BINNENLAND Ons Kort Verhaal LEfDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 4 September 193? In de nachtexpress Wat bekende adverteerders doen. |MJN/TrMITTHEN^| Het politiewezen ten plattelande Ie wijziging der organisatie gewenscht? Gisteren hield de Nederlandsche vereenl ging voor Gemeentebelangen haar jaarver gadering te Middelburg onder voorzitter schap van den heer mr. van Oppen, oud burgemeester van Maastricht en vice- voorzitter der vereeniglng, zulks wegens ontstentenis van den algemeenen voorzit ter. mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester van den Haag. die ongesteld is. De vergadering herkoos bij acclamatie tot bestuursleden de heeren mr. J. M. J E. Heerkens Thijssen en Ulbo J. Mijs. De voorzitter bracht speciaal dank aan den heer Mijs voor zijn arbeid als secretaris. Bij een voorstel tot wijziging der Statu ten werd de zetel der vereenlging verplaatst van Utrecht naar Den Haag en besloten het aantal bestuursleden op hoogstens 9 te brengen In verband met dit laatste, dat het mo gelijk maakt steeds den voorzitter der examen-commissie als bestuurslid zitting te dosn nemen, werd de huidige voorzit ter, jhr. dr. C. C. C Quarles van Ufford burgemeester van Apeldoorn in het bestuur benoemd. Hiermede was het huishoudelijke gedeel te afgewerkt en na een korte pauze werd behandeld de vraag: Is wijziging der organisatie van het politiewezen ten plattelande gewenscht? Over deze vraag waren praeadviezen uitgebracht door de heeren Th. P. J. Eisen, burgemeester van Naaldwijk en W. H Schreuder, commissaris van politie te Am sterdam. De conclusie van deze praeadvie zen gaven we reeds. Van de gelegenheid om over de praead viezen het woord te voeren, werd het eerst gebruik gemaakt door den heer J. C. Bau- mann, burgemeester van Overschie. Deze wees op de zijn Inziens verkeerde gevolgen van het standpunt van den heer Schreuder. Een bezwaar is dat de rijkspolitie zal ko men ln kleine gemeenten, waarvan de aard der bevolking haar totaal onbekend te: verder dat men een slag ln het aange zicht zal geven aan de zelfstandigheid der gemeenten; te meer aan den burgemeester ln zijn kwaliteit als hoofd der politie. Ook het dooi- de adviseurs aangehaalde rap port-Welter erkent, dat men de gemeente lijke autonomie niet mag aantasten De beide heeren komen naar aanleiding van de algemeene politie in den Napoleonisti- schen tijd tot zeer afwijkende beschouwin gen. Aan een burgemeester worden toch even goed eischen gesteld als aan een hoofdcommissaris of commissaris van politie. Volgen spr. zou de instelling van een rijkspolitie falen, als niet een voldoende aantal manschappen in een gemeente zou worden benoemd. Zeker kan onderlinge samenwerking tusschen gemeenten in deze toe te juichen zijn. Er is ten opzichte van de opleiding van de gemeentepolitie ten plattelande en van het bijhouden van hun politiekennis toch den laatsten tijd heel veel gedaan. Zoo zijn er OA. herhalingscursussen ingesteld. Het Is beter de politiek hier niet bij te halen zooals de heer Schreuder ten opzichte der burgemeesters heeft gedaan. Ook een commissaris van politie versmaadt bij sol licitatie enz. politieke invloeden niet. Dit gaat trouwens volgens spr., langs het feite lijke onderwerp heen. Uit eigen ervaring kan spr. mededeelen, dat de taak van hulpofficier van justitie voor een burgemeester in een niet te groote gemeente geen bezwaar oplevert. In ieder geval Is het tweede praeadvies een bewijs, dat de plattelands-burge meesters goed op hun zaak zullen moeten letten. Maar spr. stelt nog de vraag hoe de inleider denkt over het capltulantenstelsel en hoe over het benoemen van Rijksveld wachters tot hulpofficier van justitie. Dat de verhouding met de maréchausée vaak beter is dan met de Rijksveldwacht, komt zi. omdat deze laatste wel eens minder ontwikkeld zijn. Koninklijke familie ie Kampen H.M. de Koningin bezichtigt de ..Piet Hein" en maakt er een tocht mede Geheel onverwacht zijn gister middag tegen halfzes H.M. de Ko ningin, Prinses Juliana en Prins Bern- hard te Kampen aangekomen, alwaar Hare Majesteit de „Piet Hein" kwam bezichtigen. Het jacht had reeds sinds gistermorgen half tien aan de IJssel- kade gelegen. Den geheelen dag ston den drommen belangstellenden de komst van de Koninklijke Familie af te wachten. Onder luid gejuich der menigte be gaven de vorstelijke personen zich aan boord. Na een korte bezichtiging ver trok het jacht voor een tocht. De auto's bleven op de kade staan. Na een tocht van drie kwartier op den IJssel in de richting van het Ke- teldiep, kwam het jacht terug. Het aantal belangstellenden was inmiddels grooter geworden. Onder luid gejuich betrad de Koninklijke Familie de kade om weldra weer in de auto plaats te nemen en den terugtocht naar Het Loo te aanvaarden. In de stad reed de auto zeer lang zaam, hetgeen door de bevolking zeer werd gewaardeerd. Hartelijk Wuivend verlieten de Vorstelijke Kampen. De Heide-Maatschappij vergadert Beteekenis voor onzen landbouw In de 49ste algemeene vergadering van de Nederlandsche Heidemaatschappij, die gisteren in Enschede gehouden werd en waarvan wij gisteren een verslag geplaatst hebben, werd nog besloten, dat de aftre dende bestuursleden, de heeren jhr. W. H. de Beaufort, mr. J. F. baron van Haersolte, mr. J. C. A. M. van de Mortel en H. D. Louwes, werden herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. W. J. J. baron van Nagell, werd gekozen Jhr. G. F. van Tets van God- schalxoord. De commissie voor het nazien van de rekening over 1936 rapporteerde dat deze in uitstekende orde was bevonden. Dr. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw schetste de groote beteekenis van de Ned. Heide Mij. voor den Neder- landschen landbouw. De Heide Mij. wacht nog een groote taak op het gebied der ont ginningen en verbetering van cultuurgron den. Drie zaken noodzaken hieraan bijzon dere aandacht te besteden, nl. 1. de uit groei van den boerenstand: 2. een blijvende werkverruiming wordt hierdoor op het platteland geschapen: 3. de economische weerkracht werdt. er door versterkt in tijden van gevaar. Nog steeds zijner groote uitgestrektheden woeste grond, welke op ontginning wachten. Ontwatering, ruilver kaveling en draineering kunnen bovendien Door J. P. BALJÊ. Bernard Prins was om 8 uur 's ochtends uit Rome vertrokken en toen hij tegen vie ren, na een wel lange maar mooie trein reis langs de kust, in Genua aankwam, was zijn eerste werk, een plaats te gaan be spreken in den nachttrein naar Bazel. Hij moest den volgenden avond in Ostende zijn, en in Bazel zou hij juist aansluiting kunnen krijgen. „Vol, meneer!" zei de beambte, spijt me. Of wacht u eens.ja, er is nog één plaats. Als u de coupé wilt deelen met een ander. Dan kunt u bed 8 krijgen." Bernard Prins keek ontevreden. Ellen dig, dat die reis zoo plotseling was opge komen. zoodat hij niet van te voren een plaats had kunnen bespreken. Samen met een vreemde in een coupé, dat lokte hem niet aan. „Wie heeft bed 7?" vroeg hij. De beambte keek het even na. „Signor Romano Battesti uit Florence", antwoord de hij. Een Italiaan dus. Enfin, vooruit dan maar. Hij had geen keuze. Om even voor achten zou de nachtex press vertrekken, en hij besteedde de paar personen Invoer van vleesch uit Denemarken Minister licht regeeringsbesluit nader toe De tweede debater deheer W. H. Drost, burgemeester van Kwadijk, wees er op, dat de afdeellng Noord-Holland van de Ver eeniglng van Nederlandsche gemeenten veel doet om verbetering te brengen in de onderlinge samenwerking der gemeenten, ook door het inrichten van veldwachters- cursussen, besprekingen van zaken betref fende de politie en opwekken van belang stelling bij de burgemeesters voor hun politioneele taak. Alle plattelands burge meesters moesten tegen het betoog van den heer Schreuder komen getuigen met de woorden: Het is niet waar. De heer Tekelenburg bracht hulde aan de beide adviseurs, van wie z.i. de heer Elzen echter de burgemeesters wel op een wat te hoog voetstuk heeft geplaatst ter wijl de heer Schreuder zich te veel aan de Rijkspolitie hield. Het hangt toch bij beide functies, burgemeester of hoofd der politie veel van den persoon zelf af. De bevolking zoekt steun, waar zij zich het veiligst acht. Het gaat er alleen om of de politie goed ls en niet onder wie zij berust. Voor het standpunt van den heer Elzen voelt spr. niet veel. Hij ziet daarin een scheiding van tafel en bed. De heer Schreuder komt tot een volledige scheiding en dat acht spr. thans beter. Doch wel stelt hij nog de vraag hoe de heer Schreuder zich, de in- lassching van het gemeentebestuur denkt en wat hij bedoelt met bezuiniging, die men toch niet te allen tijde kan afkeuren. Aan den heer Elzen vraagt spr. hoe hij zich een tijdelijke proeve in enkele gemeenten beneden 50.000 zielen denkt. De Minister van Economische Zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Weitkamp betref fende den invoer van rundvleesch uit Denemarken nog medegedeeld, dat het hem bekend ls dat het besluit der regee ring om voor 1937 een invoer van 3.600.000 K.G. rundvleesch uit Denemarken tce te staan in landbouwkringen tot critiek aan leiding heeft gegeven. De Minister is ter nadere toelichting van het bedoelde besluit der regeering bereid mede te deeïen, dat het toestaan van dezen Invoer oorzaak vond in den wensch om tot een verruiming van de handelsbetrekkingen tusschen Denemarken en Nederland te geraken, waardoor een aanzienlijke uitvoer van Nederlandsche producten, met name ook van sierteelt producten. mogelijk werd. De regeering verwachtte daarbij, dat de Nederlandsche rundvleeschmarirt voldoende stabiel zou blijken om dezen invoer, welke ten slotte r.iet meer bedraagt dan 1 pet. van de to tale vleeschconsumptie in 1936. te verdra gen, welke verwachting blijkens het marlet- verloop gedurende den laatsten tijd niet ongegrond is geweest. Gezien het geringe percentage, dat de onderhavige invoer van de totale vleesch consumptie uitmaakt kan in dezen niet van een maatregel gesproken worden, die het landbouwbedrijf ln ongunstigen zin zou kunnen beïnvloeden. Voorts geeft de Minis ter als zijn meening te kennen, dat. hoe zeer hij zich ook er van bewust is, dat de inkomsten In den landbouw in vele op zichten nog onbevredigend zijn, hij een zoodanigen maatregel onder bepaalde om standigheden gerechtvaardigd zou kunnen achten, n.l. indien daarmede belangen van andere deelen van het nationaal bedrijfs leven in belangrijke mate zouden worden bevorderd, en zeker indien daaTtoe sier teeltproducten behooren welke kunnen worden geacht een onderdeel van den landbouw uit te maken. De Minister is eveneens van oordeel, dat niet getracht moet worden de bedrijfs resultaten van de slagers te verbeteren door maatregelen, wellje de prijzen der koeien omlaag drukken. stand brengen. In dit verband wees spr. er cp, dat de graanoogst nog ctoeds een zwak punt is voor Nederland. Samenwerking tusschen overheid en Ned. Heide Mij. ls dringend ge wenscht. Spr. deelde tenslotte mede. dat de minister van economische zaken thans niet aanwezig kon zijn. De minister hoopt ech ter de volgende vergadering bi] te wonen. De directeur van het staetsboschbeheer, dr. van Steyn. zeide steeds te zullen stre ven naar een zoo goed mogelijke samen werking. De heer J. H. van Heek. Enschede, richtte woorden van hulde tot dr. Lovlnk voor hetgeen deze cok ln het verleden voor de Ned. Helde Mij. heeft gedaan. De heer Jordens. Deventer, bepleitte openstelling van de landgoederen voor de leden der Ned. Heide Mij. De voorzitter zegde onderzoek toe. T entoonstelling „De Periodieke Pers" een groote verruiming in cultuurgrond tot uur die hem restten om te eten. en nog - I 1 even door de nauwe, drukke winkelstraat- tjes bij de haven rond te dwalen. Om kwart voor 8 liet hij zich door den con ducteur zijn coupé wijzen. Signor Battesti was er ai, en hij keek weinig vriendelijk bij de kennismaking. Geen wonder, die had natuurlijk ook gehoopt, alleen te blijven. Overigens zag de man er niet bepaald aan trekkelijk uit. Donkerkleurig gezicht, ma ger, zware wenkbrauwen, die boven den neus ineenliepen waar had hij eens ge lezen, dat zooiets een misdadige aanleg verraadde? zwarte, diepliggende oogen, sluik haar. Nee, Signor Battesti maakte geen onverdeeld gunstigen indruk. Bernard Prins voelde zich minder be haaglijk. Hij had nog al wat geld bij zich. Het zat er toch nog? Ja, veilig in zijn vest-binnenzak en als die vreemde snui- ter eens met opzet niet de heele coupé voor zichzelf gereserveerd had. in de hoop op een reisgenoot, dien hij zou kunnen plun deren? Treinroovers, Je hoorde er maar al te vaak van. Even keek hij opzij, en hij ving juist een loerenden blik op van den donkeren Ita liaan. die onmiddellijk weer zwijgend voor zich keek. Stom om zoo aan zijn vest te voelen, besefte Prins, de man was nu at tent gemaakt op zijn portefeuille! Twee uur reden ze en ze wisselden slechts enkele onbeteekenende woorden. Tegen half elf maakte de conducteur op hun ver zoek de bedden in orde. Naast elkaar ston den ze in den corridor tegen het venster geleund en ze keken naar het donkere landschap, dat langs hen schoof. Signor Battesti stelde voor. dat Bernard zich het eerst zou uitkleeden, hij had het bovenste bed. en dus was dit de beste regeling. Met gemengde gevoelens kleedde Bernard zich uit, en klom toen in zijn bed. Hij knipte het leeslampje aan. en nam een Frigar Wallace. Even later maakte ook Sig- nog Battesti zich gereed voor den nacht. Bernard hoorde het onderste bed kraken, en daarna het omslaan van bladzijden. Ook Signor Battesti las dus. Bij zichzelf besloot Bernard, niet eerder te gaan slapen, dan dat ook de Italiaan daartoe besloten was. Een uur larg las hij in zijn Edgar Wal lace van misdaden en moorden, terwijl de trein eentonig voortdenderde. Toen hoorde hij eenige beweging beneden zich, het licht werd uitgeknipt en een poosje later adem de de Italiaan regelmatig en rustig. Toen knipte ook Bernard het licht uit, zoodat alleen het blauwe bovenlicht nog zijn geheimzinnig schijnsel in de coupe wierp Een oogenbllk nog soesde Bernard, dan dommelde hij door het monotome ge dreun in, en hij begon te droomen. Het was een korte, maar onaangename droom. Signor Battesti speelde er een rol in. Diens hoofd verscheen plotseling boven den bedrand en zijn donkere oogen sche nen nu vurig te zijn als van 'n kat in het donker. Verlamd lag Bernard terneer, en hij kon de tot klauwen gekromde handen var den Italiaan, die zijn hals naderden, niet afweren. Zijn keel werd dichtgekne pen, hij voelde, dat hij geen lucht meer De post van de Kota Agoeng Zij is gedeeltelijk verbrand Volgens bij het hoofdbestuur der P.T.T. ontvangen inlichtingen heeft de vuur haard op de „Kota Agoeng" gewoed in de mailkamer. Een gedeelte van de brieven en pakketpost ls verbrand. In welke mate de post door den brand ls verloren gegaan is nog niet bekend. WEER GARNIZOEN TE AMSTERDAM. Het „Hdbl." meldt, dat ln de Oranje- Nassau-kazeme te Amsterdam maatrege len op onderschelden gebied zijn genomen om binnenkort troepen te kunnen huls- vesten. Het heeft oorspronkelijk ln de be doeling gelegen een deel der thans te Naarden gelegerde troepen te Amsterdam in garnizoen onder te brengen, maar thans komt voor legering in aanmerking een groot deel van het korps luchtdoelartille rie uit Utrecht. Hoewel de minister van defensie een definitieve beslissing over Amsterdam nog niet heeft genomen, kan toch met groote zekerheid worden gemeld, dat Amsterdam na verloop van eenige maanden wederom een garnizoen zal krijgen, aldus het blad. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniglng de Nederlandsche Perio dieke Pers ls gistermiddag in Pulchri Stu dio te Den Haag één tentoonstelling van circa 600 periodieken en wetenswaardighe den op het gebied van papier, cliché-ver- vaardlging en adresseermachines geopend door den waarnemend burgemeester van Den Haag, prof. ir. C. L. van der Bilt. Onder de talrijke belangstellenden be vonden zich de heeren J. G. Pater als vertegenwoordiger van den directeur-ge neraal der P.T.T., A. J. Lievegoed, chef van den regeeringspersöienst, P. Peereboom en mr. W. G. Veenhoven voor de vereeniglng „De Nederlandsche Dagbladpers"; J. Kuy- pers voor de R.K. Nederlandsche Dagblad pers, mr. Joh. J. Beünfante voor het A.N.P. en mr. J. F.E. Belinfante voor Aneta, mr. J. J. van Bolhuis voor den Ned. Journalis tenkring, K. P. Bon voor de R.K. Journalis tenkring, jhr. Mollerus en mr. Beckers voor het genootschap voor Reclame, H. Coppens voor de vereenlging van erkende Adver- tentiebureaux. S Korthuls voor de Fede ratie van Werkgeversorganisaties ln het Boekdrukkersbedrijf, F. L. van der Bom voor den Bond van Boekbinderspatroons, I. Noothoven van Goor voor den Neder- iandschen Uitgeversbond, de heeren Ko ningsveld en mr. Niemeyer voor den Bond van Steendrukkers en de Ned. Chemigra- flsche Vereeniglng. de heer Proost voor den Ned. Paplerbond en vele anderen. De voorzitter der jublleerende vereeni glng. de heer A. J. G. Strengholt, sprak een inleidend tvoord, waarin hij de aandacht vroeg voor de Periodieke Pers, die zooveel laren voor anderen aandacht heeft ge vraagd. Prof. ir. C. L. van der Bilt opende daar na de tentoonstelling, welke hij alleszins belangrijk noemde. De jubileerende veree nlging is voorgegaan ln vrijwillige orde ning van het bedrijf. Spr. memoreerde de verdiensten der vereenlging ten opzichte van de moeilijkheden der papierindustrie in oorlogstijd. De wethouder sprak de hoop uit, dat de tentoonstelling, tot ver hoogde activiteit en bloei der vereeniglng zal aansporen. Voorts voerden nog 't woord de heeren Pater, Mollerus, S. Korthuls, Koningsveld en Lehrbuch. Er waren vele bloemen. kon krijgen, het bloed bruiste in zijn oor»* ln zijn borst reutelde het1 Toen werd hij wakker. De angst zat ms ln hem, en hij schrok van een geluid vkï bij zijn oor. Hij realiseerde niet direct wat het was, maar dan besefte hij, dat het het coupédeurtje moest zijn, dat zoo klepper de. Als dat zoo was, dan beteekende dIL dat het openstonds Meteenzat hij rechtop, en hij keek over den rand van zijn bed. Onmiddellijk zae hij, dat Signor Battesti er niet meer wasl Zijn volgende gedachte gold zijn geld. Snel Het hij zich uit het bed glijden, en ln de volgende seconde graaiden zijn handen naar zijn vestde portefeuille was er niet meer!! Wild balde hU de vuisten Een geluid bij het coupédeurtje deed hem opkijken. Daar, vreemd in het blauwachti ge licht, stond, ln pyama, Signor Battesti Onbewegelijk! Vermoedelijk was het ont waken van Bernard een leelijke streep door zijn rekening. De trëiriroover had waar schijnlijk gedacht als een dief in den nacht op het volgende station te kunnen ver dwijnen. Tien, vijftien seconden stonden de te genstanders als aan den grond genageld tegenover elkaar. Toen sprong Bernard naar voren, en zijn handen grepen den Italiaan. De Italiaan was mager, maar sterk. Hijgend trachtten zij elkaar op den grond te werken, maar er was ln de nauwe coupé weinig gelegenheid voor. Ze bonsden tegen den wand, schramden de handen.... Handen, die zochten naar de keel van den tegenstander Erges in de verte ging een schelletje, er waren vlugge voetstappen, toen ging het deurtje open, het licht werd aangeknipt en de conducteur stond stomverbaasd voor hen. Als op commando hielden de belde vechtersbazen op. En onmiddellijk begon Signor Battesti in rad Italiaansch, heftig gesticuleerend met den conducteur te pra ten. Bernard Prins begreep, dat hij de si tuatie probeerde om te keeren, en in zijn agitatie begon hij Hollands te praten. Als bezwerend hief de conducteur de handen op, en toen er Ln de aangrenzende coupé's tegen de wanden geklopt werd, werd hii bepaald nijdig. „Als ik u verzoeken magl" viel hij hei kwaad in de rede. „Ieder op z'n beurt alstublieft. Wat is hier gebeurd?" wenddi hij zich tot Bernard Prins. „Die man heeft mijn portefeuille gi len", beschuldigde Prins den Italiaan, „1 ding is uit mijn vest verdwenen." Wanneer de verbazing van den Italii gehuicheld was, dan deed hij dat zeer gc „Non e vero!" zei hij diep verontwaardli „die man heeft mij aangevallen. Ik men even weg. capisce? En toen ik terug kwam, viel hij me aan. Ik weet niets van er portefeuille." Op datzelfde oogenblik week al hetbl uit Bernard's gelaat. Die portefeuille. nee, dat had hij niét eedroomddie hl hij immers, voor alle veiligheid, gister avond bij zich genomen! Haastig heesct hij zich aan zijn bedrand op. tot verbazlni van de beide anderen, zijn hand greep on der het kussen, en een lachje kwam oi zijn mond. Daar lag de portefeuille veilig! Met zijn figuur verlegen, stamelde m zijn excuses. Hij had zoo onzinnig ge- droomd. en toen hij merkte bij zijn ontwa ken. dat Signor Battesti weg was. en hl méénde, dat dit ook het geval was zijn portefeuilletja. men begreep het was ellendig Signor Battesti bleef nijdig kijken, ei hij wreef zich den hals. De conducteur dli een fooi rook, bemiddelde. En toen de Flo ren tij n Bernard Prins' ongelukkig gezien zag. nam hij eindelijk genoegen met dier' excuses De conducteur grijnsde tevreden. W vervelend geval, maar goed afgeloopen. li ieder geval stond een stevige fooi vast! Maar hij meende tot afscheid nog 'n goeajj raad ten beste te moeten geven. En op heil boek. dat Signor Battesti gelezen had dat op het klaptafeltje lag, wijzend, zelhlja Leest u die dingen nooit in een slaapj coupé. Daar komt alleen maar narigheia van." ,1 Ze keken alle drie naar het boek. Het, was een Edgar Wallace!" (Auteursrecht voorbehouden)#] (Nadruk verboden). FRIEDRICH ADLER IN VRIJHEID GESTELD. Da secretaris van de Socialistische Arbei ders Internationale, de Oostenrijker Frie- drich Adler, die te Roosendaal was aan gehouden en te Rotterdam opgesloten in het Huis van Bewaring, omdat hij op een valschen pas ons land was binnengekomen, is gistermiddag door de Rotterdamsche rechtbank na een zitting, die eenige uren duurde, op vrije voeten gesteld. De invrijheldsslelling is geschied zonder dat de eisch tot het stellen van een waar borgsom is gesteld. Adler is vrij om naar België te vertrekken, en heeft het Huls van Bewaring reeds verlaten. STICHTING „HET NEDERLANDSCHE DROGISTENDIPLOMA" OPGERICHT. Op initiatief van den heer H. M. Koom- neef, leeraar-eigenaar van de vakschool voor drogisten te Doorn en voorzitter- secretaris van de vereenlging van vrije han delaren ln drogerijen, chemicaliën, phar- maceutlsche en aanverwante artikelen „Vrljpharm", werd dezer dagen te Doorn een vergadering van een aantal belangheb benden bij en belangstellenden in het dro- gistenvakonderwijs gehouden. De vergadering constateerde, dat de hui dige toestand ten aanzien van de uibrei- ding van drogist-diploma's absoluut onvol doende is, omdat dit uitsluitend geschiedt door personen of vereeniglngen, die zelf cursussen explolteeren. Wanneer er even tueel vestlgingselschen voor het drogistvak vastgesteld zullen worden, is 't noodlg, dat daarvoor één centrale organisatie komt, om dat de regeering moeilijk het eene particu liere diploma boven het andere zal kunnen voortrekken en de zeer verschillende eischen die voor de diverse diploma's gesteld wor den, niet voor samenvatting vatbaar zijn. Daarom besloot de vergadering tot het Nederlandsche Drogistendiploma", welke de taak van alle particuliere dlploma-uitrel- kers ban overnemen. De Initiatiefnemer verklaarde in principe bereid te zijn zijn eigen diploma bij de stichting onder te brengen. Tot directeur werd benoemd de heer H." Koornneef Jr., oud-voorzitter van de afd Rotterdam van den Alg. Ned. Drogisten- bond, Groote Markt 7 te Rotterdam. De stichting zal met alie nog afzijdig staande belanghebbenden tot overecn- steovmtng zien te kamen. iHET SCHIPPERSCONFLICT TE ZWOLLE De schippers treden zelfstandig op. Nadat de bevrachtingscommissie te zwolle een door het bestuurderscolleze der georga niseerde landelijke schippers organisaties aangevraagde conferentie had afgewez-n, heeft het college besloten tot zelfstandig handelen over te gaan, opdat de handel nier langer belemmerd wordt en de schippers weer aan het werk kunnen gaan. Van were het bestuurderscollege is daarop op de ge bruikelijke wlize tot bevrachting overge- eaan Dit geschiedde in het gebouw Patri monium. Er werden reeds dadelijk vijftien schepen bevracht. Terwijl de uitgaven voor andere reclame-middelen vorig jaar werden besnoeid, gebruikte de Wrigley Co. dat Jaar in Amerika ruim 100000 regels méér in dagbladen. Evenzoo de Eastman Kodak Cy, en wel 500.000 regels méér. De Coca Oola Cy. gebruikte zelfs ruim 600.000 regels méér ln dagbladen, terwijl zij van andere reclame-middelen minder gebruik maakte. 6913 ZILVEREN JUBILEUM VEREENIGING „DE REDDINGMEDAILLE". Het was 1 Juli 1.1. 25 jaar geleden, dat de vereenlging „De reddingmedallle" te 's-Gravenhage werd opgericht, waarna zij 28 September d.a.v. koninklijk goedgekeurd werd. Dit feit zal op 25 September as. in de groote zaal van „De Seinpost", te 's-Gra- in het leven roepen van de stichting „Het venhage feestelijk worden herdacht. NIEUWE UITGAVEN. Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs- Van het secretariaat van de Kon. Ned- JaaTbeurs te Utrecht ontvingen wil ee fraaie reclameplaat voor de 37e Jaarceujj die Dinsdag a.s. te Utrecht wordt seopenjjj Ds plaat werd ontworpen o'oor Agnes can' Propaganda voor Nederland. De perscommissie van de Ned. B®1 vereenlging zond ons een tweetal rec«J®Jj platen voor Nederland teen met Fran5®1 de andere met Duitschen tekst) welke het buitenland wordt verspreid.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10