BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 7 September 1937 Het Koninklijk bezoek aan Zeeland LT AX Geweldig enthousiasme te Middelburg GEMENGD NIEUWS Locomotief met kipkarren te water gereden. BEL OP 666 LUCHTVAART Oppositie in den Vrijheidsbond. Huldiging E. D. van Dissel. Bet Koninklijk bezoek aan Zeeland Ie Mn jubeltocht geworden, waarbij de gisteren in 't kort reeds vermeide ont hulling van het Koningin-Emma-mo- nnment te Middelburg het hoogtepunt is geweest. Overal langs de route door de stad was het een eindeloos gejuich en gewuif, terwijl de klokken beierden en niet op hielden voordat de Koningin die niet moe werd de enthousiaste en onophoudelijke groeten der Zeeuwen te beantwoorden, de plaats van het mo nument had bereikt. De Dam bruischte over van leven. Het monument, dat, thans nog door wit doek mnt oranje toeven bedekt, temidden van een groepje boomen het oogenblik der onthulling afwachtte was omringd door duizenden menschen. Tegenover het mo nument bevond zich de overdekte Konink lijke tribune, daarvoor stond het spreek gestoelte. terwijl links van de Koninklijke tribune de witte glazen hal van de graan- beurs gevuld was met een zangkoor van 300 Zeéuwsche meisjes. Terwijl het Mlddel'ourgsch muziekcorps onder leiding van den heer Joh. H. Caro •het Wilhelmus liet weerklinken, verliet HK den wagen en werd door den burge meester. den heer Femhout begroet, waar na diens dochtertje bloemen aanbood Ter gedachtenis aan wijlen Koningin Emma speelde het muziekcorps het volks lied van Waldeck, waarna de heldere stem men der 300 Zeeuwsche zangeressen, die uit alle deelen van Zeeland ln de kleeder dracht harer streek waren vereenigd, en amphitheatersgewijze ln de graanbeurs rond haar dirigent, den heer A. Bosdijk, waren gegroepeerd, het plechtige ..Wilt heden nu treden", ten gehoore brachten. Vervolgens spraken de heeren De Graal en Jhr. Quarles van Ufford, waarna Hare Majesteit het woord nam en dank bracht aan het volk van heel Zeeland voor de treffende wijze waarop dit uiting heeft ge geven aan zijn gevoelens van dankbaarheid jegens Haar Koninklijke Moeder, die steeds uit geheel Haar hart ook met der Zeeuwen lief en leed heeft meegeleefd. Begeleid door den Commissaris der Koningin, begaf H.M. zich naar het monu ment, waarvan Zij de omhulsels verwijder de. Terstond na deze onthulling legde Hare Majesteit de eerste krans op het voetstuk neer. Het in steen uitgevoerde monument laat in het midden de beeltenis zien van H M. Koningin Emma op ongeveer l'/t maal de ware grootte. De figuur van H.M. zit op een bank met de rechterhand op een symbolisch aangegeven Oranjestam, welke door de wapens ran Nederland en Oranje om geven ls. terwijl zij ln de linkerhand een waaier heeft. Op de zijkant van de bank is het wapen van de Koningin. Moeder aangebracht. Op het voetstuk staan de zoo beken de woorden van Koningin Emma: „Nederland zij groot ln alles, waarin een klein volk groot kan zijn". Het zangkoor zong hierna een compositie van den heer Bosdijk, „In memoriam H.M. Koningin Emma", dat door allen met ont roering werd aangehoord. Thans kregen de vertegenwoordigers van corporaties en vereenigingen gelegenheid bij het pas onthulde monument haar kran sen neer te leggen. Na eenige minuten was het monument omringd door meer dan 60 kransen. Gedurende deze kranslegglng speelde het Mlddelburgsch muziekcorps koraalmuziek. Nadat H.M. de Koningin zich nog eenige oogenblikken met de voornaamste genoo- dlgden had onderhouden en daarbij met name aan den Commissaris en aan den burgemeester van Middelburg Haar voldoe ning had betuigd, vertrok Zij, lulde toege juicht door duizenden menschen, naar het station, waar voor deze gelegenheid een Koninklijke wachtkamer was geïmprovi seerd. Omstreeks kwart voor 5 uur kwam de Koningin bij het station aan. Met de dames en heeren van Haar ge volg nam Hare Majesteit plaats in den Koninklijken trein, die om tien minuten voor 6 het station uitstoomde en waarin Hare Majesteit naar het Loo terugkeerde. E*n doode en een gewonde bij Stein. Nabij de haven van de staatsmijnen aan de Maas is gistermiddag te Stein (L.) bij een ongeval een arbeider ge dood, terwijl een tweede arbeider ern stig gewond werd. Een smalspoorloco motief, welke een trein kipkarretjes trok, ontspoorde en kwam in het water van de haven terecht. De kipkarretjes werden uit de rails getrokken en sloe gen om. Een arbeider kwam onder een der karretjes terecht en werd op slag gedood, terwijl een in de nabijheid staand arbeider, die eveneens onder een der karretjes terecht kwam, ern stige verwondingen opliep en naar het stakenhuis te Sittard moest worden overgebracht. Sinds eenige weken is men bezig de be staande haven uit te breiden. Gistermiddag te omstreeks half twee is de grond, welke onder de langs het kanaal tusschen Urmond en Stein loopende rails ligt, plotseling in beweging gekomen, juist op het oogenblik, dat een locomotief met elf karren, zwaar geladen met steenslag, daarover reed Het gevolg was. dat de trein, op twee van de karren na, kantelde en van een hoogte van ongeveer zeven meter in het water terecht kwam. Op de locomotief en de karren bevonden zich in totaal zeventien personen. Vijftien hunner konden er bijtijds af springen, de stoker op den locomotief, de 18-jarige D. L. Besten uit Treebeek, bij Heerlen, kwam ech ter onder de locomotief terecht. Hij werd later met verbrijzelden schedel onder de machine vandaan gehaald. De ander, een zekere J. Bakker uit Sittard, bekwam vrij ernstige kneuzingen en brak een been. RONSELARIJ TE HAARLEM. Een verdachte in arrest. Geheel onverwacht is gistermiddag om streeks halféén een van de twee Haarlem- sche jongens, die geruimen tiid in de ge vangenis te Barcelona oDzesloten heeft ge zeten. teruggekeerd, aldus de „Tel.". Het was de 21-jarige Daan Dollé, die in Juni naar Spanje zou zijn geronseld en die daar weigerde aan het front te vechten, zoodat hij gevangen werd genomen. Zijn kameraad Joop Ruygrok zal waarschijnlijk over een week worden vrijgelaten. De Nederlandsche consul te Barcelona heeft ai het mogelijke gedaan om de jon gens te bevrijden en eind' vorige week heef: hij daarmede, wat Daan betreft, succes ge. had De Haarlemmer is over de Fransche grens gezet, waarna hij op kosten van de Nederlendsche regeering naar Nederland ls gereisd, waar hij gistermorgen te Roosen daal arriveerde. Den geheelen middag is Dollé door de politie verhoord en het gevolg daarvan is geweest, dat een 36-iarige inwoner van Haarlem ls aangehouden, een zekere van S die reeds eerde- van ronselarli verdacht is gewees' doch di-n men wezens gebrek aan bewijzen steeds weer moest laten loopen. Thans zijn de aanwijzingen tegen dezen communisten'.eider echter zóó sterk, dat de politie aanleiding heeft gevonden, hem ach ter slot en grendel te zetten: PAARD OP HOL GESLAGEN. Kindje gedood, landbouwer ernstig gewond. Gistermiddag sloeg het paard van den landbouwer Vulllngs te Beegden bij Roer mond. dat voor een kar met hooi gespan nen was, plotseling op hol. Het dier rende den achter het erf gelegen tuin ln, de kar achter zich meesleurend. In den tuin speelden eenige kinderen, terwijl het negen maanden oude dochtertje van den landbouwer ln een wagen lag. Het paard heeft den wagen omver geloopen tengevolge waarvan het kindje op slag werd gedood. Vulllngs, die trachtte het paard te grijpen, raakte onder de kar, en bekwam een ernstige hersenschudding. Den man zijn de laatste H.H. Sacramenten toege diend. Het paard ls later gegrepen. DE jamboree-levensmiddelen. Geen diefstal en geen strafvervolging. Het onderzoek, dat de Bloemendaalsche politie heeft Ingesteld naar de herkomst vaft de jamboree-levensmiddelen, welke bij verscheiden bewoner» van Vogelenzang en De Zilk in beslag genomen zijn, is thans geëindigd. Er is niet gebleken, dat de arti kelen van diefstal afkomstig waren. ZIJ zullen echter aan de Jamboree-leiding of aan de desbetreffende leveranciers terug gegeven worden. Er zal geen strafvervolging worden In gesteld. ERNSTIGE VAL. Gistermiddag tegen vijf uur ls op de Borneokade te Amsterdam de 41-jarige schilder J. R. van een 28 meter hooge kraan van het havenbedrijf de Rietlanden, waar op hij aan het werk was, gevallen en op de kade terecht gekomen. De man was op slag dood. R. was bezig de kraan te schilderen, ter wijl deze ln bedrijf was. Gewoonlijk zijn de kranen in bedrijf, als zij geschilderd wor den of als andero werkzaamheden er op verricht worden, aangezien er naast de be wegende deelen voldoende ruimte is om zich te bewegen. R. schijnt echter met een draaiende as, die over de geheele breedte van de kraan ter hoogte van het 28 beter hooge plat vorm loopt, ln aanraking te zijn gekomen en te zijn meegesleurd tengevolge waarvan hij omlaag werd geslingerd. Een timmerman is gistermiddag te Utrecht van een 8 meter hoogen steiger gevallen in de Kaatstraat, waar een ver bouwing plaats vindt bij „De Korenschoof". Vermoedelijk verloor de timmerman zijn evenwicht. Door den val bekwam hij een bekkenfractuur en een bovenarmfractuur. Per ziekenauto van den G.G.D, is hU naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis overgebracht. 6 PERSONEN naar 7063 Noordwijk aan Zee f. 1.50 Den Haag: f. 2.25 Rotterdam f.5.— Amsterdam f.6.— 4558 (Ingez Med.) DOOR EEN SCHEVENINGSCHEN LOGGER GERED. Bü de reederil V. F Vrolijk te Schevenin- gen ls bericht ontvangen, dat een harer motorloggers. de Sch. 103. schipper L. Taal, Zondagmiddag 60 mijlen tan Scarborough, een Engelsch watervliegtuig heeft opgepikt, dat een noodlanding od zee had moeten maken Aan boord bevonden zich 6 men schen. die door den logger op zee zijn over genomen. Tengevolge van het stormachtige weer ls de tros één keer gebroken, zoodat deze op nieuw moest worden vastgemaakt. De logger heeft het vliegtuig 60 mijl gesleept en ln de baai van Scarborough binnengebracht. KIND VERDRONKEN. Nabii de z.g. Centenbrug over de Leidsche vaart te Bennebroek, is gistermiddag om streeks 1 uur het anderhalfjarig kind van den heer de Vries, bli het spelen in het water gevallen Eers' na langen tlid dreg gen heeft men de kleine opgehaald doch een terstond aanwezige geneesheer moest den dood constateeren. BERUCHT RLTWIELDIEF GEARRESTEERD TE ASSEN. De gemeentepolitie te Assen heeft een goeden slag geslagen door de arrestatie van een achttienjarigen jongeman wonen de aldaar. In den laatsten tijd hadden herhaaldelijk rijwieldiefstallen plaats, waarbij het de politie niet mocht gelukken den dader te betrappen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft de politie, nadat zij vol doende aanwijzingen meende te hebben tegen den verdachte, dezien gearresteerd. Hij had n.l. dien avond een rijwiel toebe- hoorende aan den deurwaarder van L. staande voor diens woning weggenomen en men vermoedde, dat hij tevens de dader van de onopgehelderde diefstallen zou zijn Aanvankelijk ontkende verdachte alle schuld, doch tijdens het verhoor moest hij toegeven niet minder dan een dozijn fiet sen te hebben ontvreemdongerekend een aantal bslastlngplaatjes, dynamo's en fit tingen. Gebleken is dat de gestolen fietsen uit verschillende plaatsen afkomstig waren, oa, uit Zuhphen, Groningen en Assen. De gestolen rijwielen werden door hem voor geringe bedragen van de hand ge daan. Gaandeweg ggf verdachte toe nog andere rijwielen te hebben gestolen. De politie zet het ofiderzoek voort en zal tegen verschillende persoden, die de ge stolen rijwielen kochten proces-verbaal wegens heling opmaken. BUITENLANDSCH GEMENGD. NEGENJARIG JONGETJE DOOR BEER GEDOOD. In de diergaarde van Lodz heeft zich Zaterdag, een tragisch ongeval voorgedaan. Een beer slaagde er in. een negenjarig tongetje ln zijn kool ie trekken en het knaapje om het leven te brengen, voordat de toegesnelde bewakers het (fier met ge weerschoten konden dooden, DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN EN OP SLAG GEDOOD. Dezer dagen zijn te Amersfoort drie per sonen gearresteerd, die verdacht werden van een groot aantal inbraken, den laatsten tijd in Amersfoort en omgeving gepleegd. Alle drie hebben inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Vanmorgen zou een van hen, de 25- jarige H. van der B., onder politiegeleide naar het station worden overgebracht, om op transport naar Utrecht te worden ge steld. Op een gegeven oogenblik wist de jongeman aan zijn bewakers te ontsnap pen. In zijn poging om te ontvluchten werd hij door een Juist passeerende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. MIJN-ONTPLOFFING IN BULGARIJE, Twee dooden. Tengevolge van een ontploffing ln een kolenmijn te Plrine (Z O. Bulgarije) werden ongeveer 40 arbeiders ingesloten. Geborgen zlin 31 levenden en 2 dooden. terwijl negen personen nog worden vermist. Gezien de omstandigheden vreest men evenwel, dat deze personen als verloren moeten wordon beschouwd. Tot hen behoort ook de dlree- teur der mijnonderneming. HET SPOORWEGONGELUK BIJ NEUSS. Zestien dooden. Twee personen, die Zondag bij het spoorwegongeluk bij Neuss ernstig gewond worden, zijn ln het ziekenhuis te Holz- heim overleden. Het aantal dooden is daardoor gestegen tot zestien. DE POSTVLUCHTEN. De „Ibis" is gisteren om halfvler op Schiphol geland. Wel eigenaardig!.... nou hebben we si drie jaar samen gewerkt en ik heb nooit gemerkt, dat Je een neger was! Werkgroep „De liberale vergadering" te Den Haag bijeen. In hotel „Terminus" te Den Haag is de constitueerende vergadering gehou den van de werkgroep „De liberale vergadering", strekkende tot voorberei ding der eerste algemeene vergadering dor werkgroep, welke Zaterdag 18 Sep tember a.s. te Utrecht zal worden ge houden. De goedbezochte eerste vergadering be stond uit liberalen voor het overgroote deel uit leden van de liberale staatspartij „De Vrijheidsbond", uit alle deelen des lands tezamen gekomen in deze werkgroep ten einde de groeiende oppositie tegen de lei ding van don Vrijheidsbond gecoördineerd tot uitdrukking te brengen en verder al die maatregelen te bestudeeren. voor te berei den en zoo mogelijk ten uitvoer te leggen, welke kunnen en zullen leiden tot het, door een toekomstige organisatie van liberale Nederlanders, voeren eener warm levende, nationale en democratische, vrijzinnige en sociale liberale politiek, aldus het commu niqué. Na een levendige bespreking omtrent den grondslag en den organisatievorm der op positie is, wat dit eerste punt betreft, be sloten, de den 18en te houden algemeene vergadering te adviseeren. ten aanzien van samenwerking of samensmelting van den Vrijzinnig Democratlschen Bond een voor- zlchtlg-afwachtende houding aan te nemen en voorshands eerder binnen eigen kring alle kracht op radicale vernieuwing en her vorming te richten. Het bestuur der werkgroep ls voorloopig samengesteld als volgt: A. C. Visser, Bus- sum, voorzitter: mr. G. L. Mens Fiers Sme. ding. Prins Hendrikstraat 1. Assen, secreta ris; B. Moolenburgh, Oegstgeest. penning meester; mevr. H. de Groot-Keijzer. Assen en dr. 8. 8. Smeding, Middelburg, leden. Bij zijn aftreden als directeur van het Staatsboschbeheer. In een zeer druk bezochte bijeenkomst ln hotel „Des Pays Bas" te Utrecht ls gis termiddag de heer E. D. van Dissel, de afgetreden directeur van het Staatsbosch beheer, gehuldigd. Van de talrijke aanwe zigen noemen wij de commissarissen der Koningin in de provincies Utrecht en Gel derland. de burgemeesters van Utrecht, Rheden, Bergen (N.H.). Texel, Culemborg. Reuzel, Someren, Bladel, Dcurne en Eersel, dr. ir, A. H. W. Hacke, directeur-generaal van den arbeid, dr. H. Th. s'Jacob, oud commissaris der Koningin in de provin cie Utrecht, vele hoogleeraren, de hoofd ingenieur» van den provincialen water staat in Zuid-Holland en Utrecht, rent meesters, landbouwkundigen uit alle dee len van ons land. vertegenwoordigers van tal van organisaties, leden van het perso neel van het staatsboschbeheer en vele particulieren. De feestrede werd uitgesproken door den voorzitter van het huldlgmgs-comlté, den heer Edo J. Bergsma. Hij bood den heer van Dissel een aandenken aan, be staande uit een aantal boekwerken en de gelden voor een reis, vergezeld van een album met handteekeningen van de schenkers. Namens den minister van economische zaken voerde mr. dr, A, A. van Rhljn, secretaris-generaal van het departement 't woord. Na hem volgde een lange rij van sprekers, van wie wij noemen: ae heeren prof. Ir. J. H. Jager Gerllngs te Wagenln- gen, namens de afdeeling boschbouw van de landbouwhoogeschool, ir. N. van Poe teren, hoofd van den plantenziektenkun- digen dienst te Wageningen, dr. ir. L. R. Wentholt namens den Rijkswaterstaat, ir. F. P. Mesu, directeur van den cultuur- technisohen dienst en ir. W. A. de Graaf, directeur van publieke werken te Amstor- dam. Aan het slot bedankte de heer van Dis sel de sprekers en de deelnemers aan het geschenk. Na afloop hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt, per soonlijk van den aftredenden directeur afscheid te nemen. DEELNEMING IN HET KAPITAAL VAN DE N.V. NEP. SPOORWEGEN, Door het Rijk, Bil de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging en verhooging van de begrooting van het Verkeersfonds voor 1881 Volgens art. 1 der wet van 26 Mei 1937 tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf, neemt het Rijk voor f.9 998.000 deel in het aandeelenkapitaal van de oo te richten N.V. Nederlandsche Spoorwegen en zal deze ven. nootschap voor een bedrag van f 10 000.000 van het Rijk overnemen den eigendom van de thans Ingevolge de overeenkomsten 1890 SS-H-S. verhuurde Staatsspoorwegen met de overhoeken, welke naar het oordeel van die vennootschap voor het bedril f noodig zijn, alsmede op anderen voet aan SS, of aan H.S. verhuurde eigendommen, welke het Rijk voor zlin dienst niet meer behoeft. Teneinde deze betaling en ontvangst In den loop van 1937 mogeliik e mak n. be hoort de begrootlne van het Verkeersfonds te warden gewijzigd Daartoe strekt het thans ingediende wetsontwerp. BEDRIJFSRAAD BOUWBEDRIJF INGESTELD. Aantal leden en plaatsvervangende leden bedraagt zestien. Bij K.B. is ingesteld een bedrijfsraad voor het bouwbedrijf. Tot het bouwbedrijf worden geacht te behooren de ondernemingen of gedeelten van ondernemingen, waar een of meer der volgende werkzaamheden plaats vin den. a. Werkzaamheden, verbonden aan het voorbereiden en uitvoeren van: het bou wen en verbouwen, uitbreiden en onder houden van huizen, kantoren, bergplaat- I sen, loodsen, schuren, stallen, werkplaat- i sen, garages, bakkerijen, smederijen, slage- rijen, slachthuizen, boerderijen, kerken, inrichtingen van onderwijs, ziekenhuizen, sanatoria, raadhuizen en andere gebou wen voor huisvesting van de burgerlijke overheid, gebouwen voor stichtingen, sta tionsgebouwen, wachtlokalen, gebouwen voor ontspannlngs- en vacantledoelelnden, kazernes, kampementen, vereenlglngsge-1 bouwen, tribunes, schouwburgen, biosco- I pen, café's en restaurants, hotels, aula's, I gebouwen voor radiodoeleinden, stadions, f telefooncentrales, gevangenissen, crema toria, kiosken, tentoonstellingsgebouwen, I afscheidingsmuren (schuttingen), kortom I alle steenen, houten, of betonnen bouw-1 werken en getimmerten, welke tot den z,g hoogen bouw behooren, voorts het werk der z.g. burgerwinkels. b. Werk van wegen, water- en spoorweg bouwkundigen aard, voorzoover niet val-1 lende onder den burgerlijken- en utili teitsbouw, met uitzondering van nat bag- gerwerk en rijswerk. Het aantal leden en plaatsvervangende I leden van den bedrijfsraad zal bedragen zestien. MINISTER VAN BOEUEN WEER NAAR HET ZIEKENHUIS. Naar wü vernemen is de minister van binnenlandsche zaken, de heer van Boeijen, dio eenige weken geleden ln het diacones-1 senluuls „Bronovo" te Den Haag werd on-1 genomen en die dit na enkele dagen obser vatie weder verliet om een paar weken I thuis rust te houden, heden opnieuw naar Bronovo gegaan. In 's ministers gezond heidstoestand was namelijk geen verbete- I ring gekomen en thans achtte de geneesheer een operatie onvermijdelijk. Deze zal zeer waarschijnlijk in de loopende week ge schleden. DIENSTWEIGERAARS NAAR .ROZENBURG? DE K.D.P, BLIJFT VOORTBESTAAN, De Katholiek-DemocratLsthe Party heeft Zondag te Amersfoort een buitengewoon congres gehouden. Hoofdpunt van de agenda was een bespreking ven den uit slag der Kamerverkiezing op 20 Mei jJ. en daarmede in verband het voortbestaan der perty. Met nagenoeg algemeene stemmen ls tot voortbestaan der party besloten. Vragen van den heer Albarda aan den minister. De heer Albarda heeft tot den minister I van defensie de volgende vragen gericht: 1. Is de minister bereid mede te deelen of het waar is, dat de regeering het voor nemen heeft, dienstweigeraars, wier gewe. tensbezwaren zyn erkend volgens de wet van 13 Juli 1923. S. 357, onder te brengen in eéin kamp op het eiland Rozenburg, hen daar te stellen onder bowaking van mili taire politie en hen arbeid te doen verrich, ten bit de verstersklng van dijken en bij het gereedmaken van terreinen voor het plaat- ren van geschut" 2 Is de minister van oordeel, dat het in I de eerste vraag bedoelde voornemen in dien het bestaat kan worden uitgevoerd, zonder dat een wijziging van de wet van 13 Juli 1923. S. 357, ls voorafgegaan en laat dan die wet, zooals zii thans luidt, naar het oordeel van den minister toe, den erkenden dlenstwelgenaars hun vrijheid te ontnemen, wat toch ln zulk een kamp het geval zal zijn en hen te verplichten tot arbeid bil het ln gereedheid brengen van standplaatsen voor geschut, welke arbeid toch beschouwd kan worden als te zijn gericht oo strijd met de wapenen? 3. Indien de minister voornemens ls een plan. als het in de eerste vraag bedoelde, zonder wetswijziging uit te voeren zullen dan niet in de ontwerprijksbegTooting de daarvoor noodige credieten worden ge vraagd? DE JAMBOREE-FILM. Voor tal van autoriteiten uit de pad vindersbeweging is gisteravond in Pulchri Studio te Den Haag de officieele film, Wereld Jamboree 1937", vervaardigd door den smalfllmproducent E. M. Weissmann, vertoond. Onder de vele genoodigden waren de hoofdverkenner van Nederland, Staatsraaa Rambonnet, de leidende figuur van ae jamboree, generaal Behrens. de Presl°f,li; van het Nederlandsche padvindsters gU®Jj mevrouw E. van den Bosch-de Jongh, ver schillende commissarissen, die zich op ae jamboree ln vele opzichten verdiensten!» hebben gemaakt en verder tal van p(y sonen. die op een of andere wijze nr/r' werking aan het welslagen van deze ojr eenkomst van de internationale jeugd nee- ben verleend. De film. die bijzonder geslaagd is, ca! van de voornaamste momenten een schitteren» overzicht en ieder, die de Jamboree nee' meegemaakt of bezooht, kon hierdoor ZIJ aangename herinneringen aan dit were.in gebeuren weder verlevendigen, en alle aan wezigen waren gedurende de vertoonms weer in de echte jamboree-stemming. VERSPREIDE BERICHTEN. By K.B. zijn benoemd, met ingang van October: Ie. tot directeur van liet hui-' van «w ring 'e Almelo A Slot. comm'es ter bii dr gevapaeni"en te Her' ourn 2e. tot dlrec'eur van het huls van o ring te Assen, M Asyee. commies ti rectie by het huls van bewaring te

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10