De aangekondigde Japansche blokkade LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 27 Augustus 1)3) TIEMYER GIRLS SCHEEPSVERBINDINGEN De Engelsche gezant zal vermoedelijk herstellen Naar stichting van een nieuwe bufferstaat? SPORT Binnenland Buitenland FRANKRIJK Schrijven van Paul Faure aan de communistische partij. De „Populaire" heelt een briet van Paul Faure gepubliceerd, welke deze namens het bestuur van de socialistische partij heeft gezonden aan het centraal comité van de communistische partij. Hierin heeft Faure het voorstel van de communistische partij inzake de methode tot unificatie van de beide partijen van de hand gewezen, aan gezien het in strijd is met de beslissing van het socialistische congres te Marseille. In het schrijven wordt verder voorge steld, dat de unificatiecommissie, welke bestaat uit de afgevaardigden van beide partijen, twee ontwerpen uitwerkt en wel het opgestelde ontwerp voor een eenheids partij en de statuten voor deze partij, waarbij de democratie verzekerd moet zijn in alle rangen van de organisatie, alsook de souvereinitelt van de nationale en in ternationale congressen. Wanneer deze ontwerpen door de cen trale organisaties zullen zijn aangenomen, zullen zij worden voorgelegd aan iedere partij afzonderlijk. De socialistische part wenscht van deze methode niet af te wijken. De strijd bij Sjanghai. De toestand ran den strijd om Sjanghai is over het geheel ongewijzigd. In het middelpunt van den strijd van gisteren stonden de gevechten om Lotien, waar de Japanners geheel zouden zijn teruggesla gen. De Japanneezen hebben de landings basis voor hun troepen stroomopwaarts van de Jangtse tot Ltnho opgeschoven. Volgens Chineesche berichten hebben de Chineezen bij Pausjan den Japanneezen met succes weerstand geboden. Ten Zui den van Woesong zijn twee nieuwe Japan sche afdeelingen geland. Van den Oost hoek der uitgebreide nederzetting is het Japansche landingscorps naar het Noorden tot de universiteitswij k opgerukt. Het ver band met het Japansche landingsleger in den Woesoengsector zal wel spoedig her steld zijn. Woesoeng zelf heet in handen der Chineezen behalve het Zuidelijk deel der stad langs den oever van de Wangpoe. Volgens Japansche lezing verloren de Japanners in totaal 16 vliegtuigen, tegen de Chineezen 180 De Chineesche geregelde troepen zouden geheel teruggetrokken zijn in de directe omgeving van Sjanghai. Zij zouden een versterkte linie hebben aangelegd op meer dan 1000 M. van de grens der internatio nale concessies. Alle stellingen bij het Noorderstation zijn door miliciens, die welgevoed en goed gewapend zijn, bezet. De manschappen zijn vol goeden moed en vertrouwen. Bij een nieuwen Japanschen luchtaanval op Nanking, waardoor eenlge branden ont stonden, zijn 40 koelies gedood. De strijd ïn het Noorden. Uit Peiping meldt Domei, dat de Japan sche troepen, die den 348 meter hoogen heuvel van Peingtingsjan ten Westen van Liangsjang. aan den spoorweg van Peiping naar Hankau hebben bezet, een algemee- nen aanval op de Chineesche troepen in het district Nankwantsoen hebben ontke tend. De Chineezen werden uit dit gebied verdreven. Ook Tfeingtai heet door de Japanners bezet. De Chineezen beschuldigen de Ja panners gebruik te hebben gemaakt van gifgassen. Volgens een bericht uit Tsjangkwan bij den Nankau-pas hebben de Japansche troepen gistermiddag Pataling, op 8 mijl van den Nankau-pas, bezet. De Japansche strijdkrachten hebben be langrijke strategische punten in de bergen ten Noorden van Fangtsjen bezet en be schieten van daaruit de Chineesche front linie, welke twaalf kilometer van Tsjang Hsin Tien ligt. Het bergachtig gebied, waar doorheen de Groote Muur loopt, is nog steeds in handen van de achterhoede der Chineesche troe pen, welke hevigen tegenstand bieden, ter wijl het gros van vijf Chineesche divisies haastig naar het Zuidwesten trekt. De Chineezen houden staande, dat zij Kaigan nog steeds bezet hebben. Het Chineesche communiqué beschrijft een hevigen slag. welke sinds 14 Augustus bij Nankau woedt. Kalgan is bijna gevallen, toen het Japan sche Kwantoeng-leger de door de 29ste divisie bezette Chineesche linies doorbrak, slechts de aankomst van strijdkrachten uit Sjansi heeft verhinderd, dat de Japannee zen Kalgan in bezit hebben genomen. Een nieuwe staat? Ongeveer 20.000 man Mongoolsche troe pen werken samen met detachementen van het Japansche Kwantoengleger en hebben zeer veel bijgedragen tot de bezetting van Nankau. De Mongolen maakten het den terugtrekkenden Chineezen uitermate lastig. Door deze overwinning is de bedreiging tegen de grens van Mandsjoekwo vermin derd. Van Japansche zijde wordt verklaard, dat de samenwerking van de troepen van Binnen-Mongolië met Japan het voorspel is van het bewerken van de onafhankelijkheid van Binnen-Mon golië met steun van Japan. De naam van den nieuwen staat zal zijn Mongoekwo en hij zal onder lei ding staan van prins Teb, die thans aan het hoofd van de regeering van Binnen-Mongolië staat. De Japansche autoriteiten verklaren, dat de Mongolen de meest betrouwbare bond- genooten zijn van de Japansche troepen in dezen tijd. Financieeie regeling. Tusschen leidende financieeie en regee- ringskringen in Japan zijn besprekingen gevoerd, om het geheele financieeie en eco nomische leven van Japan op voet van oor log te plaatsen. Tijdens deze conferentie zouden de vol gende punten behandeld zijn: 1. Een noodwetgeving voor een gecon troleerde volkshuishouding. 2. Het regelen der internationale beta lingen. 3. Handhaving van den wisselkoers op 1 shilling en 2 pence per yen. 4. Het onderbrengen der staatsobligaties. Chineesch oorlogsschip in den grond geboord. Uit Japansche bron te Sjanghai wordt gemeld, dat de Japansche marine gister avond een Chineesch oorlogsschip de „Tsjoedzji" op meer dan 100 K.M. van Sjanghai op de Yangtse in den grond heeft geboord. Het Chineesche oorlogsschip had twee Japansche schepen beschoten. De blokkade. De woordvoerder van de Japansche ma rine heeft op een vraag, welke houding de Japansche autoriteiten zouden aannemen tegenover de levering ,yan wapens aan China door het buitenland, verklaard, dat de Japansche politiek in dit opzicht nog niet was bepaald, doch dat Japan hoopte, dat het buitenland zich zal onthouden van levering van wapens aan China. Gevraagd naar de redenen, waarom deze hoop gerechtvaardigd zou zijn, verklaarde hij, dat de oorlog weliswaar niet is ver klaard, doch dat de vijandelijkheden in feite toch bestaan Spreker weigerde te antwoorden op de vraag, of Japan de leve ring van wapens aan China als een on vriendschappelijk gebaar zou beschouwen. Van welingelichte Japansche zijde wordt gemeld, dat het Duitsche schip „Gneise- nau" acht dagen geleden voor Woesoeng is aangekomen met. een lading wapenen, be stemd voor de Chineezen. De Japansche vlootautoriteiten eischten van den kapitein van de ..Gneisenau". dat hij zijn cognossementen zou toonen, het geen deze weigerde. Het schip stoomde op naar Sjanghai. Na onderhandelingen tus schen de Japansche autoriteiten en het Duitsche consulaat is thans de „Gneise nau" vertrokken, zonder dat de wapenen werden gelost. In officieele Japansche kringen hoopt men thans, dat een dergelijke vriendschap pelijke regeling tot stand komt, wanneer schepen van andere nationaliteit met een lading wapenen voor China aankomen. Naar Reuter verneemt heeft het Britsche departement van bultenlandsche zaken nog geenerlei officieele mededeellng ontvangen omtrent het voornemen van Japan tot het invoeren van een blokkade der Chineesche kust tusschen Sjanghai en Swatau. Wat den wettelijken kant van deze zaak betreft, wijst men er op, dat het internatio nale recht de voorwaarden bepaalt, krach tens welke een blokkade eerst kan worden Ingesteld na een oorlogsverklaring. In het huidige geval bestaat er geen wettige staat van oorlog en kan er dus geen sprake zijn van een Britsche er kenning der blokkade evenmin als de Britsche regeering de herhaaldelijk afgekondigde blokkades van de Spaan- sche kust erkend heeft. Groot-Brittannië zal geen bepaald standpunt in deze kwestie innemen, tenzij Japan het recht opeischt, Brit sche schepen aan te houden en te doorzoeken, doch tot dusverre heeft Japan de Britsche regeering niet te kennen gegeven, dat het voornemens was dit te doen. Sommige waarnemers gelooven, dat pre sident Roosevelt vrijwel terstond de neu- traliteitswet van kracht zal verklaren, wan neer de blokkade zou worden ingesteld. De verwonding van den Britschen gezant. De Britsche ambassadeur in China, is te zwak om een operatie te kunnen onder gaan. die noodig is, om den kogel te ver wijderen, doch men heeft een bloedtrans fusie op hem toegepast Ten gevolge van deze bloedtransfusie is de Britsche ambas sadeur weder bij kennis gekomen en men hoopt dat hij spoedig buiten levensgevaar zal zijn. Een deel van de wervelkolom is bescha digd, doch het ruggemerg is niet getroffen. De genezing zal op zijn minst verscheidene maanden duren. Omtrent den aanval, waarbij de ambas sadeur werd gewond, wordt nog gemeld, dat het gezelschap reisde in twee auto's. Bij het verschijnen van twee vliegtuigen verliet het gezelschap, dat gevaar vreesde, de auto's en zocht dekking. Een der vliegtuigen daal de snel en opende het vuur uit een mitrail leur, waardoor de ambassadeur werd ge troffen, doordat hij zich niet snel genoeg terugtrok. Het andere vliegtuig wierp een bom in een rijstveld, waardoor een der reisgenooten van den ambassadeur, kolonel Lovat Fraser, tijdelijk verdoofd werd. De Chineesche burgemeester v. Shanghai heeft bij het ziekenhuis namens maar schalk Tsjang Kal SJek verklaard, het inci dent te betreuren. Ook de Japansche minister van buiten- landsche zaken, Hirota, heeft den Japan schen ambassadeur in China, Kawagoe, ter stond telegrafische instructies gezonden, zijn leedwezen te betuigen over het ge beurde, hetgeen deze heeft gedaan. Hij bracht den gewonde een bezoek. Alle Japansche bladen gaven heden avond uitdrukking aan hun leedwezen over het ongelukkige incident, waarvan de Brit sche ambassadeur het slachtoffer is ge worden. Er wordt op gewezen, dat het volkomen uitgesloten is, dat de Japansche vliegtui gen opzettelijk op de auto van den Brit schen ambassadeur hebben geschoten. De Japansche consul-generaal te Sjan ghai heeft opdracht gekregen, zich naar den waarnemenden Britschen consul al daar te begeven, om zijn leedwezen te be tuigen over het incident. De woordvoerder der Japansche ambas sade heeft nog medegedeeld, dat het onder zoek naar het incident nog niet is afgeslo ten. doch dat het resultaat spoedig bekend zal zijn en in zijn geheel zal worden ge- i publiceerd. Hij voegde hier aan toe, dat het onrecht matige gebruik van bultenlandsche vlaggen door de Chineezen het gebruik als bescher ming van bona fide buitenlanders gevaar lijk ma?kt. Het is reeds gevaarlijk per auto achter de Chineesche Unies te rijden, welk gevaar binnenkort nog verdubbeld zat wor den .wanneer de Japansche luchtmacht in actie zal komen. Hij ried den buitenlanders dan ook aan, niet achter de Chineesche linies te rtjden of de Japanneezen daarvan te voren kennis te geven. Hoewel niet ongevoelig voor de be tuigingen van leedwezen, doet men van Engelsche zijde opmerken, dat Groot- Brittannië den Chineeschen en Japan schen regeeringen tevoren heeft mede gedeeld, dat zij verantwoordelijk zuilen worden gesteld voor alle schade of ver wondingen, welke Britsche onderdanen zouden krijgen tijdens de vijandelijk heden. Ofschoon men toegeeft, dat de Britsche ambassadeur louter door een ongelukklgen samenloop het slachtoffer is geworden van een aanval, wijst men er toch op, dat het. bombardeeren van een burgerlijke auto, terwijl de oorlog niet is verklaard, ernstig dient te worden gelaakt. In Britsche krin gen ziet men niet over het hoofd, dat de Japanners opereerden in het gebied van een land. waarmede zij officieel in vrede leven. Men meent derhalve, dat de Brit sche regeering hiermetde rekening zal hou den bij het overwegen van het stand punt, dat zij ten aanzien van het Incident zal innemen. Hul! noemde het incident zeer betreu renswaardig. Anti-Japansche actie in Amerika. Ondanks een beroep van CordeU Huil heeft „de Vereeniging tegen Oorlog cn Fascisme" gisteravond te Washington pos ten geplaatst voor de Japansche ambas sade. De posters droegen dundoeken, waar op protestleuzen tegen de Japansche mili taire activiteit in China waren aange bracht. Op verzoek van- president Roosevelt heeft Huil aan het bestuur der vereeniging verzocht met het posten te laten ophou den. wijzende pp de ernstige en delicate situatie in het Verre Oosten, terwijl hij verder deed opmerken, dat dit posten den reeds critieken toestand eerder zou kun nen verergeren dan kalmeeren. De secretaris van de afdeeling New York oer vereeniging heeft evenwel verklaard, dat men voor alle Japansche consulaten in h6t geheele land zou laten posten. NIEMAND VERZUIME TE HOOREN DE 6367 BEROEMDE OP 1 SEPTEMBER IN „ZOMERZORG". (Ingez. Med.) DAMMEN. DAMCLUB LEIDEN. Voor de beker- en medaille-wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: Groep L C. KoreeW. F. Olivier regl. 02 W. LaterveerP. Voorkamp regl. 20 Groep II. W. v. d. BlomA. Pronk 20 I. Laterveer—P. J. Lemair 20 A. BuurmanN. Wassenaar 11 M. KruiderJ. v. Wezel 20 Groep III. E. BulthuisD. Laterveer 02 D. LadanW. Nijenhuis 02 F. FrankenF. Laterveer 0—2 S. WlllemsJ. Boter 0—2 Afgebroken partij. W. F. OlivierP. Olivier l—l De vlootrevue. In totaal bijna 700 deelnemende jachten. Voor deelneming aan de vlootrevue hebben zich in totaal bijna zevenhon derd jachten aangemeld. Vrijwel alle jachten van belang, welke Nederland bezit, zullen aanwezig zijn. Ook eenige Belgische jachten zullen van de partij zijn. De voorzitter van de Federation du Yachting Beige, de heer Vos, zal de revue bijwonen. Aan de revue der roeiers op het Binnen-IJ zal een groot aantal wherries deelnemen. Voorts komen er ongeveer honderd kano's waarvan een groot contingent uit de Zaanstreek. De navolgende schepen zijn morgen radlotelegrafisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Alchiba, Alcyone, Aldabi, Alwaki, Baloe- ran. Bloemfontein, Colombia, Costa Rica, Crijnssen. Gaasterkerk, Jagersfontein, Joh. van Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Marnlx van St. Aldegonde. Poelau Laut, Poelau Roebiah. Randfontein, Sibajak, Simon Bo livar, Slamta, Springfontein, Statendam, Streefkerk, Veendam, Volendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen-Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door „Radio Holland". DE RONSELARIJ IN DE BETUWE. Eén jongeman terecht, de andere ver moedelijk al in Spanje. Ofschoon het onderzoek nog In vollen gang is, begint er toch al eenige teekening te komen in de geheimzinnige verdwijning der sedert Maandagmorgen vermiste jonge mannen. Het staat thans vast dat een der aanvan kelijk vermisten, een zekere Jo de Koning, veilig in Amsterdam zit. Loek Kalden uit Tricht is echter geronseld en zit reeds in het buitenland. Volgens een beschreven ansicht, die een van Loek's beste vrienden hedenmorgen ontving, zou hij een klein ongelukje gehad hebben en daarvoor behandeld zijn in het St. Josse ten Noode-ziekenhuis aan de Rue de Liedekerke te Brussel. Volgens deze kaart dacht Kalden thans reeds in Spanje te zitten. Het onderzoek naar den ronselaar heeft nog weinig resultaat opgeleverd, omdatKal- den zich zelfs tegenover zijn vrienden niet uit heeft willen laten wie dat was. Naar alle waarschijnlijkheid zal men de ronse laar in de richting Culemborg moeten zoe ken. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de aan vankelijk gelijk met Kalden verdwenen bakkersknecht de Koning meer van deze zaak weet, want deze heeft een zeer eigen aardige rol gespeeld bij het vertrek van Kalden. De Koning is bij Kalden's moeder gekomen met de mededeeling, dat hij acht dagen vacantie had en naar Eindhoven ging. Zaterdag is hij toen met Loek Kalden naar Tlel geweest en heeft daar getracht enkele Jongelieden te bewegen naar Spanje te gaan, daarbij den schijn wekkend dat hij zelf ook ging. Maandagmorgen is hij met Kalden naar Culemborg gegaan, waar een zuster van hem woont, en vandaar is Kalden 's mid dags vla Eindhoven naar de Belgische grens gegaan, terwijl de Koning niet naar Eind hoven is vertrokken, maar naar Amster dam. TOENEMEND TELEGRAAFVERKEER. Gevolg van de tariefsverlaging. De verlaging van den prijs voor een bin- nenlandsch telegram tot een kwartje voor ten hoogste 18 woorden is niet zon der invloed gebleven op den omvang van het telegraafverkeer. Na Februari, de eer ste maand van het nieuwe tarief, is het aantal binnenlandsche telegrammen voort durend belangrijk grooter geweest dan het jaar tevoren, zooals de cijfers uitwijzen. Aantal telegrammen 1936 1937 toeneming Maart 82.542 107.854 30,7 pCt. April 98.922 116.024 17.2 pCt. Mei 108.869 134.280 23,3 pCt. Juni 107.431 124.644 16 pCt. Juli 109.507 130.643 1 9,3 pCt. De inzinking in Juni ten opzichte van Mei en Juli is het gevolg van de buitenge wone telegram-drukte in deze laatstge noemde twee maanden. In Mei hl. is de trouwlustigheid het grootst met als gevolg een groot aantal gelukwenschtelegrammen In Juli doet de seizoendrukte zich gelden. BOERDERIJ AFGEBRAND TE LIEROP. Gistermiddag is te Lierop (N.Br.) de boer derij van de wed. Cuppen, bewoond door den landbouwer M. Murkmans, gelegen aan de Winkelstraat, door brand verwoest Ofschoon de brandweer spoedig ter plaat se was. kon zij door gebrek aan water niets uitrichten. Een deel van het huisraad kon in vteiligheid wiordien getgiacht. De pas blnritengehaaldie oogst ging vterloren. De oorzaak van den brand is onbekend De schad'e. welke ongeveer zes duizend gul den bedraagt, wordt door verzekering ge dekt. Door de gunstlgle windrichting bleven de nabijgelegen boerderijen gespaard. SPOORWEGHEFBRUG DEFECT TE ROTTERDAM. Stagnatie van het treinverkeer. Vanmorgen te ruim elf uur heeft men de spoorweghefbrug over de Koningshaven te Rotterdam, waarover het spoorwegverkeer van Rotterdam met het zuiden des lands gaat, tengevolge van een kabeldefect niet kunnen neerlaten. Een kabel is gespleten en daarna tusschen andere ophangkabels verward geraakt. Het heeft geruimen tijd geduurd, voor dat het defect verholpen kon worden. Eerst om tien voor één kon de brug weer neer gelaten worden, zoodat het treinverkeer kon worden hervat. De internationale trein, komend van Merano via Dultsch- land, Nijmegen en Dordrecht naar Rotter dam heeft voor de brug moeten wachten. Direct zijn door de spoorwegen maat regelen genomen om de naar het Zuiden vertrekkende en van het Zuiden komende treinen op te houden of te verleggen. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. Vanmorgen omstreeks elf uur is de mo. torrijder Terbraak uit Eibergen, die uit de richting Ruurlo kwam, op het kruispunt bij het postkantoor te Vorden in volle vaart gebotst tegen een auto van de lx- terfabriek uit Bennekom, die met kalme vaart uit -een zijweg kwam. De motorfiets sloag over den kop en de bestuurder werd door de voorruit van de auto geslingerd. Met zeer ernstige verwondingen is het slachtoffer naar het St. Walburgis-zleken- huis te Zutfen overgebracht. AMERIKA'S HANDELSBALANS NADEELÏG. Volgens een mededeeling van bevoegds handelskringen hebben de Vereenigde Sta ten in 1937 tot dusver meer op de buiten- landsc'ne markten gekocht, dan zij aan het buitenland verkochten, waardoor voor de eerste maal ln 44 jaren de Amerikaansche handelsbalans nadeelig is. Terwijl zoowel de invoer als de uitvoer een geleidelijke stijging vertoont, heeft de invoer in de eerste helft van dit jaar den uitvoer met niet minder dan 147 millioen dollar over troffen, BERLIJNSCH CORRESPONDENT VAN DE „MATIN" VERONGELUKT. Gisteren is de Berlijnsche correspondent van de „Matin", Michel Bossan, op een autotocht in de omgeving van Frankfurt verongelukt en om het leven gekomen. Een Duitsche journalist, die hem vergezel de, werd ernstig gewond. DE NIET-INMENGINGSCOMMISSIE. De vergadering der subcommissie van de niet-inmjenigingscommlssie kwam heden morgen om 11 uur bijeen en eindigde ns drie kwartier. De ambassadeurs van Frankrijk, Italië en Duitschland waren door hun zaakge lastigden vertegenwoordigd. LORD ROTHSCHILD OVERLEDEN. Lord Rothschild is op 69-jarigen leeftijd op zijn landgoed Tring Park, Herts (En geland) overleden. Lionel Walter Rothschild werd op 8 Fe bruari 1868 geboren als oudste zoon van den eersten baron Rothschild en Emma. de dochter van baron Charles Rothschild uit Frankfurt a. d. Main. Lord Rothschild, die vrijgezel was, was sinds 1899 trustee van het British Museum. Hij had te Bonn en te Cambridge gestudeerd. Van 1899 tot 1910 was hij Lagerhuislid voor Aylesbury. Van zijn hand verschenen eenige publica ties op het gebied der zoölogie. Zijn neef Nathaniel Mayer Victor Roth schild erft den titel. ONRUST TE TANGER. Ter gelegenheid van den val van Santan der hebben de aanhangers van Franco tf Tanger hun huizen versierd. Tegen mid dernacht raakten aanhangers van beidt Spaansche partijen slaags, revolverschoten weerklonken en een persoon werd gedood en verscheidenen gewand. DE TOESTAND VAN DEN BRITSCHEN GEZANT. Het blijkt thans, dat de rechternier van Hugessen, den Britschen gezant in China, geraakt is. De bloeding vermindert even wel. Over het algemeen is de toestand van den gezant verbeterd. NATIONAAL- SOCIALIST VEROORDEELD. Een nationaal-socialist is te Weenen tot vijftien maanden dwangarbeid veroor deeld, omdat hij heeft medegewerkt aan het dagblad Oesterreichischer BeobachW dat in 40.000 exemplaren wordt verspreid door een Illegale nerscen'rale, welke tot nu toe nog niet ontdekt is. PARTIJ MEUBELS VERDUISTERD. Een bewoonster van de Maasstraat heelt bij het politiebureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam, aangifte gedaan van ver duistering van een partij meubels ter waar de van ongeveer vijftien honderd gulden door een bewoner van de Niesstraat. D< vrouw had eenlgen tijd buitenslands ver toefd, gedurende welken tijd zij haar meu bels bij den bewusten bewoner, met wien zij zeer goed bevriend was, had opgeslagen. Bij haar terugkomst wilde zij haar meu bels weer in ontvangst nemen, doch toen bleek, dat er een gedeelte van verdwenen was. Zij vermoedde, dat de man de meu bels had verkocht en diende derhalve bü de politie een aanklacht in. De politie meent reeds zekerheid te heb ben, dat hier inderdaad van verduistering sprake is. ge woruian I deze heb ik met Ping-poB'

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2