Uit R ijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 31 Augustus (937 I Offfrieele (rmspublicaties LISSE. Gevonden voorwerpen. Kindermuts, paar gummilaarzen, post duif, zak met autogereedschap, sleutel, ijzeren gewicht. Inlichtingen bij de politie. Huisbroei van bloembollen. Naar wij vernemen zal er dezen winter wl: van Protestantsche zijde een huisbroei ran bloembollen worden georganiseerd, •raarvoor de volgende gewassen in aanmer en» komen, tulpen hyacinthen en narcis sen. Een commissie heeft zich samengesteld die deze zaak behartigen zal en waar men zich voor deelname kan aanmelden. De eommissle bestaat uit de volgende heeren y. J. de Blieck, B. Kulk. A. Balkenende. W. tan Blitterswük en A. Schalk. Personen tan 12—20 jaar kunnen deelnemers zijn I Wil hopen dat men even veel succes zal 'nebben als de jongens van de KJC. die ieeds eenige jaren met veel succes tentoon- üellingen heeft gehouden. NOORD WIJK. Raadsagenda. De agenda van de Raadsvergadering, die Donderdag 2 September a.s. des nam. te half drie wordt gehouden luidt als volgt: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken; J. Vaststelling notulen; 4. Verslagen; 5. Be noemingen; 6. Voorstel tot ruiling met Gebrs. van der Putten ter verbetering van ce Pickéstraat: 7. Voorstel tot verkoop van pond aan de Bomsteeg; 8. Voorstel tot ver pachting van land aan de van Panhuijs- Ijtraat; 9. Adres A. van der Wiel e.a. inzake afgraving van grond aan de Prins Hendrik straat; 10. Verzoek C. Hoek inzake vergoe ding voor het houden van het depot van gehakt in blik; 11. Adres J. Smit inzake hulp voor aanvaarding van werk; 12. Goed keuring rekening schoolartsendlenst 1936; 13. Goedkeuring wijziging begrooting schoolartsendienst 1937; 14. Toekenning van weezengelden15. Voorstel tot conver sie van geldleeningen; 16. Vaststelling ver ordeningen op de heffing en invordering ran havengeld; 17. Orediet voor het toe kennen van hulp bij studie; 18. Vaststel ling verordeningen op de heffing en invor dering van havengeld; 19. Aanbieding ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1936 en benoeming commissie van onderzoek; 30. Vaststelling kohier hondenbelasting 1937 21. Gemeenschappelijke regeling met de gemeente Leiden voor toelating van leerlingen op openbare U.L.O. scholen in ae gemeente; 22. Afsluiting Bomsteeg voor verkeer met motorrijtuigen in één richting; 23. Vaststelling maximum snelheid voor motorrijtuigen; 24. Wijziging gemeentebe- frooting 1937 No. 1.; 25. Verordening rege lende het beroep op den raad. bedoeld in het reglement autovervoer personen. Verhooging maximum snelheid voor motorrijtuigen. Naar wij vernemen, stellen B. en W. den Ifcad voor om, in verband met de ontwik keling van het verkeer en de daarmede ge- Ipaard gaande wegenverbetering, de maxi- Imum snelheid voor motorrijtuigen binnen Ice bebouwde kommen dezer gemeente te Iverhoogen van 20 op 30 K.M. en de thans Ibestaande maximum snelheid voor rijwie len, van 10 K.M., geheel te laten vervallen. OEGSTGEEST. DE INZET VAN HET ORANJEFEEST. lOntvangst der Gorsselsche Boerendansers I In een bijzonder feestelijke stemming is I vanmorgen 't Oranjefeest in onze gemeente I Ingezet met een aubade der schoolkinderen 'oor het Raadhuis. De ochtenduren waren in hoofdzaak voor ie jeugd bestemd. Nadat het gemeentebestuur met het be- ituur van de Oranje-vereeniging zich had den opgesteld 'op het bordes van het ge meentehuis, wend onder leiding van den heer R. van Til door de kinderen het Wil helmus en eenige andere liederen gezongen. De VZ.H.T.M -harmonie verleende daar bij muzikale medewerking. Namens H.M. de Koningin nam de bur- e meester, de heer A. J. van Gerrevink, iere hulde dankbaar in ontvangst. De plechtigheid werd geopend met een krte toespraak van den voorzitter der Oranje-vereniging, de heer C. P. J. Paar- psooper. waarna onderstaand telegram aan 3.M. de Koningin werd verzonden: Aan HM. de Koningin, Het Loo 1200 schoolkinderen, onder auspiciën der Oranje-vereeniging té Oegstgeest bijeen, bieden Uwe Majesteit hunne eerbiedige (tlukwenschen aan. Het bestuur der Oranje-Vereeniglng. I De burgemeester hield dan een van Oranje- Iseestdrift getuigende toespraak, waarin hij l°a. de beteekenis van den verjaaTdag van |ü-M. de Koningin schetst. I Na deze zanghulde trokken de kinderen h' optocht langs een korte route naar het I'tSC.-terrein dat smaakvol tot feestter- r'oi was ingericht. Hier wachtte de school pad diverse tractaties. Het hoogtepunt was de geestige poppen- Ijactvertooning en de wonderlijke verrich- |®?en van een goochelaar. I re ongeveer half twaalf had een bijzon- gebeurtenis plaats in het Raadhuis. tegenwoordigheid van het gemeente- latuur en het bestuur van de Oranjever- buiging werden daar de Gorsselsche boe- Ifjdansers officieel ontvangen. I De Burgemeester sprak een hartelijk wel- Itjnstwcord namens het gemeente-bestuur. I Oc richting waarin de leiding van de I pojefeesten zich ontwikkelt, hee't spre- I tejs bijzondere sympathie. Ipi] wijst naar de mogelijkheid van ver- |-"ling boven het peil waarop zij in 't al- raeen stonden; naar de mogelijkheid die I ®«en waardiger, beteefcenisvoller te maken I ,s te verdiepen en ze dienstbaar te maken I p de vervulling van den wensch van de I H.M. de Koningin te Amsterdam ge- TOsen woorden „Wij moeten ons zelf ""ben". 1,^1 klein steentje draagt het in eere ""oen van onze folklore, van de zeden- SfMedenis van de stammen waaruit ons Izich heeft gevormd, ongetwijfeld bij '^wezenlijking van de gedachte, in het '"JjUgelde koninklijke woord gelegen. W. hoopte dat het optreden dezer dan- STEUN VOOR BLADRIET VAN GEWAS 1937. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de Nederlandsdhe Akkerbouw- centrale Bezuldenhout 15 te 's Gravenhage onder bepaalde voorwaarden de bossen blad riet van het gewas 1937. die op de binnen- landsche markt niet kunnen worden afge zet. zal overnemen, door tusschenkomst van de Algemeene Vereeniging voor de Rietcultuur in Nederland. Nadere bijzonderheden met betrekking tot dezen maatregel zullen per circulaire aan de betrokkenen worden bekend gemaakt. Belanghebbenden die deze circulaire op 8 Septembr nog niet mochten hebben0ont- vangen, kunnen deze op aanvrage alsnog verkrijgen bij genoemde Centrale of bij de betreffende afdeeling der hiervoor ge noemde vereeniging. 6645 sers de aandacht en de waardeering moge vinden, die het ongetwijfeld verdient. Vervolgens verwelkomde spr. het gezel schap ook als landslieden, als stamverwan ten, recht hartelijk. Als geboren „Deventerman" herinnerde spr. dan ln onvervalschte Geldersche lands taal aan zijn eigen Jeugd van uitgehaalde ekstereüren en ophitsing van den hond tegen de Gorsselsche boerenltippen; van „den dans", als „jong kerl" en van de heer lijke Gorsselsche natuur met haar aromati sche boschlucht. Spr. wenschte, dat et ge zelschap ook ln Oegstgeest iets van de har telijkheid en belangstelling moge ondervin den, die hen in binnen- en buitenland ailerwege zijn tegemoetgetreden. Op het verdere gedeelte van het feest komen wij morgen terug. Wij brengen nog even in herinnering dat morgen alhier de collecte voor het Militaire Tehuis, Mqrschweg 34. Leiden, wordt gehouden. RIJNSBURG. Een kleurige lichtstoet. Hoewel de verjaardag van H. M. de Ko ningin dit jaar niet openlijk gevierd zal worden, is de vooravond niet onopgemerkt voorbijgegaan. Onder leiding van den direc teur, den heer Smolders, gaf „Wilhelmina" een concert op het plein voor het Raad huis. Later sloot de Accordeonvereeniging ..Advendo" zich daarbij aan onder directie van den heer Polman. Na eenige vaderlandsche liederen ten ge- hoore gebracht te hebben, werd een kleu rige lichtstoet geformeerd, welke onder groote belangstelling van jong en oud door het dorp trok. Daaraan namen ook verschillende veree- nigingen deel. Vooral de leden van „Ad vendo" trokken in hun nieuwe costuums bijzondere aandacht. Na op het punt van uitgang teruggeko men te zijn, wijdde de burgemeester eenige gevoelige woorden aan het Oranjehuis, waarna hij leder bedankte, die aan het wel slagen van dezen avond had medegewerkt. Zoo behoort hier het Oranjefeest weer tot het verleden Onderzoek inzake onbewoonbaarverklaring. De leden van Ged. Staten, de heeren mr. Bolsius en mr. Verbroek hebben, vergezeld van den hoofdingenieur van de Prov. Wa terstaat en technisch personeel, een nauw keurig onderzoek ingesteld naar verschil lende woningen in onze gemeente. Het be trof zoowel perceelen. welke reeds door den gemeenteraad onbewoonbaar zijn ver klaard en waartegen door de eigenaars be roep is ingesteld, alsook die woningen, welke door den inspecteur der Volksge zondheid als onbewoonbaar zijn voorge dragen. Zoowel eigenaars als huurders zijn in de gelegenheid gesteld uitvoerige mededeelin gen te doen. SASSENHEIM. Tijdens de H. Missen in de R.K. Kerk zijn speldjes te koop aangeboden ten bate van de vereeniging „Hulp in Nood" De op brengst bedroeg f. 56.10. De opbrengst van de collecte tijdens den muzikalen rondgang van de Mond orgelclub „Excelsior" bedroeg ongeveer f. 46. VEUR-LEIDSCHENDAM. Moeilijke redding uit de modder. Gistermiddag omstreeks drie uur ge raakte aan den Achterweg de 4-jarige P. B„ wonende in het Achterom, in de Ring vaart. De kleine ging eenige malen geheel onder en zou zeker in de modder zijn ge stikt ais niet de tegenover wonende heer Uytenbroek op het gegil was toegesneld. Deze sprong gekleed ln de modderpoel. Toen hij echter het kind te pakken had, zakte hij met het kind ln de mod der weg en dreigde om te vallen. De wiel rijder P. Vogelaar uit Stompwijk die het gevaar zag. sprong eveneens ln de poel en wist eerst het kind en daarna U. veilig aan den kant te brengen. Het kind dat veel modder had binnen gekregen is onder behandeling van dr. Perquin gesteld. De wagenvoerder-conducteur S. Mijns- bergen van het depot Leldschendam-Voor- burg herdacht zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de Ned. Spoorwegen. Namens de directie werd hem de gebruikelijke grati ficatie uitgereikt, terwijl het personeel hem een fraaie lederen clubfauteuil aan bood. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad vergadert morgen des nam. te 8 uur. i. Opening; 2. Notulen der vergadering van 27 Mei j.l; 3. Ingekomen stukken 4. Aangaan procedure in hooger beroep in zake loonbijslag; 5. Aanvaarding voor waarden drinkwaterconcessie de Zilk en het aangaan van een geldleening ad. f. 40,000: 6. Benoeming commissie van 3 leden ter voorbereiding wijziging politie verordening; 7. 4e wijziging begrooting 1937 waterbedrijf; 8. 2e wijziging begrooting 1937 woningbedrijf; 9. 11e wijziging ge meente-begrooting 1937; 10. Aanbieding rekening waterbedrijf; 11. Aanbieding ge meenterekening 1936; 12. Aanbieding be grooting waterbedrijf en woningbedrijf 1938; 13. Aanbieding gemeentebegrooting 1938. Het gemeentelijk waterbedrijf. De rekening van het waterbedrijf ver meldt de volgende baten en lasten Baten: Wateropbrengst f. 19.279.34; Me- terhuur f. 110.40; Brandkraanrechten f.5; Verhaal van pensioen-bijdragen f.90; Werken voor derden {„168.15; Uitkeering der gemeente wegens véïlies f. 2615.25. Totaal f. 22.268.14. Lasten: Oppompkosten f. 1732.99: Jaar wedden f.1866; Onderhoudskosten f. 413.21; Machine-behoeften f. 20.16; Algemeene on kosten f. 78.78; Belastingen recognitiën en Verzekeringen f. 235.85; Kosten van con trole f.150; Pensioen-bijdragen f. 130.50; Rente in rekening-courant f. 80.50; Kosten van zekerheidsstelling f20.50; Rente van kapitaal f. 9863.75: Oninbaar f. 985.98; Af schrijvingen f, 6532.59: Rijwieltoelage in casseerder f.50; Bureaubehoeften, druk werk enz. f. 50.97; Telefoonkosten f. 56.36, maakt een tot. aan lasten van f. 22.268.14. KapitaalsrekeningontvangstenAf- schrijving op bezittingen f. 6532.59: Ver koop kantoormeubilair f 30; Nadeelig saldo f. 4103.75; totaal f. 10.666.34. Uitgaven: Nadeelig saldo vorige rekening f. 3994.69; Uitbreidingskosten f196.65Af lossing van geldleeningen f. 6475. Totaal f. 10.666.14. VOORSCHOTEN. MEISJE DOOR SCHOMMEL GERAAKT. Met schedelbreuk opgenomen. Gistermiddag was een 17-jarig meisje met een 5 tal zusjes en broertjes den speel tuin ingegaan van de Groote Vink, alhier. Op een onbewaakt oogenblik liep een 7-jarig zusje C. A. v. V. den tuin in en passeerde een schommel, waarop een tweetal personen aan het schommelen was. De kleine kreeg den schommel tegen hef hoofd, waardoor zij een ernstige schedelbreuk kreeg. Na voorloopig te zijn geholpen door dr. M. v. d. Stoel is zij in ernstigen toe stand naar het Ao. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Naar wij heden bij infor- fatie vernamen, is de toestand van het meisje bevredigend. Vergadering „Keuchenius". De A.R. Studie- en Propagandaclub heeft een buitengewone vergadering gehouden, onder leiding van den heer W. van Spon sen, in het lokaal achter de Ger. Kerk, ter gelegenheid van de viering van den ver jaardag van H M. de Koningin. Verschillende leden hielden korte cause rieën over den stamboom van ons Vorsten huis. Mej. A Korswagen besprak Juliana van Stolberg, waarna de heer Aten volgde met Prins Willem I. de heer Buikema met Prins Maurits, de heer E. Sparrius met Koning Willem I, terwijl mej. R. Oosterom Konin gin Emma besprak en de heer L. Los ten slotte een causerie hield over Koningin Wilhelmina. Deze causerieën gaven een helder in zicht en waardeering voor de daden, in de historie en nu, aan ons volk gedaan. Na de pauze werd een improvisatie-wed strijd gehouden. Gevonden voorwerpen. Gevonden: portemonnaie met inhoud; rozenkrans in étui; een zakje tabak. Inlich tingen bij de politie op werkdagen van 910 uur voormiddag. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermanus Johannes Gerardus, Z. van dr. H. A. G M. Walenkamp en E. H. A. B. Iserief Alida Helena Cecilia, D. van L. Tuijnman en H. C. van Egmond Overleden: Maria Elisabeth Jacoba Hu- bertha van der Heyden, eohtgen. van H. F. G. van Haaren 81 j. Ondertrouwd: Theodoras Nicolaas Duyn- hoven jm. 21 j. en Wilhelmina Petronella van der Voort jd. 23 j. De kinderen van de Chr. School met den Bijbel zullen ook dit jaar een excursie maken. Thans is het doel van de reis N- Brabant. WASSENAAR. Onderlinge Schietwedstrijden. Op het landgoed Raaphorst vonden de jaarlijksche onderlinge wedstrijden plaats van de Wassenaarsche Politie Schletver- eeniging. Bij de prijsuitreiking, die door burge meester Wiegman zou plaatsvinden waren ook nog aanwezig wethouder D. Th. Ruys en baron W. A. J. Schimmelpenninck van der Oye. Allereerst sprak de inspecteur van politie A. S. Fogteloo, die den burgemeester voor diens aanwezigheid en bereidwilligheid om de prijzen uit te reiken dankte. Dit bewijs van medeleven wordt bijzonder op prijs gesteld. Ook bracht hij dank aan baron Schimmelpenninck van der Oye voor diens medewerking voor het beschlkbaarstellen van het landgoed, en tenslotte den heer Ruys voor het vele dat deze reeds in het belang der vereeniging heeft gedaan. Hierop reikte burgemeester Wiegman de behaalde prijzen uit. Speciaal wendde spr. zich tijdens zijn uitvoerige rede tot den heer P. J. v. d. Krogt, die kans zag op dezen wedstrijd op drie bekers beslag1 te leggen, voorts tot den heer Fogteloo, die het gouden horloge heeft gewonnen en tot den heer A. Dek, die eveneens een beker had verdiend voor het schieten met buks en K.S.O. De uitslagen zijn: donateurs afd. A: ie or. W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye; 2e pr. John van den Berg;. Donateurs afd. B: le pr. L. A. van den Berg. Revolverschleten: le pr. H. J. A. Engels; 2e pr. D. van Dijk; 3e pr. A. van Veen; 4e pr. A. Dek. ALPHEN. Geslaagd feest der Buurtver. „Ons Vorstenhuis". Onder begunstiging van mooi weer heeft de buurtver. „Ons Vorstenhuis" den verjaardag van H.M. de Koningin gevierd De opening geschiedde in de Oranje straat door den voorzitter, die opmerkte, dat de bewoners van de Oranjestraat enz. échte Oranjeklanten waren en zich dus niet zullen verzetten tegen het wettig gezag. De voorzitter dankte vervolgens voor de medewerking van vele ingezetenen, waardoor men toch ln staat was gestold de plannen ten uitvoer te brengen Het was de opzet in de eigen buurt kinderspelen te organiseeren, doch zulks was door den loco-Burgemeester niet toe gestaan, daar er In de Gemeente twee vereenigingen bestaan die ook reeds ge legenheid tot kinderspelen geven, de loco- Burgemeester oordeelde het niet noodig cm voor de kinderen in enkele straten aparte feesten te organiseeren. Er is door de kinderen echter toch elders flink ge noten en de tractaties lieten zich goed smaken. De spelen zijn nu gehouden op het tennisterrein van de tennisclub R.A.P. dat door deze club, met medewerking van den heer Toor, voor dit doel welwillend was afgestaan. De uitslag der spelen luidt; Blokjesrapen meisjes 68 jaar; Truus Groenendijk le pr.; Coble v. d. Spek 2e pr.; Jannie Spelt 3e pr.; Jopie Verweij 4e pr.; Rietje Haus 5e pr.; Eva Niekerk 6e pr. Jaarfeesten „Sportver. Wassenaar". Onder begunstiging van fraai weder zijn de jaarlijksche zomerfeesten gevierd. De voorzitter van de Sportver. Wasse naar, de heer J. Grimm opende deze fees ten op het versierde terrein aan het Ker- kebout. Spr. bracht dank aan allen die wederom hadden medegewerkt om deze feesten mogelijk te maken. De uitslagen van de gehouden wedstrij den zijn: Zaterdag: zakloopen voor jongens 68 jaar: 1. Hans Jansse; 2. Jan van Schijn- del: 3. Jan Morien. Turfloopen voor meisjes van 68 Jaar: 1 Coba Goor; 2. Adrl van Beelen; 3. Ella de Zwart; 4. Alie Olie; 5. Tlnl Vermeulen. Hindemisloopen voor Jongens van 9—12 laar: 1. Roel Mees; 2. Jaap Remmerswaal; 3. Jaap Frosman; 4. Jan Heins; 5. Arend Moes: 6. Jan de Boer. Hindemisloopen voor meisjes van 912 iaar: 1. Teuni Goor; 2. Corrie Versluis; 3. H. v. d. Vlekkert: 4. Henny van den Vlek- kert; 5. Anna Schnitzler. Hindernissen op rijwielen voor jongens van 13—16 jaar: 1. K. Buskop; 2. Tom Koot: 3. Cor van Beelen; 4. Leen van der Wel. Ringsteken voor meisjes van: 1317 jaar: I. Coba Gaarkeuken; 2. Geertje Reijerse; 3. Marie Heins; 4. J. Jongkind. Hindernissen op rijwielen voor heeren van 17—25 jaar: 1. Bart Vrijburg: 2. Karei Flinterman; 3 Cor Heemskerk; 4. Joop van der Ham; 5. J. Heidinga. Stoelendans voor heeren boven 25 jaar: 1 J. de Groot; 2. J. van Aken; 3. L. Gaar keuken; 4. C. van Zuyl. Stoelendans voor dames boven 18 jaar: 1. mej. de Graaf; 2. mej. van Oostram; 3. mej. van Aken; 4. mej. de Rooij. Zondagmiddag 1 uur werd een zeer «oed gespeelde voetbalwedstrijd gespeeld tussehen een S.V.W. jeugdelftal en de Ooievaars-adspiranten welke wedstrijd ein digde in 6—1 voor Wassenaar Direct hierop werd een stevige wedstrijd gespeeld tussehen Wassenaar I en Ooie vaars I 14de klasse K.N.V.B.). Deze wed strijd eindigde in gelijk spel 22. Te halfzeven werden weder behendig- heldswedstrijden gehouden voor heeren boven 25 jaar. Winnaars 1. C. Brederode; 2. p. Kiemel, 3 J. v. Aken; 4. J. Slootweg. Gevonden. Paar kindersokjes, bril, diverse hand schoenen. jas, 2 sleutels, fietspomp, 2 hon den, badoak en handdoek, rijwielbescher mer. ceintuur, geldstuk. 3 jortemonnaies met inh.; schipperszak met iuh., horloge, bril, 2 poesjes, kerkboekje, badhanddoek, badoak. 2 actetasschen, bagageriem. hee renhorloge. rozenkrans, 2 brillenglazen in étui. badpak en badmuts, boekje, belas- tlngmerk. Auto in brand. Een auto bestuurd door V. aldaar ge raakte op de van Zuylen van Nljevelt- straat. vlak voor het politiebureau, door kortsluiting in brand. De politie bluschte met een brand- bluschapparaat, waarna de auto werd weggesleept. Door K. uit Den Haag werd aangifte gedaan van diefstal van zijn portefeuille met geld, die hij onbeheerd in zijn jas op het strand had lalen liggen. ZOETERWOUDE. A. J. M., wonende alhier,, deed aan gifte, dat hij in de Weipoort, toen hij daar tezamen met een meisje fietste, onver wachts is aangevallen door zekere H. K. uit Stompwijk en vrij ernstig is mishandeld. W. H.. werkman aan de Blnsbetonfa- briek van N.V. Oosthoek en Zn. aan den Hooge-RUndijk alhier, deed aangifte dat te zijnen nadeele een nikkelen polshorloge uit zijn jaszak in het schaftlokaal is ont vreemd. Door verschillende personen aan den Hooge-Rljndijk wordt den laatsten tijd ge klaagd, dat uit hun tuinen fruit wordt ont vreemd. De politie zal tegen de vermoede lijk Jeugdige daders streng optreden. J. H. alhier deed bij de politie aan- Eift, dat hij na een café te hebben bezocht door een viertal aldaar aanwezige bezoe kers was mishandeld en in een modder sloot geduwd. Proces-verbaal is tegen de daders opgemaakt. Troostprijzen: Tonia Haverkamp en Betsij Meijer. Jongens 68 jaar: Cor v. Beek le pr.; Jan Zirkzee 2e pr.; Mels de Ridder 3e pr.; Joop v. Kreuningen 4e pr Troostprijzen: Annie Smeeding; Gerard Smeding; Adriaan v. d. Aar; Theo Meijer; Joop Zirkzee. Hindemisloop meisjes 811 jaar: Marie Meijer le pr.; Truus Verweij 2e nr.; Truus v. d. Linden 3e p.; Nelly v. d. Hugh 4e pr. Troostprijzen Johanna v. d. Wiel; Mina v. Geelen; Tonia Haus; Nellv v. Keeken; Lena Schelllngerhout; Greetje Carsjens; Ma- rietje Smeeding. Stoelendans jongens 811 jaar: Gerrit Spelt le pr.; Bernard Haver kamp 2e pr.; Jan van Vonderen 3e pr.: Nico v. Doule 4e pr. Troostprijzen: Wim Stigter; Bertus Haverkamp; Kees v Kreuningen: Reinier v. d. Rinden; Jan Meiier: Dirk Groenendiik. Naar de boot. meisjes 1114 Jaar: Marie de Riik le Dr.: Annie v. Vonde ren 2e nr.: Willy Niekerk 3e pr. Troostprijzen: Gonda de Ridder: Marie Groos: Trees Groos: Metha Spelt: Marie Spelt; DIna Kreeft: Cor v. d. Wiel. Naar de trein iongens 1114 jaar: Johan Haverkamp le pr.; Jacob Ha verkamp 2e pr.; Alb. Stigter 3e pr.: Herni v. d. Linden 4e pr. Troostorilzen: Com. Kreeft: Tonnv Verbeek: Piet v. Vonderen: Bertus Meyer: Lucas v. Kreu- ningen; Piet v. d. Aar: Rinus v. Leeuwen Wim v. Donk: Jan Groenendijk; Joop Schellingerhout Costumeeringswedstrild meisjes: te nr. 44 punten Willv Niekerk verpleeg ster: 2« Dr. 38 punten Marie Groos heks; 3e or. 37 Dunten Annie v. Vonderen bloe menmeisje. Jongens: le Dr. 41 punten Plet v. Von deren (Javaan); 2e or. 39 punten Her man v d. Linden (Charlev Chapl'p) Na d" spelen was het ln de Oranje straat. waar de tractatie plaats vond, nogj geruimen tiid druk. Gestaagde A.M.A. reis. De laatste der reeks autobus-reizen ee- oreapiseerd door het A.M.A.-comité d°r 3 Middenstands-vereenigingen. kan als een welgeslaaed en waardig slot worden beschouwd. Een z.g. dagreisie werd ge maakt naar de Wassenaarscheslag. Zeven groot- autobussen vertrokken om 1 u. van het. St. Jorisolein met olm. 225 personen. Het stralende zomerweer zorgde reeds di rect voor de goede stemming! Nadat eerst een bezoek aan het café-restaurant „Duinoord" was gebracht be"af het ge- zelschao ziet- naar het str-ra waar e-n naar uur voloo genoten is. In echte en geïmproviseerde badcostuums werd „de tocht naar den overkant" ondernomen; verder dan enkele meters brachten onze plaatsgenooten het echter niet! Vervol gens werd een tochtte gemaakt door Park „De Kievit" en verschillende prachtige lanen, terwijl od de terugreis nog weer werd „aangelegd" in de Oude Vink te Leiden. Daar is een druk gebruikgemaakt van de schommels, glijbanen, enz. terwijl men in een steeds feestelijker stemming kwam. Ruim kwart over acht arriveerde het gezelschap weer in onze gemeente, opgewacht door „Arti" en honderden be langstellenden. In enkele minuten was een optocht geformeerd en trok de stoet naar het St Jorisplein. Ook daar gaf „Arti" nog enkele nummertjes ten beste en kwam de feestelijke stemming der A.M.A gasten nogmaals tot uiting, doop hst gezamenlijk uitvoeren van een ronde dans. GEMEENTE-REKENING 1936 Batig slot gewone dienst f. 98.681.99; na deelig slot Kapitaaldienst f. 37119.68. Door B. en W. Is aan den raad ter vaststelling aangeboden de rekening der gemeente over den dienst 1936. De ontvangsten van den gewonen dienst bedragen f. 1296891.48; ultg. f.1198209.49, batig slot alzoo f. 98681.99. Ontvangsten Kapitaaldienst f. 380735.01; uitgaven f. 417854.69, nadeelig slot f. 37119.68. Een geldleening van f. 80.000. In den laatsten tijd zijn verscheidene ka pitaalsuitgaven door de gemeente gedaan en in den eerstkomenden tijd zijn er nog andere te verwachten, welke alle door de opbrengst van een geldleening gedekt die nen te worden. Met het sluiten van deze leening hebben B. en W. echter gewacht, omdat de aanwezige kasmiddelen ruim vol doende waren, om bedoelde kapitaalsuit gave te financieren. Nu de aanwezige kas middelen zóóver zijn verbruikt, dat het noodzakelijk zou zijn, binnenkort ln de be hoefte aan kasgeld te voorzien, waarvoor zeer zeker een hoogere rente betaald zou moeten worden dan voor een vaste lee ning, meenen B. en W. dat de tijd geko men is een vaste leening te sluiten voor dekking van de volgende kapitaalsuitga ven: 1. verbetering noodslachtplaats f3000; 2. bouw van een loods voor gemeentewer ken (Schoolstraat) f.2600 3. bijdragen aan het rijk van de koopsommen van eigen dommen voor verbetering van den Rijks straatweg f. 11.700; 4. maken van een be- tonschoeling langs de Aarkade f2700 5. aanleg van een begraafplaats f. 11.000 6. aanleg van een Boschpark f. 15675.12; 7. aankoop winkelpand Bruggestr. f 11324.88; 8. verstrekking van gelden voor uitbreiding enz. van bijz. scholen voor g.l.o. f 22.000, totaal f. 80.000. De aflossing is gedacht voor de bedragen, genoemd onder 1 tot en met 4, ln 20 jaar en voor de bedragen on der 5 tot en met 8 genoemd, in 40 jaar. Van de aanbiedingen is die. welke door bemiddeling van Staal en Co te 's-Gra- venhage is ingekomen, de voordeeligste. Deze aanbieding behelst de verstrekking van een bedrag van f. 80.000 tegen pari- koers en een rente van 3'/«% 'sjaars en verder onder voorwaarden, waarbij o.m. Is bepaald, dat de geldgeefster het recht heeft de rente van deze leening met ln- 12

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7