CORRESPONDENTIE ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes en -neefjes. Wat zijn de wolken aan 't huilen ge weest deze week! Ik denk, jullie kregen meer douches dan je lief was. 't Is vroeg uit met den zomer, dit jaar. Het spreekt vanzelf, dat ik weer veel brieven verwacht te met deze regendagen en in deze ver wachting ben ik niet teleurgesteld. En nu zal ik jullie nog wat vertellen, ieacren keer wat, hè? En ik hoop hiermee ook weer een nieuwsgierigheidje van velen te bevredigen. Nu dan: Ik heb zelf drie kinderen, drie meisjes. Dat hadden jullie misschien heelemaal niet gedacht! Twee van hen ziin ook af en toe raadselnichtjes; voor hen ben ik dus Moeder en Raadsel tante tegelijk! .Te begrijpt, dat zij het met de raadsels zelf klaar moeten spelen en ik hen niet help. En 't leukste was, dat ook zij niet wisten, wie nu de nieuwe Raadsel- tant? was. Je kunt begrijpen, hoe verrast ze waren: ze konden het haast niet geloo- ven' V'nden jullie dat niet leuk? En nu begin ik dan direct aan de vele briefjes: ik kan weer heel wat schrijven, jul'ie hebben er goed voor bezorgd. Jannie de Neef Dat was een feeste lijk» reden, waardoor jullie ontbraken. Ik begriin het volkomen, hoor. Ja. je had nu vee1 raadsels. Jullie vieren mogen best je bricfies in één enveloppe sturen, als dat makkeliiker is. Begrijp goed: 't mag. 't hoeft natuurlilk niet. Mientje de Neef 't Is een aardig raad sel. dat. ie stuurt. Maar ik kan je niet be loven, dat 't direct geplaatst wordt. Dat willen natuurlijk allen graag. In ieder ge val zoo gauw mogelijk. Welbedankt er voor Dirk de Neef Je naam onder je brief jes, Dirk. Daar moet je eerst eens aan den ken. als je al met een „lijst" rond wilt gaan Is dat voor de vereeniging, waarvan jullie ailen lid ziin? Nelly de Neef Ja, nu heb je mijn naam te pakken, hoor. Dat was voor jullie dus ook een heel feest, van je Oom. En na tuurlijk fijn. heelemaal „vernieuwd" te zijn. Dat gaf een dubbel feestelijk ge voel. hè? Leendert Moraal Welkom! Prettig, dat je weer mee gaat doen. Vertel nog maar eens wat over jezelf; ik hoop ook, dat je weer gauw naar huis mag. Natuur lijk is het nu best, met potlood. Mijn adres is: Wasstraat 5. En dank voor je raadsels. Liesje van Driel Natuurlijk best, je brief rechtstreeks naar mij te sturen, als je een keertje laat bent. Wat vreeselijk van dat jongetje; hoe is het afgeloopen? Tine Verbiest Je bent dus enkele da gen flink ziek geweest. Nu weer beter, hoop ik? Het beste met je. Jo Outshoorn Ja, ik had ook al ge dacht, dat Ans familie van je zou zijn, door die t. Je had alle raadsels, ja. de eerste op jouw manier ook. Dat is gezellig, me elke week te vertellen van een nieuwe kunst, die je weer verstaat. Wat zal Moeder zoo een handige dochter krijgen. Lydia Botermans Dan schrijf je zeker ook wel eens een brief aan je vriendin Coba, op dit mooie postpapier? Dat is voor jullie beiden gezellig. En vertel haar dan ook. wat nu in de krant voor haar staat; ze zal dit misschien niet meer lezen. Lena Prevo Ja 't is een dankbaar werk voor een plantje te zorgen, en het dan zoo mooi te zien groeien. Goede zorg is nooit vergeefsch. Sary Akkerman Ik vind het maar fijn. als je zelf schrijft op je mooie papier. Eierloopen is leuk, ja. Het buiten spelen raakt nu spoedig afgeloopen. Dus hoop ik op meer briefjes van je in deze maanden. Alida Stiklcelorum Of dat naar mijn zin was1 Een snoezig brieje met twee snoezige kindertjes, en dan zoo keurig ge schreven, wat wil ik nog meer? En ik zie Voor me, hoe zorgzaam en lief jij dage lijks met je broertje naar school gaat. Jannie van Biezen Jij hebt een heele .taak op 't oogenblik. Flink, hoor, dat je voor aat alles kunt zorgen. Wenscli Moe der het beste en spoedige beterschap. En hou jij je maar goed. Leendert Ravensbergen Wat spijt het me, dat ik je niet bij de goede oplossingen kan zetten, maar je had er niet genoeg goed. Ik weet anders, hoe knap je bent met raadsels, want je bedenkt zooveel voor me. Ook weer bedankt voor deze nieuwe. Jam mer, dat Jan niet meer meedoet. Wel kan ik 't begrijpen, als hij zooveel van lezen houdt. Groet hem en zeg, dat hij altijd, als hij lust heeft, een los keertje mee kan doen, of met de prijsraadsels. En bedank Moeder voor haar vriendelijken brief. Henny Hoogstraten En nu weer in orde? En dan ga je Maandag op reis, en kan ik je nog net veel genoegen toewen- schen met je Moeder. Ben je Dinsdag nog naar Den Haag geweest? 't Weer gaf steeds huilbuitjes, hè? Ook hartelijke groeten aan Moeder. Marietje Prenen Ja, jouw straat weet ik wel. Dus het is heel wat dichterbij voor je Jopy Hofstra Uitstekend hoor, dat je je brief hier bezorgt. Je weet, als het je een eind loopen uitspaart, vind ik 't best. Marietje van Vliet Het is aardig, dat juliiie zoo om de beurt schrijven Ja, de ope ning van de Staten-Generaal trekt altijd veel menschen. 't Is ook een bijzonder schouwspel. Marietje Verboom Hartelijk welkom, hoor! Als je toch raadsels oplost, is T ook ieuker, ze in te sturen, hè? Aan mij mag Je opgeven: raadsels en anekdoten. En je stuurt meteen een aardige in, dank je wel. Anny Boekestein Keurig was je brief, ik zou haast niet meer denken, dat het van een raadselnichtje was. De vlugheid komt vanzelf door de oefening. Nu kun je nog uitslapen, maar je bent verstandig ge noeg om vroeger naar bed te gaan, als je op kantoor bent. Het spijt me, dat je raad sel deze week niet meer mee kan: ze zijn al uitgezocht. Maar het kan volgende week nog, met een kleine verandering. Volgenden keer een versje, je hebt nu al zoo'n stuk. Lenie Brocaar Dat is een pracht-ca- deau, dat je vriendin krijgt. Dit plaatje is ook aardig. Dus je kunt al vlug breien. Ja, 't is jammer, dat de zomer zoo gauw af scheid nam. Emma de Groot Ja, dat raad je goed: 't is mijn dochtertje. En dezen keer maak je kennis met No. 2. Geertrui de Groot Dus onze feestda gen liggen dicht bij elkaar. Dat was nrak- keijk voor je, dat je juist in de buurt moest zijn. Gerrle Keinemans Nu zullen er niet zooveel bootjes meer voorbijkomen, nu de herfst in 'tland Is, met al zijn regen. Pret tig te hooren, dat je blij bent met mijn foto. Dank voor je raadsel! Trijntje Bergman Je was nog op tijd. 'Als je weer laat bent, kun je rechtstreeks naar mijn adres: Wasstraat 5, insturen. Anna Klos Jammer, dat Joh. het te druk heeft. Als hij zin heeft, kan hij' in de vacanties nog eens insturen. Jullie doen zeker erg je best om een boekje te ver dienen. Groeten aan Johan. Cobie Lindhout Zeven raadsels heb je goed, knap hoor. Vind je het fijn op de gymnastiek? Ja, een schoolkiek Is leuk, ook voor later. Rie Kettenis Neen, dan is het beter, niet meer te korfballen. Maar je „interes seert" je er dus nog wel voor. En ben je nog langs mijn huis gewandeld? Nu be dankt voor de oplossing van je raadsel. Corrie Kuit Hartelijk welkom in ons midden, en natuurlijk mag je meedoen. Best, dat je meteen raadsels inzond en ik hoop nog veel met je te correspondeeren. Dat klinkt, hè? Je behoort bij de grooteren 11116 jaar). Brieven uiterlijk Dinsdag morgen 9 uur aan Bureau Leidsch Dagbiad Joh. Koekebakker En jij natuurlijk ook welkom. Zijn Corrie en jij vriendinnen? Lees ook haar stukje hierboven: dan weet je alles meteen. Jouw naam en mijn naam zijn grappig samen: jij zorgt voor het lek kere, ik voor het nuttige! Leny Hartwijk Gelukkig, dat je nog net op tijd je raadsels instuurde. Heb je het weer druk met werk voor school? Neen, voor jou is de Wasstraat niet dichterbij. Coba Verlind Mijn beste wenschen voor die 6 weken. Dit is ook weer grappig postpapier. Prettig, dat Lydia me op de hoogte zal houden. En dan tot November. Dank voor je raadsel. Matthi van Leeuwen Ook bedankt voor je raadsel Jan Bronsgeest Jouw bezoek aan de Hema brengt voor mij ook iets prettigs mee: nu krijg ik een mooien brief. Dank je wel, hoor. En 't is fijn postpapier. Alida en jij zijn er zeker tegelijk geweest? Je Tante en Broer zullen ook blij zijn met zoo'n briefje. Prijna Slootweg Als oplossing van het 4e raadsel kon „verraad" ook heel goed. Gelukkig, dat je nu nog bij de goede op lossingen kon geplaatst worden. Liever een oplossing méér geven, als je er meer weet, dan heb je er toch nog genoeg, als er een tje fout is. Hester Slootweg Hartelijk welkom in onze familie. Gezellig, dat je ook mee gaat doen. Wim en Cor Bekkering Dus Moortje moet nog opgevoed worden. Daar hebben jullie dan nog heel wat mee te doen. Dank Ingezonden door Jo Dreef, Op school. Meester: „Dirk, wat weet jij van Co lumbus?" Dirk: Dat hij niet van eieren hield". Meester: „Och. malle jóngen! Hoe kom je daarbij?" Dirk:' „Wel, meester, hij liet het ei toch staan!" Ingezonden door Jaantje Vet. Zoo'n rakker. Een jongen stapt een bakkerswinkel in en vraagt: „Juffrouw, hebt u ook muisjes?" Juffrouw: „Ja zeker, jongeheer". „Dan moet u een katje nemen", zegt de rakker, en maakt zich uit de voeten. voor jullie raadsels. Ik zal er gauw een plaatsen, omdat jullie nog geen beurt heb ben gehad. De grapjes, die jullie vroeger instuurden, waren toch niet geschikt. -Adri Arbouw Dank voor je aardig raadsel. En het oplossen gaat je best af; ie hebt er altijd heel wat. Abraham Fakkel Je broer heeft zijn vrijen tijd nuttig besteed. Wat een voldoe ning voor hem. z'n zelfgemaakt „duiven- huis" al bevolkt te zien. En Jij teekende weer aardig voor me. Alles prettig aan je brief: keurig geschreven, alle oplossingen goed, mooi geteekend, en tenslotte 't mooie papier zelf in het prachtig gevoerde enve- lonje! Trijntje van den Bosch Ja. de bloemp jes hebben het hard te verantwoorden met al dien regen. Staan er al meer mooie verjes in je album? Jaantje Vet Ha, het verloren schaap je is weer terug: ik had al eens naar je uitgekeken. Maar ik gunde het je graag, hoor. dat ie zoo heerlijk uit was. En 't is prettig, dat je weer mee doet. Letta Vet Ja. nu komt weer de tijd om de gezelligheid meer in huis te zoe ken. Hoe guurder buiten, hoe knusser binnen. Marianne Immink Ja, deze raadsels zijn beter geschikt en krijgen alle drie een beurt. Marietje Laman Wat een snoezig Vo- lendamsch meisle fladderde me uit je briefje tegemoet. Dat is keurig werk. dank je wel. Ik vroeg naar je klas, omdat het me niet duidelijk was: vóór je overgang schreef je: ik zit in de-7de; vandaar mijn vraag. Toos en Beppie Bouter Nu heb je dan weer een stukje in de krant. Ik hoop. dat je gauw zult slagen met wat je zoekt, Toos. Prettig, hè, iets voor jezelf te maken. Ans Outshoorn Neen, Mijnheer B. ken ik niet. Je schóól weet ik wel. Dat was een onwelkom bad de laatste dagen, hè? Nu lijkt het iets op te knappen; de herfst zet haast „zomersch" in vandaag. Jo Drabbe Nu moet je maar sprin gen, als je thuiskomt, al is de krant er al. Tenminste, ais je daar nog kracht voor hebt na al de gymnastiek. Ja hoor, je 7de raadsel was goed; de andere bijna alle goed. Je vertelt me wel, of je mag blijven aan de gymn., is 't niet? Jannie van Groeningen Dank voor je raadsels: ze zijn geschikt. Dat is droevig voor jullie in huis nu. Houd je maar flinlc. Wil je mijn deelneming aan je ouders be tuigen? Trienpke van Manen En nu krijg jij een moofe plaats in mijn „Raadseljeugd"- album. Wat ben ik blij met dit mooie kiekje, ik dank je heel hartelijk. Nu kan ik ook zien, hoe jij er uit ziet en wat een dikke vlechten jij hebt. Grappig, die poe- senmaniertjes! Jack en Suze de Geus Natuurlijk was het best met potlood. Ik begrijp, dat je er niet door kon; je zou met inkt en al wegregenen. Bennie de Bruin Nu, jij behoeft je niet te vervelen met die mooie doozen. Daar kun je uren mee bezig zijn hè! Ver koudheid over? Tot slot wensch ik jullie allen heel veel genoegen voor de a.s. 3 October-viering op 2 Oct. Bestellen jullie vooral goed weer voor de komende week, zoodat we niet in de modder wegzakken op 't land? En vertel me maar daarna, hoe je alles vond en hoe je genoot. Tot den volgende keer! Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22