OPROEP Uit de Omstreken 1EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 Augustus 1937 THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL Koninklijke onderscheidingen Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot rld- ler in de Orde van Oranje Nassau: Kastelein, burgemeester van Aalsmeer j. Venema, oud-directeur der Gerefor meerde Kweekschool voor onderwijzers dl onderwijzeressen te Amsterdam, wo nende te Wassenaar, mevr. C. Th. van Schaik—Dobbelman, te Wassenaar; zijn benoemd tot ridder in de Orde van jen Nederlandschen Leeuw: prof. dr. E. van Slogteren, wonende te Heemstede, beheerder van het Laborato rium voor bloembollen-onderzoek te Lisse air. A. van Kleffens, te Wassenaar, ad- juct-directeur van de Handelsaccoorden jij het Departement van Economische Zaken. Verder is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau in zilver aan: T. Domburg, agent ian de Levensverzekeringmaatschappij Utrecht", te Bodegraven; In brons aan: H. de Kooker, bloemist- biecht bij de N.V. D. Nleuwenhuis Zo nen, te Lisse; F. van Leeuwen, bloemist knecht bij de N.V. D. Nieuwenhuis Zo nen. te Lisse; F. van Os, koetsier bij me juffrouw Hubrecht, te Noordwijkerhout. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Lena, d. v. W. Klootwijk en v. d. Laarse; Dirkje, d. v. D. Keessen J E. Mulder; Klaas Gerard, z. v. J. D. Boomhouwer en M. C. Beumer; Elisa beth Allda Maria, d. v. A. Moleman en J. A. Kennis. Ondertrouwd: Cornelis van de Lage- maat. oud 27 j. en Cornelia van Leeuwen oud 27 J.; Dirk Aldert Keessen, oud 26 j. en Leentje Tas, oud 26 j. Getrouwd: Willem de Jóng, oud 40 j. e:i Matje de Vries, oud 40 j.; Bernardus Antonius Konst, oud 33 j. en Johanna Apolonia Theodora Broers, oud 30 J. In verband met den verjaardag van HM. de Koningin zal het postkantoor op 31 Augustus, wat dien postsdlenst betreft, vocrr het publiek niet latei- opengesteld ajn dan tot n.m. 1 uur. Voor busrecht- houders blijft de gelegenheid bestaan stuk ken af te halen als op andere werkdagen. Het jeugdcorps van „Aalsmeers Fan fare" heeft een muzlkalen rondgang door het dorp gehouden, waarbij gecollecteerd i ten bate der speeltuinvereeniging ..Aal smeer". Er was veel belangstelling. BENTHUIZEN. Het afscheid van den Burgemeester. In vervolge op ons verslag van het af scheid van den Burgemeester, zij nog ge meld, dat de naam van den voorzitter van den Chr. Landarbeidersbond, die, gelijk ge meld, het woord voerde, de heer.-D. Zonne veld is. Ook de gymnastlekver. „Na arbeid sport" heeft nog het hare tot de afscheidshuldi- Sng bijgedragen. De voorzitter dier veree- Éging de heer A. Vreeman, sprak een har- Wijk woord van dank, voor hetgeen de Burgemeester voor deze vereeniglng, zij be staat nog slechts ruim een jaar, heeft ge daan. De meisjesgroep voerde, onder lei ding van den directeur de heer G. W. de Jong uit Alphen, een vlagoefening uit. HAARLEMMERMEER. De a.s. Koninginnefeesten. De Oranjevereeniging te Nieuwvennep heeft voor de op 31 Augustus a.s. ter vie ring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin te houden feestelijkheden het vol- fend programma vastgesteld. 'sMorgens: officieele opening; optocht der schoolkinderen, kinderspelen. 's Middags: stoelendans voor meisjes tot 16 jaar: pushbal op de fiets; kinderwagen - iace; ringrijderij op de fiets voor dames en heeren: vroolijk werpspel voor jong en oud; 's avonds schitterend vuurwerk. Het Oranje-comité te Abbenes heeft het Koninginnefeest bepaald op Donderdag 9 September a.s. met het volgende pro- pamma: 'sMorgens: Optocht met muziek en ver sierde fietsen en voertuigen; officieele opening op het terrein; kinderspelen. 'sMiddags: ringrijden dames en heeren; Jongens 14 en 15 jaar blaastrappenmeis jes 14 en 15 jaar behendigheidswedstrijd; tonkruien dames; jongens 16 jaar en ouder mastkllmmen; heeren boven 35 jaar hard- loopen; heeren tobbetje steken; gehuwde dames kinderwagenrace; wielrennen op herenfietsen om het kampioenschap van Haarlemmermeer (afstand pirn. 6 K.M.). Slotnummer varkensvangen voor gehuwde dames. Op het in het Beiersohe Huis te Schie- jroek gehouden nationaal Zangconcours behaalde Hoofddorp's Dameskoor onder leiding van den directeur, den heer N. van «ter, een lsten prijs met 310 punten. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Claira, d. van H- J. van Bemmel en C. G. de Jong; Nico las, z. van J. Peetoom en A. J. Scholten; "Hhelmlna Henriëttc Maria, d. van J. M. der Weijden en M. A. J. Beijersbergen. Ondertrouwd: P. J. Berbee en C. M. van oer Meij. Getrouwd: J. B. J. den Hollander en M. Kokker; J. Brussee en A. van Grootveld. Overleden: J. M. van Llerop, vr. 77 jaar, van W. N. Stassen. Loop der bevolking. Gevestigd: E. J. L. Maat, Havenstraat A Verschoor, Havenstraat 52; W. F. v. jJ®. Mariastraat 42; Th. S. M. A. Rikken, Hendrikstraat 10; J. Beutick, Stations- rt 57; A. W. Goemans, Weeresteinstraat "1 P. A. Overduln, Loosterweg II 22; D. Oldenburg. Burg. Pontstraat 68; W. B. van Veen, Parallelweg 109; P. Versluis, Patrimo niumplein 6, B. Faure, Hoofdstraat 140. Vertrokken: A. G. M. Goemans, n. Oss, St. Leonardusgestioht; C. Noort n. Am sterdam, Binnen-Gasthuis, Nieuwe Doelen straat 12; A. M. PJomp, Haarlemmerliede c.a., Spaarndammerweg 7; M. Blokker, n. Den Haag, Schalkburgerstraat 308; J.' H. Vermeulen, n. Bennebroek, Kennemerbeek- weg 23; H. v. d. Meer, n. Meppel, Zuid- einde 65; S. Schrama, n. Den Haag, Sche- venlngen, Harstenhoekstraat 55; Th. M. C. van Bourgondiën, n. Wisch, Silvolde, Pens. „St. Clara"; G. C. Boelrljk, n. Castrlcum, BeverwiJkerstraatweg 65: H. R'kkers, n. Haarlemmermeer. Vennepsxweg 450. Gevonden voorwerpen Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie des nam. tusschen 7 en 8 uur: sleuteltje; regenjas; rijwielsleutel; taschje met inh.; 2 boorden. Aanbesteding. De aanbesteding van het buitenverf- werk aan het Gemeentehuis en de con ciërgewoning, door B. en W. gehouden, leverde den volgenden uitslag op: George Kroon A f. 600.—, B f. 850. L. van der Voort Leiden A f. 320.B 200.massa f.490.van der Aart Ben nebroek A f.800.—, B. f.1220.—; Meijlis massa f. 525.P. van der Jagt Zn. A f. 485.afschilderen f. 630.—; L. van Braam massa f. 630.Chaudron A f.420.— B f.645.— De gunning wordt later beslist. Het Koninginnefeest. Morgen zal de Koninginnedag hier in bescheiden mate gevierd worden. Het be gint om 8 uur met muziek van den coren der Ncd. Herv. Kerk. die tot 10 uur zal duren. De Chr. Oranje-Vereenlging ver zorgt de uitzending dezer gramofoonpla- ten- muziek. Dezelfde vereenlging zal de kinderen van de Chr. Scholen onthalen op een attractie. 's Avonds zullen de beide Harmonie- Kapellen een muzikale ommegang door de gemeente maken. Elk corps trekt af zonderlijk uit, zoodat de belangstelling en de aansluiting over twee groepen ver deeld zal zijn. Als men zich met Oranje tooit ên lampions meevoert, kunnen er twee fleurige stoeten geformeerd worden Voor de vacature v. Inspecteur van politie hebben zich 70 sollicitanten ge meld. Tot vendel commandant-adjudant van de Burgerwacht is per 1 September benoemd de heer G. Opstal. Mej. J. Kaut, leerlinge van mejuf frouw Taat alhier, ls in den Haag ge slaagd voor het examen costumière der Ènsaid' Modevakschool. Van L. werd door een auto aangere den toen deze van de Hoofdstraat de van den Endelaan-Zuid Indraaide, van L. was ernstig verwond en is op vermoeden van een hersenschudding per ziekenauto naar de Mariastichting gebracht. Dr. Versluys en E.H B.O. verleende hulp. Het Kinderkoor „Hosanna", onder- afd. van de Chr. Zangver. „Zingt den H'er" heeft op het concours 'te Schie- broek den eersten prijs behaald. Dit is de eerste keer dat Hosanna een prijs mach tig werd. Met drie auto-bussen is de reis gemaakt. Op den terugweg is in Den Haag vertoefd en op het Malieveld ge speeld en tevens den Speeltuin de Vink bij Leiden bezocht. NOORDWIJKERHOUT. Het a.s. Oranjefeest. De leden der Oranje-vereeniging hebben dezer dagen persoonlijk gelden Ingezameld voor de waardige viering van 't a.s. Oranje feest. De slechte tijden kwamen thans dui delijk uit. Hoewel iedereen bereidwillig of ferde. bleven de totale ontvangsten verre weg beneden de bedragen, welke men hier gewoon is. Toch zullen alle feestelijkheden doorgaan. Pastoor Werterwoudt opende de fancy-fair in de St. Vlvtor-parochie. ten bate der Roomseh-Kath Armen Tegen woordig waren de leden van Kerk- en Armbestuur en van vele sociale vereenigln- gen. In het Parochie-huis en op 't kermis terrein waren allerlei vermakelijkheden op gesteld. Het batig saldo komt geheel ten goede aan de behoeftige gezinnen der St. Victor-parochie. Ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin, wordt morgenavond een concert gegeven op de Gemeente lijke muziektent, door de „Harpe Davids" met medewerking van de Gemengde Christel. Jongvereen. „Concordia". Gevonden: een portemonnaie met JamboreemedaUle, 1 krickstang, 1 oorte- monnaie met 40 cent, 1 rijwielbelasting- merk 1937/'38, 1 Lipssleutel, 1 damesrijwiel, 1 rljwielbelastingmerk 1937/'38. 1 radeer- wieltje. Verloren: 1 dekzijl. 1 damesporte- monnaie met f. 2.75, 1 motortasch met klee ding. 2 rijwlelbelastingmerken 1937/'38. Adres bureau van politie. OEGSTGEEST. De a.s. Koninginnefeesten. Reeds werd het een en ander meegedeeld omtrent de te houden Koninginnefeesten op morgen. Nu het door de Oranje-Vereenl. ging uitgegeven programma sedert eenlge dagen uitgekomen ls wordt de aanvanke lijke indruk bevestigd, dat een zeer aan trekkelijk programma is samengesteld. Moest het ringrijden vervallen, de mede werking der alom bekende Gorsselsche Boerendansers is een niet geringe compen satie. Dit gezelschap, gekleed in de ouder- wetsohe Veluwsche kleeding, witgeschuur de klompen, knipmuts, zwart zijden pet met oranjestrik, brengt op voortreffelijke wijze de oude volksdansen, in het bijzonder die uit de Achterhoek. Tot ver buiten Ons land hebben deze boeren en boerinnen een groot succes ge oogst. Weenen, Londen, Berlijn. Duseeldorf, Knocke; overal was het publiek enthou siast! Dank zij de medewerking van deze dan sers, zoowel aan middag- als avondpro gramma, wordt hieraan bijzondere aan trekkelijkheid verleend. Trouwens, het middag- zoowel als het avondprogramma bieden meer goeds! Een klankfilm over het leven onzer Prinses, een schermdemonstra- tie. diverse andere demonstraties bieden op het mooie A.S.C.-terrein den bezoeker een paar uren van werkelijk genot, met als uiteindelijk doel een waardige en enthou siaste viering van den verjaardag van onze Koningin RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. KATWIJK AAN ZEE. Dat de Vlaamsche zandkunstschilder van Ransbeek succes heeft met zijn in ge kleurd zand gestrooid tapijt van ons Prin selijk Paar, blijkt wel uit het feit, dat Za terdagmiddag reeds de 9000ste bezoeker ge noteerd werd. Men betoont zich vol be wondering voor dit inderdaad fraaie kunst werk, dat nog eenige dagen te bezichtigen is. Allen die het GEKLEURD ZANDTAPIJT hebben gezien, doen hun vrienden en ken nissen een grooten dienst hen aan te sporen dit onverg. schoone kunstwerk te gaan bezichtigen. Toonzaal einde Tramhalte, Katwijk a. Zee. Entrée 15 ct., kinderen 5 ct. 6577 LISSE. Morgenavond zal door de harmonie „Trou moet Blycken" een concert wor den gegeven in de Gem. Muziektent aan de Veldhorststraat ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin. De schoolkinderen zullen door het Oranje-Comité op Koninginnedag niet alleen met verschillende attracties wor den bezig gehouden, doch ook worden onthaald op tractatie. NOORDWIJK BINNEN. Lichtstoet en hosmuziek. Het bestuur der Oranjevereeniging te Noordwijk-Binnen, stelt zich voor morgen avond te kwart over negen met medewer king der muziekcorpsen „Crescendo" en „Excelsior" een groote lichtstoet te for- meeren. Deze lichtstoet zal worden voor afgegaan door een concert der beide corp sen in den muziektent op het Lindenplein, dat zal aanvangen te kwart over acht. Het bestuur der Oranjevereeniging ver trouwt op een zoo groot mogelijke deelne ming en doet een beroep op aller mede werking. Men tooie zich met Oranje en voeTe zoo veel mogelijk vlaggen en lampions mede. Na afloop van den lichtstoet volgt hos muziek op het Lindenplein, Geboren: Arie, zoon van C. de Monye en J. den Hollanden, Ondertrouwd: J. Hoogeveen, jm„ 24 jaar cn C. Wischmeyer, jd., 25 jaar C. v. d. Mey. jm.. 20 jaar en Fr. Joh. v. d. Kwaak, j.ti. 18 jaar. Getrouwd: H. de Jong en J. S. de Mooy J. Zwaan en B. Zijlstra. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. WARMOND. De a.s. Oranjefeesten. In de vergadering van de Granje-ccm- mLssls ls het volgend programma vast gesteld: 6 September: 9.15 optocht door het dorp vanaf hotel de Zon. De muzlekvereenigin- gen zullen voor de vroolijke stemming zorgen. Zoodra de schoolkinderen der div. scholen zijn afgehaald, wordt naar de bui tenplaats van mr. E. E. Menten getrokken, waar de kinderen door de familie Menten zullen getracteerd worden. Hierna via de Lockhorstlaan door het dorp naar het ge meentehuis, waar een hulde gebracht wordt aan den burgemeester in zijne hoedanig heid van vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. Hlema worden de kinderen wederom naar de scholen teruggebracht, waar tractatie zal plaats hebben. De kinde ren die een O. L. school, te Leiden bezoe ken zullen bij de alhier gevestigde scholen worden ondergebracht. 14.30 kinderspelen: korfballen, muurtje bouwen, elerdragen, tonkruien. was- ophangen, wagentje rijden, boegsprietloo- den, blaastrappen, wortelknuppelen, vis- schen. Na afloop uitreiking der prijzen. 7 September: 9 uur volksspelen: mast- klimmen, stoeltje wisselen, naar de slaap kamer, tobbetje steken. 14 uur ringsteken per rijwiel. Hierna uit reiking der prijzen, zoowel van de ochtend als van de namiddag spelen. 8 September: 9 uur: loting en keuring van paarden, die deelnemen aan de groote nationale harddraverij voor het kampioen schap Zuid-Holland. Overljsel en Utrecht. 13.45: afmarsch met muziek naar de harddraverljbaan, officieele opening van het veld door burgemeester A. J. L. Kete laar. Na de draverij uitreiking der prijzen. WASSENAAR. Op den Rijksstraatweg sloeg, terwijl van D. uit Den Haag met zijn auto aan het tanken was, plotseling een vlam uit, met het gevolg dat in een ommezien de geheele tractor in brand stond. Door de brandweer werd het vuur met de kleine motorspuit gebluscht. De wagen was evenwel geheel uitgebrand. De hitte was zóó groot geweest dat de telefoondraden langs den weg waaronder de auto stond, geheel waren doorgesmolten. Bevallen: I. M. Aanen geb. Fuyen, d. Ondertrouwd: J. J. Helderman en E. M J. van Vliet. Overleden: C. Glas m. 60 j. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. W .Starrenbburg geb. Krons- horst, z.; E. J. A. M. Eikhuizen geb. Lub bers, d. Getrouwd: G. L. Jekkers en B. M. Valen tin. Overleden: J. van der Velden m., 47 jaar. VEUR-LEIDSCHENDAM. De a.s. Oranjefeesten. Ter gelegenheid van den verjaardag van H M. de Koningin zai de Chr. Oranje-Ver eenlging „Prinses Juliana" de volgende feesten organiseeren. Morgen verschillende spelen op een ter rein aan den Achterweg naast de gemeente- werf Des ochtends 9.30 uur wordt begon nen met diverse kinderspelen voor de leer lingen van de school met den Bij'cel. Woensdag 8 Septemtler a.s. boottocht naar Dordrecht en omstreken, waaraan zullen deelnemen de leerlingen van de school met den Bijbel en voor zoover er plaats is door andere personen Per Kager- meer vertrekt met dies ochtends om 7 uur van de Delftsche kade naar Rotterdam om daar over te stappen op een der rivierboo ten van de maatschappij Spido; de terug reis zai op dezelfde wijze geschieden. Afscheid van kapelaan van Bregten. In verband met zijn overplaatsing naar Dordrecht, heeft kapelaan van Bregten ln het „Biesse Paard" afscheid genomen van de verschillende vereenigingen. De bijeenkomst werd opgeluisterd door de R.K. Harmonie Juliana. Het woord werd gevoerd door de hee ren C. van der Zijde voor de R.K. Pro- pagandaclub L. van den Bosch voor de Maria-congregatie, Kappetein yloor de voetbalver. Sport na Arbeid, Groeneweg voor den R.K. Volksbond, Beekman voor de K.J.M., en de Hanze, Vogelaar voor de R.K. Tooneelclub, C. Waayer voor de Harddraverij Vereeniging „Nooit Ge dacht". Ailen brachten den scheidenden kapelaan dank voor den steun,hen ver leend. Namens de verschillende veree nigingen werd kapelaan van Bregten een enveloDpe met Inhoud overhandigd. De kapelaan bracht allen dank en ver zocht zijn opvolger dezelfden steun te verleenen, als hij hier had genoten. Na dat allen kapelaan van Bregten nog eens de hand hadden gedrukt, was het einde gekomen. DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937 Hilversum I 1875 M. AVRO-uitzending 8.00 Gelukwensch, Wilhelmus, orgelspel 8.15 Carillonconcert 8.30 Zanghulde te Rotterdam 9.15 Gram.muz. 10.00 Mor genwijding 10.15 Gram.muz. 10.30 Jetty Cantor's ensemble, in de pauze: Gra mofoonmuziek 12.00 Kovacs Lajos' or kest en soliste 12.40 Wij wenschen U. 12.45 Omroeporkest en draaiorgelmuz. (in de pauze Relais Nirom: Openbaar Gehoor) 2.30 Reportage 3.00 Orgelconcert en zang 3.45 Lyra-Trlo 4.30 Kinderkoor- zang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste 6.15 Orgelspel 6.30 AVRO-Dansorkest 7.00 Uitzending voor a.s. studenten 7.10 Piano-voordracht 7.40 Causerie „Een gelukkige verjaardag" 8.00 Berichten ANP Mededeelingen 8.15 Amsterdamsche Postharmonie 8.40 Avro-Kinderkoor en Harmonie-orkest 9.15 Carillonconcert 9,35 Gram.-platen 10.15 Reportage 11.00 Berichten ANP, hierna AVRO-Dansorkest 11.4012 00 Gramofoonmuziek. Hilversum II 301 M. KRO-uitzending 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 KRO-orkest (om 100 Relais Nirom: Openbaar Gehoor) 2.00 Vrou wenuur 3.00 Gram.platen - 4.00 De KRO- Melodisten en solist (om 4.45 Gram.muz. 5.45 Felicitatiebezoek 6.00 Orgelspel en gram.muz. 7.00 Berichten 7.15 Cause rie „Op H. M.'s Verjaardag" 7.35 Gram.- muziek 8.00 Berichten ANP, Mededeelin gen 8.15 Carillonconcert 8.30 Harmo- niemuziek (Gr.-pl.) 9.15 De KRO-Boys m. m. van solisten 10.15 Gram.-muz. 10.30 Berichten ANP 10.40 KRO-orkest 11.1512.00 Gram.muzlek. Droitwich 1500 M. 11.05 Dansmuziek (Gr.-pl.) 11.35 Orgelspel 12.05 Revue programma 12.35 Toni en het North Pier Orkest 1.35 Sportreportage 1.50 Het Victor Olof Sextet 2.20 Het Internationale Staforkest van het Leger des Heils 2.50 Muzikale causerie 3.20 Jack Wilson's Kwintet 3.50 Gram.muz. 4.35 Het Hun- garla Zigeunerorkest 5.00 „The British diarists", causerie 5.20 Sportreportage 5.35 Eugene Pini's Tango-orkest 6.20 Be richten 6.45 Het Reynolds Octet 7.20 Orgelconcert 7.50 De Lally Brothers en de Rhythm Brothers 8.20 Radiotooneel 9.40 Orgelspel 10.00 Berichten 10.20 „Unemployment insurance and labour ex changes" 10.40 BBC-orkest 11.35 Billy Cotton en zijn Band 11.5012.20 Dans muziek (Gr.pl.). Radio Paris 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.-muziek 12.20 Orkestconcert en zang 2.50 en 3.35 Gram.muziek 4.20 Zang 4.50 Gram.muzlek 5.20 Populair concert 7.20 Zang 8.50 Klarinetkwar tet 9.2011.20 Concert uit Knocke. Keulen 456 M. 6.50 Militair orkest 8.50 H. Hagestedt's orkest 12.20 Trompetter korps 1.35 Omroep-Amusementsorkest 4.35 Bas en piano 5.50 Omroeporkest 8.30 Kamerorkest en soliste 11.2012.20 Populair concert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuziek 12.50 Omroeporkest I.30 Salonorkest 1.502.20 Gram.-muz. 5.20 Kleinorkest 6.50 en 7.20 Gram. muziek 8.20 Cabaret 9.20 Omroepor kest 10.3011.20 Gram.-muz. 484 M.: 12.20 Gram.muz. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gram.muz. 5.20 Salonorkest 6 35 Gram.muz. 6.50 Orgelspel 8.20 Kleinorkest 9.20 Sym- phonieconcert uit Knocke 11.0011.20 Gramofoonmuziek. v Deutschlandsender 1571 M. 8.30 Fr. Hipp- mann en G. Nettelmann met hun dansor- kest 9.20 Berichten 9.35 Literair-muzi- kaal programma 10.20 Berichten 10.50 Klarinet en piano 11.05 Weerbericht 11.2012.20 Dansmuziek (Gr.-pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 31 Augustus. lste programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e programma: 8.00. Keulen - 11.20 Lon don Reg. - 13.20 Brussel VI. - 14.20 Lon don Reg. - 16.50 Parijs R. - 17.20 Brussel VI. - 18.50 Keulen - 19.20 Brussel VI. - 19.50 Dnut-schU - 20.20 Keulen - 21.20 Parijs R. - Plm. 23.20 Weenen of dlv. 4e programma: 8.00 Brussel VI. - 9.20 Diversen - 10.35 Droitwich - 17.00 London Reg. - 17.20 Droitwich - 18.20 Diversen - 18.40 Droitwich - 20.20 London Reg. - 21.40 Droitwich - 22.20 Brussel VI. - 22.30 Boe dapest of div. - Plm. 23.00 London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 36. Toen Thijs en Leo na elkaar de trap af vlogen, verloor Thijs zienderoogen; Leo's beenen waren lang en slap en hij raakte nauwe lijks de trap, toen hij nu naar beneden raasde hij had nu werk'iij'k zóó veel vaart, dat Thijsje angstig zich verbaasde. „Ik krijg je well" riep Leo kwaad, „en dan ls het voor jou te laat! Je brutaliteit zal je nog spijten: dat heb je aan jezelf te wijten!" Doch Thijsje gaf hem geen gehoor en rende maar aan één stuk door; hij maakte 'n groote boog, waarmee hij vlug een hoek om vloog en eventjes verloor nu Leo hem uit 't oogmaar toen hij, achter Thijsje aan, den hoek om was gegaan, kon hij zijn vijand nergens meer bespeuren! Nu begreep toch Leo niet, hoe zooiets kon gebeuren; er waren heelemaal geen ramen hier. noch deuren; hij zag er geen beweging meer. terwijl er ook geen voetstappen meer klonken 't leek werk'üjk wel, of Tijsje door den grond heen was gezonken Hij zei: „Wat moet ik thans beleven? Waar ls die jongen nu ge bleven?" 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7