[EID5CH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 28 Augustus 1937 Officieele Crisispublicaties YISSCHERIi-SERICHTEN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek bevraagd AANGEBODEN BENTHUIZEN. Het a.s. afscheid van den Burgemeester. Op 31 Augustus a.s. des avonds te 8 uur (j. t.) zal de raad een openbare vergade ring houden. 1. Opening en notulen 2. Mededee- jlngen 3. Voorloopige vaststelling reke ning 1936 4. Aanbieding begrooting 1938 5. wijziging begrooting 1937 6. Beéedlglng waarnemend secretaris de heer l c. Achterberg 6. Afscheid van den burgemeester. De burgemeester, die zich gaat vestigen Ie Zeist. Oranje Nassaulaan 34, zal op Dinsdagavond van 9 tot 10 uur in het vei lingsgebouw gelegenheid geven om per- iwnlljk afscheid van hem te nemen. Tot ons leedwezen is bovenstaand bericht gisteren geplaatst onder de gemeente Aalsmeer, daar bij vergissing het kopje „Benthuizen" is weggevallen. Red. L. D. Zilveren jubileum van den heer H. van der Meijden. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat de fceer H. van der Meijden, smid bij de gas- librlek der gemeente Boskoop, in dienst ad. Om half 11 werd de jubilaris met zijn uw van huis afgehaald en naar het kan- r der bedrijven geleid, waar hij toege- roken werd door den wethouder der be- (jven den heer J. van Gelderen. Deze rak waardeerende woorden en overhan- hem namens het gemeentebestuur ii zilveren horloge met inscriptie. Daarna verzamelde zich het geheele per- neel der bedrijven eveneens in het kan- r en werd de jubilaris toegesproken door en heer A. E. Stljkel, dir. der bedrijven, die em dank bracht voor den IJver en werk- t die hij steeds bij hem aantrof. Ook me- oreerde spr. de gebeurtenissen uit de pe nde, waarin hij met van der Meijden sa- enwerkte. Ten slotte sprak de directeur namens het eheele personeel en herinnerde aan de mer goede verstandhouding tusschen het rsoneel onderling. Spr .hoopte, dat dit in toekomst zoo zou voortduren. Daarna ird hem een zilveren horlogeketting met nning overhandigd als geschenk van het amenlijk personeel. Vervolgens dankte de jubilaris met eenige dgekozen woorden. Vermeld zij nog, dat er ook voor bloemen s gezorgd in het huls van den jubilaris, 'e, toen hij weer thuis kwam, een fecste- k versierde woning vond. DENATURATIE ERWTEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- dlng voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 16 Augustus 1937 tot en met 28 Augustus 1937 zal bedragen f. 1 25 per 100 K.G., in dien het betreft door handelaren gedena tureerde groene erwten, welke voldoen aan het voorloopig vastgestelde standaard- monster van kwaliteitsklasse C en f 0.75 per 100 K.G.. indien het door telers gede natureerde voedererwten betreft. 0540 Het. voorstel om een gedeelte van de Haarlemmermeer, zijnde de dorpen Zwa nenburg en Badhoevedorp met omgeving, voor de heffing van de personeele "belas ting te rangschikken in de 4e klasse In plaats van de 5e klasse, gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking; met grootc meerderheid werd het voorstel van B. en W. tenslotte aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van den be drijfsleider van het gasdlstributiebedrijf en het desbetreffende advies van de gascom- missie werd goedgevonden om naast het geldende tarief voor gasverbruik nog In te voeren een vastrechttarief A. en B. Het vastrechttaricf A. bedraagt f. 0.60 oer maand bij een gasprljs van 6 ct. per M3. voor elke af te nemen M3„ terwijl het vastrechttarief B. zal bedragen f. 2 per maand bij een gasprijs van 4'/i ct. per M3. voor elke in die maand af te nemen M3. gas. Na een zeer uitvoerige rondvraag volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Toorstel in zake de personeele belasting goedgekeurd. De Raad vergaderde. De voorzitter deelde mede, dat ten laste de gemeente nog loopende is een geld- nlng ad f. 159.400 tegen een rente van 14 pet., terwijl een aanbod is ontvangen deze leening te converteeren in een .we tegen een rente van 3'/i pet. a pari, 'er meer met deze bepaling dat de geld- er het recht heeft deze rente na 15 ja- te verhoogen tot 4 pet. en verder onder gebruikelijke voorwaarden; aan deze versie werd goedkeuring verleend. Vtorlezing werd gedaan van het jaar- iirg en de rekening van de Burgemees- Slobstichting over het jaar 1936. Tot lid van het bestuur dezer stichting ïd herbenoemd de heer H. Koning, weth. Hoofddorp. Er heeft zich een gegadigde aangemeld een perceel bouwterrein te koopen. ge it langs de Prins Hendriklaan nabij de "alaan te Hoofdorp voor f. 1.30 per B. en W. stelden voor tot dezen ver te besluiten, doch de groote meerder- i van den raad stemde tegen, zoodat dit -stel werd verworpen. Goedgevonden werd een perceel bouw- -.ein, gelegen langs de Schoolstraat te w-Vennep, ter grootte van ongeveer 4 M2. te verkoopen tegen f2 per M2. Vastgesteld werd de vergoeding aan de luren van de bijzondere scholen over jaar 1934, ingevolge art. 101 van de 0. wet. Op verzoek van het gemeentebestuur van emade werd goedgevonden om de bij- e in het exploitatietekort van de brug de Ringvaart nabij Oudewetering te oogen van f. 500 tot f. 692.85 en zulks a het jaar 1936. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Dircussie's over een volksfeest, d-t toegestaan is. De raad vergaderde onder voorzitter schap van Burgemeester van Nispen. Af wezig de hoeren van Zanten, van Dam en v. d. Aar. Bij de behandeling der ingekomen stuk ken sprak de heer Spilker over ondervoe ding van schoolkinderen en over over schrijding der begrooting voor huize Albion. De comptablliteitsbesluiten, reclames plaatselijke belastingen, vaststelling van het kohier der Aanlegbelasting dienst 1937 en de rekening van Inkomsten en uitgaven van den schoolartsendlenst over 1936, wa ren punten welke vlug afgedaan zijn. De wijziging der heffingsverordening op precariorechten betrof de radio-distributie, standplaats van autobussen en de haven en kadegelden. Na een opmerking van den heer Pij ma over het verschil van Inkomsten, f. 700 of f. 300, Is het voorstel goedgekeurd De wijziging der heffingsverordening voor besmettelijke zi'aktengelden is zonder debat vastgesteld. De regeling voor het autovervoer van personen binnen de gemeente werd goed gekeurd na een vraag van den heer Mes kers of taxi's gekeurd zullen worden. De voorzitter antwoordde bevestlgena. Het voorstel voor het bouwen van acht landarbsldersplaatsjes aan de Margrieten laan is verleend. De f. 55 per maand die door den school- artsendienst ls gevraagd voor een admini stratieve kracht voor den schoolarts, dat is verleend, deed de heer Loerakker her inneren aan de waarschuwing voor een dure instelling. Hij pleitte voor de aanstelling van een ambtenaar. De huur van het kantoor van den Rijks ontvanger zal voortaan van jaar tot jaar loopen, omdat de minister dit wenscht. Aan de Chr. H.B.S. te Leiden is een be drag van f. 55,79 toegestaan voor twee leerlingen uit deze gemeente, die in 1934 deze school bezochten. De alg. politieverordening is gewijzigd om den burgemeester de bevoegdheid te geven een tapverbod ln het leven te roe pen in geval van oorlog. De voorzitter hoopte nooit gebruik van de bevoegdheid behoeven te maken. De beheersverordeningen en zekerheids- stellingen voor de gemeente zijn gewijzigd door een overeenkomst met de Incasscbank een z.g. fraude-verzekering welke slechts f. 55 premie kost en een besparing van kos ten is. De heer Llerop vroeg of niet In Hillegom verzekerd kon worden, wat de voorzitter ontkennend beantwoordde. Aan den heer H. P. Postma is eervol ontslag verleend wegens benoeming elders als onderwijzer aan de O.L. school. Wijziging van het uitbreidingsplan ls toegestaan voor het perceel Leldschestr. 76. De burgemeester is benoemd tot ambte naar van den Burgerlijken Stand. Ervol ontslag ls verleend wegens berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd aan de gemeentewerklieden A. Kooy en J. Oschatz. Goedgekeurd is Ged. Staten en den raad dat overuren van de politie vergoed wor den en wel boven 54 uur per week. De voorzitter deelde mede, dat de eon- versie-leeningen goedgekeurd zijn behou dens een theorethlsch verschil, wat aan B. en W. ter afdoening is overgelaten. Het verzoek der harddiraverij-vereenlging om een volksfeest met bescheiden Luna park in de maand September te houden is door den voorzitter aan den raad voor gelegd, omdat hij te kort hier ls om de zaak te beoordeelen. Hij verzocht om een uitspraak en zal zich houden aan de meerderheid. De heer van Llerop zeide voor inwilli ging van het verzoek te zijn, waarop wet houder Vermeer zijn principieeie bezwaren tegen een kermis of feest zonder grondige aanleiding breedvoerig heeft uiteengezet. Een üsest als dit noemde hij leeg, hol, geestelijk armoedig, niet los te maken van dronkenschap, goddeloosheid en ontucht. Hij, gesteund door de heeren Kijne en Has- tsr, stelde voor het verzoek af te wijzen. De heer Kijne viel den heer Vermeer bij, terwijl de heeren Fijma, Loerakker en Kla ver vóór een feest spraken. De heer Klaver voelde zich beleedigd door de woorden die over voorgaande fees ten zijn gebezigd; hij weersprak dronken schap en dergelijke. Het verzoek om oen feest ls toegestaan met 9 tegen 3 stemmen; tegen stemden de hiseren Vermeer, Haster en Kijne. In de rondvraag sprak de heer Faase over prikkeldraad in de Van den Ende laan en de heer van Lierop over de on houdbare straatverlichting. De voorzitter ontraadde een relletje over de straatverlichting te maken en niet 1e protesteeren tegen de opgelegde bezuini ging omdat dit hem zou belemmeren in zijn pogingen om ln Den Haag gedaan te krijgen, dat de verlichting verbeterd mag worden. Wethouder Vermeer deelde mede, dat dank zij een actie van het gemeentebestuur aan ondersteunden een huurtoelage van 40 cent gegeven mag worden. Na vragen om een waarnemend zwem meester en om spreekuren van den wet houder voor sociale zaken ten behoeve van werkloozen volgde sluiting. KATWIJK AAN ZEE. Wegens den verhoogden Inkoopsprijs zijn de melkslijters genoodzaakt met In gang van Maandag a.s. de melk van 10 op 11 cent per liter te brengen. optocht trekt door een groot deel van het dorp, waarna op het Molenplein een split sing plaats heeft. Een deel der kinderen wordt dan geleld naar het Patronaats gebouw ln de Kerkstraat, waar voor hen zal optreden de heer de Wolf met een pop penkast en goocheltoeren. Een ander deel gaat naar het theater Centraal, waar een bioscoopvoorstelling wordt gegeven, terwijl de kinderen der'hoogste klassen naar het feestterrein gaan. Alle kinderen zullen ruimschoots worden getracteerd. Des middags worden diverse spelen voor de kinderen georganiseerd, terwijl des avonds een populair concert wordt gege ven door Excelsior. Op den tweeden dag vinden 's morgens diverse volksspelen voor ouderen plaats o.m. ringsteken op tandems. Des middags wordt een groot bloemen corso gehouden, waaraan alle soorten voer tuigen kunnen deelnemen, zoo voor klein als groot. Wij vernamen, dat voor belde ca- tegoriën het aantal Inschrijvingen zeer belangrijk is. Na afloop van het bloemencorso geeft de landelijke rijvereeniging „Koningin Emma" een demonstratie en heeft een wedstrijd in het boogschieten plaats. Des avonds concerteert op het Dorpsplein de Chr. Mondaccordeonvereeniging Door Vriendschap Sterk" terwijl te half elf een grootsch vuurwerk de feesten zal besluiten. BIJ het feestterrein aan de Jonkerlaan is een groot feestpark aangelegd, waar ver schillende gelegenheden voor vermaak zijn opgesteld. Maandag a.s. vindt in Het Wapen van Wassenaar de onthulling plaats van het vaandel van de Koningin Wilhelminaver- eeniglng. De leden der vereeniging kunnen hierbij tegenwoordig zijn. ALPHEN. Naar wij vernemen zal de majoor der rijksveldwacht alhier ln gelijke functie worden overgeplaatst naar Gouda. De burgemeester is ln onze gemeente van vacantie teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. NOORDWIJK. Gemeenteraad. A.s. Donderdag komt de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. RIJNSBURG. Openluchtconcert. Maandagavond a.s. zal het muziekgezel schap „Wilhelmlna" een openluchtconcert geven op het plein voor het raadhuis ln samenwerking met de mondaccordeon vereeniging „Advendo". Bij voldoende deelneming zal na afloop een lampionoptocht warden georganiseerd. Chr. Mondaccordeon-Vereen. „Advendo". Deze vereeniging maakte onder leiding van het bestuur haar jaarlijksch uitstapje naar Utrecht en Soesterberg; op de terug reis werd het Gooi bezocht met Oud-Valke- veen enz., om over Amsterdam huiswaarts te kieren. BOSKOOP. Zus'er Willibrorda. hoofd der RK. Lagere Schoo' alhier, is dezer dagen ge slaagd voor het Godsdienst diploma B. De b'cemojes verkoop .Santos" on- derafd van d» R.K Middenstandsveree- niging „De Hanze", heeft ruim f 59. opgebracht ten bate d?r tuberculosebe strijding. 520, SCH 225 met 3, SCH 196 niets, SCB 285 met 350, SCH 297 met 85, KW 19 niets, KW 25 met 50, KW 29 met 15, KW 39 met 374, KW 42 met 300, KW 176 met 150, KW 58 met 200, KW 151 met 370, KW 153 met 300, GDY 48 met 380, GDY 379 met 310, GDY 262 niets. Alles wel. WASSENAAR. De a.s. Koninginnefecsten. Blijkens het programma, is de Koningin Wilhelminavereeniging ook dit jaar weer geslaagd in haar opzet, om aan de bevol king een alleszins aangenaam en waardig leest te verzekeren. Dit jaar vindt het leest plaats op 31 Aug. en 1 September. De eerste dag vangt aan met een reveille en koraalmuzlek door Excelsior op het Dorpsplein om 8 uur. Om 9 uur wordt aan den Prinsenweg een optocht geformeerd van de kinderen van alle lagere scholen ln deze gemeente, ongeveer een 2500 tal. Deze VISCHPRIJZEN. UMUIDEN, 28 Augustus. Tarbot per KG f. 1.020.80; Griet per kist van 50 KG. f. 2616; Tongen p. KG. f. 1.501.11: Zetschol per kist van 50 KG. f. 2721.50; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.17—2.80; Bot per kist van 50 KG. f.4. Schar per kist van 50 KG. f. 3.502.50: Kleinmiddel Schelvisch p. k. van 50 KG. f.146.50; Kleine Schclv. p. kist van 50 1CG. f.52.70: Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 4027Gullen per kist van 50 KG. f. 10.50—2.80; Wijting per kist van 50 KG. f. 2.801.10; Makreel per kist van 50 KG. f. 5.50—3.00. Aangekomen 6 stoomtrawlers; IJM. 253 met f.728: IJM. 77 met f 1470; IJM. 46 met f. 1854; IJM. 131 met f. 1165; IJM. 133 met f. 14.91: IJM. 159 met 1.1269, en 3 loggers: KW. 76 met f.1181; KW. 112 met f.381; KW. 69 met f. 47. VLAARDINGEN, 28 Aug. Binnen van de haringvisscherljKW 40 met 37 last. Prijzen; Maatjes groen f. 11,10 9,508,50; Gewone maatjes f. 7,806,80 5,80; Volle haring f 9,609,80; Steur- haring f, 9,30. Alles naar kwaliteit. Praairapport van Hr. Ms. „Jan van Brakel". 27 Augustus. Tusschen 54 gr. 60 min. en 55 gr. N.B. en 1 gr. 4 min. en 1 gr. 21 min. O.L.: VL 27 niets, VL 78 niets, VL 84 met 280 kantjes, VL 89 met 340, VL 155 met 50, VL 199 met 420. VL 205 met 250, SCH 5 met 382. SCH 19 met 5, SCH 40 met 120, SCH 130 met 180, SCH 161 met 280, SCH 169 met 260, SCH 180 met 200, SCH 210 met DE AFGELOOPEN WEEK TE UMUIDEN. (Van onzen correspondent.) Van de ongeveer 80 trawlers, die thans in de vaart zijn, kwamen er deze week niet minder dan 47 aan den afslag. Dit is een respectabel aantal, waarbij nog komt, dat bijna alle booten groote vangsten hadden. De totale vangst der trawlers bedroegen circa 27.000 manden, waarvan ca. 12.500 manden haring, aangebracht door 10 trawlers. Uit he 'felt dat al deze viscsh tegen be hoorlijke prijzen van de hand ging mag worden afgeleid, dat het bedrijf gezonder is dan dit de laatste Jaren het geval was. Zoo heel dik waren de besommingen wel niet, maar er dient rekening mee gehou den te worden, dat het nog Augustus is. Als het wat verder ln het seizoen loopt, zal dit nog wel beter worden. En om de betee- kenls der uitkomsten naar waarde te schatten moet er verder rekening mede gehouden worden, dat er over het algemeen korte reizen gemaakt worden, niet alleen door de haringbooten maar ook door de schelvischbooten. De gemiddelde reisduur van de haringbooten die Vrijdag aan den afslag waren, was 7 a 8 dagen. Als men dat weet, krijgt een besomming van f. 2.000 a f. 2300.direct een heel andere beteekenis. Er was deze week voor het eerst een trawler met een groote vangst makreel aan de markt. Dit smaakte velen naar meer, want er is veel vraag naar goede makreel en daarvoor ls voorloopig nog wel f. 6. a f. 8per kist te maken. Een boot met 500 kisten makreel kan zeker zijn van een goede besomming. Het begint er veel op te lijken, dat bin nenkort alle trawlers, die zonder al te hooge kosten zeeklaar gemaakt kunnen worden, aan de visscherij gaan deelnemen. Dit is hoogstens nog een dozijn en op eenige daarvan wordt al gewerkt. En als het aantal varende schepen de 90 bereikt heeft of gepasseerd zal zijn, is de IJmui- densche vloot aan het maximum van haar capaciteit. Waarmee we maar zeggen wil len, dat het hoog tijd wordt, dat er eens wat versch bloed ln de vloot komt, want zouden er weer eens wat meer normale tijden komen, dan kan Umuiden niet mee en moet het buitenland te hulp komen. Er werd eenige jaren geleden druk ge sproken en geschreven over „stervend IJmuiden". Maar IJmuiden ls nog lang niet dood, al is de patiënt nog steeds zwak en zijn de oude krachten nog lang niet weergekeerd. In elk geval moeten nog zekere crisismaatregelen verdwijnen, in de allereerste plaats de ertsisheffing op de bakolie. Dat is en blijft de handicap voor het visscherij bedrijf. MET MACHINESCHADE TERUG UIT ZEE. (Van onzen correspondent) De stoomtrawler „Libra" UM 98, die Dinsdag naar zee was vertrokken, is heden morgen met machineschade uit zee terug gekeerd. De trawler had een vangst van 185 manden. VERWACHTE SCHEPEN. Thuiskomende voor de markt: Claesje, RO. 46. Vangst: 1700 m. lang; 40 m. makreel; 10 m. koolvisch. Totaal 1750. Zwarte Zee, UM. 94. 75 m. platvisch. 65 m. schelvisch, 200 m. braadschelvisch, 40 m. gul, 75 m. wijting 125 m. makreel. Totaal 580 manden en 20 st. stijve kabel jauw. Rotterdam, UM. 112. 60 m. schelvisch, 260 m. braadschelvisch, 250 m. makreel, 70 m. kl. schol, 20 m. gr. schol, 70 m. gul en kabeljauw, 80 m. wijting. Totaal 810 man den en 40 st. stijve kabeljauw. Beatrice, IJM. 118. 10 m. ong, 47 m. kl. schol, 12 m. wijting, 33 m. tarbot. Totaal 102 manden. Timor, IJM. 491. 50 m. schelvisch, 180 m. braadschelvisch, 45 m. platvisch, 40 m, gul, 175 m. makreel, 55 m. wijting. Totaal 545 manden en 60 stuks stijve kabeljauw. Clazina Luther, IJM. 59. 25 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 120 m. makreel, 35 m, platvisch, 10 m. gul, 30 m. wijting. Totaal 360 manden. Mary, IJM. 189. 250 korven hake, 10 kor ven kl. hake. 60 m. diversen, 40 m. gul, 60 m. koolvisch. Gorredijk, UM. 490 met 32 last pekel haring, waarvan 14 last volle. Voor zekerheid van plaatsing kleine advertentiën, gelieve men e den dag van tevoren aan te bieden. -«wetsche Meubelen koop gevraagd ouaer- j-ae mahonie meube- Stoelen, leunstoelen, -.t talels, ook uitschulf- en groote antieke kas- jJoUed adres, «fen Bur. v. d. Blad iNo. 9019 k. STALLING voor kleine be- r*8en, omtrek Gange- -Brieven Bur. van dit 1 onder No. 9556 k. BOENDERPARK huur gevraagd klein 7°«Park of 1 H.A. gras- ®et houten of stee- ggöUUr, ongeveer 40 tad. nta Bur v. d. Blad Ko. 9511 k. ^MOTORBOOT stalen motorboot, -truiser. lang 7—8 M. 7* voll. inl. en foto Blad onder fl-YONG SPEL 0v'ername gevraagd, „bjfwden staat zijnd spel. Brieven m. jfjing en uiterste van dlt Blad on. 9448 k EIKEN KASTJE Te koop gevraagd goed onderhouden eiken kastje, pl.m. 1.40 M. hoog. Brie ven met uiterste prijs Bur. v. d. Blad ond. No. 9566 k. CARRIER Gevraagd een ln goeden staat zijnde carrier met open laadbak. Brieven m. opgaaf van prijs KR AAN's Boekhandel wassenaar. FORD V 8 Gevraagd te huur of huur koop Ford V 8 1935 of '34. 3 Va 4 ton of dito Chevro let '34 of '35 op laadbak. Brlev. Agent Lcldsch Dag blad Oude Wetering No. 50. HAARD ENZ. Ter overname gevraagd, insluithaard of cmallle haardkachel, tegen lagen prijs. Zelfde adres slaapka mer te huur. f. 1.50 p. week Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9669 k. KINDERWAGEN in goeden staat, liefst mo derne vouwwagen, ter over name gevraagd. Br. met prlj^opg. Bur, v. d. Blad onder No. 9681 k. VRACHTWAGEN Te huur of te koop gevr., een 4-tons vrachtwagen. Brieven Agent H. MENS, Noordwljkerhout. KINDERWAGEN te koop gevraagd, model 1936'37, goed onderhou den Brieven onder N.. aan G. v. d. MEY, Agent L. D. Rijnsburg. COMPAGNON Bouw- en woningbureau zoekt compagnon liefst be kend met het vak tegen nader overeen te komen voorwaarden. Kleine gelde lijke deelname verelscht. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9693 k. TRAPNAAIMACHINE Gevraagd 2de hands trap- naalmachine. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 9606 k. SCHILDER vraagt les voor opleiding gezel; en Bakker een cur sus in koek- en banket bakken. Brieven met voor waarden aan: J. VAN MAREN Dr. van Noortstr. 78, Stompwijk. HEERENRIJWIEL Te koop gevraagd, een in goeden staat zijnde tweede handsch heerenrijwiel, als mede een tweedehandsch schrijfmachine. Brieven m. uitvoerige Inlichtingen en uiterste prijs Bur. van dit Blad onder No. 9570 k. Kind.wag. en Tafelstoel te koop, tegen spotprijs. Te bevragen: Atjeh6tr. 15. BOEKHOUDEN 144 geslaagden voor de examens ..Handelskennis L. O.". ..Federatie" (Mer- curius) „Vereeniging van Leeraren" Condities I 5.- p. mnd. per wekel. lesuur. J. A. JANSEN. Kamerllngh Onneslaan 15 (Kerkplein) Lelden Tel. 2811. Inrich ten. bijhouden, controlee ren. adviezen DUITSCH Handelscorrespondentie. Opleiding alle practijk- examens. Condities f. 5 per maand. A. C. DE VRIEND. Maredljk 85 a. Toonbankrollenpapier in diverse breedten. Wit 20 en 27. bruin, lila en blauw 30, grijs 17. Ersatz perka ment 35. Vellen pakpapier 30 ct. Alles per K.G. N. PADDENBURG. Nieuwe Rijn 11. Tel. 2143. Papier waren voor elke za-ak. REGENJASSEN! In pracht sorteering aan geboden, tevens colbert costuums en eenige mooie dames regenmantels uit sluitend betere 2de h. klee ding. Uw adres voor het huren van gelegenheids- kleeding. JAN J. SLOOS. Stille Rijn 11. Lelden, Te lefoon 868. J. C. W. Blankwaardt Stucadoor, Langegracht 87 Beleefd aanbevelend voor alle voorkomende stuka door- en wltwerkcn H H. Huiseigenaren. Bouwver- ecnlglngen cn Woningbu- reaux. Speciaal adres voor het reparce-an en witten van uwe huizen. BEHANGEN!!! Wenscht U prima eerste klas werk. tegen bsllst scherp concurreerende prijzen. Het van ouds be kende adres G. A, VOGEL SANG. voorheen Haarl.- straat 70 ls thans: Jan v. Houtkadc 7. Vraag eens prijsopgaaf voor vakwerk. Heerenkleeding n. maat Aangeb. door Amsterdam- sche ilrma. pr. coupe en af werking. Betaling des- gewenscht vanaf 1.6.per maand. Vraagt Inzage sta- lencollectle. Brieven aan R. BSNNEMA. Buys Ballotstr. 62. Lelden. COCKER SPANIELS Te koop prima Cocker Spaniels, oud 10 maanden en ruwh. Belgische Her der jeu. oud 1 Jaar. Kennel Always Ready. Rljksstr.weg 28. Wassenaar HOUTWERF DEUREN Enorme voorraad Bruyn- zeel en Neerlandla kamer- kast-. schuif-, glcs- keu- ken- en voordeuren! Com plete schuifwanden dor pels. kozynen, lijstwerkI Vraagt prijsopgaaf! Goed- koopêr dan „DE HOUT- WERF" bestaat nletl N Ryn 87. hoek UltenstegT. Telel 1176. GROOTE TUBE Brabnntia tandpasta, al leen bij ons 15 ct. 3 stuk ken prima toiletzeep 20 ct. Nachtnetten vanaf 7 ets. Hazellne Snow per pot 09 ct. U koept nergens zoo vooröeellg als bij: Parfumerie „Apollo", Breestraat 10. HET BROEKENHUIS Het oudste soliedste adres voor pantalons ctreep broeken, plus fourpanta- lons ln Jongens- en mans- maten, zwarte en blauwe broeken, tweed- cn cos- tuumbroeken. Manchester- en beverteen werkbroeken koopt u het best in het Broekenhuls. Hoogl. Kerk steeg 10! IN ORDE IS UW wasch als wy die mogen behandelen. Alles geman geld 22 ot. per K.G. Over hemden 15 st. Stijve boor den 8 ct. Slappe boorden 4 ct. Huishoud- en dok- tersjassen 25 ct W. A. KOOPMAN. Da Costastraat 38. TRIPLEX! TRIPLEX! Prachtige platen Triplex, geschuurd. 120 x 102 44 ct<. per stuk. „De Fljn- houthandel", Clarasteeg 28 Tel. 925. Lelden. KINDERWAGEN Aangeboden: kinderwagen met kussen en toebehooren Niet van nieuw te onder scheiden tegen lagen prUs Te zien by: P. B. LABRU- JERE, Haarl.straat No. 117 AUTOSLOOPERIJ Valkcnburgschewog. Haag- sche Schouw bil Leiden. Telef. 2302. In- cn ver koop van auto's. Duizen den onderdeden, alle ma ten. Steeds nieuwere auto's ln slooping. PIANO's Alvorens u besluit tot het aanschaffen van een plano, dan even een kykje bij: W. BARNINQ. Oude Singel 16 Ruime sorteering. lage pre zen. Huurplano's f. 5.per maand. SCHRIJFMACHINE Zoo goed als nieuwe Re mington (standaard) te koop f. GO.Een goede babywcegscbaal merk „Paardje" voor f. 7. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 9745k. WASFAKKELS 10 ct per uur brandtijd. Lampions illumlneerglaaa- Jes. Bengaalsch vuur, vlag gen te huur. ERATO, Ouds Singel 14. Tel. 889 Cos- j tuums voor optochten, ta- I bleaux. tooneel, ringrljden. Zwarte kleeren en hooge hoeden. Feestartikelen. HAARDFAUTEUILS vanaf f. 6.50. 2 fautaulls. 4 stoelen vanaf f. 16; club fauteuils f. 9.50; stoelen m. leer 2.45; nv moquette 2.75 Repareeren. etoffeeren. A. BOTER. Meubelmaker Hoogcwoerd 19 a. lng. steeg MOTOREN Belastingvrij Ree Ame en D.K.W.. R.T. 0436; F.N. 31* Raleigh 500; Rusch 250: Indian Scout Onderdeelen J.L.O H. D.. Triumph. B.S.A.. enz. Mag. en dyit. Kruisstraat 32. Roeiboot - Essex Een in prima staat zijnde houten roeiboot, prima vischbootje. 1 Essex '29. schitterende wagen, zeer taxi. H. BLOM. Dubbele Buurt 11. Rynsburg. HAARROLLERS voor het moderne kapsel vanaf 7 ct. Gummi krul lers 8 st. voor 10 c. Haar netten, zuiver haar 6 voor 2C ct.; toetnetjes 3 stuks voor 18 ct. Alléén by: Parfumerie „APOLLO" Breestraat 10. PLUYM Bad en geiser, slaapka- merameubl.. salonameubl.. hulskamerameubl.. keuken buffet, diverse tafels en stoelen. waschk3sten. nacht kastjes, gordynen. tafel- klecden. divankleeden. brandkast. Koopt Inboe dels. Verhuizingen en pla notransporten het blliykst. Hoogewoerd 41, Tel. 1266 RADIO Eyzondere aanbieding! Pracht Crlstalphone Wal dorp Radio met luidspre ker. geschikt voor 125 220 Volt en garantie, ge- Haarljstraat 91. kost f.225. nu spotprils f. 33.50. RADIO WIR*., MOTOR Te koop aangeboden tegen elk aann. bed: een 1 cyl. Puch motorrijwiel geheel gereviseerd, loopt pl.m. 1 op 40 Lage belasting. Te be vragen: Maandagavond na 7 uur. Roodborststr. 30. Gramophoonplaten Weet u, dat u bij ons de grootste sorteering vindt te Lelden, wat u ook vraagt? I De nieuwste kinderkoren i voorradig. Hawalan. Accor- 1 deon. Marschopnamen, enz. L. v. GEELEN, Haarlem- merstr. 55. Tel. 593. 2de handsch Rijwielen I Door Inruil nog eenige I prima rywlelen te koop van af f. 8 w.o. een hoog mo del Tevens het beste adres voor reparatiën er» nleuwa rywlelen. Aanbevelend SLIEKER—BUYYS Apo- thekersdyk 7. VOOR DEGELIJKE meubelen tegen billijke pryzen onder garantie, als mede sollede bureaux. Is 't adres waar tevens groote en klein partyen stoelen en tafels te huur zyn: DREEF, Hooigracht 47, hoek Groenesteeg. WIJ NOEMEN hier enkele prijzen: zak lampen 12 ct.. lampjes 11 ct.. sliklappen 21 ct.. Jas- beschormers 54 ct.. stuur- tasschen 34 ct.. batterijen 10 ct. Beenpypen f. 1.25. enz. Koopt bU Joop, dab. koopt ge goed en goedkoop Joop's grote reparatieinr., Korte Mare 6. Fong:ers Heerenrijwiel te koop. byna nog nieuw met kettingkast. lastdrager en torpedonaaf. ln prima staat voor f. 29.Kolfma- kerssteeg 28 a, bij het Ra penburg Ijzer, binten Rijplaten motoren, rlemschyven. py- pen. klemmen. daramen. waschbakkcn. fonteintjes, pijpen, gegalvaniseerde pla ten. scheepsbellen. katten- koppen lieren, kranen, af sluiters, dommekrachten, takels, enz, by: H. DE BOLSTER. Aannemer van sloopwerken. Overryn. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11