Alphen verloor van Hercules (2-3) LEIDSCH DAGBLAD - Sporlbïad Maandag 20 September 1931 De Alphenaren waren niet schotvaardig Wat de Westel. Ie klassers deden Leidsche Voetbalbond Quick Boys IS. L. F. I 92. KRANENBURG—L.D.W.S. 22» Bevredigende seizoen-inzet. Meer nog dan 't vorig seizoen toen de Leidenaars op hetzelfde veld het kam pioenschap behaalden was deze strijd een volkomen open treffen waarbij echter al spoedig bleek dat beide elftallen niet on voorbereid ten strijde waren getrokken. Het is daardoor geworden een goede en spannende wedstrijd, met L.D.W.S. over het geheel genomen iets sterker, waarbij ook de Leidsche aanval verreweg de beste kan sen kreeg. Het zag er overigens niet rooskleurig voor de oranje-blauwen uit, want na een over wegende meerderheid in de eerste minuten, kwam de Haagsche voorhoede plotseling geweldig los en voor de Leidsche verdedi ging het gevaar had Ingezien was keeper de Rooy reeds tweemaal onhoudbaar ge passeerd en ook hierna bleef de Kranen- burg-aanval voor de L.D.W.S.-verdediging de grootste aandacht vereischen. Toch kwam L.D.W.S. hierna beter op dreef en nadat enkele kansen onbenut waren ge bleven, was het midvoor Starre die met een uitstekend schot den achterstand ver kleinde. terwijl weinige oogenblikken later een der Haagsche backs een hard schot van van Egmond zoodanig van richting veran derde dat het leer onhoudbaar in het Haagsche net verdween, 22 Hierna bleef L.D.W.S. tot de rust sterker en nog eenmaal ontsnapte het Kranen burg-doel aan een zeker schijnende door boring toen Starre van dichtbij tegen een paal kogelde, maar de rust trad met gelij ken stand in, 2—2. De tweede helft was van minder gehalte al bleef de strijd spannend en daardoor interessant. De Leidsche voorhoede bleek minder actief, terwijl daarentegen de L.D.W.S.- halfiinie steeds meer op den voorgrond trad 1 en de Kranenburg-aanval goed in bedwang hield. j Een geduchte handicap was evenwel het uitvallen van keeper de Rooy die zoodanig werd geblesseerd dat hij van het veld moest worden gedragen en v. Houten zijn plaats in het doel moest gaan innemen. Veel moeilijk werk kreeg de invaller-doel man intusschen, door het goede werk van de L.D.W.S.-verdediging niet te verwerken en daar de middenlinie waarin Onderwater de toonaangevende rol vervulde haar taak op de juiste wijze uitvoerde, speelde het laatste gedeelte van dezen strijd zich in hoofdzaak op het middenveld af. Het eindsignaal' van den heer Schotel- draaijer bracht een verdeeling van de pun ten en een voor beide partijen bevredigende seizoen-inzet. ALPHIA—V.D.S. 3—3. Een spannende wedstrijd. Het Alphia-elftal is sinds het vorig sei zoen nogal veranderd. Verschillende jonge spelers waren in het elftal opgenomen en met succes Zoo zagen wij in de half linie ten zeer jeugdigen knaap heel goed werk doen. Ook de doelman is nog jong, terwijl in de voorhoede twee binnenspelers op traden, die wij het vorig seizoen in lagere elftallen zagen. Al met al een frissche ploeg, die, wanneer ze wat ingespeeld is, geen slecht figuur zal maken. Over den Wedstrijd het volgende: Spoedig blijkt, dat er in de voorhoede der Hagenaars een paar goede krachten zitten. Zij beschikken over voldoende snelheid en hebben een iets beter begrip van het spel Zoo zien we een paar maal de rechtsbuiten doorbreken en den bal goed voor het doel plaatsen, doch de binnenspelers laten deze kansen onbenut. Dan gaan de oranjehemden het probeeren en met een snellen aanval den V.D.S.- doelman op de proef stellen, doch deze blijkt tut het goede hout te zijn gesneden. Alphia komt echter terug en forceert een hoekschop. Deze wordt door v. Egmond genomen en zonder dat iemand den bal aanraakt, verdwijnt deze in het net, 10. Veel plezier heeft Alphia niet van dezen voorsprong, want na een vijftal minuten maakt V.D.S. gelijk. De midhalf van Alphia inoet dan na een botsing met zijn collega van den anderen kant het veld verlaten, waarvoor de Jager invalt. V.D.S. begint steeds beter aan te pakken en het wordt 1—2. Alphia hierdoor aangezet tot groote- ren tegenstand, begint nu wat los te komen en is nu geregeld in den aanval. Plotseling krijgt haar linksbinnen den bal voor de voeten, een harde schuiver volgt er. de stand is gelijk. Als weer wordt begonnen is het veld unerst glad geworden door een fiksche bui. Alphia valt direct goed aan en is nu voor doel veel gevaarlijker. Doch ook de achterhoede van V.D.S. heeft er goed het oog in. Speciaal het kopwerk is heel goed. stellig beter dan bij Alphia. Na een kwar tier krijgt Alphia een strafschop. Deze wordt benut en de stand is 32 voor Alphia. V.D.S. gooit er een schepje op en zoowaar slaagt zij er in den stand op 33 te brengen Hiermede nemen blijkbaar beide partijen genoegen, want bijzonder spannen zij zich niet meer in. Als dan ook de scheidsrechter einde fluit is de stand nog 3—3 gelijk. Alphen zette de competitie in met den uitwedstrijd tegen Hercules wel ke wedstrijd, die in het fraaie Utrecht- sche Stadion gespeeld werd. de Rijn streekbewoners wel geheel zonder for tuin speelden. Immers is dezen middag drie kwart van de wedstrijd op t'trecht- sche helft gespeeld, steeds zag men een aanvallend Alphen waartegen de gebroeders de Zeeuw als backs het zwaar te verduren kregen. Toch waren de Aiphen-aanvallen minder gevaarlijk dan die der thuisclub wat wei zijn grootste oorzaak vond in het feit. dat bij Hercules elke aanval besloten werd met een ferm 'schot, terwijl juist dit bij Alphen veel te wenschen over liet Talrijk zijn de kansen geweest, die Vriesekoop en eenmaal de Witte met slechts den doelman nog voor zich, hebben gehad, doch helaas werden deze kansen te weinig benut om de beide punten te kunnen mede nemen. Geluk kig en dat stemt tenminste hoopvol voor de komende wedstrijden was 't veldspel over alle linies goed te noemen al mankeerde er hier en daar wel eens wat aan en zal men goed doen meer het spel open te houden. Broer zal nog meer het spel moeten ope nen op de vleugels terwijl de binnenspelers moeten trachten het spel te verplaatsen naar den anderen vleugel, vooral tegen een niet bijzonder snelle achterhoede als dezen middag was dit een gebiedende eisch ge weest. Hercules beschikt over een vrij goed elf tal met als sterkste linie de voorhoede die elke kans tracht te benutten door veel en goed te schieten. De beide oudste spelers D. Buitenweg en Dr. de Zeeuw zijn nog steeds de beste krachten van dit elftal. Om kwart over twee uur wordt onder lei ding van Scheidsrechter Toonen begonnen. Er ontwikkelt zich direct een pittige strijd met Alphen in den aanval. Bezemer krijgt spoedig een goede pass. Snel omspeelt hij den rechtsachter, doch zijn hard schot gaat Juist over de deklat. Alphen weet zich het snelste aan de terreinmoeilijkheden, natte bal en nat terrein, aan te passen en daardoor het spel op de Utrechtsche helft te houden. Wanneer dan echter bij een vrij ongevaarlijken aanval, de bal bij den Her cules-middenvoor Keers belandt, schiet deze van verren afstand op het Alphendoei waar tot ieders verrassing v. Vliet het leder laat glippen en de bal juist de doel lijn passeert 10. Niet ontmoedigd door deze onverwachte tegenslag zet Alphen er een flink tempo in waardoor de thuisclub even overspeeld wordt, Het duurt ook niet lang of Bezemer weet een duel met de Zeeuw Jr. te winnen waardoor hij goed voor het Herculesdoel kan komen. Hij faalt niet en met een hard schot is de stand 11. Alphen blijft dan nog geruimen tijd in den aanval doch zooals reeds gezegd het spel wordt wat te kort gehouden om succes te hebben tegen deze achterhoede. Na pre cies 33 minuten spelen krijgt Hercules een corner te nemen die door Buitenweg goed voor doel wordt geplaatst. Hesseling kopt den bal weg doch juist voor de voeten van Rijnberk die vla den paal inschiet. 21. Na de hervatting zet'Alphen een heftig offensief in. zonder dat dit echter het ge- wenscht resultaat oplevert. Integendeel ontstaat aan de andere zijde een doelpunt als Keers zich goed vrij speelt en met een Juist geplaatst schot v. Vliet voor de derde maal passeert. 31. Direct na dit derde doelpunt krijgt de Witte den bal goed aangegeven van Vriese koop, waardoor hij geheel vrij voor den Herculesdoelman komt. Waarschijnlijk door de gladheid van het terrein mislukt zijn schot echter volkomen waardoor de bal ver naast gaat. Dit was een wel haast niet te missen kans. Even later is het Vriesekoop die uit een voorzet van Bezemer rakelings overkopt terwijl de zelfde speler direct hier op uit gemakkelijke positie naast schiet. Alphen heeft thans het spel geheel in handen genomen, terwijl Hercules zich moet bepalen tot uitvallen die dan nog niet geheel van gevaar ontbloot zijn. In de laatste minuut van den wedstrijd krijgt Hesseling op den rand van het strafschop gebied een vrije trap te nemen welke hij vla enkele tegenstanders hard in schiet, zoodat nog juist voor het einde de achter stand verkleind is geworden. Met deze uit slag heeft Hercules meer gekregen dan haar toekwam, daar Alphen meer in de aanval is geweest dan de gastheeren doch de Alphensche voorhoede bedenke, dat doelpunten de wedstrijd beslissen. Scheids rechter Toonen maakte fouten doch was strikt onpartijdig. TONA I—ROODENBURG I. In dezen eersten competitiewedstrijd ver scheen Tona I met het volgend elftal (van 1 n. r.) doel: H. Tegelaar; achter: W. de Wit en F. Kooreman; midden: J. Ottenhof, J. Kooreman en P. Hartevelt; voor: P. Kok, G. Tegelaar. G v. d. Linden. P Philiopo en M. Habraken. Dadelijk moet de doelman van Tona han delend optreden. Het spel van Tona wordt te kort gehouden en daar weten de belde backs van RoodenbUTg wel raad mee. Als er ongeveer een kwartier gespeeld Is den ken wii dat Tona de leiding zal nemen, maar het schot van Philippo mist ver zijn doel. Het succes komt luist aan de andere zijde. Snel trekt Roodenburg ten aanval, een goed schot volgt en het is 10 voor Roodenburg. Door belde partijen wordt er nu fel gestreden De achterhoeden houden lang stand, maar toch is het weer Rooden- burg dat den voorsprong vergroot als F. Kooreman den bal met zijn hand speelt In het beruchte gebied. Strafschop en het is 20 voor Roodenburg. Tona Is wat ontmoe digd. Rust gaat in met 02. Na de pauze het zelfde spel Steeds weer te kort spel van Tona. dat bovendien een goeden schut ter mist om succes te hebben. Als Tona een vrijen schop krijgt toegewezen even buiten het strafschopgebied plaatst P. Kok zich achter den bal en hard vliegt het leer on houdbaar voor de Lange in het net. 12. 2 minuten later een aanval van Tona Nu maakt een van de spelers van Roodenburg hands. De strafschop wordt door J Koore man benut. 22. Beide partijen zijn beurtelings in den aanval maar doelpunten blijven uit. Roo denburg naim nog bijna de leiding maar F. Kooreman redde op schitterende wiize. Scheidsrechter Steenbergen leidde goed. Het kwam ons voor dat Tona de juiste op stelling nog niet gevonden heeft. LUGDUNUM II—H.B.S. IV 3—0. Een goed gespeelde wedstrijd. De Hage naars, die uitkwamen met diverse oud-eer ste elftalspelers (oa. waren van Kesteren en Vermetten van de partij), liepen direct hard van stapel, doch de groen-wltte defen sie hield braaf stand. Geleidelijk nam Lugd. het initiatief over en na 20 min. wist Koolloos met een goed schot zijn club de leiding te geven (10). Groen-wlt behield het beste van het spel en nog voor de rust wist Mooten met een schot via den paal den stand op 20 voor Lugd. te brengen. Met dezen stand werd van doel verwisseld. Spoe dig na de rust bleek dat de bezoekers niet over goede schutters de beschikking hadden en de Leidsche verdediging kon het vrij ge makkelijk af. Het bleef een strijd met wis selende kansen en hoewel groen-wit de beste scoringskansen behield, duurde het tot 8 min. vóór het einde voordat Mooten andermaal de Haagsche defensie wist te ver schalken, (30). H.BE. gaf zich gewonnen en de thuisclub nam met den verkregen stand genoegen, zoodat verdere doelpunten uit bleven. Scheidsrechter Jobse leidde tot ieders genoegen. D. S. O. I—W. I. K. I 3—3. Het zag er niet naar uit dat D.S.O. in dezen wedstrijd nog gelijk zou spelen, want met de rust hadden de gasten reeds een 03 voorsprong. D.S.O. heeft een invaller voor den keeper. De gasten zijn compleet. Spoedig is W.I.K. in den aanval en als Vermeulen een bal niet voldoende weg werkt, belandt deze in eigen doel 01. D.S.O. is nu door goed samenspel beter en we zien een schot ran Wieriks tegen de lat en een goed schot van Dontje tegen den paal. Inmiddels zit W.I.K. ook niet stil en hun rechtsbuiten maakt er met een prachtschot 02 van. Weer zet D.S.O. eeni- ge mooie aanvallen op, maar tot doelpun ten komt het niet en uit een corner ma ken de gasten het derde doelpunt 03. Na rust pakt D.S.O, goed aan en spoedig heeft Dontje succes met een pracht schoi 13. D.S.O. is nu steeds in de meerderheid en als Veelenturf den bal krijgt, geeft hij den keeper geen kans 23. De wedstrijd wordt steeds spannender en even voor het einde zet Windmeijer goed voor. De gasten weten er geen raad mee en zij werken het leer in eigen doel. Zoo kwam het einde en heeft D.S.O. een 03 achterstand mooi op gehaald tot 33. AJAX—D.F.C. 5—0. D.F.C. oegon uitstekend, doch na tien minuten nam Ajax het Initiatief over om dft- gedurende het verdere gedeelte van den wedstrijd niet meer af te staan. Bij wijlen was het overwicht zoo groot, dat het doel van D.F.C. belegerd werd. En toch is het eerste doelpunt van Ajax eerst tien minu ten voor de rust gekomen door een blunder van doelman Kasteel. De tweede helft zette in met een offen sief van Ajax. Een doelpunt kon niet uit blijven. Eerst schoot Gerritsen tegen de lat, Bijl's kogel kwam tegen den keeper aan en ten slotte plaatste van Reenen hoog in doel 20. Twee minuten later liep van Wijngaarden, die beter dan Stam was, door de Dordtsche defensie heen. Zijn voorzet werd keurig door van Reenen ingekopt. De aanvallen van Ajax werden tegen het einde nog talrijker. Tweemaal belandde de bal tegen den paal van het D.F.C.-doel en tenslotte wist van Reenen op fraaie wijze een voorzet van van Wijngaarden te be nutten, 40. Blomvllet, die kort voor het einde keurig naar voren kwam maakte met een onhoud baar schot in den haak het vijfde doelpunt der Amsterdammers. A.D.O.—V.U.C. 2—1. Het seiz»enbegin heeft, voor wat het residentieele voetbal betreft, reeds zijn eerste sensatie gebracht in den vorm van een rommeligen plaatselijken wedstrijd tus- schen AB.O. en V.U.C. met een incident, dat zich ongeveer 20 minuten voor het einde voordeed. A D.O. had toen met 21 de leiding door doelpunten van v. Bakel en De Heer, waarmede een 01 achter stand (Meevers Scholte was 10 minuten na de rust de maker van dit V.U.C.-doelpunt) in een voorsprong was omgezet. Bij een vrijen schop op het doel van A.D.O. werd doelman Koek besprongen door van Gel der, waarover hij in woede ontstak en den V.U.C.'er een oorvijg gaf. Scheidsrechter Bosch zond hem daarvoor het veld uit eh strafte A.D.O. met een strafschop, welke echter door van Gelder werd gemist. Voor het overige was het een weinig aantrekke lijk gebeuren, waarin aan beide zijden vele kansen werden gemist. R.F.C.—EXCELSIOR 3—0. De vele regens der laatste dagen had den den nog wat zachten speelgrond geen goed gedaan, zoodat er van beide ploegen heer wat werd gevergd. De R.F.C.'ers ble ken tegen deze moeilijkheden iets beter opgewassen dan de bezoekers. Hun aanval len waren meer open, meer door lange passes voorbereid. Een kwartier voor de rust profiteerde middenvoor van Dijk van treuzelen bij het wegwerken door 'n Excelsior achterspeler. Hoog joeg hij den bal in het net. Een kwartier voor het einde maakte R.F.C. haar tweede doelpunt uit een mooien com binatie-aanval, waarbij van Walsum van dichtbij uit een voorzet van linksbuiten Verbeek onhoudbaar doelpuntte. Ten slotte enkele seconden voor tijd. was het Verbeek, die een scherp schot door achterspeler Niehof van richting zag veranderen, waar door de bal over de Jongste heen tn het doel belandde, 30. XERXESSTORMVOGELS 2—2. Het spel is van stonde af aan ufterst levendig en daardoor interessant, maar voorioopig blijven de verdedigingen de baas. Na 24 minuten geeft de Haan een mooien pass aan van Oort, die daarna met 'n zeer hard schot Xerxes de leiding geeft, 1—0. Kort voor de rust begaat Schut een leelijke fout door over een vrijen bal heen te maaien. Prins maakt daarvan dankbaar gebruik en de stand is gelijk, 11. Na de hervatting zijn aanvankelijk de Stormvogels het meest in den aanval, maar hun voorhoede mist de doortastendheid om het de verdediging van Xerxes erg moeilijk te maken. Als Schut wederom een fqut maakt (overigens speelde deze Xerxes- back een knap partijtje), kan van der Steen voorzetten, Prins is er bij en met een mooien kopbal heeft Stormvogels de leiding 12. Dadelijk na de aftrap plaatst Dubbelman den bal voor doel, van Oort loopt toe en met een keurigen kopbal is de stand opnieuw gelijk 22. V.S.V.—D.W.S. 3—3. Er was een eerste helft met een groot overwicht der thuisclub, waarop een tweede helft volgde met een volkomen ontwricht elftal der rood-witten. Het overwicht van V.S.V., ontstaan door 't samenspel, leidde tot een 30 voorsprong in de eerste helft, door welgerichte schoten van Balves (2) en van der Lugt, die Caldenhove c.s. her haaldelijk konden passeeren Eerst tegen het einde der eerste helft wisten de Am sterdammers aan den greep der Velzenaren te ontkomen en kan Melchers de stand op 31 brengen. In de tweede helft waren de bordjes ver hangen. Na ecnige minuten kon D.W.S., doordat de middenlinie der gasten vol komen faalde,, het spel verplaatsen en als er wat beter geschoten was zou het tweede doelpunt spoedig gekomen zijn. Dit bleef nog eenigen tijd uit. maar na 17 minuten scoorde Melchers en later deed hij het nog eens, zoodat het einde kwam met 33, een uitslag waarmede V.S.V. tevreden kan zijn. C.V.V.—FEUENOORD 1—0. Feijenoord is het meest in den aanval geweest. De middenlinie van de gasten was veel beter dan die van C.V.V. en daar aan is het meerdere initiatief van Feijen oord te danken. De voorhoede van van Heel's elftal bracht er evenwel al heel weinig van terecht. Aan den anderen kant was de verdedi ging lang niet zeker in haar optreden. Kwam een der C.V.V.'ers tot een aanval dan moest van Male vaak uitloopen, ter wijl ook de mlddenllnie dan alle zeilen moest bijzetten. Feijenoord beging de fout zoowel voor de rust als daarna de C.V.V.'ers geheel terug te dringen. Stug verdedigend hadden de gastheeren dan succes bij het afbreken van het te korte en te langzame aanvais- spel der Feijenoorders. De weinige door braken van C.V.V. waren wel gevaarlijk maar er zat geen schot in Twee minuten voor het slot kan het geheel ingesloten C.V.V. een uitval ondernemen, waarbij Ver hoef, die middenvoor was gaan spelen, na dat hij vrijwel den geheeien wedstrijd rechtsbuiten was geweest, dear bal van rechte goed voor de voeten kreeg en van Male met een hard zuiver schot het na kijken gaf, 1—0. HAARLEM— BLAUW-WIT 3—0. Gedurende het eerste half uur was de strijd aantrekkelijk. Haarlem zoowel als Blauw-wlt vertoonden toen enthousiast spel, waarbij bleek, dat in de voorhoede der thuisclub betere schutters zaten. Voor rust werd niet gedoelpunt zoodat met 00 gedraaid werd. Na de hervatting zag het er even uit of Blauw-Wit de meer dere zou worden. Dit duurde maar heel kort, want al spoedig nam Haarlem het spel in handen en ook spoedig zorgde van Polanen voor de leiding. 10. Nadat Haar lem een strafschop niet benut had, door dat van Polanen recht op Ferwerda af schoot zorgde D. Hulst voor vergrooting der leiding, 20. Kort voor het einde toonde Smit een fraai staaltje voetbal voor het Amsterdam- sche doel en gaf Ferwerda geen kans. Nog even een pogen der Amsterdammers, maar het bleef daarbij. Einde 30. K.F.C.—SPARTA 1—0. De thuisclub verscheen volledig en had vier nieuwe spelers in haar ploeg. De Rot terdammers kwamen met een incompleet elftal uit. Niettegenstaande deze handicap pakten de Rotterdammers direct goed aan. doch de met den spil versterkte verdediging der thuisclub wist de druk uitstekend te weer staan. Langzamerhands laagde K.F.C. er in het spel wat te verplaatsen, doch doordat haar midvoor de Boer volkomen door den midhalf der bezoekers beschaduwd werd, kreeg de thuisclub geen enkele scoringkans. Nadat de rust met blanken stand in ge staan. Langzamerhand slaagde K.F.C. er in de tweede helft weer fanatiek opzetten en wonnen 'het bovenal in snelheid van de Koogers, doch na een kwartier legden dezen er een geducht schepje op en moest keeper Cohen alle zeilen bijzetten om zijn doel schoon te houden. Tegen het einde werd door beide partijen er alles opgezet om het winnende punt te scoren, hetgeen K.F.C. kort voor het laatste signaal van arbiter Twlstellng door Bakker gelukte, waarbij de Spartaan Meyer den bal van richting deed veranderen. 10. 'T GOOI—D.H.C. 2—2. De eerste attaques waren voor de D.H.C.'ers die weldra door van der Sloot de score openden, doch de enthousiaste tegen aanvallen der Gooiers bleven niet zonder resultaat en 10 minuten later was het N. Cohen, die keeper Boot met een onver wacht schot passeerde. 't Gooi bleef toen iets meer aanvallend, wat niet wegnam, dat de Delftsche aan- valslinie met van Nellen als de gevaarlijke man, keeper Cohen menigmaal aan den tand voelde. Even voor de rust sloeg deze doelman een door van der Sloot Ingeschoten bal juist voor de voeten van Ditmars, die het leder in de touwen joeg. Na de thee bepaalde D.H.C. zich hoofd zakelijk tot. defensief snel, wat haar ten slotte noodlottig wefd. Twee minuten voor het einde kreeg de thuisclub een strafschop wegens hands en aangezien Winthorst zich deze kans niet liet ontloopen, kwam het einde met 22. Uitslagen van gisteren en Zaterdag. Zaterdagcompetitie. Ie klasse: Quick Boys I—S.L.F. I 9—2- Ons Clubje IKatwijk I 26. 2e klasse A: Wet. Boys I—Fides Pacta I 4—1; A.R.C. n—Terleede II 8—2. 2e klasse B.: Katwijk nA.S.C. 10. 3e klasse: Quick Boys TVA.R.C in 5—1; L.D.T.S.—C.N.V. 1—7. Adspiranten: Noordwijk BKatwijk B 19; Quick BoysNoordwijk 66; ARC Terleede 11. Zondagcompetitie. Ie klasse: Zuideikw. ISportman I 1—1; L.D.W.S. n—U.V.S. Hl 1—8; L.D.T.S ILugdtmum m 26; Alpjien mL F c' IH 6—1. 2e klasse A: U.VS. IVLugdunum IV 91; L.D.WE. IHAlphen IV 50; Roo denburg nAlphia in 9—2; D.V.S. II— Rouwkoop II 31. 2e klasse B.: Zuiderkw. nD V.S lil 0—1; Tona IIU.V.S. V 1—1, 3e klasse A.: AE.C. TV—U.V.S. VI 1—4; LD.T.S. nLugdunum VI 24; Rouwl koop niRoodenburg m 34. 3e klasse B.: Zuiderkwartier Hl—Sport man TV 10—2; L. Boys ni—L.D.W.S IV 03: Lugdunum VHDE O IH 9—2. 4e klasse A.: U.V.S. VHILugdunum vni 10—1; L.D.W.S. V—D.V.S. IV 1—7; DEO. IV—Roodenburg TV 60; L.D.T.S. IHBeresteyn II 3—0. 4e klasse B AE.C. VH—L.D.W.S. VI 0—11. Adspiranten A: U.VE. (b)—Lugdunum (a) 24; D.V.S.—Alphen (a) 3—2. Adspiranten B: U.V.S. (c)Zuiderkwar tier 31; RoodenburgU.V.S. (d) 32; Lugdunum (B)Sportman 08. Adspiranten C: Alphen (b)L.F.C. 022. Een zeer sterke Katwijksche ploeg. Bij de gastheeren waren er drie nieuwe gezichten opgenomen, t.w. Rol. v. d. Plas tn Jac. van Rijn, die stuk voor stuk hun plaats ten volle waard waren. Vooral Rol, die dezen middag op de voor hem wat vreemde linksbinnenplaats stond opge steld. was een zeer goede aanwinst voor de voorhoede. Drie keurige doelpunten kwa men er van zjjn voet. terwijl hij nog een keer tegen den paal schoot. Trouwens de geheele voorhoede was zeer productief en c-r werd, ondanks den grooten voorsprong na de rust. met een verblijdend élan ver der gespeeld. Zooals gewoonlijk sloot de middenlinie en achterhoede, waarin Kr. v. Duyvenbode inviel voor Remmelswaal, zich hierbij uitstekend aan. De Katwijkers kun nen met vertrouwen de verdere competitie tegemoet zien, al dient dan ook gezegd dat S. L. F. er niet veel van terecht bracht, zoo dat afgewacht dient te worden wat de Kat wijkers tegen sterkere tegenstanders zul len presteeren. Ook de halve storm deed nogal wat afbreuk aan het spel. Onder leiding van den heer Ladan wordt afgetrapt en blijkt, dat Quick Boys het eerst zon en harden wind tegen heeft. Het begin is wat onwennig, maar allengs komt er wat meer teckening in het spel. Ondanks tegenwind zijn de gastheeren vrij veel in den aanval en spoedig krijgt de S. L. F.- keeper een hard schot van Rol te verwer ken wat hem goed afgaat. De gasten weten echter toch het eerst de leiding te nemen, als de midvoor van vrij grooten afstand een keurig schot inzendt dat net onder de lat in de Katwijksche touwen verdwijnt. 0—1. Het duurt tot een kwartier voor de rust voordat G. Pluimgraaff met een kopbal de partijen op gelijken voet brengt. 5 min. la ter bezorgt Jan van Rijn uit een voorzet van v. d. Plas zijn club de leiding, 21, terwijl even later Rol keihard tegen de paal schiet. Rust. 21. Direct na de rust straffen de gasten een misverstand in de achterhoede van Q. B. af met een doelpunt, 22, doch J. de Jong dient direct hierop van repliek, door van den vleugel af met een keurig schot te doelpunten, 3—2. G. Pluimgraaff brengt den stand op 42, en deze stand blijft gehand haafd tot een kwartier voor het einde, doch dan komen snel achter elkaar de restee- rende vijf doelpunten, die Rol (3) en van Rijn (2) voor hun rekening nemen. 9—2. Het tiende doelpunt werd door van Rijn ook nog gescoord, doch dit doelpunt werd om de een of andere reden geannuleerd. Het einde komt met 92 voor Quick Boys. QUICK BOYS IV—A. R. C. IH 5—1. Voor de rust weten beide ploegen een maal te doelpunten. 1—1. Na de pauze hebben de gastheeren het sterke wind- voordeel en, hoewel het in de voorhoede \an Quick Boys geducht rammelde, werden er toch nog vier doelpunten gescoord, zoo dat het einde aanbrak met 51 voor Quick Boys. QUICK BOYS ADSP.—NOORDWIJK ADSP. 66. Het homogene ploegje dat het vorig sei zoen op zulk een fraaie wijze ongeslagen den eeretitel wist te behalen, is. doordat verschillende spelers den leeftijd van 16 jaar bereikt hadden en dus niet meer tn deze afdeeiing uit mogen komen, heel wat verzwakt. Vooral aan een keeper heeft dit ploegje een nijpend gebrek, want al inoent tian de jeugdige Buys zijn uiterste best doen, hij is te klein van stuk, om maar met eenige mogelijkheid de hooge ballen te be reiken. Nadat de rust met een 6—1 voor sprong voor de jongste Boys was Ingegaan, .visten de dito's van Noordwijk na de rust nog vijfmaal te doelpunten zoodat nor einde kwam met de ietwat vreemde uit slag van 66. A.R.C. ADS—TERLEEDE ADS. 1—1- De uitslag was met de rust reeds ver kregen. A.R C. nam de leiding door van Hrusden, doch moest nog voor het ver strijken der eerste helft genoegen nemen met een tegenpunt. In de tweede helft waren beide partijen niet bij machte nog eenmaal het net te vinden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10