LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 Augustus 1937 TIÊMYER GIRLS Redactie1507 Directie en Admiiwfr. 2500 SPORT VRAGENRUBRIEK /CHEEP/ J'MINI Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) gang van 1 October 1949 voor den verderen duur tusschen partijen vast te stellen op ten hoogste 4"per jaar, mits zij daartoe vóór 1 Juni 1949 schriftelijk kennis geeft. Als afsluitprovisie wordt 1/4 'i gevorderd. B. en W. achten een en ander billijk en 6tellen den raad voor hiertoe te besluiten. Raadsagenda. De e.v. raadsvergadering is bepaald op morgen a.s. halfacht. De agenda bevat de volgende punten: I. Opening: 2. Beëediging van den heer C. van Gaaien, als lid van den raad; 3. Notulen; 4. Mededeelingen: 5. Ingekomen stukken; 6. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan eener geldlee- ning; 7. Voorstel van B. en W. inzake ver laging van den huurprijs voor het winkel pand van Mandersloostraat 1; 8. Wijziging der gemeente-bsgrooting. dienst 1937. 9 Benoeming van 3 leden van het algemeen armbestuur, wegens periodieke aftred n~ van de heeren H. Haring, W. J. Spreij, en A. Vermeulen. Aanbevolen worden: voor de vacature H. Haring: de heeren: 1. H. Ha ring; 2. J. Eikelenboom; voor de vacature W. J. Spreij: de heeren 1. W. J. Spreij; 2. G. v. Staalduinen; voor de vacature A. Vermeulen: de heeren 1. A. Vermeulen; 2. W. Dirkzwager: 10. Benoeming van de leden van: a. de commissie van bijstand voor het grondbedrijf; b. de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven; c. de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen; d. de commissie voor het nazien der rekeningen. Ernstige aanrijding. In den Hoorn langs den Rijksstraatweg stak de wielrijder H. J. de B. uit Koude kerk. komende uit de richting Leiden, na bij de scheepswerf van de fa. Kempers plotseling den weg over, waardoor hij werd aangereden door een hem achterop rij dende personenauto, bestuurd door S. J. v. d. B uit Zoeterwoude. De wielrijder, die op den weg smakte, bleef bewusteloos liggen met een ernstige bloedende hoofdwonde en schaafwonden aan armen en beenen. Dr. H. verleende de eerste hulp en constateerde tevens een hersenschudding Per zieken auto werd de man naar zijn woning te Koudekerk vervoerd. Hij kwam er goed af. De 11-j. v. Z. kwam met zijn rijwiel on der een passeerende auto. doordat hij plot seling een duw kreeg van een onbekend gebleven jongen. Gelukkig kwam de wiel rijder er goed af, doch zijn karretje werd bijna geheel vernield. Raadsstukken. Brandstoffen en steunverleening B. B. en W. deelen mede, dat de Min. van Soc. Zaken op een verzoek van hun college d.d. 30 Juli 1937 om verhooging van den z.g. brandstoffentoeslag voor de ondersteunde vverkloozen in het komend winterseizoen, •heeft geantwoord thans nog geen beslis sing te kunnen nemen. Nog geen antwoord is ontvangen op een aan den min. van Soc. Zaken eveneens verzonden verzoek, om verhooging voor 1938 van het bedrag der z.g. B-steun (extra hulp) voor werkloozen. Subsidieverleening Burgerwacht Naar aanleiding van de desbetreffende vragen van de raadsleden Den Uijl en Bergshoef in de laatste raadsvergadering, deelen B. en W. mede. dat aan de Vrijw. Burger wacht „Alhpen a. d. Rijn", reeds een be drag van f. 125 als subsidie is uitbetaald en dat het voornemen is nog een gelijk be drag uit te betalen, waarmede het geheele toegekende subsidiebedrag zal zijn uitge keerd. Zooals men zich zal herinneren werd bezwaar gemaakt tegen subsidie aan de nieuwe burgerwacht, daar op de begroo ting de subsidie is uitgetrokken voor „De Alphensche Burgerwacht", zoodat deze kwestie nog wel niet tot het verleden zal behooren. Ambtenaar Burg. Stand Overeenkom stig het verzoek stellen B. en W. voor den heer J. L. H. Boeren eervol ontslag te ver- leenen als ambtenaar van den Burg. Stand met ingang van 1 Oct. a.s.; ter vervulling dezer vacature worden aanbevolen: lo. de heer H. v. Kleef; 2o. de heer J. H. Ruttng. Subsidie Chr. HBS. B en W. stellen voor de rekening der Chr. HBS alhier voor 1936 en de begrooting voor 1937 goed te keuren en het subsidiebedrag voor 1937 te bepalen op f. 1780,42. In verband met een voorstel van de hee ren J. L. H. Boeren en A. F. Ruyssenears en H. G. Veltman, raadsleden, om aan de Ver. van Ned. Gemeenten te verzoeken zoo spoedig mogelijk bli de regeering er op aan te dringen, die maatregelen te treffen, waar door de werkloozen, in steun en werk verschaffing. althans ten deele geholpen kunnen worden de biina algemeene prijs stijging. ontstaan na Sept. 1936. het hoofd te bieden, stellen B. en W. voor. dit stuk aan de orde te stellen na punt 10 van de agenda der as. raadsvergadering. In de omgeving van het politiebu reau, kwam de motorrijder A. v. W. uit Bodegraven met zijn ongeveer 15 j. doch tertje. dat achter op de duo zat. te val len. doordat plotseling de voetganger G. W. O. ondoordacht den Weg overstak. Mo torrijder en het meisje bekwamen ver- schillende verwondingen en ontvingen op het politiebureau de noodige hulp. O. bleef ongedeerd. Bij het nazien van den motor in zijn motorboot aan de Heimanswetering ont stond een begin van brand bij schipper G.t waarschijnlijk door het gebruik van een lamp, die met de benzine van den motor in aanraking kwam. Teneinde den brand te kunnen blusschen, gebruikte G. een deken, die hij nog smeulende in het ruim wierp; deze kwam toen te dicht bij een bus met benzine, waarop opnieuw brand ontstond. Bij het blusschen van den brand bekwam G. verschillende ernstige brandwonden, zoodat hij zich onder be handeling van dr. v. W. moest stellen. Onze plaatsgenoote mej. P. Belgraver is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Ierseke. Geslaagd te Den Haag voor het examen coupeuse v. d. Ned. R.K. School raad. afgenomen door de R.K. Vereen. ,.St. Anna" onze plaatsgenoote mej. A. Dissel dorp. NIEMAND VERZULME TE HOOREN DE 6367 BEROEMDE OP 1 SEPTEMBER IN „ZOMERZORG". (Ingez. Med.) In de Oude Aar werd door een 30-tal typografen een onderlinge vischwed- strijd georganiseerd, waarvoor verschil lende winkeliers aardige prijsjes beschik baar hadden gesteld. De deelnemers moes ten e°n klein inleggeld storten, dat ten coede komt aan het fonds van de bestrij ding der T.B.C. in de grafische vakken. zood~' deze wedstrijd tweeërlei nut sor teerde. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Petrus, z. v. G. J. van der Meer en C. M. van Zeil Cornelia Wil- helmina Maria, d. v. N. Vonderbank en J. C. Turk. Anna Josephina Maria, d. van N. Vonderbank en J. C. Turk. Overleden: J. Wesselman. 92 jaar. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. Eelastingrijwiehnerk, zilver colliertje, ledi ge koopmansportemonnaie (vermoedelijk die waarvan aangifte is gedaan deze te heb ben verloren met veel geld) regenjas met fietstasch. Inlichtingen politiebureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie Evert, z. van A. N. Schoenmaker en K. A. de Jong Johannes Hendricus, z. van G. J. Vermeulen en J. M. v. Meurs. Ondertrouwd: T. N. Duijnhoven en W. P. v. d. Voort A v. Rijn en P. J. Slootjes. Getrouwd: J. J. Stapper. 40 j. en H. Wieg man. 54 j. H. F. v. Vliet, 26 j. en W. M. Geers, 22 j. Overleden: Reinier Pannebakker, 64 Uitreiking van zwemdiploma's. In het Zuiderbad zijn, onder toezicht van den bad- en zwemmeester de heer Jac. van Wijk, alsmede van de directie van het bad, de navolgende zwemdiploma's uitgereikt: Dames en meisjes: Mevr. C. Kroes Scheer, mevr. A. SusanSluyter, mevr. H. C. v. BarlingenBogaards. Meisjes: Marga- retha Verheul, Betsy Jongejan, Mies Lün- nemann, Janny Heijmans, Tini Hart, Annie Loef, Rietje v. d. Willik, Dini Bak, Lies Susan, Aaltje Scholten, Annie Oudijk, Annie Blaauw. Alle Bontekoe, Jopie Grootendorst, Ada ter Wee, Dini v. d. Willik, Cobi v. Wijk, Ansje Domburg. Annie Rotteveel, Marie Overes, Adri v. d. Leede, Corry v. d. Tooren, Annie Veerman. Mary v. Kleef, To Drie sprong. Freda v. d. Willik en Annie Stolwijk. Jongens: Albert de Nuling, Jan Verheul, Piet en Johan v. Hartingsveldt, Wim de Frankrijker, Arie en Wim Kelderhuis. Wim ter Wee, Klaas Scholten. Willem Mesman, Henk Eelderink. Wim Boer, Arie en Jan Bontekoe. Kees Smit. Piet Baars, Walter Grootendorst, Piet Oosterwljk, Arie en Jan Schoenmaker. Henk de Regt, Jan Versluis, Leen de Groot, Piet Koetsier. Wim de Ruy- ter. Rien v. Tol, Marius Versluis, Arie v. d. Zwaard en Arie v. Wijk. 25-jarig bestaan der Boskoopsche Gasfabriek. Naar wij vernemen, bestaat de gasfa briek in deze gemeente binnenkort 25 jaar. Vermoedelijk zal dit feit ongemerkt voorbij gaan. HAZERSWOUDE. Een ondergrondsche telefoonkabel. De bovengrondsche telefoonleiding in den Roemer, welke aansluiting geeft van het T.T.T. kantoor Boskoop, zal door een ondergrondschen kabel worden vervan gen. Hierdoor zullen de aangeslotenen in de toekomst meer gevrijwaard zijn tegen sto ringen, die bij een bovengrondsche lei ding zoo vaak voorkomen, vooral hier, waar de leiding door diverse kweekerijen ioopt. Raadsagenda. De Raad komt morgen v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot onbïwoonbaarverklarirrg van de woningen D 265 en D 267; 3. Verzoek van den Ker- keraad der Ned. Herv. gemeente om be schikbaarstelling van een bedrag van f. 19.57 voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen; 4. Verzoeken om ontheffing van straatbelasting over 1937; 5. Voorloopige vaststelling van de rekening van het waterbedrijf voor den dienst 1936; 6. Voor loopige vaststelling van de gemeente-reke ning dienst 1936; 7. Voorstel tot aankoop van het „Poeltje" van de erven Houtman; 8. Voorstel tot aankoop van eenige per- ceelen water van jhr. mr. B. C. van Merlen; 9. Voorstel tot wijziging van de algemeene polltie-verordening; 10 Verzoeken van de Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn en te Lei den om een bijdrage in de kosten; 11 Ver zoek van de Gymnastiekvereeniging „Hou Vast" om een jaarlijksche subsidie; 12. Verzoek van de Tentoonstellings-commis- sie V.E.B.O. om een subsidie voor de te houden tentoonstelling; 13. Aanvragen van de R.K. School in den Groenendijk om gel den voor een speelplaats en voor het ver vangen van oude privaten en urinoirs door closetinrichtingen voorzien van waterspoe ling; 14. Verzoek tot verkoop van het Heerlijk vischrecht aan den Gemeeneweg- schen polder voor zoover de Lodewijksvaart betreft; 15. Besluiten tot wijziging van de begrooting dienst 1937. Ledenvergadering Chr. Hist. Jongerengroep. De Chr. Hist. Jongerengroep hield in het Oude Raadhuis haar maandelijksche le denvergadering. De 2e voorzitter, de heer P. Verheul, opende, waarop de secretaresse mej. Joh. Fase de notulen las, die werden goedgekeurd. Door den heer P. Verheul werd behandeld het „Nationaal Socialisme" met een duidelijke uiteenzetting van de N.S.B. Mej. J. Overbeeke gaf een maand overzicht van de buitenlandsche politiek, v/aarop een improvisatie volgde van den heer P. den Hooglander, en een verplichte improvisatie van mej. Joh, Fase. De heer PJalzier ging tenslotte voor ln dankgebed. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Barbara Petronella d. v. P. C. v. d. Leek en W. H. de Haas Cornells, z. v. C. v. Egmond en H. W. Hoo- gendoorn. Getrouwd: G Kooij en P. Meerburg H. J. Meijer en L. H. Kroon. Het feest van „Ons Clubje". Mede dank zij het prachtige weer is het feest van „Ons Clubje' uitnemend geslaagd. Er heerschte in het Sportpark „De Mun- nick" een vroolijk en kleurig samenzijn, want tegelijk met het eerste nummer van het programma, de gecostumeerde voetbal wedstrijd, werd op de aangrenzende tennis banen de wedstrijd „De MunnickWasse naar gespeeld. De voetbalwedstrijd viel bij het vrij tal rijke publiek zeer in den smaak. De spelers waren op de meest uiteenloopende wijze uitgedost. Een forsche back gaf er blijk van, op momenten dat hij niets te doen had, te vens een goed acrobaat te zijn door de keu rige salto's, die hij maakte. Een deftig in het zwart gekleede speler gebruikte om den bal af te weren zijn wandelstok, die daarbij door midden brak. Ook zag hij hiervoor nog een vrije schop tegen zich genomen. Aan den hierop volgenden wielerwedstrijd werd door 22 personen deelgenomen. De af werking hiervan verliep op vlotte wijze. Reeds bij de eerste ritten viel hetop, dat de heer Rietbroek mooie kansen had, terwijl de jonge Riethoven ook een uitstekenden indruk maakte. De einduitslag: le pr. J. J. Rietbroek, 2e J. Riethoven, 3e D. Zwaan, 4e G. Verhaag en 5e H. van Laar. 's Avonds was er een filmvoorstelling, verzorgd door den heer den Hertog te Alphen a/d. Rijn. Eerst kregen de aanwe zigen opnamen te zien van New York. De volgende was een film van de huwelijks plechtigheid van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Hierop volgden nog een teeken film en 2 komische films. Bij deze filmver- tooning was er nog meer publiek dan 's middags. „Ons Clubje" en de bezoekers kunnen op een mooien middag terugzien! LEIMUIDEN. Bestrijding der Iepziekte. Door een ambtenaar van het Staats- boschbeheer is hier gemeentecontrole ge houden voor de bestrijding der iepziekte. Bij verschillende bewoners zijn op de erven zieke boomen aangetroffen, welke door dien ambtenaar zijn gewaarmerkt en welke voor 1 April gerooid moeten zijn. In totaal zijn er 25 boomen met een kruis gemerkt. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. van der Boom, expediteur, Oosterweg No. 260 D. Spruitenburg, echtgenoote van A. van der Blom P. J. E. Tolhuizen, aan boord woonschip, Mui zenstaart, Oude Wetering T. Kooy, koopman, id. id. id. Vertrokken: Naar Haarlemmerliede R.- K. Pastorie en c.a. A. Chr. W. Berkhout, kapelaan. Daar er genoegzaam deelnemers zijn voor het ringsteken met paard en tilbury op het as. Oranjefeest, wordt het pro gramma met deze attractie aangevuld. OUDE WETERING. De a.s. winkelweek. Vandaag vraagt behalve het Oranjefeest nog een belangrijke gebeurtenis onze aan dacht. In alle vroegte n.l. reeds om half acht is met klaroengeschal de opening aangekondigd van de winkelweek. Dit vroege uur is gekozen om bij den aanvang van de Oranjefeesten reeds gereed te zijn. zoodat de plaats mede door de mooie étalages een extra feestelijk aanzien ver krijgen. In het programma is o.m. te vinden op welke wijze de winkeliers het koopen tijdens de as. winkelweek, welke zal wor den gehouden tot en met 11 September, bijzonder aantrekkelijk zullen maken. Voor de verschillende attracties zijn fraaie prij zen beschikbaar gesteld, welke zijn te be zichtigen in perceel A 86. Het aantal deel nemers is 28. Vrijdag zal de muziekvereen. „Door Gunst Verkregen" een muzikalen rondgang maken door het dorp en langs den Ringdijk. Donderdag 9 September vindt een ballonwedstrijd plaats, waaraan 300 schoolkinderen zullen deelnemen. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt op Vrijdag 3 Sept. 8 uur nam. in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenterekening 1936. 4. Be noeming onderwijzer es) aan de O. L. school, vacature mej. C. J. Geertsema. Voordracht: 1. mej. H. S. Groen, onderwij zeres te Hilversum; 2. mej. W. van der Mast, onderwijzeres te Rotterdam: 3. de heer A. J. W. Kemperman. onderwijzer te Utrecht. 5. Behandeling reclames honden belasting. 6. Vaststelling verordening be treffende het beroep bedoeld in de artike len 13, 15 en 17 -Van het Reglement Auto vervoer. 7. Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1937. TER AAR. Te water gereden. Een bakfiets van de fa. d. G. uit Alphen bestuurd door een 14-jarigen jongen, ge raakte bij de Kleine Brug in de wegsloot. Met een nat pak en vrijwel geen mate- rieele schade liep dit ongeval overigens goed af. Nabij de Wed. R. te Lanzeraar was het een paard, dat het natte element ver koos. Met assistentie van een passeeren de auto, was ook dit euvel spoedig her steld. WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoote mej. E. Hofman, slaagde voor het ENB.A.ID.-examen, leerlinge van mej. E. Llttooij. De heeren J. H. van Oort, F. van der Krans, W. van der Krans en A. C. Tol slaagden voor het zwemdiploma der Neder- landsche Centrale Reddingsbrigade. In de Ned. Herv. Kerk heeft de col lecte voor den nieuwbouw opgebracht f. 222,25. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Wijziging der brugverordening Een auto voor brandspuittractie. De raad vergaderde. Van den café-houder Witteman was een verzoek ingekomen om verlaging van personeele belasting voor biljarten. De voorzitter lichtte toe hoe de wet de mogelijkheid toelaat om vóór 1 Sep tember van elk jaar wijziging te brengen in enkele grondslagen van de personeele be lasting. Voor café-biljarten wordt thans f 60 geheven met Inbegrip van de opcenten. B. en W. stellen voor den grondslag met 5 te verlagen, zoodat een vermindering wordt toegelaten van f. 15 oer biljart. De heer van Ruiten wil den grondslag met f. 10 verla gen, de heer Donker daarentegen geen ver laging toestaan. Deze voorsbellen werden niet ondersteund: dat van B. en W. aange nomen met 43 St. Van den heer J. P van Leeuwen was een verzoek ingekomen om verlaging van door hem te betalen hypotheekrente, welke heden nog 4'/i be loopt Waar de kapitaalmarkt wat ruimer is ten opzichte van landerijen meenen B. en W. voor 1938 te moeten voorstellen de ren'e te verlagen tot 4 °/o. Aangenomen met 5—2 st. De centrale Esperanto propaganda com missie verzoekt een gratis lokaal voor het geven van esperanto-onderwijs. B en W. stellen voor in principe medewerking te verleenen, wat z.hst. werd aangenomen. Een verzoek was ingekomen van de Vebo 'e Leiden om 'n subsidie voor de te houden veetentoonstelling Het voorstel van B. en W. om f. 10 te verleenen werd aangenomen. Wijziging van de verordening op de vaart door en de passage over de bruggen. De bestaande verordening schrijft voor dat de bruggen niet behoeven te worden geopend voor vaartuigen welke door het strijken van de mast onder de bruggen door kunnen varen Deze verordening, aldus de voor zitter. is van ouden datum en past niet bij het tegenwoordig sterk toenemend verkeer van watertoeiisme. Het gaat toch niet aan om de zeiljachten en andere kleine vaar tuigen geregeld de mait te la'en strijken om onder de bruggen te kunnen varen. Voorheen werd de brue steeds geopend voor dergelijke vaa tuigen en door den brugwach ter werd dan het klompje gepresenteerd. De doorvaart is echter vrii en bii den voor- z tter zijn klachten ingekomen dat door de bmgbed'ening tien cent werd geëischt voor het openen van de brug voor p'eizier- vaartuigen Dit gaat te ver aldus de voor zitter. waarom B. en W voorstellen de ver ordening te wijzigen zoodanig, dat deze voorschrijft dat de bruggen moeten worden geopend voor elk vaartuig, uitgezonderd heel kleine, zooals kano's, roeiboo'en en dergelijke Na discussie werd het voorstel voorstel werd aangenomen met 61 st. Hierna werd de rekening 1936 vastgesteld met dank aan de commissie van onderzoek voor het uitgebreide rapport over deze rekeningen De begrootingen voor d? ge meentebedrijven werd den raad aangebo den; in de commissie van onderzoek werden door d=n voorzitter benoemd de heeren van Rul'en. Walraven en Anker Voorstel van B en W tot aankoop van een auto voor biandspuhtractie. Uitvoerig lichtte de voor zitter het voorste' toe Een bedrag van on geveer f 600 zal de aankoop vorderen Het voorstel weard aangenomen met 61 st. De verordening op de tapperijen werd ge wijzigd in d'en zin dat voortaan de café's des Zaterdagsnamiddags mogen open blij ven tot halftwaalf gedurende den zomertijd en in den winter tot halfelf. De voorzitter deelde nog mede, dat hij. naar aan'eidtng van een vraag van den heer Donker in een vorig- vergadering, de polderbesturen niet bereid heeft bevonden om v"*r="Mllendp oolderwerken te 'aten uit_ voeren in werkverschaffing in overleg met he* gemeentebestuur. Hierna sluiting Varkenspest. Bij een drietal veehouders te Hoogmade is de varkenspest onder de varkens gecon stateerd. Maatregelen tegen deze ziekte zijn genomen. DUIVENSPORT. WASSENAARSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht vanuit Breda met oude en I jonge duiven, afstand pl.m. 67 K.M. De dui-1 ven werden aldaar ln vrijheid gesteld te li 1 uur met Noord-Oosten wind, heldere lucht I De eerste duif bereikte het hok te 12 uur I 15 min. 45 sec. en had het traject gevlogen! met een gemiddelde snelheid te 11 uur met I Noord-Oosten wind, heldere lucht. De eerste duif bereikte het hok te 12 uur 15 min. 45 sec. en had het traject gevlo-l gen met een gemiddelde snelheid van 885,321 Meter per minuut. De laatste prijswinne'n-1 de vogel werd geconstateerd te 12 uur 231 min. 16 sec. en had gevlogen met een ge-1 middelde snelheid van 800.02 Meter perl minuut. De uitslag was: I le, 18e en 20e L. H. de Kleine; 2e en 17e p.l Bouwmans: 3e. 4e, 8e, 9e, 15e en 23e C Ver-I steeg Jr.; 5e, 6e. 7e, 11e en 16e J. H. M.I Brouwer; 10e, 14e en 21e J. F. van der Lely I 12e en 22e H. Nijp; 13e en 19e K. I. Waas-| dorp. WATERPOLO. DE ZIJL I—L. Z. C. I. Voor den zilveren polobal speelde De Zijll tegen L.Z.C.. Met de rust leidde De Zijl metl 10. Zij won tenslotte met 21. De Zijl II won van L.Z.C. n met 5ll (rust 21). H. A. B. te L De rijwielbelastingwe'l dateert van 20 Juni 1924. Zij werd inge-| voerd op 1 Augustus 1924. J. C. D. te L. Een middel om boekban-l den zonder beschadiging schoon te makenj is ons niet bekend. J. A. W. te L. Het s.s. „Gotenhof" op 11 Augustus te Rotterdam aangekomen. Cargadoor was Wambersie en Zoon. Hetl schip is 14 Aug. naar Stettin vertrokken enf arriveerde daar 17 dezer. ZOETERMEER. Verbetering van de Stationsstraat? Naar we vernemen is een adres gericht aan Ged. Staten van Zuid-Holland van de bewoners van de Stationsstraat alhier, met verzoek deze te doen verbeteren, daar deze straat voor het verkeer en voetgangers ge vaar oplevert. Tevens Is aan dit verzoek toe'gevoegd een adres van de belde Mid- denstandsvereenigingen van ongeveer den zelfden inhoud. De Stationsstraat verkeert in slechten toestand. Op de veetentoonstelling te Qouda behaalde de heer E. Kahn alhier een 7-tal prijzen. Met melkkoeien behaalde hij een len en 3en prijs, met stieren een len prijs, met drachtige vaarzen, melkvaarzen, pin ken behaalde hij 2e prijzen. Verder werd nog een groepsprljs voor melkkoeien en een groepsprljs voor pinken gewonnen. Een mooi resultaat! Holland-Amerika Lijn bLomMERSDII 29 Augustus van Houston te New Orleans VEENDAM, New York n. R'dam, Aug. van Plymouth. Holland-O. Azië Lijn GAASTERE thuisreis. 29 Aug. te Colombo MEKE| KERK, 29 Aug. van Dairen te Yokoh Java-New York Lijn KOTA PINA Java n. New York, 30 Aug. te Belawan- BINTANG, 29 Aug. van New York Philadelphia. Rott. Lloyd AMELAND, uitreis, 29 Au? van Sabang. Mij. Nederland MOENA, thuisreis, Aug. van Marseille. Kon. Paketv. Mij. JAPARA, 30 Aug. ra Port Elisabeth naar Durban BONTE_ KOE, 28 Aug. van Durban n. Tamatavj OMBILIN, 28 Aug. van Durban nar Singapore BARENTSZ, 29 Aug. rail Sabang naar Batavia RANTAUPANDJ JANG, arr. 30 Aug. te Bangkok ROG4 GEVEEN, 28 Aug. van Kaapstad te Hon;| kong NIEUW HOLLAND, pass. 29 AugJ Thursday Island VAN REES, passj Aug. Thursday Island MAETSUYCT" pass. 29 Aug. Thursday Island. Java-China-Japan Lijn TJISONDA 29 Aug. van Batavia te Hongkong TJISADANE, arr. 29 Aug. te Hongkong. Kon. Ned. Stoomb. Mij. MEDEA. 28 Au) van W. Indië te New York ARIADJT 31 Aug. van Middl. Zee te A'dam NEREUS, 31 Aug. van Stettin te Adam - OBER ON. R'dam naar Tunis, 30 Aug 1| uur v.m. door Lands End gesignaleerd - TIBERIUS, R'dam naar Lissabon, pas 29 Aug. n.m. 8 uur 5 Wight TRITON R'dam naar Algiers, was 30 Aug. 12 uur 4" v.m. 100 mijen Z.O. van Lands End. Halcyon Lijn STAD ZWOLLE, naar Pa lermo, was 29 Aug. 7 uur 40 n.m. 35 mij' len O.Z.O. van Nlton STAD ZAANDAM 28 Aug. van Oxelosund naar R'dam VREDENBURG, 30 Aug. van Lulea Vlaardingen. Mij. Oceaan NELEUS, Java via Londeï naar A'dam, was 29 Aug. 11 uur 55 nis 550 mijlen Z.O. van Lands End rOLT PHEMUS, 28 Aug. van Batavia n. Adan BÏNTANG, 29 Aug. van New York te PW' ladelphia. Silver-Java-Pacific Lijn SIANTAR, Aug. van Calcuta te Belawan. Diverse Stoomvaartberichten VECHT STROOM, pass. 29 Aug. Prawlepomt -■ ZAANSTROOM, 29 Aug. van Adam Liverpool VLIESTROOM, 30 Aug. w A'dam te Hull TRITO, 30 Aug. va Dublin naar Belfast YSTROOM. Aug. van A'dam te Leith maao, - Aug. van Jacobstad te Oulu EXPy 29 Aug. van Delfzijl te Londen B" sleepboot, pass. 29 Aug. Dungeness, een kraan op sleeptouw BATAVIE 31 Aug. van R'dam te GraveseÏÏLra NOORDRECHT. Las Piedras naar pass. 30 Aug. Dungeness SPAR, o- naar Barbados v.o. was 28 Aug- ^0 len N.W. van Natal - LAUWER sleepboot, pass. 29 Aug. Gibralt PERNA, 28 Aug. van Aruba te Roads ANASTASIA, 30 Aug. van o** gon naar Pladjoe. -.„Kust - TRITO. 31 Aug. van Dublin te Bew BOEKELO. 30 Aug. van Jacobstad Gent - ROSSUM, Veitsyluoto pass. 30 Aug. Brunsbuttel HILVE 30 Aug. vap Sj,. Vipcent n. B. AV

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8