LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 30 Augustas 1937 De academische wereld- spelen. Nederlandsche Cricketbond. NIEUW WERELDRECORD OVER 1 ENGELSCHE MIJL. Ifooderson brengt het op 4 min. 6.6 sec. Tijdens wedstrijden in het Tottenham Hotspurpark te Londen deed de athleet Sidney C. Wooderson, van de Blackheath Harriers, een geslaagde poging om het ttreidrecord over 1 Engelsche mijl te ver- leieren, dat sedert 16 Juni 1934 met een Hjd van 4 min. 6.8 sec. op naam staat van den Amerikaanschen athleet Glenn Cun ningham, gevestigd te Prlncetown. Wooderson slaagde er in den 1609 meter langen afstand af te leggen in den tijd van jmin 6.6 sec., dus 1/5 seconden sneller dan Olenn Cunningham. uit aan den aanvoerder van De Zijl, waar bij hij de hoop uitsprak, dat in de toe komst de goede verstandhouding tussch.cn belde vereenlgingen mocht bijven bestaan. Na een vlotte, gezellige terugreis kwam het gezelschap om elf uur weer in de Sleutelstad terug. DE LEEUWENDAAL-ESTAFETTE. Zaterdagavond weid te Rijswijk (Z.H.) ie jaarlljksche estafette door Leeuwendaal gehouden, waaraan door 14 ploegen werd deelgenomen. De uitslagen luiden: Athletiekver.1. Trekvogels 1 (Den Haag) In 6 min. 5.1 sec.; 2. Minerva (Rotterdam) min.. 7.6 sec.; 3. Zwaluwen (Den Haag); Trekvogels H (Den Haag). Voetbalver.: 1. Alphia (Alphen a. d. Rijn) ..min. 9.6 sec.; 2. Shot (Den Haag); 3. Dfl.C. I (Delft)4. Rijswijk. Gymnastlekver,: 1. Olympta (Den Haag) min. 11.3 sec.; 2. Animo (Rijswijk). ZWEMMEN. „De Zijl" naar Breda Een zeer geslaagde tocht Gisteren maakte „De Zijl" haar jaar- lijksch uitstapje en ditmaal was Breda het nddoel van den tocht, waar door de daar ter plaatse gevestigde zwemclub „De Baronie" een tweekamp tusschen beide rereenigingen was georganiseerd. Om negen uur 's morgens vertrokken twee propvolle autobussen onder het fraaist denkbare zomerweer derwaarts en na een kort op- «nthoud te Rotterdam ging het op Breda aap, waarbij, bij het passeeren van de nieuwe Moerdijkbrug, deze terecht aller bewondering opwekte. Ook de overtocht per pont bij Zwijndrecht was voor velen iie dit voor het eerst meemaakten, een sensatie. Na in het Mastbosch bij Breda een uurtje te hebben rondgedoold trok men naar Boeimeer, waar „de Baronie" Kleit en waar de heer C. Brantjes, de'vice- loorzitter van „de Baronie" den Leidschen [asten een hartelijk welkom toeriep. Hierna ■amen de wedstrijden een aanvang. Het Heek, dat op de baannummers de Breda- saars in alle opzichten de meerderen waren van hun gasten. Het beste nummer was ongetwijfeld de 7 x 50 M. voor de polo- ploegen, waarbij de Baronie en de Zijl I elkaar fel de zege betwistten, doch ook Her zegevierden de gastheetren. De uitslagen luiden 50 M. schoolslag: 1. A. Verfneerert (B.) !12 sec.; 2. A. Kaagh (B.) 42.2 sec.; 3. en D. Kraayenbrink en W. Hasselbach (Z.), beiden 42.4 sec. 60 M. rugslag: 1. T. Molenaar (B.) 37.4 c,; 2. K. v. Brink (B.) 38. sec.i 3. B. San- is (Z.) 44.2 sec.; 4. K. Kraayenbrink (Z.) 1 sec. M. borstcrawl: 1. C. v. d. Hout (B.) 31 2. P. Versluis (Z.) 32.6 sec.; 3. P. Lut B) 33 sec.; 4. H. Frederica (B.) 38 sec. lx 50 M. wisselslag-estafette: 1. De Ba- Mie I, 1 min. 57.4 sec.; 2. Baronie II, 1 Din. 58.4 sec.; 3. De Zijl I (Blansjaar, D. Kraayenbrink, P. Lut), 2 min. 6.6 sec.; 4. De Zijl n (K. Kraayenbrink, J. Arnoldus, v. Zijp), 2 min. 15 sec. lx 50 M. polo-estafette: 1. De Baronie I, 'min. 0.6 sec.; 2. De Zijl I, 4 min. 6.6 sec.; I De Zijl n, 4 min. 24 sec.; 4. De Baronie II, !min. 38.4 sec. Hierna werden twee polowedstrijden ge teeld. Allereerst gingen onder leiding van <en heer N. J. Moonen De Baronie II en De Hjl n te water. Alras bleek dat hier de kldenaars in de meerderheid waren. Hun Siootere snelheid, goed plaatsen en vrij- bemmen brachten een groote overwinning, feeds spoedig na het begin plaatst Stou- naar Blansjaar, die met een fel schot score opent en als even daarna Loof oei opzwemt en op tijd aan Lepelaar over telt is diens schot onhoudbaar (0—2). Dieet daarop lost Hasselbacl\ een schot, ie keeper stopt, doch het leer komt bij «noldus, die geen fout maakt. Rust 03 Dek in de tweede helft is de Zijl verre in de "eerderheid. Loof maakt na goed opzwem- ïen o4 en Arnoldus scoort nummer 5 na jed werk van Stouten, waarna Loof kort "ld het halve dozijn vol maakt. Eind- and 0—6. Onder leiding ran den heer J. v. Loon Deelde hierna De Baronie I tegen de Zijl Bij de Bredanaars lag A. Verbrugge, (de Toesere L.Z.C.-speler) in het doel. De Wste aanval is voor de Leidenaaxs en een ktd schot van Key gaat rakelings over, 't ieen Brummelkamp aan de andere zijde »k doet. Toch blijkt de Zijl sterker en het Van Egmond, die zijn club onhoudbaar ('leiding geeft. Een fraaie doorslagbal van J> kraayenbrink levert geen resultaat op, het is slechts uitstel van executie, fttt direct daarop speelt Lut hem het goed toe en de stand is 02. De Baro- beantwoordt dit met eenige felle tegen gevallen en voor de jvst weet Murk den !tMerstand te verkleinen (12). De tweede helft is nog geen halve minuut iJJ als Key doorgeeft naar Lut, die zich '°"d heeft vrijgezwommen, en onhoudbaar score verhoogt. De Baronie heeft niet ™5' geluk als eenige malen tegen lat of «leti wordt geschoten, doch ook aan de Sfere zijde weet Verbrugge op enkele 5- schoten het juiste antwoord, doch kan J™ biet verhinderen, dat D. Kraayenbrink maakt. Direct daarop gevolgd door j? doelpunt van De Baronie 24. Van j™ond wordt dan uit het water gezonden, r® keurig weet Kloots de toegekende ."worp corner te werken. En met 6 tegen /Wend houdt de Zijl tot het einde stand. *g 2—4. afloop reikte de heer C. Brantjes met korte toespraak een fraaie plaquette ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Onder veel belangstelling, mede dank zij het bij uitstek gunstige weer, werden Za terdagmiddag in Alphens zwembad wed strijden gehouden door A.Z.C., die, dank zij de goede organisatie, een prettig en goed verloop hadden. Het slotnummer was een polowedstrijd tusschen twee A.Z.C.- cimbinaties, die met gelijken stand 1—1, eindigde. De uitslagen werden: 25 M. schoolslag jongens: 1. André Klapwijk school Oudsh. weg 214/5 sec.; 2. Louis v. Zwleten 23 3/5 s.: 3. Hans Stehouwer, school Stevinstr. 24 2/5 sec. 25 M. schoolslag meisjes: 1. Gre Lemkes school Stevinstr. 22 s.; 2. Adr. Plomp, school Oudsh.weg 24 2/5 s.; 3. T. v. d. Bosch, school Paradijslaan 24 3/5 s.. 25 M. rugslag Jongens: 1. Hein Pleneman, school Zaalbergstr. 24 3/5 s.; 2. Karei v. Vliet, Schoolstr. 25 4/5 s.; 3. André Klap wijk Oudsh.weg 29 2/5 s. 25 M. rugslag meisjes: 1. Gre Lemkes 22 2/5 s.; 2. Annie van Wijk 25 s.; 3. Lente v. Loo 27 4/5 s. 25 M. vrije slag jongens: 1. A Klapwijk 18 3/5 s.; 2. H. Pleneman, Zaalbergst. 20 s.; 3. Karei v. Vliet 22 s. 3 x 20 M. estafette vrije slag meisjes: 1. School Stevinstr. met G. Lemkes, T. v. d. Berg en M. Heinën 67 s.; 2. School Oudsh.wea met. M. Tensen, O. Groeneveld en L. v. Loo 1 m. 2/5 s.: 3. School Paradijslaan met T, Bots. G. Hon- geboom en T. v. d. Bosch 1 m. 1 2/5 s. 3x20 M. estafette vrije s'ag jongens: 1. School Oudsh.weg. W. de Vos, G. v. Geen en A. Klapwijk 55 4/5 s.; 2. School Schoolstr.. K. v. Vliet. J. Leeuwenhoek en R. v. Vliet 59 s.: 3. School Zaalbergstr. W. de Jeu, G. Wissels en H. Pleneman 1 m. 4/5 s. 44 M. schoolslag dames: 1. en 2. H. Zoetemeijer en S. Heinen 42 4/5 s.; 3. C, Kromhout 43 3'5 s. 44 M. schoolslag lon^ens A.Z.C.: 1 L. Honselaar 39 3/5 s.; 2. S. Terlouw 413/5 s.: 3. J. v. Zwieten 42 1/5 s. 44 M. vrijs s'ag heeren: 1. C. Laros 28 3/5 s.; 2. P. Kemo 29 4/5 s.; 3. D. den Ouden "0 s. 44 M. vriie slag dameS: 1. G. Lemkes 33 1/5 s.: 2. San- ny Heinen 34 s.; 3. N. v. Wijk-Laros 37 s 44 M. vrije slag jongens A.Z.C.: 1. J. v. 't Riet 35 3/5 s.; 2. L. Honselaar 38 2/5 s.; 3. H. Pleneman 41 s. 44 M. russlag heere": 1 L. Gesman 35 3/5 s.: 2. G Eaane 38 1/5 3. J. Raaphorst 40 2/5 s. 44 M. rug'lag rl°- mes: 1. N. v Wijk-Laros 40 s.; 2. R. Po-' 44 2/5 s.; 3. Sanny Heinen 46 1/5 sec 44 M. rugslag jongens AZ.V.: 1. L. Honselaar 40 3/5 s.; 2. J. v. 't Riet 46 3/5 s.; 3. C. de Vos 47 3/5 s. 44 M. Schoolslag heeren: 1. J. Raaphorst 36 3/5 s.: 2. G. Baane 36 4/5 s.; 3. L. Gesman 41 2/5 sec. Na afloop bracht de heer Jansen na mens A.Z.C. allen dank voor de medewer king op dezer zeer geslaagden middag, die zeker een goede propaganda voor de zwem- sport is geweest. SCHERMEN. Alle schermwedstrijden en feestelijkheden afgelast. In verband met het doodelijk ongeval Een bijzondere medewerker meldt ons uit Parijs: Onmiddellijk na de finale van het landen- tournool op degen dat door Frankrijk met 85 en een match nul tegen Italië werd gewonnen namen de personeele wed strijden op degen een aanvang. Van de 3 Hollanders, die hieraan deelnamen, be reikte gelijk gemeld alleen Sasse van IJsselt de finale. Door een reeds vermeld noodlottig ongeval, dat den Franschen student Monal het leven kostte, wordt deze finale echter niet verschermd en zijn ook alle nog resteerende landen- en personeele wedstrijden afgelast. In het laatste assaut tusschen den Mexi caan Harro Oliva en Monal, kwam laatst genoemde schenner razend snel, met 'n aan val op het ijzer van den Mexicaan, naar voren. Even snel ontweek Haro Oliva deze flêche waardoor de Franschman op den in middels gestrekten arm van den Mexicaan inliep. Door het gewicht en de snelheid van den Franschman, brak het harde staal van Haro Oliva's degen en deze drong onder het hart 30 c.M. in het lichaam. De Monal stortte, reeds stervend, in de armen van zijn vrienden en gaf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis, waar hij studeerde en werkte, den geest. Den volgenden ochtend woei de vlag voor het hoofdgebouw der VII Jeux d'Universitaires aan den Boulevard Hausman halfstok en vergaderde het be stuur met de chefs d'equipe der verschil lende deelnemende landen, waarbij beslo ten werd de schermwedstrijden verder te staken en alle officieele feestelijkheden, welke op het programma voorkwamen, af te lasten. De chef-,d'equipe van de Holland- sche delegatie verzond telegrammen van deelneming en Vrijdag droegen alle deelne mers en officials ten teeken van rouw een omfloerst insigne. het elftal en op dit gebied ligt misschien zelfs wel de grootste verdienste van Metsch. Sportief tot in hart en nieren weet hij dezen geest ook op de jongeren over te brengen; geen moeite is hem teveel om de jongere generatie in het moeilijke spel van bat en bal te onderwijzen, maar daarnaast leert hij haar ook om een verkeerde beslis sing van een umpire of een nederlaag te aanvaarden, zooals het een goed sportsman betaamt. Van de oprichting in 1921 af heeft de Leidsche Cricketclub in de cricketwereld bekend gestaan als faire en sportieve te genstanders en dat is voor een zeer aan zienlijk deel te danken aan den eeuwig- Jeugdigen veteraan Metsch. Er openen zich voor het Leidsche cricket in het L.C.C.-verband gunstige perspectie ven: er is animo onder de jeugd en dat is een zeer voorname factor. Moge Metsch daarvan nog vele jaren de bezielende kracht en het sportieve middel punt blijven ,in het belang van de plaat selijke crlcketsport in het algemeen en van de Leidsche in bet bijzonder. L.C.C.-JUN.C.C.A.-JUN. C.C.A. wint met 20 runs. De laatste wedstrijd voor de Juniorescom- petitie is op een nederlaag uitgeloopen, het geen voornamelijk te wijten is aan zeer slecht batten. C.C.A. ging het eerst batten en scoorde 65 runs, H. Theynissen 13, A. Theynissen 15 en P. Bakker 16. Het grootste aantal wickets veroverde T. Kantebeen n.l. 732, K. v. d. Reyden 24, terwij] Dietz' eenige wicket 22 runs kostte. Op het openingspaar (na Kantebeen 21 en Harmsen 9) faalden de L.C.C. batsmen vol komen en van 30 voor 1 werd het all out voor 45, zoodat C.C.A. met 20 runs won. L.C.C.H.C.C. V. WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. Gisteren werden door alle catsgoriën trainingsritten gereden voor het club- kampioenschap. Daar een zevental leden deelnamen aan de Ronde van Gendringen was de opkomst bij de A en B klasse niet groot, en werd er gezamelijk gestart. Rink Riethoven heeft hier steeds door dema- reeren getracht alles uiteen te trekken, met het gevolg dat alleen J. v. d. Leest hij hem bleef, doch in de eindsprint werd ge klopt. Niettemin kan laatstgenoemde op een goeden wedstrijd terugzien. F. van den Berg bezette met een zestal minuten achterstand de derde plaats, het geen gezien het feit dat hij langen tijd niet heeft gereden, geen slechte prestatie is te noemen. C. Grosz kreeg bandenpech, doch bezette nog de vierde plaats. Zeven C klassers reden 60 K.M. en J. Geenjaar wist een zeer fraaie overwinning te bevechten. In den moolen tijd van 1 uur 57 min. 3 sec. wist hij de 60 K.M. af te leggen en met ruim 9 minuten voorsprong op het peleton te winnen. De tweede plaats werd in de sprint gewonnen door W. Geen jaar; 3. G. van 't Wout; 4. W. Rijsbergen; 5. H. Holswilder; 6. C. Kaapaan; 7. G. .Marljt. A.s. Woensdag te kwart over acht zat in het clublokaal de huldigingsavond worden gehouden van het lid A. van Amsterdam. SWIFT. Gisteren hield Swift een peletonwedstrljd over 8 x 7.7 K.M. Als prijzen waren be stemd de Kaveeweegong, benevens een pols armbandhorloge geschonken door een dona teur. De A-klasse had als opgaaf de 61.6 K.M. te rijden in een tempo van minstens 36 K.M. per uur, terwijl bij de B-klasse de gewone klasseering gold. C. Verburg wist het traject af te leggen in een tijd van 1 uur 40 min. d.i. met een gemiddelde van bijna 37 K.M. zoodat de fraaie gong in zijn bezit kwam. De B-klassers, die even later gestart wa ren, reden in de eerste paar ronden een straf tempo, wat door allen goed gevolgd werd. Jammer was het dat W. den Daat door een lekke band zooveel achterstand kreeg, dat hij moest opgeven. Th. Stafleu, anders een renner, die nimmer opgeeft, moest de gevolgen ondervinden van het eten van te veel fruit, zoodat ook hij bij de 5e ronde het peleton moest loslaten. Doordat de resteerende renners stuk voor stuk weigerden den kop te nemen, werd het tempo in de laatste ronden zoo erg gedrukt, dat het bestuur besloot, in den vervolge, óók voor een peletonrit een tijd te bepalen, waarin de renners een rit móéten volbren gen. In een mooi sprintje wist N. de Romijn zich als le te plaatsen en daardoor in het bezit te komen van het horloge. Th. Hoest een pluim op z'n hoed voor zijn prachtig volhouden, waardoor hij een goede tweede werd. De prijzen worden volgende week uit gereikt. C. Verburg neemt deel aan den wedstrijd in Den Haag, ter gelegenheid van den ver- Jaardag van H.M. de Koningin. CRICKET. Uitslagen van gisteren. L.C.C. is kampioen le klasse: V.R.A.Hermes D.V.S., gew. door V.R.A. met 1$5 runs. V.R.A. 214 voor 6 (gesloten), waarvan Glerum 114; Hermes D.V.S. 69. Rood eil WiW-H.C.C. II, gew. door R. en W. mptj^9 runs; R. en W. 197; H.C.C. 148, H.G.C. SJ-»V.V,V, gew. -door HC.C. I met 163 tans; H.C.C. 247 (v. Ma nen 98), V.V.V. 79. V.O.C.—Haarlem, gew. door V.O.C. met 44 runs; V.O.C. 176, Haar lem 132. g 2c klasse B: H.G.C. IVV.C.C., gew. door H.C.C. met 68 runs. 3e klasse B,: H.C.C. VL.C.C., gew. door L.C.C. met 40 runs. Overzicht. In de eerste klasse Is, zooals te verwach ten was, de beslissing om het kampioen schap gevallen ten gunste van V.R.A., waarbij de tegenpartij alleen doo' gebrek aan tijd aa neen inningsnederlaag ont kwam. De gastheer,en sloegen eerst 214 runs bij elkaar - oor het verlies van slechts zes wickets, waarvan de V.R.A.-captain en crack Glerum er 114 voor zijn rekening nam. Mr. Glerum heeft zoowel als speler als als aanvoerder een prachtig seizoen ach ter den rag en zijn heengaan uit de Ne derlandsche cricketwereld beteekent voor al voor zijn club een ernstig verlies. Overigens kan men zich geen waardiger besluit van een cricketloopbaan wenschen; het afdeelingskamploenschap der hoogste klasse en in den laatsten wedstrijd een century! Henmes bracht er met het bat op het goede bowlen van Klink es. niet veel van terecht en voor 69 hadden alle Schiedam mers een beurt gehad. Het eerste elftal van de groote Haag- sche had met V.V.V. al evenmin eenige moeite. De Hagenaars sloegen 247 rans, waarvan nr. 4 van Manen met 98 juist be neden een century bleef, waarna V.V.V. 't niet verder bracht dan 79 rans. H.C.C. H stelde teleur door van Rood en Wit te verliezen, terwijl V.O.C. overeen komstig de verwachtingen, zegevierde over Haarlem. „De Leidsche" kampioen. In 3B won L.C.C. van een zeer sterke H.C.C.-combinatle en behaalde daardoor het kampioenschap harer afdeeling. Aan Metsch en zijn volgelingen daarmede onze hartelijke gelukwenschen. Wanneer er ooit een kampioenschap dub bel en dwars verdiend is geweest, dan is het dit wel en het moet voor den enthousiasten aanvoerder, die Metsch ondanks het klim men der jaren gebleven is, wel een zeer bij zondere voldoening zijn, dat hij door zijn goede captaincy en wedstrijdroutine zooveel tot dit fraaie resultaat heeft bijgedragen. „Metsch batte als in zijn jonge Jaren" la zen wij onlangs in een wedstrljdverslagje. Het feit, dat hij bovenaan in de batting- average der 3de klasse staat, bewijst, dat dit niets teveel is gezegd: integendeel: Metsch was met het bat nimmer tevoren zoo pro ductief als in het thans beëindigde sei zoen. Maar ook overigens staan de L.C.C.- papieren hoog genoteerd. De gebroeders van Es klasseerden zich èn als bowlers èn als batsmen onder de besten dezer klasse en in den jeugdigen Tonny Kantebeen bezit de Leidsche een kracht, waarvan in de toe komst nog goede prestaties te verwachten zijn. Doch niet alleen aan de prestaties der spelers is dit kampioenschap te danken; het komt voor een zeer groot deel ook op rekening van den voortreffelijken geest in L.C.C. wint met 28 runs. Door het vrij zijn van het derde en vier de elftal verscheen de Haagsche met een buitengewoon sterke ploeg. Zooals gewoonlijk opende L.C.C., nadat Metsch de toss had verloren, met den cap tain en Hopp, maar reeds op 2 kon Hopp, die dit seizoen niet gelukkig speelt, naar het clubhuis terugkeeren, gebowld door Dubree met een fraaie off track. Metsch en Kantebeen speelden voorzichtig verder en lieten van tijd tot tijd goede slagen zien. De telegraaf ging dan ook gestadig omhoog en eerst op 85 viel het wicket van Kante been toen een appèl voor l.b.w. een gunstig gehoor vond Zijn score bedroeg 45 runs. Met van Es bracht Metsch de honderd op het bord doch op 122 was ook zijn tijd ge komen en met 51 als hoogste bijdrage, gaf hij zijn Jongeren een goed voorbeeld. Dit was het begin van het einde, want behalve F .van Es 10, wist geen der overige L.C.C.ers iets op de mat te presteeren en de innings sloot op 146 wat na het mooie begin wel eenigszins tegenviel. Dubru bowlde 134, Bourlier 448, de Klerck 126, Geertsema 419. Dank zij een kordate score van 48 door het HCC ope ningsbat Geertsema, kreeg de wedstrijd een spannend verloop, doch door uitstekend fielden werden de Haagsche batsmen in toom gehouden. Toch slaagde Vermeulen 18 en Dubru 12 er in door de fielders heen te komen en met 88 voor 5 zag het er niet rooskleurig voor de Leidsche uit. Toen ech ter van Goor Gertsema gevangen kreeg, was de grootste tegenstand gebroken en met de regelmaat van een klok cleande F. van Es wicket op wicket, waardoor hij met 837 prachtig uit den strijd kwam. Het totaal der Haagsche werd 118, zoodat LCC dezen wedstrijd met 28 runs won en tevens het kampioenschap der afdeeling behaalde. HET NEDERLAND SCH ELFTAL. Voor den wedstrijd tegen Chapman's elftal. Voor den tweedaagschen wedstrijd tegen het Chapman's elftal, die op 11 en 12 Sep tember as. op het H.C.C.-terrein te 's Gra- venhage gespeeld zal worden, is het Ne- derlandsch elftal als volgt samengesteld. Van Manen (H.C.C.) aanvoerder; De Beus (H.C.C.), wicketkeeper; Sodderland (H.C.C.); Van der Luur (HtC.C.); M. Jan sen (P.W.); De la Mar (Haarlem); Van Stuljvenfoerg (V.V.V.); A. Ferwiel (V.O.C.); Glerum (VR.A.); Wlttebol (V.R.A.): Baas- bank (X. Z. en W.). Umpires: Neuerburg en G. A. Lieftink. Reservespeler: L. SUlevls (H.C.C.) KORFBAL. FLUKS II—OOSTERKW. (HAARLEM) 4—4. Op haar terrein aan de Nieuwe Vaart speelde een eenigszins versterkt Fluks II een vriendschappelijken wedstrijd tegen 't Haarlemsohe Oosterkwartier. Ondanks de warmte was het een wedstrijd, die ln een behoorlijk tempo gespeeld werd en die daardoor als oefenwedstrijd voor de a.s. competitie voor beide partijen zeer nuttig was. In de beginopstelling waren de Haar lemmers in de meerderheid en zij verover den dan ook op normale wijze een 20 voorsprong. Na de vakverwisseling komen onze stadgenooten echter meer in 't of fensief, doch drukken dit voor de rust slechts in één doelpunt uit. (Rust 1—1).Na de hervatting scoort Fluks reeds spoedig den gelijkmaker en weet in de derde op stelling zelfs een 42 voorsprong te ver krijgen. De Haarlemmers zijn de beginop stelling echter weer in de meerderheid er. slagen er dan nog in den stand op 44 te brengen, met welken stand tevens het ein de komt. WANDELSPORT. DE L.W.S.V.-MARSCHEN. Evenals andere jaren organiseerde de L.W.S.V. ook dit jaar haar bekende 30 K.M. marschen op Zaterdag en gisteren. Echter dienen wij hierbij op te merken dat het tijdstip niet gelukkig gekozen was, want waarom nu niet in September ni de groote vacantles! Toch mag de L.W.S.V. met genoegen op het organiseeren van -deze marschen terug zien. Een prachtig parcours, gezellige wan delaars en geen uitvallers. Beter kan het toch zeker niet. Alle deelnemers verkregen een fraai uit gevoerde medaille en daarnaast de groepen een groepsprijs met als extra prijzen enkele prachtige geschenken. De uitslagen luidden: Zaterdag: 1. Burgerwacht, groepsprijs en extra prijs als beste groep; 2. Odilo (Leid- schendam) 2e prijs; 3. Princevlag. Leiden. Zondag: geen eerste prijs; 2e prijs „Voor ons Plezier" (Haarlem) jeugdgroep, extra prijs W.S.V. Amsterdam. Eijzondere vermelding verdient het loo- pen van den heer Eroeksema die zijn zestig sten marsch maakte en het deelnemen van „Jan de Tippelaar" op Zondag. MOTORSPORT. DE K.N.M.V.-KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren werden te Alkmaar de wedstrij den gehouden om de K.N.M.V.-kamploen- schappen op grasbanen. De uitslagen waren: Juniores tot 350 c.c. over 6 baanronden is 3906 meter. Finale: 1. H. A. v. d. Pluijm 3.1.4; 2. J. C. Houtop 3.1.6; 3. J. Veth 3.16. Seniores tot 350 c.c. 6 baanronden is 3906 M.: le serie: 1. J. C. Houtop 2.51.2; 2. N. Kuiper 2.58.6. 2e serie: 1. A. Hartman Jr. 2.48.4; 2. p. J. W. v. Aartsen 2.51. Herkansingsrit: 1. J. H. Iesberts 2.52.8; 2. L. Rehorst 2.53. Finale: 1. J. W. van Aartsen 2.47; 2. J. C. Houtop; 3. L. Rehorst. Juniores motoren tot 500 c.c., 6 baanron den is 3906 m. Finale: 1. J. Westerop 2.53.6; 2. J. Eron; 3. Th. Kloen. Seniores tot 500 c.c. over 6 baanronden: le serie: 1. P. J. W. v. Aartsen 2.48.2; 2. J. H. Rijk. 2e serie: 1. G. H. Kops 2.48.8; 2. J. H. Ies berts. Herkansingsrit: 1. G. J. van Dijk 2.52; 2. L, Rehorst. Finale: 1. P. J. W. v. Aartsen 2.42.6; 2. G. H. Kops; 3. G. J. v. Dijk; 4. A. Hartman. Nieuwelingen tot 250 c.c. over 6 baanron den: 1. E. A. Molenaar 3.26; 2. S. W. Hoger huis; 3. H. Thuijs. Nieuwelingen tot 350 c.c. over 6 baanron den: 1. J. Vaesen 3.20.2; 2. G. Thijsse. Seniores motoren tot 350 c.c. over 8 baanronden: P. J. W. v. Aartsen 3.42; 2.A. Hartman; 3. L. Rehorst; 4. J. H. Iesberts. Seniores motoren tot 500 c.c. over 8 baan ronden: 1. J. C. Houtop 3.45; 2. A. Hart man Jr.; 3. G. J. v. Dijk; 4. P. Maller. DE FLUKSVETERANEN. Daar er niet voldoende veteranen aan wezig waren om een normalen wedstrijd tusschen uitsluitend veteranen te spelen, is er een wedstrijd gespeeld tegen een com binatie van Oos'erkwartier (Hp: tem). De ruststand kwam met 3—2 voor Fluks; de eindstand was echter een 54 nederlaag voor de Leidenaaros. GOLF. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Op den eersten dag der Noordwijksche Golfclub werd gespeeld een eclectic medalplay met bijzondere telling over 18 holes. Er waren 47 deelnemers. De beste score werd Ingeleverd door den heer R. Fischer (9) met de netto score van 30; 2. de heer E. van Vlijmen (12) eveneens met 30 netto. Gisteren werd de eerste ronde gespeeld van den wedstrijd voor heeren om den Pa- lace-Hotel-wisselbeker, De uitslagen wa ren: Prof. J. A. J. Barge (24) wint met 1 up van H. Catz (18); F. C. W. Noorduyn (13) wint met 7 en 5 van jhr. P. Quarles van Ufford (8), J. van Erven Dorens (15) wint met 7 en 5 van mr. M. Steenhuis (20); ir. F. G .Waller (10) wint met 6 en 5 van mr. J. A. N. van Wely (18); E. H. Brands (9) wint met 4 en 3 van M. Rltsema (14); A. v. d. Graaf (12) wint met 1 up van R. Gor ter (14); B. G. Wood (16) wint met 6 en 5 van J. H. Woudenberg (24); jhr. mr. Van der Wijk (18) wint met 8 en 6 van L. Moss ier (15); J. Catz (18) wint met 3 en 3 van G. Heukensveldt Slaghek (12); B. van Vlij men, w.o.; J. Huber (19) wint met 5 en 3 van E. Redelmeyer (24)W. A. W. Graaf van Limburg Stirum (20) wint met 7 en 5 van J. Roozendaal (18)jhr. R. W. v. d. Does (7) wint op de 19e hole van dr. H. J. Kessler (7); A. M. Groskamp (10) wint met 5 en 4 van F. W. de Haan (16); R. Fischer (9) wint met 4 en 2 van B. van Has selt (15). Verder ls er een wedstrijd voor dames geweest om den W. F. van Heukelom- wtsselbeker (handicap-matchplay over 18 holes). In de eerste ronde waren de uit slagen Mevr. Van Wely (18) wint met 4 en 2 van mevr. Rebel (15); mevr. Steenhuis (14) wint met 4 en 2 van mej. De Kadt (18); mevr. Stahl (19) wint met 1 up van mevr. Graswinckel (15); mevr. Waller (24) wint met 1 up van mevr. Mossier (10). HENGELSPORT. VISCHCDLLEGE „ONDER ONS". Begunstigd door schitterend zomerweer heeft het VLschcollege „Onder Ons" giste ren onder leiding van de heeren A. Offen- berg en D. Verhoeven te Oudewetering een wedstrijd gehouden tusschen vijf vereeni- gingen uit Leiden, een uit Alphen en een uit Lisse. De uitslag was als volgt: lste pr. D V.V., wisselbeker met herin- ring 1937-1938- medaille; 2e pr. De Bliek, Leiden (beker)3de pr. Onder Ons, Lei den (beker)4de pr. Hengelsport, Leiden (beker); 5de pr. De Ruisvoom Leiden, (krans); 6de pr. Ons Genoegen, Alphen, (tak); 7de pr. Advendo, Lisse (tak). Individueele prijzen zijn gewonnen door 1 P Neuteboom; 2. J. B. v. d. Heiden; 3. P. v. Egmond: 4. D. Boom; 5, L. J. Vernet; 6, W. Hameling; 7. W. v. d. Nieuwendijk; Weijers; 9. J. Boekooi; 10. J. Pouw; 11. J. Miloo (prijs grootste visch, geschonken door den heer Jonkman); 12. D. Vjjlbrief; 13. B. Schalker.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11