BINNENLAND WEK DE GAL IN UW LEVER OP Opleving in het hotelbedrijf LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 30 September 1937 10.000 uur tusschen hemel en aarde, s Voor groot optimisme is echter nog geen plaats Bondsdag van Horecaf. Mussolini heeft Duitschland verlaten INGEZMIN /TIJKKIN VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN Ad judani-vlieger-instr ucteur Piet v. d. Griend jubileert. Morgen zal aan den adj udaiot-onderoffi- cler P v. d. Griend de zilveiren medaille voor 24 jaar trouwen dienst worden uitge reikt. Dit feit was voor het UD. aanleiding met dezen kranigen en alom bekenden vlieger instructeur van Soesterberg eiems te gaan praten. Aan dit onderhoud ontleenen: we de vol gende interessante bijzonderheden Op 1 Augustus 1917 zoo ventelt de heer v. d. Griend kwam ik als leerling vlieger te Soesterberg en ongeveer tien jaar na het behalen van mijn groot brevet werd ik aangesteld tot vlieger instruct/eur. Dat was nog in den oorlogstijd! Nou en of! Zoo af en toe kwam er een telefoontje, dat er ergens in Brabant of en landingen, dat ik in den loop van de jaren heb gemaakt kunt u veilig stellen op 175.000; dat zal nog wel aan den lagen kant zijn. Als u dan weet, dat starten en landen altijd het moeilijkste en het gevaarlijkste is in de vliegerij, dan kunt u eens nagaan, wat een gevaar ik van mijn leven al heb geloo- pen, lachte van der Griend. CONTACT TUSSCHEN DE ZEVEN GROOTE GEMEENTEN Een bespreking van de wethouders van sociale zaken In den Haag. Gisteren hebben in Den Haag onder lei ding van wethouder L. Buurman, de wet houders van sociale zaken der zeven groote gemeenteh Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht. Haarlem, Groningen en Eindhoven vergaderd ter bespreking van de brandstoffenvoorzienin'g en de beide circulaires van minister Romme, den steun ■■IV boven-21-jarlgen en de wijziging van Limburg weer een vreemde machine was den b-steun betreffende. Besloten is het geland. Dan ging ik met den luitenant standpunt, dat te dezen opzichte dient te Plesman, den tegenwoordigen directeur van worden ingenomen, nader uit te werken, de KL.M., die machine interneeren. Wij j zal nader overleg gezocht worden met den minister. Voorts is besloten het monteerden we het geval weer, en gingen er dan zelf mee vliegen. Zoo ladder, we in den oorlogstijd allerlei macliines in ons bezit: Duitsche. Fransche. ICngelsche en Italiaansche. Zoo gauw we ze !hier hadden, vlogen we er mee. Dat is een. uitstekende leerschool voor me geweest. Maar zeker ook wel een, gevaarlijke leerschool. Natuurlijk. In de eerste plaats kenden we die kisten niet, en we hnclden er ook geen vertrouwen in. In die da,gen is kapi tein van Heyst nog eens met een Duitsche Gotha naar beneden gekomen en ik met een D.F.W.. ook een Duitsche machine, met een Benz motor van 260 P.K. Ik start met die kist. en bèn net boven cle gebouwen, toen de motor weigerde. Hoe ik beneden ben eekomen weet ik nog niet. m;tar het is in ieder geval heelhuids geweest, lik ben er toe vallig nog goed mee aan den grond geko- men. U zult natuurlijk in den loop van die jaren nog wel eens meer een itrash hebben gehad. Ja. in dien tijd ging ik o>ak eiken dag het weerbericht halen, zooals we dat noem den. Eiken dag naar 5000 Metier, voor me teorologische gegevens. Op een. goeien dag start ik met een Nieuport, en rterwijl ik in de lucht ben. laat een der vlengels plotse ling los. Gelukkig knapte hij niet af, doch trok alleen maar een beetje scheef. Ik raakte in een vrille, trok de kist er weer uit. nieuwe vrille, weer eruit, en zoo kwam ik tenslotte weer behouden neer, van de eene vrille in de andere. Ik ben in 1920 instructeur geworden, in welke kwaliteit ik heel wat vliegjers heb op geleid. die nu groote mannen bij de KL.M. zijn geworden. Eerst heb ik gehad de vlie gers Bosch en van Giessen. dia de bekende vluchten op IJsland hebben gemaakt, daar na was J. B. Scholte. een vaar de groote mannen van de KL.M., een van. mijn eerste leerlingen. In latere jaren heb ik nog ge had Duimelaar. van der Feyst, die in 1935 in Zwitserland is gevallen, Viruly. Parmen- tler, van Veenendaal. Hongdongien nog veel meer van de jongeren. Was er direct te merken, toen ze bij U in opleiding waren, dat het goede vlie gers zouden worden. Ja, bij de meesten wel. Die hadden meteen al een aardige hand -van vliegen over zich. Maar toch heb ik het ook dik wijls gezien, dat het eerst nietsi was en dat de man in kwestie zich pas enn paar jaar later ontpopte als een volbloed vlieger. Dat was bijvoorbeeld het geval met wijlen Sandberg. een van de beste vliegers die we ooit gehad hebben en met nog meer pro minenten. Maar meestal kon je zoo na een paar maanden al zeggen, of 2ie weer naar moe terug moeten of niet. Dat merk je als geroutineerd instructeur al gauw genoeg. Die kerels kunnen soms zoo rajar met zoo'n kist hangen te schutteren! Maar ik heb ze ook gehad, die je al gauw kon loslaten en dan vlogen ze alsof ze het al zfn leven ge daan hadden". Benauwde oogenblikken. U hebt waarschijnlijk in den loop van de jaren ook wel eens benauwde momenten gehad. Ik heb eens een botsing ,in de lucht gehad. Ik zat op ongeveer 400 rrteter hoogte, toen een leerling, die pas los wa6, dus alleen mocht vliegen, van boven af boven op me dook. Een erg plezierige gewaarwording was dat niet, dat verzeker ik u. Hij viel op den neus van mijn machine. Ik kon niet anders doen dan den neus laten duiken, dus op mij neus gaan staan. Hij viel er toen af. zoódat ik al mijn aandacht kon besteden aan mijn pogingen om nog heelhuids bene den te komen. Mijn motor hing er heele- maal scheef in. mijn vleugels waren ont zet. zoodat ik niet veel meer te vertellen had. Ik kon de kist nog recht houden, om dat van achteren alles nog in orde was, ik zeilde dus naar beneden, en kon gelukkig terecht komen in een aardappellandje van epn boer hier vlak bij. zoodat ik er nog zon der kleerscheuren af kwam. Matar den leer ling hebben we moeten begraven, zooals we er in den loop van de jaren al zooveel heb ben moeten begraven Weer een oogenblik stilte. Het anders zoo vroolijke gelaat staat strak bjj de herin nering aan al die kameraden, 'die niet zoo fortuinlijk zijn geweest. Meer dan millionair. Over zijn aantal vlieguren vërtelde v. d. Griend het volgende: Ik ben gisteren met een paar kame raden eens aan het rekenen geweest, en daardoor kan ik TJ vertellen, hoeveel uur ik van mijn leven al heb gevlogen. Dat moet nu alles en alles bij elkaar al wel ruim 10.000 uur zijn. En ik mag dan onder mijn leer lingen een paar luchtmillionairs-hebben, die al meer dan een mllioen kilometer hebben gevlogen, ik kom, als ik alles qptel, wel tot anderhalf millioen En dan moet u niet ver gden. ais een K J. M.-piloot Paar Indië v'pgt. ueeft hij er in *éns 161)00 K.M. op zitten Maar Ik heb dat anderhalf millioen bii stukles en beetjes bij elkaar moeten vliegen het grootste deel waarsichijnlljk wel hier rondom de vlieghei. Het aantal starts contact tusschen de zeven gemeentebestu ren te verstevigen. Omtrent alle zaken, de steunregeling in het algemeen rakende, zal overleg worden gepleegd. Teneinde dit te vergemakkelijken is een bureau gevormd, waarvan wethouder Buurman de leiding op zich heeft genomen. (Volk) ACTIE VOOR LOONSVERHOOGING IN DE CACAO-, CHOCOLADE- EN SUIKER- BEWERKINGBEDRIJVEN. De hoofdbesturen van de aigemeene, roomsch-katholieke en christelijke bonden van arbeiders in de cacao-, chocolade- en suikerbewerkingbedrijven hebben zich per circulaire tot alle cacao-, chocolade, en suikerwerkfabrikanten gewend, waarin zij het verzoek doen. alle bestaande loonen met tien procent te verhoogen. Behoudens enkele uitzonderingen, waarbij eenig herstel plaats vond. hebben volgens de meening van de hoofdbesturen de loonen van de arbeiders in de cacao-, chocolade, en suikerwerkbedrijven sedert 1922 de eene verlaging na de andere on dergaan. Zóó zelfs, dat hun loonen thans bii vele andere gnoepen van arbeiders ten achter staan. Als argument wordt voorts aangevoerd, dat de kosten van het levensonderhoud sedert September 1936 niet onbelangrijk gestegen zijn. De hoofdbesturen wijzen er tenslotte op, dat de arbeiders tijdens de crisis gelaten berust hebben in de veel te lage loonen. dat het hun echteT niet ontgaan is. dat 1936 uit een oogpunt van productie een record jaar kan genoemd worden, dat de productie van het tot dusver verstreken jaar bii die van 1936 niet ten achter staat en dat de daling van de cacaoprijzen ook een beter perspectief geeft. m Verzocht wordt derhalve, de loonsverhoo. ging op Maandag 18 October te laten ingaan en in elk geval vóór 15 October a.s. antwoord te zenden aan het adres van de samen werkende bonden. Tegelijk met het verzenden dezer circu laire hebben de hoofdbesturen een bespre king aangevraagd met de organisaties van de cacao-, chocolade, en suikerwerkfabri kanten over de wenscheliikheid om. door middel van een collectief contract, ordening te verkrijgen in de uiteenloooende toestan den op het gebied der arbeidsvoorwaarden. DE OPVOLGER VAN Mr. PONT ALS EERSTE KAMERLID. Als opvolger van mr. D. F. Pont voor de N. S. B. in de Eerste Kamer, zal, naar de Tel. verneemt, jhr. mr. E. J. B. M. von Bönninghausen te Tubbergen zitting ne men. Jhr. von Bönninghausen is geboren .'n 1900 te Heemstede. Hij studeerde in de rechten aan de R.K. Universiteit te Nijme gen en was werkzaam op de secretarieën van Huissen (G.) en Weerselo. Gedurende vier jaren was hij gemeenteraadslid van Tubbergen: in 1933 was hij candidaat voor de Tweede Kamer voor de R.K.S.P. Het nieuwe Kamerlid is dislrlctslelöer voor Twente voor de N. S B Bij de jongste verkiezingen was hij candidaat zoowel voor de Eerste als voor de Tweede Kamer. DIERENDAG 4 OCTOBER. De groeiende beteekenis van den Dieren dag 4 October, kan niet ontkend worden. Dank zij de propaganda, welke reeds vele tientallen jaren voor een betere behande ling van het dier is gevoerd zooals men weet werd de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren reeds in 1864 opgericht dank zij ook den energieken en stadigen arbeid, welke in de praktijk op dit terrein wordt verricht, wordt op dien dag niet voor een onbekende of onbeminde zaak aandacht gevraagd. Niet opzettelijk worden de meeste wan daden tegenover het dier bedreven, doch meestal tengevolge van een gemis aan in zicht omtrent de verplichtingen van een beschaafd menseh tegenover het dier. Men vergeet, dat ..noblesse oblige"; dat, wil men ten volle mensch zijn, men ook waarlijk als mensch dient te leven. Dus: niet ongelimiteerd gebruik, ja, misbruik maken van alles wat zwakker is, want dat is toch eigenlijk niet veel anders dan pa rasiteeren. Met bescheidenheid zijn plaats innemen, in het besef van de rechten, wel zeker, maar óók van de verplichtingen, welke met dit mensch-zijn onafscheidelijk verbonden zijn. Om dit begrip te helpen verbreiden en een houding van welwillen de kameraadschap en hulpvaardigheid te genover het dier aan te kweeken, gegrond op inzicht, daartoe ls de Dierendag 4 Oct. bij uitstek geschikt. Gisteren werd te Nijmegen de bonds dag van Horecaf gehouden. In zijn welkomstwoord heette de heer Th. N. van Stigt uit Utrecht, bondsvoorzitter van Horecaf. de autoriteiten en vertegen woordigers welkom. Hij wees er op. dat zijn rede een meer opgewekt karakter kon dragen, omdat in het overgroote deel der bedrijven de resultaten gunstig afsteken bij die van de laatste jaren. Sedert het najaar 1936 valt er een belangrijke kentering waar te nemen: de neergaande curve werd omgebogen in een opgaande lijn. Daar echter vaste statistische gegevens niet ter beschik king staan, meent spr. voorzichtig te moeten zijn met het doen van voor spellingen, omdat de factoren waarop de verwachtingen zijn gebaseerd, on herkenbaar zijn. Voor al te groot op timisme is er inmiddels nog geen plaats, daar men pas voor een kwart tot een derde is teruggekeerd op den goeden weg. Groote moeilijkheden blijven inmiddels te overwinnen, omdat de Inkoopsprijzen over de geheele linie nog steeds stijgende zijn en de drukkende overheidslasten nog In geenen deele zijn verminderd. De prijs stijging van de diverse producten, welke voor de hotelbedrijven onontbeerlijk zijn, zijn in niet geringe mate van invloed op de exploitatiekosten en de zware belastingen, de hooge directe en indirecte loonen, gas, electriciteit, water, onderhoud en vernieu wing, reclame moeten in de brutoprijzen worden gecalculeerd. De vooruitgang in den omzet werd voor een deel gestimuleerd door de toename van het vreemdelingenverkeer naai' Nederland. Het contingent Engelschen en Amerikanen is belangrijk gestegen en de Duitsche rels- regeling werkte dit jaar meer ten gunste van het Nederlandsche hotelbedrijf. Het bezoek van buitenlandsche toeristen in Ne derland is echter meestal beperkt tot een of twee dagen. Een kwestie van een tekort is het groote gebrek aan attracties in Ne derland. In vele landen wordt aan het hotel-, café- en restaurantbedrijf flnancieele ;teun verleend, wat spr. met cijfers aan- oonde Belangrijk zou de wettelijke vaststelling an den naam hotel zijn, Even zeer is het wenschelijk het begrip pension bij de wet vast te leggen zooals dit reeds in diverse landen is geschied. Er moet een eind komen aan den bestaanden chaotischen toestand op dit gebied en ook de limitee ring van de soorten spijzen en dranken, die in warenhuizenrestaurants alleen en uitsluiterfd verkrijgbaar moeten worden gesteld. Horecaf staaf afwijzend tegenover een wettelijke regelng van de arbeidstijden, be houdens de meermalen naar voren ge brachte moeilijkheden. Over de ordening sprekend, zeide de bondsvoorzitter, dat Horecaf, sinds het ordeningsbesluit van in ternen aard op den goeden weg is. Ook zonder wettelijke verplichtingen dient iedere werkgever te begrijpen dat samen werking noodzakelijk is bij allerlei be- drijfsvraagstukken. Hierna sprak jhr. W. Boreel voorzitter van de vereeniging van Nederlandsche relsbureaux over de gemeenschappelijke belangen van hotelwezen en reisbureaux bij het vreemdelingenverkeer. Hij wees erop hoe de Nederlandsche hotellerie goed be grepen heeft hoe hare ontvangst van de vreemdelingen van groot belang is voor het vreemdelingenverkeer Hij gaf verschillen de aanwijzingen die voor de leden van Horecaf van belang kunnen zijn. Vervolgens sprak de heer W. Arriëns, ad junct secretaris van het Informatiebureau voor Nederland en Nederl.-Indië te Lon den. over het Ned. Informatiebureau en de verkeerspropaganda. Het geeft handels voorlichting en cultureele propaganda en bevordert ook het toerisme. De activiteit en de standing der Neder landsche hotels hebben in het buitenland een uitgesproken waardeering. Ofschoon het passagiersverkeer tusschen Nederland en Engeland druk is, is dit over het algemeen een sterk zakenverkeer. Zui ver toerisme naar Nederland is er nog weinig wat te wijten is voor een deel aan het gemis van een intensieve reclame. Middelen om de toeristen vast te hou den zijn de speciale reducties op de trei nen en op de hotels in voor- en na-seizoen. De Engelschman is daar zeer gevoelig voor. Dat Nederland den toerist niet veel heeft te bieden is naar de meening van den spr. niet waar. Voor de bevordering van het toerisme zijn de Ned. Spoorwegen te stroef Als plaats voor de volgende bondsbijeen- komst werd Haarlem bepaald. Na de sluiting door den voorzitter van de vergadering werden het bestuur en de deelnemers aan den bondsdag door burge meester J. A. H. Steinweg ten stadhuize ontvangen. Des avonds had in den foyer van het concertgebouw de Vereeniging een officieel diner van de deelnemers en hunne dames plaats waarbij de Commissaris der Konin gin in Gelderland mr. S. Baron van Heem stra en de burgemeester van Nijmegen J. A. H. Steinweg mede aanzaten. Wachtende feesten in Italië. Benito Mussolini, is met de andere Itali aansche gasten gistermiddag te 15.15 uur in een specialen trein uit BerlUn vertrokken, om naar Rome terug te keeren. Rijkskan selier Hitler nam hartelijk afscheid van den duce. Od zijn rit naar het station werd de duce overal hartelijk toegejuicht en de duizen den. die op het stationsplein waren samen gestroomd, om den Italiaanschen staatschef uitgeleide te doen. brachten hem een over weldigende ovatie. Op het perron waren alle rijksministers en riikslelders, de militaire autoriteiten en alle leidende persoonlijkheden van partii en staat present. Van het corps diplomatique waren o.a. tegenwoordig de Spaansche am bassadeur en de Oostenrijksche en Hon- gaarsche gezanten. Nadat Mussolini afscheid had genomen van de aanwezigen en met een langen en harteliiken handdruk van Hitler zette de trein zich langzaam in beweging, terwijl od het station de muziek de Italiaansche koningshymne speelde en de Gdovinezza. Voor het coupéraam wuifde de duce dc menigte, die hem voor 't laatst toejubelde, vaarwel toe. Onderweg was de belangstelling en de jubel in het Duitsche land weer algemeen. Italië en Rome in het bijzonder maken zich op. om den duce een triomfante thuis komt te bereiden Officieel is bepaald, dat alle openbare gebouwen de vlag moeten uitsteken en des avonds verlicht zullen worden. Alle bureaux, werkplaatsen en winkels moeten in den namiddag gesloten zijn, om den arbeiders gelegenheid te geven, den duce hulde te brengen De arbeiders zullen dus een halven dag vrij hebben, echter met behoud van het geheele dagloon. Mussolini's aankomst te Rome zal door sirenes en klokgelui worden bekend ge maakt. Van het Termini-station naar het Venetië-plein zullen alle partij formaties en een groote menschenmassa aan weerskanten van den weg geschaard staan, om den duce toe te iutchen. Mussolini zal een redevoering houden. Men neemt aan. dat deze redevoering van zeker belang zal zijn, wijl Mussolini wellieht van de gelegenheid, om verslag uit te bren gen over zijn reis, gebruik zal maken, om zekere punten uiteen te zetten van de ont wikkeling der politiek, welke zich heeft voorgedaan. In welingelichte kringen wordt vernomen, dat geen officieel communiqué over het be zoek aan Duitschland zal worden gepubli ceerd. Een dergelijk communiqué is niet noodig, de tafelreden van beide staatslieden, welke zij op het Maifeld hebben gehouden, zijn voldoende om de Duitsch-Italiaansche ver houdingen uiteen te zetten. Opnieuw verluidt, dat de duce Hitier heeft uitgenoodigd voor een bezoek aan Italië, doch officieel ls dit wederom niet. De „Giornale d'Italia" verklaart dat het bezoek van Mussolini aan Duitschland be vestigd heeft, dat er op het oogenblik twee Europa's bestaan: het nieuwe Europa van fascisme en niatlonaal-socialisme en het oude Europa van de liberaal-democratische traditie. Is een verzoening mogelijk, vraagt het blad. tusschen het jonge en het oude Europa? Te Berlijn heeft men eens te meer ver zekerd, dat verzoening mogelijk is. Fascisme en natlonaal-sociallsme hebben als partij geen programma van expansie en. als staat, geen program van agressie. Als in de toe komst Europa fascistisch zal zijn. zal dat geschieden door natuurlijke evolutie der nationale, binnenlandsche krachten. In afwachting daarvan kunnen de beide Europa's naast elkaar leven in een geest van samenwerking. Maar het nieuwe Europa vraagt van het liberaal-democratische goe den wil en begrip voor zijn nieuwe levens wijze. De verschillen moeten terzijde gesteld worden: men moet de solidarieit voor de gemeenschappelijke vredestaak terugvin den Dezen oproep hebben Hitler en Musso. lipi tot Euroo# gericht, thans moeten de andere landen spreken en daden toonen. en U zult 's morgens „kiplekker'- uit bed springen. Eiken dae moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafschelding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten ln flacons van 0.75. 2412 angez. Meel.) (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Geachte Redactie, In verband met de huidige economische omstandigheden hebben verschillende aan geslotenen bij het G.RJ>.-net, den laatsten tijd hun abonnement moeten opzeggen. Nu zullen in de as. raadszitting voorstellen komen, om de aanslultingskosten te ver lagen. voor de derde maal. Mij is dit onbegrijpelijk, daar door dit voorstel aan te nemen, toch zeker niet één, oud abonné zal terug komen. Als er eens voorstellen kwamen tot ver laging van huur of. zooals een paar jaar geleden door den raad goedgevonden werd, dat zii'. die door werkloosheid of Iets anders niet konden betalen, drie maanden gratis abonné konden blijven! Ook dit zal volgens mii nog vele abonné's doen behouden en anderen aantrekken, als men niet verplicht was alle stations te nemen, doch zooals elders 2 of 3 tegen ver minderde huur. Ik hoop dat de raad nu eens voor goed' het aansluitingskostenpunt zal laten rusten; want toen het f. 17.50 kostte, kwamen er ook, geloof ik een kleine 3000 abonné's. Men bedankt niet meer als het éénmaal betaald) is. doch wel voor iets wat steeds terug komt Wij verwachten, dat de raadsleden hier van goede nota mogen nemen in het belang van de G.R.D. en abonné's. Een G.R.D.-abonné. v. d. L. te O. De belasting woidt niet anders berekend dan het vorig jaar Het tarief ls progressief. Aangezien het zuiver inkomen f. 23.05 meer bedroeg, ls de be lasting vermoedelijk naar een hooger ta rief berekend, waardoor u pl.m. f. 10.— meer moet betalen. v. P. te L. Het is ons niet bekend hoe veel opcenten de door u bedoelde gemeen ten op de personeele belasting heffen. J. B. te L. De inkomstenbelasting be draagt in totaal f. 100.03. Opgeheven wegens gebrek aan actief: D. C. van Vliet, Wassenaar. D. Overmeer, Leiden. J. D. de Vries, Haarlemmermeer. THIJS IJS EN DE BETOOVERDE EEND 12. Het meisje was heel blij, nu weer te zijn bevrijd; doch Thljsje sprak: „Ja, ja 'tis goed, maar 'k heb nu heusch geen tijd! Ef ls hier nóg iets, heel erg naar; dat ls die eend, 'nbetooverd toovenaar „O Ja", zei 't meisje, „ja daar weet ik van; dat is Alasius, die goede man ik stond er naam'lijk bij, toen heks Kwanijna tooverspreuken tot hem zei." „Ha hal" riep Thljsje thans, met pret; „dan wordt Alasius gered! Heb je de tooverspreuk gehoord? Herhaal haar nu dan, woord voor woord; als ik die spreuk goed uit kan spreken, kan 'kdaarmee wel misschien de tooverban verbreken!" Het meisje zei: ,,'tWas: Aboe, kira, reesneleenda; heel vlug, wordt een eend. ja!" Nu kon Thijsje dus aan 't loov'ren gaan dat had hij heusch nog nooit gedaan; maar met den tooverstok, die heks Kwanijna, toen zij vluchtte, hier gelaten had, ging hij aan 'twerk. en hij probeerde maar eens wat. 2-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10