- gen ess. Hoiland-West Afrika Lijn REGGE- STROOM, 2 Oct. van Lagos naar Port Harcourt AMSTELKERK, 2 Oct. van Amsterdam naar W. Afrika. Holland-Amerika Lijn BURGERDIJK, uitreis, 1 Oct. te Havana ROTTER DAM, toeristenvaart, arr. 1 Oct. te New York. RotterdamZ. Amerika Lijn ALCYONE, thuisreis, 30 Sept. van Montevideo. Kon. Ned. Stoomboot Mij. BACCHUS, 2 Oct. van Sunderland naar Hamburg SATURNUS. 30 Sept. van Oran te Gran- ton. Diverse Stoomvaartberichten ST. PHI- LIPSLAND, 1 Oct. van Archangel naar Rotterdam THEMISTO, 1 Oct. Swan sea te Montreal DORDRECHT, 1 Oct. van New York naar Manchester LEK HAVEN, 29 Sept. van Santos naar Ham burg AALSUM, R'dam naar B. Aires, pass. 30 Sept. Fernando Noronha SU- NEETA. 1 Oct. van Gravesend te Dover MACOMA, Shellhaven naar St. Kitts v.o. pass. 1 Oct. Dungeness ROTTERDAM, tank, Schiedam, naar Aruba, pass 1 Oct. Dover WILLEMSPLEIN, R'dam naar Melilla. 2 Oct. van Gibraltar TUVA, 2 Oct. van Vllssingen, naar Zuid-Amerika IJSELHAVEN, B. Aires naar Antwerpen, pass. 1 Oct. Fernando Noronha ALGO- RAB, Hamburg r.aar Narvik, pass. 1 Oct. Udsire SIRRAH. Archangel n. Garston pass. 1 Oct. de Shetlandeiiandenwordt 5 Oct. te Garston verwacht MAJA, 30 Sept. van Tripoli verm, naar Rouaan ei? Antwerpen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17