IEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Vrijdag 3 September 1937 Redactie 1507 Directie eit Adminrir 25CC Buitenland |K(JN/T IN LETÏCRI^J LAND- EN TUINBOUW Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT WETENSCHAPPEN MAIKT BIWCHTIN^^J Onze Telefoonnummers (op 2 lijnen) WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 767, Hedenmiddag 3 uur: 768. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste star.d 708.5 te Weenen. Laagste stand 743.7 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes- I telljken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regen buien met kans cp onweer. Weinig veran dering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie bij IJsland nam In diepte I af. het hoogedrukgebied op het vasteland ram toe, maar in onze omgeving vertoont rich een secundaire die plaatselijk tegen brengt. D.tmtal vielen zware regens in Scandinavië, Hernosand meldt 31 m.M. Er valt hier en daar nog regen en in het Zui- I den waait het krachtig uit West. Ook in I Schotland waalt het nog krachtig bij op- 1 klarende lucht, in Engeland is de wind I sterk afgenomen en klaart de lucht even- I tens op. Duitschland heeft grootendeels I (taai weer met. weinig wind, in het Westen I dreigt echter regen of onweer. Frankrijk I heeft windstil fraai weer met vrij hooge I temperatuur, om het Kanaal is de lucht I nog betrokken. Zwitserland heeft fraai lionnig weer met temperaturen omstreeks I nul graden op de hooge toppen. De stationnaire depressie bij IJsland vormt boven de Britsche eilanden weer een secundaire die bij het geringe luchtdrukvcrval toenemende kans op regen of onweer voor onze omgeving medebrengt. weersomstandigheden hedenochtend 8 ddr. Parijs: Windst.. 19 gr. C., mooi. Londen: W.Z.W., }6 gr. C., opklarend. Berlijn: W.Z.W., 18 gr. C.. fraai. Nice: Windst., 22 gr. C., fraai. ldchttemperatddf. I uur voorm.: 15 gT. C. (59 gr. F.)~ 12 uur 's midd.:' 17 gr. C. (63 gr. F.). 3 uur nam.: 16'/» gr. C. (62 gr. F.). 1100GWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. |toorm. te 2 uur 53 min.; nam. te 15 uur 24. De strijd in het Verre Oosten. Bombardement op Poetoeng. Om elf uur nam de hevigheid van het bombardement van Poetoeng door Japan- sche oorlogsschepen toe. Do Japansche autoriteiten verklaren, dat het de bedoeling is de mitrallleurnesten en de posities van 300 vrijbuiters, die het schip van admiraal Adzoemo en het Japansche consulaat hebben bestookt te vernietigen. Toch is het niet onwaarschijnlijk, dat dit bombardement dient om de ontscheping van Japansche troepen te beschermen. Bij het consulaat ls een groot troepen schip voor anker gegaan dat met een Ja- panschen torpedojager de schepen aan den anderen oever van de Wangpoe heeft be schoten, waarbij verscheiden schepen in brand geraakten. De Japansche oorlogsschepen en de Chi- neesche batterijen bij Poetoeng hebben elkander hevig beschoten. Twee door Chi- neezen afgeschoten granaten hebben het Japansche consulaat getroffen. In de ge- heele streek van Poetoeng ligt de grond bezaaid met Japansche granaten. De Chlneezen zouden elkander door mid del van seinen aanwijzingen geven over te beschieten stellingen. BIJ het bombardement van het Japan sche consulaat zijn vier Japanners gewond, van wie twee ernstig. Het Britsche consulaat werd door eeh kartets getroffen; toen vanmiddag een granaat tot ontploffing kwam werden een Russische vrijwilliger en verscheiden Chl neezen gewond. De Chineesche artillerie heeft een Japansch transportschip getrof fen. Een granaat is op de brug tot ontplof fing gekomen. Tijdens het artilleriegevecht zijn grana ten in de buurt van het Japansche admi raalschip „Izoemo" terecht gekomen. Deze bodem zelf werd evenwel niet getroffen. Een ln de buurt gemeerde Chineesche sleepboot werd daarentegen wel getroffen en is een prooi der vlammen geworden. We gens de hevigheid van te Poetoeng woe- ■tiéfide branden heeft het Amerlkaansche oorlogsschip „Augusta" dat midden op de rivier lag, ligplaats moeten kiezen dichter bij den wal. De Japansche consul-generaal en het personeel weigeren het gebouw te verlaten. Japansche transportschepen, welke in de gevechtszone waren gelegen, zijn beneden strooms gaan liggen, terwij] vijf Japan sche oorlogsschepen de rivier zijn opgeva ren om zich te voegen bij de „Izoema" en den Japanschen torpedojager, die de Chi neesche stellingen beschieten. Een groot aantal jonken, welke voor Poetoeng lagen, is in brand geschoten, et telijke drijven brandend rond. Stelselmatig komen Chineesche granaten in de Japan sche zone der nederzetting terecht. Verscherping van in Hongkong. den toestand Uit Hongkong wordt gemeld, dat Chlnee zen daar zijn begonnen met het plunderen van Japansche winkels en huizen. De auto riteiten van de Britsche kroonkolonie heb ben de Japansche bewoners van dè stad en de omgeving aangespoord hun wonin gen te verlaten en een gemeenschappelijk camp te betrekken, waar zij onder Britsche bescherming zullen staan. In politieke kringen in Tokio is men zeer verontrust over het optreden van de Chineezen. De taifoen over Hongkong licht op voor fietsers Vrijdag 8.15 n.m. tot 5.42 v.m. tJL. maans. op. en ondergang. 3 Sept. op: 4 uur 29; onder 18 uur 38. Vervanging van de ,.Van Galen" Naar wij vernemen wordt overwogen om l'tenenkort H. Ms. torpedobootjager „Van I Galen" te Shanghai te vervangen door een IWtielJevaartuig van Ned.-Indic. Hiervoor lal vermoedelijk H. Ms. „Flores" worden I 'ingenomen. IHOEKSTRA HAALT HET C-BKEV5T De bekende zweefvlieger J. Hoekstra l«!t hedenmorgen op het vliegveld Ypen- Ikirg het C-brevet (kunstvliegen) als mo- '«vlieger gehaald. ..Bi) K.B. is met ingang van den 16den ■«ptember: 1 Je. de kapitein ter zee H. Jolles eervol I"theven van het bevel over H.M. Pantser- IJtMp „Hertog Hendrik" en het bevel over I,Bodem opgedragen aan den kapitein- luitenant ter zee L. F. Klaassen, die eervol IJuieven is van het bevel over H.Ms. in- l^nictieschip „Schorpioen". Het bevel over sehip is opgedragen aan den kaplteln- 1 "'tenant ter zee J. Varkevisser. Wederom een Russisch Wachtschip getorpedeerd? Het sovjet-Russische vraentschip 'Blagoet (3600 ton) is buiten de Griek- !che territoriale wateren getorpe deerd. Dit bericht werd uit betrouwbare Iron ontvangen. haven van gyon geblokkeerd I i-naVen Brltsche stoomschepen die dul- lïït ®Paansche vrouwen en kinderen IC'Ï evacueeren, konden niet vertrek- lr<r» or de haven door de „Almirante i wera" en drieandere oorlogsschepen der "donalisten is geblokkeerd. Veel meer slachtoffers Het aantal dooden, dat te betreuren is als gevolg van den taifoen te Hongkong, is hooger dan men oorspronkeliik dacht. Men heeft tachtig lijken te voorschijn gehaald uit ingestortte huizen. Te Taipo zijn, naar men vreest. 200 personen om het leven ge komen, terwijl ln verschlhende districten de visschersvlooten geheel zijn vernietigd. Het aanbal slachtoffers onder Chineesche zeelieden moet zeer hoog zijn. Aan den spoorweg Kan'onKauloen is ten gevolge van overstroomingen een schade aangericht van een half millioen dollars. De 'lijn zal veertien dagen buiten gebruik moeten worden gesteld. Te Taipo spelen zich hartverscheurende tooneelen af. De geheele beschikbare politie, macht neemt deel aan de bergingswerk léden. schijnt dat een vloedgolf een me nigte menschen heeft meegesleurd. Hon derden personen zouden in zee zijn terecht gekomen. Tijdens den taifoen is het kustvaartuig „Onlee" in botsing gekomen met den Brit- schen kruiser „Suffolk" en met den Brlt- schen torpedojager „Duchess". De drie schepen werden alle beschadigd, de ..Suf folk" zal tien dagen in het dok worden op genomen om de schade te herstellen. Ver moedelijk is ook een van de vliegtuigen van het schip vernield. kanaalpand, veel dieper nu, gegraven. Op den bodem daarvan, die schuin afliep naar den vijver toe, werd een stevige balken- laag gelegd, waarop een tweetal glijgoten. Vervolgens werd de afscheiding tusschen beide panden weggegraven; het tweede pand liep vol en het schip voer weer een 25-tal meters verder op hei doel aan. Ver volgens liet men hét water wegzakken en schuin op den bodem van de kuil, met de schoorsteenen nog net boven den beganen grond uit, zat het schip op de helling op het droge. Dat was het tweede bedrijf. Het derde bestond in het weggraven van den grond in de richting van den plas tot aan de hoogte van den waterspiegel daarvan, vervolgens ln het doortrekken van de bal- kenhelllng tot aan het water, over een lengte van een goede 100 Meter, terwijl over die balken de glijgoten werden voort gezet. Het schip werd beurtelings aan één zijde opgevijzeld en precies passend in die goten werden aan de boeg sleden aange bracht. Met dat laatste werk was een volle week gemoeid en nu was het werk zoover gevorderd, dat de tewaterlating kon vol gen. De plas werd nog wat uitgediept, de pompen hielden op met draaien, zoodat het water wat steeg en toen kon het gebeuren! Aanvankelijk lukte het echter niet. De glij baan vlak onder het schip bleek te stroef te zijn. Door opvijzeling werd het gevaarte opgetild, de goten schoongemaakt en inge vet en voorloopig beschut door een balken- iaag. Gisteren was men daarmee gereed en toen kon inderdaad de tewaterlating ge heel volgens de oorspronkelijke berekening geschieden. Als laatste maatregel werden de balken verwijderd, de dommekrachten werden teruggedraaid, tot de glijders in de sleaen kwamen, alles was tot de tewater lating gereed. Langzaam aan begon men een kabel, die het schip verankerde, te vieren, er kwam beweging in, het lukte! Eerst enkele centimeters, toen sneller, al sneller begon de zuiger te glijden, tot deze in snel tempo het laatste deel van de hel ling afschoof en met 'n plons in 't water schoot, om onmiddellijk over de waterspie gel den plas op te glijden. Er stond onge veer VI; Meter water in deze binnenzee. Met veel spanning hadden de autoritei ten de tewaterlating, die wel geheel eenig zal zijn in ons land. gevolgd. Algemeen fe liciteerde men de uitvoerders van het werk met het prachtige succes van hun bereke ningen. Het werk is nu in een nieuw sta dium gekomen. Naast de graafmachine, die nog altijd op voile kracht blijft werken, gaat nu ook de zuiger zand aanvoeren. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria d. van P. v. d. Ent en E. Zwaneveid; Catharina, d, van J. D. Zaal en G. Hoogendoorn; Dirk z. van T. C. Scheer en A. J. E. Punselle Ondertrouwd: H. Jenné en J. Vermeer. „HET RESIDENTIE-ORKEST". Seizoen 19371938. De dirigenten en de solisten voor de 6 Donderdagavond-concerten in de Stadsge hoorzaal zijn nu definitief vastgesteld; de concerten zijn bepaald op 14 October. 11 November, 9 December 1937. 6 Januari, 10 Februari en 17 Maart -1938. Dirigenten zijn: Issay Dobrowen. Willem van Otterloo, prof. Georg Szell. Antonino Votto Solisten: Annie Fischer (piano). Myra Hess (piano). Ankie van Wlckevoort Crommelin (zang). Carl F;esch (viool). Nathan Milstein (viool) en RichardOdno- posoff (viool). Loop der bevolking. Gevestigd: A. Riedl van 's-Graven- hage; G van Harselaar van Alphen a. d. Rijn, Zuidzijde 128; N. Boef, van Lisse; Wed. J. T. MatthijsLemaire van Heem stede, Noordzijde 13; E. Versluis, van IJs- selstein, Prinsenstraat 79. Vertrokken: P. v. d. Heuvel en gezin n. Eist, Zuilingschepas 27; M. G. v. d. Veer, naar Waddinxveen, Kleikade'16; E. J. v. Schorhorst naar Zwammerdam, Goudsche- weg; A. v. d. Berg* nfëar Zwammerdam, Goudscheweg; A. Zeeuw naar Rietveld, no. 135; G. A. Breemer naar Rotterdam, Dijk- dwarsstraat 6. KOUDEKERK. Op het feestterrein ls achtergelaten een colbertjas. Inlichtingen bij de politie. De speldjesdag alhier, voor de Burger - afd. van „Pro Rege" heeft f. 17.53'/, opge bracht. BODEGRAVEN. DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Een interessante tewaterlating. Om niet al te veel nieuwsgierigen te trekken, was het moment waarop bij de zandgraverij aan den Welweg. alhier, de groote zandzuiger zou worden te water ge laten, zorgvuldig geheim gehouden. Er wa ren dan ook slechts enkele nieuwsgierigen, maar wel talrijke personen uit Water staatskringen en o.a. de burgemeester on zer gemeente, de gemeente-secretaris en weth. v. d. Poll aanwezig, om dit interes sante moment bij te wonen. Het is bekend, dat de groote zandzuiger, die het afgegraven terrein verder moet uitdiepen 14 dagen geleden in den Rijn verschenen is en overgebracht moest wor den naar de minstens 10 meter dieper ge legen uitgegraven plas. Daarvoor moest een stuk uiterwaard en de Hooge Rijndijk ge passeerd worden, maar bovendien het groo te hoogteverschil worden overbrugd. Be gonnen werd met de doorgraving van het Jaagpad, vervolgens werd het groote schip binnengeloodst ln een soort kanaal dat in de uiterwaard gegraven was. Daarop werd het Jaagpad weer hersteld eft een niêUW LEIDERDORP. De nieuwe brug over de Dwarswetering. Men ls thans begonnen met de werk zaamheden voor het maken van de nieuwe betonbrug ln den Hoogmadeschenweg. Zuidelijk van de bestaande brug wordt eerst een noodbrug geslagen. Het geheele werk zal zeker een half jaar duren. De heer J. R. Laming is toegelaten als volontair ter secretarie alhier. Ten bate van het T.B.C.-fonds .Draagt elkanders Lasten" uitgaande van het Chr. Nat. Vakverb. zal alhier en te Zoeterwoude H.R. een bloempjesdag worden gehouden op Donderdag 9 Sept. a.s. NIEUWKOOP. Bakfiets te water. Gistermorgen plaatste de vischkoopman S. uit Bodegraven nabij de R.-K. kerk zijn bakfiets aan den kant van den straatweg met de rem er op, om ondertusschen zijn waar aan den man te brengen. Vermoede lijk door de zuiging van een passeerende autobus en den sterken wind kwam de bakfiets in beweging en reed via het hel lend vlak de voorwetering in. Alleen het stuur was nog zichtbaar, terwijl de visch weder ln haar oude element was terecht gekomen Met vereende krachten werd alles op het droge gebracht: alleen de ge wichten waren onvindbaar. NIEUWVEEN. De fietsendiefstal. Omtrent de fietsendiefstal, kan nog wor den gemeld, dat de twee aangehoudenen weer in vrijheid gesteld zijn, daar uit hun verklaringen bleek, dat niet zij, maar de voortvluchtige de dader is. Een uitgebreid onderzoek in Lelden bracht aan het licht dat „Johnny", zooals hij genoemd werd in Leiden moest zijn; inderdaad is hij daar aangehouden. NOORDEN. Gemeenterekening. De gemeenterekening over 1936 sluit met een batig slot van f. 11 879.52. B. en W. hebben benoemd tot contro leur voor de steunverleenine den heer Ant. van den Berghe te Noorden. Op de lijst van de RK. Staatspartij voor den gemeenteraad volgt als opvolger yon het overleden lid. den heer J. Baas. de heer Alb. van Houten, die reeds van 1931 1935 als zoodanig zitting had. warmbloedpaarden- tentoonstelling te den bosch geopend. In den Bosch' houdt de nationale ver- eenlglng tot bevordering der paardenfok kerij een show van warmbloeden met de monstraties en wedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der vereeniging. De opening geschiedde gisteren in het restaurant der veehallen door Ir. A. L. H. Roebroek, directeur-generaal van den land bouw. nadat de voorzitter der vereeniging de heer A. van Beunlngen uit Kerkavezaath een woord ter begroeting had gesproken. In 1934 boekte de vereeniging een toe name van 149 leden, in 1935 van 189, in 1936 van 211 en in 1937 tot nu toe van 225 leden, zoodat de vereeniging thans 2036 leden telt. Met nadruk verklaarde ir. Roebroek, dat er in Nederland groote behoefte ls aan een heid in organisatie, wat betreft de belangen van de warmbloedpaardenfokkerij. Als dit paard de plaats wil innemen, waarop het van nature recht heeft, dan ls zulke een heid dringend noodig. Wordt dit denkbeeld van eenheid verwezenlijkt, dan pas zal heel Nederland verwonderd staan over hetgeen gepresteerd wordt od het gebied der warm- bloedpaardenf okkerlj ■AMSTERDAM, 3 September. Ter beurze van Amsterdam was de stem ming heden veel verbeterd. De verdere reactie in Wallstreet maakte hoegenaamd gsen indruk, daar blijkbaar de meening post ging vatten, dat afgescheiden van een verdere toespitsing van den internationalen toestand ook de beurs te New York rijp is geworden voor een herstel. Duidelijk kwam dit tot uitdrukking in de koersen der Ame- ■rikaansche waarden, die ondanks de ver dere inzinking in Wallstreet vrijwel alge meen hooger werden afgedaan en zich meerendcels boven pariteit bewogen, zij 't dan ook dat de omzetten van bescheiden afmetingen waren. Onder beurstijd viel nog een verdere verbetering waar te nemen. Ook op de locale markt droeg de handel een rustig karakter. Van verkoopsdrang was niets meer te bespeuren; integendeel openbaarde zich thans weer eenige vraag en het had er sterk den schijn van alsof tal van houders, die gisteren materiaal hadden verkocht, er nu weer toe over gin gen om dit terug te nemen. Op vrijwel alle afdeelingen werd op een niet onbelangrijk hooger peil gehandeld. Voor Scheepvaartpapieren bestond goede belangstelling, in het bijzonder voor aan- deelen Java-China-Japan-iijn, Koninklijke Nederiandsche Stoomboot Mij. en Neder- Iandsche Scheepvaartunie. Middenbeurs viel een kleine verslapping waar te ne men, doch nadien werd weer een opwaart- sche richting ingeslagen. Van de Petroleumfondsen waren Ko ninklijken goed gedisponeerd en deze kwamen thans weer ruimschoots boven de 400"/». Van de Amerlkaansche soorten wa ren vooral Shell Union vast gestemd. In Suikeraandeelen ging niet veel om. H. V. A.'s verkeerden in herstel, doch toch niet zoo krachtig als men had kunnen verwach ten na de zware verliezen gedurende de laatste dagen geleden. Op de aföeeling der Industiieelen werd een flinke beweging veroorzaakt door de Philips aandeelen die verscheidene procenten boven het vorige slot werden ingezet en nadien vrijwel re gelmatig naar boven gingen, zoodat ten slotte een koerswinst van een goede tiental procenten kon worden verkregen. Bij zeer kleine omzetten werden de Tabaksaandee- lcn algemeen hooger genoteerd. Aandeelen Dell Mij. behaalden daarbij de grootste koerswinst. In Rubberfondsen ging niet veel om. De grootste aandacht werd geschonken aan Amsterdam-Rubbers, die verscheidene pun ten naar boven liepen. Ook de meeste incouranten werden hooger afgedaan. De beleggingsmarkt was stil, doch prijs houdend voor het eerste klasse inheem- sche materiaal. groot bedrag beschikbaar gesteld voor wetenschap pelijk onderzoek. De Zweedsche groot-industrieel Axel Wermer Gren heeft een bedrag van meer dan zes millioen gulden beschikbaar ge steld, waarvan de lento bestem:! zal wa den om wetenschappelijk werk op het ge bied van sociale economie, natuurweten schappen en medicijnen aan te moedigen en te financieren. Een commissie, bestaande uit vooraan staande Zweden, zal jaarlijks de beschik bare bedragen toewijzen. LEIDEN, 3 Sept. Véemarkt. Aangevoerd 516 runderen, 215 kalveren, 1085 schapen, 1010 varkens. Prijzen: 47 stieren, f 150320 p. st. 0267 p. K.G, schoon gewicht, stroef. 198 kalf- en melkkoeien f 160330, vlug. 130 varekoeien e.a. f 130—210, stil. 141 vette koelen f 170—300, 56—78 ct. lui. 42 gras- kalveren f. 2065, stil. 33 vette kalveren f. 50110, 6298 ct. tam. 137 nuchtere kal veren, f 817, stil. 200 vette schapen 1. 25— 38, 600 vette lammeren f 1722, 284 weide- schapen f. 20—31, vrij goed. 445 mestvar- kens f. 23—49 z. m. 530 biggen f. 17—21, z.m. 4 paarden stroef. 31 veulens f 85—160, tam. 21 bokken en geiten f. 2—8, stil. 35 zeugen f. 7095, z.m. Kaasmarkt. 3 Sept. Goudsche kaas zware f 30 p. 50 K.G. Ie soort .f. 26—28, 2e f24— 25, totaal 63 partijen. Leidsche kaas le srt f25—26, 2e f.23—24, totaal 17 partijen. Handel kalm. wisselkoersen. Londen 8.98 5/8 (8.99 3/41. Berlijn 72.75 (72.82). Parijs 6.76 1/4 (6.77 1/2). Brussel 30.53 1/2 (30.53). Zwitserland 41.65 (41.65). Kopenhagen 40.121/2 (40.17 1/2). Stock holm 46.35 (46.40). Oslo 45.17 1/2 (45.22 1/2) New-York L811/4 (1.811/4). Praag 6.33 (6.33). Oostenr. Bankpapier 33.50. Lire 8. Prolongatie 1/2. Part. disc. 1/8. Dag geld 1/4. Registermarken 411/4. Crediet Sperr- marken 16. Effectenmarken 16. Reismarken 54. Bankpapier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren BODEGRAVEN. 2 Sept. Eierenveiling B.P.K.V Aanvoer 9345 stuks kineieren 3.60 3.80, .voor witte. 3.804.C0 voor bruine, eendeleren 3.60 per 100 stuks. BOSKOOP, 2 September. Boskoopsche bloemenv'ling. Rozen per bos: Florex 1517 ct.; Butter fly 814 ct.; Wilh. Kordes 1520 ct,; Rosa Mundi 3045 ct.; Hadley 1520 ct.: Rosa- landia 913 ct.: Pechtold 2126 ct.; Clau dius Pernet 1722 ct.; Brlatclif 914 cent; Vierlanden 19—26 t.; Edith Helen 16—19 ct.; Mac. Keiler 69 ct.; van Rossem 812 ct.; Else Poul?en ,13—21 ct.; August Noack 1116 ct.; Queen Mary 1518 ct.; Gloria Mundi 12—23 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 6090 ct.; idem Durandl 1519 ct.; idem Nelly Moser 50 ct; idem mevr. le Coultre 6090 ct.; Anjers 57 ct.; Chrysanten gr. bloemig 6080 ct.; idem tros 2030 ct.} Erika's per stuk 812 cent. HOOFDDORP. 2 September. Rogge per 100 KG. f.7—7.25; Chevalier Gerst f.7— 7.50; Wintergerst f.7—7.40; Haver f. 6.25— 6.85; Dulveboonen f.910; Groene Erwten f. 7.50—9.75; Vale Erwten f. 13—17; Gele Mosterd f.1517; Kanariezaad f.1415: Karwijzaad f. 22.5023.50; Blauwmaanzaad 2930; Koolzaad f. 12.50—13.50. LEEUWARDEN, 3 Sept. Zuivel: Sleutel kaas 23. Nagelkaas 1213. Goudakaas 24, Edammerkaas 1829. Aanvoer 2074 K.G. Mljnboter 1.34—1.24, Veillngboter 1.29—1.23 per K.G. Aanvoer 10/6, 4/12 vaten. Com missie 0 81. Vereeniging van Zuivelmaat- schappijen. Edammer kaas 20 plus 1111.50. idem 40 plus18.50—19, Goudsche kaas 20 plus 1111.50, idem 40 plus 1919.50, Broodkaas 40 plus 19—19.50, Volvet 25— 25 50, Leidsche kaas 20 plus 11.5012 per 100 K.G. Stemming goed. NIEUWKOOP, 2 Sept. Aangevoerd 3285 stuks. Prijs 3.75—4.15 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 2 Sept. Kipeieren aanvoer 1309 stuks 3.904.15. 10 eendeieren 3.05 eer 100 stuks. Appelen 50 ct. per 16 pond. Een den 50 ct. per stuk. NOORDWIJKERHOUT, 2 Sept. Grauwe capucijners 0.60. witte pronkboonen 0.31, tuinboonen 0.30, rente-gevers 0 851 55, stokheerenb. z. dr. 0.501.65. stamheerenb. z. dr. 0.401.60 enkele herenb m. dr. 0.65 1.40. snijboonen 0.401.25, dubb. heerenb. z. dr. 0.40—1.05. Alls per 10 K.G. RIJNZATERWOUDE. 2 September Eieren- veiling. Aangevoerd 820 kipeieren. Prijs van f. 3.904.60 de 100. Partij eendeieren. Prijs f.3 der 100. RIJNSBURG, 2 September. Bloemenvei ling. War 40—85 c.; Polijst f.0.30— 1; Ja cobs 2040; Picardië 3080: Asters ge mengd 1222; idem wit 1225; Rose straal 1224; Witte straal 1230; Anjers gemengd 1025; Zinnia groot 3050; idem klein 1520; Helianthen groot 5075; idem klein 20—25: Witte lelies 2.80—4.60; Aura- turn 2.004.70; Rubia 2.002.40; Mont- bretia 10—15; Afrikanen 24; Goudsbloe men 12; Convilll alba .2040; Vuurpijlen 4050; Centine 24. STOMPWIJK. Blesse Paard. 2 Sept. 3686 kipeleren 4.404DO. heneleren 3 05. eend eieren 33 60 per 100 stuks. VEUR, vrije veiling 2 Sept. 5718 kipeieren 4.505.00 per 100 stuks. Konijnen 1 051.50, duiven 0.080.17 per stuk. VEUR. 2 Sept. Engelsche komkommers le soort 1.803.80. idem 2e soort 1.50—2.50, idem 3e soort 1.50, Gele komkommers le soort 1.603.40. idem 2e soort 1.502. idem 3e soort 1.50, Kropsla le soort 0.60—1.40, idem 2e soort 0.60. Stoofsla 2 00. Peen 3.50 50. Bloemkool le soort 49.50. idem 2e soort 1.503.50. Tomaten midd. 22 50, idem groote ronde 22 80. idem 2e soort 2.00. idem 3e soort 2.00, idem bonken 2.00, idem riip 2—2 40. Andijvie per 100 0.600 90. idem per K.G. 2 ct.. Spinazie 4 K.G. 824 ct.. Postelein 34.20 Snijboonen 713, Spercieboonen 416, Seldery 0.400.80, Pruimen 47, Meloenen 422, Druiven 12—13. WESTLAND, 2 September. Export. Ali cante 1630 c„ Maroc 2830 c„ golden Champion 2532 ct; dubbele bconen 1616 c„ snijboonen 24 c„ netmeloenen 414 c., tomaten A 5058 c., idem B 5256 c. per bak, groene komkommers f. 1.502.80 per 100. WOUBRUGGE, 2 September. Eierenvei ling. Aanvoer 1400 eieren, Prijs kipeieren f, 44.50; eendeieren f. 33.10 per 100 stuks, ZEVENHOVEN, 2 Sept Aangevoerd 1231 stuks. Kipeieren 3704 30 per 100 stuks. Bananen 0 20 per 5 stuks Peren 0.20 per K.G. Druiven 0.20 per pond. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3