LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 27 Augustus 1937 UIT DE BONTE WAERELD WEERBERICHT. Uit de Omstreken BEURSO VERZICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 772. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 771.8 te Shields. Laagste stand 745.0 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot (oordelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt tot itlrokken. Droog weer behoudens kans op iiweer. Weinig verandering in tempera- iour. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het langgerekte gebied van hoogelucht- druk vertoont thans drie maxima en wel in Engeland. Zweden en Finland. Aan de Koordwest zijde nam het periodiek a( en teer toe onder invloed van gebieden met ^nelle dalingen van den luchtdruk gevolgd door even zoo snelle stijgingen, welke ln puidwest-Nooroostelljke richting over den pceaan trekken er over IJsland naar de Noordpool verdwijnen, waar men ze langs let Russische Poolstation ziet passeeren. Op het vasteland is het luchtdrukverval taar het Zuid-Oosten gericht. De atmos feer blijft betrekkelijk warm en vochtig En de lucht zwaar bewolkt met kans op fcnweersregens, meest overdag. In Zweden (n Finland blijft het weer mooi, echter tet Iets minder hooge ochtendtemperatu- ten. Ook ln Frankrijk ls het weer zeer mooi tiet warmte en onbewolkte luchten. Langs pe Oostzee-kust knapt het weer op, doch in centraal-Europa houdt de toestand van fare bewolking, met kans op onweers- regens aan, Op de Britsche eilanden viel Eeen regen en is het weer over het alge- been mooi. In ons land blijft de kans op plaat selijke onweersregens nog aanwezig, doch vermoedelijk zal deze geleidelijk minder worden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UDR. Parijs: N., 17 gr., goed. Londen: N.O., 14 betrokken. Berlijn; N., 18 gr., goed. LUCHTTEMPERATUUR. S uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 19 gr. C. (66 gr. F.). 3 uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 7.25 uur;' nam. te 19.53 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". '«Middags 12 uur: 19 gr. G.- Zweminrichting „De Zijl". «Middags 12 uur: 19'/: gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t*. Vrijdag: 8.31 n.m. tot 5.31 v.m. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 21 Aug. op: 21.57 uur; onder 13.01 uur. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornelis Raaphorst, 19 J. Hazerswoudeen Miargaretha Sprulten- ™g 18 jaar alhier. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannetje, d. van A. K. Smit en Oudshoorn; Cornelia Mechelina, d. van van Hoven en A. Colijn; Lijdia Johanna -van J. Bekker en W. Ruizeveld; Hendri ks Cornelis Gijsbertus z. van A. J, van I «elzen en J. E. M. v. Nieuwburg; Petrus huus Gerardus z. van H. N. Bottelier en C. Ii van Velzen; Anne z. van G. de Vries en tVeenstra; Martine, d. van A. J. van «teren en M. van der MeutenJanus Pie- 1 v van C. Bouterse en M. Verbaas; Maria ■minna Wilhelmina, d. van J. H. Heuft en H1. Kroegman. I Ondertrouwd: Kornelis J. den Dekker 24 I Mr en Frederik W. H. Uiterwijk Winkel 20 Pieter van Leeuwen 24 jaar en Jacoba Imman 19 jaar; Dirk Wessels 34 jaar en II™* van Rijn 32 jaar; J. F. van Nieuwburg Ij'laar en Petronella H. Smorenburg 25 j.; Iwjfbves W. Willemse 25 jaar en Alida van lwTOmen 23 jaar. I iivu uwdJohannes W Smit 31 Jaar en I W. van der Kort 26 jaar; Hermanus IJ-Huft 23 jaar en Hendrika M. Zoeteman Hendrik de Rijk 24 jaar en Johan- I, Salentijn, 24 jaar; Hendrik Witte, 23 ln.,tn Annetje van der WUt 23 jaar; Ib;1 sPelt, 27 j. en Lina A. van Dron- llu, 27 ia*r; Johannes K. Potman, 34 I (w, ;n Grietje J. de Groot 29 Jaar; J. 16 laar°rn 23 ^aar eh Krijgsman I kleden: Willem Hermanus van Bree- men 77 jaar wed. van E. Springveld; Willem Grtsmich 81 jaar geh. met G. Groenveld; Theodora Johanna Lemmers 34 Jaar geh. met Th. J. Blommestijn; Rosalia 19 Jaar d. van J. van Leemput en M. Hermans. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pieter van den Adel, Sloter- weg 58 Johannes Bokkers, Kruisweg 1G64 Mourina C. van der Bijl, Aalsmeerder- weg 386 Herman H. J. Dresselhuis, Schipholdijk 47 Johan H. Helerman, Nieuwemeerdijk 451 Jan Hofman, Ples- manlaan 24 Catharina M. Hopman, Hil- legommerdijk 457 Marius G. J. Janssen, Nieuwemeerdijk 451 Johanna M. Kas sing, Dennenlaan 33 Johanna van Kes- sel, Eikenlaan 31 Jan Knibbe, IJweg 73 Martha Kolenberg, Hoofdweg 1040 Maria P. Koolbergen, Schlpholweg 263 Geeske Oudekerk. Aalsmeerderweg 887 Boukje de Buiter, Venneperweg 477 Evert Rutgers, Sloterweg 728. Vertrokken: Arle van der Blom, Leimui- den, Oosterweg 249 Jan G. Wissingh, Amersfoort, Spaarnestr. 165 Alida Ker seboom, geb. Botterman. Amsterdam. Hee rengracht 508, 1 hg Hermanus Dijkman, Amsterdam, Kanaalstr 136, 1 hg Cor nells P v. d. Helm, Amsterdam, Vespucci- straat 93, 1 hg Jacob Poortvliet, Am sterdam, Schinkelstr. 41, 3 hg Willem J. Witteveen, Schagen, Corn. Bokstr. C. 115 Hans Bosgoed, Amsterdam, Nassaukade 369 Wed, J. H. Zwart, A'dam, Woest- duinstr. 134 hs Klaas A. Brood, Amster dam, Van Oldenbarneveldtstr. 71, 3 hg Willem H. de Jong, Haarlem, Leldscheplein 44 rd. Joseph J. Freijer, Haarlem, Tem- peliersstr. 43 rd Pieter Ulterwaal, Am sterdam, Van Spilbergenstraat 42, 1 hg Petronella A. M. van Bentheim, Lisse, Hee- reweg 132 Matthijs van den Hooven, Amsterdam, Van Walbeeckstr. 86, 1 hg Jan Kost, Amsterdam, Rhijnvis Felthstr. 12 huis. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Gerardus, z. van C. Th. Hassing en A. A. van Zoen; Johannes Petrus, z van W. J. Bon en H. F. Zonneveld; Jacoba Johanna, d. van A. H. Lefebar en M. C. van der Vlugt; Hendrina d. van J. Overduin en F. Overduin; Willemina, d. van L. G. Hageman en A, W. Hul. Ondertrouwd: J. van der Jag-t en J. van Egmond; W Beukers en M. Bol; J. P. van Zeist en J. C. A. van Haaster. Gehuwd: P. van der Wekker en B. W. van der LeijB. Wesseling en A. de Kooker. Loop der bevolking. Gevestigd: M. H. MeeuwissenMontanus, Heereweg 453a; Mej. A. Duivenvoorden, Heereweg 147; Mej. G. van Luik. Vreewijk 42; Mej J. P. Verdoorn, v. d. Veldstraat 25; J. B. van Drunick, Heereweg 447; A. F. van Drienlck, Heereweg 447; Mej. P. A. M. van Ber:theim, Heereweg 132; L. Hereljgers, Heereweg 202; Mej. M. H. Bosman, Heere weg 35a; B. W. v. d. Wekkenvan der Ley, Nieuw.straat 53; Mw. A. Verdoorn, Heere weg 150; J. Cornet, Julianastraat 178; W. F. Schouten, Heerew:g 208; Mej. J. A. Dannijs, Heereweg 282. Vertrokken: E. J. L. Maat. naar Hillegom; Mej. M. Boef. naar Bodegraven; W. B van Veen. naar Hillegom; D. Bol, naar Voor hout; Mej. G. H Borsje, naar Delft; Mej. C. M. Elfering, naar Wateringen. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. F. van de Kerkhoven, reli- gleuse, Langeveld 29 P. van Biljouw, calculator-corrector, Wilhelminastraat 35 M. Schoe, l.l.-verpl., Zwarteweg 20 G. A. Oord, monteur, Pickéstraat 55 Th. Jansen en fam., verpleger. Van Panhuys- straat 33 C. van Egmond, hulsknecht, Hoogeweg 9 N. Zwarts, Van Leeuwen straat 12. Vertrokken: C. P. E. Engelen, naar Rijs wijk (Z.-H.i, Alexanderlaan 1 H. Hons- beek. fabrieksarbeider, naar Lelden,, Lan- gestraat 34 M. A. Schelvis, echtg. C. W. Borst, naar Voorhout, J. van Beierenlaan 60 P. Wijnands, echtg. P. W. Borst, naar Voorhout, Teylingerlaan 10 J. C. M. Sedelaar, geb. Mathot, naar Amsterdam, Abbenesstraat 10 B. Star, geb. Wassing, naar Rijnsburg, Vliet Zuidzijde 15 C. v. Beelen. echtg. J. J. van Klaveren, naar Rijnsburg, Vliet Noordzijde 84 H. C. de Roos, 1.1.-verpleegster, naar Wassenaar, Eikenlaan 5 J J, M. Gomperts, boek houder,, naar Amsterdam. P. C. Hooftstr. 14 I. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes. van H. J. van den Berghe en J. C. Krol Gerardus Johannes, Z. van G. Waasdorp en J. Dui venvoorden Pieternella Jacoba. D. van II. van den Haak en E. Ouwehand Jo hannes Cornelis, Z, v. P. Plug en N. Lind- hout Jansje, D. van A. van Duin en J. Duivenboden Helena, D. van A. van Duin en J. van Duivenboden. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Maria, D. van Y. A. Jorna en H. Wassenaar.. Overleden; W. S. Los oud 8 j. A. Duindam oud 56 j., echtgenoote van G. Bouwmeester. Getrouwd: P. L. J. Prins 28 j. en A. M. A. van Reisen 24 j. P. A. van Tol 29 j. en S. H. Voorsluijs 28 j. Loop der bevolking. Vertrokken: P. A. van Tol. Kastanjelaan 1, naar Hillegom S. H. Voorsluijs, Rust hoflaan 51, naar Hillegom J. O. M. Hoogveld. Hoofdstraat 176, naar Waspik M. F. Konings. Hoofdstraat 167, naar 's-Hertogenbosch A. M. A. van Reisen, Hoofdstraat 307. naar Voorhout. Gevestigd: W. van der Lans, Hoofdstr. 362, van Lisse H. L. van Duijndam, Hoofdstraat 362, van Noordwijkerhout H. C. Hoogenboom, Hoofdstr. 167, van Schaijk C. A. M. Bergman, Charbon- laan 30, van Voorburg. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. A. de Jong en J. M, Scholtes. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Q. L. Mulder van Leiden en Coma. Janssen te Valkenburg. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Johannes, z. van J J. Koomen en M. P. Onderwater; Margaretha Cornelia Theodora d. van P. v, d. Berg en E, A. v. Schooten; Johanna Wouterina d. van W. W. Los en M. Los; Adrian us Alony- sius Maria, z. van P. H. den Hollander en M. Rlbbens. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Antonius, z. v. P. v. Beek en C. J, van der Meer Catharina Cornells, d. v. M. den Hollander en M. P. van Boheemen. Overleden: Niesje Spierenburg 75 1. Ondertrouwd: H. Kreb, 30 J. en L de Groot 28 j. Gehuwd: P. Th. van der Lubbe 23 j. en J. P. van Dissen 22 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. v. Egmond echtg. v. L. Kooien, Leidscheweg 206 D. J. Brouwer, Tulpstraat 17 Mej. L. Lonski, Oranje kade 5 J. Postmus en ?ez„ Leidscheweg 153 Mej. Th. M. Koetsier, Veurscheweg 3. Vertrokken: Jhr. W. J. Quintus, n. Was senaar, Bloemcamplaan 74 Wed. W. Klink—De Ruiter, Leiden. Magd. Moons- straat 56 Mej E. Klink, A'dam, Vale- riusstr. 160 Mej. H. P. Kuneken, Den Haag, Pletterijstr. 66 Mej. J. M. C. Luyckx. Tilburg,- J-ulianapark 75 N. P. v. d. Pouw Kraan, Den Haag, Torenstr. 77 J. J. A. Boer en gez., R'dam, Zwaans hals 354a Mej. M. I. Vink, Voorburg, Jac. Catsstr. 169 Méj. O. J. Vink, id. id. Mej. D. M. Vink, id. id. A. v. Kalke ren, Leiden. Levendaal 165 Wed. H. M. MulderHiilstein, Koudekerk Z.H.. Hooge- waard 22b Mej. H. J. M. Hooge, Nijme gen, Dominicanenstr. M. L. v. d. Hoek en gez., Leiden, Wasstraat 45 Mej, C. G. M. Rijnderhoff, Schiedam, N. Haven 39. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Beltman, dienstb., uit Am sterdam, Van Bergenlaan 7 A. J. Birrer, koopman b/d. Quaker Oats, uit Berlijn, Bloemcamplaan 40 D. van Bloois en ge zin, houder van een bewakingsdienst, uit Den Haag, Rijksstraatweg 733 A. Faas, dienstb.. uit Lisse, v. Zuylen v. NIJeveltstr, 44 Wed. B. B. van Dam, geb. Frank, uit Emmen, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 42 Th. F. den Hartog, chauffeur-monteur, uit Amsterdam, Wlttelaan 20 K. Huber, dienstb., uit Den Haag, Groot Haesebroek- scheweg 62 A. L. Hunnik en vr., slager, uit Bergschenhoek, Schoolstraat 12 S, O. Jiige, dienstb., uit DenHaag. Schouwweg 72 S. Kloostra. dienstbode, uit Wym- britseradeel. Santhorstlaan 69 K. Pir- mann, geb. Köchler, dienstb., uit Den Haag Bremhorstlaan 8 W. J. Koek en gezin, filiaalhouder kruidenier, uit Den Haag, Oostdorperweg 44a H. J. Korf, banket bakker, uit Gouda, Langstraat 121 Th. M. Krischay, dienstb.. uit Amsterdam. Duinrell 2 K. Lund, z. ber.. uit Den Haag, Hyacinthenstraat 5 Th. A. G. v. d. Plas. priester, uit Trinidad, L. Kerkdam 20 G. W. Poelhekke, verpleegster, uit Haar lem, Groot Hoefijzerlaan 77 D. Schaap, schilder, uit Katwijk, Tulpweg 2 S. C. Schroder en gezin, kunstschilder, uit Den Haag, Papeweg 42 A. M. Sump, vreemd, dienstb.. uit Gladbeck, Lange Kerkdam 40 - A. Tangelder, slagersknecht uit Voorhout, Kerkstraat 31 A. Wuff, wed. van J. F. Pastor Caballer, z. beroep, uit Groningen, Wilhelminalaan 9. Vertrokken: .E. A. VoorhoeveDe Beus naar Zwolle, Sophiastraat 13 W. M. Me- wissen naar Rijswijk (Z.H.), Delftweg 24B H. Dedem naar Den Haag, Van Lennep- weg 28 C. M. van Veen naar Voorscho ten, Vernèdepark 12 Wed. A. J. Boer, geb. Timmers naar Baarn. Amalialaan 18 L. Talen naar Dwingelo, Lee, Westeinde 50a G. M. van Rossem naar Den Helder. Nieuwediep, Kon. Inst. v. d. Marine F. J. J. Noordoven naar Den Haag, P. Hor dij kstraat 85 M. J. Klaverwijden naar Den Haag, P. Hordijkstraat 85 Wed. M. C. Vllegenthart geb. Van Gink, naar Den Haag. Jan van der Heidenstraat 101 J. T. Overdevest naar Leiden, N. Beesten markt 12 M. J. Noordermeer naar Lei den, N. Beestenmarkt 12 K. Kvarda (ova) naar Den Haag, Nieuwe Havenstraat 74 J. Verhagen naar Voorschoten, Donk- laan 38 M. Koster, naar Voorschoten, Donklaan 38 P. C. Kortekaas naar Til burg, Koningshoeve P. de Beurs en vr., naar Den Helder, Korte Vliet 1, Juliana- dorp J. de Graaf geb. De Beurs en dochter naar Den Helder, Korte Vliet 1, Julianadorp E. S. A. van der Hoop naar Heemstede, Chr. Huijgenslaan 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, D. van D. Dubbeld en B. A. M. Been Arina. D. van A. Visser en W. van der Beek Marina Theodora Paulina, D. van L, M. Grevers en E. E. Cook Anna Gerarda, D. van W. A. Ha- gemans en J. G. Meulensteun Maria Joanna, D. van A. H. W. Beijersbergen en J. C. van Eeden. Ondertrouwd: J. H. Schelfhorst en A. C. Glasbergen. Gehuwd: O. Voorhoeve en E. A. de Beus H. P. de Wit en P. van Delft F. J. J. Noordoven en M. J. Klaverwijden J. T. Overdevest en M. J. Noordermeer J. Verhagen en M. Koster P. den Bandt en E. S. A. v. d. Hoop. Overleden: F. Meyer 54 j A. van Rijn 71 j., echtgenoot van A. van Lier. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie Sparrenboom, jm, 29 jaar en Antje van den Berg te Mijdrecht 22 jaar. Gehuwd: W. van Dijk en D. van Baren. Geboren: Gerarda Agatha Catharina, d; van H. Janmaat en M. R. Oudshoom. EEN NIEUW SOORT REDDINGSGORDEL. Bij de Italiaansche marine en luchtvaart wordt een nieuw soort reddingsgordel in gevoerd, die door Clello Monaco uit Vel- leiri bij Rome uitgevonden is. De zwem gordel is op de wijze van een luchtkussen gemaakt. Hij wordt over het hoofd getrok ken en om het lichaam vastgebonden. Daar hij uit zeer draagbaar materiaal be slaat, houdt hij den drager reeds boven water, voordat deze nog met opblazen be gint. Het voornaamste voordeel bestaat hierin, dat deze zwemgordel den mensch onmiddellijk, onverschillig van welke diepte, naar de oppervakte brengt, en dat hij hem niet alleen met het hoofd boven water; houdt, maar hem ook in staat stelt, rechtop aan de oppervlakte te drijven. Zoo kan dus een schipbreukeling, die niet zwemmen kan, gemakkelijk op de golven drijven.f Maar de nieuwe zwemgordel heeft nog meer voordeelen. 's Nachts straalt hij licht uit. Het licht, dat de reddingsgordel van een schijnwerper terugkaatst, ls zóó sterk, dat ment den schipbreukeling ook 's nachts opmerkt. In waterdichte zakken, die voor den drenke ling makkelijk te bereiken zijn, bevinden zich likeur en voedingsmiddelen, en tevens een verwarmingsinrichting, waardoor de drenkeling niet ln het koude water ver stijft. De voordeelen van dezen nieuwen reddingsgordel zijn bij de proeven, die men er mee genomen heeft, duidelijk gebleken. DE VERGETEN WONING. Tot de meest geliefde moppen kan men ook die over verstrooide professoren reke nen. Professor Buklcevic ln Belgrado is eveneens het voorbeeld van een zeer ver strooiden professor. Deze vrijgezel was over zijn woning niet tevreden en huurde een andere kamer. Toen de verhuizers kwamen en het nieuwe adres vroegen, bleek het. dat de professor niet meer wist, waar hij zijn nieuwe woning gehuurd had. Zoo bleef hem niets anders over. dan een adver tentie ln de krant te plaatsen, met den volgenden Inhoud: ,,Ik verzoek mijn huls heer, wien ik reeds een maand huur be taald heb, het nauwkeurige adres van mijn nieuwe woning naar het Stedelijk Gymna sium, waar lk leeraar ben, te zenden, daar Ik zoowel de straat, alsook het huisnum mer vergeten ben. De huissleutel bezit lk reeds. - Bukicevic". Het gevolg van deze merkwaardige advertentie was. dat de ge leerde spoedig het nieuwe adres te weten kwam. AMSTERDAM, 27 Aug. De hernieuwde reactie ln Wallstreet piaakte op de Amster- damsche beurs een onaangenamen indruk en moest dan ook in hoofdzaak verant woordelijk worden gesteld voor de onbe- haagelijke beurss temming De omzetten waren niet groot, doch de koersen kwamen algemeen lager te liggen, niet zoozeer als gevolg van omvangrijk aanbod, want de hoeveelheid materiaal, die aan de markt kwam, was niet groot, dan wel van gebrek aan kooplust. De daling te New-York werd in de eerste plaats beantwoord door een inzinking van de Amerikaansche shares en vooral van de Staalwaarden, meer in het bijzonder U.S. Steels. Koperfondsen echter konden zich verhoudingsgewijze aardig op peil houden; de affaire in deze papieren was echter onbeteekenend. Op de locale afdeeling waren de omzetten ook al niet groot. Het meest opvallende verschijnsel was de sterke reactie van Koninklijken, die ver scheidene procenten verloren zagen gaan. Ook hier viel geen aanbod van beteekenis te verwerken, doch de lust om iets op te nemen was geheel afwezig. Bijzondere fac toren die de daling van het toonaangeven de petroleumaandeel te voorschijn hadden kunnen roepen, waren niet voorhanden. Naar het scheen was het publiek eenigsizns aan de markt, want voor buitenlandsche rekening werden vrijwel geen orders ten uitvoer gelegd. Van deSuikerfondsen waren H.V.A.'s, die een groot verlies te boeken kregen, terwijl ook de minder courante soorten meerdere punten van hun koers moesten inboeten. Naar gemeld ondervindt de verscheping van Javasuiker, vooral naar het Verre Oosten door de krijgsverrichtingen aldaar, eenlge vertraging en dit werd klaarblijke lijk ten aanzien van genoemde fondsen in ongunstigen zin geïnterpreteerd. Op de afdeeling der Industriefondsen werden de Phflips aandeelen enkele punten beneden het vorige slot ingezet doch spoe dig brak zich een herstel baan, Unilevers en Aku's kwamen een kleinigheid lager te liggen. De handel ln Rubberwaarden was vrijwel tot stilstand gekomen; Amsterdam Rubbers liepen iets achteruit. De koersen van de Tabaksafdeeling ver schilden niet noemenswaardig bij die van gisteren. Hoewel de Scheepvaartpapieren den invloed ondervonden van den alge meen gedrukten beurstendenz, boden zij toch goed weerstand en leden zij geen verliezen van beteekenis. De affaire was echter ingekrompen. De beleggingsmarkt was stil. De Neder- landsche Staatspapieren bewogen zich eenigszlns onregelmatig. Integralen waren goed gedisponeerd, doch daartegenover waren diverse types 3 procentsobligatiën eerder iets lager. Voor Fransche fondsen bestond slechts geringe belangstelling. wisselkoersen. Londen 9.02'/: (9.03 1/4). Berlijn 72.88 172.861. Parijs 6.79 (6.79 3/4). Brussel 30.55 130.53'/»). Zwitserland 41.62 (41.62'/») Ko penhagen 40.27'/: (40.32':). Stockholm 46.52'/: (46.75'/:). Oslo 45.35 (45.40). New- York 1.813/8 11.815/16). Praag 6.33 (6.33). Oostenr. Bankpapier 33.75 (33.70). Lire 8 25 (8.20). Prolongatie Part. dis. 1/8, Daggeld 1/4, Registermarken 40 5/8, Crediet Sperrmarken 15 3/8, Effectensperrmarken 14 7/8, Reis marken 53 1/2, Bankpapier 43. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 27 Aug. Ter Veemarkt aange voerd totaal aantal runderen, 437 stuks. id. kalveren 193 stuks, id. schapen 1345 stuks, id. varkens 827 stuks; stieren 38 stuks, prijs per stuk 150 tot 310 gld., pér kilo in centen 'schoon gewicht') 62 tot 67, handel stroef; 172 stuks kalf- en melkkoeien 160 tot 300 gulden, handel tam; 99 varekoeien per stuk 135 tot 200 gld., handel tam; 133 vette koeien 180 tot 300 gld. per stuk, per kilo 58 tot 80 ct., handel vlug; 33 grasgalveren, per stuk 18 tot 70 gld., handel stroef; 33 vette kalveren per stuk 45 tot 115 gld., per kilo 66 tot 100 ct., handel vlugger; 127 nuch tere kalveren, per stuk 8 tot 16 gld., handel matig; 200 vette schapen, per stuk 25 tot 32 gld., handel matig: 545 vette lammeren per stuk 17 tot 21 gld., handel matig; 600 weideschapen, per stuk 20 tot 27 gld„ han del matig; 422 mestvarkens, per stuk 22 tot 42 gld., handel matig; 384 biggen, per stuk 16 tot 20 gld., handel matig; 2 paarden: 9 veulens, per stuk 75 tot 170 gld., handel tam, 32 bokken en geiten, per stuk 2 rot 8 gld., handel kalm; 21 zeugen, per stuk 70 tot 100 gld., handel matig. LEIDEN. Kaasmarkt van 27 Aug. Goud- sche kaas le soort f. 26 tot f. 28 per 50 kiio, 2e soort f. 24 tot f. 25, 60 partijen, handel matig; Leidsche kaas le soort f.25 tot f.26 per 50 kilo, 2e soort f. 23 tot f. 24, .23 par tijen, handel matig. BODEGRAVEN, 26 Aug. Eierenveiling B.P.K.V. Aanvoer 8284 stuks kipeieren, prijs wit 3.703.90; bruin 4.004.20; Eendeieren 3.70; Kippen 40—75 ct. BOSKOOP, 26 Aug. Boskoopsche Bloe menveiling. Rozen per bos: Else Poulsen 16- 18 ct„ Vierlanden 1620 ct., Hadley 1925 cent, Butterfly 715 ct., Briarcllff 1214 cent, Rosalandia 1015 ct., August Noack 8—12 ct.. Chas. P. Kilham 12—15 ct., Edith Helen 1519 et., Florex 2023 ct„ Ingar Ohlson 1016 ct., Rosa Mundi 3040 cent. Gloria Mundi 15—22 ct Diversen per bos: Clematis Durandi 1830 ct., idem Prins Hendrik 601.00 ct., idem Mevr. le Coultre 1.10 ct., Lelies 4050 ct., Acerblad 16 ct.r Anjers 69 ct. HOOFDDORP, 26 Aug. Per 100 K G. Rogge 77.25; Chevalier Gerst 77.50; Wintergerst 77.40: Haver 6.757.25; Duiveboonen 910; Groene erwten 7.50 10; Vale erwten 1317; Gele mosterd 15— 17; Kanariezaad 1415; Karwijzaad 23 24; Blauwmaanzaad 2930; Koolzaad 12.50 —13.75. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Augustus, Groentenveiling. Eigenheimers per kist 0.551.05; Drielingen per kist 0.300.50; Peen per 100 bos 5.406.90; Bloemkool I p. 100 12.1012.90; Waschpeen per kist 0.70 1.05; Sla per 100 0.601.30; Breekpeen per 100 K.G 4420; Pootuien per 100 K.G, 3.40—3.50. LEEUWARDEN, 27 Aug. Veemarkt; Aan gevoerd 62 enterstieren, prijs 110215, 105 Twenterstieren 215320 p. st. 262 vette koeien 5072 ct. p. K.G. 402 melk- en kalf- koeien 125270 p. st. 25 pinken 60150. 15 vette kalveren 2262. 579 vette kalveren, 15 vette kalveren 2262. 579 graskalveren 2080. 226 nuchtere kalveren 711. 233 vette schapen 1737. 188 weideschapen 15 —27, 174 lammeren 9—16. 240 vette var kens 53—61 ct. p. K.G. 33 magere varkens 2460 p. st. 67 kleine biggen 1120, 28 bokken en geiten. 67 paarden. Totaal 2706 stuks. Zuivel: Nagelaks 1325. Goudakaas 1423 Edammerkaas 2124. Aanvoer 1784 K.G. Mijnboter 1.421.38. Veilingboter 1.35 —1.07 p. K.G. Aanvoer 21/6 4/12 vaten. Commissie 80. eierhandel: Kipeieren aan gevoerd 14.500 K.G. Parijs 3'/» tot 4 3/4 ct. p. st. Handelsprijs 6775 ct. p. K.G. Een deneieren aangevoerd 100 K.G. Prijs 3 tot 3'/: ct. per stuk. Handelsprijs 42'/:47'/» ct. p. K.G. Pluimvee: 10 slachthanen 4080 ct. p. stuk. 150 slachtkippen 3590. 108 jonge hanen 351.00. 50 piepkuikens 15— 75. 10 jonge duiven 15 ct. p. st. Vereeniglng van Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus 1111.50 p. 100 K.G. 40 plus 18.50—19. volvet 24.50—25 50. Goudsche 20 plus 1111.50 40 plus 19 19.50. Broodkaas 40 plus 1919.50. Leid sche kaas 20 plus 11.50—12. Stemming kalmm. NIEUWKOOP, 26 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3555 kipeieren, prijs 2.903.95 per 100. NIEUWVEEN 26 Aug. Kipeieren: Aan voer 1383 stuks. Prijs per 100 st. 3.404. Eendeieren: Aanvoer 12 stuks. Prijs per 100 st. 3.20. NOORDWIJKERHOUT. 26 Aug.. Witte pror.kboon.en 0.30; Rentegevers 1.10—1,35; Stokheerenb. z. d. 0,401,05; Stamheerenb. z. dr. 0,401,30; Enkele heerenb. m. dr. 0,401,10; Dubb. heerenb. z. dr. 0,400,90; Tuinboonen 0,250,95; Snijboonen 0.40 0.95; alles per zak van 10 K.G. RIJNSATERWOUDE, 26 Aug. Eierveiling. Aangevoerd 700 kipeieren. Prijs van f. 3.60 tot f. 4.20 de 100. Partij eendeieren. Prijs f. 2.90 de 100. STOMPWIJK, 26 Aug. 3755 Kipeieren 3.854.60; Heneieren 2.90; Eendeieren 3.85 per 100 stuks. VEUR, 26 Aug. 8716 Kipeieren 4.00—4.55 per 100 stuks; Kippen 0.400.60; Konijnen 0.30—1.05 per stuk. VEUR. 26 Aug. Engelsóhe komkommers le soort 1.502; idem 2e soort 1.50; idem 3e soort 1.50; Gele komkommers le soort 1.502.50; idem 2e soort 1.50; idem 3e soort 1.50; Kropsla le soort 601.20; idem 2e soort 60; Peen 3.507.50; Bloemkool le soort 410.50: idem 2e soort 1.504.50; Tomaten, midd. 22.10; idem groote ronde 22.20; idem 2e soort 2; idem 3e soort 2; idem bonken 2; Andijvie per 100 60—1.00; idem per K.G. 2.2.10Spinazie 4 K.G. 20 48; Postelein 23.50; Rabarber per 100 bos 24.50; Snijboonen 6—12; Spercieboo- nen 4.15: Seldery 601.10; Pruimen 48; Meloenen 421; Druiven 15.0018. WESTLAND, 26 Aug. Alicanten 23—33 ct; Golden Champion 3444 ct; beide per K G. Meloenen kleine 4—6 ct: Netmeloenen 4 19 ct; Or. Annanas 517 ct: Suikermeloe- nen 514 ct. alles per stuk: tomaten A 50—69 ct; idem B 50—57 ct: idem C 50—58 ct. alles per bak van 12'/» K G. WOUBRUGGE, 26 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 1200 eieren. Prijs kipeieren 3.60 4 10; Eendeieren 2.60 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 26 Aug. Eierenveiling enz. Aantal eieren 1620 stuks. Kipeieren 3 70 4.20 per 100 stuks. Eendeieren 2.50; Ba nanen 0.20 per 4 stuks. Pruimen 0.20 per K.G. Peeren 0.13—0.20 per K.G. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3