LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 11 September 1937 Officieele Crisispublicaties IUGEZIMEN /TUKKIN WEERBERICHT. Uit de Rijnstreek boskoop. Uit de Omstreken hillegom. SPORT De match EuweAljechin. BEURSOVERZICHT leiderdorp. leimuiden. rijnsburg. Gemeenteraad. stompwijk. rijnsaterwoude. ter aar. voorschoten. Gemeenteraad. MA1KT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur; 762. BINNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 773.3 te Valencia (Ierland) Laagste stand: 746.0 te Ajaccio (Corsica). Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige meest Noordelijke wind. Gedeelte lij lc bewolkt, nog kans on enkele regenbuien. Weinig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie in het Noordwesten trok Oostwaarts af. een secundaire ligt echter nog over het Oostzeegebied. In het Zuid oosten van het waarnemingsgebied daaide de luchtdruk. In het Noordwesten nadert een nieuwe depressie, welke hedennacht te Reykjavik den barometer 12 mm. deed dalen. De hooge luchtdruk hield in het Westen op den Oceaan stand, een ultlooper reikt nog tot ver ln het Noorden. In Scan dinavië on de Brltsche Eilanden, onze om geving, Frankrijk en West-Dultschland waait nog een matige tot krachtige Noor delijke wind met gedeeltelijk bewolkte lucht In onze omgeving vallen plaatselijk nog regenbuien. In het Oostelijk deel van het waarnemingsgebied is de wind zwak tot matig uit het Westen Ook hier la de lucht nog zwaar bewolkt tot betrokken met nog veel plaatselijke regens. De temperatuur is ln het Oostzeegebied boven normaal, in vrij wel het geheele overige waarnemingsgebied is zit echter onder normaal. De hooge Zwit- sersche Alpenstations melden sneeuw met temperaturen van vijf tot tien graden onder het vriespunt. GEMEENTERAAD. Diverse benoemingen. De raad kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter mr. E. P. Verkerk. Na diverse Ingekomen stukken voor ken nisgeving te hebben aangenomen, hechte de raad zijn goedkeuring aan het verzoek van het bestuuT der Chr H.B.S. te Alphen, tot toekenning van een bijdrage in het exploitatietekort over 1936 van f. 318.42 Voorts deelden B. en W. mede, dat ln ver band met een afwijzend besluit van Ged. Staten, omtrent het hebben van een vuil nisstortplaats aan den Reljerskoopeirweg, het college naar een andere oplossing zal uitzien. Vervolgens verleende de raad zijn goed keuring aan een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden. In de vacature, ontstaan wegens het vertrek van den heer Chr. J. A. van Koppen werd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heer J. H. Rozemeijer. hoofd der R.K. Uloschool In de vacature, ontstaan wegens het overlijden van den heer G Pannebakker, werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de heer Jac M Nieuwesteeg, terwltl mevr. A. B. H. Mathot-Faalt en de heer KI Verkade Kz. als zoodanig werden herbenoemd Daarna boden B. en W. aan de gemeente- rekening 1936 Tot gedelegeerde in de badhuiscommissie werden herkozen de heeren W. de Ruyter en A. Brand. Voorts werden als gedelegeer den in wonlngbouwvereeniglng benoemd voor ..Onze Woning" de heeren W de Ruy ter en C Grootendorst: voor .Et Joseph" de heeren L. 't Hart en W Kranenburg en voor „Patrimonium" de heeren P. Loef Az. en H Haring. Tot leden van de commissie van toezicht op den tulnbouwcursus werden herkozen de heeren P. Loef Az en C. Grootendorst, ter- wtil tot slot de heeren W. C van Kleef. H. A. Boekraad, C. Grootendorst en als olaats- vervanger de h°er W Kranenburg werden benoemd tot leden van de raadscommissie voor het onderzoek van begrootingen en rekeningen. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN KOOLZAAD. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd ln het tijdvak van 6 Sep tember 1937 tot en met 11 September 1937 zal bedragen f. 1.35 per 100 KG., Indien het door handelaren gedenatureerde groene erwten, welke voldoen aan het voorlooplg vastgestelde standaardmonster van kwa liteitsklasse C betreft, en f,0,85 per 100 KG., indien het door telers gedenatureerde voedererwten betreft. Voor koolzaad van den oogst 1937, dat is verkocht in het tijdvak van 15 Augustus 1937 tot en met 4 September 1937 zal geen steun worden uitgekeerd. 7399 Afscheid Inspecteur van Politie. Door den burgemeester, als hoofd der politie en door het politiecorps is afscheid genomen van den vertrekkenden inspec teur, den heer A. Hensums. Er zijn in het politiebureau hartelijke woorden gesproken en eenlge geschenken ter herinnering aan geboden, waarvoor de heer Hensums met even hartelijke woorden heeft bedankt. Motorrijder verwond. Op de Leidschestraat ziju gisteren een motorrijder en een wielrijder tegen elkaar gebotst omdat de wielrijder van het rijwiel pad komende, plotseling den weg overstak. De motorrijder. Iemand uit Limmen, be kwam een bloedende hoofdwonde, is door dr. Ten Hoopen en E.H.B.O.'ers verbonden en daarna per ziekenauto naar zijn woning in Limmen vervoerd. SCHAKEN. Het EuweAljechin-comité deelt ons mede, dat thans ook de juiste plaatsen zijn vastgesteld voor de nog openstaande twee partijen. Deze zijn: 20 October te Eindhoven en 27 October te Delft. HET TOURNOOI OP DE SEMMERING- Beide afgebroken partijen van Capablanca remise. Capablanca heeft zoowel zijn afgebroken partij tegen Fine uit de eerste ronde, als die tegen Ellskases uit de derde ronde, van dag, zonder verder spelen, remise gegeven. De stand van den achtkamp is thans: 1. Reshevsky 2'/i pnt.; 2. Flohr 2 pnt3. 4. 5 en 6 Capablanca. Ragozin, Fine en Keres, leder l'/s pnt.; 7. Ellskases 1 pnt.: 8 Petrov pnt. en Knijff) wordt besloten aan het verlan gen van Ged. Staten gevolg te geven en de gevraagde wijziging aan te brengen. Tot leden van de commissie tot het na zien van de gemeenterekening 1936 worden aangewezen de heeren Van Tilburg, v. d. Eykel en Knijff, met als reserve de heer Kort; De commissie tot het nazien der reke ningen 1936 van de bedrijven zal bestaan uit de heeren dr. Jonker, Van Duin en Zandbergen, met den heer Knijff als re serve. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smidd 10 gr. C. (50 gr. F.). nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. V.m. t« 7 u. 50 min.; ntn. te 8 u. 11 min. Voor Maandag V.m. te 8 u. 44 min n.m. te 9 u. 13 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 18'/« gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ï.a. Zondag: 7.59 n.m. tot 5.54 v.m. Maandag: 7.57 n.m. tot 5.56 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. Zondag: op: 12 u. 51: onder: 9 u. 07. Maandag: op: 13 u. 51; onder: 21 u. 55. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET SPORTFONDSENBAD. Nu het niet lang meer zal duren of ook onze sleutelstad zal een overdekte zwem inrichting rijk zijn, ben ik zoo vrij door bemiddeling van Uw blad te trachten den leden van het Sportfondsenbad, waartoe ook ik behoor, onnoodige uitgaven te be- 'paren. Zooals Gedeputeerde Staten terecht heb- ten ingezien, zou het niet verantwoord 'ijn, gelden van de gemeente te besteden 'oor den bouw van een tweede „overdekte", wk al zou die practischer kunnen worden Semaakt dan een inrichting mid- tai in de stad. Toch wil het bestuur van de Leldsche 'Meeling. doorgaan met het innen der baargelden. Het overgroote deel der baarders is toegetreden toen nog niets be rend was van den bouw aan de Haarlem- ■Mrstraat en zal weinig voelen voor plan- ren, die misschien eerst over 10 jaar of nog nier verwezenlijkt zullen worden. Gezien deze feiten verzoek ik dan ook om ktugbetaling van de door mij gestorte Olden, doch kreeg hierop het antwoord, de spaarders alleen hun geld terug %en Indien de afd. Lelden zou worden '■Keheven. Het bestuur „denkt" daar echter niet reet, zoo schreef mij de secretaris, maar j"gat daarbij, dat het ten slotte den wil ren de leden heeft uit te voeren. ^Daarom wil lk trachten langs dezen weg 2 het bestuur er op aan te dringen een jreiadering uit te scihrljven, waar beslist J» worden wat de „wil" van het over ste deel der leden zal zijn. A. J. WAGEMANS, Van Oldenbarneveltstraat 27, Lelden. "oot van de Redactie. ''ij kunnen ons best voorstellen, dat de Ijteders nu reeds ook al ls de beslis- IS van de Kroon nog niet afgekomen Jischen te weten wat er met hun spaar- IWen gebeuren gaat. Mond- en klauwzeer geconstateerd. Onder het vee van den heer A. Rijns- burger, Hoogmadesche weg. alhier, is mond- en klauwzeer geconstateerd. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde Donderdagavond. Een verzoek van de Chr. H.B.S. te Alphen om een subsidie van f. 38.99 wordt afge wezen. Afwijzend wordt beschikt op een tweetal reclames van de wed. VisserVisser te Apeldoorn Inzake straatbelasting en een verzoek van den heer Hydra om ontheffing van straatbelasting 1936/1937 en bezwaar schriften tegen aanslagen lh de honden belasting van de heeren A. van Poelgeest en H. Kloek. De aanslag hondenbelasting van den heer P. Verhoeven wordt verlaagd van f. 7.50 tot f2. De gemeenterekening 1936 wordt aange boden. Een commissie tot nazien dezer re kening wordt benoemd. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- tlng dienst 1938. De begrooting sluit wat den gewonen dienst betreft in ontvangsten en uitgaven met f. 76285.82. In de commis sie belast met het onderzoek der begroo ting worden benoemd de heeren H. Heenk, P. Rietdijk en J. J. Hoogervorst. De vergoeding voor de bijzondere scholen wordt vastgesteld. De politieverordening wordt aangevuld met een tapverbod bi) eventueele mobili satie. In het besluit tot conversie van geldlee- nlngen worden enkele wijzigingen aange bracht. Van het bestuur van de Vereeniglng tot oprichting en instandhouding van Vrije scholen met den Bijbel is een verzoek in gekomen om beschikbaarstelling van de be- noodigde gelden voor verbetering van de toiletten. Besloten wordt den gemeenteopzichter een onderzoek te laten instellen. Het reglement autovervoer personen wordt vastgesteld. De post ondersteuning behoeftigen wordt met f. 1000 verhoogd. Besloten wordt lid te worden van den Kon. Ned. Brandweerbond. Deze bond zal zoo spoedig mogelijk een onderzoek naar de brandspuit Instellen. Alle woningen onbewoonbaar verklaard - De raad gaat in beroep. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de hee ren v. d. Vijver en Van Delft. De voorzitter opent met gebed. De notulen worden aan gehouden. Ingekomen stukken. - Eenige missieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de verordening op den Keuringsdienst. Voots de mededeeling aan den raad, dat in de vergadering van Ged. Staten van 14 September a.s. het beroep van de N.Z.H.T.M tegen het zgn. Burgemeester Meyboomplan zal behandeld worden. De gemeenteraad kan een gemachtigde aéftwijzen om deze zaak te verdedigen. Wethouder Kralt ver klaart zich tegen het zepden van een ge machtigde. Hij wil Ged. Staten laten be slissen, nu dit collegé ook het Uitbreidings plan heeft opgelegd De voorzitter en de heer Zandbergen willen wel een vertegen woordiger zenden. Met 7 tegen 2 stemmen (die van de heeren Zandbergen en Van Duim wordt besloten geen gemachtigde aan te wijzen. Door de K.N.A.C. is een verzoek aan den raad gericht om de belasting op motor rijtuigen te verlagen. Het adres wordt ln handen gesteld van B. en W. voor nader advies. De centrale Esperanto Propaganda-Com- mlssle verzoekt den raad om medewerking tot het instellen van een cursus in Espe ranto. Besloten wordt dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Winkels langer open. In verband met de feesten ter gelegen heid van het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester Keyzer, hebben B. en W. van Stompwijk bepaald, dat de winkels Dinsdag a,s. geopend mogen blijven tot des nachts 12 uur. Jongetje te water. Het ongeveer 3-jarig zoontje van den veehouder J. Visser alhier, geraakte vlak bij de ouderlijke woning ln een diepe sloot Een voorbijgaande arbeider sprong te water en slaagde erin den drenkeling od den wal te brengen. Ontwikkelingscursussen. Donderdagavond vergaderde de Commis sie Ontwikkelingscursussen voor Ter-Aar en Omstreken, onder presidium van den heer C. de Bruyn, ln de vergaderzaal van café G. D. Verhoef. Besloten werd den heer H. M. Verhulst, accountant, te Leiden, voor het lesseizoen 19371938 weder te verzoeken eenlge cur sussen te leiden, t. w. één speciaal voor den middenstand, waarbij rekening te hou den met de elschen Vestigingswet 1937 en één ln het bijzonder betr. opleiding land en tuinbouwboekhouden met aanverwante vakken. De commissie besloot de cursussen te doen houden te Langeraar en bij voldoende deelname ook aan de Kanaalzijde. Vervolgens- een mededeeling van Ged. Staten, dat zij in hun vergadering van 7 September inzake de hangende onbewoon baarverklaring van woningen een beslis sing hebben genomen. Deze zaak komt hierop neer, dat de beroepen van P. Goe- maat, wed. P. Glasbergen en H. v. Tol tegen het besluit van den gemeenteraad ongegrond zijn verklaard. De onbewoonbaarverklaring van hun huizen gaat dus door. Voorts hebben Ged Staten besloten het beroep van den Inspecteur der Volksge zondheid tegen het besluit van den ge meenteraad om 41 woningen niet onbe woonbaar te verklaren, gegrond ver- kiaard. Deze 41 perceelen zijn dus evenzeer onbewoonbaar verklaard, waardoor het totaal 69 bedraagt. Dr. Jonker vraagt naar de houding, welke B. en W. willen aannemen; m.a.w. wordt in beroep gegaan bij de Kroon? En worden de borden, vermeldende de onbe woonbaarverklaring thans reeds aange bracht? Op de tweede vraag antwoordt de voor zitter, dat zoo beroep wordt aangeteekend, nog geen borden worden aangebracht. Over eventueel in te stellen beroep loo- pen de meeningen uiteen. Enkele leden willen protesteeren tot in hoogste instan tie, anderen zijn van het nuttelooze over tuigd. De heer Zandbergen critiseert nog eens het in de laatste jaren ten opzichte van de Volkshuisvesting gevoerde beleid van het gemeentebestuur. Hy meent, dat veel eerder ingegrepen had moeten wor den, dan was thans de slag niet zoo groot geweest. Ook bespreekt hij de destijds af gelegde verklaring van de A.-R. raads fractie en het gevoerde beleid ten opzichte van de 35 gemeente-woningen, die een huurachterstand van f. 3000 vertoonen. Na geheime vergadering besluit de raad met 5 tegen 4 stemmen in beroep te gaan bij de Kroon Vóór beroep stemden de heeren v.d. Gugten, dr. Jonker, Knijff, Kort en weth. Kralt. Ged. Staten bevelen nog enkele wijzigin gen aan in de bouwverordening. Zij be treffen voornamelijk de zgn. lintbebou wing. In de toekomst zullen niet meer dan 2 woningen buiten de bebouwde kom aan- ééngebouwd mogen worden. De commissie van advies inzake de bouwverordening raadt aan zich bij den wensch van Ged. Staten neer te leggen. Immers zal zij daar aan niet voldoen, dan zal het Provinciaal bestuur de wijziging gelasten. Met 6 tegen 3 stemmen (de heeren Kralt, v, d. Guiten Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout kwam de raad in een openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De notulen werden aangehouden, een aantal ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen. Verschillende personen deden een ver zoek om vergoeding ex. art. 13 der L.O. wet 1920 voor leerplichtige kinderen, die een school ln Lelden bezoeken. B. en W. stellen voor aan W. H. J Ju te verleenen f. 15.84; aan P. J. v- ,d. Krogt-1.14.68; A. M. v. d. Krogt f. 9.59 en J. THalfoort f. 12.46. De heer J Braggaar ls het met de bere kening niet geheel eens, vroeger werd een tramabonnement gegeven en nu berekent men f. 0.0035 per K.M. De voorz. deelt mede dat dit een tabel is, die ter plaatse geldt Het .is misschien voor sommigen een tegenvaller, maar B. en W, moetén vragen, wat gezien de toename' billijk ls. De heer J. Braggaar gelooft wel dat voor de gemeente op z'n voordeeligst is uitge rekend. maar ls niet overtuigd dat met de leerlingen op z'n voordeeligst ls gehandeld. Wethouder J. A. Mens zegt dat er argu menten zijn, waarom geen rijwiel meer wordt gegeven. De ouders moeten zich dan ook maar een offer getroosten, wanneer de kinderen leeren moeten. De voorstellen van B. en W. worden aan genomen. Te rekenen van 1 Januari 1937 af wordt op voorstel van B. en W. aan de vereeni glng van comptabele ambtenaren bij de overhelds- en seml-overheidsbedrijven en diensten een jaarlijksche subsidie verleend van f. 2, De centrale esperanto propagandacom- missie heeft zich met een adres tot den raad gewend, Inzake een in te stellen on derzoek. of van gemeentewege, de gelegen heid - tot het deelnemen aan esperanto- cursussen kan worden opengesteld of dat althans van gemeentewege hiertoe mede werking kan worden verleend. Dit adres wordt ter nadere afdoening ln handen van B. en W. gesteld. Een verzoek van de K NA C. om verla ging der belasting op motorrijtuigen wordt voor kennisgeving aangenomen. 7 December 1932 werd een gedeelte schuur aan de Molenlaan 37 voor den tijd van 10 jaar, met recht van tusschentljd- sche opzegging, ondershands verhuurd aan L. B. Roodakker. Blijkens een ingekomen rapport verkeert deze schuur in een zoo- danlgen toestand, dat een bedrag van ten minste 1.750 zal moeten worden uitgege ven, teneinde de gebreken te verhelpen. Een en ander is te wijten aan het op slaan van flinke hoeveelheden brandstof fen, tengevolge waarvan de schuur ernstig gaat wijken. B. en W. stellen voor de huur op te zeggen met Ingang van 1 November a.s. Aldus besloten. Op grond van de financieele omstandig heden geven B. en W. in overweging afwij zend te beschikken op het verzoek van B. M. Bijleveld, om de kosten, verbonden aan het bezoeken van de gem. vakschool voob werkloozen te 's-Gravenhage, voor reke ning van de gemeente te nemen. De heer D. Limburg kan zich vereenigen met dit prae advies maar vraagt of het niet mogelijk is, dat toch iemand geplaatst kan worden en het bedrag bij de ouders ingevorderd wordt. Volgens den heer E. Ch. Mulholland ls de gemeente verplicht dezen iongeman te helpen, opdat hij geplaatst kan worden op deze school. Nadat nog enkele heeren dit verzoek hebben besproken wordt het verzoek ver worpen met 7—4 stemmen (voor J. Brag gaar, W. G. Duinisveld, A. Bekker en E. Ch. Mulholland). Aangezien de dienst van openbare wer ken wordt beschouwd als een administra tief zelfstandig lichaam, werd een ope ningsbalans naar den toestand van 1 Juli 1937 opgemaakt; met een daarbij behoo- rende toelichting en een inventarisstaat van gereedschappen en magazijngoederen. Deze balans werd als voorgesteld, vast gesteld. Voor aanschaffing van een nieuwe me thode voor de Fransche taal en nieuw* methode voor de Dultsohe taal worden aan Bijdorp gelden beschikbaar gesteld tot een bedrag van f. 232.20. Vervolgens werd besloten de navolgende ieeningen te converteeren, f. 105 000 ad 4.3 pet.; f. 135 750 ad 4 1/4 pet.; f. 114.850 ad 41/4 pet.; f. 54.800 ad 4 1/4 pet. en f. 79.919.70 ad 4 1/4 pet. 'en de rentevoet gewijzigd in 3'/i pet., hétgeen voor de ge meente een belangrijke wijziging ls. Nadat enkele comptabiliteitsbeslulten zijn genomen, wordt In handen van B. en W. gesteld voor prae advies een verzoek van de vereeniglng voor Chr. middelbaar onderwijs voor subsidie en besloten een urinoir op de Molenlaan op te ruimen. AMSTERDAM, II September Op de Amsterdamsche effectenbeurs werd de week op weinig opgewekte wijze besloten. Rekening houdende met de zeer scherpe daling ln Wallstreet viel de stem ming te Amsterdam weliswaar niet tegen, doch vrijwel alle fondsensoorten werden op een verlaagd koerspeil afgedaan en hoewel verhoudingsgewijze geen opzienba rende verliezen werden geleden, zagen ver schillende specialiteiten toch verscheidene procenten verloren gaan. De Amerikaan- sche Shares werden over de geheele linie beneden de vorige prijzen afgedaan. In meerdere gevallen werden gevoelige ver liezen geleden, ln welk verband slechts be hoeft te worden gewezen op de Staalaan- öeelen, die evenals Anaconda's nog al wat affaire te zien gaven. Desniettemin bewo gen verschillende specialiteiten zich toch nog boven New Yorksche pariteit. Op de locale markt was de handel van kalmen aard Van de Industrieelen open den de Phillps-aandeelen reeds enkele punten beneden het vorige slot. en daar na werd een benedenwaartsche richting gevolgd, zoodat ten opzichte van gisteren een ztoot nadeelig verschil moest worden genoteerd. Unilevers kwamen iets lager te liggen evenals Aku's die zich overigens binnen nauwe grenzen bewogen. Op de Suikerafdeeling waren in het bij zonder H.V.A.'s het kind van de rekening, vergeleken met de vorige middenkoersen werd een verlies van een goede tiental' Drocenten geleden. Ook diverse andere sui kerfondsen werden wat lager genoteerd. De handel in Rubberfondsen bepaalde zich voornamelijk tot Amsterdam Rubbers, die na lager te zijn ingezet, nog verder naar beneden liepen. Voor diverse minder courante soorten kwamen lagere noteerin gen tot stand. De Tabakken hadden een zeer beperkte markt, de Sumatra-aandeelen kwamen al gemeen beneden het vorige peil te liggen. Scheepvaartnapieren werden op beschei den voet verhandeld, doch ondervonden eveneens den invloed van de algemeen zwakke beurtendenz, zoodat zij zonder uit zondering verliezen te boeken kregen. Op de petroleumafdeeling werden Ko ninklijken wat lager afgedaan, doch ver houdingsgewijze boden die goed weerstand en gestadig bewogen zij zich rondom 400 procent. Tegen het slot brak zich iets beter stemming baan, zoodat een kleine verbe tering kon worden waargenomen, doch tenslotte werden vrijwel op alle afdeelin- gen flinke verliezen geleden. De Beleggingsmarkt was stil en niet veel veranderd, de 3 procents obligatiën Ned- derland 1937 werden wat lager genoteerd. LEIDEN, 10 Sept. 1937. Noteering Cooper. Groenten-, Fruit- en Bloemenveillngvereen. „Leiden en Omstr." Roode kool 3.30 tot 3.80, groene kool 3.10 tot 3.50, prei 3.10 tot 4.30. kroten 1.60 tot 2.30, kroten gekookt 5.00 tot 6.00. uien 1.40 tot 2.60, peen 2.80 tot 4.20, aardappelen 1.60 tot 2.60, druiven 12.00 tot 26.00, snijboonen 4.00 tot 23.00, stokboonen 5.00 tot 21.00. pronkboonen 4.00 tot 1100, postelein 2.00 tot 4.00, spinazie 2.00 tot 6.00, tomaten A 4.00 tot 6.00, B 4.00 tot 6.20, C 4.00 tot 5.00, CC 4.00 per 100 kilo; andijvie 60 tot 90, komkommers 1.50 tot 2.30. bloem kool 1.50 tot 13.30, meloenen 4.00 tot 20.00, salade 60 tot 1.00, perziken 60 tot 11.70 knol selderij 2.00 tot 22.00, rabarber 20 tot 30 per 100 stuks; kroten 60 tot 1.30, pieterselie 30 tot 60, radijs 50 tot 1.60, selderie 30 tot 1.20, bleekselderie 6.00 tot 14.00, peen 2.50 tot 6.40 per 100 bos. LEIDEN, Turfmarkt van 6 tot en met 11 Sept. 1937. Aanvoer 120.000 lange turf. Prijzen f. 78 per 1000 stuks. Botermarkt. 11 Sept. 1937. Fabrieksboter prima f. 1.44; Boerenboter prima f. 1.32 1.42'/s. 910 K G. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 10 September - Meloenen 414: Bloemkool 38; Peen 5; Spinazie 6; Tomaten 5055; Sla 0.60—1,20: Snijboonen 0,601,80; Prmsesseboonen 0,95 —1,15; Dubb. Stamboonen 0,951,00; Peu len. 1,90—2,10. RUNSBURG, 19 September War 0,40 —1,05; Picardie 50—80; Polijst 0,60—1,20; Asters gemengd 1222; ld. wit 1428; id. rose straal 2036; Anjers gemengd 2040; id. rose 2030: Hella nthen groot 4065; id. kléin 2025; Vuurpijlen 4055; Enk. asters gemengd 2032; Witte lelies 4.80 uratum 3,204,60; Eikenblad 46; gepeld 3045; Roem van Aals meer 4060; Pompon dahlia's 2030. RIJNSBURG, 10 September Aardappe len 50—70; Peen 40—80; Kroten 50—60; Bospeen 46,50; Kroten p. 100 bos 0,80— 1,00; Bloemkool I 10—13; ld. II 4—7; Uien 1,30—1,50. TER AAR. 10 Sept. Spinazie 2026 ct, Andijvie 816 ctSlavellen 8 ct. per kist. Peulen 0.601.40. Snijboonen 0.400 80, Princesseboonen 0.90—1.50. Dubb. Stampr. 1.15—120, Witte Pronkb. 0.20—0 29. Spek- boonen 0.420 60 per 10 K.G Postelein 2.30—3.40. Uien 1.90—2.40 per 100 K.G. Kro. ten 1.60. Radlis 11.10. Peen 2 505.20 per 100 bos. Sla 0.60—1.70. Bloemkool 1 50—13.00. Meloenen 4 0014.00, Komkommers 1 50 2 70 per 100 stuks. Tomaten A 2.002.40 per 100 pond Auguken fijn f. 1 20—2.40. idem f bast. 0 750.80, idem bast. 0 83 idem grof 0.65—0.82, idem stipp. 0.12'/2. idem komk. 0.22 per 25 KG. Kassnijboonen 1.702.00, Selderij 0.60. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3