BUITENLAND De zitting van den Volkenbond Moeilijkheden in de N.S.B, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 21 September 1937 URODONAL Ds. Van Duyl en mr. Pont uitgetreden Zwa a rlij vigheid maakt oud De verkiezing van den Raad Jhr. mr. W. van der Goes van Naters geroyeerd DE ALGEMEENE TOESTAND f Het Engelsche standpunt en dc Italiaansehe eischen. Reuter verneemt, dat de Britsche regee ring als partij bij de overeenkomst van Nyon oprecht wenscht de deur open te houden voor deelneming van Italië, indien dat land zich werkelijk bereid toont aan den patrouilledienst mede te werken. Men is overigens in Britsche kringen van mee- ning, dat de Italiaansehe elsch tot gelijk heid geen verband met de kwestie houdt, omdat er tusschen Engeland en Frankrijk geen gelijkheid bestaat ten aanzien van liet aandeel, waarvoor men in den patrouil ledienst medewerkt. Wat de conferentie be treft: de gelijkheid bestaat slechts hierin, dat alle leden gelijkelijk besloten zijn een einde aan de zeerooverij te maken. Italië heeft niet getoond, van den aanvang af dien wensch te hebben en derhalve moet het naar Britsche meening concrete voor stellen doen om er de andere mogendheden van te overtuigen, dat het bereid is aan den patrouilledienst deel te nemen. Momenteel worden te Genève besprekin gen gevoerd tusschen Hongarije en de Kleine Entente. DUITSCHLAND Luchtoorlog boven Berlijn. De zesdaagsche luchtafweeroefening bo ven de hoofdstad van het rijk, de z.g. „donkere week", welke plaats vindt, terwijl het openbare leven gewoon doorgang vindt is gisteren begonnen. Óm 8 uur 20 loeiden de sirenes en binnen enkele seconden waren de straten volko men leeg. De bevolking begaf zich terstond Ir. de beschuttingsruimten. Inmiddels zag men de vliegtuigen ruim een half uur lang boven de huizen cirkelen en weerklonken de zware explosies en het afweergeschut. Onze correspondent te Berlijn schrijft nog: De absolute duisternis zet lederen avond in tegen zonsondergang. Van dit moment af mogen particuliere woningen, winkels, officieele gebouwen, warenhuizen, cafe's en restaurants, fabrieken, stations en zieken huizen niet meer opvallen. Beschikt men aan den buitenkant niet over jaloezieën, clan moet men aan den binnenkant de ven sters met zwart papier dichtplakken. Voor den papierhandel is dat een prachtzaakje, want in alle deelen der stad zag men men- schen bezig, de hoogte en de breedte der vensters af te meten, om dan de benoodig- öe hoeveelheid papier te gaan koopen. In de Wilhelmstrasse gaf men het voorbeeld, want toen wij een bezoek in het Propa- ganda-MInisterie aflegden, was men daar juist druk bezig het enorm aantal vensters te beplakken en bij een eerste proefneming konden wij vaststellen, dat er bij gesloten vensters geen straaltje licht naar buiten doordringt. Van groot belang zijn in dit geval de kelders. Iedere huiseigenaar had er zorg voor te dragen, dat de bewoners de veelal als opslagplaats gebruikte onderaardsche ruimten finaal leeghaalden, opdat deze bij een ditmaal gelukkig niet ernstig bedoel den luchtaanval hier hun toevlucht kun nen zoeken. Begint deze week de sirene te loeien, dan moeten wij allen hals over kop naar beneden en wachten, totdat het te- gcnsignaal gegeven wordt. Erg gezellig is dat niet, maar de leuze luidt nu eenmaal: „Der kluge Mann baut vor" en Vadertje Staat laat ook in dezen niet met ach spotten! „Bij ons was het donker maken van het bedrijf bijzonder-lastig" zoo lieten wij ons door een fabrikant uit een der voor steden van Berlijn vertellen: „want over al hebben wij glazen daken, in totaal een vlakte van 10.000 vierkante meter. Een be dekking met papier of gordijnen was vrij wel onmogelijk en dat bracht ons op de ge dachte, overal lampjes neer te zetten, d.e hun licht op de machines werpen zonder effect naar buiten". Het sterkst zal natuurlijk het verkeer onder de voorschriften der politie te lijden hebben, want wie waagt zich de straat op zoo lang er absolutie duisternis heerscli t? Zaklampjes mogen niet benut worden, een sigaar of sigaret mag niet worden opge stoken en al heeft men op de drukste ver keerspunten de trottoirs met witte verf oe- slreken, toch voelt de verwende bewoner eener wereldstad zich onder zulke omstan digheden niet erg op zijn gemak! Velen gaan nu pas de vele voordeelen van Ber- iijn-bij-avond onder normale omstandig- heden op prijs stellen en men kan er van verzekerd zijn, dat de bevolking zal op luchten. als de „Verdunkelung" weer ach ter den rug is! Xiidens de voorgeschreven absolute duis ternis wordt de politie bij het uitoefenen der controle nog een handje geholpen door de gemotoriseerde S.S. en door de organisaties der N. S. D A. P. Ook hier komt de saamhoorigheid van Staat en Partij dus weer eens tot uiting verloop van den Partijdag te Neurenberg heeft bewezen, dat deze saamhoorigheid sterk genoeg is, om pogingen tot verzei on middellijk te onderdrukken. De bladen constateeren met voldoening, dat de eerste dag heeft aangetoond. dat Berlijn voldoende beschermd is om even tueel aan een aanval van vreemde vlieg tuigen het hoofd te bieden. Door de sa menwerking van vlakbaangeschu jachtvliegtuigen is het gelukt ie uitwer king van den luchtaanval reeds nagenoeg op te heffen, voordat de ^yandelUke toe stellen het centrum der stad bereikt had den. Uil alle richtingen en op alle hoogten probeerden de- aanvallers naderbij te o- men, maar slechts enkelen gelukte het, liet RUSLAND De zuivering. Van 4 Augustus tot 4 September jJ. zijn volgens de bladen in sovjet-Rusland 193 personen gefusilleerd (van wie 93 in het Verre Oosten, 51 in de buurt van Lenin grad) wegens verraad, spionnage, terroris tische aanslagen op spoorwegen, in fabrie ken of inrichtingen voor de landsverdedi ging. Er zijn nu op zijn minst 10 voorzitters van een raad van volkscommissarissen, vijf presidenten van federale of autonome re publieken sinds 1936 van htm functie ont heven. Tot nu toe zijn de afgezette personen en hun vrienden voornamelijk Trotzkisten, Boekarinisten, terroristen, saboteurs en reclitsche contra-revolutionairen genoemd, men gebruikt nu ook de benaming natio nalistische bourgeois. VEREENIGDE STATEN Black en het congres. De democratische afgevaardigde Samuel B. Pettengili uit Indiana, heeft voorspeld, dat in de volgende zitting van het congres een poging zal warden gedaan om Hugo Black, den nieuwen rechter in het Hoogge rechtshof. in staat van beschuldiging te stellen. Pettengili zeide deze actie te zul len steunen, indien Black niet op overtui gende wijze weet aan te toonen, dat hij geen lid is van den Ku-Klux-Klan. Economie en Vrede. Chautemps en Van Zeeland aan 't woord. en maakt U het leven moeilijk. Aarzel niet... Urodonal staat gereed om U te helpen. Het verwijdert het urinezuur en de overtollige vetten en herstelt daardoor Uw gezondheid.Die neemt blijft zich lenig en gezond voelen. 7903 (ïngez. Med.) In een gisteravond te Blois gehouden rede, welke per radio naar de Vereenigde Staten werd uitgezonden, gaf de Fransche minister-president Chautemps uiting aan zijn overtuiging, dat het vrije handelsver keer en de op billijkheid gebaseerde han delsbetrekkingen tusschen dv Vereenigde Staten en Frankrijk bevorderlijk zijn voor het doen verdwijnen of verzachten van be paalde tegenstellingen, die de volken schei den, en die al te vaak tot oorlog leiden. Spr. bestreed, dat belangenconflicten alleen of zelfs maar hoofdzakelijk oorzaak zijn van oorlog, doch volgens hem leed het geen twijfel, dat heel wat conflicten hun oorzaak vinden in materieele moeilijkhe den. Alles wat gedaan kon worden om de eco nomische betrekkingen tusschen de landen te normaliseeren is volgens Chautemps nut tig voor den vrede. De premier wees er op, dat Frankrijk in dit opzicht steeds zijn medewerking heeft verleend en hij herinnerde in dit verband aan de handelsverdragen, die Frankrijk heeft gesloten. Hij besloot met te zeggen, dat Frankrijk te allen tijde bereid blijft tot het voeren van besprekingen en het sluiten van over eenkomsten met vredelievende landen. In een voor Amerika bestemde radiorede heeft de Belgische premier van Zeeland een uiteenzetting gegeven van het Belgische standpunt inzake den internationalen eco- nomischen toestand. Hij verklaarde o.m.: De bij herhaling opgedane ondervindin gen hebben aangetoond, dat in de economie der moderne tijden geen enkel land aan de gevolgen der algemeene crisis ontkomt. Om gekeerd heeft een groot aantal landen den steun gevoeld, dien zij ondervonden bij hun eigen pogingen tot economisch herstel van de opleving bij hun buurman. Het blijkt heden ten dage niet minder duidelijk, dat het economisch herstel bij de buren geen enkel vrijstelt van het zelf ondernemen van een poging om met vrucht deel te nemen aan den gunstigen stroom, die bij de ande ren vloeit. België heeft deze poging onder nomen. De minister-president verklaarde vervolgens, dat de Belgische belangen har monieeren met die van andere landen, en dat België steeds trouw zal blijven aan de algemeene regelen der economische betrek kingen der wereld. Tenslotte verklaarde van Zeeland dat de beste middelen om een algemeene bevrediging over de geheele we reld te verwezenlijken rustten op economi- schen grondslag. De uitslag van de stemming over Spanje heeft eenige beroering gewekt, welke even wel door de geheime stemming werd ge kalmeerd. Zij toonde aan. dat de meerder heid der assemblee in leder geval afwijzend staat tegen partijkiezen in het Spaansche conflict. De uitsluiting van Turkije bewijst, naar men meent, dat de Assemblee hoewel niet tegen het principe der herkiesbaarheid in dit bijzonder geval wilde te kennen geven, dat de voorafgegane stemming niet als tegen Spanje gericht moest worden be schouwd. Tot leden van den Volkenbondsraad zijn gekozen Iran, dat van de 52 stem men er 48 behaalde, en Peru, dat 46 stemmen verkreeg. Peru kwam in dc plaats van Chili en Iran in die van Turkije. De stemming voor den derden vacanten zetel in den Volkenbondsraad zal niet voor morgen of Donderdag worden gehouden. Verscheidene delegaties schijnen België den door de niet-herkiezlng van Spanje vrijgekomen zetel te willen aanbieden. In dien de regeering te Brussel, tegen de alge meene verwachting in, hiervóór niets zou gevoelen, zou Griekenland, als Bankanstaat gesteund door Turkije, talrijke stemmen op zioh kunnen vereenigen, evenals Neder land. Rede van Eden. De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Eden, heeft een redevoering gehou den, waarin hij zeide, dat een overeen komst tusschen Groot Brittannië en de Vereenigde Staten ter vermindering van hun douanetarieven een der meest doel treffende maatregelen zou zijn niet alleen in hun eigen belang, doch ook In dat der geheele wereld. Deze overeenkomst zou ge sloten moeten worden op de basis van meestbegunstigde natie. Met een toespeling op de vraagstukken der grondstoffen verklaarde Eden, dat Groot-Brittannië bereid is met iedere bui tenlandsche mogendheid in onderhandeling te treden over een verlaging der tarieven in de koloniale gebieden, onder zekere voorwaarden en tot wederzijdsch voordeel. Aangaande de besprekingen te Nvon zeide Eden. dat zich onlangs in het gebied van de Middellandsche Zee nieuwe problemen hebben voorgedaan. Er moest iets worden gedaan en zonder verwijl werd een confe rentie bijeen geroepen om den toestand te behandelen en met spoed een oplossing te vinden. Men had gewenscht. dat alle Mid dellandsche Zee-mogendheden ter confe rentie vertegenwoordigd waren, doch dat was ongelukkigerwijze niet mogelijk. Pro- beeren een plan uit te werken door middel van onderhandelingen met niet ter confe rentie tegenwoordige landen zou uitstel hebben te weeg gebracht. Het doel was snelheid en doeltreffendheid. De overeenkomst van Nyon laat de mo- doel van den aanval te bereiken en een nog gemoeid open van een herziening en de Binder aantal slaagde er ln weer in de BrjtsChe en de Fransche regeering zullen beschermende wolken terug te komen. Zeer zeker te allen tijde bereid zijn eenig voorstel tot herziening, dat zou worden ingediend, in overweging te nemen. Andere sprekers. Na Eden voerde nog de Minister van Buitenlandsche Zaken van Irak het woord, die uiteenzette waarom zijn land tegen het plan tot verdeeling van Palestina was. Daarna hield de eerste Mexicaansche af gevaardigde, Fabela, een rede. waarin hij den nadruk legde op de gevaren van den tegenwoordigen internationalen toestand. Mexico heeft de wettige Spansche regee ring moreelen en materieelen steun ver leend: het achtte het zijn plicht. De poli tiek van niet inmenging aldus Fabela Is geheel mislukt. De Mexicaansche regee ring staat op het standpunt, dat de volken zelf over hun lot moeten beschikken. Zij is van meening. dat de aanval, waarvan Spanje het slachtoffer is, onder de juris dictie van den Volkenbond valt. Zij be treurt dat de pogingen tot onderdrukking der zeerooverij niet in het kader van den bond in het werk zijn gesteld en dat de Spaansche regeering van de bescherming is bulten gesloten. De eerste gedelegeerde van Panama. Arias, zou willen zien, dat het pact wordt gewijzigd, om de toetreding van nieuwe leden te vergemakkelijken en de vreedzame samenwerking van alle staten te ver- grooten. De Matta, afgevaardigde van Portugal, constateerde, dat het vertrouwen der vol ken in den bond verzwakt Is en dat de afzonderlijke inspanning van leder land kan bijdragen tot verstikking der crisis. De Matta protesteerde tegen de beschul digingen van Negrin ten aanzien van Por- tugeesche Interventie ln Spanje. Hij noem de deze beschuldigingen volkomen onge grond. „Mijn land." aldus de Matta, „Is een land van orde en tucht. Het heeft zijn plicht in internationaal opzicht nooit ver zaakt en blijft zeer gehecht aan den Vol kenbond. Het is trouwer dan ooit aan het beginsel van niet-lnmenging." De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Chlleensche delegatie een resolutie heeft ingediend, die overleg met de niet-leden over de toepassing der beginselen van het pact beoogt! Op voorstel van het bureau en op ver zoek der Spaansche regeering besloot de vergadering het gedeelte van het verslag van den Secretaris-Generaal, dat op den toestand in Spanje betrekking heelt, naar de zesde Commissie te verwijzen. Ontwapeningscommissie tegen Don derdag bijeengeroepen. De derde commissie, die der ontwape ning, welke sedert drie jaar, d.w.z. nadat Duitschland den Volkenbond had verlaten, niet meer was bijeengekomen, is tegen Donderdag a.s. bijeengeroepen. Gistermiddag heeft Delbos nog een lang durig onderhoud gehad met Eden, die 's avonds Genève verliet. Delbos wenschte hem geluk met zijn rede waaruit de vol maakte overeenstemming van zienswijze van beide landen bleek, welke meer dan ooit noodzakelijk is bij den huidigen staat van onveiligheid in Europa. Des avonds ontving Delbos Beek. alvorens deze naar Venetië vertrok. Voorts werd Delbos ont vangen door den minister van buitenland sche zaken van Noorwegen, Koht. FRANKRIJK Bonnet over de financiën. De minister van financiën heeft voor de radio gesproken. Hij verklaarde, dat de schok, die de geldmarkt de vorige week heeft beleefd, heeft aangetoond, hoe nood zakelijk de gevraagde offers zijn. De be grooting voor 1938, die deze week aan het parlement zal worden voorgelegd, zal een overschot aan inkomsten van 1.600.000.000 frank hebben. De belastinginkomsten ver- toonen een normalen vooruitgang, terwijl de beleggingen in de spaarkassen aanzien lijk hooger zijn vooral in Augustus De con solidatie van 5.400.000 000 frank aan schat kistbiljetten van 1934 zal deze,week voltooid worden, dank zii den steun van den spaar der. De lasten van de schatkist in 1938 zul len hoofdzakelijk bestaan in die van de nationale verdediging Bovendien zullen aan de militaire uitrustingen een deel van het overschot der gewone begrooting en alle eventueele andere overschotten besteed worden. Bonnet zeide verder, dat de financieele inspanning geheel op het economische en politieke plan moet geschieden, indien men de munt wil handhaven. Hij verklaarde niet zijn toevlucht te willen nemen tot de goud voorraad der bank om de munt op een kunstmatig peil te handhaven, daar de munt de uiting van de geheele bedrijvig heid van het land is. Ook elke vorm van controle op de wisselmarkt moet verworpen worden. De minister zeide trouw te blijven aan het driezijdige accoord van September 1936. dat maatregelen van monetair Isolement formeel uitsluit. Op het oogenblik, dat de kunstmatige oplossingen terzijde zijn geschoven. Is de frank zoo als de natie hem gemaakt heeft. Bfcnnet waar schuwde speculanten, dat Frankrijk beschikt over een egalisatiefonds, dat rijkelijk van buitenlanxische deviezen voorzien is en zeer geschikt om de munt tegen speculatie te beschermen. Dit fonds zou echter niet kun nen voorzien in het blijvende tekort od de handelsbalans, als dat grooter is dan het geen redelijkerwijs van de nadere balans- posten verwacht kan worden. Het land moet nieuwe rijkdommen scheppen. De frank is eerst buiten bereik der aanslagen, indien het rhythme van de voortbrenging versneld wordt. Bonnet deed een beroep od werk nemers en werkgevers voor de vergrooting der productie. Elders kon men zeggen: c-r moet tusschen kanonnen en boter gekozen worden. Frankrijk wil voor de landsverde diging niets nalaten, doch het wil tegelij kertijd het peil van het volksleven hand haven en de wetten van sociale gerechtig heid eerbiedigen. Het onderzoek, dat is ingesteld naar aan leiding van het vinden van bommen ln den spoorwegtunnel te Cerbère, heeft ge leid tot een voorlooplge bekentenis van den Italiaan, die na dezen aanslag is go; arresteerd. Deze heeft toegegeven, dat hij het oude militaire hospitaal te Perpignan en het Spaansche consulaat te Toulouse moest opblazen, doch dat hij hiertegen opzag, aangezien hij vreesde, den dood van verscheidene menschen te zullen ver oorzaken. Hij had zich daarom van zijn bommen ontdaan. De politie heeft voorts den Italiaan, Giu seppe Pasotti. gearresteerd, die vroeger be- Hoofdpijn, lusteloos en altijd moe. Nu totaal veranderd. „Ongeveer adht Jaar geleden voelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en luste loos, terwijl lk 's morgens maar het liefst in bed zou willen blijven liggen. Daarbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kruschen Salts, die ik pro beerde, ben ik echter een andere vrouw geworden. Ik neem nu lederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roemen". Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typische gevolg van één en dezelfde oorzaak: verslapte werking der Inwendige organen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en futloos voelt. Kruschen Salts spoort op geheel natuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking, met als gevolg een hernieuwd gevoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Mij., Amsterdam, voorkomt. 7904 (Ingez. Med.) (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. WIE WIL LES GEVEN? Wie van onze Leidsche Ingezetenen Is bereid, om voor een liefdadig doel eenige uurtjes per dag van zijn of haar vrijen tijd te geven? Het betreft een speciaal geval voor het onderwijs. Een patiëntje, dat reeds geruimen tijd ziek is en nog veel langer zal moeten rusten, Is nu reeds ge durende maanden verstoken van onderwijs Zou er iemand zoo goed willen zijn, om aan dezen kleinen man wat leerstof te verschaffen en hem wat bij te laten blij ven? Alsook hem dagelijks een taak op to geven en te controleeren. welke als prik kel dienen moet, om zijn geheelen toe stand, die door de gedwongen rustkuur wat deprimeerend begint te werken te verbe teren? Eventueele aanbiedingen te adres- seeren aan de Directie van het Rusthuis Clematis, zullen met dank aanvaard wor den. Met vriendelijke dank voor plaatsing. G. L. vriend was met Tamburini en tegen wien men bijzondere verdenking koestert ln ver band met de vroegere brandstichtings-af- faire te Toussus-le-Noble. Het „Nationale Dagblad" bevat het vol gende bericht: Men deelt ons mede, dat ds. G. v. Duyl, den volgenden brief heeft gericht aan den leider van de Nationaal-Socialistische be weging: Leider, Hiermede verklaar ik, dat ik mij tot mijn leedwezen genoodzaakt zie mij terug te trekken uit de nationaal-socia- listische beweging, hoezeer ik haar be ginselen, haar strijd en haar leider ben toegedaan. De redenen van dit terugtrekken zijn van volstrekt persoonlijken aard en staan met de beweging in geen enkel verband. Ik verzoek u dus hierbij ontslag uit mijne functies en tevens als lid der be weging. w. g. G. VAN DUYL. Tevens werd ons medegedeeld aldus genoemd blad dat 'ds.' Van Duyl den voorzitter van het centraal stembureau heeft medegedeeld dat. hij zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer niet aan neemt. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde, ligt de Feden van dit uittreden, zooals uit het bovenstaande reeds bleek, in zuiver particuliere aangelegenheden van ds. Van Duyl. Wij hebben dus hieraan dan ook verder niets toe te voegen. Naar aanleiding van dezen brief heeft het „Utr. Dagblad" zich om nadere inlich tingen gewend tot ds. Van Duyl, die toe vallig te Utrecht vertoefde, en die ver telde, dat hij Zondagmiddag, na afloop van de door hem geleide godsdienstoefening te Hilversum werd opgewacht door den heer Van Geelkerken, die hem verzocht mee te gaan naar het huis van den heer Far- werek, waar men ir. Mussert aantrof. Na dat de heer Van Geelkerken zich in een achtervertrek had teruggetrokken, hebben de heeren Mussert en Farwerck mij aldus ds. Van Duyl na een gesprek van twee uur kunnen bewegen tot onderteeke- nlng van den gepubliceerden brief, waar van de tekst van te voren was gereed ge- ■unakt en getikt. Ik betreur het, zoo zeide ds. Van Duyl. door hetgeen mij achteraf ge bleken is, den brief in dezen vorm te hebben onderteekend. Gevraagd naar de motieven voor zijn handeling, deelde ds. Van Duyl mede, het onjuist te achten, daar thans op in te gaan. Intusschen heeft na den brief van ds. G. v. Duyl mr. D. F. Pont, oud burgemeester van Hillegom en lid van de Eerste Kamer voor de N.S.B., den algemeen leider der N.S.B. telegrafisch medegedeeld, dat hij wegens geschokt vertrouwen in den leider der beweging bedankt voor het lidmaatschap der N.S.B., en zijn Kamerzetel ter beschik king stelt. Men zal zich herinneren, dat mr. Pont nog niet zoo lang geleden tot de N.S.B. toe trad, bij welke gelegenheid hem op zeer korten termijn ontslag werd verleend als burgemeester van Hillegom. Aan de „Tel." gaf de heer Pont woorde lijk de volgende verklaring: „Indien de N.S.B. niet overgaat tot het verspreiden van tendentieuze berichten in zake de ontslagaanvrage van ds. Van Duyl, waarmede mijn uittreden in verband staat, kan ik geen vrijheid vinden de redenen, welke mij tot mijn terugtreden hebben ge noopt, nader ln het openbaar uiteen te zetten." Het „U. D." sprak gisteravond met jhr. mr. W. van der Goes van Naters, organisator van de Nat. Soc. Vorming, en tot voor kort hoofd van den af- weerdienst en den persdienst van de N.S.B., die mededeelde, dat hij zoo juist per expressebrief zijn royement als lid van de N.S.B. had ontvangen. Het merkwaardige is, zoo zeide de heer Van der Goes, dat ik juist een week geleden eervol ontslag kreeg als hoofd van den afweerdienst met dankbetui ging voor de bewezen diensten Tot opvolger van ds. Van Duyl ln de Eerste Kamer is door de N.S.B, bereids aan gewezen mr, W. de Rijke uit Haarlem. Deze heeft echter verklaard zijn bsnoeming eenige dagen in beraad te willen houder- Indien hij haar aanvaardt, zal hij moeten bedanken als lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. Zijn opvolger als Statenlid is dan de heer A. B. van Esch te Naarden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11