yoorstellen aan den Leidschen Raad LEIDSCH OMBLAD - Derde Blad Dinsdag 28 September 1937 Onze eerste luchtkruiser gereed i De Fokker T-5 op Schiphol Uitgerust met een luchtkanon iEEKaCLOPPENBURG Verke ersr egeling de Gijselaarsbcmk. De Burgemeester heeft er de aande ed gevestigd, dat het tengevolge van de uitbreiding, welke de taak der nolitle in de laatste jaren heeft ondergaan m°:i denke o.a. aan de meer en meer toene mende bemoeiingen met het veikeer. de ta'.looze crislsvoorschrlften verordeningen, enz., zaak is. om door zoo groot moge lijke efficiency de anders g°boden vermeer dering van het aantal oolltleagenten te trachten te voorkomen Een der daarvoor in aanmerking komende middelen bestaat volgens den Burgemeester in automatisee ring van de verkeersregeling op het kruis punt bij de De Gilselaarbank. aangezien daardoor twee a drie agenten van politie zullen vrijkomen De Burgemeester is der halve van oordeel, dift die automat.lseering dient plaats te hebben, een vraagstuk, dat trouwens zich zelf reeds had aangediend en reeds geruimen tijd in studie was Een ingesteld onderzoek heeft het Col lege tot de conclusie geleid, dat eveneens met het oog op de belangen van het ver keer aan een automatisch regeling daar van op genoemd kruisDunt de voorkeur moet worden geeeven boven de regeling door agenten. Ook de verkeerscommissie is van oordeel, dat van verkeersstandpunt be zien een automatische regeling op dat kruispunt aanbeveling verdient. In verband met een en ander zijn aan een drietal firma's aanbiedingen voor de levering van de benoodigde installatie ge vraagd. Een gegadigde trok zich later te- ïug Zooals blijkt, ziln de door den Tcch- nischen Dienst der Telegrafie en Telefonie berekende kosten van aanleg belangrijk lager, dan de andere gegadigde calculeert: de Jaarlijksche kosten van exploitatie van de inrichting van genoemden dienst zijn evenwel hooger. Desniettegenstaande moet aan de aanbieding van den genoemden dienst de voorkeur worden gegeven. Tegen over de hoogere jaarliiksche kosten staat toch het voordeel, dat bij het systeem van den Technischen Dienst der Telegrafie en Telefonie, omdat de eigenlijke automaat, in plaats van bij het verkeerspunt, in het politle-bureau zal worden opgesteld, min der kans op storingen bestaat. Indien er storingen mochten ontstaan zullen deze bovendien spoediger kunnen worden ver holpen. aangezien dit met personeel in deze gemeente de dienst beschikt n.l. hier ter stede steeds over monteurs, enz. kan plaats hebben, terwijl ook noodlg ge bleken wijzigingen gemakkelijker kunnen worden aangebracht. Een en ander komt de bedrijfszekerheid van de installatie ten goede. De eigenlijke automaat, die. gelijk gezegd, in het politiebureau zal worden ondergebracht, kan van genoemden dienst worden aangekocht, dan wel voor 10 Jaar worden gehuurd. In het laatste geval be rust de zorg voor het onderhoud, met uit zondering van het onderhoud van de sein en andere lampen zoomede de zorg voor revisie en het opheffen van storingen bij den Technischen Dienst Huur van d" in richting komt ir. verband hiermede beter voor, vermits daarin een waarborg voor goed onderhoud is gelegen. Met de door den Technische Dienst der Telegrafie en Telefonie aangeboden instal latie kan het verkeer door middel van sein lampen naar behoefte geregeld worden zoowel volgens het z.g. drempelsvsteem, als volgens het z.g. starre systeem. Het drem- pelsysteem laat dan alleen het verkeer in een bepaalde richting vrij indien voertui gen een in het wegdek aangebraebten drempel hebben aangeroerd. Nadert der halve geen verkeer in die bepaalde rich ting, dan wordt het verkeer in die rich ting niet vrijgegeven en het verkeer in een andere richting niet afgesloten. Onnc-odig oponthoud wordt derhalve bij alt systeem voorkomen. Bij het starre systeem wordt achtereenvolgens het verkeer In elke rich ting voor bepaalden duur vrijgegeven Op de aangeboden installatie kunnen desgewenscht nog drie andere verkeers punten worden aangesloten, welk aantal, na een weinig kostbare wijziging, tot negen kan worden uitgebreid. De kosten van aanleg van de instal.atle bedragen 2420 In verband met den duur van den huurtermlln kunnen zij over 10 jaar worden verdeeld. De jaarlijksche ex ploitatiekosten van de installatie worder., met inbegrip van de huur en van de af schil) ving van de installatie, geraamd op f. 2375.—, Zonder meer zou deze uitgave een blijvende jaarlijksche extra last belee- kc-nen, doch de Burgemeester heeft zien bereid verklaard met één der vrijkomende agenten een bestaande vacature in 't per soneel te voorzien, zoodat dus de snerkte van het politiepersoneel met één agent wordt verminderd. De uitgave ad 1.2375.— per jaar zal derhalve praktisch nagenoeg geheel worden goedgemaakt door inkrim ping van het personeel der politie met een man. de dienst 1936. De gewone dienst van 1936 sluit met een nstdeelig kassaldo van f. 103.822,04. Er blijkt dat de uitgaven van den ge wonen dienst van 1936 feitelijk f. 70.988.31 hooger zijn en de gewone ontvangsten f, 09.401,68. Het bruto-nadeelig exploitatie-saldo van den gewonen dienst 1936 bedraagt derhalve f 103 822.04 f. 70.988,31 f 99.401,68 f. 75.408.67. Met betrekking tot het zuivere exploita tiesaldo van den gewonen dienst 1936 zui len bij het rapport, op de gemeente-reke ning over 1936 nadere gegevens worden verstrekt. Teneinde het bruto nadeelig exploitatie saldo ad I. 75 408,67 niet op den gewonen dienst te doen drukken, wordt voorgesteld voor de dekking van dit bedrag te beschik ken over een gedeelte van de Algemeene R"s-u've, welke thans nog f. 186.574,96 be draagt. Verbreeding Gangetje. 6 April 1936 werd besloten tot aankoop "an het fabrieksgebouw met kantoor van de N. V. Biscuitfabriek .Nutrix" oan dtn Hoogpwoerd. Nos. 2 en 4. Hierdoor werd o. m beoogd verruiming van hef kruispunt Breestraat—Gangetje—Hoogewoerd—Kore- vaarstraatSteenschuur mogelijk te ma- 1-sn. Als vervolg op dezen* aankoop leggen B en W. thans eèn plan voor. waardoor een zeer noodzakelijk verkcersverbet'rlng in deze omgeving wordt tot star.d gebracht Dit plan houdt in de eerste plaats ln de verbreeding van het. Gangetje waarvoor 't Nutrix-complex dient te worden gesloopt en het langs het Gangetje liggende water moet worden overkluisd Aldaar kan dan een nieuwe verkeersweg worden aangelegd waarvan de geringste breedte 12 M.. met aan weerszijden 3 M. breede trottoirs zal bedragen, terwijl door een ruime afronding van den hoek van de Hoogewoerd een goede aansluiting met bovengenoemde kruispunt wordt verkregen. Een gevolg van dc sloo ping van het Nutrix-complex en de straat- verbetering is. dat het overblijvende deel van dit complex bouwrijp wordt, zoodat daar een zeer waardevol bouwterrein ter grootte van pl.m. 770 M2 ontstaat Wan neer op dit terrein een nieuwe bebou wing zal zijn verrezen, zal dit plan een aanmerkelijke verfraaiing van het stads aspect op dit belangrijke knooppunt ten gevolge hebben. Door verbreeding van 't Gangetje alleen en het in den ouden toestand laten van de Karnemelksbrug. zal het verkeer s'e.chts in geringe mate worden gebaat-, terwill dan bovendien een gedeelte van het verkregen bouwterrein onv-rkooobaar Is. B. en W. zijn dan ook met de Commissie van Fabri cage van meening, dat ook deze brug be hoort te worden vernieuwd en wel ln dier voege, dat in aansluiting aan den nieuwen verkeersweg een vaste brug wordt gelegd ter breedte van 18 M. tusschen de leunin gen met drie doorvaartopeningen. waarvan de middelste een breedte van 6 M. en een hoogte boven den waterspiegel van 2 M.. de beide andere een breedte van 3 50 M en een hoogte van 1.70, resp. 1.50 M. zullen verkrijgen. Door deze brug verkrijgt het Iandverkeer dan aansluiting op den Nieu wen Rijn, terwijl met de belangen van het verkeer te water op voldoende wijze is re kening gehouden. De kosten van dit plan zullen i. 71.0UC bedragen, welk bedrag uiteraard uit geld- leening dient te worden gevonden. Hier tegenover staat, dat het verkregen bouw terrein, naar verwacht mag worden, een belangrijke bate op zal leveren. Voor het verleggen, enz. van hoogspanningskabels, gasleidingen en radiokabels moet op een uitgave.,van f. 5075.— ten laste van de be trokken bedrijven worden gerekend. verkoop grond. Van den heer B. D. W. J. van Garderen is een verzoek ingekomen om van de ge meente te mogen koopen de strook aange plempte grond en water aan de Haarlem mertrekvaart onder de gemeente War mond. Adressant zou gaarne de beschikking over deze strook verkrijgen, omdat hij daardoor voor de hem toebehoorende, aan grenzende perceelen te allen tijde verze kerd blijft van een uitgang naar de trek vaart en door dezen aankoop tevens de grens van zijn perceelen regelmatiger wordt. Met de Commissie van Fabricage dijn B. en W. van oordeel, dat, aangezien de ge meente bij het behoud van de strook geen belang heeft en de geboden van f. 0.40 per vierk. M. aannemelijk is, tegen den ver koop geenerlei bezwaren bestaan. Van de N.V. Meellabriek ,.De Sleutels", voorheen De Koster en Co., is een verzoek ingekomen, om van de gemeente te mogen koopen een gedeelte van de Binnenvest gracht, Adressante is bereid de door de gemeente uit te voeren dempingswerken c.a. voor haar rekening te nemen, terwijl zij tevens accoord gaat met de aan den verkoop te verbinden voorwaarden, Voorts is overeen stemming bereikt over den normalen prijs van f. 0.20 per vierk. M. de gemeente-telefoons. Bij de behandeling van de begrooting voor het loopende jaar, werd om prae- advles ln handen van B. en W. gesteld het volgende voorstel van den heer Groene- veld: „De Gemeenteraad besluit een maxi mumvergoeding aan telefoongesprekken vast te stellen: a. Voor de gemeentelijke woningaanslui ting van de leden van het College van B, en W, (de gemeentesecretaris inbegrepen) op ten hoogste f.20 per jaar). b. Voor alle overige gemeentelijke wo- ningaanslultlngen op ten hoogste f. 10 per jaar. Blijkens de door den heer Groeneveld in de raadsvergadering gegeven toelichting is het doel van het voorstel, om zooveel mo gelijk te voorkomen, dat de gemeente de particuliere gesprekken van de leden van hel College' en van de ambtenaren be taalt; naar analogie van de voor de raads leden geldende regeling wenscht de voor steller derhalve ook voor hen een limiet t? stellen voor het voeren van gesprekken. BIJ ongewijzigde aanneming van het voorstel zou de gemeente voor alle huis- aansluitingen het abonnement voor haar rekening nemen en verder wegens het voeren van gesprekken: a over de huisaansluitigen van de leden van het College van B. en W. en den Secretaris ten hoogste f. 20 per Jaar, d. i 1000 gesprekken; b. over alle overige woningaansluitingen ten hoogste f. 10 per jaar, dat is dus voor alle ambtenaren, evenals voor de leden van den Raad, 500 gesprekken. Blijkens het medegedeelde ln de Memo rie van Antwoord staat het College op zich zelf niet afwijzend tegen het denkbeeld van een llmiieering van het aantal op kosten van de gemeente te voeren ge sprekken: doch gelijk b. en W. ter plaatse opmerkten, is het in de practijk niet zoo eenvoudig gebleken, om een doeltreffende regeling te maken. De groote verscheiden heid in functies, die de mate van gebruik van de telefoon beheerscht, vormt wel een der voornaamste moeilijkheden, terwijl een vergelijking met de voor de raadsleden getroffen regeling wegens het verschil in functie ook niet opgaat. Het is dan ook niet mogelijk een limiet te stellen, die aan alle gevallen beantwoordt; voor den eenen ambtenaar zal zij te ruim zijn; voor den anderen te beperkt, terwijl voor bepaalde groepen van personen het aantal dienst gesprekken ten eenenmale niet aan een maximum kan worden gebonden, uithoofde van het bijzondere karakter van het ambt: zij denken hierbij aan den burge meester en aan de ambtenaren van de politie. Wil de door den heer Groeneveld gedachte regeling ln de practijk op niet al te groote bezwaren stuiten, dan dient zij niet voor genoemde functionarissen te gel den, en behoort zij voorts een bepaling te bevatten, dat b. en W. bevoegd zijn, ten aanzien van door hen aan te wijzen amb tenaren afwijking toe te staan, door hetzij geen limiet te doen gelden, hetzij de limiet op een hooger bedrag vast te stellen. En waar nu het College, gelijk reeds ge zegd, od zich zelf genomen, niet gekant Is tegen het denkbeeld, om een begrenzing van het aantal gesprekken over de huis aansluitingen in te voeren, hebben B en W. na ampele overweging besloten met 't voorstel-Groeneveld mee te gaan, echter gewijzigd en aangevuld als zooeven werd aangegeven. conversie geldleening. Van de Indische Pensioenfondsen werd een aanbieding ontvangen tot conversie van de ingevolge raadsbesluit van 7 Sep tember 1936 gesloten 4 1/4 pCt. leening ad f. 750.000 per 2 Januari a.s pro resto groot f. 728.571,44. De fondsen zijn bereid de rente te ver lagen tot 3 3/8 pCt. per jaar, gedurende de eerste 15 Jaren, waarna de rente ten hoogste 4 pCt. zal bedragen. toelage kweekelingen. 9 November 1936 werd vastgesteld een regeling, betreffende toekenning van toe lagen aan kweekellngen bij het openbaar lager onderwijs, die niet met het zelfstan dig geven van onderwijs ln een klasse waren belast. B. en W. willen die regeling voor een jaar verlengen. Deze luidt: a. f. 100 per jaar voor hen, die op of na 1 September 1933 aan een school werden verbonden b. respectievelijk f. 160. f. 140 of f. 120 per jaar voor hen, die vóór 1 September 1937 een toelage genoten van respectievelijk f. 160, f. 140 of f. 120 oer jaar dé radio-Distributie. In verband met de huidige economische omstandigheden hebben verschillende aan geslotenen bij het, Gemeentelijk Radiodis- Iributie-net den laatsten tijd hun abonne ment moeten oozeggen. Weliswaar komen er geregeld nieuwe, aansluitingen bij, doch momenteel overtreft het aantal opzeggin gen dat der nieuwe aansluitingen. B. en W. achten het dan ook wenschelljk. dat tot eenige verlaging van de aanslultlngs- kesten. waarvan zij verwachten, dat zij de schaal weer ten voordeel? van de aanslui tingen zal doen overslaan, wordt overge- :aan. In de verordening tot wijziging van de Radioverordening stellen zij dan ook voor de kosten van aansluiting, thans be dragende f. 7.50 f 8.— en f. 2.50 te verla gen tot f 5.—. f. 5.50 en f. 1.waarbij de mogelijkheid tot betaling ln wekelijksche termijnen is opengesteld. De termijn van verhuizing is naar omstandigheden op 6 of 12 maanden gesteld, terwijl het bij ver huizing binnen dezen termijn verschul digde b"drag van f. 2.50 op f.1— ls terug gebracht. Verder geven zij in overweging betaling van het abonnementsgeld ook ln wekelijksche termijnen mogelMlc te maken waarbij zij oomerken. dat zij, die gewend zijn met tonnen te betalen. onder de ..maand-betalers" gerangschikt blijven. De oatum van inwerkingtreding van 't nieuwe tarief zouden zij ten s'otte bepaald willen zien op 1 September j.l. vergoeding aan de organisaties Evenals in verschillende andere gemeen ten geschiedt ook te Leiden de controle op georganiseerde werkloozen. die steun ont vangen ingevolge de steunregeling voor valide werkloozen. door de vakorganisaties van welke zij lid zijn. Die controle bestaat in het dagelijks toezien oo het stempelen door de betrokkenen. Uiteraard brengt zij voor de organisaties kosten met zich o. a. voor het gebruik van de benoodigde loca- liteiten, personeel, enz Bli schrijven van 19 April j.l verzoeken de Leidsehe Chr. Besturenbond, de afdee- ling Lelden van den R K Volksbond en de Leidsehe Bestuurdersbond een vergoeding in die kosten. Het komt B. en W. voor dat er wel aanleiding bestaat, om aan dat ver zoek tegemoet te komen. Weliswaar hebben de betrokken organi saties indertijd vrijwillig en zonder dat van eenige vergoeding ln de kosten daarvan sprake was, de controle op zich genomen en-bestaat er ook overigens geenerlel aan spraak op eenigerle! vergoeding, ontkend kan niet worden dat het verrichten van de controle door de organisaties aan de gemeent» niet onbelaneriikc kosten be spaart. Een vergoeding van 3 ct, pet ge steunde werklooze per week gelijk de ver zoekende bonden vragen en waartoe de Sub-Commissie voor de Steuriverleenlng. wier advies B. en W terzake inwonnen, adviseert, achten zij evenwel te hoog. Naar hun meening kan met een vergoeding van 1 cent per gesteunde werklooze per weck worden volstaan. Uit een Ingesteld onder zoek Is gebleken, dat een dergelijke ver goeding in vergelijking met die ln verschil lende andere gemeenten, niet aan den lagen kant is Berekend naar het gemid deld aantal werklooze leden van de bij de tonden aangesloten organisaties over het eerste halfjaar 1937, zal daarmede toch nog het niet onaanzienlijke bedrag van pl.m f,2 000 - per jaar gemoeid zijn. Indien de vergoeding vanaf 1 Mri j.l wordt toegekend, zal, indien het voorstel wordt aanvaard ten laste van het loo pende dienstjaar een bedrag van pl.ui. f 1.350.— komen. EEN ZUINIG WASMIDDEL VOOR UW WASMACHINE Ja, dat Is de nieuwe Rinso. Om te beginnen, behoeft Rinso niet te wor den aangemaakt U strooit het direct in de wasmachine. Varder bezit Rinso, ondanks de lage prijs van 12j ets., een ongewoon hoog vetgehalte, waar door in een ommezien een overvloedig schuim te voorschijn komtl Dit verklaart de sterk reinigende werking van Rinso, zonder dat U zelfs behoeft voor te weken. Maar het toppunt van zuinigheid is wel, dat een Rlnso-sop meerdere malen kan worden gebruikt. Na hel witte goed kunt U ook nog het gekleurde, het iianei en het tricot goed in hetzelfde sop wassen. Zodoende wast U met één pakje Rinso van 121 ets. de volledige gezinswas voor 5 personen. 8325 R IO-B (Ingez. Med.V De eerste Fokker T-5 luchtkruiser, waar van de Nederlandsche vliegtuigenfabriek een serie van zestien ten behoeve van onze luchtmacht in aanbouw heeft, is zooals reeds werd gemeld in de afgeloopen week naar Schiphol overgebracht en was gisteren geheel gemonteerd. Bij de militaire autoriteiten, die straks dit nieuwste hichtwapen onder hun bevel zullen krijgen, bestaat begrijpelijkerwijze groote belangstelling voor de T-5, zoodat reeds heden een commissie onder leiding van luit.-generaal M, Raaymaakers. inspec teur van de militaire luchtvaart, dc nieuwe machine kwam lnspecteeren. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. luit.-generaal I. H. Reijnders, chef van den general:n staf, gen majoor U. J. W. Rol- danus, hoofd van de vierde afdeeling van het departement van defensie, luit, kolonel F. a. van Heyst, commandant der lucht- vaartafdeeling en luit.-kolonel H. L. van Royen. directeur van het luchtvaartbe drijf. De serie T-5-toesteUen beschouwt men als den grondslag voor den wederopbouw van de zooveel ten achter geraakte Neder landsche luchtvloot. Eenige bijzonderheden van de T-5. De nieuwe machine maakt een machti gen, dreigenden indruk en doet wat de afmetingen betreft, eerder denken aan een groot verkeersvliegtuig dan aan een militaire machine, waarvan men in Neder land bijna uitsluitend de lichte jager- en verkennerstypen kent. De vrijdragende. in de romp gebouwde vleugels, waarin de beide luchtgekoelde Brltol Pegasus-stermotoren zijn gebouwd, meten van tip tot tio 21 Meter. De beide motoren kunnen op 3050 Meter hoogte een vermogen ontwikkelen van 925 p.k. elk en drijven driebladige, automatisch verstel bare metalen schroeven aan. In den neus van den bijna 16 Meter langen romp bevindt zich een koepel van plexiglas, beider doorzichtig mate riaal, dat in iederen vorm gebogen kan worden en dat ook kan worden ge zaagd, terwijl het niet versplintert, niet verkleurt en helderder is dan echt glas. In dezen koepel, waarin een man rechtop kan staan, is een licht kanon gemonteerd, terwijl zich achter aan den staart, evenals bij de G. 1, een draaibare punt van plexiglas bevindt, waardoor men een vrij uitzicht in alle richtingen heeft en waarin een mitrail. leur is opgesteld, waarmede men in elke richting kan schieten. De bommen worden horizontaal in den romp onder dein vleugel geborgen in een met kleppen afgesloten ruimte. Deze klep pen openen zich hydraulisch als een bom wordt afgeworpen. Het landingsgestel van de T-5 is intrek baar. Wat bij een kijkje ln den romp het eerst opvalt, is de enorme ruimte, waarover de bemanning beschikt. Nergens zijn dwars- spanten en men kan van de neus tot aan het puntje van den staart gaan. Er is slechts één bestuurderspost, doch de mltrailleurschutter wiens plaats achter de stuurhut is, boven in den romp, beschikt over een reserve stuurinrichting en kan in noodgevallen de machine behouden naar huls brengen. Ook de marconist, die in den romp achter den vleugel zit, beschikt over een mitrailleur, waarmede hü zoowel door een opening in den vloer naar beneden kan schieten als door openingen in de wanden op zij. Er is wel gezorgd voor een goede verdediging en de opstelling der be wapening is zoo gekozen, dat er practlsch nergens een doode hoek voortkomt. Men verwacht met deze bewapening zich aan vallende jachtvliegtuigen van het lijf te kunnen houden. De maximum snelheid van de T-5 be draagt 390 K.M., de kruissnelheid op 2/3 van het totale vermogen 328 K.M. De stijg- snelheid tot 100 meter in 2.4 min., tot 3000 meter 7 min. en tot 6000 m. 16.8 min. Het practisch plafond bedraagt 8050 Meter, terwijl de actieradius berekend was op 1450 K.M. Het leeggewicht der machine bedraagt 4500 K.G.; terwijl een nuttige last kan worden meegenomen van 2600 K.G. waar van oa. een kleine 2000 K.G. aan bommen. Wetenschappelijke controle. Nu de eerste T-5 eenmaal op Schiphol staat, wordt de machine door den controle dienst van Fokker en door het militair toezicht nog eens aan een grondige in spectie onderworpen en dan kunnen de eerste vluchten van dit Nederlandsche vliegtuigtype binnenkort tegemoet worden gezien. Wanneer deze Inspectie geheel naar wensch verloopen is, duurt het zeker nog enkele maanden, voordat de eerste T-5 aan Soesterberg wordt overgedragen. Zooals men weet zijn voor onze lucht macht in de Fokkerfabrieken 16 luchtkrui- sers van het type T-5 ln aanbouw. De afle vering van de toestellen kan achtereen volgens in de komende maanden tegemoet gezien worden. SUBSIDIE ONDERWIJS. Om praeadvies werd in handen van B, cn W. gesteld een verzoek van het bestuui der Vereeniging tot Stichting en Instandhou ding van scholen met den Biibel te Ocgst- gcest. om op grond van artikel 72 der L. Ö.-wet 1920 medewerking te verleener, tot de aanschaffing van leermiddelen ten be hoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Adriaan Pauwstraat, al hier zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen. Mét betrekking daartoe deelen B. en W mede. dat deze aanschaffing noch slreSSf ter vervanging van leermiddelen die 'teijle gevolge van langdurig gebruik niet meer gebruikt kunnen worden, noch tnt aanvul ling van den door verbruik verminderden voorraad, zoodat de kosten van deze leer middelen, welke door het schoolbestuur worden geraamd op rond f. 524 naar huil mcening behooren tot de buitengewone uit gaven. bedoeld in art 72 der Lager Onder wijswet 1920 en niet tot die, weike moeten worden bestreden uit de exploitatieveigoe- ding, bedoeld in art. 101 dier wet. Zij geven echter in overweging deze gelden toe te slaan. BENOEMING EN ONTSLAG. Voorgesteld wordt de heeren G. P. E. Weyer en mr. E. A. Cosman te herkiezen ais bestuurslid der Ver. tot Bev. van den Bouw van Werkmanswoningen. Als curator voor he't Gymnasium worden voorgesteld: vacature dl'. W. P Jorissen de aftredende, vacature prof. dr P. C. T. v. d. Hoeven 1. prof. dr. J. de Vries, 2. prof. dr. G G. Kloeke. Als tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Meises H B.S wordt voorgedragen de heer J. H. Wattez, als tijd leevaar In de handelswetenschappen dr. H. D. M. Knol en tot tijd. leerares in het Duitsch mej. dr. a. DUksterhuis. BREESTRAAT 78-80 - LEIDEN 8347 (Ingez, Med.) In de vacature van mej A. M. de- Haan als onderwijzeres aan de O.L. school aan de Duivenbodestraat worden voorgedragen: 1. mej. L. G. Tuk te Nieuwpoort, 2. mej. E. Meente te Emmen. 3. mej. G. K. Thor- becke alhier. Voor de vacature van den heer H. van Lienden aan de Boommarktschool wordt voorgedragen de heer J. Wolfslag alhier. Op verzoek van den heer dr. A Beets wordt voorgesteld hem eervol ontslag te verleenen als regent van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11