CHIEF WHIP Geen wijziging van beteekenis in het Verre Oosten De strijd in Spanje LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 28 Augustus 1937 TIEMYER GIRLS Engelsche stappen naar aanleiding van de verwonding van den gezant DE BIOSCOPEN Bij Sjanghai schijnt weinig verandering te rijn ingetreden. De woordvoerder van het Ohineesche hoofdkwartier heeft voor de pers verklaard dat gisteren hevige gevechten hebben plaats gevonden te Woesoeng, waar bij het aanbreken van den dag nieuwe Japansche versterkingen zijn ontscheept.. Het mee- rendeel hiervan werd teruggedrongen, doch een gedeelte wist zich in de omge ving te verspreiden. De herhaalde aanvallen der Japanners In het gebied van Lotien wijzen op het vaste voornemen, zich op dit punt vasten voet te verschaffen. De In dit gebied ont scheepte troepen zijn echter ten hoogste 1500 man sterk. Eenige Japansche elementen houden nog steeds Sjang Hoe Pang bezet. Te Hongkioe heeft zich geen verande ring voorgedaan en te Poetoeng en Nanwai is het rustig. De Chineesche autoriteiten schatten het ^o-aal der Japansche troepen, die aan den mond der Jangtse zijn aangekomen, op 15.000 k 16.000 man. Gemeld wordt, dat de Chineezen zich in meer Westelijke richting terugtrekken. Dit zou volgens buitenlandsche kringen in het voordeel van de Chineezen zijn. daar zij dan buiten schot der Japansche scheeps- batterijen zijn. De woordvoerder van het Ohineesche leger heeft verklaard, dat de troepen ongeveer 2 mijl zullen terugtrek ken. De Japansche admiraliteit heeft medege deeld, dat vliegtuigen van de Japansche marine drie keer Nanking hebben gebom bardeerd. waardoor verscheidene branden zijn ontstaan. Een Japansch vliegtuig is hierbij verloren gegaan. Ook de voorstad van Bjanghai Nantau ls gebombardeerd door grootere vliegtuigen dan tot dusver waren waargenomen. Het Russische incident. De Japanneezen hebben onder het voor wendsel te zoeken naar, de „signaal-gevers" geprobeerd het ledige gebouw van het con sulaat-generaal der sovjet-unie te Sjang hai binnen te dringen. De politie der internationale nederzetting liet de Japanneezen evenwel niet tot het gebouw toe en verklaarde dit niet te kun nen doen zonder toestemming van het consulaat-generaal der sovjet-unie. Om een pinde te maken aan provocato- rische gebaren aangaande het geven van signalen heeft de leider van het consu laat-generaal Simansky zich op 26 Augus tus gewend tot het consulaire corps te Sjantóiai met het verzoek vertegenwoordi gers net ledige consnlaatsgebouw te laten bezichtigen. Het gebouw werd toen bezich tigd door een vertegenwoordiger van het consulaire corps in tegenwoordigheid van den sovjet-Russlschen vice-consul. Tijdens dit bezoek werd vastgesteld, dat niemand zich in het gebouw ophoudt, dat er geen enkel signalenstelsel aanwezig is en zelfs geen electrisch. licht. Derhalve zijn, aldus Tass, de door Japan sche instellingen verspreide en op niets ge baseerde geruchten over een signalenstel- Eel niets dan provocaties. De strijd in het Noorden. De Japanners verklaren in den Nankau- sector den Grooten Muur ten Zuid-Oosten van Hwatai te hebben overschreden en ae Chineesche frontlinie over een breedte van 15 K.M. te hebben doorbroken. De stelling werd door vijf van de beste Chineesche di visies verdedigd. De Chineezen trekken zich in allerijl terug in de richting van Hwatai. De Japansche legerleiding kent aan dit feit strategische beteekenis toe, daar Bin- nen-Mongolië hierdoor voor de aanruk kende Japansche strijdkrachten geheel open is komen te liggen. n-jf jut*:i unosKrosa Nieuwe credicten noodig. Men verwacht de aanvrage van een derde aanvullend crediet van 2450 mlllloen yen door de Japansche regeering, zulks met het oog op den toestand in China, de belde eerste aanvullende oredleten beliepen in totaal 526 mlllloen. Voorts heeft de ministerraad besloten den Landdag verscheiden ontwerpen van wet voor te leggen, welke beoogen de con trole op beleggingen in den handel en de koopvaart te verzekeren. D toepassing der nieuwe wet zal worden toevertrouwd aan de speciale commissie, welke georganiseerd is door de lndustrl- eele en economische groepen. Deze beslissing beteekent een belangrijke overwinning van industrleele kringen, welke een ordening voorstaan. Duitsch schip lost voor China bestemde wapens in Japan. Uit goede bron wordt vernomen, dat iet Duitsche s.s. „Gneisenau" al het oorlogs materiaal, dat oorspronkelijk voor China langs den grooten weg prachtige vergezichten trek in een sigarethe, heerlijk dan zoo'n DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID.' 6509 (Tngez, Mkii bestemd was, ln Japan heeft gelost. De la ding van het schip bestond o.a. uit talrijke luchtafweerkanonnen. Betere voorlichting van het buitenland. Een aantal leden van het Japansche La gerhuis heeft een verzoekschrift tot den minister-president gericht, waarin wordt gevraagd, dat de speciale verslaggevers uit het buitenland het land verlaten opdat „de wereldmeenlng beter Ingelicht wordt over de actie van Japan in China". 't Zou wel helpen. Engelsche stappen. Na telefonische besprekingen met minister-president Chamberlain, die in Schotland vertoeft, heeft Eden besli9t, welke maatregelen genomen zullen worden naar aanleiding van het inci dent met den Britschen ambassadeur in China. Ofschoon deze maatregelen nog niet nader zijn omschreven, kan aangeno men worden, dat deze verder zullen gaan dan een eenvoudig protest. Het standpunt van Japansche kringen, dat de ambassadeur, alvorens de reis van Nanking naar Sjanghai te ondernemen, de Japasche militaire autoriteiten daarvan had moeten verwittigen, wordt ln Britsche krin gen als onzinnig gekenmerkt. Men merkt bovendien, op, dat er geen enkele aanwij zing bestond, dat de weg onder vuur ge nomen zou worden. De raadsheer van de Britsche ambassade in China. R. G. Howe, die op het oogenbllk met vacantie in Engeland vertoeft, zal bin nenkort naar China terugkeeren. om ge durende de ziekte van den ambassadeur de zaken van de ambassade waar te nemen. Amerikaansche waarschuwing. Minister Huil heeft medegedeeld, dat de regeering der Vereenigde Staten aan Japan en China heeft laten weten, dat zij zal eischen, dat ai haar rechten en belangen in het Verre Oosten geëer biedigd worden. Huil heeft ln zijn verklaring o.m. nog gezegd, dat den Chineeschen en Japan- schen regeeringen verzocht Ls, rekening te houden met deze belangen, en dat zij ver antwoordelijk zijn voor de schade, die de Vereentgde Staten en de Amerikaansche burgers zullen lijden ten gevolge van de vijandelijkheden. Voorts zeide de staatssecretaris, dat de berlohten uit het Verre Oosten er op wij- FABRIEK „COGRECTUMf RAPENBURG 26 LEIDEN TEL. 2257 2954 ngez Med.) zen, dat Japan niet het voornemen heeft, de buitenlandsche scheepvaart te belem meren. De Vereenigde Staten achten zich thans officieel in kennis gesteld van de vreed zame bedoelingen der Japansche blokkade. 1200 mariniers gaan morgen naar Sjang hai, geescorteerd door een kruiser. NIEMAND VERZUIME TE HOOREN DE 6367 BEROEMDE OP 1 SEPTEMBER IN „ZOMERZORG". (Inger. Med.) Vanuit Santander zijn de rechtsche troepen terstond verder opgerukt naar het Westen en reeds staan zij voor de poorten van San Vincent de la Banquera. Tegen stand van eenige beteekenis schijnt niet te worden ontmoet. Nog slechts het binnenland zal bezet moeten worden, waar het, volgens mede- deeling der luchtmacht, volkomen kalm is. Dit zal een kwestie van drie of vier dagen zijn. Alle llnksche eenheden, die zich in dezen sector bevinden voor het meerendeel Baskische bataljons geven zich ln massa over. Men schatte het totale aantal gevange nen, dat sedert het begin van het 14 Aug. ingezette offensief gemaakt ls, op 40.000. Men gelooft, dat niet meer dan 5000 man in de bergen of ln de dorpen in het bin nenland overgebleven zijn. Rond Santander zijn in een omtrek van 10 KM. echter een paar honderd bruggen en wegwerken opgeblazen. Gyon ls reeds vanuit de lucht gebombar deerd. Eenige huizen zijn vernield, waarbij dooden en gewonden vielen. Zooals wij voorzagen, ls het offensief der Valencla-regeerlng ten O. van Sara- gossa reeds gestuit, al maakt Valencia nog melding van kleine vorderingen. In welingelichte kringen beschouwt men het llnksche offensief ln Aragon als een afleidingsmanoeuvre, om de moreele uit werking van den val van Santander op de nog san Valencia onderworpen bevolking teniet t« doen. IVeer een Engelsch echiip ge bombardeerd. Het Britsche s.s. ..African Trader" ls ge bombardeerd en wel tusschen Gljon en Bor deaux. Het schip, dat naar Bordeaux gaat, maakt water. Twee Britsche torpedojagers, de „Fearless" en de „Foresight" werden te hulp gezonden. Itallë's rol. Mussolini heeft van generaal Franco het volgende telegram ontvangen: „Op het oogenblik, dat de troepen van het vreemdelingenlegioen ln nauwe eg broederlijke samenwerking met de natio- nale troepen Santander binnenrukken in naam van de Westelijke beschaving tegen het Aziatische barbarendom na één van de schitterendste overwinningen van dezen oorlog, ben ik verheugd Uwe Excellentie te, kunnen meedeelen, trotsch te zijn, deze troepen onder mijn commando te hebben Ik bewonder hun moed en kunnen, welke zij bij dezen snellen opmarsch hebben ge toond. Mussolini heeft geantwoord, verheugd te zojn, dat de Italiaansche troepen zoo heb- Wen mij g edragen tot de overwinning. De broéderlijke samenwerking van beide legers zal de eindoverwinning brengen en zal Spanje en dë Middellandsehe Zee bevrïj. den van iedere bedreiging tegen de ge- meenschappeltjke beschaving. BU dén strüd voor Santander hebben dl Italiaansche vrijwilligers van 14 tot 23 Aug de volgende verliezen geleden: 16 officieren gesneuveld en zestig ge- wond; 355 minderen gesneuveld en 1616 gewond. De commandant van de zwarthemden in Spanje heeft den duce een telegram ge zonden. waarin hy mededeelde, aan 't hoofd van zyn troepen het bevrijde Santander binnen te rukken. Allen zyn verheugd bij te hebben gedragen aan de taak, welke hun was opgedragen en gestreden te hebben voor de glorie van het fascistische Italië, Geen buitengewone zitting van den Volkenbondsraad. De voorzitter van den Volkenbondsraad heeft ten aanzien van den wensch van Valencia, dat een buitengewone zitting van den raad byeengeroepen zou worden, vast gesteld. dat van geenerlei zyde een soort- geiyke zitting noodig geacht wordt. De Spaansche aangelegenheid zal derhalve eerst in den loop van de op 10 September beginnende gewone zitting ter sprake komen. Byeenkomst van de niet-lnmenginp- sub-commlssle. Lord Plymouth heeft de vergadering van de niet-inmenglngs subcommissie gepresi deerd. Alle leden van de subcommissie wa ren aanwezig. Het rapport van den voorzit ter van de controle-commissie, admiraal van Duim, en van den secretaris van de commissie, Hemming, werd aan de verga dering voorgelegd. Lord Plymouth dankte belden voor hun uitstekend werk en steldi voor. dat het rapport door de vertcger- woordigérs naar hun respectieve regeert gen zou worden gezonden, waarbij zij ha regeeringen moeten verzoeken bijzonder! aandacht te besteden aan de aanbevelin gen, welke ln het rapport worden gedaan en welke door de regeeringen of de com missie door administratieve maatregel» kunnen worden tot stand gebracht, zonder dat een byzondere wetgeving noodig ls. Verder werd voorgesteld te vragen de ant woorden voor 10 September a.s. in te zen den. Men was het er algemeen over eens, dat dit een zeer geschikte datum was. Het Nieuwe Roxy-Theater. Een van de laatste producten van onze nationale film industrie is „Oranje Hein" en dit werk uit Amsterdam's vermaarde volksbuurt ls ln vele opzichten weer een groote stap voor waarts. Zoo langzamerhand gaat zich het beschikbare spelersmateriaal duidelyker afteekenen en kunnen meerdere spelers opmerkeiyke creaties van vroeger nog eens bevestigen. Dit is om. het geval met Johan Elsensohn. Prachtig heeft hy den Amster dammer getypeerd, en met eenvoudige middelen weet hy het echt-Amsterdam- sche volkskarakter tot leven te brengen. Zyn Jordaan-type is er één vol kleur en verve geworden. Men zou kunnen zeggen, dat hy regelrecht uit de Jordaan was weg- geloopen; in zijn hart een goedige kerel, op wlen de drank zyn invloed heeft uitge oefend. In de titelrol, als vurig Oranje klant met een gullen hartelüken inslag, ziet ge Herman Bouber en zijn spel is voor treffelijk afgestemd op het Jordaanleven, dat hy, succesvol als hy ln dit genre steeds ls geweest, beter kan aanvoelen dan wie ook. En dan treft ge verder aan Annie Ver hulst, Aaf Bouber en Sylvain Poons, allen krachten, dit dit genre door-en-door ken nen en ook reeds op de planken hun spo ren verdiend hebben. We zullen deze Jor- daan-schets niet meer beschryven; het ls amusement van het oogenblik, dat men geniet en beleeft met dikwerf onbeschryf- lyke vreugde. Ge vindt er de Jordaan- decors en -interieurs in terug en de onaf scheidelijke gouden bruiloft en de feest speech en al die gebeurtenissen, die het specifieke karakter van de Jordaan vor men en het is alles met byzonder veel be- grio en liefde voor het onderwerp gedaan. Boeiende regie, fleurig camerawerk, uitste kend spel, een vlot scenario, al deze eigen schappen maken „Oranje Hein" tot een zeer bezienswaardige vertegenwoordigster van het Jordaan-leven en het succes van „Oranje Hein" alom in den lande getuigt ervan, hoe men deze Amsterdamsche hu mor op prys weet te stellen. De tweede film „Zoo'n brutale vlegel" brengt één van de fynste komieken uit de Duitsche Industrie op het doek. We bedoe len den onovertroffen Heinz Riihmann, die zyn reeks uitmuntende creaties met deze rolprent weer vermeerderd heeft. Lido-Theater. Langs de uitgestrekte oevers van de Mississippi wonen, in woon schuiten, die groepsgewyze gemeerd lig gen, menschen by elkander, primitief van levensopvatting en meestal zonder eenig contact met de verdere bewoonde wereld. Zoo'n „stam" heeft zyn eigen wetten en moraal en buiten de nauwe grenzen van hun eigen kringetje komen de leden niet. „De banjospeler van de Mississippi" nu begint met een gebeurtenis, waarmee een film gewoonlijk eindigt, n.l. een huwelijks plechtigheid tusschen Pearl en Ernie, twee jonge menschen, die dol-gelukkig zyn en wie een innig "huwelyksgeluk te wachten staat. Eilacie. met de huwelyksvoltrekking schijnt het noodlot hen te gaan achter volgen. Want op denzelfden dag reeds wordt het jonge paar uiteengedreven, wyl Ernie een lastigen kerel in de rivier gesla gen heeft en deze niet meer boven komt, zoodat men hem verdronken waant. De po litie wordt van dezen vermeenden doodslag op de hoogte gesteld en Ernie moet vluch ten. de wyde wereld in. En steeds weer worden Pearl en Ernie van elkander ver- wüderd, nu eens door huweiyksconfllcten, dan weer door een misverstand en het noodlot laat hen niet meer los. Deze won- deriyke Mississippi romantiek wordt boeiend verteld; men leeft den strüd van deze jonge menschen geheel en al mee. en is tenslotte verheugd, dat voor hen toch nog eens de zon gaat schynen, wat overi gens pas gebeurt na een gigantischen storm op de rivier, waarin de losgeslagen woon schuit terecht komt en de beide gelieven elkander terugvinden. Een zeer belangryk aandeel vormt de muziek in deze fUm, schitterende zang, o.a. van het beroemde Hall Johnson neger- koor. En als een bewüs van de groote af wisseling vermelden we ook nog den fa- meuzen tap-dancer Buddy Ebsen, den man met de lachende beenen. Tenslotte het echtpaar van Barbara Stanwyck en Joel Mc. Crea1 zij, in iedere nuance beheerscht en veelzijdig, hy, wel wat gauw „aange brand", maar toch met een goede inborst. Deze film wordt voorafgegaan door een sensatie „De strüd om het record", een verhaal, dat zich afspeelt op en om de autorenbaan, wy hebben een uur .lang in enerveerende spanning gezeten bij het zien van die halsbrekende toeren, wanneer een race-wagen begint te slingeren en in zyn vaart een aantal mededingers meesleurt. De geschiedenis speelt zich af om een car burateur, waardoor de snelheid nog meer opgevoerd kan worden. Zoo terloops krygt ge dan een kijkje in de automobielindu strie en inmiddels hoort ge een vuurwerk van geestigheden knetteren ln de rake dia loog. Een nieuwe ontdekking speelt de hoofdrol en deze James Stewart biykt on- betwistbaren aanleg te hebben. Zün part ner is Ted Healy en deze komiek met zijn grappige stijl brengt daverende lachsalvo's teweeg. Wendy Barry is de charmante vrouw in het spel, smaakvol en gracieus gekleed, en kennelijk met een groote -toe komst voor zich. V Casino-Theater. tn „De geliefde vage bond" ziet men den beioemden Franschen acteur Maurice Chevalier in een nieuwe gedaante', thans niet meer omgeven door een pralende show, doch als zingend ac teur, die gelegenheid krügt, het onmisken baar talent ln zijn spel te ontplooien en wiens eerste rol. hier fn Europa, ongetwü- feld een belofte voor de toekomst inhoudt. Chevalier kan ook nog wel iets anders dan charmeurs of lachende luitenants spelen. Uiteraard heeft het scenario meer inhoud gekregen en komt daardoor de film op een hooger plan te staan. Het verhaal begint in Londen, waar Maurice als jong kunste naar, liefde heeft opgevat voor een society- meisje. Joanna. Doch de vader van zijn geliefde biykt in handen te zijn gevallen van een schurk, die. zelf mededinger naar Joanna's hart, zijn concurrent van zich af weet te schudden. En zoo wordt Chevalier gedwongen naar het vasteland te gaan. om Joanna een droevig leven te besparen. In Frankryk trekt hy met een jongen uit het volk en een verlaten meisje het land door en onbezorgd komen ze met zingen en pret maken aan den kost. Op één van hun toch ten vertoeven ze in Parijs, waar de Idylle in het Jonge meisjeshart wreed wordt ver stoord, want daar staat plots Joanna voor Maurice, weduwe geworden en dus weer vrü. Het drietal gaat nu uit elkander, want Maurice reist mee naar Londen, om Joanna te trouwen. Doch de society-omgeving daar blykt voor hem een te groote tegenstel ling te zijn. zoodat hy, wanneer zijn oude Fransche vriendjes hem nog juist voor de groote stap in zün leven komen opzoeken, Joanna en het heele stüve. society-leven den rug toekeert en in de vroegere forma tie naar Frankryk oversteekt, thans om zün Fransche vriendin te huwen. Deze rol opent vele perspectieven voor Maurice Chevalier en vertoont die vele, kleine trekjes, die hem tot een groot ac teur stempelen. En ook verder is „De ge liefde vagebond" bijzonder goed geslaagd, terwijl de muzikale illustratie van Darius Milhaud uiterst fijnzinnig is. „Het lied van de jeugd" is van even groot kaliber als de eerste film en blinkt uit door een magnifieke, zuivere, jongens stem. Want er is geen twüfel aan, dat met Bobby Breen 'n nieuw wonderkind is ge boren. Zijn zang en voordracht zün in één woord volmaakt. De film zelf bevat vele goede kwaliteiten en Henry Armetta zorgt weer voor den humor. Luxor-Theater. Naar den roman „On der het asfalt van een wereldstad", ver vaardigde de Ufa een film onder denzelf den naam, waarin Gustav Fröhlich en Heil Finkenzeller, uitstekend geassisteerd door Paul Hoffmann, devoornaamste rol len vervullen. Gustav Fröhlich ls Hans Scheffler, die evenals zün vader ln dienst is by de Berlynsche „ondergrondsche", als perroncheg, en op zekeren dag een meisje weet te redden als zü zich onder den trein wU werpen uit wanhoop over de gedragin gen van haar broer (Paul Hoffmann), die wegens diefstal veroordeeld is. Hans en Gerda worden verliefd op elkaar en tegen hun huwelijk zouden geen bezwaren zün geweest indien de broer niet op het laatste moment weer was komen opduiken, den vader tegen den zoon had opgezet en door hem van achthonderd mark te be- rooven een zeer precaire situatie had geschapen voor Hans, die liet geld voor de vereeniglng van collega's ln beheer had. Voor den bandiet en zün vrienden is de toestand dan ideaal, omdat zü Iemand van de ondergrondsche noodig hebben om hun toegang te verschaffen tot het gebouw, waar zy willen inbreken en van meening zün. dat Hans zoodanig door vertwüfeling aangegrepen is dat hy ieder middel te baat zal nemen om zich uit de moeiiyk- heden te redden. Inderdaad ziet het er in het verdere verloop naar uit dat hun plan nen slagen zullen, maar tenslotte blykt Hans dan toch een spaak ln het wiel der rooversbende te steken en keert alles zich nog ten goede. Hoewel men van den aanvang af feiteiyk reeds voelt waarop het zal uitloopen is deze film met haar sterke spel en haar goede intrige een bezoek aan „Luxor" alleszins waard. In stügende spanning volgt men de verwikkelingen, die door regisseur Stemmle zoo smakeiyk worden geserveerd, en met de overtuigende creaties van Fröh lich, Heli Finkenzeller en al die anderen, leeft men volop mee. geboeid als men wordt door de vaart, door de merkwaar dige sfeer van deze geschiedenis, welke zich meerendeels afwikkelt op het terrein van de ondergrondsche treinen en door de dikwyis magnifiek geteekende milieu-weer gave. Voor de pauze kan men den cowboy Dick Foran hooren zingen in Luxor. Dat hy te gelijkertijd weer een enerveerend avon tuur beleeft, spreekt vanzelf. Als gewoon- ïyk treedt hij op als de wrekende gerech tigheid. die aan de bandieten-bende in zijn omgeving een verder verblyf onmoge- lyk maakt. Voor het zoover is wordt er echter stevig gevochten, komt een aardig meisje ln levensgevaar en zün alle facto ren aanwezig om de liefhebbers van dit soort films (en dat zyn er velen, geiyk gis teravond weer bleek) te doen genieten van sensatloneele gevechten en te doen Jui chen over de heldendaden van Foran. Het bijprogramma ls ook verder goed verzorgd. Het geeft geslaagde opnamen van eenige zangnummers van de beroemde Don-kozakken en het wereldnieuws van Paramount, Profilti en Ufa, Trianon-Theater Wanneer men gul et hartelijk lachen wil, dan kan men dit ze ker by de film „Zöölogica", waarin het drietal Hans Moser. Heinz Riihmann et Theo Lingen voor zulk een gezonde dosli humor zorgt, dat men het waarlijk be treurt waneer hun dolle grappemakehl' en ten einde zyn. Het Ls het verhaal van een student in de zoölogie, die door een nootlot' ige sa menloop van omstandigheden voor de derde maal niet op zijn examen verschijnt en deswege van de Universiteit verwil derd wordt, zyn oom. die op het land woont en reeds met foto's van dorpsmeis jes in z"n zak loopt, opdat de student daaruit een keuze zal doen om met een van haar te trouwen, komt belangstellend naar den uitslag van het examen Infor- meeren. Groot ls zün verontwaardiging, waneer hy merkt, dat 't alwéér mlsjt hetgeen niet verhindert, dat hü ijvenf helpt meezoeken naar de vrouw, aan wie zyn gesjeesde neef wél zün hart heelt verpand Dit blykt de dochter van een circuseigenaar te zün. die als „Koningin der lucht" triomfen viert. Hing het alle® van dit meisje af dan zou het huwelijk spoedig voltrokken zijn, maar de moeilijk heden beginnen eerst pas goed, wanneer blykt-, dat de circusdireoteur per se als a.s. schoonzoon een artist eischt. De wij ze, waarop dan Heinz Rühmann en zijn hulsknecht zich voor dit vak bekwamen, vormt wel een van de daverende hoogte punten van dit kostelüke blüspel. De sW" dent.ontpopt zich tenslotte als een dierentemmer en verovert dan niet slecnis het hart van de luchtkoningin, maar ook van haar trotschen vader. Hans Moser gemosdelyne oom, die in dieze grappb= h-Storie zyn pruttelende opmerkingen zoo komisch lanceert, dat men dezen sezeij- geil Weener niet gaarne zou missen, l»- „gracleuse" gebaren van Theo Lingen rij bekend, Heinz Rühmann overtreft zelve en Gusti BubeT is een voort»*11»' lüke ariist aan de trapeze, die daarbij noodlge charme bezit, om Rühmann hart te stormenderhand in beslag te n HIGH. Th 6 Voor de pauze gaat de groote f'™ House of Rothschild" (De 5 Fiankfo.ter waar in de geschiedenis en de eele opkomst der Rothschild? gMWJSJ, wordt en waarin voor alles het o?acr' snel van Georg Arliss opvalt. Hoe Rothschlldfamllle. die hl vüf behingn] landen van Europa haar bankhui»® geweldigen invloed oo den Iood der sch'edknndige gebeurtenissen. oa;u, fyde van Napoleon heeft gehad, worm deze film uitvoerig geteekend. „.neve- Wereldnieuws en een grappige fop*» teekenfilmpje vullen dit afwisselende gnamma aan. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2