LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 16 September 1937 Redevoering van generaal Smuts. Binnenland Buitenland BEURSO VERZICHT fc MARKT WEERBERICHT. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 752. Hedenmiddag 3 uur: 750. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 761,3 Vardö en logö. Laagste barometerstand 732,7 Valentia. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige, meest Zuidelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt het tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk re genbuien. Kouder. STORMWAAKSCHUWINGSDIENST. Geseind hedenmorgen aan alle posten: „Attentiesein Neer". BIIITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. De depressie blijft den weerstoestand in West-Europa beheerschen. In haar kern is de druk gestegen, doch een nieuw actief lagedrukgebied vormde zich nabij Ierland. Onder invloed van dit lagedrukgebied daalde de barometer reeds over West- en Zuid-Frankrijk. Zeer waarschijnlijk zal ook ten onzent bij nadering van deze nieuwe storing de Kind weer toenemen en opnieuw regen met afkoeling volgen. Over de Britsche eilanden is de temperatuur reeds aanmerkelijk ge daald. Over het vasteland van Europa daarentegen is het vrij wat warmer gewor den. Het sombere regenachtige weer houdt r.og steeds aan; plaatselijk vielen buitenge woon groote regenhoeveelheden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.Z.W., 14 gr. C., betrokken. Londen: Z„ 3 gr. C., half bewolkt. Berlijn: Z.Z.O., 15 gT. C., goed. Nice: Windstil, 16 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.i. flOOGWATERTUDEN TE KATWIJK aZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 1 u. 46 m.; nam. te 1 u. 46 m„ WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Vrijdag: 7.47 nam. tot 6.03 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. Vrijdag: op 17 u. 10; onder 1 u. 42. DUITSCHLAND Waarschuwing tegen spionnage. Dit jaar zullen buitengewone maatrege len worden getroffen, teneinde bij de aan staande manoeuvres spionnage te voor- romen. In een officieel communiqué wordt ver klaard, dat klaarblijkelijk de buitenland- iche spionnage zal trachten de doelmatig heid der oorlogsuitrusting, waarover Duitschland beschikt, te leeren kennen. ..Alle noodzakelijke maatregelen zijn eenomen" zoo zegt het communiqué, „om terraad te verhinderen en ons leger te beschermen. Verraders kunnen verwachten het hoofd onder den bijl van den beul te 'erliezen. Ieder, die verdachte dingen be perkt, moet deze ter kennis van de politie brengen." ZUID-AFRIKA Onzekerheid en vrees even gevaarlijk als oorlog. Generaal Smuts heeft te Standerton een "voering uitgesproken, waarin hij o.m. irak over de oorlogsgevaren en de bewa kingen. HIJ maakte echter geen melding 'in de verklaringen van den hoogen com missaris te Water. Ofschoon de toestanden ter wereld ruste- 'osheid en ongerustheid wekken, aldus "'klaarde Smuts, verwacht ik toch geen kirlog, omdat ieder jaar elk land daarvoor b<er bevreesd wordt. De bewapeningswedloop is meer een "ritregel tot zelfverdediging dan het ge- van oorlogszucht. Bijgevolg stelt spr. Nn geloof in al de geruchten omtrent log. De onzekerheid en de vrees kunnen ter even slecht en gevaarlijk zijn als log, want zij ondermijnen de economl- s veiligheid. Zuld-Afrika moet wape- maar nfet met eenlgen wensch Zuid- in een oorlog te verwikkelen. Het Koninklijk bezoek aan de oefeningen der Lichte Brigade. De Prins verstrekt inlichtingen aan de Koningin. (Vervolg van pagina 1). Na het oponthoud te Westervoort ver trok H. M. de Koningin per auto In de richting van Zevenaar. In dit gebied trok ken de roode troepen op in de richting van den Hettenheuvel, die den Inzet vormde van het gevecht van vandaag. Verschillen de malen werden zijwegen ingeslagen om het optrekken der roode troependeelen ook door het veld of langs de landwegen gade te slaan. Te ongeveer 11 uur kwam de Koninklijke stoet ln Didam. waar de bevolking reeds van' de komst der Koningin had gehoord en in de dorpskom verzameld was en de vorstin luide toejuichte. Veel tijd was hier echter niet, want na een kort ononthoud bij een der waarnemingsposten ging het verder, den weg op naar Bergh in de rich ting van Montferland. Halverwege werd de weg naar Wehl in geslagen en hoewel op verschillende plaat sen, waar de Koningin dingen zag die Haar belangstelling opwekten, een oogenblik halt werd gehouden, kwam het eerst groote op onthoud toch pas op het punt, waar de weg van Wehl naar Zeddam den landweg van Loerbeek naar Kilder snijdt, ten wes ten van den Hettenheuvel. De Koningin arriveerde hier over half twaalf, op het tijdstip dat het Interessant ste stadium van de oefening Juist hier ter plaatse was ingegaan. Op dit punt bevonden zich de uiterste voorposten der roode troepen achter hun versperring, die verdedigd werd door twee roode pantserwagens, welke eenige malen met hun geschut moesten ingrijpen om te voorkomen, dat een colonne blauwe wiel rijders, later gevolgd door een blauwen pantserwagen, de versperring nam. Terwijl de oefening voortgang vond en belangstellend door Hare Majesteit werd gadegeslagen, arriveerde te paard Prins Bemhard, vergezeld van zijn adjudant, jhr. Röell en eenige officieren. De Prins had aan den anderen kant van Loerbeek zijn auto verlaten en was te paard het gevechtsterrein gaan be zoeken. Verheugd steeg hij af, toen hij de auto met den Kon. standaard, waar in de Koningin was blijven zitten, her kende en hartelijk begroette hij Hare Majesteit, met wie hij weldra in op gewekte conversatie was gewikkeld. Klaarblijkelijk had de rit door het veld den Prins hongerig gemaakt, want dankbaar accepteerde hij de sand wiches, welke de Koningin hem aan bood. Uitvoerig zette hij Haar aan de hand van een kaart de situatie uiteen en hy zette zich zelf eenigen tijd tegenover Haar in de auto ten einde op zijn gemak Haar de gevraagde inlich tingen te verstrekken. Inmiddels waren de blauwe troepen aan den anderen kant van den Hettenheuvel actief geworden en na ongeveer een nalf uur besloot de prins, die, evenals de an dere officieren, die niet bü een der beide partijen waren ingedeeld, een witten band om de kepi droeg, het terrein dichter bij den Hettenheuvel te gaan verkennen. Hij ;-teeg te paard en in een snellen galop stoof hij over de velden naar de bosschen aan den voet van den heuvel. Ook de Ko ningin besloot thans een kijkje bij de blau wen te gaan nemen. De hofauto's passeerden de over den weg geïmproviseerde barricade en kwamen daardoor op het in handen van de blau wen zijnde terrein. Ook hier kwam men juist op een tijdstip dat een der interes santste gevechtshandelingen begon. De blauwe infanterie begon nJ. juist met een poging om tirailleursgewijze den heuvel te naderen. De Koningin stapte uit de auto en ging te voet het veld in om het tirailleeren van dichtbij gade te slaan. Sprongsgewijze trok de blauwe infanterie, krachtig gesteund door mitrailleurvuur in de richting van den heuvel op, voorloopig af en toe slecht^ stuitend op geringen tegenstand. Belang stellend liet'de Koningin zich alles uiteen zetten, waarna Zij naar de auto terug keerde en de tocht werd voortgezet voorbij Kilder naar Wehl, waar men op de komst van de Koningin had gerekend en druk werd gevlagd,, terwijl de bevolking was uitgeloopen om Hare Majesteit toe te jui chen. In een groote boog werd weder in de richting van Loerbeek gereden. Onderweg werden verschillende posten geïnspecteerd, waarnemingsposten zoowel als stafkwartie ren en telefoonposten, waarbij de Koningin meestal in de met open kap rijdende auto bleef, terwijl de commandeerende officieren TSJECHO-SLOWAKIJE Oud-president Masaryk herdacht. De eerste kabinetszitting na de vacantie is gewijd geweest aan de nagedachtenis van den stichter van den staat Tsjecho Slowakije, die toch Dinsdag ten grave zal worden gedragen. Minister-presicicnt Hodza sprak een rouwrede uit, welke door de radio werd ver spreid. VEREENIGDE STATEN Vier vrachtschepen kunnen niet uitvaren. Vier schepen van de American Exports Line, de „Exeter", de „Excello", de „Ex change" en de „Examiner" kunnen van New York niet uitvaren, omdat de bemanningen weigeren naar de Middellandsche Zee te gaan, indien hun niet een extra premie en een levensverzekering wordt verstrekt. Haar de situatie ter plaatse verklaarden. Bij Kilder was mep er, toen de stoet ten tweeden male passeerde, getuige van, hoe een escadrille bombardementsvliegtuigen een strategisch punt, dat tevoren was aan gegeven, bombardeerde. Het strategisch punt was gelukkig een onbebouwde akker waarop de uitgeworpen rookbommen weinig schade konden aanrichten, maar niettemin was het een angstig schouwspel, te zien hoe telkens de vliegtuigen kwamen aansnorren om in duikvlucht hun ditmaal gelukkig onschuldige last te laten vallen en dan weer onder daverend motorgeronk omhoog trok ken. Ten tweeden male ging het door Wehl, linksaf een landweg in, welke langs een bosch lieD waarin eenige escadrons van het le regiment huzaren in rust gelegerd waren- Voor de boerderij waarin de staf van het le regiment huzaren gevestigd was. liet de Koningin zich ten laatsten male den toe stand uiteen zetten. Het was toen ongeveer half twee en alles wees eroo. dat het einde van de oefening naderde. In snel tempo sloegen daaroD de hof- auto's de richting van Doesburg in, vanwaar zij naar Het Loo terugkeerden. Monument op de Moerdijk- brug onthuld. Door minister Van Buuren namens de regeering: aanvaard. De wegverbinding Noord-Zuid wordt nog verder verbeterd. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten vond heden de onthulling plaats van het monument op de Moerdijkbrug. De voorzitter van het comité van actie voor de overbrugging van het Hollandsch Diep uit de Kamers van Koophandel in de omgeving, de heer W. G. A. M. van der Lugt, schetste de economische beteekenis van de brugverbinding tusschen Noord en Zuid. zulks aan de hand van cijfers. Dankbaar zijn het geheele Zuiden en de Noord-Westelijke provincies voor deze ver binding, die zoozeer in een dringende be hoefte voorziet, en gejubeld heeft een groot deel van Nederland op dien gedenkwaardi- gen 12den December 1936. Is het dan wonder, dat de twaalf Kamers van Koophandel, die jaren lang voor de totstandkoming der brug hebben geijverd, behoefte gevoelen hun blijdschap en dank baarheid tegenover de regeering voor het nageslacht'vast te leggen in het de eeuwen trotseerende brons? Dat men met den beeldhouwer F. J. van Hall een goede keus heeft gedaan, blijke uit het resultaat van zijn arbeid: een fraaie en origineele schepping bij een geenszins alledaagsche opgave. En zoo staat daar dan de symbolische figuur opgerezen, die de "éénwording van de beide gebiedsdeelen verpersoonlijkt, die met een blij gebaar de armen uitstrekt naar het Noorden en naar het Zuiden, door deze brug meer dan ooit verbonden. De wapens van de twaalf Kamers van Koophandel zullen tot in lengte van jaren de herinnering levendig houden aan de vruchtbare samenwerking met het thans zoo gelukkig bereikte doel voor oogen. Met blijdschap en dankbaarheid bieden wij," aldus spr., „dit monument de Neder- landsche regeering aan, waarbij wij gaarne een woord voegen van hulde aan Water staat en zijn kundige ingenieurs voor aller onvolprezen arbeid." Spr. verzocht daarop den minister het monument te willen onthullen en namens de regeering te aanvaarden. De minister van Waterstaat, mr dr. van Buuren, zeide dat het initiatief- van het comité dooi- de regeerins zeer op prijs wordt sesteld. Ook spr. roemde de groote betee kenis van de totstandkoming dezer brug en verklaarde dat aan den onvoldoenden toe stand van de toegangswegen zoo spoedig mogelijk een einde zal worden gemaakt. Naar de Zuidzijde is na het nieuwe wegvak de oude weg van Moerdijk naar Breda niet geschikt voor het door gaand verkeer. Het ligt in het voor nemen het nieuwe wegvak zoo spoedig mogelijk door te trekken naar een punt ten zuidwesten van Breda, waar aan sluiting gevonden zal worden aan den rijksweg BredaAntwerpen. Naar het Noorden is met den aanleg van een nieuwen weg tusschen Moer dijk en Dordrecht, welke aansluit aan de haar voltooiing naderende brug te Dordrecht, aangevangen. Tusschen Dordrecht en Rotterdam is onlangs een geheel nieuwe weg gemaakt; deze weg wordt thans van een tweede rijbaan voorzien. De redering heeft door gel- delijken steun den bouw van de tun nel in Rotterdam mogelijk gemaakt. De bouw van de tunnel zal gepaard gaan met den aanleg van mime doorgangen door de kom van de stad. Tusschen Rotterdam en Den Haag - bevindt zich een geheel nieuwe weg. Een gedeelte van dien weg, dat nog niet voltooid is, n.l. het vak ten oosten van Delft, zal binnenkort in gebruik kunnen worden genomen. Als zwakke schakel blijft dan nog over de Hoornbrug. De regeering streeft er naar om ook hier binnenkort tot een afdoende verbetering te gera ken, doch het onvermijdelijke overleg, dat hieraan vooraf moet gaan, is helaas nog niet beëindigd Verder ligt het in het voornemen zeer spoedig van Ypenburg in noordoostelijke richting een nieuwen weg te maken, waardoor een snelle verbinding met Amsterdam. Haarlem en de duinstreek tot stand zal worden gebracht. Als al deze en nog eenige andere werken gereed zijn. zal de Moerdijkbrug al het nut kunnen afwerpen, waartoe zii door haar ligging is voorbestemd endank zii haar ruime afmetingen in staat is. aldus de minister. Namens de regeering aanvaardde spreker vervolgens het monument, dat door hem werd onthuld. - Het gedenkteeken is een bronzen rellef- stuk, geschapen gelijk gezegd „door den beeldhouwer F. J. van Hall. Het is ge plaatst tusschen de spijlen ln het midden van de brug. waardoor de symbolische be teekenis van het beeld zoo voortreffelijk tot haar recht komt. Het monument bestaat n.l. uit een groote vrouwenfiguur met uitgespreide armen, voorstellende de totstandgekomen ver-, binding tusschen noord en zuid, terwijl men ónder de vrouwenfiguur water met visschen, er boven lucht en wolken ziet. Het geheel personifieert het bouwwerk, waar op het Is geplaatst. De inscriptie onder het monument luidt: bij de voltooiing door den rijkswaterstaat van deze verbinding tusschen noord en zuid hebben de 12 daarbij naast betrokken Kamers van Koophandel dit gedenkteeken opgericht. 12 December 1936. Onder deze inscriptie zijn de wapens aangebracht van de plaatsen van de be trokken Kamers van Koophandel. V erkeersvliegtuig neergestort. Acht dooden. Volgens berichten uit Lima Is vannacht ln de nabijheid der Peruaansche hoofdstad een verkeersvliegtuig neergestort. Acht per sonen zijn daarbij om het leven gekomen. DE VEREENIGDE STATEN EN DE BEWAPENING. Cordell Huil.heeft onlangs instructies ge zonden aan alle Amerikaansche diploma tieke en consulaire vertegenwoordigers, waarin hij verklaart, dat, wanneer een ge schikt oogenblik zich voordoet bij overeen komst den bewapeningswedloop tot staan te brengen, hij hoopt, dat de regeering der Vereenigde Staten zal kunnen deelnemen aan de leiding der nieuwe beweging. Huil heeft den vertegenwoordigers voorts opge dragen alle mogelijke pogingen te doen om de buitenlandsche officteele kringen te overtuigen van de Amerikaansche econo mische politiek en te wijzen op het belang der aanvaarding dezer politiek door de af zonderlijke vreemde landen. Hull is van meening, dat het met nadruk wijzen op de economische kwesties er toe kan bijdragen, dat de bewapeningswedloop des te spoedi ger een einde neme. In zekere kringen te Washington is men het er over eens, dat de verklaring van Huil de" meest directe verzekering vormt, welke tot nu toe door de Amerikaansche regeering is gegeven om haar goeden wil te betoonen mede te werken aan een nieu we conferentie over de mogelijkheid de be wapening te beperken, mits de Amerikaan sche regeering overtuigd is van de goede trouw der andere mogendheden. Tezelfder tijd wordt de verklaring be schouwd als een nieuw bewijs, dat de Ver eenigde Staten vast besloten zijn aan te dringen op constructieve actie om den in ternationalen handeL- vair beperkingen te ontdoen als noodzakelijke voorwaarde voor een dergelijke samenwerking. obligaties, welke tot de oude "schuld worden gerekend, fractioneel iets lager gedoteerd, ook de 3-procents obligatiën Nederland 1937 kwamen lager te liggen: provinciale en gemeentelijke obligatiën bleven over het algemeen goed op peil. De Fransche fond sen hadden 'n zwak voorkomen in verband met het verloop van den Franschen franc. WISSELKOERSEN. Londen 9.00 1/4 (8.99 1/4); Berlijn 72.91 (72.91); Parijs 6.15 (6.25); Brussel 30.60 (30.59); Zwitserland 41.75 1/2 (41.74); Ko penhagen 40.20 (40.15); Stockholm 46.40 (46.37"/,); Oslo 45.22"/: (45.20);"' New-York 1.813/4 (1.813/4): Praag. 6.35 1/2 (6.34); Oost. Bankpapier 33.30; Lire 8. Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/8; Daggeld 1/4. - Registermarken 40; Crediet Sperr- marken 15 1/2; effectensperrmarken 15 3/8; Reismarken 53Bankpapier 413/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. It DE RUSSISCHE VAKVEREENIGINGEN EN HET I.V.V. Het bureau van het I.V.V. te Parijs heeft zijn instemming betuigd met den centra- len raad van vakvereenlglngen der U.R. S.S. ten aanzien van den wederzijdschen wensch besprekingen te openen betreffen de toetreding van de Russische vakvereenl glngen tot het I.V.V. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 16 Sept. Het verloop van den Franschen franc op de wisselmarkt werd heden uiteraard met groote aandacht gevolgd; de voortgezette reactie van het Fransche devies liet niet na de beurs op ongunstige wijze te be ïnvloeden, omdat door deze hernieuwde daling de grondslag voor het bekende drle- hoeksaccoord wordt aangetast en alles weer op losse schroeven komt te staan. Aan het Damrak bestond heden voor de locale waarden een bepaald gedrukte stemming. De kooplust is den laatsten tijd ver te zoe ken, zoodat er niet veel behoeft te gebeu ren om de koersen een benedenwaarsche richting te doen volgen. Daar heden het aanbod de overhand had, behoefde het geen verwondering te baren dat in ver schillende gevallen vrij groote verliezen werden geleden. Wanneer 'voorheen de Fransche franc naar beneden liep, had dit vaak ten gevolg dat fondsen, die een internationaal karakter dragen, te A'dam uit de markt werden genomen Thans was dit echter niet of niet noemenswaard het geval, doch daarentegen bestond wel aanbod voor rekening van het Nederlandsche publiek, dat zich den laatsten tijd door de berichten omtrent de politieke scanning en het teleurstellende verloop van Wallstreet niet op zijn gemak is gaan voe len Op de Petroleumafdeeling kwam Ko ninklijken wederom iets lager te liggen. Van de Rubberfondsen werden Amster dam Rubbers verscheidene procenten be neden de vorige slotprijzen genoteerd, ter wijl de meeste incourante lager werden afgedaan. De Tabakken moesten zonder uitzonde ring iets van hun koers afstaan. Van de Industrieelen bewogen Aku's en Unilevers zich op ongeveer het laagste peil van gisteren; de Phillpsaandeelen, die nogal wat beweging veroorzaakten, liepen verscheidene punten naar beneden. Op de Suikerafdeeling kregen H.V.A.'s wederom een verlies te boeken. De Scheepvaartpapieren hadden onder verkoopen te lijden, en volgden, na lager te zijn Ingezet, een neergaande lijn. Later op den middag brak zich allerwegen een iets beter stemming baan, doch de aanvankelijk geleden verliezen konden hiermede toch niet worden goedgemaakt. Van de reactie in Wallstreet trok men' zich blijkbaar niet veel aan. en in tegen stelling met de locale waarden waren de Amerikaansche shares naar verhouding met de New-Yorksche noteeringen vast ge stemd, terwijl ln vele gevallen boven pari teit werd afgedaan. De beleggingsmarkt was stil. Van de Nederlandsche staatsfondsen werden de LEIDEN. 15 Sept. 1937 Melkveiling. Week van 1925 Sept. 1937. Consumptiemelk le klas f. 7.Idem 2e klas f. 6.75; Idem 3e klas f. 6.50. Prijs voor te leveren boven- taxemelk in georganiseerd overleg voor 't district Leiden, voor de week Van 19 tot 25 Sept. 1937 gelijk aan den door de regee ring vastgestelden prijs. LEIDEN, 15 Sept. Groentehveiling Per 100 K G.Roode Kool f. 2.90—4.70; Savoyé Kool f. 3.50—4.10; Groene Kool f. 3.30—5.10; Prei f. 2.50—4; Kroten f 1.60—2.30; idem gekookt f.68; Uien f.2; Peen f."3.60 4 80; Aardappelen f. 1.602.80: Druiven f.1224; Snijboonen f.421; Stokboonen f. 518; Pronkboonen f. 25; Stamboonen f.7—11; Postelein f.2—4; Spinazie f. 2—6; Tomaten A f.4—5.60; B f.4—5.80; C f.4.— 5.40; CC f.4. Per 100 stuks: Andijvie f.60— 90; Komkommers f. 1.502.20: Bloemkool f. 1.50—15; Meloenen f.414: Salade 0.60 1.30; Perziken f. 1.605.70: Knolselderie 1.2; Rababer f 0.200.40. Per 100 bos: Kro- f. 0.401.20; Pieterselie f. 0.300.50; Radijs f. 0.601.20; Selderie 0.30—1; Bleekselderie f.6—15; Peen f. 2.50—6. BENTHUIZEN, 14 Sept. Aanvoer 1010 kip eieren pr. f. 44.70 per 100. GOUDA, 16 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1047 stuks, waarvan 818 slacht- varkens. Vette van 2829 ct. per pond, lev. met 2<"/i> korting; 220 magere varkens, prij zen 3040 per stuk; 662 biggen 1419: Gel- dersche biggen 1923; 24 nuchtere kalve-" ren 813; 51 bokken en geiten 27 per st. Handel stug. Algemeene markt: 393 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksm. 2728, 2e kwal. met rijksm. 2426; zware tot 31. Handel matig. 362 ponden boter. Goeboter 7580; weiboter 70—75 per pond. Handel vlug. 104.000 eieren. Kipeieren 4.50—5; eendele ren 33.50 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling g.a. (C.Z.H.E.) te Gouda. Aanvoer 72.500 kip eieren. Prijzen: 56/58 KG, f. 4.704.80, 58/60 K G. f4.80—4.90, 60/62 K G. f. 4.90—5, 162/68 K.G. f. 5—5.25, bruine 58/68 f. 4.90— 5.25, kleine eieren f. 4.354.70 per 100 st. Aanvoer 500 eendeneieren, prijzen f. 2.60 2.90 per 100 stuks. NAALDWIJK. Bond Westland. Aardbeien 115, alicanten 2227. frankenthalers 2227 gold, champ, 2731. gros maroc 2628 alles per kg.; dubb. boonen 125—130, snijboo nen 1016, postelein 45, pruimen 18, ta felappelen 610, peren 1225. spinazie 6, sla 7090, kroten 1.30. peen 250400, net-' meloenen 9—22, suikermeloenen 1227, ananas 9—20, carbonkels 1328, moerbeien 40, perziken 4—11, eieren 4.905.00, kom kommers 150, roode kool 170240, tomaten A 5055, spruiten 5560 per bak. RIJNSBURG, 15 Sept. Aardappelen f. 0.50 —0.70; Waschpeen f. 0.70—1.10; Kroten f. 0.500.60 per kist; Bospeen f. 46.50 per 100 bos; Bloemkool I f. 1013; idem n f.4 -f. 8; Uien f. 1.40—1.60. Bloemenveiling 15 Sept. Asters gemengd 12—20; idem wit 1426; Helianthen 2560; Tritoma 40—50: Anjers gemengd 2040; Chrysanthen wit 814; Goudvlinder 812; Feniks 6—8; bruin 12—15; groote chrysan then per stuk: blanche partout 67; Pul ling 811; Rayonanten rose 57; idem wit 68; witte lelies 4.206.40: Rubia 2432; Gladiolen War. 50—1.10; Polijst 40—1.20; Picardië 601.30: ROELOFARENDSVEEN, 15 Sept. Meloe nen 413 ct., bloemkool 26 ct. p. st.; to maten 5065 ct. p. bak. andijvie f 1.10. sla f0.601.30 p. 100 krop, snijboonen f 1.40 1.70, stek f. 0.95, dubb. stamboonen f. 1.00— 1.10. pricesseboonen f 1.05. pronkboonen 10.22. peulen fl.80 p. 10 K.G. TER AAR. 15 Sept. Spinazie f 0.28—0.30. Andijvie f0.080.16. Princesseb. f 1—1.30. Witte Pronkb. f 0.20—0.34. Postelein f 2— 2.50. Uien f2.50. Roodekool f2.40—3.10. Witte kool f 1.60. Savoyekool f 2.30. Radijs f 0.501. Rabarber f 1.20. Peen f 2.50—4.40. Sla f 0.601. Bloemkool f O.Ol'/i0.07. Me loenen f 0.09—0.12. Komkommers f 1.50 2 20. Tomaten A f 2—2.30. Augurken fijn f 1 fijn bast. f 0.75. bast. f 0.50, grof f 0.60, stipp f 0.14, komk. f0.22. Kas-snijboonen f. 1.40—1.65. VOORSCHOTEN. 15 Sept. Kippeneieren f 4,505.20 p. 100. Eendeneieren f 4. Kip pen f 0.60 p. st. Konijnen f0.20. VEUR, 15 SeDt. Engèlsche komkommers le soort f.2—3 80: idem 2e soort f. 1.50— 2.20; idem 3e soort f. 1 50: Gele komkom mers. le soort f.2.204.10: 2e soort fl.80 -2.50; 3e soort f. 1 50: Kropsla le soort. 0.60 —0.80: Peen 3.50—5.50: Bloemkool le soort f.5—9: 2e soort 1.50—3.50; Tomaten, midd. f.22 80; idem groote ronde f.23.—; 2e soort f.2—2.20: idem 3e soort f.2; idem bonken f.2—2.30: Andijvie per 100 C.60— idem per K.G. 2 ct.: Spinazie per kist van 4 KG. 12—36 ct.: Postelein 2.10—3.—: Snijboonen f.7—19: Snercieboonen f.4— 17; Prei f 3—4.50: Selder: 030—0.90; Me loenen f.416: Druiven f.810. VEUR. 15 S—t. Het WaDen van Veur 20004 kipeieren f. 4.80—5.70: 371 heneieren 2.90—4.—; 727 eendeneieren 3.253.40; 3 ganseieren f.5.per 100 stuks; 521 kip pen f.0 400.90: 36 eenden 5560 ct163 konijnen 2090 ct.: 79 duiven 515 ct. per stuk. VOORSCHOTEN. 15 Sept. Vrije Veiling Kipeieren f.4 505.20; eendeneieren f.3.GO per 100 stuks Kippen f. 0.50 -0 70; konij nen 0.60—0 80. hanen 0 40 0.60; eenden 0 60 -0 70; Duiven 10—12 ct per stuk WADDINXVEEN, 15 Sept. Aangevoerd 167 kipeieren. Prijs f. 4.40—4.80, een partijtje eendeieren f. 3.60 per 100 stuks, 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3