Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 31 Auguslus 1937 Gemeenteraad Oegstgeest Breedvoerige discussie over onbewoonbaarverklaring Het beroepschrift van Uitgebreid Bezit" AGENDA MUSEA. De raad der gemeente Oegstgeest kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De notulen der twee laatste vergaderin gen werden goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van enkele Ingekomen stukken en mededeelingen. Aan Ged. Staten is het raadsbesluit tot wijziging om het uitbreidingsplan goedge keurd met uitzondering van het gedeelte, dat betrekking heeft op de ter weerszijden van den Haagschen Straatweg gelegen gronden, welke een „bestemming in hoofd zaak voor woningbouw, laten te detaillee- ren", hebben gekregen. Ged. Staten wen- schen deze gronden niet bebouwd te zien. Op voorstel van den heer Paardekooper werd met alg. stemmen besloten tegen dit besluit bij de Kroon in beroep te gaan. Aangeboden werd ds gemeenterekening 1936 en de rekening van het grondbedrijf van hetzelfde jaar. Eerstgenoemde rekening sloot wat den gewonen dienst betreft met een batig saldo van f. 6.661.26, terwijl de kapitaalsdienst sluit met een batig saldo van f. 2.624.56. De heeren J. A. Kattenbusch, C. P. J. Paardekooper en J. Uitenbogaard werden in de commissie van onderzoek dezer rekeningen benoemd. .Aan mej. G. A. Raebel. onderwijzeres aan de openbare lagere school Terweeweg, werd op haar verzoek tegen 1 October a.s. eervol ontslag verteend, daar zij door den pensioenraad tot verdere waarneming van haar betrekking ongeschikt is verklaard. Subsidies scholen. Aan de Chr. H B S. te Leiden werd een subsidie verleend van f. 2234.96 voor 53 5/12 leerling uit Oegstgeest, die deze school in 1934 hebben bezocht. Aam de Chr. H.B.S. te Alphen werd een subsidie toegekend van f. 26.voor een leerling uit Oegstgeest, die deze school van Januari t.m. Augustus 1936 bezocht heeft. Zooals gewoonlijk verzocht dr. Simon Thomas aanteekening dat hij tegen deze subsidies was. Weigering bouwvergunning. Een beroepschrift is ingesteld door de N.V. Exploitatie-Maatschappij „Uitgebreid Bezit" te Leiden, tegen de afwijzende be schikking van B. en W. op het verzoek om vergunning voor den bouw van 4 woningen. Dit verzoek is afgewezen, omdat de bouw vergunning slechts dan verleend mag wor den, wanneer de geheele Rijnsbungerweg een breedte van 10 meter heeft. De heer Sanders merkte op dat er dus practisch langs den Rijnsburgerweg een bouwverbod ligt. Dit gaf de voorz. toe. doch bij achtte het thans niet wenschelijk. ge zien de gemeente-financlën, die zooals uit de binnenkort in te dienen begrooting w.el zal blijken alles behalve rooskleurig zijn groote bedragen te voteeren om genoemden weg te verbeteren. Telkens, aldus spr„ worden ons door het Rijk zwaardere lasten opgelegd, waar we niets voor terugkrijgen. Als voorbeeld noemde spr. de onlangs door het Rijk aan de gemeente opgelegde verplichting om in plaats van f. 90.f. 200.bij te dragen ■per leerling, die het gymnasium te Leiden bezoekt. Terugkomende op de geweigerde bouw vergunning waarschuwde spr. er ernstig tegen de verordening, waarop de weigering is gemotiveerd, te wijzigen of er ontheffing van te verleenen. Indien deze verordening niet gehandhaafd wordt zullen de gevolgen voor Oegstgeest funest zijn. Met den stem van den heer Uittenbo gaard tegen werd besloten het beroep voor kennisgeving aan te nemen. Besloten werd tot vervroegde aflossing van een geldleening pro resto f. 1450 Het betreft hier een leening oorspronkelijk groot f. 19.000 en in 1910 gesloten bij de Maatschappij voor Gemeente-Crediet te Amsterdam. Vastgesteld werd een beroepsverordening als bedoeld in het reglement autovervoer personen. In de legesverordening werden in ver band hiermede eenige wijzigingen aange bracht, terwijl de vaststelling van de ver ordening tot heffing van besmettelijke ziekte gelden werd aangehouden. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring. In de vergadering van 30 Juni j.l, is aan gehouden een voorstel van B en W. tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Haarlemmertrekvaart 11, 12 em 13; de Rysjes 1, 2 en 3 Oegstgeesterweg 12 t.m. 24 en Hooge Morschweg 80. Intusschen is een verzoek om bouwver gunning ingediend met de bedoeling de woningen Oegstgeesterweg 12 t.m. 24 te verbeteren. Volgens de ingediende bouw plannen aldus het prea-advies, zouden de gebreken aan deze woningen slechts ge deeltelijk worden verbeterd, terwijl ook na de verbouwing de huizen niet zouden vol doen aan de door de Bouw- en Woning verordening gestelde eischen. De bouwvergunning is dan ook door B. en W. geweigerd, terwijl zij hun voorstel tot onbewoonbaarverklaring van alle wo ningen handhaven. Inmiddels is door mevr. de wed. M. Hoge- woningUittenbogaard een verzoek inge diend om niet tot onbewoonbaarverklaring van de woningen de Rijsjes 1, 2 en 3, over te gaan, terwijl door mevr. de wed. A. den Haanvan Delft het ezlfde is verzocht met betrekking tot de woningen Oegstgeester weg 12 t.m. 24. De heer Kattenbusch. die de woningen bezocht heeft, achtte het onbegrijpelijk dat er een rechtsgeleerde te vinden is, die zich leent om de bewoonbaarheid van derge lijke „krotten" te verdedigen, met het prea-advies van B. en W. is spr. het roe rend eens. Spr. heeft zich er echter over verwonderd, dat de woningen Hooge Morschweg 82. 56. 58. 60 en 62 niet op de lijst van onbewoonbaarverklaarde wonin gen zijn geplaatst. De heer Kruizinga onderschreef de woor den van den heer Kattenbusch ten volle. De heer v. d. Post deelde mede dat de eigenaar van perceel 80 reeds verschillende verbeteringen heeft aangebracht en van plan is nog enkele andere veranderingen aan te brengen. Spr. is van meening dat de eigenaar geen kosten aan deze woning zou maken, indien ze niet bewoonbaar was te maken. Zou het niet mogelijk zijn deze woning nog eens te onderzoeken? De heer Sanders verdedigde de belangen van de eigenaars, die door een onbewoon- baarverklaringbesluit van hun eigendom men worden beroofd. De heer Bakker was het in verschillende opzichten met den vorigen spr. eens. Wan neer de eigenaars werkelijk van plan zijn verbeteringen aan te brengen, dan mag de gemeente niet zoo maar botweg tot onbe woonbaarverklaring over gaan. De heer Uittenbogaard was het met den heer Kattenbusch niet eens. Wanneer we de arbeidswoningen in Oegstgeest door den bril van den heer Kattenbusch zouden be kijken, aldus spr.. dan zou het grootste deel afgekeurd worden Is overleg met de eigenaars niet mogelijk? De heer Paardekooper was van meening. dat de woningen zeer zeker goed bewoon baar waren te maken. Een architect, door spr. geraadpleegd, deelde spr.'s zienswijze. Ook spr. zou met de eigenaren nogmaals in overleg willen treden. Mi-, Sprey was van meening, dat de raad verplicht is. de eigenaren die bereid zijn hun woningen te verbeteren ter wille te zijn. Slechts wanneer het uiterste beproefd is, mogen we tot onbewoonbaarverklaring overgaan. De heer den Ouden meende eveneens dat soepelheid betracht moet worden. De voorzitter wees er op dat alle door de gemeente gehoorde deskundigen het er over eens zijn, dat de woningen niet be woonbaar te maken zijn. Wat men er ook aan doet, het zullen krotten blijven. Verschillende raadsleden hebben opge merkt dat de eigenaren bereid zijn verbe teringen aan te brengen. Spr. maakte den raad er opmerkzaam op, dat die wil tot verbetering eerst tot uiting is gekomen, toen het den eigenaars bleek, dat B, en W. de kwestie in den raad wilden brengen. Op voorstel van den heer Sanders werd over de onbewoonbaar verklaring van elke groep huizen afzonderlijk gestemd. De onbewoonbaarverklaring van de woning Hooge Morschweg werd aangeno- men met 76 stemmen en die van de per- ceelen aan de Haarlemmertrekvaart met 103 stemmen, terwijl de onbewoonbaar- verklaring van de woningen aan de Rijsjes en den Oegstgeesterweg werd verworpen met resjj. 7—6 en 85 stemmen. De voorzitter deelde mede, dat de inspecteur voor Volksgezondheid legen de beide laatste raadsbesluiten in be roep zal gaan. Spr. verzocht den raad 3 leden aan te wijzen die de besluiten van den raad te zijner tijd zullen verdedigen. Spr. is daar zelf niet toe bereid, daar z.i. de besluiten niet te verdedigen zijn. Aangewezen werden de heeren Sprey, Bakker en Paardekooper. Naar aanleiding van een vraag van den heer Kruizinga deelde de voorzitter mede, dat B. en W. niet voornemens zijn met de eigenaars van de niet onbewoonbaarver klaarde woningen besprekingen te voeren, zoolang het in te stellen beroep niet door Ged. Staten behandeld is. Verzoek van den heer Proper. In de vorige vergadering is uitvoerig ge sproken over het verzoek van den heer Proper betreffende verlaging der bijdragen in de werken van uitbreiding der gemeente. Door den heer Paardekooper werd toen voorgesteld de vergoeding van midden- standsbouw C, de klasse waarin de heer Proper wil bouwen, te verlagen van 75 cent tot 62'/! cent. De voorzitter deelde mede dat B. en W. evenals de inspecteur van volkshuisvesting afwijzend tegenover dit voorstel staan. Het voorstel van den heer Paardekooper werd verworpen met 85 stemmen. Een verzoek van den heer Proper om over te gaan tot het aanleggen van een straat tusschen Rhijngeesterstraatweg en Wijten- bachweg en onderhandsche aanbesteding van den bouw van deze straat aan verzoe ker, werd z.hst. ingewilligd. Eenige comptatolliteitsbesluiten gingen zonder op- of aanmerking onder den hamer door. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. GOEDE VORDERINGEN AAN DEN NIEUWEN RIJKSWEG. Maak je maar niks ongerust, hoor! Dat is een van die zeeslangen, waar ze al zooveel over in de couranten geschreven hebben en die nog nooit iemand gezien heeft! De viaducten bijna gereed. Met den aanleg van den nieuwen Rijksweg SassenheimAmsterdam, die zooveel belangstelling trekt, wordt nu goeden voortgang gemaakt! Sinds eenigen tijd arbeidt men bij het aan leggen van den aarden bacn met twee ploegen. Het gedeelte Leidschevaart-Spoorweg is zoo goed als gereed. Men is thans bezig de aansluitingen van het viaduct „Postbrug" op den nieuwen weg, voor zoover moge lijk, gereed te maken. Het viaducf bij de Klinkenbergerbrug is eveneens zoo goed als gereed. Dit viaduct is, gelijk men weet, noodlg om de tram baan den nieuwen weg niet te doen krui sen. Bij dit viaduct wordt een oprit naar en een afrit van Den Haag gemaakt, zoo dat in de toekomst 't verkeer voro het ge deelte Klinkenbreg-Leldschevaart zoo goed als geheel over den nieuwen weg geleid zal worden. De thans zoo lastige spoorweg overweg wordt dan vermeden. De trambaan buigt zich over de Klin kenbergerbrug naar den nieuwen weg. Na het viaduct gepasseerd te zijn, komt de baan aan de Oostzijde van den weg, gaat dan over het viaduct van den spoorweg en sluit bij het viaduct „Postbrug" wederom met een bocht op de bestaande baan aan. Doch dit gedeelte van de werkzaamhe den moet nog wachten, tot het viaduct over den spoorweg gereed is. Aan de verschillende viaducten en brug gen wordt nog gewerkt. Het verkeer van de Wasbeekerlaan gaat over den nieuwen \veg over een viaduct, evenals dat van den Menneweg, Aan het eerste wordt thans hard gewerkt, terwijl het laatste eveneens bijna gereed is. Men heeft goede hoop, dat de verzakkin gen in den slappen kleigrond, die zooveel last hebben veroorzaakt, nu tot staan ge komen zijn. Het laatste gedeelte van den weg in den Hiilegats polder wordt thans ook onder handen genomen. Hier wordt met het oog op den slappen bodem, nog op verzakking gerekend. Het bezwaar van de verzakkin gen wordt echter ondervangen, door in het midden van den aan te leggen weg een geul te graven, waarna men begint met het storten van zand. Door het gewicht van dit zand wordt de slappe klei terzijde geperst en dan verwijderd. De laatste groote werken voor den weg zijn het viaduct over den spoorweg en de basculebrug over de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. Voor den onder bouw van deze brug is reeds voor eenigen tijd een aanvang gemaakt met het hei werk. Zooals te begrijpen is, geeft de uitvoering van deze werken, waarvan de kosten in de millioenen loopen. nog steeds aan vele in woners van Sassenheim werkgelegenheid. Het zal echter nog wel een jaar duren, eer men met de verharding van den weg kan beginnen. Reeds nu kan men op ver schillende punten een indruk krijgen, hoe fraai en in hooge mate bevorderlijk voor 't moderne snelverkeer deze grootsche weg zal worden. Huldiging van Burgemeester Kastelein. In verband met de Koninklijke onder scheiding. welke onzen burgemeester, den heer J. Kastehin. is ten deel gevallen, n 1. diens benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, is dezen giste renavond door het Chr. Harmonliegezel- schap „Sursum Corda" een muzikale hulde gebracht De burgemeester werd, namens allen, door den voorzitter van het corps, den heer A. v. d. Zwaard, har telijk gefeliciteerd met zijn onderschei ding. De burgemeester sprak woorden van dank. Er was groote belangstelling. „Uiterwegs Fanfarecorps" (dir. de heer W. Meijns) behaalde op het Fede ratief Muziekconcours te Keijenburg bij Dbetinchem in de afd „Uitmuntendheid" een lsten prijs met 100 punten. Do verpleegden in „Rustoord" alhier mocht luisteren naar muziek en zang, hun aangeboden door het Chr Harmo niegezelschap „Sursum Corda". benevens het dameszangkoor „Dindua" en zijn belde meisjesafdeelingen De belangstelling was groot. HAARLEMMERMEER. Uitreiking Zwemdiploma's. Bij het door de ver. Bad- en Zweminrich ting Hoofddorp gehouden examen voor ge oefend zwemmer(ster) dat ln tegenwoordig heid van het bestuur werd afgenomen door den heer M. J. Vink, inspecteur voor licha melijke Opvoeding te Haarlem en den bad meester den heer Happel, slaagden de vol gende personen, aan wie door den voorzit ter. dr. H. D .Nanninga, met een toepasse lijk woord een diploma werd uitgereikt. De dames- mevr. A. D. A. C. Rijsdijk Hulscher; mej. M. de Groot; mej. D. Os kam: mej. D. van Splunter; mej. A. Hel- kens: mej. M. Nijssen; mej. J. Koole; mej. Iet van Driel; mej. S. van Hoogdalem; mej. D. van Dorsten; mej. Joh. de Boo; mej. C. Korxinga; mej. N. Kromhout; mej. Immink; mei. L. Verhoeven; mej. M. Verhoeven en de heeren J. Eensing; H van der Meij; J. v. d. Blij; J. Koers; J. Oskam en G. Ver hoeven. HILLEGOM. Bestuur der Hill. Harmonickapel. Dcor aftreden van den heer Vastenouw als voorzitter der Harmonie is een vacature ontstaan, waarin voorzien is door de be noeming van den heer W. van der Werff tot voorzitter. Zijn vader heeft tientallen jaren dezelfde functie bekleed. Verder be staat het bestuur uit de heeren J. de Vries, sccr.; M van Til Rzn., 1ste penningmees ter; P. Drost, 2de penningmeester en F. Jord~-ns, commissaris. Door de voorruit gevlogen. Op den hoek van cie Burg Pontstraat en de Meerstraat is gistermiddag een wiel rijder. die de bocht links nam. met groote vaart tegen esn auto gereden. Hij vloog met het hoofd door de voorruit en werd vrij ernstig vervond Dr. Versluys verleen de hulp; de wielrijder ls per ziekenauto 1 naar huis gebracht. Het rijwiel was zwaar beschadigd. AALSMEER. De Bloemenhandel. De toestand van den bloemenhandel aan de veilingen alhier is gedurende de afgeloo- pen week zeer lusteloos geweest met het gevolg, dat over het geheel genomen lage prijzen voor zoo goed als alle producten werden betaald. Behalve veel rozen, Am. anjers enz. uit de kassen werden de vei lingen dagelijks overstroomd met bloe men van het vrije veld. waarbij de dahlia's het overgroote gedeelte uitmaakten. De Augustusmaand, welke nu bijna weer tot het verleden behoort, ls ditmaal wel in het bijzonder ongunstig verloopen voor den bloemenhandel. Gehoopt wordt jan ook, nu de vaeantles op haar einde raken, dat de toestand in dezen beter zal worden. Niet alleen voor het binnen, doch ook voor het buitenland was er geringe vraag, terwijl mede de straathandel lang niet ln staat was ondanks de lage prijzen, alles wat aange boden werd, uit de markt te nemen. De Jap. leslles, waarvan het aanbod .tiet zoo groot meer ls brachten aanvankelijk nog wel be vredigende prijzen op, doch Zaterdag liep de betere kwaliteit terug tot 5 cent per kel'k en de beste calla's tot 9 cent. Van chrysanthemums, zoowel groot- als klein- bloemige. lowam al een flink aanbod, dodh ook deze producten ontkwamen niet aan de lage noteeringen. Vooral de rayonan ten waren zeer goedkoop en noteerden 9oms slechts weinig boven den minimum prijs van 3 cent per stuk. Als hoogste op brengst gold voor deze bloemen van 5—8 cent, voor mr. Pulling van 12—16 cent. en voor de Edw. Page van 810 cent; de kleirtbloemlge varieerden per bos van 517 cent. De chabaud anjers werden van 512 cent per 10 stuks betaald, de gladiolen (per bos) van 3—6'h cent. Met de cultuur van bouvardla's treffen de kweekers het tot nu toe nog slecht, in de afgeloopen week waren deze bloem takjes al erg goedkoop. Als hoogste prijs werd tot 4 cent per stuk be taald. Dahlia's, asters, zinnia's, goudsbloe men enz. draalden veel door en moesten dan vernietigd worden. Zoowel het plumo- sus- als sprengerl-snljgroen had veelal slechts geringe waaTde. Aan de veilingen eens 'n flink aanbod. De campanula's ble- van potbloemen en -planten was even ven, ondanks verminderden aanvoer, goed koop en de beste witte en blauwe bewogen zich tusschen 14—20 cent per stuk. Cy clamen komen er steeds meer en gezien het feit, dat hier de cultuur van deze pot bloemen zeer algemeen is, kan hiervan nu spoedig een groot aanbod verwacht wor den. Als hoogste prijs werd voor de groo te potten tot 75 cer.t, voor de kleine tot 20 cent per stuk betaald. In het algemeen waren de noteeringen aan Jeze afdeeling van het bedrijf voor vele producten ook weinig bevredigend. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: René,. Z. van J. B. Thijssen en E. G. Regter Huig, Z. van C. Klok en L. van Beelen Pieter, Z. van C. Francken en M. de Vries. Overleden: Cornells van der Meij 65 j., echtgenoot van E. v. Klaveren. Ondertrouwd: A. F. Zwanenburg, Oegst geest en M. Varkevisser. Gehuwd: A. Klok en L. Guijt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het a.s. Koninginnefeest. Het bestuur der Oranjevereenlging heeft voor het Koninginnefeest een uitgebreid program van kinder- en volksfeesten sa mengesteld. Dit feest zal gehouden worden op Don derdag 2 Sept. Het wordt Ingezet met koraalmuzlek ,van den toren, des morgens te 7 uur. Te ongeveer 9 uur beginnen de kinderspelen, nadat men eerst in optocht met de Harmonie voorop door het dorp is getrokken. Er zal zijn ballenkrulen, stoe lendans. hindernisbaan, koekhappen. ton- rijden. blaastrappen. zakloopen enz., enz. 's Middags te 2 uur zijn er diverse volks spelen als rlngrijden per rijwiel, idem met paard en tilbury, stoelendans voor dames van 17 jaar tot 70 jaar. enz. Ook deze spe len worden opgeluisterd door de Harmonie. Des avonds te 8 uur lichtstoet en lam pionoptocht. Voor de mooiste groepen en wagens zijn prijzen beschikbaar gesteld. Aantreden voor dezen lichtstoet op de Kerk- laan. En na dezen lichtstoet concert door de Harmonie met de traditloneele ronde dansen. Alle Inwoners steken, zooals ge bruikelijk ls, de vlag uit. Het feestterrein ls vlak bij pension St. Joseph. KATWIJK AAN ZEE. Concert „D. V. H." Er bestond gisteravond groote belang stelling op den Boulevard voor het con cert van het mondorgelorkest „D.V.H." in de muziektent. Er mocht gehost worden en daar werd een druk gebruik van gemaakt De directeur de heer D. van Wouw uit Leiden, liet spelen het Jamboreelied met woorden betrekking hebbend op „D.V.H.", wat druk meegezongen werd. De K. R. B.-wagen uit zee opgevischt. De wagen van de K.R.B., die ln den nacht van 6 op 7 Augustus spoorloos verdwenen was, is gisteren door den schokker Sch. 108. schipper Korving, ter hoogte van Noordwijk, uit zee opgevischt, waarbij het vischnet beschadigd werd. De wagen werd aan de strandvonderij te Scheveningen overgegeven. Omdat het hier een goed doel betreft, wil de strandvonder geen berg- HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Sportterrein Z.W. Singel: Koninginne. feest te 2.30 uur nam. Stadszaal: Ver. Koninginnedag te 8 uur nam. Woensdag. Gem. Gods (W. de Zwijgerkerk)Spr. p v. d. Woude, 8 uur nam. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster, 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge durende de vaeantles op werkdagen van 912 en l'/i5 uur; Zaterdag 9—12 uur Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedcliik Museum „De Lakenhal". Oud; Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni. Juli. Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov 104 uur; 1 Nov.18 Febr. 10- 3 uur: 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f 0 25: overige dagen f. 0.10 Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12. 1.30—5 uur 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12 30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'lt4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct.. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Neder!. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos Gedurende de zomervacantle d.i. tot 20 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en miner»- logie (Garenmarkt le): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur Kosteloos. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21) Half drie tot hal' vier: Donderdag: Inenting tegen dlphterli 3V» uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam. „Onder het asphalt van een wereldstad". Woensdag- Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur Zondag van 2 -tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr 31: 8 uur nam. „Zoöloglca". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling Koninginnedag: doorloopende voorstel ling van 2—7 uur. Lldo-Theater Sleenstr 39- 8 15 uur nam. „De banjospeler van de Mississippi." Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 t«' 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str „Oranje Hein". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, ZondaR en Woensdag 2 uur: leugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam, „Kermiskind". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam te 2'/, uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v h ziekenfonds ..Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor -ooedrecepten De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Aug. t/m. Vrijdag 3 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Drlesum, Mare 110, tel. 406, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wll- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. loon eischen. Maar de schipper wenscht de aan het net toegebrachte schade ver goed te hebben. Hierbij komt ook nog bet transportloon om den wagen weer naar hier te krijgen, waardoor de K.R.B. weer voor belangrijke onkosten komt te staan. Reeds 14720 badgasten! Bij de gisteren gehouden telling w® badgasten bleek het aantal bedragen v hebben 14720. Ten nadeele van A. V. K„ die tijdelijk ln de Bu-rgersdijkstraat logeert ls een n)- wielbelastingmerk ontvreemd; ook Sf- schiedde dit ten nadeele van P. S. utt oe Wilhelminastraat. De kerkeraad van de Ned. Herv. Ge meente heeft tot hulpprediker benoemd os. J. C. Aalders te Haarlem. De extra-collecte ln de Herv Kerken voor de Zondagsschool gehouden neez opgebracht de som van f. 175.20; de op brengst der collecte voor halfweezen- ziekenzorg bedroeg f. 90.50.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6