LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 4 October 1937 Gemeenteraad van Leiden Officieele Crisispublicafies BEURSO VERZICHT Kent U „Rijno" Tomatensap al Uit de Omstreken AGENDA AMSTERDAM, 4 October. Ten opzichte van de effectenbeurs werd heden een gereserveerde houding aange nomen en de handel was dientengevolge van kleine afmetingen. Het koersverloop van Wallstreet had niet veel nieuwe aan wijzingen gegeven en bovendien vormde de zwakke houding van den Franschen franc een aangelegenheid, die tot voorzichtig heid maande. Op geen enkele afdeeiing van de markt ontwikkelde zich affaire van eenige beteekenis. Over het geheel genomen waren vraag en aanbod ongeveer met elkander in overeenstemming, zoo dat meerendeels geen groote koersverschil len voorkwamen. Desniettemin legden enkele fondsensoor ten onder beurstijd een kleine neiging tot reageeren aan den dag. doch dit moest voornamelijk op rekening worden gesteld van gebrek aan affaire. Op de Petroleum- afdeeling werden Koninklijken op kleine schaal verhandeld. Hoewel de koers ten opzichte van Zater dag niet veel gewijzigd was, moest toch een klein nadeelig verschil worden opgeteekend. Van de belangstelling voor Scheepvaart- papieren was vrijwel niets overgebleven. De meeste der toonaangevende aandeelen be wogen zich omstreeks het laagste peil van den vorigen beursdag. Koninklijke Booten kwamen een kleinigheid daar beneden te liggen. Suikerfondsen trokken nauwelijks eenige attentie. H.V.A.'s kwamen beneden 480°/o. De affaire in Industrleelen was onbe- teekenend. De Philips aandeelen bleven vrij goed op peil, evenals Unilevers en Aku's. De handel in Tabakken was bijna geheel tot stilstand gekomen. De bekende Sumatra aandeelen waren zoo goed als onveranderd. De Rubberafdeeüng had een zeer stil ver loop. Amsterdam Rubbers kwamen een klei nigheid lager te liggen. Amerikaansche fondsen werden op bescheiden voet ver handeld. Nu en dan ontstond een kleine beweging in de Staalaandeelen. De beleg- i gingsmarkt was stil. De Nederlandsche staatspapieren waren vrijwel onveranderd. 8628 BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Vertrokken: Arie Verheul Az. en gezbi, zonder beroep, naar Zeist Jan v. Drlel, slager, naar Pijnacker Margaretha Spruitenburg, naar Hazerswoude A. Schippers, zonder beroep, n. Nieuwveen. Dcor onoplettendheid van den heer G. V. te Den Haag, bestuurder van een personenauto, had een botsing plaats nabij het café met een trailer. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken hadden gelukkig niet plaats. Woensdag zaleen collecte worden gehouden ten bate van het Tehuis voor alleenstaande blinden, gevestigd te Wolf- heeze. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 3/8. Berlijn 72.65, Parijs 5.97'/!, Brussel 30.47'/;. Zwitserland 41.55' Kopenhagen 40.02' Stockholm 46.22'/;, Oslo j 45.05. New-York 1.80 7 8, Praag 6.34. Oost. Bankpapier 33.20, Lire 7.85. Prolongatie Part. disc. 1/8—3 16. Daggeld 1/4, Register- marken 39, Crediet Spermarken 14 3/8, Effectensperrmarken 14 3/8, Reismarken 52, Bankpapier 40 7/8. AALSMEER. De Bloemenhandel. Onder den Invloed van de prachtige weersomstandigheden was de aanvoer van verschillende bloemsoorten aan de veilingen alhier gedurende de afgeloopen week zeer groot terwijl de handel over het algemeen een lusteloos beeld te zien gaf. De gevolgen bleven dan ook niet uit; meerdere produc ten, waarbij rozen en Am. anjelieren, wer den veelal lager in prijs verhandeld, ver geleken bij de daaraan voorafgaande week. Zaterdag b.v werden ncz rozen (Rosalanlla) van de allerbeste kwaliteit, met stelen van Dim. een meter lengte, verhandeld tegen 3'/; cent per stuk. terwijl de Edith Helen als hoogste prlis 7 cent opbracht. Mede in aan. merking genomen, dat er geregeld al in de kassen gestookt moet werden om de bloe men in zoo goed mogelijke conditie te kun nen houden, zal de opbrengst voo: den kweeker weinig bevredigend zijn vooral ook hierom omdat massa's rozen heel wat lagere noteeringen te zien gaven en ten slotte de doorsnee-prijzen hen rendement eener cultuur bepalen Met de Am. anjers was het al niet veel beter gesteld; in de beste kwaliteit noteerden deze bloemen, naar gelang van de variëteiten, van 3'/;8 cent per stuk. De chrysanthemums, zoowel de groot, als kleinbloemige. bleven vrijwel constant in opbrengst gedurende de afge loopen week. voor wat dan bloemen van goede hoedanigheid betrof. De rayonanten werden van 812 cent, de pullings van 1015 en enkele andere soor ten van 1520 cent verhandeld. De klein- bloemlge noteerden per bos (3 tak) in goede kwaliteit van 1220 cent. Op sommige da gen konden de Jap. leliekelken in prijs iets verbeteren: deze varieerden van 59 cent j per kelk: die van caila's van 712 cent en lanthuriums van 5Th ct. De kleine par tijen orchideeen en clematis Prins Hendrik gaven een flinke opbrengst, resp. tot 75 en 38 cent: de gerbera's noteerden van 2'/t4 cent Cyclamen- en geranium-bloemen, bouvardia's. ehaboud anjers en freesia's werden over het algemeen tegen lage op brengst verhandeld. Het aanbod van pro ducten uit de vrije natuur, o m. dahlia's, zinnia's, helianthus vuurpijlen enz. bleef, in verband met het gunst ge weer nog groot terwijl de opbrengst, behoudens enkele uit zonderingen. laag was Goede kwaliteit plu- mosus snijgroen verbeterde in prijs en werd tot 28 cent per bos betaald. Aan de veiling van Dotbloemen en -planten kon mede een flink aanbod van verschillende producten waargenomen worden, waarbij cyclamen en bloeiende begonia's een belangrijk gedeelte vormden. Ook de hangbegonia's deden haar intrede. Over bet geheel genomen, was ook in deze afdesjtne van het bedrijf nog wei nig opleving to ccns'ateoren De beste cyclamen noteerden van 50—90 cent. de begonia's van 75120 cent, de capsicums van 12—18 cent. de asplenum van 4065 cent en de primula obc. van 1520 cent. Aan het postkantoor en het hulp kantoor te Aalsmeer-Oost is gedurende de maand September ingelegd f. 11 885.70 cn terugbetaald f. 10 152,58. Het laatst uitge geven boekje draagt nr. 4871. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Splinter en Dubbeldeman. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van Ingekomen Stuk ken. w.o. missives van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van raadsbesluiten etc. AGENDA. lo Benoeming van twee leden van het Bestuur van de Vereenlging tot Bevorde ring ran den Bouw van Werkmanswonin gen te Leiden (139) Herbenoemd worden de heeren G. P. E. Weyer en mr. E. A. Cosman. 2o. Benoeming van twee leden van het College van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. (140) De heer VAN ECK had liever gezien een rekening houden met de geestesstroomin- gen hier ter stede. Alleen de soc. richting ontbreekt n.l. nog in dit college. Dik ge zaaid zijn de candidaten niet in dit geval, doch spr. vraagt in volgende gelegenheid ook rekening te houden met zijn partij, op grond van billijkheid. Weth. TEPE wijst er op. dat niet B. en W. voordragen doch het college van cura toren. Benoemd wordt in de vacature-prof. v. d. Hoeven, de heeren prof. dr. J. de Vries en herbenoemd dr. W. P. Jorissen. Aan prof. v. d. Hoeven zal dank worden betuigd voor de vele bewezen diensten. 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Burger, school voor Meisjes (141) Benoemd wordt de heer J. H. Wattcz. 4o. Benoeming van een tijdelijk leeraar In de handelswetenschappen aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes. (141) Benoemd wordt de heer mr. dr. H. D. M. Knol. 5o. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Dultsch aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (141) Bencemd wordt mej. dr. A. Dijksterhuis. 6o. Benoeming van een tijdelijk leerares in de natuurkunde, mechanica en cosmo- grafle aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (141) Benoemd wordt mej. dra. A. P. Keesom. 7o Benoeming van een tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. (141) Benoemd wordt de heer dr. J. A. Kok. 8o. Benoeming van een onderwijzeres aan de 0.1. school aan de Duivenbode- straat. (142) De heer GOSLINGA meent, dat deze voordracht zeer lang is uitgebleven (de vacature dateert al van begin Mei). Een belangrijk onderzoek is ook niet noodlg ge weest. waar de lijst van wachtgelders is gevolgd. Dit oordeelt spr. niet in het be lang van het onderwijs. Voorts herhaalt, spr. zijn klacht, dat hier zooveel vrouwelijke krachten worden ge bruikt. De verhouding is sindsdien nog ten nadeele der mannelijke krachten gewijzigd. Spr. had liever een wachtgelder zien voor gedragen dan deze no. 1 der voordracht, die een vaste positie heeft gekregen te Nieuwpoort. Z. i wordt zoodoende het on derwijs geschaad. Spr. vraagt of de wethouder deze voor dracht niet wil terugnemen om te vervan gen door een andere, waarop ook manne lijke krachten voorkomen, ook met het oog op het belang van gezinsonderhoud. De heer v. ECK kan den heer Goslinga in dit laatste niet steunen. Hij onder schrijft geenszins, dat onderwijzeressen minder zijn dan onderwijzers, al is hij niet ongevoelig voor het argument, van gezins- onaerhoud, doch dat moet geval voor ge val worden beoordeeld. Van schade voor het onderwijs is z.i geen sprake. Wethouder TEPE zegt, dat verscheidene factoren hebben bijgedragen tot vertraging w.o. ook de zomervacanties. Het onderwijs is (door de vacantiesi niet geschaad. Dit zou juist geschieden door terugname der voordracht. De minister verplicht tot het nemen van wachtgelders: het college heeft daarbij aan Leidsche wachtgelders, ook al waren zij in een andere plaats van lagere klas aange steld, de voorkeur gegeven. Bovendien raakt de lijst der wachtgelders langzamerhand afgeroomd en aan de Leidsche wist men, wat men had. Leidsche wachtgelders wa ren er niet meer in dit geval, wel wacht - seldsters. wilde men de verhouding aan de school tusschen mannelijke en vrouwelijke krachten niet wijzigen. Meermalen verdie nen vrouwelijke krachten zelfs de voor keur in het belang van het onderwijs. De heer GOSLINGA handhaaft zijn be zwaren op paedagogische en sociale gron den Ook blijft hij er bij dat hier getrai neerd is. Uitstel behoeft niet het gevolg te zijn bij terugnemen der voordracht daar bij het nemen van 'n werkelijken wachtgelder- deze direct in dienst kan treden, terwijl nu tot Febr. gewacht zal moeten worden, zoo No. 1 wordt benoemd. Overigens blijft hij bij zijn zienswijze en hij doet het voor stel deze voordracht terug te nemen en te vervangen deer een voordracht van man nelijke krachten. De heer DE REEDE, hoewel het grooten- deels eens met den heer Goslinga. zal toch niet voor uitstel stemmen. Wel pleit hij voor de voorgedragenedie nog een vaste aan stelling elders heeft gevonden gelijk tevens andere voorgedragenen, n.l. de derde voor gedragene. mej Thorbecke. De WETHOUDER ontraadt het voorstel Gosünga. Het voorstel Goslinga wordt verworpen met 274 stemmen. Voor de heeren Fiker bout. v. d. Tas, Goslinga en Beekenkamp. Uitgebracht worden 14 stemmen op mej. L. G. Tuk, te Nieuwpoort, 2 op mej. E. Meeuwis te Emmen en 14 op mej. G. K. Thorbecke, alhier. Bij een 2e stemming worden uitgebracht op mej. Tuk 15 stemmen. 16 op mej. Thor- b€:':e tegen 1 blanco. Bencemd is dus mej. Thorbecke. 9o Voo-ttel om den onderwijzer aan de „Aalsmeers Koo veretniging" (w.n dir. I De raad komt Donderdag 7 Gztcbei des o 1 srbool aan de VronwenkerksteeA. J. de ..eer W. Ke;s;en Jz.) behaalde op het avonds te half acht in openbare verguue- Wollslag, over te riaatsen naar de on1.:/- Zaterdvr zeborien zanr.concours te Zeist ring bijeen. (Insez. Mcd.) HAARLEMMERMEER. Huldiging van inspecteur Jclsma. In het met bloemen versierde politie bureau naast het raadhuis te Hoofddorp werd de heer H. Jelsma met zijne echtge- noote, in tegenwoordigheid van het geheele politiecorps en den heer Koers, majoor- brigadecommandant, ontvangen en harte lijk toegesproken door den burgemeester van deze gemeente mr. A. Slob, in verband met het feit, dat hij 30 jaar bij de politie werkzaam is. De burgemeester reikte den heer Jelsma op verzoek van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond het brevet van ver dienste met verguldzilveren eerekruis uit en feliciteerde hem dat hij op een levens periode van 30 jaren mag neerzien, welke hem zonder twijfel veel voldoening moet hebben gegeven. Spr. memoreerde, dat het heerlijk is wanneer iemand in zijn leven mag kiezen of wordt geleid tot een werkkring, waarin hij liefhebberij en waarvoor hij de vereisch- te capaciteiten heeft; dan is er gelegenheid tot volledige ontplooiing van kracht, ijver en werklust. De heer Jelsma is geweest in Utrecht, Zaandam, Rheden en Dokkum en is nu al meer dan 13 jaren in Hoofddorp. De bur gemeester prees zijn goede diensten aan de gemeente en hem persoonlijk bewezen. Spr. vertrouwde dat de goede verstand houding zou blijven en hoopte dat nog eenige jaren in goede gezondheid zou kun nen worden samengewerkt; namens het geheele corps werd een klein cadeau aan geboden De hoofdagent-brigadier P. van Gent sprak namens het politiecorps en de heer Koers namens de Rijksveldwacht, de ver zekering gevende dat ook in de toekomst op een goede samenwerking mag worden gerekend. De burgemeester van Leimuiden, de heer J Bakhuizen, die deze huldiging bijwoonde, zeide er prijs op te stellen thans ook den heer Jelsma persoonlijk te kunnen compli menteeren en dank te zeggen voor de krachtige medewerking, die hij onder moeilijke omstandigheden meermalen van hem mocht ondervinden. De lieer Jelsma dankte in het bijzonder den burgemeester voor zijn vele vriende lijke en waardeerende woorden en voor de steeds van hem ondervonden steun en medewerking: ook de andere sprekers wer den op hartelijke wijze beantwoord. Hier mede was de plechtigheid op het politie bureau afgeloopen. 's Middags hebben de heer en mevr. Jelsma met hun familie in hun woning nog vele gelukwenschen in ontvangst mogen nemen. Het was er druk en ten slotte stonden de kamers vol met bloemen, o a. van de Hoofddorpsche Or- kestvereeniging, waarvan de heer Jelsma voorzitter is het Fanfarege zeischap „Excelsior"; het bestuur van de Midden- standsvereenlgingde Tooneelverceniging „Gezellig samenzijn" en anderen. De telefoon-automatiseering. Naar wij vernemen, hebben de belang rijke werkzaamheden in verband met de automatiseering van de telefoon, waarvoor in Haarlemmermeer op verschillende plaat sen verbindingsgebouwen zijn verrezen, nagenoeg haar beslag gekregen en- is de voltooiing van het geheel in de eerste helft van de maand November te verwachten. Auto te water. Zaterdagavond omstreeks 11 uur reed de bestuurder van een personenauto, de heer K. uit Leimuiden, terwijl hij door den zwaren mist die was komen opzetten, de omgeving niet goed meer onderscheiden kon, zoover in den graskant van den Hoofdweg te Hoofddorp, dat de auto om kantelde en tusschen de aldaar liggende buitenschepen gedeeltelijk in het water te recht kwam. De inzittenden, dc heer K. en zijn verloofde, konden spoedig uit de auto komen en bleken er met een paar iichte kwetsuren te zijn afgekomen. Door de fa. K. en v. N. werd het motorrijtuig met een kraanwagen weder op den bega- nen grond gebracht. HILLEGOM. Zes woonhuizen geveild. Notaris G. Wolzak Hzn. te Haarlem heeft in het openbaar geveild de 6 woonhuizen aan den Zilkerduinwee de nummers 20, 22, 24, 26. 28 en 30. drie blokken van twee aan. eengebouwde woningen. De afzonderlijke nummers werden niet gemijnd, ook de eer ste combinaties niet: de massa is voor f. 15.COO totaal gekocht door den heer J. D. Philippo q.q. alhier. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan 't bureau van politie tusschen 78 uur nam.: 4 ceintuurs, belastingmerk in etui; deken. KATWIJK. Raadsagenda. koop van grond; 4. Voorstel tot het ver huren van land; 5. Voorstel tot het vast stellen van verordeningen op de heffing en invordering van besmettelijke ziektegel- den; 6. Voorstel tot het aangaan van gcld- leeningen voor conversiedoeleinden. als mede tot aflossing van enkele obligotie- lceningen; 7. Voorstel tot ruiling van grond; 8. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de Chr. Hoogere Burger school te Leiden: 9. Voorstel tot verlenging van de huurovereenkomst der brugwach terswoning aan den Noordwljkerweg; 10. Voorstel betreffende verlenging van den duur der gerneenschaooelijke regeling in zake den schoolartsendienst; 11. Voorstel inzake ondersteuning van armlastigen; 12. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekeningen van het electricitells- het gas-, het waterleiding en het grondbedrijf, én tot vaststelling van de rekening van den schoolartsendienst over 1936; 13. Voorstel tot voorloopige vaststelling der gemeente rekening over 1936; 14. Voorstel tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1937; 15. Voorstel tot vaststelling der herziene bouwverordening; 16. Voorstel tot het ver leenen van dispensatie van het bepaalde in artikel 22 van de bouwverordening; 17. Voorstel tot het vragen van vrijstelling van de verplichting tot het geven van onder wijs in lichamenlijke oefening; 18. Rond vraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. v. d. O., bakker, wonende Blommer- straat te Katwijk aan Zee. was zoo onvoor zichtig zich op de Sandtlaan vast te hou den en voort te laten trekken door een snel rijdende auto. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en kwam met een flinke vaart hals over kop in den drogen sloot langs de Sandtlaan terecht. Een ge waarschuwde dokter constateerde een her senschudding. Per ziekenauto werd de pa tiënt naar een ziekenhuis te Leiden ver voerd. KATWIJK AAN ZEE. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Sept. ingelegd f23466.34 en terugbetaald f. 15081.94. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt, het nummer 5801. Gestort op postrekening f. 191809.54. Uit- taalde cheques f. 76652.71. Voor het examen van coupeuse zijn geslaagd onze plaatsgenooten de dames A. de Best, M. van Duyvenbode, A. Schaap en T. de Mooy; voor dat van costumière N. van Duyn. R. Blok, A. Varkevisser en L. Zandbergen. Allen zijn leerlingen van Chr. Katw Naaischool alhier, directrice mej. H. de Weerd. LEIDSCHENDAM. Uitvaart van wijlen mevr. M. A. MulderCastelein. Zaterdagmorgen vond in de Parochiekerk van den H. Petrus en Paulus alhier de uit vaartdienst plaats voor de zlelerust van wijlen mevr. M. A. Mulder—Castelein, lan ge jaren de leidster en de ziel van het P.K. Meisjespatronaat en de R.K. Meisjes- sportver. „Sportlust". De H. Mis van Re quiem werd opgedragen door pastoor C. Kammers. In de kerk merkten wij o.a. op de leden van de Sportver. „Sportlust" met hun leidster mej. A. Knijnenburg uit Veur, mej. Meyer, eveneens uit Veur. leidster van het Patronaat en de heer G. F. v. Oerle uit Leiden, gymnastiekonderwijzer van Sport lust, den burgemeester, den heer W. Keyzer Om kwart voor elf vertrok de stoet uit de kerk, gevolgd door de leden van „Sport lust" naar de begraafplaats St. Agatha te Veur. Daar werd o.a. opgemerkt de heer A. J. Schrader, wethouder van Veur. De be- aarding werd verricht door pastoor C. Kammers. pastoor der parochie der H. Pe trus en Paulus te Leidschendam. De echt genoot van de overledene sprak een ont roerend woord van afscheid. Ook namens het Patronaat en de Meisjessportver. werd de overledene dank gezegd, voor al het geen zij daarvoor tot stand heeft gebracht. Kransen van deze vereenigingen dekten de baar. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. dinzschool voor Gymnasium en H B.S in de Sucrieure Afdeeiing een lsten prijs *an de Boommarkt. (143' met 384 punten, met bijzonderen lof der Conform besloten. ljury Een mooi succes! (De zitting duurt voort). 1. Vaststelling notulen der vergadering van 9 Sept. 1937; 2. Mededeeling van in gekomen stukken; 3. Voorstellen tot ver- OEGSTGEEST. Goed afgeloopen! Zaterdagmiddag had op den Haagsohen straatweg een ernstig auto-ongeval plaats, dat voor de betrokkenen verwonderlijk goed is afgeloopen. Een 5-tal studenten had van de auto- verhuurinrichting N. uit de de Kempenaer- straat alhier een personen-auto gehuurd en was daarmede gaan rijden. 's Middags is de auto bestuurd door A. C. G„ wonende te Leiden, met zeer groote snel heid in de bocht van d:n weg na';ij „de Slaag" eenige keeren achtereen finaal over den kop getuimeld en kwam daarbii nog in aanraking met 'n met paard bespannen melk wagen van den landbouwer J. de G alhier. De melkwagen alleen liep daarbii geringe schade op. De auto werd zoodanig beschadigd, dat deze als een waar wrak moest worden weg gesleept per kraanwagen van d= garage Kamsteeg. Alle vijf inzittenden zijn er zon der eenig ernstig letsel afgekomen, wat zeker als een wonder beschouwd mag v.orden RIJNSBURG. Aanrijding. Het 3-iarig zoontje van A de M. werd bij de Burg Meyboomstraat aangereden door een wagen van de N Z II T.M. Ernstig aan het hoofd verwond werd het ventje opgenomen en geneer modige hulp inge roepen. De collecte voor het Studiefonds der Confessioneele Vereeniging heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 62.45 opgebracht. HEDEN: Maison Bruyns: Tentoonstelling Kunst- handarbeid, 1012, 26 en 2021 uur. Dinsdag. Maison Bruyns: Tentoonstelling Kunst- handarbeid, 1012 en 26 uur. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Rehoboth: Spr. ds. J. de Wit, 8 uur nam. Wijkgebouw Pniël: Feestelijke samen komst oprichting Meubilalrcomlté. 8.15 u. DIVERSEN: 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau. Boerhaavestraat 21. Van half drie tot half vier. 's Donderdags: Inenting tegen diph- terie, half vier nam. precies. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau v. Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Van goede getuigen voorzien". Woensdag-, Donderdag-, en Zaterdag middag 2 uur - Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31. 8 uur nam. „Joe Brown als kampioen". Woensdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Tweelingbroers". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 u. en 8,15 u. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl. str. 7. „De Circuskoning". lederen middag 2,30 u. 's Avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 u. Jeugdvoorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Je moet maar boffen". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag en Zaterdagnam. te 2'/; uur. Nova-bioscoop (Katwijk-aan-Zee) „Op Hoop van Zegen". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zondag 3 t/m 8 October door de apotheken D. J. van Driestim, Mare 110, Telefoon 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Telef. 3553. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wilhelmi- napark 8, tel. 274. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwrten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 27 Sep tember 1937 tot en met 2 October 1937 zal bedragen f 1.20 per 100 K.G. voor groene erwten, welke door handelaren zijn gede natureerd en voldoen aan het voorloopig vastgestelde standaardmonster van kwali teitsklasse C. en f. 0.70 per 100 K.G. voor voedererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen vol doen en welke door telers dan -wel hande laren zijn gedenatureerd in bovengenoemd tijdvak zal f. 2.10 per 100 K.G. bedragen. 8597 ERKENNING VEESTAPELS ALS MEERWAARDIGE FOKVEESTAPELS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt belanghebbenden er op attent, dat de aanvragen voor erken ning van veestapels als meerwaardige fok- veestapels voor het seizoen 1937, vóór 1 November 1937 in haar bezit moeten zijn. Na dien datum ontvangen aanvragen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. 8629 De Geref. Jongedochter; Ver. „Dient elkander door de Liefde", heeft met het oog ou 'mar winterarbeid van bezunst'gers to taal f. 216 09 ontvangen SASSENHEIM. Het jubileum van den heer P. M. Beije. De heer P. M. Beije herdacht zijn zilveren jubileum bij ae Directe Belastingen. Zoowel van collega's als van andere zijde mocht de jubilaris veel blijken van belang stelling ontvangen. Een schat van bloemen versierde zijn woning. De heer Herm. van Zonneveld, die benoemd was tot ouderling der Geref. Kerk heeft ontheffing van deze functie ge vraagd. Voor de verkiezing in deze vaca ture is hst volgende tweetal opgemaakt A. 't Hart en A. Moerkerken. Aan het postkantoor en het daaron der behoorende ambtsgebied werd gedu rende Sept. ingelegd f. 11.806.11 en terug betaald f. 9.402.11. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt 't num mer 4128. VALKENBURG. - Wegens het bedanken van de heeren M Kr:'p"--hoEk en A. v. d. Zwart, resp. cis voorzitter en penningmeester van „Val- kmburgs Harmonie", zijn in hun plaats g:i-czen Mar. Gravekamp en Abr. Teljeur. Het bestuur bestaat nu uit: Mar. Grave kamp voorz.; P. J. v. Duin, secr. en Abr. Teljeur Jr. penningmeester. - - 2—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14