LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 30 September 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN LUCHTVAART Laatste Berichten Binnenland Buitenland VRAGENRUBRIEK Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 767. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.6 te Wisby. Laagste barometerstand 730.6 te Reyk javik. Verwachting tot. morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot licht of half be wolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hoogedrukking trekt in beteekenis toenemende Noordoost/waarts, de depressie toij IJsland is nog dieper geworden en ver toont een uitlooper over de Golf van BIscaye, waarachter op den Oceaan een ander hoogedrukgebied ligt. In Noorwegen valt nog regen en is de wind plaatselijk nog krachtig, overigens heeft Scandinavië fraai weer met iets hoogere temperatuur. In Dultschland valt nog eenige regen in het Oosten en was de ochtend zwaar be wolkt of nevelig, maar is in den loop van den dag opklaring te wachten. Ook in Zwitserland begint opklaring te komen, de Alpentoppen zijn volkomen helder. Frankrijk heeft fraai weer met zeer weinig wind, in Engeland was bijna overal mist die later zal opklaren, Ierland en Schotland hebben regen met krachtigen Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Waarschijnlijk zal hier te lande het weer morgen nog hetzelfde karakter houden, daarna neemt de kans op regen toe. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windst., 8 gr. C„ fraai. Londen: Z.O., 8 gr. C., mooi. Berlijn: Windst., 10 gr. C., betrokken. Nice: Windst., 19 gr. C„ fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.). 12 uur 's middags: 13'/i gr. C. (57 gr. F.). 3 uur nam.: 14 gr. C. I 58 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 1.43 uur; nam. te 1.43 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag van 7.11 u. n.m. tot 6.48 u. v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. Vrijdag: op 2,16 uur; onder 16,41 uur. DE POSTVLUCHTEN De „Nandoe" ls in Medan aangekomen. HET DRAMA TE ZEIST. De dader aangehouden. De 26-jarige Gl„ di zooals reeds ge meld gistermiddag zijn vader met een Jachtgeweer heeft doodgeschoten, nadat een twist tusschen vader en zoon was ont staan, ls vanmorgen door de politie van Zeist in een schuur ln de omgeving van het huls zijner ouders aangehouden Hij had zich aldaar onder het hooi verstopt. Gl. zal ter beschikking van de justitie ln Utrecht worden gesteld. VERLAGING HEFFING OP AAL EN PALING. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de heffing van f. O.OT/i per kg. netto welke bij den Invoer van aal en paling ten be hoeve van het landbouwcrisisfonds moet worden voldaan, met ingang van 1 October verlaagd en vastgesteld op f. 0.05 per kg netto. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks tien uur ls de 76- jarlge P. Groen, wonende te Harderwijk, die aldaar uit 'n zijwee kwamen den rijks weg AmersfoortZwolle, een voorrangs- weg, opging, onder een truck met trailer geraakt. Met ernstige verwondingen werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Er- melo overgebracht waar hij, kort na aan komst, overleed. DE LOONACTIE IN DE METAAL INDUSTRIE. In aansluiting aan een vroege# bericht vernemen wij, dat de vertegenwoordigers der drie metaalbewerkersbonden nog maals, onder leiding van den directeur van den Metaalbond, op het kantoor van dien bond te Amsterdam hebben geconfereerd met directieleden van de machinefabriek gebroeders Stork en Co. en G. Dikkers en Co. N.V. te Hengelo, over vroeger gedane verzoeken tot verhooglng der loonen van de werklieden. Het resultaat is geweest, dat beide firma's hebben toegezegd de loonen van al hun werklieden met 2 cent per uur te verhoogen, met dien verstande evenwel, dat de loonen van 60 jongens, die bij de firma Dikkers werkzaam zijn voor een loon van 14 cent of minder, slechts één cent zullen krijgen, terwijl de firma Stork de loonen van 87 jongens met 1 cent zal verhoogen, waartegenover staat dat vele jongeren daar meer dan 2 cent ver hooging zullen krijgen. De resultaten van de besprekingen zijn met de leden der drie organisaties bespro ken. De belegde vergaderingen waren druk bezocht.'Hoewel een grooter resultaat was verwacht hebben de leden, die bij de firma Stork werkzaam zijn, met vrijwel alge- meene stemmen besloten om het resultaat te aanvaarden. Zij deden dit, nadat zij kennis hadden genomen van de mededee- lingen. welke de vertegenwoordigers der firma Stork aan de bestuurders hunner organisaties hadden gedaan over den gang van zaken in de onderneming, die nog steeds met een scherpe buitenlandsche concurrentie te kampen heeft. Daarentegen namen de leden, werkzaam •bij de firma Dikkers, een besluit, waarin den bestuurders der organisaties verzocht werd aan hun firma mede te deelen, dat de 'loonsverbetering geen bevrediging kon wekken en om op een verdere verhooging der loonen aan te dringen. De organisaties zullen zich over de iirma Dikkers opnieuw tot den metaalbond wenden. UIT NED. OOST-INDIË De nieuwe salarisregeling. BATAVIA. 30 Sept. (Aneta/A.N PDe commissie voor georganiseerd overleg heeft tot den gouverneur-generaal een request gericht, waarin word betoogd, dat, hoewel de commissie overtuigd ls dat met de in voering van de nieuwe salarisregeling de grootste spoed zal worden betracht, er op gerekend moet worden, dat de invoering ervan niet vóór 1 Maart 1938 kan worden tegemoet gezien, terwijl ook omtrent een terugwerkende kracht tot 1 Januari 1938 r.iets vaststaat. In verband hiermede acht de commissie zich verplicht enkele beschouwingen en voorstellen onder de aandacht van den landvoogd te brengen betreffende een tegemoetkoming voor de ambtenaren in de overgangsperiode Hierbij wordt gewezen op de stijging van de kosten voor levensonder houd. De grens van verlaging der uitgaven, post is reeds overal bereikt of zelfs over schreden. De „marge" is reeds lang ver dwenen. Tegenover de kortingen, die op zeer kor ten termijn in de voorafgaande jaren wer den ingevoerd in verband met de elschen van 's lands budget, mogen de ambtenaren verwachten, dat thans in omgekeerden zin voorloopige voorzieningen worden getroffen. Het allerergste leed werd weggenomen door den duurtetoeslag van vijf orocent voor salarissen beneden de 300 gulden, doch lang niet allen waren hierbii gebaat, terwijl de prijsstijging nog is toegenomen. Zich onthoudend van een terugkeeren op het voorstel om den toeslag ook voor sala rissen boven de 300 gulden toe te kennen, oordeelt de commissie, dat een voorloopige toeslag voor alle ambtenaren voor spoedige overweging in aanmerking komt. Deze toe slag kan gedeeltelijk worden beschouwd als voorschot op de nieuwe salarisregellng en gedeePelijk als duurtetoeslag. De toeken ning ervan ware te rekenen van 1 October tot 1 Januari 1938. waarna verdere toeslag als voorschot zou kunnen worden be schouwd. te verrekenen zoodra de salaris regeling in werking treedt. Van bedoelde regeling geeft de commissie dan eenige voorbeelden en concludeert tot invoering van den verhooging van vijf tot tien procent van den bestaanden duurte toeslag en tot invoering van een toeslag van vijf procent voor de overige salarissen De strijd in het Verre Oosten. De Japansche troepen, die langs den spoorweg TientsinPoekau oprukken, heb ben gisteren Tojngkwang halverwege tus schen Tsjangtsjau en Tehtsjau en slechts 30 kilometer van de grens tusschen Hopei en Sjantoeng bezet. Naar gemeld wordt overweegt de gouverneur van Sjantoeng, generaal Han-Foe-Tsja, ln verband met den opmarsch der Japansche troepen de pro vinciale regeering over te brengen van Tslnan naar een stad ln het Zuiden, aan den spoorweg naar Kiautsjau. Een Chi- neesch vliegtuig heeft een aanval op Pau- tlngfoe gedaan en het station getroffen. De Japansche troepen hebben 150 Chineesche soldaten, die met radio-installaties waren uitgerust, gevangen genomen. De troepen ln SJansi hebben gisteren drie sleutelposities bezet en wel Hantse. 300 kilo meter ten Zuiden van Tatoeng, Tiehtsjoe- ling, gelegen op 2530 meter hoogte bij Jen- denkwan. en Sjohsien. 120 kilometer ten Zuidwesten van Tatoeng. De troepen ruk ken thans op naar Sjentsji en Taitsjau. Bij den terugtocht uit Hiehtsjoeling hebben de Chineezen 2000 dooden achtergelaten. Uit Port Arthur wordt gemeld dat Japan sche marlnevllegtulgen aanvallen hebben gedaan op Kwaijln ln Anhoel op Tslnlng in Sjantoeng. Middellandsche Zee-over eenkomst geteekend. De marinedcskundigln van Enge land, Frankrijk en Italië hebben van middag om één uur het drle-landen- accoord inzake de „antl-piraten"-pa- trouille in de Middellandsche Zee ge teekend. Mussolini's thuisreis. De Fuehrer inderdaad uitgenoodigd. De speciale trein, waarin Mussolini de terugreis naar Rome maakt, bereikte te 3.34 uur de DuitschOostenrijksche grens. In Kiefersfelden verlieten Rudolf Hess en de andere Duitsche heeren den trein. De trein bereikte te 5.35 uur de Italiaan- sche grens aan den Brenner. Bij het verlaten van den Duitschen grond heeft Mussolini rijkskanselier Hitler van Kufsteln uit het volgende telegram doen toekomen: Bij het overschrijden van dc grens gaan mijn gedachten nog eenmaal te rug naar Uwe Excellentie in de herin nering aan de onvergetelijke dagen, die ik met U en temidden van uw voortref felijk volk heb doorgebracht, ln dank baarheid voor de ontvangst, welke gij en het Duitsche volk mij bereid hebben, terwijl miiu hart vol is van 't schouw spel van pracht, arbeid en geloof, dat uw land in zijn machtige wedergeboor te biedt. Deze dagen hebben de gees- telHke solidariteit welke het nationaal- socia'isUsche Dultschland en het fas cistische Italië verbindt, de hechtheid en de eenheid van hun streven en de onwankelbaarheid van hun vriendschap bezegeld. Zij hebben mi.in bewondering voor uw werk en mijn vriendschap voor uw persoon nog vergroot. Wilt met mijn herhaalden dank mijn op rechte en hartelijke wenschen voor u en uw groot land aanvaarden. In de verwachting, U in Italië te kunnen be groeten. Mussolini". De „Messagero" legt den nadruk op de door den duce uitgesproken verwachting van een weerzien in Italië. De duce die aan alle stations en langs den geheelen weg geestdriftig werd toege juicht. is te tien uur te Verona aangeko men Hier werd hij onder meer door d'Annunzio verwelkomd. Na de eerewacht geïnspecteerd te hebben, zette Mussolini de reis voort. De „Times" over het bezoek. In een hoofdartikel, gewijd aan het be zoek van Mussolini aan Dultschland, schrijft de „Times": Alleen ingewortelde pessimisten zullen kwaad kunnen zuigen uit den inhoud van de redevoering, waarnaar geheel Duitsch- iand Dinsdagavond heeft geluisterd. Een redelijk waarnemer moet toegeven, dat zij maar heel weinig punten bevatte om on gerustheid te verwekken en veel teekenen, welke men met vreugde kan ontvangen. Dc beide staatshoofden zouden moeilijk nog luider en nog meer ln het openbaar kun nen verklaren, dat zij den vrede beoogen. De weg van de veiligheid, zoo besluit het blad, is die van goeden wil, en wederzijdsch begrip. Groot Brlttannië is tot samenwei- king bereid met elk land. welk blnnen- landsch bestuur het ook heeft, mits dit land slechts de welvaart en den vrede be vordert. De Volkenbondszitting. De ontwapening. Bij het begin der vanmorgen gehouden vergadering van den Volkenbond werd een resolutie aangenomen over de kwestie der mandaten, waarbij vertrouwen wordt uit gesproken in de mandaatslanden en de overtuiging wordt uitgedrukt, dat het vraagstuk van Palestina waarmede de Vol kenbondsraad zich op het oogenblik bezig houdt, op billijke wijze zal worden opge lost, waarbij zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met alle op het spel staande wettige belangen. Op voorstel van de derde commissie, be last met de kwestie der vermindering en beperking van de bewapening, stelde ae assemblee de volgende resolutie op: „De assemblee, van meening dat het wenschelijk ls een eersten stap le zetten naar de sluiting eener algemeene overeen komst tot vermindering en beperking der bewapening, waarbij gebruik dient ge maakt te worden van het in de ontwape ningsconferentie verriihte werk beveelt aan: 1. Het sluiten van een internationale conventie inzake de publicatie der uitgaven aan nationale verdediging en het stichten van een controle- en coördinatie-orgaan. 2. Voor zoover dit niet reeds is geschied wordt den Volkenbondsleden aanbevolen dat In elk land maatregelen worden ge nomen leidende tot een doeltreffende con trole zoowel op de fabricage van, als den handel in wapenen, munitie en oorlogs materiaal, zich daarbij baseerend op de werkzaamheden van het speciale comité der ontwapeningsconferentie. Tevens wordt den regeeringen aanbevolen den secretaris generaal van den Volkenbond In kennis te stellen van het gevolg dat aan deze aan beveling ls gegeven. 3. De secretaris-generaal wordt verzocht deze resolutie ter kennis te brengen van de landen, die geen lid zijn van den Vol kenbond". Vervolgens ging de assemblee over tot een algemeene bespreking van de wenc- zaamheden van den Volkenbond. C. v. d B. te L. Het wielercriterium van Scheveningen (over 100 K.M.) werd ge houden 7 Juni 1936 en gewonnen door Slaats (na diskwalificatie van van der Ruit) Het aantal uitvallers ls ons niet bekend. G. de V. te L. Probeert u de vlekken te verwijderen met lauw water en zoo dit niet gaat met zeepsop T. M. te L. Leiden. Rotterdam, Dor drecht, Moerdijk, Breda, Ohaam, Baarde Nassau. 105 K.M. T" N ZERSWOUDE. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris S. J. Reuzeveld te Zoeterwoude gehouden ver kooping van een bouwmanswoning met diverse perceelen weiland tezamen groot 21 H.A., 98 A. en 58 c.A. staande en liggende in het Rietveld, de vorige week in bod ge bracht op f. 25.200 werd bij afslag in bod gebracht op f. 31000 en gecombineerd af gemijnd op f. 1000 door den heer N. P. Kap- teyn alhier zoodat de totale opbrengst ls f. 32000. LEIDERDORP. De heer G. Groenendijk, t In den ouderdom van 63 jaar overleed hier de heer G. Groenendijk. Met hem is een vooraanstaand persoonlijkheid uit onze gemeente heengegaan. De heer Groenendijk was van zijn vak timmerman en aannemer. Gedurende een lange reeks van Jaren heeft hij dit bedrijf, dat hij van zijn vader had overgenomen, hier uitgeoefend. De laatste jaren echter was de omvang van dit bedrijf belangrijk afgenomen en bewoög de heer Groenendijk zich meer op het terrein van het openbaar- en maat schappelijk leven. Van 1923 af was de overledene lid van den gemeenteraad voor de A.-R. partij. Bij de jongste raadsverkiezingen was zijn plaats op de lijst zoodanig, dat zijn raads- zetel in het gedrang kwam, doch met voorkeurstemmen werd hij wederom ge- kozen. Toen eenige jaren geleden alhier het Burgerlijk Armbestuur werd opgericht, werd de heer Groenendijk benoemd tot voorzit ter van deze instelling. Ook deze functie werd tot zijn dood toe door hem uitge oefend. Van de op maatschappelijk terrein door hem uitgeoefende functies was wel de be langrijkste het penningmeesterschap van de Vereen, voor Zlekenhuisverpl. te Lei derdorp en Zoeterwoude H. R Met voor beeldige accuratesse heeft hij van aeze bloeiende vereeniging vele jaren de pen ningen beheerd. Zijn heengaan beteekent voor deze vereeniging dtm ook een groot verlies. Een groot deel van zijn vitaliteit verloor de heer Groenendijk bij het overlijden van zijn vrouw, ongeveer twee jaar geleden. Ieder die hem kende, zag, dat hij nadien de oude niet meer was. Zijn eenige doch ter was reeds jaren te voren gestorven. VLAAR.DINGEN. 30 Sept. Maatjesharing Zuid f 7. Volle Zuid groen f. 9 20, idem sew. f. 88.50. Steurharlns f. 6, Hom_ en kuitziek f. 8.20. Maatjes volle f 7, Ijle haring (niet mooii f.6 per kantje. AMSTERDAM, 30 September. De beurs had heden een onbelangwek kend verloop. Alles wees er op, dat een af wachtende houding werd aangenomen. Het koersverloop is den laatsten tijd dan ook zoo grillig geweest, dat het in verband met de talrijke factoren van onzekerheid en niet het minst met de onberekenbare prijsbeweging op de productenmarkten ondoenlijk ls zich eer. voorstelling te vor men van de koersontwikkeling in den eerstkomenden tijd. Het feit, dat zich gis teren op de beurs te New York na een aanvankelijk scherpe reactie een flink herstel had baan gebroken, had het ver trouwen ln de Amerikaansche fondsen wel niet geheel hersteld, doch oefende in ieder geval op de tendens een gunstigen invloed uit. De Amerikaansche aandeelen werden meerendeels iets hooger afgedaan en bewo gen zich in sommige vallen boven New Yorksche pariteit. De omzetten waren echter zeer klein. Ook op de locale markt was de handel van geringe afmetingen. Koninklijken openden enkele munten boven het vorige slot, doch maakten tijdens de middaguren geen noemenswaardige variaties mee. Sui- keraandeelen trokken slechts weinig be langstelling. H.V.A.'s konden zich echter ten opzichte van de vorige slotnoteeringen niet onbelangrijk verbeteren. Voor Scheep vaartpapieren bestond slechts geringe be langstelling. Zelfs in de toonaangevende fondsen zooals Scheepvaart Unies en K9P" Booten ging maar weinig om. Voornamelijk werd afgedaan omstreeks het hoogste peil van gisteren. Op de Rubberafdeeling wa ren Amsterdam-Rubbers prijshoudend. De minder courante soorten bewogen zich op onsystematische wijze. Bij kleine omzetten waren Tabakken in doorsnee zoo goed als onveranderd. Van de Indus- trieelen werden de Philips-aandeelen ver scheidene proeenten bover, de slotprijzen van gisteren Ingezet, doch nadien bleef de toestand zoo goed als statlonnair. Aku's en Unilevers konden zich iets verbeteren, doch lagen onder beurstijd vrijwel onbewogen in de markt. De beleggingsafdeeling was stil, doch prijshoudend voor de Neder- landsche fondsen hadden de Fransche obligatiën Nederlandsch-Inöië waren goed prijshoudend en de obligatiën uit de Jongste leening stegen i>oven den emis- siekoers tot 97 procent; van dc buiten landsche fondsen hadden dc FFransche papieren bij zeer geringe affaire een ge drukt voorkomen. WISSFXKOERSEN. Londen 8.95 1/8 (8.95'/i); Berlijn 72.60 (72.67'/!); Parijs 6.19 1/4.(6.19'/!); Brussel 30.46 (30.48'/i)Zwitserland 41.55 (41.59); Kopenhagen 39.97'/» (39.97'/!); Stockholm 46.15 46.17'/»Oslo 45.(45.New York 1.8015/16 (1.811/16); Praag 6 34 (6.34) Oost. Bankpapier 33.20 (33.20); Lire 7.85 (7.85). Prolongatie Part. disc. 1/8, 3/16; liggeld i/j. Registering rken 391/8; Crediet Spcrr- maricen 15; Effectensperrmarken 15; Reis marken 52; Bankpapier 39 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MAIKT Vi LEIDEN, 29 Sept. 1937. Noteering coop, groenten- fruit- en bloemenveilingvereen. „Leiden en Omstreken". Roode Kool f. 3.30 4.60; Savoye Kool f. 2.603; Groene Kool f. 1.204.80; Boerenkool f. 1.502; Prei f. 1.502.90; Kroten f. 2.20; Kroten, gekookt f.3—6; Uien f. 1.10—4.40; Peen f. 2.30—3.90; Spruiten f.313; Aardappelen f. 1.603; Druiven f.1222; Snijboonen f.4—27; Stokboonen f.619; Pronkboonen-f. 26; Stamboonen f.719; Witloof f.21; Poste lein f.58: Spinazie f.212; Tomaten A f.4—«.60. B f.4—10.60, C f. 4—7.40. CC f.4 per 100 K.G. Andijvie f. 0.600.80. Kom kommers f. 1.504.20; Bloemkool f. 1.50— 13.90; Meloenen f.4—12; Salade f. 0.60—1.80 Perziken f. 0.5013.10; Knolselderie f. 2 2.10 per 100 stuks. Kroten f. 0.401; Pie terselie f. 0.30—0.50; Radijs f.1—2; Selde rie f. 0.300 90; Bleekselderie f.610; Peen f. 2.506.10; Raapstelen f. 0.600.80 per 100 bos. Melkveiling „Lelden". 29 Sept. 1937. Week van 3 tot 9 October 1937. Consumptiemelk le klas: f.810 per 100 liter. Prijs voor te leveren boventaxemelk ln georganiseerd overleg voor het district Leiden, voor de week van 3 tot 9 September 1937 gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. BOSKOOP, 29 September. Coöp. vereeni ging „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 1628 et.; Wendland 40—60 ct.: Edith Helen 18—29 ct.; Rosa Mundi 3758 ct.; Rosalandia 16 20 ct.; Butterfly 1319 ct.; Chas P, Kil- ham 1017 ct.: Babyrozen 35—40 ct.; Paul Grampel 2035 ct.; Florex 1724 ct.; August Noack 12—16 ct.: Hadley 2128 ct.; Briarcliff 1623 ct.; Gloria Mundl 4050 cent. Diversen per bos; Chrysanten gr. bloemig f. 0.901.20; idem tros 1826 ct.; Clematis Durandi 1822 ct.; idem Prins Hendrik f.0.901.30; idem Mevr. le Coultre f. 1.50; idem Nelly Moser 27 ct.; idem L'Azurstem f. 1Physaiis Francetti 1719 ct.; Pernettla 7090 ct.; Vuurpijlen 14 ct. GOUDA. 30 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 600 stuks, waarvan 41 diachtvar- kens. Vette 2829 ct. per pond. levend met 2 korting. 216 magere varkens 3040; 2790 biggen 1217; 22 nuchtere kalveren 813: 31 bokken en geiten 27. Handel redelijk. Algemeene markt. 355 partijen kaas le kw met rijksmerk 3031. idem 2e kw! 2729. zware tot 33.50. Handel matig. 212 oonden boter. Goeboter 7580 ct., wei- boter 70—75 ct. per pond. Handel vlug. 81.500 stuks eieren. Kipeieren 4 705 oer 100 stuks. Coöp. Zuid-Hollandscbe Eler- veiline Aanvoer 66.500 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. 4 60—4.70. 58/60 KG. 4.7Ö-4.80, 60/62 K.G 4.80—4.90, 62/66 K.G. 4.90—5.15, bruine 58/70 KG. 4 805.30, kleine eieren 44 50 Aanvoer 500 eendeieren 2.803.20 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 Septem ber. Groentenveiling. Eigenheimers per kist f. 0.450.80; Drielingen per kist f. 0.25 —0.35; Uien per 100 K.G. f. 2.50—3.20; Kro ten per 100 K.G. f. 1.90—2.60; Sla per 100 f 0.60—1: Peen per 100 bos f. 6.40—7.20; WaschDeen per kist f.0.650.90; Breekpeen per 100 K.G. f. 44.20: Bloemkool I per 100 f. 10 20—14.90; Bloemkool n per 100 f.2.20 —9.80; Roode kool per 100 K.G. f. 2.20—2.50; Gele kool per 100 K.G. f. 2.10—2.40. RIJNSBURG. 29 September. Groenten- veiling. Aardappelen f 0 600.70; Kroten f.0 400.50: Waschpeen f.0.700.90 per kist; Roode kool f.23; Gele kool f.2— 2.30; Groene kool f. 2.503 per 50 KG.; Bloemkool I f.912: idem II f.47: Bos- t>een f. 3.50—6.50 per 100 bos: Uien f. 1.40 1.50 per 50 K G. Bloemenveiling. 29 September Tritoma 4550; Helianthen 30—60: Dahlia's 40— 60: Gladiolen 0.401.20: Chrysanthen Feniks 815; Goudvlinder 820: Septem ber wit 2025; idem bruin 1525: Ficales 815; Asters gemengd 1226: idem wit 15—35: Groote Chrysanthen: Rayonanten rose 6.007.40; Idem geel 6.007.00; Blan che partout 3.506.00. RIJPWETERING. 28 Sept. Aanvoer 2649 eieren Prijzen kipeieren 55 50. heneieren 2 703.50. eendeieren 3 503.70 per 100 st. klooen 0 361. konitnen 0.341.20. hanen 0 52—0 90- v>er stuk Kaas 0 52 per K.G. ROELOFARENDSVEEN, 29 September. Druiven 910 cent per pond. meloenen 4 10 oent. bloemkool 39 cent per stuk. andijvie 6070 cent. sla f. 0.602.60 per 100 krop. tomaten A 6095 cent. idem B f.0 70 —1.05. idem C 5055 cent per bak, snii- boonen f. 22.30. stek f. 0.70—1.25, dubb. stamboonen f. 1.05, prinsesseboonen f. 1.30, oeulen f 11.10 per 10 K.G. TER AAR. 29 September. Centrale Vei ling. Spinazie per kist van 4 Kg. 2430 ct.; Andijvie 814 ctSlavellen 7 cent; Prin- cesseb. per 10 Kg. f. 0.801.30; Witte Pronkb. 2052 cent: Postelein f. 3«!0 4.20: Breekpeen per 100 Kg. f. 1.102.40: Roode kool f. 2.202.90: Witte koel f. 1.10; Savove kool f. 2.80; Kroten per 100 bos f. 1.60; Radijs f 0.50: Chin, kool f. 2.90; Druiven f.0 11: Peen f. 2.502.80; Sla per 100 stuks f.0 602.20; Bloemkool per stuk f. 0.120.10; Meloenen f. 0.08—0.12; Kom kommers f. 1.502.40: Tomaten A f. 2.40 3.10; Tomaten B f. 2.503.30: Tomaten C f.2—2 50; Tomaten BB f.2—2.60; Kas- Snilboonon f. 1.90—2.20; Stek f. 0.60—1.10; Seldery f. 0.30. VEUR, 29 September. Engelsche kom kommers le soort f. 2—3.50: 2e soort f. 1.80 2.10; 3e soort f. 1.50: Gele komkommers le soort f.2.204.50; 2e soort f. 1.802.50; 3e soort f. 1.50: Kropsla le soort f 0.60— 1.40: 2e soort f. 0.60; Peen f. 36.20, Bloem kool le soort f 48.50; 2e soort f. 1.50 3.50; Tomaten midd. f. 22 80; groote ronde f.23.20; 2e soort f 2' 3e soort f.2' bonken f.2; Andijvie per 100 f. 0.601; Spinazie oer 4 kilo 8—62 cent; Postelein f.36.20: Snijboonen f. 1224: Spercieboonen f 6 22: Prei f 2 50—3.80; Seldery f. 0.30—1.20; Meloenen f. 6—12: Druiven f.610. VOORSCHOTEN. 29 September. Veiling V.P.V. Kippeneieren f. 55.90 per 100; Kuikeneieren f.4 per 100; Eendeneieren f4.80 per 100; Kippen f 0.55—0.75 p. stuk; "men f. 0.75 per stuk. Vrije Veiling, 29 September. Kipeieren f 5 80—6.10; Heneieren f.4—4.20 per 100 'tuks; Kippen f. 0.450.70; Hanen f. 0.60— 0.75; Duiven f 0.0815: Konifnen f0.30 10 per stuk WADDINXVEEN. 29 September. Eieren- veiling. Aanvoer: 137 kipeieren. Prijs f. 5.10 5.50. Een partijtje eendeieren f. 3.60 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3