Algemeene vergadering van den K.N.V.B. LEIOSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 30 Augustus 1937 M.D.S.-L.B.G. De Zuidelijke eerste en tweede klasse wordt uitgebreid De tournooien om A.R.O.L.- beker en Zilveren Bal Het voetbalseizoen officieus geopend Het AROL-tournooi, de sleutel, waarmede het voetbalseizoen telkenj are op traditio- neele wijze officieus wordt geopend, ls gisteren onder zeer groote belangstelling op het gezellige AFC-terrein aan den Zuide lijken wandelweg te Amsterdam gehouden. Keeds bij den aanvang van het tournooi, des morgens om elf uur, waren de tribunes aardig vol en later op den dag was er vrij wel geen plaatsje meer onbezet. Het schit terende, voor voetbal misschien wel wat te warme zomerweer, heeft dus aan de be langstelling niet afgedaan, integendeel, met evenveel vreugde als elk jaar werd gisteren weer de koning van het a.s. sportseizoen, de voetbal, op feestelijke en glorieuze wijze binnengehaald. Dat er op dezen eersten dag van het tour nooi nu zulk een buitengewoon voetbal is vertoond, zouden wij niet durven beweren. Eerder 't tegendeel, maar de warmte werkte niet bepaald stlmuleerend op snelheid en werklust, terwijl bovendien het nieuwe en onwennige nog even uit de beenen moest worden getrapt. Behalve den uitslag van den laatsten wed- strijd tusschei) Blauw Wit en Zeeburgia, welke door de Zebra's met 20 werd ge wonnen, waren de resultaten het tegenge stelde van wat er verwacht werd. Het be gon reeds met den eersten wedstrijd tus- schen DWV en HFC. welke de nieuwe 2de klasser met 20 won Zeeburgia wist het tegen ZAC tot een 3—1 zege te brengen, de organisatrice AFC. verraste vriend en vijand met een 31 overwinning op NAC, terwijl de verjongde ploeg van DWS tegen HBS het onderspit moest delven met 12. De zilveren bal. Ook de op het Sparta-terrein te Rotter dam gespeelde wedstrijden om den zilveren bal trokken groote belangstelling. Op de fraaie grasmat speelden het eerst H.V.V.—Excelsior 1—1. De eerste klassers, die in hun nieuwe opstelling volledig uit kwamen toonden zich, zooals dat tegen een tweede klasser betaamt, sterker maar niet productief genoeg om de gelukkig spelende H.V.V.-verdediging te passeeren, waarin doelman Dunkelman bovendien uitstekend op dreef was. Ook H.D.V.S. en V.O.C. brachten het niet verder dan een gelijk spel (22). Met 21 won S.V.V. van Willem II. terwijl Sparta Quick met 4—1 klopte. R.F.C. kon 't tegen D.F.C. niet bolwerken en moest met een 35 nederlaag huiswaarts keeren. Tenslotte won C.V.V. met 10 van AD.O. L. F. C—A. S. C. 5—5v Een goedgespeelde jubileumwedstrijd. Ter gelegenheid van haar 30-jarig be staan "speelde LF.C. gistermiddag een vriendschappelijken wedstrijd tegen A.S.C. Voor den wedstrijd werden de spelers der jubileerende vereeniging toegesproken door hun secretaris, die den wensch uitte, dat het nieuwe seizoen voor L.F.C. een succes seizoen zal worden, dat hen door sportief spel in een hoogere klasse zal brengen. Hierna kon met den wedstrijd, die zich door goed spel en een uitstekende ver standhouding kenmerkte, een aanvang worden gemaakt. Al zou de hooge score het niet doen ver moeden toch meenen we dat beide verde digingen zich dezen middag zeker van een even goede zijde hebben laten kennen als de voortioedespelers. die aantoonden, en ook hier verwijzen wij naar de hooge score, op tijd het net te kunnen vinden Voor de rust verplaatste het spel zich vrijwel van doel tot doel en al beheerschte A.S.C. het spel iets beter dan haar tegen standers. toch kon er van een belangrijk overwicht niet gesproken worden. Het was Mooten die met een fraai schot de rood-zwarten de leiding bezorgde, waar na de score tot de rust om en om tot 22 werd opgevoerd De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Ook nu gaf AS.C. in den aanvang den toon aan en zij wist haar voorsprong zelfs tot 24 te vergrooten, waarna Nagtegeller cs. weer voor een ver kleining de achterstand en zelfs voor den gelijkmaker zorg droeg. Nadat beide voorhoedes de keepers nog éénmaal het nakijken hadden gegeven floot de goed leidende scheidsrechter het einde. Wij gelooven. dat beide elftallen met spel en strijdlust van gisteren de nieuwe competitie met vertrouwen kunnen Ingaan. LDXOR WISSELBEKER. Hedenavond 6.30 uur de finale op het Terrein Zoeterwoudsche Singel. Alle Rangen 10 cent. 6610 (Ingez. Med.) aanval en gerutmen tijd wordt het spel op de Alphen-helft gehouden. Goed samenspel van de W. F.-voorhoede wordt besloten met een kogelhard schot van den rechtsbinnen dat keeper v. Vliet kennelijk te machtig is 32. Nog ls het Enkhuizer offensief niet ten einde, want als Hesseling eenmaal het leder rustig terugspeelt heeft v. Vliet den bal niet klemvast en mede door het inloo- pen van den W.F.-linksbuiten verdwijnt het leer in doel. 33. Nog even blijven de rood- geelen in den aanval doch dan is het weer de beurt aan Alphen. Bij een goed opgezet- ten aanval lost Mulder een hard schot, dat wel gestopt kan worden doch niet voldoende weggewerkt wordt, waardoor Vriesekoop, die telkens goed naar binnen den bal hoog in de touwen schiet. 43. De strijdt wordt er niet zachtzinniger op wat voor den scheidsrechter aanleiding is de spelers en aanvoerders even te waarschuwen. Een pe nalty aan Alphen toegekend voor hands wordt door Hesseling benut. 53, terwijl Georg v. Leeuwen uit een corner van Beze- mer, die den bal goed voor doel plaatste, ineens fraai inkopt. 63. Met dezen stand komt tevens het einde en heeft de thuis club verdiend gewonnen. ALPHEN I—REST VAN ALPHEN. De elftallen voor den voetbalwedstrijd die morgenmiddag gespeeld zal worden ter opluistering van de Oranjefeesten op het terrein van „Alphen" achter het Bosch park zijn als volgt samengesteld: Alphen I: doel: 'Britsemmer; achter: v. d. Woensel en Hesseling; midden: Goedhart, v. Leeuwen en Broer; voor: Vriesekoop, v. Leeuwen, de Witte. Mulder III en Bezemer. Voor: Bergshoeff, Snel, Jongeneel, v. Egmcnd en de Jong; midden: Reumerman, Bergshoeff en Schellingerhout; achter: Domburg en Godshelp; doel: v. Heusden. Rest van Alphen. Scheidsrechter is de heer C. J. v. d. Spek uit Den Haag. GOUDAALPHEN. Zondag spelen te Gouda het 3de, 4de, 5de en adspiranten elftal van Alphen tegen de dito elftallen van de vereeniging Gouda. D.S.O. I—BOSKOOPSCHE BOYS I 4—3. D.S.O speelde thuis tegen Boskoopsche Boys. Al spoedig was het 02 voor de gasten, hierna scoorde DS.O. een mooi tegenpunt 12. Doch de Boys waren weer spoedig voor het D.S.O -doel en maakte er 13 van. Door goed volhouden van D.S.O. kwam het einde met een 43 overwinning. De wedstrijd D.S.O. IV Boskoopsche Boys IV werd eveneens gewonnen door D.S.O. met 32. D.S.V. (NOORDEN). Gisteren speelden de Juniores van D.S.V. tegen de Hertha-juniores te Vinkev:-en D.S.V. was sterk in de meerderheid en won verdiend met 51. Daarna speelden Hertha n en D.S.V. I gelijk 3—3. UIT NIEÜWVEEN. Nieuwvsen II won gisteren van Mijdrecht n met 31. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van den eersten league eom- petitledag luiden: Eerste klasse. Bolten WanderersBrentford 20 Charlton Athl.—Leeds United 1—1 ChelseaLiverpool 61 EvertonArsenal 14 Hudderfield T.Blackpool 31 Leicester CityDerby County 00 PortsmouthW. Bromwich A23 Preston N. E.Grimsby Town 41 Stoke CityBirmingham 22 SunderlandMiddlesbrough 31 WolverhamptonManchester C3^1 Tweede klasse. Aston Villa—West Ham United 2—0 BradfordBarnsley 43 BurnleyBury 20 Chesterfield—Sheffield Wedn1—0 Manchester Un.Newcastle Un30 Norwich CitySouthampton 43 Plymouth Arg.Fulham 40 Sheffield Un.Notts Forest 2—1 Stockport C.Luton Town 21 Swansea T.Blackburn R32 TottenhamCoventry City 00 HEROPENING VOETBALVELD CONCORDIA (HILLEGOM). Gistermiddag is te Hlllegom het terrein der RK voetbalvereeniglng Concordia, dat opnieuw aangelegd is, officieel en feestelijk geopend, opgeluisterd met muziek van Crescendo. De voorzitter de heer F. C van Lierop heette de vele aanwezigen welkom, in het bijzonder de geestelijken, den burgemeester, raadsleden, kerkbestuur, hoofden van scho. len en zustervereenigingen Namens Con cordia bedankte hij het kerkbes'uur en de werkers voor de reorganisatie van het veld Daarna heeft castoor Kosters van de St. Martinus-parochie een toespraak gehouden, waarin burgemeester van Nispen bedankt is voor zijn belangstelling en de directeur van openbare werken voor zijn medewer king Na een beschouwing over de R.K sportbeweging is het sportterrein met het doorknippen van het lint geonend verklaard. De muziek en de leden van de wandelclub maakten een ommegang over het terrein, bloemen zijn daarna aangeboden, waarna de wedstrijder aanvingen. De uitslag was: O.I.V.DOS 20: Lisse I—Streekcom- blnatle 22, door Streekcombinatie gewon nen met een strafschop. FinaleO.I.V —Streekcombinatie 22, door O I.V. gewonnen met 1 strafschop. De eerste is toegewezen aan O I.V, de tweede prijs aan Streekcombinatie. Lisse I en D O S. kregen als troostprijs elk een medaille. 's Avonds was er in Flora feest voor leden, huisgenooten en donateurs. DUIVENSPORT. IIET OOSTEN (N.B. v. Z.). Wedvlucht jong en oud vanaf Eindhoven op 28 Aug. '37. Afstand der resp. hokken 194107 KM. In confcóurs 72 vogels welke om 2.05 uur in vrijheid werden gested met N.O.-wind en lichte mist. De uitslag is als volgt: v. Duuren 1. 7, 16: Geel 2. 4, 5, 11, 18; Krekelaar 3; Cossée 6. 17; v. Gennik 8, 12, 15; v. d. Berg 9; Breedijk 10; Singellng 13; Jonk 14. De le vogel geconst om 4.15,13 met een gemid. snelheid van 802.57 meter per min. De laatste vogel om 4.37.53 met 680.31 meter per minuut. As. Vrijdag lnkorven voor Weert. ATHLETIEK. A.C.C. wint clubkampioen schap van Nederland Wedstrijden om den Prins Hendrikbeker te Groningen. Osendarp evenaart het record van Paulen op de 400 Meter In het Stadspark te Groningen is gister middag het tournooi om het clubkampioen schap van Nederland gehouden, met als prijs de „Prins Hendrikbeker". Er was voor de twintigste maal, dat deze wedstrijden werden gehouden, zeer veel belangstelling, waaraan het buitengewoon fraaie weer wel niet vreemd zal zijn geweest. Ongeveer 3000 toeschouwers, een ongekend aantal voor Groningen, woonde de interessante wed strijden bij. Volgens de verwachting be haalde de Amsterdamsche Athletlekclub wederom het kampioenschap en daarmede den Prins Hendrikbeker. Een verrassing was het, dat de tweede deelnemende athle- tiekclub uit Amsterdam, de A.V. 1923 de tweede plaats bezette. Op papier had deze vereeniging niet zoo een sterken indruk gemaakt, maar in het veld bewees zij iiet omgekeerde en wist zij zelfs de Haagsche ploeg V. en L„ welke algemeen als tweede was gedoodverfd, met, 9 punten verschil op de derde plaats te laten eindigen. Buiten het kader van de wedstrijden om liet clubkampioenschap werden er nog en kele pogingen gedaan om Nederlandsche records te doen sneuvelen. Deze slaagden geen van alle, maar er werden toch enkele zeer goede prestaties geleverd. De beste is wel die van Osendarp, die tegelijk met de eerste loopers van de 4 maal 400 meter estafette startte om te trachten het Ne derlandsche record op de 400 M. te verbe teren. Volkomen succes bleef uit. maar niettemin wist hij het beroemde record van Paulen, dat hij op 10 Juli 1924 met een tijd van 49 sec. vestigde, te evenaren. Wel iswaar heeft zijn clubgenoot K. Baumgar- ten op 26 Juni JA. te Boedapest dit record met 0,2 seconde verbeterd, maar erkend ls dit nog niet. Osendarp liep in zeer goeden stijl, liet zich door de loopers op de estafette trek ken en zette er vooral op de laatste 200 M een formidabelen gang in. Zooals gezegd, scheelde het slechts zeer weinig of hij was in zijn poging geslaagd. Ook op de 60 M. en de 80 yards deed de Trekvogel-athleet pogingen, de records, welke op naam staan van resp. M. van den Berge met 6,6 sec., gevestigd op 25 Juli 1925 te Stockholm en H. A. Broos met 7,9, gevestigd op 10 Aug. 1924. te verbeteren. Ook dit lukte hem niet; hij maakte tijden van resp. 6,7 en 8 sec. Voorts trachtte Jan Zeegers Jr. het Ne derlandsche record op de 3 Engelsche mij len, dat hij zelf houdt met een tijd van 15 min. 14,8 sec., te verbeteren, maar hij maakte een tijd van 15 min. 34 sec. Verder probeerde Hoven-uit Pgterswolde den-hou der van het record polstokhoogspringen met een hoogte van 3,90 M„ A. van der Zee. te onttroonen.Ook dit gelukte niet, hij kon de 3.80 M. niet halen en noteerde 3,60 M. De uitslagen waren: 1503 M.: 1. G. Kamps (A.V.G. '26) 4 min. 13,2 sec. 2. H. Buyen (A.A.C.) 4 min 14,5 sec., 3 H. J. Kool (A.V.G. '26) 4 min 16.6 sec.: 4. Plleger (A.V. '23) 4 min. 18,2 sec.; 5. Hermans, Haarlem: 6. Sweres, A.A.C. Hoogspringen: 1. R. J. Brasser (A.A.C.) 1.85 M. 2. A. Jans (V. en L.) 1,80 M.; 3. Carlier (A.V. '23) 1,80 M.; 4. Hofman ALPHEN I—WEST-FRISIA I 6—3. In een te harden wedstrijd is Alphen er andermaal in geslaagd te zegevieren over de Enkhuizer club West-Frisia. Veertien dagen geleden werd het te Enkhulzen 53, thans kon nog één doelpunt meer gemaakt worden. Alphen had Vriesekoop weer in de gelede ren waardoor de aanvalslinie met de Witte als middenvoor compleet was. Het mede spelen van Vriesekoop kwam het spel van de voorhoede beslist ten goede. Er zat weer veel meer vaart ln deze Unie. Bij de gasten ontbrak de spil. wat voor het elftal wel een verzwakking beteekende. Onder de uitstekende leiding van Aarsen, dien wij gaarne in Alphen terug zien, wordt afgetrapt en het is aanvankelijk Alphen dat den toon aangeeft. Met goed open spel wordt de Enkhuizer defensie voor een zware taak gesteld. Vrij kort na het begin weet Vriesekoop dan ook reeds het eerste doel punt te scoren als hij snel naar binnen loo- pende uit een voorzet van Bezemer inschiet. 1—0 Alphen blijft aanvankelijk sterker en na een fraai staaltje van individueel spel van Georg v. Leeuwen weet deze handig andermaal het net te vinden. Dan komen de gasten even los en zij zetten een ge ducht offensief ln, dat tenslotte beloond wordt met een goed doelpunt van den links binnen 2—1. Even wordt Alphen in de ver dediging gedreven doch Hesseling c.s. her stellen zich en gesteund door de midden- linie trekt Alphen weer ten aanval. Een mooie kopbal uit een voorzet van Bezemer wordt even fraai door den Enkhuizer doel man gestopt. Als de tweede helft tien minuten oud is weet Mulder den bal goed vrij te maken en met een hard schot brengt hij den stand HLJV __v °P 31 Hierna trekt geheel West-Frisia ten I in het bondsbestuur ten aanzien van een De jaarlljksche algemeene vergadering van d. Koninklijken Nederlandschen Voet balbond, welke gisteren in het Kurhaus te Schevenlngen onder voorzitterschap van dr. D. van Prooye werd gehouden, heeft niet veel stof tot praten gegeven. Nog vóór dc lunch werd de toch heusch niet korte agenda afgewerkt en daaruit blijkt reeds voldoende, dat de besprekingen over het algemeen geen betrekking hadden op be langrijke onderwerpen-agendapunten, waar het toekomstig lot van ons Nederlandsche voetbal van zou afhangen. Niettemin was er een aantal onderwer pen bij. die voor de belanghebbenden be langrijk waren en van deze punten dient dan wel ln de eerste plaats te worden ge noemd het voorstel om over te gaan tot uitbreiding der Zuidelijke eerste en twee de klasse Mogelijk zal men zich herinneren, dat het Zuiden reeds op de vorige bondsverga dering met een dergelijk voorstel voor den dag kwam. Betoogd werd o.m., dat de uitgebreidheid van het district zoodanige reis- en ver blijfkosten medebrengt, dat het aantal thuiswedstrijden veelal onvoldoende is om de financiën in evenwicht te houden en voorts, dat de Zuidelijke afdeellng reke ning moet houden met concurrentie, die elders niet bestaat en dat vriendschappe lijke wedstrijden het tekort niet kunnen aanvullen, omdat deze ontmoetingen ln verband met de groote afstanden te kost baar zijn. De heer Van Bel zette deze argumenten ln de vergadering van gisteren nogmaals uitvoerig uiteen, om tenslotte met de mo tie te komen, welke onlangs in de Zuide lijke afdeellngsvergadering werd aangeno men en waarin wordt voorgesteld, de eerste en tweede klassegroepen van de Zuidelijke afdeeling uiterlijk met ingang van het seizoen 1938—1939 uit te breiden tot 11 elf tallen en met ingang van het seizoen 1939 /1940 tot 12 elftallen. Aan het bondsbe stuur wordt overgelaten de wijze, waarop die uitbreiding kan worden geregeld. De heer Van Prooye verklaarde, dat er uitbreiding vóór- en tegenstanders zijn. De stemming is verdeeld. Nadat zoowel voor- als tegenstanders hun meening over deze motie hadden ken baar gemaakt, werd zij met 49—20 stem men en 4 blanco aangenomen. Gaan we de agenda voor het overige in chronologische volgorde na, dan dient ver meld, dat het jaarverslag werd goedge keurd 'en dat de leden van de financleele commissie en die van de commissie van beroep werden herbenoemd. Bij de begrooting voor het hondsjaar 19371938 kwam ter sprake het voorstel van afdeellng n, welke het door heffing te dekken saldo, voorkomende op de voor- looplge begrooting voor het seizoen 1937 1938 met f. 10.000 wil zien verminderd en gebracht op f. 7640.71, Voorgesteld wordt het verschil te vinden door uit de winst van het vorige seizoen niet f. 35.000, doch f. 25.000 te reserveeren voor het nieuwe bondsgebouw en de daardoor vrijgekomen f. 10.000 ten goede te doen komen aan de huishoudelijke rekening. Na eenlge discus sie werd het voorstel met een groote meer derheid verworpen. De begrooting werd ten slotte onveran derd vastgesteld. Zij sluit met een bedrag van f. 147.250. Verschillende voorgestelde reglements- wijzigingrti gaven aanleiding tot breedvoe rige discussies. Geen tegenstand ontmoette een wijziging waardoor het stellen van candldaten voor de financieele commissie en voor de com missie van beroep uiterlijk 14 dagen vóór de bondsvergadering behoort te geschieden en enkele wijzigingen betreffende het reg lement competitiewedstrijden, ingediend door de spelregel- en protestcommissie. Daarentegen werd wel gediscussieerd over een voorgestelde wijziging betrekking hebbende op het benoemen van de scheids- rechterscommissie. Voorgesteld werd, deze commissie, welke tot nu toe door het bondsbestuur wordt benoemd, te benoemen door de bondsvergadering. Enkele afgevaardigden betoogden, dat er op het gebied van het scheidsrechterwezen nog veel te verbeteren is. In het bijzonder, aldus sprak o.m, mr. Bulder, vallen er aan merkingen te maken op het systeem. De commissie en de subcommissies niet meer te laten benoemen door het bestuur, maar door de vergadering, achtte spr. een eer sten stap naar een beter systeem. Op vragen van mr. Bulder antwoordde de voorzitter, dat de commissie, die de op leiding van scheidsrechters en het scheids rechterwezen in studie zal nemen, nog niet is benoemd en dus ook nog niet met haar werkzaamheden is begonnen. Spr. achtte het niet juist, dat de vergadering deze commissie benoemt. Daarin schuilen geva ren, waarbij gewerkt kan worden met fac toren van „voetbalpolitieken" aard, waar spr. tegen waarschuwde. De heer Bulder trok ten slotte hel voor stel ln. Eveneens uitvoerig werd gesproken over een reglementswijziging, waarbij wordt voorgesteld, dat ln bestuursfuncties niet verkiesbaar zijn zij, die een functie be- kleeden bij naamlooze vennootschappen, welke de exploitatie beoogen van sportter reinen waar ook de voetbalsport wordt be oefend. Verschillende amendementen werden cp het voorstel gegeven, maar toen het ten slotte ln stemming werd gebracht, werd het met 44 tegen 23 stemmen verworpen. De heer Koolhaas kwam met een be kend voorstel ter tafel, betrekking hebben de op het percentage dat aan den K.N.V.B. moet worden afgedragen van de netto ontvangsten van seriewedstrijden. De heer Koolhaas wilde die bijdrage vastgesteld zien op ten hoogste 5 °U. Ook nu weer had hij geen succes. Bij zitten en opstaan werd het voorstel met groote meerderheid verworpen. Tegen het voorstel van het bestuur de contributie voor gewone leden te verlagen van 60 op 50 cent per vereenigingsjaar, werden uiteraard geen bezwaren inge bracht. De motie van „Watergraafsmeer", waar in het bestuur wordt verzocht, maatrege len te nemen welke er toe lelden, dat de rente van de nog loopende en komende leeningen uit het terrelnfonds verlaagd wordt van 4 op 3 'U, nam het bondsbe stuur over. Ook had het bestuur geen bezwaar tegen een voorstel van „Rijswijk," waarin wordt verzocht, het verhoor van een speler door de commissie van onderzoek te doen bij wonen door een bestuursjld van de club waarvan de betrokken speler lid is. Het bondsbestuur stelde echter de voorwaar de. dat de commissie daartegen geen be zwaar heeft. Aangenomen werd ten slotte nog een voorstel van „Juliana", waardoor het mo gelijk wordt, dat geschorste spelers aan oefeningen deelnemen. Aan het slot der vergadering bracht de heer Van Zandvliet het bondsbestuur na mens de aanwezige afgevaardigden harte lijk dank voor het vele werk. dat het ook weer in het afgeloopen seizoen voor de voetbalsport en de organisatie daarvan had gedaan. Een langdurig en hartelijk applaus onderstreepte deze woorden. Nederland-Luxemburg en Nederland-België in Rotterdam Holland-Frankrijk echter in Amsterdam Naar wij vernemen aldus de Tel. zou het nagenoeg zeker zijn, dat de voetballandenwedstrijden Nederland- Luxemburg en NederlandBelgië, die voor de voorronde der a.s. wereldkam pioenschappen voetbal moeten worden gespeeld, beide in het Feyenoord-sta- dion te Rotterdam gehouden worden, De eerste wedstrijd zou op 28 November a.s. worden gespeeld, en Nederland- België, die eveneens voor de voorronde van genoemd kampioenschap geldt, maar overigens binnen het kader der jaarlijksche traditioneele ontmoetingen valt, in Maart van het volgend jaar. In het Amsterdamsche stadion zon voorts op 31 October a.s. de landenont- moeting NederlandFrankrijk plaats vinden. Naar wij verder vernemen zou- den nog slechts eenigc kleinigheden ge regeld moeten worden om deze beslis singen definitief te doen zijn. (A.V.G. '26) 1.75 M.; 5. Klinkenberg (Haarlem) 1.75 M.; 6. De Bruyn (V. en L.) 1.75 M. Verspringen: 1. Houtman (A.V. '23) 6,67 M.: 2. J. Eimers (A.V, '26) 6,65 M.; 3. A, SchoenmaJker (A.V. '26 6.48 M.; 4. A. Geul (V. en L.) 6.37 M.; 5. J. Rozenberg Rap 6.35 M.; 6. Lamoree (Haarlem) 6,27 M. 110 M. horden: 1. R. J. Rasser (AA.C.) 14,9 sec.; 2. W. Kaan (Haarlem) 15,1 sec.; 3. A. Jansz (V. en L.) 15,8 sec. 4. Ph. van Leeuwen (A.A.C.) 16.3 sec., 5. Schimimelpen- nink (Haarlem) 17 sec., 6. Carrière (A.V. '23), 17,3 sec Discuswerpen: 1. A. de Bruyn (V. en L.) 42.43 M.; 2. R. J. Brasser (A.A.C) 40.63 M.; 3. J. v. d. Wel (A.V. '23 38,35 M; 4. En- klaar (V. en L.) 37,54 M.; 5. J. Groote- wal (A.A.C.) 36,16 M,; 6. B. J. Bosman (A.V.G. '26 35.04 M. 800 M.: 1. S. Bouman (A.A.C.) 1 min. 59,7 sec.; 2. De Roos (A.V. '23) 2 min. 2,6 sec.; 3. Herfst (Haarlem) 2 min. 2,8 sec.; 4. Flgee (Haarlem) 2 min. 3 sec.; 5. S. Wolt- jer (A.V.G. '26); 6. H. J. Kool (AVG '26. 4 x 100 M.: 1. A.A.C.. 43,5 sec.; 2. A.V. 23. 43,7 sec.; 3. V. en L. 43,9 sec.; 4. Rapi- ditas 45,2 sec 5. Haarlem 45,8 sec.; 8. A.V.G. '26 46,6 sec. 5000 M.: 1. J. Zegers A.A.C, 16 min. 3,5 sec.; 2. W. J. Bakker A.A.C, 16 min. 6,9 s.; 3. Paap, Haarlem, 16 min. 24,9 sec.; 4. G. Kamps, A.V.G '26; 5. Mulder A.V. '26; 6. J. Bakema Rap. 100 M.: 1. Van Beveren 1923. 10,6 sec.; 2. Tj. Boersma A.A.C., 10,7 sec.; 3. De Lange 1923, 10,7 sec.; 4. „De Haas" V. en L.; 5. Van Geenhuizen. Haarlem. 400 M.: 1. Herfst, Haarlem, 54 sec.; 2. Moser 1923. 58.5 sec.; 3. Sierhuis 1923; 4. Du Bols V. en L.; 5. en 6. S. Woltjes A.V.G. '26 en Mieghout A.A.C. Kogelstooten1. Houtzager V. en L., 13.42 M 2. v. d. Wel A C. '23, 12,22 M.; 3. La moree, Haarlem, 12,06 M.; 4. Enklaar V. en L., 11.80 M.; 5. Bosman A.V.G. '26, 11,54 M.: 6. Lutkeveld A.A.C., 11,49 M. Speerwerpen; 1 Lutkeveld A.A.C, 55,15 M.; 2. v. d. Steen V. en L., 52,02 M.; 3. Pletersen V. en L„ 46,74 M.; 4. Wlllems, A.V.G. '26, 46.13 M.; 5. Hulskes A. V. '23, 44.40 M.; 6. Harms A.V. '23, 42,95 M. 4 x 400 M.: 1. A.A.C. 3 m. 31 S.; 2. A. V. 1923, 3 min. 33,3 sec.; 3. V en L„ 3 min. 34 sec.; 4. A.V.G. 1926, 3 min. 35,6 sec.; 5. Haarlem; 6. Raplditas. Polsstokhoogspringen: 1. Lamoree, Haar lem, 3,50 M.; 2. Verker, Haarlem, 3.45 M.; 3. J. Grootewal A.A.C., 3.40 M.; 4. Carlier A.V. 1923, 3.10 M.: 5. J. Krijgsman. V. en L.. 3 M.: 6 De Bruyn V. en L„ 2,80 M. Einduitslag: 1. A.A.C. 74'/j punt; 2. A V. 1923, 65 punten; 3 V. en L. 66 punten; 4. Haarlem. 49'/= punt; 5. A.V.G 1926, 39'/i PI 6. Raplditas 8'/i punt. Nieuwe Nederlandsche r-cords 80 M. hardloopen en discuswerpen dames. Tijdens gisteren te Doetlnchem gehou den wedstrijden zijn er door de Nederland sche damesathleten verschillende uitste kende prestaties verricht, waarbij er zeua een tweetal nieuwe Nederlandsche records te noteeren viel. Fanny Koen deed op de 80 m. en lw yards recordpogingen, waarvan er een prachtig slaagde. Zij liep n.l. de 80 m. |n den nieuwen Nederlandschen recordtijd van 10 sec. Het oude record stond op naam van Toliien Schuurman, gevestigd op 5 Juli 1931 met een tijd van 10.3 sec. Op de 100 yards gelukte het mej. Koen niet een nieuw nationaal record te vesti gen. Wel evenaarde zij het bestaande van 11.2 sec., gevestigd op 30 Augustus li""' eveneens door Toliien Schuurman. Voorts gaf mej. Niesslnk er blijk van op de werpnummers steeds meer vooruit gaan. Bij het discuswerpen bracht zij nt tot 40.40 m„ hetgeen een nieuw Neder landsch record beteekent. Op 22 Augustus j.l. te WuppertalwieiP de kranige athlete nog 38.25 m., terwijl u tijdens de nationale kamploenscnappe op 1 Augustus j.l. te Amsterdam een stand haalde van 38.22 m. Het officieel erkende record staat v naam van mej. Pels met een worp 38.19 m.. gevestigd op 27 Mei 1934. Verder stootte mej. Niesslnk den sot 11.35 m. ver, hetgeen eveneens een n> nationaal record zou zijn geweest, ma er, zooals de voorschriften lulden, ijzeren ring zou zijn uitgegraven om werpcirkel. Nu dit niet gebeurd was, het record van mej Munnikes van n-»,. m„ gevestigd op 28 Mei 1933. eehandn i Dat het echter in 'net bereik ligt van Niessink om ook dit record od 1?aar_vende te brengen, toonde deze niet en prestatie echter duidelijk aan.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10