LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Biad Zaterdag 4 September 1937 Spaansch stoomschip ontvlucht zakenvervoer de Rotterdamsche haven Gé Nederlof mii- EU SCHOOLNIEUWS Officieele CrisispubBicaVies AMBACHTSTEEKENSCHOOL Drie Hollanders meegevoerd tot buiten de drie-mijls-grens Bemanning koos de zijde van Franco Uit de Omstreken AGENDA KATWIJK AAN ZEE Een zeer merkwaardige gebeurtenis beeft zich gisteren voorgedaan in de Rotterdamsche haven. Daar lag het Spaansche stoomschip „Ascori Mcndi", dat onverwachts de haven is ontvlucht, zonder toestemming tot vertrek te heb ben, en ondanks sommaties van de rivierpolitie koers naar zee heeft ge zet. Aan boerd bevonden zich, tegen hun wil, drie Nederlanders, die pas bui ten de drie-mijls-grens gelegenheid hebben gekregen aan boord van een loodsboot over te gaan. De ..Ascori Mendi" meende 6202 ton behoort aan een Spaansche reederij. Het sdhip heeft voor de regeering van Valen cia gevaren, maar na den val van Bilbao is het grootste deel der bemanning met den kapitein overgegaan naar de zijde van Franco. Juist omdat die overgang nog al eenige moeilijkheden had opgeleverd mocht het schip niet uit Rotterdam waar het 17 Augusus aangekomen was, vertrekken. Gistermiddag had de firma Sota en Aznar, die als cargadoors van de Spaansche reederij te Rotterdam optreedt, van de ha venautoriteiten opdracht gekregen, 't sch.p naar de boelen op de Nieuwe Maas 1e la ten versieepen, omdat de ligplaats in de Maashaven door ctr. ander schip moest wor den ingenomen Te omstreeks half vier arriveerden de sleepbooten en de employés der firma, de heeren Andriessen en v. d Heiden, benevens de havenloods Scheurkogel, en begaven zich aan 'boord. Nadat de sleepbooten de trossen hadden vastgemaakt, ging aanvankelijk alles normaal. Maar op de rivier geko men, hebben de opvarenden de beman ning 'bestond in totaal uit ongeveer veertig leden plotseling de sleeptrossen door gehakt en full speed ging het daarna met Je havenloods en de beide heeren van de firma Sota en Aznar, die gedwongen waren de reis mede te maken, in de richting van den Nieuwe Waterweg. Berst daohten de kapiteins van de sleep booten, dat het schip van de trossen was losgebroken, doch toen men de verbinding wilde herstellen, bracht men den sleep bootkapiteins aan het verstand, dat daarop geen prijs werd gesteld. Den loods, die van boord wilde, werd dit belet Intusschen had het schip zooveel vaart gekregen, dat het voor de sleepbooten onbegonnen werk was nog te trachten langszij te komen. Direct is een der sleepbooten toen naar den wal gegaan waar telefonisch de rivier politie en de havendienst van het zonder ling gebeuren in kennis werd gesteld. De havenmeester van Rotterdam, de heer A. Kortland, stelde zich onmiddellijk met de regeering in verbinding en uit Den Haag is daarop de order gegeven, dat de te Vlissingen gestatlonneerde mtjnenlegger ..Medusa" zoo spoedig mogellik zee moest kiezen om te trachten de drie Hollanders van boord te halen. Met groote snelheid zette intusschen het schip dat het ebtij mee had zijn tocht langs den Nieuwen Waterweg voort. Te Maassluis werd nog door een motorbootje van het scheepsagentuur Dirkzwager ge tracht om langszij te komen, teneinde de Hollanders van boord te halen, doch ook die poging mislukte. In Hoek van Holland was men eveneens gewaarschuwd. Politie en militaire politie ging aan boord van de „Reporter", een motorboot van Dirkzwager, maar ook nu vertraagde de „Ascori Mendi" haar vaart niet. Wel werd gezien, dat op de brug iemand heftig gesticuleerde, en Iets door een scheepsroeper schreeuwde, dat echter niet kon worden verstaan, doch men be greep wel, dat het de loods was, die wilde mededeelen. dat hij buitengaats van boord zou gaan. Buiten de Dieren en in het zicht van de loodsboot Pce-ch het schip de af- haalvlae. Bij de Ir-dsboot werd gestoot. en de drie onvriiwilU-'e passagiers, werden benevens drie leden der bemanning, die tegen Franco zijn, door de loodsboot over genomen Direct zette het schip de reis voort. Het ging cm de zuid en naar mocht worden aangenomen lag het in het voor nemen naar Bilbao te koersen om daar erts te laden. Het spreekt vanzelf, dat de loods Scheur kogel, door het gebeurde noval overstuur was. Hij toch is de man, die het op de rivier te zeggen heeft, maar zijn com mando's werden niet uitgevoerd. De kapi tein heeft zelf zijn schip buiten gebracht. De loods, de waterklerk B. v. d. Heiden, en de kantoorbediende A. C Aelbrechtsen, zijn met den trein uit Hoek van Holland naar Rotterdam teruggekeerd. Zoodra de ontvoerden aan wal weren gestapt, is het departement van defensie gewaarschuwd, dat toen de order aan de „Medusa" heeft ingetrokken. VAN NIEUWKOOP - Oegstgeest - Tel. 2527 5629 (Ingez. Med.) DAMRS KAPSALON, SCHOONHEIDSSALON JCPt- HET BETERE GENRE STATIONSWEG 6 c t/o. Luxor TEL. 2704 6894 Clngez. Med.) PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 SEPTEMBER. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. ten Cate, Eg.ise Wallonne: dix heures et demie. mr. E Micheltn, pasteur a la Haye. Evang. Luth. Gem.: voorm. halfelf. ds. Makkink. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Mispelblom Beijer. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrijz Kinderkerk (Gerecht 10): Nam. halfeen, dr. Boersema. Geref. Kerk In HV. (Gerecht 10); Nam. 6 uur, dr. J. G. Ubblnk van Zevenhoven Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): Voorm. halfelf, Gez. H. Mis. AALSMEER. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. leendienst. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Alkema; nam. 6 uur, ds. van der Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur. ds. van der Linde: nam. 6 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Knoppersen. Doopsgez. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. de Lange. A.AR LANDER VEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, dS. G. Th. v. Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf (H.A.) nam. lyalfacht (H.A. en Dankz.) ds. H. Mool- hulsen. ALPHEN AAN DEN RUN. 'Ned. Herv. Kerk Julianastraat)Voorm. 10 uur. ds. Sbehouwer: nam. halfzeven, ds. Soheers. Hulpkerk Gouwsluts: Nam. halfzeven, ds. de Bruin Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur de heer Slager. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf. ds. J. P. Cannegieter (H.D.). Evangelisatie (Hooftstraat iVoorm. 10 uur, d3. Remme van Amsterdam; nam. halfzeven, ds. Fokkema van Delft. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Hartkamp. Ghr. Geref Kerk (v. Reedestraat)V.m. 10 en nam. 6 uur. ds. Dubois van Oud- Be ijerland. Geref. Kerk 'Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. Mulder; nam. 6 uur. ds. Bosch Geref. Kerk (de Ruiterstr.j; Voorm 10 uur, ds. Bosch; nam 6 uur. ds. Mulder. Lokaal v Mandersloostraa'geen opgave. Martha-StichtingVoorm. 10 uur ds. Meijer. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur. ds. Kliisener; nam. halfzeven, de heer Mül'er. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. ds Pel Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam halfzeven, leesdienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur. ds. I. Voorsteegh van Den Haag; nam. 5 uur, ds. Lsrkerkerker van Bennebroek. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u-ur. leesdenst. KATWUK AAN ZEE Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds Ingwersen. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. LISSE. Ned, Herv. Kerk: Voorm 10 uur. de heer D. van der Ent Braat van Voorscho'en: nam. 5 uur, ds. A Verwaal van De Kaag Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam 4 uur, dr. Ruys. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur. ds. Ligtenberg. Oud Geref. Gem Voorm. 'ha'ftien en nam. halfdrie, leesdienst. Ned Prot Bond: Nam. 7 uur, ds. O. Westmijse van Rotterdam. NIETJWVEEN Ned. Herv. Kerk: Voorm 10 uur. ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORD WIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Siddre. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzes. ds Visser, Ned Prot Bond: Nam. halfacht. ds. Klein van Scheveningen. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur, de heer Veltkamp van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk in H.V. (Egb. de Grootstr.) Voorm 10 uur, de heer B. Visser; nam. 3 uur. leesdienst. OUDE WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf. ds. Geerllng. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 5 uur. ds. v d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm halfelf, ds. Heijn. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. A. KaTdolus van Maasland; nam. 5 uur. ds. W W. Siddré van Noordwijk-Binnen. Keikzaal: Voorm. halftien, ds J. J. Kbo's van Maassluis: nam. 5 uur, ds. Kar- dolus. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien. ds van der Loo; nam 6 uur. ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhoui'erweg)Voorm. ha'f'ien. ds. B 'oekstra; nam. 6 uur. ds van der Loo. Chr. Geref K k: Voorm hz'lftien en nam. 5 uur, leesdienst. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed HD.) en nam 5 uur. ds. For'gens Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur. ds. Houtzagers. Geref Gem (Ambachtshuis)Nam 5 uur, leesdienst. Ver van Vrijz. Hervormden (Gymn.zaal Raadhuis)Nam 7 uur. ds. R. Óldeman van Santpoort. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, dr. Woldendorp. Geref Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Voorm. 10 en nam. 7 1/4 uur, de heer Vroeg-in-de-weij van Mlddelharnls. Ver. van Vrijz. Hervormden: Voorm. halfelf, ds. G. J. W. Oldeman van Delft. NED. HERV. KERK. Drietal te Winschoten (Evang.) H. J, F. Wesseldiik te Schoonebeek, J. D Michon te 2e Exloermond en H. v. d. Loos Jr. te Lage- Zwa'uwe. GENERALE SYNODE DER CHRIST. GEREF. KERK. De slotzitting. In de te Hilversum gehouden slotzitting van de Generale Synode der Chr. Geref. Kerk. werd allereerst voortgezet de be handeling van de instructie van de Part. Synode van het Noorden inzake het Ka merlidmaatschap enz. Aan de discussie na men deel de leden ds. W. Kremer te Leeu warden, ouderling A. ten Broeke te IJmui- den, ds. W. Bijleveld te Haarlem-C, Prof. J. W. Geels en ds. J. Jongeleen, beiden te Apeldoorn en ds. J. Hovius te Nieuwe Pe- kela. De Synode besloot het rapport en be zwaarschrift van Hoogeveen uit overwegin gen van kerkrechterlijken aard terug te wijzer, naar de kerkeraden. Hierna rapporteerde ds. W. Bijleveld in zake het lidmaatschap van de Chr. Dem. Unie en de N.S.B. Nadat prof. v. d. Schuit praeadvies had uitgebracht en verschillen de leden aan de discussie hadden deelge nomen, vereenigüe de Synode zich met de navolgende conclusies: A. De beginselver klaring in het program der C.D.U. is zeer vaag omlijnd, biedt groote aanleiding tot verwarring van gedachten en tevens ruim te voor onschriftuurlijke beginselen; B. De artikelen 1, 2 en 10 uit het program laten gemakkelijk allerlei afwijkende meeningen toe omtrent Overheidsgezag en burger plicht. die tot fundaménteele dwalingen leiden; C. Art. 10 is een uitgesproken ver werping van Rom. 13 en art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis; D. Derhalve moet de kerk haar leden waarschuwen zich niet aan te sluiten bij opgemelde politieke partij en de aangeslotenen door breede en lank moedige onderwijzing daarvan terug te zien brengen. In betrekking tot de N.S.B. nam de Sy node de volgende conclusies aan: le. De beginselen van de N.S.B. zijn in het licht van Schrift en belijdenis absoluut te veroordeelen2. Het lidmaatschap van deze beweging houdt erkenning van deze beginselen in: 3e. Bewuste aanvaarding van deze beginselen ls loslating van Schrift en belijdenis en doet vallen onder verma ning en tucht der kerk. Voor de kerkelijke behandeling van bij de N.S.B. aangesloten leden, stelde de Sy node de navolgende richtlijnen vast: le De veroordeeling der genoemde be ginselen is geen reden tot tucht op alle leden der gemeente, die lid zijn van deze organisatie, die deze beginselen aanhangen zonder meer. Elk geval zal op zichzelf moeten worden beoordeeld; 2e. De tocht bedoelt, vooral ln gevallen als.de onder havige, de behoudenis en terechtbrenglng van de dwalenden. Men zoeke allereerst en vooral in een samenspreking over de beginselen de kracht van de tucht; 3e. In voorkomende gevallen houde men er ook rekening mee of leden der gemeente ln woord en daad propaganda voeren voor bedoelde beginselen, ja dan neen; 4e. Mocht men als gevolg van begonnen tucht oefening zich als lid van genoemde orga nisatie terugtrekken, dan staat het den kerkeraad vrij een persoonlijke schrifte lijke verklaring te vragen van de zoodanl- gen of zij met de beginselen gebroken heb ben; 5e De tuchtoefening ga uit van de gedachte dat het lidmaatschap van bedoel de organisatie ook verantwoordelijk stelt voor de propaganda van de beginselen daarvan. Ds. P. J. de Bruin van Veenendaal bracht hierna namens een daartoe benoemde commissie rapport uit over een vraag van de gemeente van Veenendaal, ondersteund door de classis Utrecht: „Om de Generale Synode te verzoeken een commissie te wil len benoemen om te onderzoeken wat art. 36 der Geloofsbelijdenis volgens de bedoe ling der vaderen van de Overheid elscht." De Synode willigde dit verzoek ln en benoem de tot deputaten: Ds. W. Kremer, ds. J. Hovius, ds. P. J. de Bruin en ouderling J. v. d. Meer van Aalsmeer, waaraan prof. J. J, v. d. Schuit als adviseur werd toege- voegd. Naar aanleiding van een Instructie van de Part. Synode van het Noorden om het door een vorige Synode genomen besluit ln betrekking tot de uitzending van pree- ken door de radio op Zondag terug te ne men en deputaten te benoemen voor het contact met de N.C.R.V., sprak de Synode na ernstige overweging met meerderheid van stemmen uit, op Zondag geen preeken vanwege de Chr. Ger. Kerk uit te zenden. Tot deputaten voor het contact met de N. CR.V werden benoemd de heeren prof. J. W Geels, ds. M. Holtrop, ds. W. Kremer, terwijl ds. C. v. d. Zaal, lid van het hoofd bestuur der N.C.R. als adviseur aan de putaten werd toegevoegd. Naar aanleiding van een instructie van de classis Den Haag In betrekking tot de haardracht van vrouwen en meisjes, sprak de Gen. Synode zich als volgt uit: „De Gen. Synode waarschuwt ten sterkste te gen wercldgel!)kvormigheid, waartoe het afknippen van haar behoort". De heeren ds. L. H. v. d. Meiden, ds. J. Jongeleen, ds. W. Kremer, ds. R. F. Slui ter. en de ouderlingen B. Nederlof en J. O. Vermeer, waaraan prof. J. J. v. d. Schuit als adviseur was toegevoegd, werden her benoemd als deputaten tot formuleering DENATURATIE ERWTEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denatura'ie-vergoe- dlng voor erwten van oogst 1937. welke zijn gedenatureerd ln het ttidvak van 30 Augus tus 1937 tot en met 4 September 1937 zal bedragen f. 1 35 per 100 K G., indien het betreft door hande'aren gedenatureerde groene erwten weilke voldoen aan het voor. loopig vastgestelde standaardmonster van kwaliteitsklasse C en 0.85 per 100 K.G.. In dien het door telers gedena ureerde voeder erwten betreft. 6971 HAARLEMMERMEER. ERNSTIGE AUTO-BOTSING. Drie gewonden. Od het kruispunt van den primairen Kruisweg en den Aalsmeerderweg alhier had een ernstige botsing plaats tus- schen een blormenauto, bestuurd door den heer W. uit Den Helder en een personenauto afkoms'ig uit Alphen aan dsn Rijn, bestuurd door den heer A. J Dekker. Evangelist aldaar, met als mede- Inzittende de heer C. v. Gaaien, voorzitter der Evangelisatie te Alphen. De botsing werd veroorzaakt doordat W. aan D. geen voorrang verleende. Ds schok was zóó hevig, dat de bloemen- auto met een gewe'digen 'slag omsloeg en totaal werd vernield, terwijl de bestuurder aan een zijner handen en de naast hem gezeten eigenaa- van de auto. de heer H„ in zijn gelaat werd gewond. Zij zaten zoo danig tusschen de stukken en brokken van de auto bekneld, dat ze niet dan met moeite daaruit bevrijd konden worden. Het mag een wonder heeten. dat beiden er nog zoo goed zijn afgekomen. Ds bestuurder van de personen-auto gekomen nabii het kruispunt, waar het uit zicht door geboomte eenlgszins belemmerd wordt merkte het gevaar od en gaf vol gas teneinde te trachten met groote snel heid er nog voorbij te komen, he'geen ech ter niet meer gelukte. De auto maakte door a- botsing en slag om. reed met de ach'er zijde door een nabij een woning staand hek en botste daarna met kracht tegen den gevel van het huis op. De heer D. is ver- mo'deüjk met zijn borst tegen het stuur rad terechtgekomen, waardoor hij inwendig werd gekneusd. Dr. O. uit Aalsmeer was spoedig ter p'aatse en constateerde om dat hij eon of meer ribben gebroken of ge kneusd had Mot een andere au'o werd hij naar zijn woning in A'lphen aan den Rijn gebracht. De heer v. G. kwam er met een paar lichte kwetsuren af Ds politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. De vernielde bloe- menau'o werd met e?n kraanwagen naar de gemeentewerf gebrach', terwijl de andere wagen later op„sleeptouw werd genomen naar Alphen aan den Riin. Een mooie prestatie. Het Hoofddorpsche Fanfa'.'evezelschap „Excelsior", dat op 8 Augustus 1937 te Velp twe? prijzen behaalde, ontving dezer dagen bericht dat het korps bovendien nog een eere-prlis had verdiend. Voor ..Excelsior' een mooi succes! Inschrijving van leerlingen voor den nieuwen cursus op Dinsdag 7 September 1937, nam. 7.308.30 in de school Voor straat 47. 6954 Aanvang der lessen 4 October. HET BESTUUR. KATWIJK AAN ZEE. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. School IV Remisestraat, hoofd de heer J. Volbeda ls benoemd de heer B. J. Timmer man te Voorburg. Tot de Ohr. Kweekschool te Leiden zijn, na aanvullend en voortgezet examen toege'aten de dames W. den Duik en Gr. Ouwehand, belden leerlingen van de Ohr. Ulo-school alhier, hoofd de heer F W. A Eikerbout OEGSTGEEST. ORANJEFEEST AAN DEN MORSCH. Een opgewekte viering. Dat de viering van den verjaardag van H.M. de Koningin behalve in het centrum der gemeente, ook aan den Hoogen Morsch zou worden georganiseerd, was bi) vele in woners reeds bekend. Immers ten tijde van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana is ook in dit deel der gemeente een vereenl- ging opgericht ter viering van herdenkings dagen van ons Oranjehuls. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6'/i uur nam. Leger des Heils: Moederdag. Samenkom- sen te 7>/i en 10 uur voorm. en 3'/i en 7'/, uur nam. Morschweg 59: Bijbellezing 5 uur nam. Riiswljk: Wielerwedstrijden, 2 uur nam W. de Zwljgerkerk (Gem. Gods)Spreker P. v. d. Woude; 8 uur nam. van het conceptantwoord aan de Gen. Sy node der Geref. Kerken. Hierna werd de rondvraag gehouden. De voorzitter sprak woorden van dank aan de praeadviseerende hoogleeraren, de leden van het moderamen en de gemeente van Hilversum, die allen hebben bijgedragen tot het welslagen van den goeden gang van zaken. Bovenal bracht spr. dank aan God, die de leden der Synode wilde bewaren en bekwamen. Spr. las enkele Schriftgedeel ten uit 1 Cor. Ps. 46 en Openb. 22 en sprak naar aanleiding daarvan een toepasselijk woord. De assessor, ds. M. Holtrop van Hil versum. dankte namens de Synode den voorzitter voor zijn voortreffelijke leiding en bad hem Gods zegen toe. Namens de hoogleeraren voerde prof. v. d. Schuit het woord, die mede namens het Curatorium den voorzitter dankte voor zijn leiding en de leden der Synode voor hun arbeid. Tenslotte sprak ouderling B. Nederlof van Rotterdam nog enkele waardeerende woorden. De voorzitter dankte allen voor hun goede woorden en constateerde dat deze Synode zeer gewichtvolle zaken haar beslag heeft doen krijgen. Na het gemeenschappelijk zingen van Ps. 25 2 en dankgebed door ds. v. d. Mel den, werd de Generale Synode gesloten. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam, „De vluchteling van het Duivelseiland" Woensdag- Donderdag- en Zaterdagmid- dag 2 uur Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Schuldig". Woesdag- en Zaterdagnarn. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Ben Hur". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Sjanghai". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De hel der dobbelaars". Zondag van 4 tot en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam te 2'/i uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee): „De trek naar het Westen", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor «Doedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 tm. Vrij dag 10 September a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, De Graaff, De Jager en Jasperse. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. Zoo is dan gisteren door de Juliana- vereeniging aan den Morsoh het eerste Oranjefeest gevierd. Een flink terrein achter de Chr. School gratis beschikbaar gesteld, gezamenlijk aanpakken voor het in feesttooi brengen en voor den avond een gratis aangeboden verlichting. Ziedaar de bewijzen van saam- hoorigheidsgevoel Des middags zijn er wedstrijden gehou den waarvoor zich een groot aantal deel nemers (stexs) had aangemeld. Het was er een gezellige drukte, verhoogd door de komst van den burgemeester, den heer A J. van Gerrevink met zijn echtgenoote. Na ontvangst door het bestuur, heeft de Burgemeester een feestrede uitgesproken, waarin hij o.m. zich uitsprak voor een hechte eenheid voor Oranjefeestviering van alle inwoners der gemeente te samen. Toch verheugde hij zich dat de bewoners van dit gedeelte der gemeente zich zóó Oranjegezind gevoelen, dat tot oprichting van de Julianavereeniglng was besloten. Groot was de belangstelling; er heersch- ten een opgewekte feeststemming en een hechte eensgezindheid onder de bezoekers van het feestterrein, dat aan den ingang feestelijk met Oranje was versierd. Van bijna alle huizen wapperde de driekleur. De uitslag der wedstrijden ls als volgt: De wasch ophangen voor meisjes: 1. Mathilda van Noord; 2. Klaasje Rijsdam; 3. Martiha v. d. Steen; 4. Corrie Poel Ad. Estafette loop voor meisjes: 1. Gé van Til! 2. Marietje Rijsdam; 3. Truus v. d, Steen; 4. Sisca Langver; 5. Cor Koolloos. Stoelendans voor dames boven 16 jaar: 1. Mej. Zwaan; 2. mej. L. v. Noord; 3. mej. J. v. d. Werf; 4. mej. M. Mechelse. Ringsteken op rijwielen voor dames: 1. mej. M. v. Leeuwen; 2. mej. L .v. Noord; 3. mej. N. v. Rij; 4. mej J. de Pree; 5. me). A. Tijssen. Voor de versleringen werden prijzen toe gekend aan: 1. mej. L. v. Noord; 2. mej L. Sirag; 3. me], N. v. Rij; 4. mej. A. v. Rij. Vliegeren voor jongens: 1. Chr. Endeveld; 2. J. Koolloos; 3. G. Boogaards; 4. C. Endeveld; 5. S. Hoogstraten. Ringsteken op rijwielen voor jongens: 1, J. v. d. Mey; 2. Jan Uittenbogaard; 3. J. Zijlstra; 4. A. Verboom; 5. U. de Haas; 6. J. Langver. Voor de versleringen werden prijzen toe gekend aan: 1. Jan v. Rij; 2. J. Zijlstra: 3. C. v. Leeuwen. Tonnetje rijden voor jongens: 1. Henk v. Noord; 2. Joh. v. d. Mey; 3. N. v. d. Mey; 4. Theo Zandbergen; 5. G. Tolsma; 6. W. Verboom 7. Dirk v. Leeuwen. Zakloopen voor jongens: 1. D. Koolloc*: 2. B. Gravenkamp; 3. R. Zijlstra; 4. H. Zandbergen; 5. W. v. Noord; 6. K. Zand bergen; 7. L. Hoogstraten; 8. H. v. Leeuwen. Torücnuppelen1. N. J. v. Noord: 2. G. Nagtegaal: 3. A. Koerten; 4. L. Rijsdam; 5. J. Brussee. Het avondfeest op het grandioos verlich te terrein werd geopend door weth. van Egmond met een korte- toespraak. De be langstelling hiervoor was overweldigend. De R.K. Harmonie „Triumph" verleende medewerking onder leiding van den heer Corn, den Haan. Na het spelen van het Volkslied kwam er direct een opgewekte stemming in, die ons weldra deed herin neren aan de aloude Drie Octoberfeesten. Het eenige verschil was dat er hier om de feestelijk versierde muziektent nog geen .hosvlonder" was aangebracht, doch dJt heeft aan de vroolijkheid geenszins 3f- breuk gedaan. In gepaste vroolijke stemming is hier hel avondfeest gevierd waaraan liefst geen einde mocht komen. Jong en oud heeft daaraan mede gedaan De „Oranje Morsch" is wakker geworden- Ook het bestuur van de Oranjevereeni- ging was ultgenoodigd. De voorzitter van de Julianavereemgm» heeft een welverdiend woord van dan* gesproken tot het Harmomlecorps dat aa" het welslagen van dit feest zoo kracht dadig heeft medegewerkt. 9—*

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6