Koninklijke Onderscheidingen WPIGLEY LE8PSCH DAGB1AD, Maandag 30 Augustus 1937 Vierde Bfad No. 23751 TIEMYER GIRLS jgsie Jaargang j ZUIVERT DEN MONDl Morgenavond Groot Oranjefeest Legerpromoties. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin zijn de volgende onder- Ëtieidingen verleend: Bij Kon. Besluit zijn benoemd: lot commandeur in de Orde van Oranje- J'jssau: mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester g gemeente Rotterdam; dr. ir. C. Feldmann, oud-hoogleeraar aan Technische Hoogeschool te Delft; prof. ir. G. J. van Swaay, te Delft, lid en iwizitter van den Electriciteitsraad; mr. H. van Manen, te Zeist, directeur uil de Nederlandsche Spoorwegen. Benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder- Èndschen Leeuw: A. J. Lievegoed, chef van den Regee- ringsdienst te 's-Gravenhage; mr. E. Jellinghaus, president van het rechtshof te 's-Gravenhage; mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woer- fen, procureur-generaal bij het gerechts- iof te 's-Hertogenbosch; mgr. dr. J. de Jong, aartsbisschop van recht te Utrecht; C. M. F. Kneepkens, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank Breda A. C. de Bruijn, lid van de Eerste Kamer Staten-Generaal, te Utrecht; J. M. van Poll, lid van de Tweede iamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- age; J. S. Serrarens, lid van de Tweede tamer der Staten-Generaal, te Bilthoven; mr. F. G. C. J. M. Teulings, lid van de Iweede Kamer der Staten-Generaal, te Hertcgenbosch dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer Staten-Generaal, te Amsterdam; mejuffrouw S. Groeneweg, oud-lid van Tweede Kamer der Staten-Generaal, te larendrecht; IV. H. Vliegen, oud-lid van de Tweede Iamer der Staten-Generaal, te 's-Graven- 1895 PER PAKJE 5 CT. f DE VOLMAAKTE KAUWGOM I hr 2j llngez. Med.) Ier K. iel C. age; J. L. B. Keurschot, lid van Gedeputeerde laten van Gelderland, te Didam; M. Dijkstra, lid van Gedeputeerde Staten Friesland, te Anjum; Brok, lid van Gedeputeerde Staten Drenthe, te Assen; D. G. W. Spitzen, administrateur bij Departement van Binnenlandsche ifcen, te 's-Gravenhage; A. M. Benders, oud-eerste-geneesheer irecteur van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch", te Bakkum; S. J. H. Wesselink, directeur van den tetchèque. en girodienst, te 's-Graven- i?e; G. Wolters, inspecteur der posterijen, ilegrafle en telefonie in algemeenen lenst, aangewezen als directeur van het dsantoor te 's-Gravenhage; dr. G. A. van Poelje, directeur-generaal het Onderwijs bij het Departement Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen 's-Gravenhage; Ir, A. A. Pulle, hoogleeraar aan de Bcsunlversiteit te Utrecht; dr. L. Polak Daniels, hoogleeraar aan de jlsumiversiteit te Groningen; mejuffrouw dr. J. Tammes, oud-hooglee- araan de Rijksuniversiteit te Groningen; J. Vossnack, hoogleeraar aan de tSmisohe Hoogesehool te Delft; ir. K, H. Bouman, hoogleeraar aan de meentelijke Universiteit te Amsterdam; Welling, hoofdinspecteur van het «er onderwijs in de 3de hoofdinspectie te ronlngen; van Leeuwen Boomkamp, te Naarden; W. F. P. baron Sweerts de Landas 'ftorgh, te Rotterdam; mr. H. M. Roelofsz, directeur van de üssobank N.V. te Amsterdam, mr. H F. de Boer, administrateur bij het ipartement van Financiën; mr. J. van der Poel, hoofdinspecteur der (eerrechten en accijnzen te Rotterdam; ir. W. J. van Heteren, muntmeester van Rijks Munt te Utrecht; mr. B. R. Wesseling, advocaat en pro- wur te Utrecht, tevens pi. Rijksadvocaat; ie kapitein ter zee R. H. Arntzenius, rtcteur van het loodswezen, de betonning, tokening en verlichting te Vllssingen; ie generaal-majoors G. C. Beltman, in- ecteur der genie, tevens hoofd der Vde ieeling van het Departement van Defen- J, H. Carstens, inspecteur der artille- en U J. W. Roldanus, directeur voor het, ateriaal der landmacht, tevens hoofd der Me afdeeling B. en het Departement van densle. en ie eervol ontslagen reserve-generaal- 'loor der infanterie F. J. Backer; k. C. J. Witteveen, te Maastricht, hoofd- ienieui'-directeur van den Rijkswater- te- in de directie Limburg; ir ir. L, B. Wentholt, te 's-Gravenhage, «Idingenieur-directeur van den Rijks- ilerstaat, hoofd van den Centralen Dienst de Wegen en Bruggen; S, van 't Haaff, te 's-Gravenhage, ln- teteur-generaal voor de scheepvaart; S- de Booy, te Amsterdam, penning- toter van de Noord- en Zuid-Holland- :'»e Redding Maatschappij en oud-plv. lid ton Raad voor de Scheepvaart; H. M. Lips, te Dordrecht, voorzitter tot Verbond van Nederlandsche Werk tere; 1 R. P. Bonthuis, inspecteur van den jsibouw, hoofd van den Buitenlandschen «dbouwvoorlichtingsdienst, te 's-Gra- 'uhage; Rijkens, te Londen, voorzitter van den van beheer van het Unllever-concern; ®r, A. de Graaf, wonende te Zeist, in- van den Centralen Bond voor tondige Zending en Christelijk-Phila.n- "Pische Inrichtingen in Nederland; ®r' J. C. Heyning, wonende te Hilver- secretaris-generaal der Rijksverzeke- "®tnk te Amsterdam: ,V M. Kiveron, algemeen secretaris van ^Gouvernement van Nederlandsch- K- L. J. Enthoven, directeur u'io in Nederlandsch-Indië; f' P. de Bruyn Kops, directeur rjklen m Nederlandsch-Indië; M. Schoorel, raadsheer in ^rechtshof en president van G, A. W. Ch. de Haze Winkelman, Regee ringscommissaris voor de beatuurshervor ming in de Groote Oost; L. G. C. A. van der Hoek, gouverneur van West-Java; J. J. Bosch, resident ran Timor en On derhorigheden; H. R. Rookmaaker, gewezen resident der Lampongsche Districten; ir. E. A. Voorneman, burgemeester van Batavia; F. H. V. Middelaer, onderdirecteur van het Departement van Economische Zaken in Nederlandsch-Indië; M. H. Woutman, piesident van de Factorij der Nederlandsche Handelmaatschappij te Batavia; G. A. Ph. Weyer, voorzitter van den Indischen Ondernemersbond; G. J. Berenschot, generaal-majoor, hoofd van den Generalen Staf en inspecteur van de Militaire Luohtvaart in Nederlandsch- Indië; T. Bakker, generaal-majoor der infan terie van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger, commandant der 1ste divisie; mr. P. Kikkert, gouvernementssecretaris, wd. agent-generaal voor de immigratie, lid van den Raad van Bestuur van Suriname; A. C. H. Horstmann, directeur der Ne derlandsche Koloniale Petroleum Maat schappij N.V. te 's-Gravenhage; D aa Set. kopi Til Militair Gerechtshof la-lndië; van van het het van Neder- Benoemd zijn: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir, L. Troost, directeur van het Neder- landsch Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen; P. W. Schilthuls, voorzitter van den Bond van Nederlandsche Graan- en Zaadimpor teurs, te Rotterdam; T. J. Twijnstra, wonende te Bilthoven, gemeente de Bilt, directeur van de N.V. U. Twijnstra's Oliefabrieken, gevestigd te Maarssen P. J. M. Spoorenberg, te Rotterdam, directeur van Verwey en Spoorenberg's Fa brieken N.V., gevestigd te Tiel; ir. K. J. B. de Kleermaeker directeur van het Rijkslandbouwproefstation, te Maas tricht; Ir. H. Steketee, nijverheidsconsulent in algemeenen dienst, te 's Gravenhage; mr. J. H. van Schermbeek, te 's Graven hage, secretaris van den Nijverheidsraad; ir. L. A. H. Peters, Rijkslandbouwconsu- lent voor België en Luxemburg, te Brussel; J. van Zutphen, te Hilversum, voorzitter van het bestuur van „Zonnestraal", Neder landsche Vereeniging tot het oprichten van arbeidskolonies voor tuberculoselijders In Nederland; G. W. F. van Hoeven, referendaris bij het Departement van Sociale Zaken en hoofd inspecteur voor dë steunverleenlng, te 's Gravenhage; Dr. B. Kapma, Rijksconsulent voor So ciale Zaken in Duitschland, directeur van de Nederlandsche Arbeidsbeurs te Oberhau- sen; W. van Hartingsveldt, gewezen resident van de afdeeling Madoera der provincie Oost-Java; F. Dersjant, resident ter beschikking van den Gouverneur van Midden-Java; mr. H. Marcella, advocaat-generaal bij het Hooggerechtshof van Nederlandsch- Indië; E. L. J. Tydeman, assistent-resident 1ste klasse van Magetan (afdeeling Madioen, provincie Oost-Java); mr. B. J. G. Hogewlnd, asistent-resident lste klasse van Tasikmalaja (afdeeling Pri- angan, provincie West-Java; O. Horst, assistent-resident lste klasse van de afdeeling Lombok (residentie Ball en Lombok) Raden Mas Toemenggoeng Sarwoko Man- goenkoesoemo, regentpatih van het Mang- koenagorische Rijk; Pangeran Hario Soorjoatmodjo, regent patih van Pakoe Alaman; Raden Adipati Ario Soeriadi, regent van Cheribon Raden Adipati Ario Hadiwinoto, regent van Magetan; B. J. J. Visser, apostolisch prefect van Poerwokerto; dr. E. A. A. de Vreede, predikant bij de Evangelische gemeente te Batavia, lid van het bestuur der Protestantsche Kerk in Ne derlandsch-Indië; dr. T. Hommes, inspecteur van het mid delbaar onderwijs in Nederlandsch-Indië; dr. W. Kouwenaar, directeur van het pa thologisch laboratorium te Medan; F. Brandenburg van Oltsende, oud-direc teur van de N.V. Algemeen Nederlandsch Indisch Persbureau „Aneta"; G. J. Govaars jr., directeur der Neder- landsche-Indische Escompto Maatschappij N, V. te Batavia; J. C. Valette, landbouwkudig adviseur en superintendent voor kina-ondernemingen der N. V. tot exploitatie der Pamanoekan en TJiasem landen; H. B. Stapel, hoofdvertegenwoordiger van spoorwegmaatschappijen in Nederlandsch- Indië; A. G. de Ceuninck van Capelle, chef van den dienst der Nederlandsch-Indische Spoorweg Maatschappij te Semarang; ir. H. J. L. M. van de Meerendonk, gewe zen hoofdingenieur, tijdelijk wd. hoofd der afdeeling Waterstaat van het Departement van Verkeer en Waterstaat in Neder landsch-Indië; A. van Dooien, hoofd van de Post- en Telegraafexploitatle bij den Post-, Tele graaf- en Telefoondienst in Nederlandsch- Indië; ir. A. J. R. Cornelissen, hoofd der Banka- tinwinnlng;; prof. ir. J. H. G. Schepers, hoofd der Triangulatiebrigade van den Topografischen Dienst van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger; prof. dr. J. Boerema, directeur van het Koninklijk Magnetisch en Metereologisch Observatorium te Batavia; J. Kuyper, inspecteur, onderhoofd van den Dienst van Scheepvaart in Neder landsch-Indië; A. Merkelijn, mlssionair-predikant te Magelang; dr. K. P. Groot, directeur van het zen dingshospitaal „Petronella" te Jogjakarta; C. S. Pos, kantonrechter te Paramaribo, plaatsvervangend lid van het hof van jus titie, voorzitter van den kerkeraad der Ne- derlandsch-Israëlietlsche gemeente in Sur! name; mr. J. Ph. de Monté ver Loren, secretaris van den Hoogpn Raad van Adel; jhr. W. F. van Lennep, gezantschapsraad te Brussel; mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout, gezantschapsraad te Berlijn, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, zaakge lastigde der Nederlanden te Cairo; mr. B. Ph. baron van Harlnxma thoe Slooten, zaakgelastigde a.i. der Nederlan den in Turkije; Ch. J. H. Daubanton, consul der Neder landen te Barcelona; dr. H. C. Rogge, Nederlandsch gedelegeer de bij den Internationalen Gezondheids raad te Alexandrië; M. A. J. van Manen, te Calcuta; mr. G. M. H. Sassen, griffier van de ar rondissementsrechtbank te Breda; N. Duursema, predikant bij de Gerefor meerde Kerk te Nleuw-Amsterdam; W. J. van Beek. inspecteur van het Rijks tucht- en opvoedingswezen te 's Graven hage; mr. M. J. A. Moltzer, directeur van de School voor Maatschappelijk werk te Am sterdam jhr. J. de Savornin Lohman, directeur v. de Amsterdamsche Maatsch.ij van Levens verzekering te Amsterdam; P. Eringa, burgemeester der gemeente Achtkarspelen; W. Kruijt, inspecteur der posterijen, tele grafie en telefonie, te 's Gravenhage', J. van Nifterik, lid-secretaris van het bestuur van het Nederlandsch Postmuseum, te Amsterdam; ir. H. C. A. Boom, directeur van den Gemeentelijken Telefoondienst, te Rotter dam; E. C. van Swieten, penningmeester van de Vereeniging „De Haagsche Burgerwacht" en van het orgaan van de Haagsche Burger wacht, gepenjionneerd luitenant-kolonel van het Kon. Nederlandsch-Indische Leger, te 's Gravenhage; dr. J. J. Hallo, directeur eener gemeen telijke hoogereburgerschool te 's Graven hage; dr. K. Hildebrand, directeur der gemeen telijke hoogereburgerschool A te Groningen; mejuffrouw dr. J. M. Kuyer, rectrix van het St. Gertrudislyceum te Roosendaal; dr. J. J. Prins, directeur der gemeentelijke hoogereburgerschool te Dordrecht; dr. C, Spoelder, rector van het gemeen telijk gymnasium te Haarlem; A. G. Boes, oud-opziener bij het lager onderwijs, te Haarlem; jhr. ir. J. E. van Heemskerck van Beest, secretaris-penningmeester van de Vereeni ging ter Veredeling van het Ambacht, te Amsterdam; Th. C. W. van Mierlo, directeur van de Kweekschool voor Machinisten te Amster dam; A. Briët, kunstschilder, te Nunspeet; W. A. van Leer, secretaris der Vereeniging van vrienden van 't Allard Pierson Museum te Amsterdam; Frans H. J. Mijnssen, letterkundige, te Amsterdam; jhr. dr. M. R. Rademacher Schorer, voor- ziter van het Museum voor graphische vak ken te Utrecht; L. W. M. Hamn, chef van dienst bij het Staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen; ir. L. J. A. Bergansius, te 's Gravenhage, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; C. Oud, te IJmuiden (gem. Velsen), di recteur van het Staatsvisschershavenbe- drijf A. M. J. Kruissink, te Oosterbeek, admi nistrateur van de Provinciale Geldersche Electriciteits Maatschappij: ir. J. P. Boezaardt, te Utrecht, hoofdin genieur, chef van het Werkplaatsbeheer bij de Nederlandsche Spoorwegen; ir. J. Rodenburg, te Haarlem, Rijksinspec teur van het Verkeer; ir. P. Labrijn, te Utrecht, hoofdingenieur, adjunct-chef van den Dienst van Tractie en Materieel bij de Nederlandsche Spoor wegen; A. J. M. Verspyck. te Utrecht, afdeelings- chef lste klasse bij de Nederlandsche Spoor wegen ir. R. van Vloten, te Heerlen, hoofdinge nieur. afdeelingschef bij de Staatsmijnen in Limburg; D van Nijmegen Schonegevel, directeur der N.V. Cura?absche Petroleum Industrie Maatschappij en der N.V. Curagaosche Scheepvaart Maatschappij mr. F. A. Jas, procureur-generaal bil het hof van justitie in Curapao; d-r. J, Eykman. directeur der Amsterdam sche Maatschappii voor Jongemannen (A.M.V J dr F W S apel. secretaris van bet Ko ninklijk Instituut voor taal-, land. en vol kenkunde van Nederlandsch-Indië te 's Gravenhage; J. J. Pesman. kolonel der infanterie, com mandant van het 6e regiment der infan terie van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger; Bevorderd is: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee K. W. F. M. Doorman; Bevorderd zijn tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. S. Lechner. buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister van H.M de Ko ningin der Nederlanden te Bangkok: J. Bernard, directeur van het Rijksop voedingsgesticht te Doetinehem; mr. W F. W. Kolkman, burgemeester der gemeente Weert; pater Hyacinth Hermans, lid van de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, të Rot terdam Ir. J. G. Tukker, te Beekbergen, gemeente Apeldoorn, Rijkspluimveeteeltconsulent, hoofd van den Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt Benoemd zijn tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: de luitenants ter zee der eerste klasse F. S. W. de Ronde. J J C. C. Bennik, H. C. W. Moorman en R. E. t' Sas; de officier van den marinestoomvaart dienst der eerste klasse M. de Vries; de officier van den marinestoomvaar.t- dienst der eerste klasse titulair H de Vries E.zn de officier van administratie der eerste klasse der Koninklijke Marine J. Ooster huis; de kapiteins der artillerie D. de Leeuw, P. T, J Huberts en M. H. C. Herman: de ritmeester der cava'erie C. L. Hollertt; de kapitein der militaire administratie W. F. Oldert; de kapiteins der infanterie P. Weeda. G. H. van Steijn en W. A. Almekinders: de kapitein van het regiment jagers A. J. J. M Lohmeijer; de kapiteins van den generalen s'af V. E. Nierstrasz en J G M. van de Plassche, en de reserve-eerste-lultenant voor speciale diensten J. C Persant Snoep; dr. Ph. Bloemstra, officier van gezondheid lste klasse bij het Koninklijk Nederlandsch Indisch leger; A. J C Nugteren. kantein der infanterie van het Koninklijk Neder'andsch-Ind'sche leger; A. Kint, kapi'eln bij den Topografischen Dienst van het Koninklijk Nederlandsch- Indlsch leger; NIEMAND VERZUIME TE HOOREN Dl 6367 BEROEMDE OP 1 SEPTEMEER IN „ZOMERZOltG". (Ingez. MedU) Benoemd zijn: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de kapitein ter zee R. P. van de Wetering, bijgenaamd de Rooij; de hoofdofficier van den marinestoom vaartdienst der tweede klasse G. A. Ver meulen; de hoofdofficier van gezondheid der tweede klasse L. Hendriks; de kolonels der infanterie I. J. Froger en R. Boomsma; de luitenant-kolonel der genie F. A. Vaillant: de luitenant-kolonels dei- artillerie T. A. Boeree en H. F. H. C. C. A. von Freytag Drabbe de luitenant-kolonels der infanterie W. A. Boswijk en A. M, M. van Loon; de dirigeerend officier van gezondheid burg Benoemd zijn tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: G. P. Luden, consul der Nederlanden in algemeenen dienst, te Londen; D. J. E. graaf de Hochepied, secretaris voor Handelszaken aan Hr. Ms. gezant schap te Istanbul; J. Th. de Wit, vice-consul der Nederlan den te Valencia; E. A. J. de Kuyper, vice-consul der Ne derlanden te Nice; H. van Ginihoven, consul der Nederlanden te Lima; H. R. 't Hoen, directeur var. het Unllever- concern te Kopenhagen; L. C. J. J. M. Herckenrath. onderdirecteur der National City Bank of New-York, te Parijs; E. E. de Jong, vertegenwoordiger der K.L.M. te Kopenhagen; S. Lioni, sportjournalist te' Parijs; E. H. Tenckinck, commissaris van politie te Haarlem; P. A. M. Preusting, commissaris van po litie te Tilburg; P. Kramer, commissaris van politie te 's-Gravenhage: mr. E. J. Swaeo, geneesheer bij de Tucht school te Ginneken; H. Kwint, predikant bij de Nederduitsch- Hervormde gemeente te Utrecht; J. W. P. ie Roy. predikant bij de Neder- duitsch-Hervormde gemeente te Sloter- dijk; M. J Beukenhorst, predikant bi.i de Ne- derduitsch-Hervormde gemeente te Sluis', G. Renting, emeritus-predikant, bij de Gereformeerde Kerken, wonende te Baarn; A. H. van Drooge, predikant bij de Doops gezinde gemeente te Deventer; mevrouw D. E. M. MeesHavelaar, be stuurslid van de Vereeniging „Pro Juven- tute" te Rotterdam; E. C. J. Moonen, burgemeester der ge meente Waalwijk; J. C. A M. van Kluyve, burgemeester der gemeente Niikerk; L. C. Brinkman, burgemeester der ge meenten Hekendorp, Lange-Ruige-Weide en Papekop; F. H. van Vessem, burgemeester der ge meente Zuidzande; J. W. Henderson, burgemeester der ge meenten Harmeien en Veldhuizen; K. Gerrlts, burgemeester der gemeente Smilde; J. Bakker, hoofdman van de vrijwillige brandweer, te Rotterdam; ds. A. Hoeneveld, voorzitter van de Ge westelijke Landstormcommissie „de Ve- luwe", te Nijkerk; mejuffrouw dr. N .A. Bruining. voorzit ster van den Vriizlnnig Protestantschen Radio-Omroep (V.P.R.O.), te 's-Graven hage; A. Sandberg, refendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als directeur van het spoorwegpostkantoor no. I te Amsterdam; P. J. Leerink. refendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als ad junct-hoof d van het telefoondistrict, te Amsterdam; G. A. Evers, conservator bij de Universi teitsbibliotheek te Utrecht; dr. A. G. Wientjes, conrector van het Christelijk gvmnasium te 's-Gravenhage; J. H. Franken, directeur van de Her vormde Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Zwolle; P, Luteyn, hoofd van de leerschool, ver bonden aan de Rijkskweekschool voor on derwijzers en onderwijzeressen te Middel- S. David (Louis Davids), voordracht kunstenaar, te Amsterdam; J. M. Graadt van Roggen, etser-schilder, te Bergen (N.-H.); G. L. F. (Willem) Landré, toonkunste naar, te Dcstinchem; L. Nienhuis, sierkunstenaar, te Amster dam; Frits Tartaud, oud-tooneelspeler, te Rotterdam J. A. H. Wagenaar, klokkenist van den domtoren te Utrecht; O. Jelsma, chef van den bouwkundigen dienst van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting; R. H. Driessen, secretaris-penningmeester der Koninklijke Vareeniging van gepen- sionneerde officieren van het Nederland sche leger; J. A. Broekman, te Utrecht, hoofdcon- troleur bij de Nederlandsche Spoorwegen; G. Th. Zwartjes, te Rotterdam, stations chef lste klasse bij de Nederlandsche Spoorwegen; A. P. H. Derksan, adjunct-directeur van de Coöperatieve Aankoopvereeniging, Cen traal Bureau uit het Nederlandsch Land bouw Comité G. A„ te Rotterdam; mr. L. A. J. Niamöllcr, secretaris van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen m Nederland, te 's-Gravenhage; C. B. Janssens, wollenstoffenfabrikant, te Tilburg; J. Sassen, directeur, van Hotel Central, 's-Gravenhage; P. A. Neeteson, te Sas van Gent, voorzit ter van de afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen A. A. Frijlink, directeur van de Maat schappij tot Vervaardiging en levering van bouwmaterialen voorheen Erven H. Trip, te Utrecht; E. J. Ostermann, te Baarn, directeur van de Nederlandsche Persil Maatschappij N.V. te Jutphaas; J. B. F. Krens, inspecteur bij de N.V. Expeditie-Onderneming Van Gend en Loos, te Utrecht; ir. L. C. Becking, directeur van de N.V. De Goudsc'he Siroopfabriek, te Gouda; mejuffrouw J. J. Spiering, penning- meesteresse van de Vereeniging Christelijke Ziekenverpleging „Bethesda", te Tiel; H. J. Sprokop, voorzitter van den Neder- landschen R. K. Bond van Brood-, Koek-, Banketbakkers en Cacao-, Chocolade- en Suikerwerkers, te Rotterdam; W. C. van Daalen, te Haarlem, voorzitter van den NajJionalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius"; A. Stapelkamp, te Utrecht, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland; dr. Raden Soepomo, Voorzitter van den Landraad te Poerworedjo: mejuffrouw C. H. C. Gunning, particu liere, secretaresse voor Christelijk Jeugd werk; K. F, M. Umland, hoofdadministrateur der N.V. Landbouwmaatschappij „Soeko- wono" in Djember; G, M. G. Douwes Dekker, tijdelijk waar nemend hoofd van de afdeeling Finahciën der Staatsspoorwegen in Nederlandsch- Indië. der derde klasse W S. Göbel; de majoor-intendant P. p. w. van Leeuwen; de majoor van den generalen staf A. H. Nijhoff; de majoor, vlieger van de luchtvaart- afdeeling G. P v. Hecking Colenbrander, en de reserve-luitenant-kolonel der cavalerie H. W. C. E. Mathon; G. J. F. Statlus Muller, kolonel der genie, W. H. van Seldam, oud-gemeentelijk inspecteur van het onderwijs der gemeente Amsterdam, te Amsterdam; mejuffrouw D. M. Boonacker, directrice van de Kook- en Huishoudschool te Gro ningen; R. A. Eldering, adjunct-directeur der middelbare technische school te Amster dam; A. Fledderus, directeur van de ambachts inspecteur van bet wapen der genie van school te Alkmaar; het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; I Jan Bakker, kunstschilder, te Voorburg; Bij Koninklijk Besluit zün heden de vol gende titulaire rangsvesrhoogingen verleend: de titulaire rang van vice-admiraal aan den adjudant in buitengewonen dienst, den gepensionneerden schout-bij-nacht jhr. J. C. F. von Mühlen; de titulaire rang van luitenant-generaal aan den eervol ontslagen reserve-generaal, majoor der infanterie T. de Goeijen en aan den gepensionneerden kolonel der in fanterie P. J. G. Schótt. wien sedert de titulaire rang van generaal-majoor is ver leend; dis titulaire rang van generaal-majoor aan den gepensionneerden kolonel der ca valerie A. Diemont, aan de eervol ontslagen resefrve-kolonels van den generalen staf J. W. van Oorschot en F. J. B Sanders en aan den gepensionneerden kolonel der cavalerie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger C. G. Daniels; de titulaire rang van kolonel aan den gepensionneerden luitenant-kolonel der in fanterie M. Waltheer; aan den eervol ont slagen reserve-luitenant-kolonel van den generalen staf J. Kooiman; aan den eervol ontslagen reserve-luilenant-kolonel voor speciale diensten van den vrijwilligen land storm mr. A. baron van Heeckeren van Keil: aan den eervol ontslagen reserve luitenant-kolonel der infanterie B. ten Broecke Hoekstra; aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolonel der artillerie H. J. Verhulst; aan den eervol ontslagen reserve-dirigeerend officier van gezondheid der tweede klasse J G. Remijnse, van den geneeskundigen dienst der landmacht en aan den gepensionneerden luitenant-kolo nel der intendance van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger J. C. P. Rubay Bouman de titulaire rang van luitenant-kolonel aan den gepensionneerden majoor der militaire administratie It Nijenhuis: aan den eervol ontslagen reserve-majoor der cavalerie W. J. Jeltes en aan den gepen sionneerden majoor der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger K. L. Rozendaal; de titulaire rang van majoor aan den gepensionneerden kapitein der Infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger H. A. Kraaijenbrink: aan den gepen sionneerden kapitein der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger K. J. C. Beekman; aan den gepensionneer den kapitein der artillerie van het Konink lijk Nederlandsch-Indisch leger C. Tjeenk Willink; aan den gepensionneerden mili tairen apotheker der eerste k'asse M. Lob- stein; aan den gepensionneerden kapi'eln der infanterie J H. E Wilmar en aan den eervol ontslagen reserve-kapitein voor spe ciale diensten van de intendance A. Eisen- berger; de' titulaire rang van kapitein aan den eervol ontslagen reserve-eerste-luitenant voor speciale diensten van den vrijwilligen landstorm J. Kleuver.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13