Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 27 Augustus 1937 y|{crMF»U-C£rvruTFM THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL LUCHTVAART icizoek om den veldwachter een cursus' it doen bijwonen in politievakkennis. Kosten j, 22.50. De heer Kool vroeg of dit nood- zakelijk is en of de veldwachter hiervoor jets gevoelt, waarop de voorz. zeide, dat dit nuttig is. Alle leden bleken er voor te xijn. Een veraoek van de Chr.. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn, om subsidie voor het exploitatie bekort ad f. 51.91 voor eenige leerlingen uit onze gemeente werd afgewe- ;en daar de financiën zulks niet toelaten. Idem een verzoek om subsidie door de Holl. Mij. voor Landbouw voor gegeven tuinbouw-cursus te Alphen a. d. Rijn a 1 15.55 voor 4 cursisten. Van mej, de wed. J. Veenboer was een verzoek ingekomen om verlaging van den grondslag biljarten voor café's i pers. be last.). Na discussie werd besloten dat zij een vijfde van het bedrag der aanslag moet betalen. De Gemeente-rekening 1937 werd den raad aangeboden met een batig saldo van f. 750.—. Het G.E.B. sloot met een batig saldo van f 69.—. De wijziging gemeente-begrooting dienst 1937 werd vastgesteld en aangevuld. Door J. J. J. Könst is gevraagd om in zerkverschaffing te doen uitvoeren het draineeren van het teelland; hiervoor zal aan Ged. Staten 'machtiging worden ge vraagd. De straatbelasting voor de ledigstaande Pastorie der Herv. Gem. werd over het jaar 1936 terugbetaald, dit op verzoek van den heer Kool, dde vroeg of zulks nog van terugwerkende kracht is, waarop de voorz. ontkennend antwoordde. Bij de rondvraag vroeg de heer de Groot hoe het met de werkverschaffing staat, betreffende het schieten van tochten enz. De voorz. zeide, dat dit technisch moet worden goedge keurd. De heer van Veen vroeg nog, hoe het nu staat met het goedkoope electrische licht, waarop de voorz. antwoordde, dat dit nog altijd in onderzoek ls. Hierna sluiting. DE POSTVLUCIITEN. De „Valk" is gisteren op zijn vlucht van Indië om halfvier uur op Schiphol geland. De „Ibis" op de uitreis, is in Bandoeng aangekomen. VISCHPRÏJZEN. ÏJMÜiDËN, 27 Aug. '37 Tarbot per K.G. f. 0.940.82; Griet per kist van 50 K.G. f. 25^17; Tongen per K.G. f. 1.751.15; Zetschol per kist van 50 K.G. 1.20; Kleine Schol f.17—4.80; Bot f.7— 1.30; Schar f. 3.10—2.60 Kleinmiddel Schel- visch f.12—11.50; Kleine Schelvisch f.7.50 —3.30: Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 5228; Gullen per kist van 50 K.G. M0.50—3.20: Lengen per stuk f. 1.30—1.10; Heilbot per K.G. f.1; Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.50—1.25; Koolvisch per stuk f.0.380.10: Makreel per kist van 50 K.G. t. 6.50—2.90. Aangevoerd: 3513 kisten versche haring Prijzen f. 2.502.15 per kist. Aangekomen 7 stoomtrawlers: IJM. 85 met f.1670; IJM. 417 met f.2265; IJM. 42 met f.1365; IJM. 38 met f.2327; IJM. 130 met f.2334; IIM. 8 met f.2103; RO 53 met 1.206 3 besommingen. De laatste 4 besom mingen zijn voor versche haring. Voorts 1 logger: RO. 1 met f. 584. VLAARDINGEN, 27 Aug. Binnen van de haringvisscherijKW. 20 met 26 last; KW. 122 met 31 last; MA. 5 met 9 last. Prijzen: maatjes groen f. 14; Volle haring groen f. 11.609.40; volle ha ring f. 9.109.70; Maatjes haring f. 5.30 -7.70. KW. 122 SLEEPT MA. 5 BINNEN. (Van onzen correspondent.) De motorlogger „Theodora Adriana", MA. 5 van de Stoom-Harlng- en Beugvls- scherij maatschappij „De Hoop" is met 'n defecte motor door den stoomlogger „Nico Hoos",, KW. 122 van de Vlsscherij maat schappij „Ten Brittenburg", te Vlaardin- Een binnengesleept. De MA. 5 had een 'angst van slechts 9 last. HE TWEEDE KRUISTOCHT „DE HOOP". Groot aantal ziektegevallen. Van 12 Juli tot 25 Augustus heeft het «ospitaalschlp „de Hoop" zijn tweeden kruistocht van dit seizoen gemaakt. Als scheeparts bevond zich aan boord de heer H. J. B. van Wel en als predikant de heer p van Lelyveld. Op dezen tocht werd ln totaal 198 maal Eeneeskundige hulp verleend; in volle zee vierden 143 patiënten geholpen, ln de haven 52 en 3 malen werd uitsluitend radio-advies Begeven. Naar nationaliteit verdeeld werden 187 Nederlanders geholpen, 7 Polen en 3 Duit- kners en 1 Engelschman. Vijf patiënten met ln totaal 44 verpleeg den werden ln het hospitaal opgenomen en verpleegd. De reis kenmerkte zich door het groote eantal ziektegevallen van ernstlgen aard, ™°als blindedarmontsteking, bloedvergifti- B'ng en maagoperaties. Uit dit overzicht blijkt wel duidelijk welk een belangrijken dienst het hospitaalkerk- ™up „de Hoop" aan de vlsscherij heeft be wezen. Donderdag 2 September vertrekt „de Hoop" weer ujt ijmuiden voor de derde reis geneesheer zal dan meevaren dokter H. «mitskamp uit Zeist en als predikant ds. J. Maas uit Boxtel. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: ifoolzee" IJM. 77, vangst: 25 m. platvisch, schelvisch, 220 m. braadschelvisch, 50 gnl, 55 m. wijting, 20 m. makreel. Totaal manden en 40 stuks stijve kabeljauw. .■Sumatra" IJM. 253. Vangst 200 manden ALPHEN. GEVALLEN VAN VERGIFTIGING? Een doodelijk slachtoffer. Van de familie M, uit den Gnephoek ls een 15-jarige zoon in het ziekenhuis gestor ven, na slechts eenige dagen ziek te zijn geweest, zonder dat doktoren nog precies den aard der ziekte konden vaststellen, ter wijl Inmiddels een 13-jarig dochtertje uit hetzelfde gezin waar zich dezelfde ziekte verschijnselen voordeden naar het zieken huis te Leiden is overgebracht. Daar ge dacht werd aan vleeschvergiftiging of ver giftiging tengevolge van gebruik van an dere consumpties, is de politie van dit sterfgeval ln kennis gesteld en is het lijk van den zoon inbeslag genomen; dr. Hulst verrichtte gistermiddag de sectie. Het on derzoek duurt nog voort, zoodat al of niet vergiftiging nog niet vaststaat. Doch voor dc doktoren schijnt het geval zeer vreemd te zijn Wij vernamen nog, dat ook de vrouw des huizes zich niet wel gevoelde, doch dit moet niet van ernstige beteekenls zijn. Gevaarlijke val. Gistermiddag had de 14 J. O., werkzaam op de scheepsbouwwerf van de firma Boot, het ongeluk Van een ongeveer 4 meter hoo- gen steiger in 't ruim van een schip te val len. De jongen, die een hersenschudding en Inwendige kneuzingen bekwam werd door dr. M. behandeld en kon later naar zijn woning worden vervoerd. Afscheid van kapelaan Kossen. In verband met zijn overplaatsing naar Heemstede, hadden de organisaties waar van kapelaan J, N. Kossen geestelijk advi seur, moderator of directeur was, een offi- cieelen afscheidsavond georganiseerd, die werd gehouden in de St. Jozefzaal. Tal van parochianen en afgevaardigden van ver- eenigingen hebben dezen avond bijgewoond waarbij velen den kapelaan hartelijk en dankbaar toespraken voor hetgeen hij in zijn verschillende functies gedurende ruim 3'/s jaar in het belang der parochianen en ver- eenlgingen heeft verricht. Ook deken J. M. Hellegers sprak den heer Kossen zeer waar- deerend toe en noemde hem zijn rechter hand. De avond werd afgewisseld door zang van een drietal liederen, uitgevoerd door het dameskoortje van de Maria-congrega- tle, onder leiding van mej. Schavemaker. Sluiting van het Postkantoor In verband met den verjaardag van H.M. de Koningin, zal het postkantoor 31 Aug. a.s. voor den postdienst gesloten zijn. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de openstelling normaal. Verder zullen verval len de derde briefpostbestelling (er is wel gelegenheid tot afhalen van corresponden tie) en de vierde buslichting. Ten huize van de familie M. in de N. Nasseaustraat ontstond een begin van brand door het omver vallen van een petro leumlamp staande in de omgeving van een bed. Gelukkig werd de brand spoedig ont dekt en kon deze door de.bewoners-zelf met eenige emmers water worden gebluscht. In de ledenvergadering van den R.K. bond van spoor- en tramwegpersoneel „St. Raphaël" afd. Alphen, werd het bestuur samengesteld als volgt: T. H, de Jong, voor zitter, P. L. Wols, secretaris en C. Remmers waal penningmeester. In de van Mandersloostraat werd gis termiddag door den drogist M. B. In zijn winkel de jeugdige l'A. op heeterdaad be trapt, toen hij eenige rollen pepermunt uit zijn winkel wegnam en onder zijn blouse verstopte. De winkelier nam den jongen mee naar het politiebureau, waar proces verbaal werd opgemaakt. L'A. scheen er ge woonte van te maken, z.g. „prijs te komen vragen" en dan tijdens afwezigheid van den winkelier wat weg te nemen. De leden van de afd. van den L.T.B. maakten onder leiding van den voorzitter den heer S. v. Leeuwen een excursie naar de Wieringermeerpolders, waar in hoofdzaak het bezoek geld de verschillende mo derne landbouwbedrijven. Het was voor de deelnemers een zeer interessante dag, waar zij veel ervaringen konden opdoen omtrent de inrichting en exploitatie der moderne landbouwbedrijven aldaar. Morgenmiddag worden in het Alphen's zwembad verschillende onderlinge zwem wedstrijden gehouden. BODEGRAVEN. DE A.S. KONINGINNEFEESTEN. Opvoering van een openluchtspel. Onze gemeente bereidt zich voor op wer kelijk grootsche Koninginnefeesten, die dit maal met het oog op de Dinsdagsche Kaas markt op Woensdag 1 September zullen worden gehouden, al zal dan op 31 Aug. 's avonds een wijdingssamenkomst worden gehouden, waarbij zal spreken ds. D. A. v. d. Bosch van den Haag en waarbij de Chr. Zangver. „Halleluja" zal zingen. De dag zal besloten worden met een concert van de muziekver. „Crescendo". 1 September is echter de eigenlijke feestdag. Deze wordt geopend met een muzikale marsch van de Chr. Muziekver. „S.D.G." met haar nieuwe tamboerscorps. Vervolgens komen 's mor gens tandem- en motorwedstrijden met hindernissen, 's Middags is er voor de kin deren een groote ballonnenwedstrijd met prijzen voor den verstkomendcn ballon en vervolgens een bloemencorso. Het meest belangrijke echter van den dag is het avondfeest, waar voor het eerst sinds ver schillende jaren weer eens een openlucht spel zal worden opgevoerd. De heer A. Schulling, die reeds meerdere spelen leidde, heeft daarvoor een uitnemend spel geschre ven en is nu al sinds vele weken bezig met de repetities, waaraan een goede honderd medespelenden plus de ruim 40 man van het muziekcorps S.D.G. dat begeleiden zal, deelnemen. Het belooft een zeer interessant spel te worden, niet het minst door de bui tengewoon kostbare decors, die zijn ontwor pen op het speciaal gebouwde podium. Ook dit ontwerp en een belangrijk deel van de uitvoering ls van den heer Schuling. Er komt een verwisselbaar achterscherm, waarin steeds weer nieuwe tafereelen zullen aansluiten aan dat deel van het spel. dat aan den gang is. De decoratie is bovendien ingericht op de felle effecten van het kunstlicht en de kleurverllchting. Er ko men bovendien zware geluidsversterkers en meerdere microfoons. Er wordt voor dit spel een groote belangstelling, niet alleen uit Bodegraven, maar uit de geheele omgeving, verwacht! 75-jarig bestaan der Gasfabriek. Naar -wij vernemen zal de Gasfabriek in September a.s. 75 jaar hebben bestaan. Arbeidsongeval. Bij het werk aan den nieuwen Rijksweg geraakte een arbeider, die een kipkar, die weigerde te kantelen wilde nazien onder den last zand, toen die wèl viel. Zijn ka meraden wisten den berg van 1'/= meter voorzichtig met de handen weg te graven en hem nog net bijtijds weer in het bereik van zuurstof te brengen. De man was reeds geheel blauw. Het bleek, dat hij den rand van de kipkar tegen zijn been gekregen had, waardoor het bovenbeen zwaar be schadigd was. Door een dokter uit Drie- bruggen werd de man verbonden en per ziekenauto naar huis gebracht. De heer W. Poot, fitter aan de Bode- graafsche Gasfabriek werd benoemd tot le fitter aan het Fiakkeesche gasbedrijf te Oude Tonge. BOSKOOP. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADERING Conversie van geldleeningen. De raad kwam ln spoedvergadering bij een. Als eenig agendapunt viel te behan delen conversie van eenige geldleeningen tegen een lager rentetype dan 4%. Na ampele bespreking, waarin de heer Boekraad betoogde, dat goedkooper ge leend kon worden dan 3pCt., werd ten slotte het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Goedgekeurd werden enkele ontwerp-be- sluiten tot wijziging der gemeentebegroo- ting 1937, waarin deze conversies zijn ge regeld. KOUDEKERK. Het a.s. Oranjefeest. Het programma voor het aa. Oranjefeest begint a.s. Maandagavond met een con cert, te geven door de plaatselijke muziek- vereeniging en de beide zangvereenigingen. Dinsdag volkssoelen, ringrijderij met paard en tilbury, en 's avonds vertooning van een Oranjefilm e.a. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Arie van der Vis en Dlna Wille. .q A.s Maandag zal er een speldjesdag worden gehouden ten bate van de Burger- afdeellng „Pro Rege". Bij de gemeente-politie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een jonge geit, die bij den landbouwer J. D. dezer dagen is aan komen loopen. Een der verpleegden uit het Gesticht „St. Bavo" te Noordwij kerhout werd al vluchtend ln onze gemeente aangetroffen. Door de zorg der gemeente-politie werd hij spoedig weer naar genoemd gesticht overgebracht. LEIDERDORP. De feestelijkheden op 31 Augustus. Evenals vorige jaren worden er op den verjaardag van H.M. de Koningin weer feestelijkheden georganiseerd door de Chr. Oranje-Vereen. Op Maandagavond is er een bijeenkomst in de Geref. Kerk. Als spreker treedt op de heer Joh. de Groot van Leiden. Het kinder koor Klein Excelsior verleent medewerking. Dinsdagmorgen ls er koraalmuzlek van 7V=8'/a te geven door „Devote". Om 9 uur volgt een optocht van dé schoolkinderen door het dorp. Dan wordt gemarcheerd naar het sportterrein ln de Munnik waar de kin deren worden onthaald en een poppenten- toonstelling wordt gegeven. 's Namiddags is er op het terrein achter de School met den Bijbel een wedstrijd in het ringsteken met paard en tilbury als mede op fietsen en tandems. 's Avonds 8 uur wordt een gondelvaart ge houden. Deze week stonden aan het bureau voor arbeidsbemiddeling Ingeschreven 44 werkloozen. Dit getal steekt zeer gunstig af bij een jaar geleden. Toen was het getal Ingeschrevenen n.l. 68. De meisjes-leerlingen van de Mode Vakschool maakten onder leiding van mej. v. Varik een reisje per autobus naar Bergen en Schoorl, waar volop genoten ls. Op de terugreis werd nog een bezoek gebracht aan Groenendaal, waarna het gezelschap opge wekt huiswaarts keerde. LEIMUIDEN. Het a.s. Koninginnefeest. Het Koninginnefeest zal hier gehouden worden op Woensdag 1 en Donderdag 2 September a.s. Het programma ls als volgt samengesteld. Woensdag 1 September 8 uur v.m.: Ope ning van het feest door 2 herauten te paard. 9.30 uur: Aubade aan den burgemeester door het Oranje-comité, met muziek van het muziekcorps „Symphonie". 10 uur: Optocht met muziek met alle schoolkinderen, waarna om 11 uur door de kinderen op het feestterrein een aubade zal worden gegeven. Daarna gaan zij, voor afgegaan door muziek, naar de scholen, waar zij getracteerd worden. 2 uur n.m.: Kinderfeesten op het feest terrein. 8 uur: Volksspelen voor de grooten, o.a. wedstrijd met blinde paarden. Donderdag 2 September, 8 uur vm.: Wederom kondigen de herauten het feest aan. 10 uur v.m.: Groote optocht met muziek vooraf van versierde fietsen, poppenwagens en autopeds. Voor de mooiste zijn fraaie prijzen beschikbaar. 3 uur n.m.: Ringsteken per rijwiel voor dames en heeren. 4 uur: Volksspelen voor dames en heeren boven 16 jaar. Des avonds om 11 uur zal een schitte rend vuurwerk worden afgestoken. De uren zijn aangegeven in zomertijd. Bij genoegzame deelneming zal een ring rijderij met paard en tilbury worden ge houden. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. Aanbieding gemeenterekening 1936 Nog geen beslissing genomen over leerlingen subsidie. De raad vergaderde. Aangeboden werd de gemeenterekening 1936. De raad mocht zich afvragen of ook de gemeente over het dieptepunt der crisis heen was. De kapltaaldienst sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f. 78.025.31. De inkomsten van den gewo nen dienst bedragen f. 109.511.31, de uit gaven f. 97.631.79. alzoo een batig saldo van f. 11.879.52, of f.4274 meer dan het saldo, waarmee begonnen werd. Dit voordeel schijnt echter in hoofdzaak te danken te zijn aan de bijzondere scholen, die bij de driejaarlijksche afrekening over 19311933 ongeveer i. 3500 bleken overgespaard te hebben, wat ten goede kwam aan dezen dienst. De rekening werd in handen gesteld van een commissie van onderzoek, waartoe be noemd werden de heeren H. Blijleven, J. van der Laan en H. van der Tol. Ook de gemeente-begrooting werd aan geboden, die bij de leden zal circuleeren. Een in de vorige vergadering aangehou den werkverschaffingsobject van J. Nell te Noorden werd voor verdere behandeling verwezen naar het ter zake groote plan van den Polder Nieuwkoop en Noorden, dat aanhangig ls. De vaste arbeider van het- ontginnings- 34. Door den klap, dien Thijs daar op het rotspad had gekregen, was hij vér omhoog gestegen; hij kwam tot boven het kasteel..,, natuurlijk werd het -hem toen voor zijn oogen groen en geelEn tenslotte viel hij, als een steen, recht door Leo Listlg's schoorsteen heen. De schoorsteen heeft hem wel wat in zijn val gestuit, maar hij werd zwart van 't roet tot op zijn huid zoo was hij eenigszins ver- doofo, hij voelde zich een beetje duiz'lig in zijn hoofd; het duurde eventjes tot hij zijn kracht weer vond en weer recht op zijn beenen stond. Gelukkig wa* ook Leo erg geschrokken maar toen hij Thljsje op zag staan is hij van leer getrokken „Zoo!" riep hij, „dus toch ben je hier doorgedrongen! Maar je bent den dans nog niet ontsprongen nu zal ik vlug een toover- spreuk gaan zeggen, waar jij het tegen af moet leggen Nu Thijs dit heeft vernomen, is hij weer tot zichzelf gekomen: hij raapte al zijn moed weer bij elkaar en dacht: „Maar zóó gemakTijk speel je 't toch niet klaarl" bedrijf vroeg compensatie voor het bedra® van 10 pet. dat hij sedert 1 Januari wegens pensioensbijdrage derven moet. Conform het voorstel van B. en W. en Commissie werd hem deze verleend ln den vorm van een kindertoeslag van 3 pet. per kind tot en met het 14e levensjaar. De heer Splin ter stelde nog voor dien leeftijd gelijk te stellen met dien van de overige ambtena ren. n.l. 18 Jaar, doch dit voorstel kort slechts 2 stemmen halen, die van den voor steller en van den heer Verhaar. De heer van der Laan hield zich buiten stemming. Een voorstel tot het vaststellen van een arbeidsovereenkomstenbesluit ingevolge art. 134, 2e lid van den Ambtenarenwet 1929 werd aangehouden om dit eerst op schrift thuis te ontvangen. De exploitatie van huurauto's en taxi's werd met ingang van 1 September afhan kelijk gesteld van een vergunning van B. en W. Van deze beslissing vormt de ge meenteraad ingevolge art 18 van het „reglement autovervoer personen" de be roepsinstantie „volgens door hem te stel len regelen". Een ontwerp voor deze te stellen regelen wordt door B. en W. aange boden en door den raad vastgesteld. De Chr. H. B. S. in Alphen a. d. Rijn vroeg voor twee leerlingen uit deze ge meente een bijdrage in het tekort van f. 38.99 per leerling. B. en W. stelden voor 50 pet. toe te kennen. Een langdurige discussie ontspon zich over het beginsel. De voorzitter bijgevallen door de heeren Stam en Splinter bepleitte een bijdrage van 100 pet. Zouden dezelfde leerlingen een gelijksoortige openbare in richting bezocht hebben, dan had de ge meente de rekening eenvoudig ter betaling thuisgekregen. Volgens de gewijzigde wet op het middelbaar onderwijs zal, ingaande 1937, per buitenleerling van elke openbare HJB.S. betaald moeten worden de helft van het verschil tusschen het door den Minis ter vastgestelde bedrag van f. 430 en het voor den leerling verschuldigde schoolgeld, derhalve een veel hooger bedrag. Meerdere leden voerden hierover het woord. Weth. Breedijk voelde het principe aan. doch zag aan de andere zijde de be lasting, waarmede wij nog aan de top zitten. De heer Stam maakte er een voorstel van om 100 pet. toe te kermen. Hierover staakten de stemmen. Voor de heeren Van der Tol, Van der Laan, Splinter. Verhaar en Stam, tegen de heeren Sloof, den Har- tog, Breedijk, Augustinus en Blijleven. Daar de vergadering niet voltallig was, moet over het voorstel in een volgende ver gadering nog eens gestemd worden. De heer Van der Tol klaagde over het parkeeren van auto's aan den kant van den weg vooral op Zondag, de heer Ver haar over den slechten toestand van den Ziendeweg en de heer Augustinus over de verwaarloozing van het voormalig middel- eeuwsch gemeentehuls. De heer Stam vroeg voor het Groene Kruis, dat een Koninginnedag organiseert op 31 Aug. f. 35, om met dit geld de school kinderen te trac-teeren, hetgeen toegestaan werd. Hierna sluiting. De a.s. Koninginnedag. Het bestuur van de afd. Nieuwkoop-Noor den van de Z. H. Ver. „Het Groene Kruis" organiseert een Koninginnedag en wel on der het motto: „viert feest en doet een goed werk!" Hieruit volgt reeds, dat de voordeelen ten bate zullen komen aan de noodlij dendheid van de Groene Kruis-kas. Op Maandag 30 Aug. des avonds 8 uur zal het feest geopend worden met een muziek uitvoering door de Mandolineclub „Excel sior" uit Alphen a. d. Rijn. Op Dinsdag 31 Aug. des nam. 2 uur wordt een vliegerwed strijd gehouden, om 6 uur optocht, om 8 uur concert met tuinfeest in den tuin achter het gemeentehuis. Burgerlijke Stand. te Getrouwd: P B. van Dijk 24 j., won Nieuwer-Amstel en M. M. Pieterse 23 j. Geboren: Franciscus Maria, z. van G. Kwakkenbos en S. Bader. Loop der bevolking. Vertrokken: G. C. Onderwater naar Leidschendam. In verband met de feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op Maandag en Dinsdag a.s. mogen de winkels op beide dagen des avonds den geheelen avond geopend zijn en is de winkelsluitingswet niet van kracht.- Door de Leidsche Lichtfabrieken wordt ten behoeve van het electriciteitsbedrijf aan de Hoogt alhier een 10000 volt's verdeelkast bijgeplaatst als een nieuw middel om sto ringen, welke eventueel mochten optreden, in den kortst mogelijken tijd op te heffen. Voor deze werkzaamheden is het noodig, dat de stroom in de geheele gemeente van het net wordt afgenomen op Zaterdag a.s. des nam. van 12 tot 8 uur. NIEUWVEEN. Vergadering R.-K. Middenstandsvereen. Onder voorzitterschap van den heer P. J. J. Stouten vergaderde de Middenstands- vereeniging in Café Bezuyen. Na opening en voorlezing der notulen gaf de geest, ad viseur pastoor Mol een uiteenzetting over de vestigingswet. Spr. Juichte de totstand koming van die wet, welke naar men ver wacht, binnenkort zal worden toegepast, toe. Hierdoor zal de toeloop en uitbreiding eenigszins belemmerd worden. Alvorens zich te gaan vestigen zullen de winkeliers moeten aantoonen, dat zij de vereischte capaciteiten bezitten. Na een uitvoerige gedachtenwisseüng dankte de voorzitter den pastoor voor zijn duidelijke uiteenzetting. Loop der bevolking. Gevestigd: C. J. v. Dongen, van Alphen a/d. Rijn A. C. de Jong, van Velsen J Robein, van Rotterdam M. Speksnij der van Ouderkerk a/d. IJsel J. v. Vliet, van Zevenhuizen Y. de Groot, van Zaan dam. Vertrokken: C. C. M. de Jong naar Ber gen J. de Keijzer en gezin naar Uithoorn. Gehuwd: D. Hiemstra en A. Pijper. De arbeider S. heeft in het land van H. S. Ran, een luchtballonnetje gevonden, dat is opgelaten te La Panne (België) ter gelegenheid van een ballonwedstrijd, ten bate van de Oud-Strijders.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7