LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 25 September 1937 Nieuwe Japansche luchtaanvallen op Nanking De strijd in Spanje KERK- EN SCHOOLNIEUWS caLCB Chineesche overwinning ïn Sjansi /CUEEP/ JIJhIW THIJS IJS EX DE BETOOVERDE EEXD De Japanners zetten hun luchtaanvallen ivoort. 36 Japansche vliegtuigen hebben Nan king vanochtend vroeg opnieuw gebom bardeerd. Volgens een officieel Chineesch communiqué zijn vier vliegtuigen omlaag geschoten. Over de schade en slachtoffers ls nog niets naders bekend. Honderden sloegen, alle gevaren trotsee- i'end, het luchtgevecht gade, toen Chinee sche jachtvliegtuigen opstegen en Juich ten, als een Japansch vliegtuig viel. De eerste groep Japansche vliegtuigen heeft de volkrijke wijken in het Zuiden der stad gebombardeerd om vervolgens in de wolken te verdwijnen. Deze groep werd gevolgd door een groep van vijftien andere toestellen. Zes Japansche bombardementsvliegtui gen, begeleid door drie jagers, hebben voorts negen bommen op Hankau laten vallen. Drie bommen kwamen terecht in de Chineesche stad, vier aan den overkant van de Jang-Tse en twee in de rivier op 200 meter van een Britsche kanonneerboot. Er zouden meer dan 200 dooden en 500 gewonden zijn. Het aantal kinderen, dat te Woetsjlng- miau, de dichtbevolkte benedenstad van Hankau, is gedood, ls naar verhouding bui tengewoon groot. De Reuter-correspondent was getuige van afgrijselijke tooneelen. Hij zag leden van de reddingsbrigade met brancards, waarop vier of vijf doode of zieltogende kinderen naast elkaar lagen uitgestrekt. Daar de electriciteitsvoorzienlng niet meer functlonneert, moet het reddings werk in het donker geschieden. Woetsjingmiau is meer dan zes kilometer van het arsenaal verwijderd en er bevond zich geen enkele soldaat in de stad. Engelsch protest. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft opdracht gekregen in krachtige bewoordingen bij de Japansche regee ring te protesteeren tegen het bom bardeeren van niet-militaire objecten en uiting te geven aan den afschuw, die in Engeland gevoeld wordt in verband met het groote aantal slachtoffers onder de burgerbevolking tengevolge van het bombardement van Kanton. „Tenzij, aldus schrijft de .Daily Tele graph", het beschaafde geweten volkomen gevoelloos is geworden, kan het niet anders of het moet in de hoogste mate geschokt worden door de afgrijselijke en afschuwe lijke bijzonderheden, welke bekend worden over het vernietigingswerk der Japansche vliegtuigen te Nanking en Kanton. Indien men wist, dat er genoeg buiten landers onder de slachtoffers waren, zal het er wel van komen, dat de verschillende re geeringen, gedreven door de onweerstaan bare kracht van de openbare meening, hen beschermen. Maar het zou veel eervoller zijn voor de beschaving en de mensche- lijkheid indien de Westersche mogendheden en de Vereenigde Staten, vóórdat voldoen de blanken onder de slachtoffers zijn, zich verbinden, om een gemeenschappelijk en doeltreffend protest in te dienen." De liberale „News Chronicle" elscht in een artikel met zwarte rand van de Engel- sche openbare meening, dat zij de regee ring tot actie aanzet, omdat „wat China vandaag te verduren heeft, zal Europa morgen te verduren hebben". De strijd in het Noorden. Volgens een mededeeling van de mili taire autoriteiten te Nanking zouden de troepen uit de provincie Sjansi aan het front van Sjansi tot een offensief zijn overgegaan. Na een strijd van verschei dene uren zou het Japansche front terug gedrongen zijn. Bij de overwinning die de Chineezen in Noord-Sjansi hebben behaald, zijn volgens berichten van Chineesche zijde, naar Reu ter uit Nanking meldt 5000 Japanners in gevechten van man tegen man gedood en 2500 gevangen genomen. De Chineesche bladen melden, dat Ta- toeng in Noord-Sjansi op de Japanners heroverd is, doch volgens de inlichtingen, die Reuter uit de beste bron heeft verkre gen, is dit bericht voorbarig. Het Japansche ministerie van oorlog heeft verklaard, dat met de verovering van Fao- tingfoe het eerste deel der Japansche krijgsverrichtingen in Noord-China is vol tooid. Daar die Chineezen echter uit hun nederlagen niet de conclusie hebben ge trokken, dat zij hun anti-Japansche poli tiek moeten staken, zal het Japansche leger met verdubbelde inspanning China daarvoor straffen. De krijgsverrichtingen zullen ten zuiden van Paotingfoe worden voortgezet. Sanitaire liulp gevraagd. Mevr. Tsjang Kai Sjek heeft den Chi- neeschen ambassadeur te Londen een op roep tot het Engelsche publiek doen toe komen. om te voorzien in de sanitaire hulp voor de Chineesche troepen en de be volking van Sjanghai. Nanking en andere Chineesche steden, die door Japansche bombardementen worden bedreigd. Zij deelt daarin mede, dat de reserves aan sa nitair materiaal bijna uitgeput zijn, vooral in Sjanghai en de provincies van Noord- China. en dat het sanitaire personeel on voldoend in aantal is. Verbond met de sovjets? Uit Japansche bron komt opnieuw be richt, dat China met de sovjets een ge heime militaire overeenkomst heeft geslo ten, welke een offensief en een defensief verbond behelst. Deze overeenkomst zou door Tsjang Kai Sjek bevestigd zijn. Zij bepaalt: China en de Sovjet-Unie vormen een ge zamenlijke verdedigingscommissie met zetel te Oelanbator. China en de Sovjet-Unie zullen samen werken. ten einde buitenlandschs inter ventie in het Chineesch-Japansche conflict uit te lokken; de Japansche strijdkrachten te verdeelen over een uitgestrekt front langs de grenzen tusschen de Sovjet-Unie en Mandsjoekoeo en Buiten-Mongolië en Mandsjoekoeo en in Noord-, Midden- en Zuid-China; door middel van ondergrond- sche activiteit van de Komintern opstan den uit te lokken in Japan en onder lei ding van de Komintern een guerilla te voe ren tegen de Japansche strijdkrachten. De Sovjet-Unie neemt op zich, China te voorzien van munitie, vrijwilligers en des kundigen. Een nauwkeurige opsomming wordt gegeven van het door Rusland aan China te leveren wapentuig. Van zijn kant zal China de vrije hand laten aan de Chineesche communistische partij. Het zal de Sovjet-Unie voorts de vrije hand laten in Buiten-Mongolië en Sinkiang (Chineesch Turkestan). China verleent aan de Sovjet-Unie con cessie voor het aanleggen van een spoor weg door Buiten-Mongolië, Sinkiang en Kansoe naar het eigenlijke China, bene vens nog andere concessies in Noord- China. Het bondgenootschap tusschen de Sov jet-Unie en China zal versterkt worden door het elimineeren van alle buitenland- sche invloeden in China, behalve die van de Sovjet-Unie. Erg waarschijnlijk klinkt het niet! De Japanners zouden gifgassen liebben gebruikt. De ambassadeur van China te Washing ton heeft een verklaring van de regeering van Nanking gepubliceerd volgens welke de Japanners op 50 K.M. van Peiping gif gassen zouden hebben gebruikt. HollandAmerika Lijn BLOMMERS- DIJK, thuisr., 24 Sept. te Antwerpen. Kon. Ned. Stoomb. Mij. ULYSSES, 24 Sept. v. R'dam te Patras SATURNUS. Oran n. Granton, pass. 23 Sept.. Gibral tar HERMES, Tunis n. R'dam, pass. 23 Sept. Gibraltar ACHILLES, Malaga naar Cadlx, pass. 24 Sept. Gibraltar VESTA, R'dam n. Oran, pass. 24 Sept. Gibraltar TRITON, 24 Sept. van Con- stanza te Varna VAN RENSSELAER, 24 Sept. van Madeira naar Lissabon PERSEUS, 24 Sept. van Amst. n. Gothen burg BARALT, 24 Sept. van Amst. n. W.-Indië. Rott. Lloyd GAROET. 24 Sept. van Ba tavia n. R'dam SOEKABOEMI, 23 Sept. van Vlaardingen te Bintang MODJOKERTO, uitr., 23 Sept. te Singa pore. SilverJava-Pacific Lijn SALAWATI, 23 Sept. van Beira n. Madras. Holland—Afrika Lijn - SPRINGFONTEIN, vertrekt 25 Sept. 's avonds van Antwer pen n. R'dam JAGERSFONTEIN, 24 Sept. nam. 2 uur van Dover n. Antwer pen MELISKERK, vertrekt 25 Sept. 's avonds v. Hamb. n. R'dam. BLOEM FONTEIN, thuisr., 23 Sept. v. Zanzibar. HollandO.-Azië Lijn MEERKERK, thuisr., 23 Sept. van Singapore. RotterdamZ.-Amerika Lijn ALDABI, thuisr23 Sept. van Rio Janeiro. Halcyon Lijn FLENSBURG, 23 Sept. V. Vlaardingen te Narvik. Mij. Oceaan EURYADES, Java n. Amst., 23 Sept. te Liverpool. Diverse Stoomvaartberichten AGNITA, 30 Sept. van Curacao te Huil verwachtt ALDEGONDA, 20 Sept. van Bangkok n. SingaporeANASTASIA, 21 Sept. van Singapore n. Pladjoe AN GELINA, 22 Sept. van Singapore naar Penang en Soesoe APOLLONIA, 25 Sept. van Constanza te Alexandrië ver wacht; gaat wederom naar Constanza en verm. Haifa ARTEMIS, 7 Oct. van Curacao te Marseille verw. AUGUSTI- NA. 20 Sept. van Soerabaya te Pladjoe; gaat n. Tjilatjap en Batavia ELUSA, 26 Sept. van Malta te Curacao verwacht: gaat daarna verm, naar Engeland ENA, 21 Sept. van Mirl te Singapore; gaat naar Suez ERINNA, 8 Oct. van Abadan te Trlëst verwacht EULOTA, 23 Sept. van Constanza n. Port Said HERMES. verm. 24 Sept. van Malta te Napels, gaat naar Port de Buoc en verm. Constanza JOSEFINA, 17 Sept. van Pladjoe n. Bangkok, wederom Pladjoe en Batavia JUNO, 22 Sept. van Singa pore te Haiphong MACOMA, 28 Sept. van Curacao te Shellhaven verw. MA- CUBA, 26 Sept. van Paulllac te Rouaan verw. MAMURA, verm. 24 Sept. van Curacao te Hamburg; gaat naar Har burg, Tallinn en wordt 2 Oct. te Amst. verw. MEGARA. 25 Sept. van Hamb. te Corpus Christie verw.; gaat naar Houston, Pauillac en verm. Engeland MERULA, Rouaan n. St. Kitts v.o., 22 Sept. bij Fayal MIRALDA, 16 Sept. van Ardrossan te Curacao verwacht MIRZA, verm. 24 Sept. van Rouaan te Curacao; gaat naar B. Aires PAULA. 22 Sept. van Soesoe n. Balik Pappan PEMA, 21 Sept. van B. Aires te Curacao: >aat naar R'dam PETRONELLA, 20 "ept. van Hongkong te Sharppaak, gaat raar Tamsui, Hongkong. Tarakan en Salik Pappan RAPANA. 21 Sept. van Houston n. Montreal en de Golf van Mexico ROTULA, 29 Sept. van Con stanza te R'dam verwacht SELENE, circa 29 Sept. te R'dam gereed met dokken. Complot in Madrid ontdekt. Naar wordt medegedeeld hebben de spe ciale diensten van het ministerie van oorlog te Madrid 160 personen gearresteerd, die behoorden tot een buitengewoon belangrijke fascistische organisatie, die verscheidene diensten omvatte die zich bezighielden met spionnage en de vorming van gemilitari seerde colonnes, die in actie zouden komen zoodra de rechtsche troepen Madrid zouden zijn binnengerukt. Een dezer organisaties „witte phalanx" genaamd stond onder lei ding van twee personen, die in de ambas sades waren gevlucht, met name in de Chi- hlleensche ambassade, waar volgens ver klaringen der beschuldigden de generale staf zetelde Volgens verklaringen van een der bij het complot betrokkenen zouden te Madrid 17 bandera's ivendels) bestaan, elk 300 man tellende, die weer onderverdeeld waren. Men verzekert, dat tot de gearresteerden personen behooren, die zich hebben laten naturallseeren tot onderdaan van Chili, Argentinië en Panama. Tot de gearresteerden behoort Manuel Asencio Surio, die van Chlleensche natio naliteit en een der belangrijkste leiders van deze organisatie is. Hij wordt ervan beschuldigd in zijn bezit te hebben gehad een platte grond van Bruneta, waarop de ligging der troepen in dien sector stond aangeteekend. alsmede inlichtingen over een der belangrijkste divisies van het cen trale front en een aanteekening over de ontruiming van de hospitalen van Guada lajara. Een der andere leiders der organi satie. die nog niet gearresteerd is, is een lid van het personeel der Argentitnsche ambasade. Aragay. Een ander lid van het personeel dezer ambassade ls eveneens bij deze zaak betrokken. Engeland's belangen in Franco-Spanje. Naar Reuter verneemt, zal de Britsche regeering waarschijnlijk binnenkort een nota aan Franco zenden betreffende de Britsche belangen in het door Franco be zette gedeelte van Spanje. Men doet echter opmerken, dat het toe laten van consulaire vertegenwoordigers van Franco gelijk zou staan met het erken nen der rechtsche autorteiten. Daartegen over staat, dat de wettige handel tusschen Engeland en het rechtsche Spanje belang rijk genoeg is om een handelsvertegen woordigers-uitwisseling mogelijk te maken. Naar men verklaart, ontvangt Engeland thans geregeld ladingen ïjzererst uit de mijnen van Bilbao. Muiterij aan boord van een Spaansch schip. Gisteravond om tien uur is de bemanning van het Spaansche stoomschip ..Cabo Trel Forcas". dat bü Kaap Pibede (Zuid-Frank rijk) ten anker la#.vaan het muiten gesla gen. Twee officieren zijn gearresteerd we gens sympathieën met de nationalisten. I LAST MIJ MAAR') .OPSCHEPPEN* Ik ben trotsch op CALOR-kolen. Er zit geen grv. s noch steentjes in, ze geven weinig asch, maar heel veel warmte. Ook U, gebruikt de goede, voordeelige CALOR-kolen I Nog slechts enkele dagen gelden de LAGE zomerprijzen. Vr. prijscourantl H. Moschweg 148, Tel. 2760 (3 lijnen) 8172 (Ingez, Med.) PREDIKBEURTEN. voor zondag 26 september. leiden. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. ten Ca te. Eglise Wallonne: dix lieures et demie, Mr. M. Michelln, pasteur a la Havre. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meijere. Rem. Geref. Gem Voorm. halfelf. prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf ds. H. W. Bloemhoff van Heiloo. Vrije Kath. Kerk Vreewij kstr. 19): Hedennam. 8 1/4 uur, dienst; Voorm. half elf. Gez. H. Mts. Geref. Kerk in H. V (Gerecht 10): Nam. 6 uur, dr. J. G. Ubbink van Zevenhoven. Marekerk: Nam. 6 uur (jeugddienst), ds. D. Kuilman. aalsmeer. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Heerma. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 6 uur, ds. A. A. Wild- schuit van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur, de heer J. Stroo van Koudekerk; nam. 6 uur, ds. v. d. Linde. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Doopsgez Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. aarlanderveen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. G. Th. v Beusekom Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. H. Moolhulzen. alphen aan den rijn. Ned. Herv. Kerk (JulianastraatlVoorm. 10 uur, ds. G. Ph. Scheers (Voorber. H.A.); nam halfzeven, ds. J Stehouwer. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer N. v. Vliet. Ned. Herv. Kerk Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf, cand. Donker. Evangelisatie (Hooftstr.)Voorm. 10 uur, de heer Sirag van Amsterdam; nam. half zeven, ds. v. Ginkel van Gouda. Geref. Kerk (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. 10 en nam. 6 uur, prof. de Bruin van Apeldoorn Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 6 uur. ds. Mulder. Geref. Kerk (de Ruiterstr.)Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 6 uur, ds. Bosch Lokaal van Mandeisloostraat: Voorm. halftlen en nam. 6 uur. leesdienst. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Kwint van Rotterdam. hazerswoude. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en ram. 7 uur. ds. Klehl. Geref. Kerk: Voorm halfelf en nam. halfacht, ds. Heuzenveldt. hillegom. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Andrée van Vogelenzang. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. katwijk aan zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem (Remisestraat): voorm. 10 en nam. i uur, leesdienst. leimuiden. Ned. Herv Kerk: Voorm. halfelf, ds. J°Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfvier, ds. Aalders. lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens van Voorschoten: nam. 5 uur. de heer van der Meer van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Oude Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. J. van Wier van Rijssen. De tandendokter: Kunt je je mij niet herinneren, wat?!ik ben de kleine Ju lius. dien jullie allemaal op school zoo plaagden en dwars zaten!Daaaar! noordwijk-binnen. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes, ds. Visser. noordwijk aan zee. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma Geref. Kerk in H. V.: Voorm. 9 uur (jengddier.st), de heer Roel Houwink; nam. 3 uur, de heer A. van Kampen. oegstgeest. Pauluskerk verbeterde opgave): Voorm. 10 uur. ds. Jansen Schoonhoven; nam. 7 uur (jeugddienst), de heer J. Streefland. oude wetering. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 5 uur (Voorber. H.A.), ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Heyn. rijnsaterwoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. H. van Dijk. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, leesdienst. runsburg. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. de heer van Heyst; nam. 5 uur, ds. P. Pras van Katwijk-aan-Zee. Kerkzaal: Voorm halftien, ds J. J. Kloots van Maassluis; nam. 5 uur, de heer van Heyst. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien. ds. Broekstra: nam. 6 uur, ds. van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftlen. ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstza. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Meinhout van Nieuwendam. voorschoten. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, dr. W. D. van Wijngaarden van Leiden; nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis)Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. zevenhoven. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half elf 'en nam. halfacht, ds. Baan van Bussum. ned. herv. kerk. Aangenomen: Naar Leerbroek (toez.), J. H Cirkel, cand. te Amersfoort, die be dankte voor Waverveen en voor Wijn gaarden. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Kootwijkerbroek. L. Ber ger, cand. en hulppred. aldaar, die dit be roep ook aannam.; te Kralingen (als hulppred.) K. J. Kraan, cand. te 's-Gra- venland-W.; te Vijfhuizen (als hulppred.), F. Pijlman Jr., cand. te Amsterdam-W. 8. De heks ging naar Alasius' studeerv*trek zij dacht: „Dit vind ik wel een leuke plek! De tooverstreken van Alasius zal ik uit alle boeken, die hij hier volgeschreven heeft, gaan zoeken; ik voel me hier al aardig thuis, en ik blijf lekker altijd wonen in dit huis! Die toovenaar is heusch wel wijs en erg verstandig, maar 'k was hem nu toch te handig vóórdat hij er nog op was bedacht, had ik hem in mijn macht; ik had hem in een eend veranderd in een tel maar brrrrrrals ik aan eenden denk krijg ik al kippenvel!" Zoo was die heks daar bezig haar toovervogel was er ook aan wezig zij had het heel goed naar haar zin, en keek de boeken van Alasius eens inhet ls maar goed, dat zij van Thijsje's werk nog niets vermoedt! PROF. DR. PH. kleintjes. Morgen viert Prof. Dr. Ph. Kleintjes, hoogleeraar in het volkenrecht, het kolo niale staatsrecht en het administratieve recht van Nederland aan de Stedelijke Uni versiteit te Amsterdam zijn 70sten verjaar dag. Dr. Philip Kleintjes werd 26 Sept. 1867 te Yedde geboren. Hij bezocht het gymna sium te Rotterdam en studeerde zoowel aan de Leldsche als aan de Berlijnsche Univer siteit rechtswetenschappen. In 1890 promo veerde hij te Leiden cum laude tot doctor in de rechtswetenschappen op een proef schrift getiteld: „Het faillissement in het internationale privaatrecht". In 1891 deed hij het aanvullingsexamen voor den Indi- schen rechterlijken dienst om vervolgens aan het depart, van Justitie te Batavia werkzaam te worden gesteld. Reeds na één jaar moest hij om gezondheidsredenen re- patrieeren en vestigde zich als advocaat te Amsterdam. In 1907 volgde zijn benoeming tot lector aan de Ned .-Indische bestuurs- academie te 's-Gravenhage. Datzelfde jaar werd hij tot tijdelijk lector aan de Leldsche Universiteit benoemd, om wijlen prof. van Vollenhoven te vervangen, die een reis naar Ned.-Indië maakte. In 1912 volgde zijn be noeming tot hoogleeraar te Groningen, van waar hij in 1921 als hoogleeraar naar Am sterdam vertrok om bovenstaande vakken te doceeren. Toen wijlen prof. v. Vollenho ven in 1932 wederom een reis maakte ver ving prof. Kleintjes hem opnieuw te Leiden en na diens overlijden deed hij zulks voor den cursus 19331934 opnieuw. Van de hand van prof Kleintjes zijn ver schillende werken verschenen. Wij noemen daarvan „Het staatsrecht van Ned.-Indië" dat niet minder dan 5 drukken beleefde en toen in twee deelen gesplitst werd, welke deelen resp. in 1927 en 1929 ziin verschenen onder den titel: „Staatsinstellingen van Ned.-Indië". Daarnaast schreef de 70-jarige van 19271930 het tweedeelig werk ..Wetten en verordeningen betreffende de staatsin richting van Ned.-Indië". 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11