CORRESPONDENTIE RAADSELS ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes en -neefjes, Daar ben ik nu, de Raadseltante, die steeds een „raadsel'' was. Daar zie je me nu en weet jullie mijn naam:: de onthul ling heeft plaats gehad! Eindelijk! hoor ik velen zeggen. Want als Je vol ongeduld en nieuwsgierigheid bent, dan lijkt 't wachten lang! Kijk me nu maar goed aan en dan ook mijn naam. dien jullie wel grappig zult vinden. En dan ben ik benieuwd, of jullie allen op de enveloppe, mijn naam zonder fouten zullen schrijven. Als je het nu de eerste maal goed doet, schrijf je er de vol gende keeren ook geen fouten in, dan zit het meteen vast in je hoofd. Dus: je best er op gedaan In je brieven blijf lk natuur lijk je Tante, nu gelukkig een bekende Tante, hè? Nu kijk ik al verlangend uit naar jullie brieven, wat jullie „mij over mij" te vertel len zullen hebben. En wat zeggen jullie er wel van, dat jullie allemaal tegelijk een Dortret van mij cadeau hebben gekregen? En kloppen jullie hartjes (harten!) nu rustiger, nu je niet meer zoo vreeselijk nieuwsgierig behoeft te zijn? Vertel me dit alles maar gauw in je briefjes. „Mooi weer geweest Zondag", zegt mijn barometer. Dat was wel erg erg prettig, dus zal lk met het niet-prettlge„minder brie ven dezen keer", ook tevreden moeten zijn! En zijn jullie weer allen aan de school gewend? En weer gezellig temidden van al ie schoolkameraadjes? En dan hebben jul lie daartusschen door zeker heerlijk Koninginnedag gevierd. Het was zulk mooi weer. een echt Oranjezonnetje. De zon kan gelukkig niet anders dan lachen op zulke dagen tegen al die vroolijk wappe rende vlaggen. Wie heeft er aan een op tocht of spelen meegedaan? Dat hoor ik zeker ook. En nu ga ik de briefjes beantwoorden. Annie Schipper. Dat dacht ik wel. dat je de school ook weer prettig zou vinden. Het geeft ook echt gezelligheid, allen weer bii elkaar te zijn in de klas. Rie Develing. Wat aardig heb je je brief versierd met plakseltjes. Heb jè je raadsel zelf bedacht? Alida van der Holst. Ja. als je veel uit bent. lijkt de vacantie nog gauwer om te vlieeen Nu kun Je er moeilijk nog een va cantie thuis aan vast geplakt krijgen! Maar Je had het toch niet anders gewild, denk ik. Heerlijk voor je. dat je nog naar Oister- hout vine. Dank voor Je raadsels. Lydia Botermans. Ik begrijp, hoe mooi Je dat vond. vlak bij die groote vliegmachi nes te zijn. Nu kon je goed zien. dat er veel - menscben kunnen in de F. 36. wat je haast niet eelooven kan. als je haar als een vogel in de '"cht ziet. Ik bezichtigde dezen zomer ook inist deze machine, toevallig, hè? Jannle van Biezen Ik ooen je brief, en daar ligt ineens een kiekje in mijn schoot! Hartelijk dank voor deze verrassing Prach tig is ie fiets versierd, een erg aardig idee, het geheel. En ik dacht niet. dat je al zoo'n lanc raadselnichtje was. Bèn je zoo groot, of Hik je zoo groot in deze kleeding? Triintie van den Bosch. Jij woont op een aardig punt. Ik hoop met je. dat het Prinselijk jacht, ook eens bij jullie langs komt. Ja. de Prinses heb ik meermalen ge zien Nu. als ie een keer „Piet-Hein" on een jacht ziet staan, dan weet je het. Dank voor ie 2 aardige raadsels. Coba Verlind. Gelukkig, dat het met Pim weer achter den rug en in orde is. Had je ook een pretti<*en Koninginnedag? Liesie van Driel. Wat leuk. dat je je raadselneefje Jaap Kruit in Vlaardingen ontmoette. Dus je hebt een heerlijke va cantie achter je. Voor mil gezellig, dat je weer present bent. Vond je de wedstrijden mooi oo 31 Aug.? Aardig postpapier, dat stelt zeker de Rattenvanger van Hameln voor? Lenie Brocaar. Tjonge, tjonge, wat heb ie veel gekregen op je verjaardag. En ik zie. je wensch is vervuld. Natuurlijk heb ik dit ook stilletes meegewenscht! En lk vind ie postpapier echt aardig, grappig en teceH'k mooi, met het gouden kartel rand! p. Jo Drabbe. Dus nu geniet je goed van je zwemabonnement. En heb je niet al te veel gesprongen van blijdschap, vóór het krantie kwam, en nu het er is? En ben je nu voldaan? Jack en Suze de Geus. Nü werkte het weer gelukkig wel mee. het was een prach tige Oranje-dag. Hebben jullie ook mee gedaan aan het feest in de straat, en ge noten? Jo Outshoorn. Prettig, dat je me toch nog vlug een woordje hebt geschreven. En ben je nu begonnen op de vakschool? Marietje Prenen. Dus ik heb je naam goed geraden. En je behoort nu nog bij de kleineren. Tot hoelang? Vertel me dat maar. Ben je zoo knap op school, dat je nu al naar de 6e klas gaat? Je lijkt me een vluggerd. Tine Verbiest. Leuk, dat je volgend jaar ook mag leeren zwemmen. Het is maar wat gemakkelijk, als je het kunt. En bo vendien heerlijk en gezond. Prijna Slootweg. Zoo, nu weet ik ten minste, bij welke groep je thuis hoort. Je stuurt me aardig postpapier. Ebt zien de „Prijna's" elkaar vaak? Anny Boekestein. Zoo, zoo. daar kijk ik van op, dat je al in een betrekking bent. Dat is vlot gegaan. Vind je het prettig? Je begint frisch na zoo'n heerlijke vacantie. Wat ben je verwend op Je verjaardag. Je postpapier vind ik heel mooi. Nu heb je het druk met je cursus er bij. Dus Wim en Cor Bekkering ken je goed. Gretha en Wim de Graaf Dat was nog een leuk dagje aan het eind der va cantie. Durfde Rietje goed op de roltrap? 't Is makkelijk, hé, als de trap het werk voor je doet! Wat 'n schrik voor je Groot moeder. Gaat het alweer beter? Gerrie Keinemans. Nee, zóó was het niet moeilijk voor Je. in Katwijk te komen, 't Leek me, om te fietesen, voor Jou ook erg ver. Ook prettig feest gehad? Cobie Lindhout. Zoo had je toch nog net genoeg raadsels, om bij de goede op lossingen te staan. Heb Je ook meegedaan aan het Oranjefeest? Rietje Kettenls. "k Ben blij. dat je weer beter bent. Jammer, dat je nu het tuinfeest misliep. En nü is dan de lang verbeide Zatardag er hè! Er zat er maar weer eentje in je brief, begrijp Je me? Jopy Hofstra. Dat eekhoorntje was verre van schuw; leuk. dat je het zoo be drijvig bezig zag. En ben Je blij. me nu beter te kennen? Dank voor je raadsels. Henny Hoogstraten. Wat ben ik blij, dat het weer jou zoo goedgezind is geweest. Je hebt net het beste weekje uitgezocht, hoor. Elly Schophuizen. Wat gezellig, dat de heele familie weer compleet is. En hoe vind je het. nu meer van je Raadseltante te weten? Kun jij mii ook niet eens „Potje- verf" leeren? Je hebt het schrijven niet verleerd in de vacantie. hoor; 't was keurig. Trijntje Bergman. En steekt Je gezicht niet af bij je klaszenooten;. Je zult wel donkerbruin verbrand zijn na zoo'n langen zeetijd. Het Koninglnnefeest in Katwijk was zeker de moeite waard. Jan Ravensbergen Ik begrijp best. dat Je wel eens geen tijd hebt, met je werk. Nu heb je me toch even goedendag gezegd, dat is al prettig. Leendert Ravensbergen. Hebben jullie mooi gezongen od Koninginnedag? Dus je krijgt het wat drukker, met huiswerk er bij Wat zorg jij toch goed voor mijn raad- selvoorraad. Jaantje en Letta Vet. Gelukkig weer in ons kringetje terug. Jullie Oom had zeker heel wat te vertellen. En wat heeft hij jullie laten genieten. Nu behoef ik jullie niets meer uit te leggen, want nu bestaat het geheim niet meer! Krijg ik ook weer de opossingen van de raadsels volgende week? Er was nu maar 1 oplossing bij. Hendrientje Blotkamp. Je had toch nog genoeg goede oplasingen, al heb je er dezen keer dan bii moeten zuchten! Wat een onverwacht pretje was dat nog voor jullie. Maar nu is het toch heuseh uit met de vacantie! Alida Stikkelorum. Dat is een bijzon dere dag bij jullie, die zesde September. Vindt Koosje het fijn. naar school te gaan? Neen, ik zou ook niet twijfelen aan jouw overgang. Feliciteer Moeder van mij. Toos en Beppie Bouter. Heb ik jullie zoo laten zwoegen afgeloopen week op de raadsels? Jullie hadden er toch genoeg, hoor. En jullie hebben nog fijn geprofiteerd van 't mooie weer. Na 15 September krijg je het druk, Toos. Tine van der Pot Je hebt nu dus je intrede gedaan op de vakschool. En over 2 weken hoor ik dan zeker, hoe je het vindt. En dat zal wel prettig wezen. Dank voor je raadsel en anekdote. Abraham Fakkel. Je aardige teeltening vertelt me juist nog van vacantie-genoe- gens, hè, vóór we er afscheid van nemen voor een jaar. Aardig bedacht, me nog even aan dit alles te laten terugdenken. Dank je wel. Lena Prevo. Je krijgt weer een pluimpje, dat je zooveel raadsels goed hebt. Als die hoed maar niet te vol wordt, als het zoo door gaat! En het is zeker ook prettig in de nieuwe klas? Jan Bronsgeest. Voorloopig ben je dan toch maar goed af met jè horloge. En nu gaat er onder schooltijd zeker wel eens een steelsche blik naar toe? Dat is nu ook zoo fijn en gewichtig, om zélf den tijd te weten. Wim en Cor Bekkering. Je bent zeker op de. M.U.L.O. school, Wim? En daar schiet Je al weer aardig op. En nu afscheid genomen van de vacantie. En ook van de wandelclub? Marietje Laman. Ja, Marietje, je mag toch de oplossingen er bij insturen, al heb je 't raadsel zelf opgegeven. Maar die laat je natuurlijk niet meetellen; je zorgt even goed nog voor 4 andere oplossingen Je kunt nu zeker al goed fietsen, nu Vader zooveel met Je oefent. Ik zie, dat het nóg niet uit was met de vacantiepret. Groeten aan Je broertjes. Nu heb lk weer met jullie gepraat, op onze manier dan. onhoorbaar, hè! En heb ben jullie mijn portret en mijn naam nu goed bestudeerd? En wie wil de Raadseljeugd nog eens laten lachen met aardige anekdoten? Tot de volgende week weer. Nu popel ik van verlangen naar jullie brieven! Allen harte lijk gegroet door jullie Raadseltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Jannie de Neef. Verborgen kleedingstukken. Vera Jos; Do Hem ver; Nel Ma pa kt; Anna Jopvod; Han Mechdt. n. Ingezonden door Alida van der Holst. Wie heeft een voet maar zonder teenen? III. Ingezonden door Jettie de Bree. Ben bekend spreekwoord: T.hvoe.b. d d.1.e m.h. .n. IV. Ingezonden door Gretha de Graaf. Mijn geheel is een plaats in Friesland van 9 letters. 2. 3. is een soort slee 1. 2, 2. 3 heb je op ie hoofd. 4. 5. 6. 7. 8 is een riviertje in de Betuwe 8, 9 is een voeg woord. 9. 8. 4 is een meisjesnaam. V. Ingezonden door Jannie en Wouter van Kampenhout. Het fladdert en komt toch niet van zijn plaats. VI. Ingezonden door Willy van Rijn. Welken s1 ag hooren wij altijd van boven komen? VEE. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Ben dokter schreef zijn patiënt voor; de kop van ln paling, het binnenste van 'n kip en de staart van een nachtegaal. De dokter bedoelt? vul Ingezonden door drietal van Vliet. Aal en Boukje kochten voor Moeders verjaardag een geschenk, dat f 1.98 kostte; ze betaalden met 2 geldstukken en kregen 2 geldstukken terug. Welke geldstukken waren dat? Ingezonden door Lydia Botermans. Bij de dierkundeles. Meester: „Jan, waarom laten de honden hun tong uit hiun bek hangen, als ze hard lo'open?" Jan: „Om een tegenwicht te geven voor hun staart, Meester".

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18