Gouda I—Alphen I 3—1 LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 4 October 1937 Wat de Westel. Ie klassers deden Waf er Zondag gespeeld wordt Een wedstrijd met incidenten den tusschen Gouda en Alphen voordoen. Men heeft hierdoor reeds enkele malen zonder publiek moeten spelen. Van de 3e klassers hield Bodegraven zich best door Steeds Hooger te slaan (31), terwijl Hllltnen met 43 tegen B.M.T. de vlag strijken moest. In de 4e klasse gingen Rouwkoop en L. D.W.S. op den goeden weg voort. D.V.S. boekte, zooals wij verwachtten, een suc cesje tegen Leidsche Boys, en L.F.C. tapte nu uit een heel ander vaatje dan verleden week en klopte De Jagers met 41. Het gelijke spel van Alphia tegen S.E.P. viel wat tegen, terwijl-dat van Bosk. Boys te gen H.D.V. stellig een verrassing is ge weest. Tenslotte DS.O.i Ook daar moeilijkheden, evenals in Gouda. Er werd in dezen kamp tusschen D.S.O. en S.O.A. buitengewoon ruw ge speeld. De D.S.O.-speler K. Dontje moest met een gekneusd schouderblad van het veld worden gedragen. Toen bij den stand 4—4 een speler van de bezoekende club den rechtsbuiten van D.S.O. kennelijk naschopte, vond de scheids rechter den tijd gekomen om den wedstrijd te staken. Hij achtte het niet wenschelijk. dat onder deze omstandigheden het spel voortgang zou vinden en voorkwam met dit besluit verdere ongelukken! Slecht spel bij U.V.S.B.E.C. De stand 22 was reeds voor de rust verkregen. Een zeer slechte wedstrijd is er gis teren gespeeld tusschen U.V.S. en het Delftsche B.E.C., een wedstrijd, welke wel-ls-waar onzen stadgenooten nog een puntje heeft opgeleverd, doch welke men overigens niet snel genoeg kan ver geten. Met Van Duyl als invaller voor Van der Reydcn demonstreerde de thuisclub voor de rust een spelletje, dat vele tekortkomingen had, maar toch ook eenige beloften inhield, welke de mogelijkheid eener opleving na de rust in zich sloten. Van die tweede helft zullen we echter liever maar niet veel zeggen. Met drie voorhoede-spelers en vijf menschen in de halflinie betrok U.V.S. een volkomen defensieve positie en doordat de gasten in die periode pre cies hetzelfde deden, werd de wedstrijd het aanzien niet meer waard. Bij den stand 22. welke reeds voor de pauze verkregen was, werden de gemoederen bovendien steeds nerveuzer en het werd een trappen in het wilde weg, dat met goed voetbal weinig meer gemeen had! B.E.C. had dadelijk na den aanivang ge toond over een voorhoede te beschikken, welke goede kwaliteiten in zioh bergt. Haar attaques tegen een weifelende Leidsche de fensie waren toen zeer gevaarlijk en het was geen wonder dat de midvoor met een ver- t rassend, hoewel niet onhoudbaar schot aan B E.C. in de zesde minuut de leiding gaf. 0-1. Niet zoodra ging U.V.S. zioh echter iets roeren of de zwakke zijde der Delftsche ploeg trad aan het licht Hier immers stond voor een niet zoo heel trapvaste verdediging een volkomen falende halflinie, die zich uitsluitend tot het defensief bepaalde en de voorhoede aan haar lot overliet, met het gevolg dat die as.nvalslinle spoedig weinig meed uitrichten kon. U.V.S. werd toen iets sterker. Schoten van Van Goor en Platteel gingen naast, waarna Van Goor een missen van een der vijandelijke backs uitbuitte en de partijen op gelijken voet bracht, 11. Geen minuut later had Oostrom laag voorgezet en was het leder door den snel toegeloopen linksbuiten Van Leeuwen op zeer fraaie wijze in de Delftsche touwen gejaagd, waarmede U.V.S. met 2—1 de lei ding had! Diat de thuisclub daarna den voorsprong niet vergroot heeft was onbegrijpelijk De Delftsche verdediging was geruimen tijd als een zeef en U.V.S was sterker, vooral dank zij het uitstekende werk van invaller Van Duyl in de halflinie, doch het kostte teveel tijd voordat men tot schieten kwam. Boven dien heten de eenheid en de tactiek nog wel iets te wenschen over, terwijl het spel herhaaldelijk te kort gehouden werd en het plaatsen onzuiver was. Tegen het einde der eerste helft werd B.E.C, weer actiever, vooral over links, en nadat Kramp eenmaal keurig gered had, werd een vrije schop juist buiten het straf schop-gebied U.VS. noodlottig. Via den schoen van een der Leidsche spelers suisde de bal onhoudbaar in het net. 22. In de tweede helft hebben de ploegen el kaar niets in kracht ontloopen. Ter weers zijden poogden drie aanvallers de score te verhoogen en zij kregen maar bitter weinig kans, zonder dat nochtans één van beide aanvoerders toonde te begrijpen dat het zaak was de W-formatie te laten va ren voor een meer agressieve tactiek. Had U.VS. het aangedurfd Platteel en Van Weerlee naar voren te dirigeeren, we 2ijn er van overtuigd, dat de thuisclub gewon nen zou hebben en dat het spelgehalte er zeer aanzienlijk door zou zijn gestegen, temeer omdat Van Leeuwen op den linker vleugel een versterking bleek te zijn. Thans volhardde men in „het systeem" (waarvoor houdt men er immers anders een „systeem" op na, nietwaar!) en puntloos verstreek bij - gevolg de tweede helft van dezen even slecht gespeelden als geleiden wedstrijd. Door de clubs uit Leiden en omgeving. Tweede klasseUVSVDL; SVV— Alphen. Derde klasse: HlllegomTonegido; BMT ASC: RVCHlUinen; BodegravenVOC. Vierde klasse: DVSTona: SSDSLeid sche Boys; Bosk. BoysRoodenburg; Al phia—LDWS; DSOLFC. Reserve klasse: Alphen 2—VUC 3; HVV 3 --Bodegraven 2; ASC 2LFC 2; Alphia 2— Lugdunum 2. Steeds HoogerBodegraven 1—3. Bodegraven heeft zich na de smadelijke nederlaag op eigen terrein van de vorige week schitterend hersteld, door den ex- tweede klasser Steeds Hooger op eigen veld nog wel met 31 te slaan. In de eerste speelhelft ging de strijd volkomen gelijk op. Enkele fraaie kopballen vaar R. Jonge- neel hadden beter lot verdiend doch ook aan de overzijde bleven enkele fraaie kan sen onbenut, Na de rust is Bodegraven doorgaans iets sterker geweest. Toen aan voerder Ten Brink, die linksbuiten speelde, een hard schot inzond, stompte de doelman van Steeds Hooger het leder wel weg, doch hit kwam terecht bij den roodzwarten rechtsbuiten De Jong, die zich geen oogen- blik bedacht en onhoudbaar scoorde 01. Even later benutte Ten Brink zelf een kans en Bodegraven leidde met 20. Het ligt voor de hand, dat deze fraaie voor sprong de Bodegvavenploeg het noodige zelfvertrouwen gaf en het verwonderde dan ook niemand, dat De Jong een derde doel punt voor Bodegraven scoorde. 03. Toch gaf de thuisclub zich niet zonder meer ge wonnen, met als gevolg, dat tenslotte een alleszins verdiend tegenpunt werd ge scoord. De Bodegravenverdediging gaf ver der geen krimp, zoodat Bodegraven uit eindelijk zegevierde met 31. BOSK. BOYS III—BODEGRAVEN III 1-2. Bodegraven III haalde het stoute stukje uit, door de Boys in eigen home met 21 te slaan, iets, wat voor zoover we ons kun nen herinneren, nog niet eerder is gebeurd. De Boys namen na een kwartier de leiding, doch even voor de rust scoorde Van der Tier voor Bodegraven den gelijkmaker. Ook na de hervatting bleef de strijd gelijk op gaan en 7 minuten voor het einde zag de kleine linksbuiten Martens zijn kans schoon en scoorde onhoudbaar het winnende doel punt. H.B.S.—FEYENOORD 2—1. Na een meer spannenden dan mooien wed. strijd is H.B.S. er in geslaagd van Feijenoord te winnen. De Rotterdammers speelden technisch beter, maar in den aanval vlotte het niet zoo goed, met het gevolg, dat de Haagsche verdediging het niet eens al te moeilijk had. Bij H.B.S. is de verdediging trouwens het sterkste deel van de ploeg, want in den aanval zijn alleen van Vliet en van de Vegte in staat voor verrassingen te zorgen, terwijl de vleugels zeer zwak zijn. Feijenoord stak goed van aal en na on geveer 25 minuten spelens kon van Heel van een fout van Walham profiteeren en onhoudbaar zijn club de leiding geven. Doch reeds een minuut later stormde van Vliet door de Rotterdamsche verdediging en zijn hard schot trof doel (11). In de tweede helft legde HB3. zich in hoofdzaak op verdedigen toe, maar toen van Vliet na 33 minuten op precies dezelfde wüze als voor de rust van Male het nakij ken gaf was het pielt ten gunste van HB.S beslecht. A.D-0.—K.F.C. 2—2. Voor de rust had A.D.O het beste van het spel. Doch doelpunten bleven voorloopig uit. Totdat negen minuten voor de rust AD.O een hoekschop te nemen kreeg welke goed voor doel werd geplaatst. Na eenlg heen en weer trappen kopte de Korte langs Klokkermeijer (1—0). De tweede helft begon sensationeel. Na drie minuten gaf van Wensveen een afge meten voorzet en Kruyver kopte in (11). Enkele minuten later gtng de A.D.O.-voor- hoede er weer vandoor. Berg gaf een Drach tige kans naar binnen en de Heer knalde keihard langs Klokkemeyer (21). Enkele minuten voor tijd maakte Kruyver met een kalm schot gelijk. D.W.S.—EXCELSIOR 2—1. Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich door het pogen van beide elftallen, elkanders spel te doorgronden, wat niet zoo heel moeilijk was Na tien minuten kon D.W.S. de leiding nemen. Slot hinderde den Excelsior doel man Jongste, op volkomen reglementaire wüze overigens, bii het wegwerken van het leder, waardoor dit bij van der Velde te recht kwam. Een goed diagonaal schot ging via de vuist van Jongste tegen den binnen kant van den naai. de bal bleef vlak voor de doellijn liggen en van Stokken Jr. kon hem er toen over werken, waarbij een Ex celsior speler een handde hielp. Toen Wigman een hoekschop moest ne men. sloeg Heekelaar den bal weg, maar Maaskant kreeg hem toegespeeld en hii had geen moeite lanzs den ultgeioopen D.W.S.. dcelman te trappen il1). Na ue rust namen de Amsterdammers al dadelijk het heft in handen, zü oefenden een grooten druk uit od het Excelsior doel. Na verloop van tijd zette Slot een goeden aanval op, zette afgemeten voor naar van Sokken Jr., die zich geen oogenblik bedacht en Koster met een zacht schot passeerde, 21, hierbij bleef het. AJAX—SPARTA 6—3, AJax had na 16 minuten een 1—0 voor sprong door van Wijngaarden. Na 28 minuten was het tijdstip aangebro ken. waaroo Bijl met zijn voortreffelijk ge richte schoten succes zou hebben. Van vrij grooten afstand loste hij een schot, laag en bard, dat in den hoek van het Sparta-doel verdween <20) en geen twee minuten later schoot hij opnieuw, toen hij. niet in bijzonder gunstige positie stond De bal suisde weer in het net (301. Na de hervatting waren de eerste aan vallen voor Aiax. Bijl achtte den tijd voor een Ajax-doelpunt weer gekomen. Van be hoorlijken alstand loste hij een schot, dat doel trof 14—0). Na 17 minuten echter scoorde Sparta het doelpunt, dat het al lang verdiend had, door Knape. gevolgd door een tweede. Twaalf minuten voor het einde maakte Gerritsen aan het laatste restje onzekerheid een einde door een voorzet van van Wijn gaarden in te schieten (52). Twee minuten later verhoogde van Ree- nen. den voorsprong, na eveneen; den bal van den linksbuiten gekregen te hebben (b21 Keizer veroorzaakte nog een doelpunt, toen hii een voorzet van Knape wilde van gen, doch den bal uit zijn handen liet val len. Voormolen scoorde toen gemakkelijk, 6—3. C-V.V.BLAUW-WIT 0—2. De geheele Rotterdamsche ploeg begon den wedstrijd met groot enthousiasme, maar al ras bleek de verdediging het zwakke punt en daarom wist Blauw Wit reeds na vijf minuten te profiteeren. Onvoldoende wegvverking van de C.V.V -backs deed den bal bii een algemeenen Blauw Wit-aanval bii Westphal komen, die met een goed schot zijn ploeg de leiding gaf (0—1). C.V.V. kwam daarna zeer sterk opzetten Her haaldelijk werd het Blauw Wit-doel in ge vaar gebracht, maar Wilders en Slote vooral de eerste, weerden zich bijzonder goed. zoo. da* C-V.V. niet tot doelpunten kwam. Na de hervatting openden de Rotterdam mers weer het offensief. Na een goed kwar. ter spelen begon het tempo bii C.V.V. te verslappen. Blauw Wit kreeg he" spel geheel in handen Opnieuw werd een misverstand in de verdedgiing C.V.V noodlottig. Het A'damsche binnen trio passeerde de backs. v. Nol plaatste, terwijl de keeper uitliep netjes naar Bergsma. die in het verlate* doel schoot (02). R.F.C.—D.F.C. 5—2. Na een wat zenuwachtig begin, ont plooiden de Rotterdammers een vlug en forsch open spel. waartegen de Dordtenaren zich tenslotte niet handhaven konden. Wel namen zij na ongeveer tien minuten de leiding, maar dit kwam omdat D Apon in een gevaarlijke situatie den bal terug speelde op den doelman. Na tien minuten spelen werd de gelijkmaker gescoord (1—1). Na ongeveer een half uur kopte Drok na een hoekschop het tweede doelpunt in het Dordtsche doel, maar geen minuut later wist Westhoven uit een algemeen gevecht voor het Rotterdamsche doel den gelijk maker te plaatsen (22). Na de hervatting namen de Rotterdam mers meer en meer het spel in handen. Toch duurde het weer twintig minuten voor van Walsum de leiding wist te heroveren (3—2). Kort daarna wist van Diik tusschen veel Dordtsche beenen door no 4 in het net te plaatsen (42). Na een keurlgen aanval van van Dijk die den bal net.ies voor de voeten van Drok legde, aarzelde deze niet maar passeerde Jas voor de viifde maal 152) D.H.C.—HERMES 3—0. In een vriendschappelijk gespeelden wed- striid heeft DHC gistermiddag te Delft een 3—0 overwinning weten te behalen op Hermes uit Schiedam Reeds spoedig ont wikkelde zich een snel en fraai spel en er was nauwelijks vier minuten gespeeld, toen Ditmars het eerste doelpunt voor DHC. wist te scoren (1—0). De strijd was reeds veertig minuten oud. toen Buylnk erin slaagde den voorsprong te vergrooten. Her. mes deed alle moeite om een tegenpunt in de wacht te sleepen doch zij slaagde daarin niet. De kans op een tegenpunt meende men na de rust vergroot, doch deze meening bleek verkeerd, want eenig succes bleef uit. Zelfs moesten de Schiedammers aanzien, dat Ditmars no.g een derde doelpunt voor D.H.C. scoorde. XERXES—HAARLEM 2—3. HAarlem is dadelijk in de meerderheid en de verdediging van Xerxes heeft het dan ook heel zwaar te verantwoorden. Het duurt niet lang. of bii een hoekschop is het van Poianen, die Haarlem de leiding geeft (01). Daarna komt Xerxe; er allengs beter in, maar hoewel de verdediging van Haarlem vaak vreemd staat te schutteren, blijft Haarlem geruimen tijd haar voorsprong bewaren Eerst na een half uur maakt de Jong met een kopbal uit een voorzet van Kok gelijk (1—1). In de tweede helft is Xerxes het meest in den aanval. Tien minuten voor het einde geeft van der Hulst Haarlem met een kop bal de leiding (12). Xerxes valt verwoed aan en twee minu ten voor bet einde maakt Kok na stevig doorzetten van Ladend,aal er 22 van. maar In de laatste minuut verschaft Polanen Haarlem nog de overwinning, die haar ook ten vol'le toekwam. V.S.V.—V.U.C. 3—3. Het eerste doelpunt kwam, doordat Tee ling voor een fraaien voorzet van van den Lugt een gaatje in het doel van VU.C. vond. Nadat Binder den gelijkmaker had gescoord i(l1) gaf Harder Sr V.U.C de leiding en Mieras die Meevers Schol verving, maakte er met een hard schot 13 van. met weiken stand de rust inging. In de tweede helft was V.S.V er beter in. Spoedig kon Balvers den achterstand ver kleinen en met den stand 23 kon nog alles gebeuren. Tenslotte passeerde van den Lugt de ver. dedigüig der gasten. Sterk had zich goed opgesteld.... en het was 33. Verandering kwam in dezen stand niet meer. 'T GOOI—STORMVOGELS 5—3. Dat de „newcomer" in de eerste klasse zich niet meer met een bescheiden plaatsje od de ranglijst tevreden wil stellen, onder vond gistermiddag Stormvogels aan den lijve. Tot tweemaal hadden de iJmulden- sche- bezoekers de leiding in dezen wedstrijd en hoewel het dient te worden toegegeven, dat de in slechten vorm verkeerende doel man niet bij alle doelpunten vrijuit ging. ontwikkelde 't Gooi toch zulk een enthou siasme dat Stormvogels zich gedwongen zag tot verdedigend spel en uiteindeliik een nederlaag moest slikken. Het eerste succes was voor Stormvogels door haar eminenten middenvoor Prins Na 21 minuten maakte N. Cohen gelijk. De strijd ging hierna meer gelijk op en het was weer Prins, die Stormvogels de leiding bezorgde. Een misverstand tusschen Haak en Hollenbeirg bood een kansje voor J. Cohen, die niet aarzelde en beide Darttien ten tweede male op gelijken voet bracht. Tot de rust had de thuisclub het beste van het spel. wat zij in twee doelpunten van N Cohen en Kok tot uitdrukking wist te brengen. Na de thee maakte N. Cohen er met een kopbal 52 van, terwijl Woudenberg voor het derde tegenpunt zorgde. Alphen heeft de belde punten te Gouda moeten laten, alhoewel reeds in de eerste minuut van den strijd de Alphenaren door de Witte de leiding namen. Had de thuis club en voornamelijk de beide backs van Gouda, de Jong en Brons, vanaf de mo ment blijven voetballen, zeker zou de eind uitslag ei dan anders hebben uitgezien. Wij houden er niet van de schuld van een ne derlaag bij scheidsrechters of tegenpartij te zoeken, doch thans aarzelen wij niet hier in de eerste plaats het ruwe spel van de Goudsche achterspelers als oorzaak aan te wijzen van de Alphensche nederlaag. Im mers door het onsportieve optreden van deze heeren was de Alphensche voorhoede er in de eerste plaats op bedacht zooveel mogelijk te trachten heelhuids weer het veld te verlaten. Dat cr dan ook in dezen wedstrijd geen ernstige ongelukken zijn gebeurd is niet de schuld der Gouda-spe- lers doch lag in het feit. dat diverse Al- phensnelers bij een aanval liever „een straatje om gingen". Scheidsrechter Bulte trad tegen dit ergerlijke optreden der Gouöa-spelers veel te lankmoedig op en was op het laatst den wedstrijd absoluut niet meer baas. Bij Alphen waren er na tuurlijk ook enkele spelers die trachtten met gelijke munt te gaan betalen, hierin moesten zij evenwel beslist hun meerderen erkennen in de Gouda-spelers. In de Alphensche voorhoede was Beze- mer de eenige speler die telkens een bot sing riskeerde en er nog al eens doorheen wist te komen, doch ook tal van malen werd hij finaal onderste boven getrapt of tegen den grond geloopen. de andere voor hoedespelers namen minder risico, waar mede tevens verklaard is, dat de voorhoede dezen middag wat uit den toon viel. Het spel dezer linie was te onsamenhangend en men speelde veel te vaak den bal maar lukraak naar voren, bang als men was bij ecnig oobrengen in de knel te zullen ko men. Britsemmer in doel wisselde goede met minder goede momenten af. tweemaal ont glipte hem den bal, eenmaal voor de rust en eenmaal kort voor het einde, wat jam mer genoeg beide malen een doelpunt tot indirect gevolg had. Ondanks dit heeft hij goede momenten gehad. De Alphensche achterhoede had er weer goed het oog in, terwijl ook de mlddenllnie er wezen mocht. Scheidsrechter Bulte leidde dezen moeilij ken wedstrijd op zeer matige wijze en hij had zeker flinker op moeten treden tegen het ruwe spel van Gouda, tevens had hij de groote fout bij een doelpunt te flutten alvorens de bal „zat". Bij drie doelpunten deed hij dit, bij twee dezer was dit niet van invloed, doch bij het laatste Gouda aoelpunt floot hij weer te vroeg, terwijl Britsemmer het leder nog wel een halyen nieter voor de lijn weer te pakken had. Na deze langdurige voorbeschouwing wil len wij kort zijn over het spelverloop. De wedstrijd die werd bijgewoond door een zeer talrijk publiek, waaronder zeker een 500-tai Alphenaren wordt afgetrapt door Alphen, direct belandt de bal bij Bezemer die half ten val wordt gebracht door Brons van Gouda. Ondanks deze handicap weet hij echter toch nog voor te zetten cn de Witte kopt in. (0—1). Even later ls het v. Leeuwen die de Goudsche achterhoede pas seert, zijn harde schot komt evenwel tegen den staander terecht en wordt dan weg gewerkt. Alphen blijft iets sterker, doch de Goudsche achterspelers gaan geducht van zich doen spreken, wat enkele Alphenaren aan den lijve ondervinden. Na ongeveer twintig minuten gaat de Goudavoorhoede er goed combineerend vandoor. Ottevauger zet den bal scherp voor doel. deze belandt tegen den staander cn het is Breedijk die den terugspringenden bal in het doel loopt (11). Alphen probeert het dan ook nog eens en het is van Leeuwen die den Gouda doelman probeert, deze stompt den bal wel weg doch voor de voeten van Muldr die andermaal hard Inschiet, doch andermaal redt de Goudsche keeper goed. Snel gaat het spel thans op en neer, even voor de rust krijgt Gouda een vrije trap te nemen die goed voor doel wordt geplaatst; Brlt- semmer vangt den bal, doch kan hem niet goed vast houden, waarna v. d. Woensel zoo ongelukkig is, ln eigen doel te trappen (21). Na de thee moet Britsemmer direct handelend optreden, wat hem goed afgaat. Arphen weet het spel te verplaatsen en we krijgen dan geruimen tijd een Alphensch overwicht. Steeds zien we een stuwende middenlinie en achterhoede het Alphen sche aanvalsquintet aan het werk zetten, doch deze zijn zóó beangst voor het op treden van ae Jong c.s., dat er van be hoorlijk spel nauwelijks meer sprake ls. Eenmaal weet Bezemer, die weer een goede wedstrijd speelt den bal goed voor doel te brengen. Vriesekoop. die snel naar binnen is gekomen, mist echter met alleen den keeper nog voor zich. Dan zakt Alphen weer wat af en gaat het spel gelijk op en neer. De wedstrijd krijgt een steeds rom meliger karakter, wat voor het grootste deel te wijten is aan het optreden van de Gouda-spelers en de leiding van den scheidsrechter. In de laatste minuten ont staat dan het bovenomschreven doelpunt, zoodat tenslotte Gouda dezen wedstrijd wint met 3—1, waarmede het spel van Gouda echter een veel te groote belooning ontving. Een gelijk spel had zeker beter de verhouding weergegeven. Na afloop van den wedstrijd raakten de supporters van Alphen slaags met die van Gouda, waar aan door de politie met den gummiknup pel een einde werd gemaakt. Oranje BlauwL.D.W.S. 14 Overtuigende zege. Vele kamploenscandidaten hebben ln den loop der Jaren op het moeilijk te bespelen terrein van deze Hagenaars, hun illusies in rook zien opgaan en vooral na de festivitei ten werd deze strijd door de Leidenaars met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Geheel in strijd met de verwachtingen was het verloop van deze kamp, die een fraaie overwinning voor L.D.W.S. bracht. Zoowel in de verdediging als in de mid denlinie sloot alles prachtig, en ook de aan val ontwikkelde dikwijls een vlot en ver rassend spel, dat de Haagsche defensie voor moeilijke problemen plaatste. Problemen die de thuisclub niet steeds op de juiste wijze wist op te lossen. Goed aanvalspel van L.D.W.S. bracht reeds dadelijk veel gevaar voor het doel van de thuisclub, die aanvankelijk met moeite dezen druk wist te weerstaan, doch zich tenslotte toch door een doelpunt van rechts buiten Starre zag gepasseerd. Wel kwam Oranje-Blauw na dit doelpunt wat beter op dreef, maar het grootste ge vaar ontstond toch aan de andere zijde, het geen ook In doelpunten werd uitgedrukt. v. Egmond verhoogde met een zeer hard schot uit een voorzet van rechts den voor sprong, en kort hierna was het wederom v. Egmond die den bal bemachtigde en de i score op 30 bracht. Oranje-Blauw trachtte met overrompe lende aanvallen de Leidsche verdediging uit kaar te spelen, maar de L.D.W.S.-backs. Distelveld en v. d. Steen, gaven weinig ge legenheid tot schieten. Rust 03. Reeds dadelijk ln de tweede helft bleek dat Oranje-Blauw het verloren terrein trachte te heroveren en hoewel de LDWS- verdediging een tijdlang alle aanvallen wist te keeren, kwamen de Hagenaars tenslotte toch aan een verdiend tegenpunt, toen een der Leidsche verdedigers binnen het be ruchte gebied een strafschop veroorzaakte, welke door de thuisclub werd benut. 13. Dit beteekende tevens het einde van een Haagsch overwicht, want een volgend mo ment ontglipte Starre zijn tegenstanders, maar zijn schot werd door den staander gekeerd. Toch boekte LDWS nog succes, toen niet lang voor het einde v. Houten snel opbracht en met een vliegend schpt den eindstand op 41 bracht. Zoowel midvoor Starre als v. Houten ver dwenen hierna geblesseerd van het tooneel en het eindsignaal van den matig leidenden scheidsrechter bracht LDWS een fraaie en verdiende zege. BODEGR.-JUN—NIEUWKOOP-JUN. 5-4. Bodegraven vatte aanvankelijk zijn taak wat al te gemakkelijk op, waardoor Nieuw koop kans zag een 20 voorsprong te ne men. Wel volgde toen een tegenpunt, maar onmiddellijk maakte Nieuwkoop er weer 31 van. Met de rust was de stand 32 voor Nieuwkoop. In de tweede speelhelft was Bodegraven sterker en wist zij haar achterstand in een 53 voorsprong om te zetten. Wel scoorde Nieuwkoop nog een maal tegen, maar verder kwamen de gas ten niet, zoodat Bodegraven ten slotte op het nippertje won met 5—4, AlphiaS. E. P. 22. Alphia had een 2O voorsprong met de rust. Het is Alphia nog niet gelukt een over winning te behalen. Gisteren was S.E.P. te gast en het dient gezegd, deze heeren zijn door te geringe schotvaardigheid der Alphia-voorhoede nog aan één punt geko men. Alphia is zeker drie kwart van den wedstrijd in de meerderheid geweest doch kon het niet verder dan twee doelpunten, brengen waarvan mld-half Reumerman voor het tweede doelpunt moest zorgen. Wil Alphia deze competitie nog meetellen dan dient de voorhoede haar spelwiize radicaal te wijzigen Zoo moet midvoor de Jong zich aanleeren meer te schieten en actiever worden door. waar gevaar dreigt, zijn mede spelers te hulp te snellen. Rljsdam die zonder twijfel stukken beter speelde dan verleden week, zal goed doen in zijn spel meer variatie te brengen, door met lange centers zijn collega's op de veugels in het spel te betrekken Volgende week komt L.D.W5. op bezoek en wil men succes be halen dan dienen de spelers dit goed te onthouden. Onder leiding van scheidsrechter Presser trapt s.EP. af en gaat tot den aanval over. Ver brengen zij het niet daar Reumerman er direct goed op zit en het leer naar zijn voorhoede doet verhuizen. Schitterend eaat de bal van man tot man en als hij bijl Casteleijn terecht komt zendt deze direct een schot in. doch de doelman kan weg werken. Hierna is het woord aan SE.P. en goed over de vlegels geleid trekt zü ten aanval. Domburg grijpt echter resoluut in, waardoor SEP. voorloopig geen kans krijgt. Het spel golft eenige malen heen en weer met aan beide kanten eenige gemiste kan sen. Indeze periode onderscheidt Uithol zich door steeds goed in te grifpen en goed te plaatsen. Nu is het de beurt aan Alphia en goed combineerend trekt zij ten aanval. Plotseling zien we een pass langs de backs en de Jong ziet zich alleen voor den keeper en plaatst kalm in den hoek. 1—0, S E P. antwoordt met een val waaruit een vrüe trap ontstaat vlak buiten het strafschop gebied. Deze levert niets op. doordat ver scheidene spelers zioh voor het doel opstel den waartegen het schot afstuitte. Spoedig maakt Reumerman met een punter 2—0. Na de thee pakt SEP. de zaken energiek aan en zit direct voor het Alphia doel. Voor loopig weet de achterhoede stand te hou den. Alphia probeert uit de omknelling te komen, doch nu blijkt de Oranje-witte voorhoede niet in staat een goeden aanval te ondernemen, Weer komt SEP. terug en nu met succes. De rechtsbinnen krijgt een goed aangegeven bal en schiet onhoudbaar in (21). Dit geeft de Hagenaars moed en zü gaan steeds betev spelen. Ongeveer t'en minu'en voor het einde scert de rechts buiten den eelih-maker. Alrh'a "»a' nu op den aanva] sreVn doeb de SFP -chter- boede laaf rich niet. meer verschalden zoo- dat het einde aanbreekt met een gclllk spel. Tien minuten voor het einde moest Bout. hoom zioh laten vervangen door Vis.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10