«|PH* Uit de Rijnstreek lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 1 September 1937 THIJS IJS EN DE TOO VERSPIEGEL Burgerlijke Stand. Geboren: Alkla Geertrulda Maria, D. van Jac. Vogelaar en C. J. van Steen. Gehuwd: G. J. Meijer 26 j. en M. H. van Kool) 24 L. Noord 34 J. te Wassenaar en c. J. P. Verhoog 30 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. R. T. H. Maas, Bijdorp- jlraat 23 J. Verhagen, Donklaan 38 M. Koster, echtg. van J. Verhagen, Donk laan 38 Mevr. K. C. Westerbeek, geb. v. i Zwet, Leidscheweg 133 Mej. Th. M. v. As, veurscheweg 3Mej. M. G. Pijfers, Vfiirscheweg 3 H. de Wee en gezin. Bij- dorpstraat 38 J. P. Versteegen, Veur scheweg 10 Mevr. C. Segaar—Megchelse, Leidscheweg 387 Mej. M. P. Scholten, Leidscheweg 74 Mej. G. van der Heijden, Leidscheweg 94 M. Hllhorst, Valken- turgscheweg 22 E H. van den Bergh en echtg.. Haagweg 16 - Mej. G. Segaar. Veur scheweg 236. Vertrokken: A. P. A. Barnhoorn en gez., naar Delft, Delfgouwscheweg 156 J. gangers en echtg., Rotterdam, Engelsche- atraat 32a W. A. J. Nolen, Nijmegen, Graafscheweg 344 L. Wlttenaar, Leiden, Vandenmakerssteeg 3 Mej. J. S. Valen- tljn. Leiden, Pioenhof 18a Mej. J. J. M. Eishof, Oudenboach Mej. J. P. van Wis sen, Veur Smitslaan 16 L. A. Brabander, Rijswijk, Z.-H., v. Vredetvburgweg P. R. r. Venhuizen, Groningen, Korreweg 155 G. van Mourik en gez.. Den Haag, Burgers- dijkstr. 55 J. van Hevelingen en echtg., Den Haag, Snijdersstr. 96 J. H. Mei- bergen, Amsterdam, Holendrechtstr. 3 I. WARMOND. De Nieuwe Harddraverijbaan. Hoewel het harddraverijbestuur en de _evoegde commissie, de overtuiging hadden, dat de harde en droog gelegde grasbaan aan hun verwachtingen voldeed, meenden zij goed te doen, alsnog het oor deel te vragen van de heeren R. en N. van Leeuwen, pikeurs, die reeds Jaren lang in de draverssport bekend en dus zeker be voegd zijn, hun oordeel in deze uit te spre ken. Een enkele kleine bemerking werd door hen gemaakt, aan de hand waarvan een en ander voor de courses nog verbeterd wordt. De baan achter „Bosoh-Hoeve" aan den Heerenweg, heeft een aanloop van 35 bij 35 M. en een uitloop van ruim 80 M., met meer dan voldoende breedte en geheel vrij van het publiek. De kaarsrechte baan is 300 M. lang en 8 M. breed, terwijl de retourbaan, naast de draversbaan, een vlot verloop waarborgt. Zoowel links als rechts kan het publiek de baan prachtig overzien. Op het gere serveerde terrein (rechts) worden een vol doende aantal zitbanken geplaatst. Volgens genoemde deskundigen Is de baan een aanwinst voor de kortebaansport tn kan zij tot de beste van Zuid-Holland gerekend worden. Naar wij vernemen aal op Maandag a s. tijdens het Oranjefeest de Mnderoptodht, na het bezoek aan de buitenplaats van mi. Menten eerst verder trekken naar die van den heer Wickevoort Crommelin, alvorens naar het dorp terug te keeren. WASSENAAR. De Oranjefeesten. Het Koninginnefeest ls hier Maandag- ivond ingezet met de onthulling van het Seuwe vaandel der vereeniging der Ko ningin Wilhelmina-vereeniging, waarbij vele hartelijke woorden gesproken zijn, o.a. door den burgemeester. Nadat de eerewijn was aangeboden en een dronk was gewijd aan het welzijn der vereeniging, heeft de voorzitter van de K. W. V., de heer H. Brouwer, alle sprekers hartelijk dank gebracht voor hun welge meende woorden en alle overige aanwezi gen voor hun belangstelling. Het vaandel is ontworpen en vervaardigd door het kunstatelier Brand te Voorburg, m donkerblauw fluweel. Bovenaan prijkt de koningskroon met de letter W, daar onder is in het goud het Nederlandsche rapen geborduurd, met het devies „Je Maintiendai" en onderaan prijkt het wa pen der gemeente. Het geheel is omlijst met gouddraad en versierselen. Alle aan- razigen waxen vol lof over dit keurige vaandel. Met een kort dankwoord van den voor- tttter eindigde deze plechtigheid. De eerste dag van de festiviteiten begon Mecls te 8 uur met de gebruikelijke reveille door Excelsior. Daarna werd naar den Pvinsenweg gemarcheerd waar de kinderen 'an alle scholen in keurige formatie waren opgesteld. Ruim 2000 -kinderen, getooid met oranje en vlaggen, waren hier bijeen en nadat de noodige voorbereidingen waren getroffen ving een ommegang aan door een gedeelte van het dorp. De optocht genoot overgroote belangstel ling! Na de ontbinding werd een deel der kinderen naar het R.K. Vereenigings- gebouw geleid waar de heer de Wolf uit Den Haag een boeiende voorstelling gaf met poppenkastvertooningen en goochel toeren. In het Theater Centraal werd voor de oudere kinderen een welverzorgd bios- wopprogramima vertoond, terwijl de hoog- ste klassen zich op het feestterrein ver maakten. Alle kinderen werden onthaald op versnaperingen. De kinderen genoten volop. 's Middags werden op het bijterrein bij bet feestterrein diverse kinderspelen ge geven. Voor meisjes was er blokjesxapen, 'eeftijd 9 en 10 Jaar. Hiervan waren de eerste drie prijswinnaars: ie Hetty Bran ies; 2de Beppie van Leeuwen, 3de Gerca Groenewegen. Voorts voor meisjes tusschen 11 en 13 jaar Wletje dragen. Hierbij verwierven Agatha de Bode 1ste; "Iran Noordoven 2de en Jannie van der "iet 3de prijs. Tenslotte was er voor meisjes van 14 cn iaar ook een stoelendans; le prijs ver- «erf hierbij Nellie van der Hulst, 2de Rie 'ra Rijn, 3de Alie Goor. Voor jongens van 9 en 10 jaar was er skloopen, le pr. verwierf hierbij Arie van ™!P. 2de Aart van Egmond en 3de Adriaan tolido. Voor jongens van 11 tot en met 13 jaar Jgs er koekhappen. le pr. verdiende Joh. "Stdekooper, 2de Huub Borsboom en 3de JoJ«! Ruigrok. Voor jongens van 14 en 15 jaar was ge- ALPHEN. PRACHTIGE ORANJEFEESTEN. Huldiging van den heer Lam, Ook hier is alom de verjaardag van onze Landsvrouwe feestelijk en onder veel belang stelling gevierd. Het feest van de Ohr. Oranjevereeniging werd ingezet met de tra- ditioneele reveille door tamboers en hoorn blazers van de Oranje Garde, gevolgd door het beieren van de klokken der Ned. Herv. Kerk en koraalmuzlek van de Chr, muzlek- verceniging „Arti et Religloni" op het Kerk plein. Het programma werd ingezet met ..Lof zij den Heer" en besloten met Ps. 150 1 Inmiddels was ook de schooljeugd los gekomen I Versierd met oranjestrikjes en sjerpen gaf dit een aardig gezicht, terwijl over het algemeen behalve van de openbare gebouwen vrij druk werd gevlagd. De kin deren der Chr. scholen begaven zich naar het St. Jorisp'ein, terwijl die der openbare en RK. school zich naar het W.V. terrein begaven, waar zij aan den burgemeester die vergezeld was van ziin echtgenoote een zanghulde brachten. Eerst kwam de burge- mees'er op het W.V. terrein, die een korte toespraak hield. Ook op het St. Jorisplein waar de zanghulde der C.O V. onder leiding van den heer H. A. v. d. Kemp was gehou den. bestond groote belangstelling. De voor zitter der C.O.V. de heer J. H. Belgraver sprak een kort begroetingswoord, terwijl na afloop de voorzitter ook hier woorden van opwekking tot s'eun en liefde aan het Oranjehuis sprak Na afloop der zanghulde werden de kinderen od beid» plaatsen gè- tracteerd, waarna de kinderen der Chr. scholen in optocht een marsch door het centrum der gemeente maakten, welke stoet op het Toussaintplein werd ontbonden Door de kinderen op het W V. terrein, die even eens op 'n tractatle werden onthaald werden hierna verschillende spelen uitgevoerd. Tijdens het middagprogramma werd op het terrein van de A.V. Aiphen het feest der C.O.V. voortgezet. Begonnen werd met een poppenkastvoorstelling door den „Hof- artlst" Henri Nolles. die de jeugd bijzonder wist te amu6eeren. Op het bllterrein werden kinderspelen gehouden. De uitslagen zijn: Eierendragen voor meisjes van 12—14 jaar le pr. Willy Vlerbergen; 2e pr. Maartje Snel; 3e pr. Willy Stuivenberg; 4e pr. Riet S'apper. Zakloopen voor jongens van 10 12 laar: le pr. KI. Versluis; 2e pr. Wouter den Daas; 3e pr. Wim Versteeg; 4e pr. Henk Bossemeijer; 5e nr. Arie Dissel; 6e pr. KI. Boksma: 7e pr. Henk Pieneman; 8e pr. Dik Koster; 9e pr. Bertus Meijer; 10e pr. E. Uithol. Draad en naaldspel voor meisjes van 1012 iaar: le pr. Gonda Luinen; 2e pr. Marie Groenendijk; 3e pr. Plena Ouds- hoom; 4e pr. Jo Baart; 5e pr. Jansje de Kteer: 6e pr. Janny de Bleeker: 7e pr. Cor- rie Dissel: 8e pr. Janny v.d. Laken. Hindernis loopen voor jongens van 1416 jaar: le pr. Corrie Zwaan; 2e pr. Frits Meijer; 3e pr. Piet Uithol; 4e pr Maarten v. d. Velden; 5e pr. Bernhard Hogendorp en 6e pr. Nico v. d. Velden. Na afloop dezer volksspelen werd op het A.V V. terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Alphen I en een combinatie-elftal uit Alphia—A.R.C. en de M.S. Alphen I won met 6—1 Uit de cijfers blijkt wel reeds dat Alphen voortdurend het sterkste was en er van weinig spanning sprake was. Reeds voor de rust was de stand 3—0 voor Alphen, die na de rust vergroot werd tot 6—0. Eerst vlak voor het einde maakte de A R C -speler Bergshoef het eenige tegenpunt Tijdens dezen wedstrijd kwam de A.R.C.-speler Godthelp ongelukkig te vallen, waardoor lui zijn schouder kneusde en zich onder heel kundige behandeling moest stellen. Inmid dels was od het terrein de landelijke ril- vereeniging „De Vennepetr Ruiters" uit Nieuw Vennep gearriveerd, die een demon stratie ten beste gaf. Aardig was 't hoeden en stoelengevecht,, alsmede de springnum- mers. Des avonds werd in de Ned Herv. Kerk een kerkdienst gehouden, -waar als sprekers voorgingen ds. Scheers Ned. Herv. predikant en ds. Mulder, Geref. predikant. De sprekers werden afgewisseld met ge- meenschappelijken zang, terwijl de organist de heer v. d. Heijden od het kerkorgel eenige fantasieën ten gehoore bracht o.a. het Wilhelmus en Prins Bernhardlied van den heer Renzeitbrink alhier. Ds. Scheers sprak over Openb. 19 7, ds. Mulder over „Vreest God eert den Koning". Als slot was door de C O.V. een gondel vaart georganiseerd, waarvoor helaas geen groote belangstelling bestond De deel nemende booten boden evenwel een fan- tastischen aanblik op 't water en werden door een talrilk publiek langs de oevers van den Rijn gadegeslagen. Zeer fraai was de boot der Oranje Garde. m Ook de W.V. was dit iaar niet achter ge bleven. voor de des middags gehouden volksspelen bestond zeer groote belangstel ling. De uitslagen zijn: 80 M hardloopen meisjes: le pr. S. VB -> TABAK V-V OLDENKOTT „Het pakje met den Piloot" gg97 (Ingez. Med.) 01-fianiseerd „het eerst aan den trein"; le pr. behaalde Frans Koenen; 2de Jan Ruyg- rok, 3de Dirk Kloosterman. Na het beëindigen van deze wedstrijden had nog een wedstrijd plaats in 't schoon- rijden met rolschaatsen; le prijs behaalde Tonny van den Beg; 2de Kuni van Her waarden; 3de Kees van den Berg. 's Avonds een populair concert op het Dorpsplein door de muziekver. „Excelsior" onder leiding van dir. L. C. Veerman. ZEVENHOVEN. Een zoontje van B. geraakte per rtiwlel in de Ringvaart: hli werd door behulpzame handen gered. Brune: 2e pr. J. de Koning: 3e pr. N. Vis. Idem voor jongens: le pr. W Goedhart; 2e pr. J. Blauw; 3e pr H. de Groot. Autoped wedstrijd voor meisjes: le pr. Nel Ketel; 2e pr. G Marbus; 3e pr. N. Vink; 4e pr. T. de Jong; 5e pr. M. Ketel: 6e pr Jo. v. Leeuwen; 7e pr. Alle Oostveen. Idem voor jongens: le pr. Kees Krumpelman. 2e pr. Piet van Axkel; 3e pr. N. Verboom; 4e pr. Alie Maas- sen; 5e pr. R de Leeuw: 6e pr. C. Dirk zwager; 7e pr. D. Uithol. Vlaggespel met hindernissen: le pr J. Klos; 2e pr. T. Arl- man; 3e pr, N. v. Roon: le troostprijs Jac. Goedhart; 2e troostprijs K. Krop. Bank- loopen: le pr. M Winkel; 2e pr. L. v. Dam; 3e pr. J. v. d Broek: troostprijs D. v. Eg- mond. Knots-slinger-loop: le pr.S. Bruines: 2e pr. M. Ketel; 3e pr Th. de Grauw; troostprijs J. v Rijsdam. Stuivertje-wisselen le pr. C de Korte; 2e pr. B. Simmerman; 3e pr. J Foeklng; 4e pr. A. Keizer. Koek- i happen: le nr. J. Fllkweerd; 2e pr. H. Bos; 3e pr. J. v. Deuren; 4e pr. D. de Jong. Vlaggesteken voor meisjes: le pr. J. Binnen dijk; 2e pr. L v. Dam; 3e pr. D. Rozestra- ien; troostprijs L. Koelewijn. Draaiende hindernis: le pr. H. de Wille; 2e pr. G. v. Berkum; 3e Pr. J. Figee: 4e pr. T. Zwaan, Ringen-rijwiel-wedstriid: le pr. T. Rijlaars dam; 2e pr. L. Verlaan; 3e pr. J. Kemp; 4e pr. K. Stapper. Ringsteken od tandems ge- costumeerd: le pr. voor fraaiste costuums Indlanenpaar: de Jong-Helversteln; 2e pr. OdljkR. Loogman PrioPirel-lo; le pr. voor grappigste costuum. ZuldamRijlaars dam; le pr. voor ringsteken: J. en J. v. Zwieten: 2e pr. de Jong—Helversteijn; 3e pr. v. Fulppen—Zaal. De korfbalwedstrijd bracht een gelijkspel van 22. doch werd met strafworpen door het Leidsche twaalf tal gewonnen. Het avondprogram der W.V. ving aan met een huldiging van den heer Lam. in verband met diens 25-jarlg jubileum als bestuurslid. Deze huldiging werd verricht door den heer Bern. Knapen, die dankte voor de uitmuntende gaven van verstand en van hart, welke hit ons allen heeft wil len schenken. Moogt gij vriend Lam, nog heel veel jaren in goede gezondheid onze voorzitter blijven, aldus eindigde spr. Ook mevr. Lam werd gehuldigd, onder aanbieding-van een fruitmand. Met een „Leve de voorzitter" eindigde spreker. - n Het avondprogramma waarvoor zeer veel belangstelling bestond, wepj uitgevoerd door het ensemble Bartoes. Het uitvoerige pro gramma werd door dit varlétégezelschap uitstekend uitgevoerd en wist een juiste Stemming te wekken, zoodat de laohsalvo's niet van de lucht waren Het geheel werd afgewisseld door muziek van Leo XIII. Het feest is bes'oten met een mooi vuur werk, dat honderden belangstellenden trok van hier en uit de omgeving. Het 7-J. zoontje van den heer v. d. W. werd aangereden door een langs den weg rijdende zandtrelrrtBet verttje, dat verschil lende verwondlng«l bekwam, werd door dr. Schr. behandeld. In den Hoorn-werd een personenauto bestuurd door A. D. T. uit den Haag aan gereden door een wagen geladen met gras en daarvoor gespannen paard, bestuurd door A. N. alhier. De chauffeur, die trachtte naar links uit te halen om een aanrijding te voorkomen, kwam eèrst in aanraking met het gespan en daarna met een boom. De man, die zijn rechterknie kneusde en een neuswond bekwam wérd door dr. H. verbonden; de wagenbestuurder kreeg ont vellingen aan zijn linkerbeen. De politie stelt een onderzoek in en heeft proces-ver baal opgemaakt. BOSKOOP. De viering van het Koninginnefeest. Het Koninginnefeest is hier weer opge wekt gevierd. Er heerschte al reeds vroeg in den morgen in het bevlagde dorp een recht feestelijke stemming! Als gewoonlijk had na de koraalmuzlek een aubade voor het Raadhuis plaats, waar aan circa 1200 schoolkinderen deelnamen. Dit was wederom het glanspunt van den dag en een aangrijpend moment. Na het zingen van een drietal liederen, met als slot twee coupletten van het Wilhelmus, met begeleiding van de harmonie „Concor dia" sprak de burgemeester de kinderen van het bordes toebesloten werd met een drie werf hoera voor de Koningin. Daarna werd een optocht geformeerd, in welke stoet de drie plaatselijke muziek corpsen meeliepen en voorts een vijftigtal fraai versierde rijwielen en autopeds. Na ontbinding van den optocht werden de kinderen in de scholen getracteerd. In de middaguren hadden diverse volks spelen plaats waarvoor de belangstelling zeer groot was. 's Avonds gaf „Excelsior" in de tent voor het raadhuis een concert. Het centrum der gemeente was feestelijk veriicht. Een groote volksmenigte was op de been. Het feest is uitstekend geslaagd, Boskoop'i Oranje-Comité heeft eer van haar werk. LEIDERDORP. Het Koninginnefeest. Als van ouds is het hier een dag van spontane feestvreugde geweest. De organi satie van de feestelijkheden berustte weer bij de Chr. Oranje-Ver. Aan den vooravond was er een bijeen komst in de Ger. Kerk waar als spr. optrad de heer Joh. de Groot van Lelden met als onderwerp: „Oranje, van God gegeven". Het kinderkoor „Klein Excelsior" onder lei ding van den heer M. Kouprie, verleende hierbij medewerking. Op Koninginnedag begon 't feest 's mor gens met koraalmuziek van de Chr. Muziek- vereen. „Devote" gegeven in het gemeente plantsoen a/d. Ned. Herv. School. Daarna verzamelden zich de kinderen van alle scholen hier, die een zanghulde brachten aan den burgemeester. De voorz. der Chr. Oranje Ver. sprak den burgemeester toe, die deze toespraak bantwoordde. Hierna trokken de kinderen in optocht door het dorp naar het sportpark ,.De Mun- nik" waar een poppekastvoorstelling werd gegeven, welke bijzonder in' den smaak viel. 's Middags was er op het terrein bij de Chr. School ringsteken met paard en til bury, alsmede ringsteken op fietsen en tandems. Er waren 6 deelnemers. Voor de mooist versierde tilbury's werden de prijzen als volgt toegekend: le pr. A. Bos en mej. v. Ingen Schenau, 2e pr. N. Koot en mej. Koekebier, 3e pr. T. v. Ingen Schenau en mej. v. Egmond. De prijzen voor het ringsteken in deze groep vielen ten deel aan: mej. van Leeu wen en T. Roest le pr., mej. van Ingen Schenau en A. Bos 2e pr., mej. van Egmond en T. van Ingen Schenau, 3e pr. Voor het ringsteken op fietsen en tan dems was de deelname belangrijk grooter. In verband met het beschikbaar aantal prijzen zal nader worden beslist wie de prijswinnaars zijn. 's Avonds werd een zeer geslaagde gondel- vaart gehouden. Hiervan was door de deel nemers zeer veel werk gemaakt; het geheel bood een fraaien aanblik. De belangstelling was groot. De hiervoor beschikbaar gestelde prijzen werden in de eerste groep behaald door: „De Trekschuit" le pr., „Jamboree" 2e pr. en „Excelsior" 3e prijs. In de 2e gr. „Sneeuwwitje" le pr. „Kry- nlca'' 2e pr., „Oogstfeest" 3e pr.. terwijl „de Kano" een troostprijs werd toegekend. Nadat de deelnemers aan de gondelvaart aan wal waren gestapt werd door hen nog in optocht door het dorp gemarcheerd en het feest beëindigd met een rondedans. Er heerschte een geestdriftige stemming. Het was een uitmuntend geslaagd feest! RIJNSATERWOUDE. Afscheid van mej. C. J. Geertsema. In de O.L. school had in tegenwoordig heid van het onderwijzend personeel en het voltallige College van B. en W„ het afscheids plaats van mej. C. J. Geertsema sedert 1927 onderwijzeres die in het huwe lijk is getreden met den heer Smith. Door de kinderen werd aan hun geliefde onderwijzeres een haardstel aangeboden. Me). Geertsema dankte de kinderen har telijk voor dit mooie huwelijksgeschenk, dat zoodanig in de nieuwe woning zal komen te staan, dat de herinnering aan de ge lukkige Jaren te Rijnzaterwoude doorge bracht, levendig zal blijven. De heer de Kroes, hoofd der school richt te 't woord tot de scheidende onderwijzeres Hij zeide dat de samenwerking altijd van voortreffelljken aard was geweest en dat hij mej. Geertsema steeds had bewonderd om de wijze, waarop zij met de kinderen wist om te gaan en om haar opgeruimd karakter, dat voor een onderwijzeres een heerlijk bezit is. Daarna wenschte de burgemeester na mens B. en W. mej. Geertsema van harte geluk met haar voorgenomen huwelijk. Hij dankte haar voor het vele, dat. zij in het belang van het onderwijs gedurende de laatste tien jaren gedaan heeft. Mej. Geertsema wist haar gaven en bekwaam heden ook bulten de schooluren dienstbaar te maken. Verscheidene jaren heeft zij les gegeven aan de Nutscursussen en is zij secretaresse geweest van het Crisis-Comité en van de commissie tot wering van school, verzuim. Ook voor deze werkzaamheden dankte de burgemeester de scheidende on derwijzeres, Hij wenschte haar ten slotte veel geluk toe in haar komend huwelijks leven. Mej. Geertsema dankte voor de har telijke woorden tot haar gesproken. Nadat nog enkele liederen door de schoolkinderen gezangen waren werd door de bruid aan iedere leerling een zakje bruidssuikers uit gereikt. TER AAR. Zwemwedstrijden. Onder begunstiging van prachtig zomer weer werden in het Ter Aarsche Zwembad diverse wedstrijden gehouden. Toen de voor zitter de heer P. Tensen, 'n kort inleidend woord had gesproken waarin hij opwekte tot belangstelling voor de zwemsport, vin gen al spoedig de wedstrijden aan. Na een vinnigen kamp waarbij het in grooten getale aanwezige publiek zich kostelijk vermaakte, werd de uitslag als volgt vasteesteld: Balletjes rapen: 1. C. de Vogel; 2. Trina Kraan 3. E. Kerkhoven; 4. Jannie Snijders; 5. Greta Kroon; 6. Tina Rietveld. Hinderniszwemmen heeren: 1. Jan Koele- man; 2. Dirk Kroon; 3. Dirk Schelllnger- hout. 6693 •«row llngez. Med.) Hinderniszwemmen dames: 1. Alie van Dam; 2. Teuni Visser; 3. Bettie Bos. Estafette heeren: 1. Jan Ktoeleman; 2. Klaas Tensen; 3. Dirk Kroon; 4. Kees Hege- man. Balletjes rapen dames: 1. Betty Bos. 2. Jannie Bos; 3. Jannie Verboom. Schoonspringen dames: 1. Aagje Heyns. Idem heeren1. Jan van Loo. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Elisabeth Cornelia Maria. d. van Mart, van der Jagt en M. J. van Tol; Simon Johannes Gerardus, z. van J. Zwirs en A. M. Lebesque. Gehuwd: Douiwe Wybenga, 24 jaar en Jo hanna Grietje Slingerland, 24 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Aagje Pijper van Amsterdam; Arie J. K. Preisman van Wilnls; Hendr. J. Granneman en E. H. Vlasveld van Leeuwar den. Vertrokken: H. M. van der Post en J. M. G. L. Bosch naar Steenwijkerwold; C. J. van der Zwaan naar Lelmulden; J. Ber- voets naar Koudekerk; C. de Wagenaar n. Aalsmeer. ZOETERMEER. De Koninginnefeesten zijn hier inge zet met een fakkel- en lampionoptocht voorafgegaan door de Harmoniever. „Kunst en Vriendschap". Onder de tonen van een flinken marsch werd een rondgang door t dorp gemaakt en vooral de jeugd liet zich van den goeden kant hooren. Vervolgens werden door de afd. dames en adsplr. dames op het schoolplein de O. L. school eenige standen uitgevoerd, onder leiding van den directeur, de heer Osephius, verlicht met Bengaalsch vuur. Het was een fantastische aanblik! Vervolgens werd een etalagewedstrijd ge houden, waarvoor de Oranjever. „Wilhel- mina" een aantal prijzen had uitgeloofd. De étalages waren keurig verzorgd. De uitslag luidde: Ramen A (groote ramen): 1. Mevr. C. SwartBijsterveld; 2. J. Vollebregt; 3. G. A. Oosterom; 4. J. D. P. van Duyvenbode; 5. C. Colpa; 6. J. Moers. Ramen B (kleinere ramen)1. M. J. W. Pieterse; 2. D. van Vliet 3. J. v. Tilburg; 4. mej. T. Groenheyde. Waar zullen we elkaar dan ontmoe ten? Waar je wilt! En wanneer? Dat komt er niet op aan! Goed, dan is dat afgesproken! 38. Toen Leo weer was weg gegaan, kwam Thijs weer uit zijn schuilplaats vlug vandaan nu liep de booze man, in alle hoeken, heel erg naai' Thijs te zoeken, maar deze dacht zeer glunder; „Nu maakt die Leo toch een mooien blunder Thans ben ik hem, tenminste voor den eersten tijd, wel even kwijt; nu zoek ik dus eens even. waar Dickie is geblevenvoorzichtig, maak geen levenEn op de punten van zijn teenen sloop nu onze Thijs door 't groote, donkere palels: hij keek er steeds maar zoekend rond. of hij geen spoor van Dickie vond en spitste ook zijn ooren, om alles goed te hooren zoo ging hij trappen op en trappen af, hij liep door zalen en vertrekken, zonder Dickie te ontdekken: tot hij eind'lljk op een zolder kwam, waar hij heel zacht, een klage lijk geluid vernam. 17

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7