Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek [EIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Vrijdag 27 Augustus 1937 DAMMEN RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN VRAGENRUBRIEK jlUe correspondentie betreffende deze ru- jirlek te zenden aan het Bureau van ons glad of aan den Red. C. de Nle, Soestdijk- schekade 102, 's-Gravenhagc. Probleem No. 3095. Zwart 8 sch. op: 11, 12, 13, 16, 24, 34, 36, 43; dam op 14, 15, 48, 49 en 50. Wit 11 sch. op: 22, 23 25, 26 27, 32, 35, 37, 42, 45 en 46. Probleem No. 3096. Zwart 4 sch. op: 1, 2, 19, 31; dammen op 14, 24, 34, 42, 43 en 44. AALSMEER. Zilveren jubileum van den heer J. Blom. De heer J. Blom, assistent van den sta tionsdienst alhier, herdacht zijn 25-jarlg jubileum bij de Ned. Spoorwegen. De ju bilaris is in bijzijn van het geheele sta- tionspersoneel, ten kantore ontvangen, waar hij namens de directie der Nederl. Spoorwegen zeer waardeerend toegespro ken is door den heer Staring. Inspecteur van Vervoer, die den jubilaris een enve loppe met inhoud aanbood. Ook de heer D. P. Frank, stationschef, complimenteer de, mede namens het personeel, den heer Blom hartelijk met zijn jubileum. Tenslotte sprak de heer Tuinhoff de Moed, als be- stuürslld van de afd. Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel. De jubilaris dankte en wees in het bijzonder op zijn chef, den heer Frank, in wien' hij ziet de stu wende kracht der vriendschappelijke ver standhouding tusschen den jubilaris en 't personeel. Als stoffelijk blijk van waar deering bood het personeel hem een rook- sioel aan. Dit spel zal in beeld brengen den misluk ten aanval op de stad Locnem in het jaar 1590 en wordt opgevoerd door een groote groep personen uit Hoofddorp en omgeving. Moeite nocih kosten zijn er gespaard om het spel te doen gelukken! Het Koninginneteelt te Zwanenburg. Op de tweede dag van de door de Oranje vereeniging „Door Eendracht Sterk" te Zwanenburg georganiseerde feestelijkheden werd door prachtig weder begunstigd. De volksspelen hadden een aangenaam verloop en trokken veel belangstelling, 's Avonds werd ook van de geboden dansgelegenheid weder een groot gebruik gemaakt. Zwanenburg heeft inderdaad luisterrijk den verjaardag van H. M. de Koningin ge vierd. Het bestuur van D.E.S. en verder allen die daaraan hebben medegewerkt, kunnen dan ook met voldoening op het welslagen van belde feestdagen terugzien! Wit 6 sch. op: 0, 11, 17, 18, 22 en 28. Probleem No. 3097. Zwart 6 sch. op: 6, 18, 23, 29, 34, 38, dam men op: 7, 8, 9, 10, 19. 20 en 24. Zwart. wjt 10 .sch. op: 17, 21, 27, 31, 32, 40, 43, 45 en 49, dam op 50. Problematiek. In probleem No. 3094 (auteur Blonde), ■ut de witte schijf op 24 onverdedigbaar 't is aan zet en speelt 26—21 als lokzet dezen zet beheerscht hij den stand 0 zwart met de dreiging 21—17, 16x20 2 antwoord van zwart is, daardoor zeer ?lseh. «wart speelt nj. 11—17, wint een schijf W'Jft schijf 24 bedreigen. Wit dwingt S tot- meerslag door 24—20, zwart t lox35, waarna wit door te vervolgen 44—30 zwart keus van slaan geeft met 17 of 35, terwijl wit van deze tempi ■«'"ik maakt van 40 naar 34 te u 1= u zlen nu dat de zwarte schijven ,1 15 resp. naar 26 en 24 zijn verplaatst 't.speelt nu 32—27 en zwart 22x42, 43—38 y Ais wit eerst schijf 7 verwijdert uw, te SP®!®". komt een dubbele iit De stand, die nu is ontstaan, is ■■moeilijk, de combinatie naar 7 is licht '5n, waarna de damslag naar 5 open- met winst. Zooals gezegd, de auteur in dit probleem gebruik gemaakt van meerslag en tempi om zoodoende te en tot twee slagzetten: Het is verras- je van eenvoud. J* bovenstaande problemen zijn fanta- emen- In deze problemen hebben auteurs de kracht van enkele schijven over een sterke meerderheid willen geven. In No. 3095 is gedemonstreerd P', meerslag, en in den eindstand: hij 'liio1 is en nieb meer kan zetten, 'est. Tegenwoordig is het niet meer de me veel dammen te gebruiken, vooral A' wanneer zij, zooats in No. 3096 en Seen dienst doen. Aan fantasiepro- worden thans ook hoogere elschen mi vroe6er. hetgeen tevens in ver- staat met den vooruitgang van het wthcne spel. 3095 's de laatste zet voor zwart •»iS t*aar zwart door 2430 kan win- Ï.W oplossing is als volgt: - k 23—18, 35—30, 26—21, 22—17, 25—20 JW: 12x23. 24x35, 15x47, 11x42, 16x38, en als laatste zet 4641, waarna tiJFurte sch. en 4 dammen ingesloten a twee witte schijven. Als derde zet kiii S ^en tempozet als 5e meerslag en n tmmoristischen eindstand de kracht HAARLEMMERMEER. Het nieuwe Wandelbosch te Hoofddorp. Het is een verblijdend verschijnsel, dat het aantal werklooze arbeiders, ingeschre ven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te Hoofddorp, in deze zomermaanden belang rijk lager is geweest dan dat van verleden jaar. Dit heeft echter tengevolge gehad, dat de werkzaamheden, verbonden aan het ma ken van een wandelbosch in Hoofddorp, dat als werkobject voor rijkswerkverschaf fing werd goedgekeurd, niet zoo vlug zijn verloopen als bij den opzet van het plan wel was verwacht. Ondanks het feit, dat slechts met een kleine groep arbeiders kon worden ge werkt, is toch op dit terrein reeds zooveel verricht, dat een bezoek ter plaatse ons in staat heeft gesteld ons een idee te vormen van hetgeen hier tot stand zal worden ge bracht. Het wandelbosch zal een oppervlakte be slaan van ongeveer 6 hectaren; het is ge legen langs den Kruisweg en den Kager- tocht; heeft een breedte van ongeveer 150 meter en een diepte van ongeveer 500 Mtr. Langs den Kruisweg is een perceel bouw land opgehoogd, hetwelk bestemd is voor het maken van een theehuis met speeltuin en menagerie. Dit terrein is zeer ruim en de bezoekers zuilen gelegenheid kunnen vinden om daar eens rustig te zitten of met hun kinderen rond te wandelen en zich kostelijk te ver maken. Ten zuiden van dit terrein ligt een groote vijver; deze is voor de kinderen langs breede trappen op een gemakkelijke wijze te bereiken om desgewenscht zwanen en ganzen en eenden eenige versnaperingen toe te dienen. Op den hoek van dezen vijver en den tuin rondom het theehuis zal een muziek tent worden geplaatst, zoodat bij het geven van een openbaar concert het publiek een plaatsje kan innemen bij het theehuis en daar tegelijk iets gebruiken of rustig kan» luisteren op het parkeerterrein, hetwelk ten zuidwesten van tuin en vijver zal wor den aangebracht. Dit parkeerterrein is bestemd voor het plaatsen van auto's en motorrijwielen en fietsen van personen, die het wandelbosch komen bezoeken of deelnemen aan of be langstellen in de spelen, welke op het in de nabijheid gelegen voetbalterrein of tennis veld mochten worden gehouden. Van den vijver af worden in zuiueiijke richting twee weilanden gemaakt, waarop herten zullen worden gehóuden: zij loopen glooiend op naar een heuvel, welke voldoen de hoog wordt gemaakt om den bezoekers een mooi vergezicht te geven op het dorp (Hoofddorp), op den provincialen fruittuin en voorts in de richting van Aalsmeer, over de mooie rechtlijnige akkers, welke het pol derland van Haarlemmermeer zoo'n eigen cachet geven. Het wandelbosch bevat voorts glooiend terrein; dit wordt geheel als bosch beplant en doorsneden met kleine intieme wandel paden; aan het einde, in een rustig hoekje, wordt bij wijze van verrassing een moei lijke doolhof aangebracht Het geheel wordt doorsneden met vrij breede en diepe waterkanalen, welke als een zilveren lint het uitgestrekte terrein doorsnijden; bij de kruising van deze wa tersingels is een eilandje aangebracht, het welk voor broedplaats voor het gevogelte zal moeten dienen. Aan de zuidzijde van dit terrein wordt een nieuwe weg gemaakt, welke parallel loopt met de Emmalaan en vanaf den grooten provincialen Kruisweg de groote verbinding zal moeten tot stand brengen met het provinciale voorbeeldbedrijf voor de fruitteelt. Deze demonstratie-fruittuin komt ten zuiden van het verlengde modderpad en be slaat een oppervlakte van 7 hectaren; zij wordt door een breede sloot van de omlig gende terreinen afgescheiden en vanaf den heuvel in het wandelbosch zal men daarop straks een mooi gezicht kunnen hebben. Het ligt in de bedoeling rond dezen tuin een wandelpad te doen aanleggen, zoodat men vanuit het dorp langs het modderpad en dezen tuin het bosch zal kunnen be reiken. De verwachting is, dat nog in het diepe najaar de werkzaamheden voor het wan delbosch zóóver zullen zijn gevorderd, dat met het beplanten zal kunnen worden be gonnen, alsmede dat de aanleg van den proeftuin in het vroege voorjaar nog zijn. beslag zal kunnen krijgen. Wanneer dit alles zal zijn voltooid, zal Hoofddorp wel op bijzondere wijze zijn ver fraaid; het heeft dan een mooi geheel, waarop de burgerij cn het gemeentebestuur trotsch mogen zijn! KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen: een blauwe ceintuur, een beige kinderkousje, een beige kinderkousje, een broche met bruine steen, drie vulpennen, een bovengebit, een bruin lederen schoen, een huissleutel, een blauwe kinderblazer, een leesboek, een be- lastingmerk in etui, een padvindersveld- flesch, een paar bruine lage kinderschoe nen. een sigarettenpijpje in etui. een da- mesfo'o, een broodtasch, een bankbiljet van f. 10.een portemonnaie met f. 1 60 een bruin lederen portefeuille met Inhoud een belastingmerk, een witte hond. een blauwe ceintuur, een huissleutel, een kam in etui, een bruine portemonnaie met 2 cent. een portemonnaie met 29 cent, een groen manteltje, een blauwe kinderblazer een paar bruine sandalen, een paar beige dameskousen, een ^blauw kinderjasje, een belast'ngmerk in etui, een portemonnaie met 73 cent, een beige ceintuur. Inlich tingen 00 het politiebureau van 912 uur v.m. OUDE MAN GEKNEVELD EN GEDOOD. Cassatie-beroep van medeplichtige verworpen. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonetta Anna Maria, d. van Adrtanus Huijgens en Johanna de Wijs Jannl, d. van Pleter van der Breggen en Maartje Neeltje Bloem. Getouwd: Jozef Hermanus van Leeuwen 28 wonende te Arnhem met Johanna Maria Kamphorst 27 j. Wilhelmus van Wanrooi) 20 j., wonende te Utrecht met Johanna de Kok 17 J. Johannes van der Lee 23 J. met Cornelia van der Leede 21 j. Dirk van Vliet 28 j., wonende te Nieuw koop met Dieuwertje van Leeuwen 24 j. Overleden: Huberta Schulp 67 j„ weduwe van Martnus Kok Marijtje Dekker 48 j. Cornelia Petronella van der Graaf 76 j., weduwe van Jacobus Schellingerhout. Loop der bevolking. Gevestigd: Martinus A. C. van Niekerk zonder beroep, Steekterweg 89 Roosje Kroon, zonder beroep, van Mandersloo- straat 98 Andries van Heiningen, tuin der, de Langestraat 17 Pietje Stigter, zonder beroep, Copradstraat 6 Johanna G. W. v. d. Bergh, rellgieuse, Noordeinde 28 Cornelia M. Stolwijk, dienstbode, Stationsstr. 48 Jöhannes Wigbers, zon der beroep, Raadhuisstr. 44. Vertrokken naar: Leiderdorp, Hoofdstr. 10. Bastlana Vrolijk, dienstbode 's-Gra- venhage. Ampèrestraat 91. Johannes F. Folkers en gezin, schoenmaker Nleuw- veen nr. 34, Cornells J. v. Dongen en gezin, brugwachter 's-Gravenhage, Trompstr. 12, Cornelia W. M. van Nierop. dienstbode Woerden. Kazernestr. 11. Bart Koop man en eentgen., schipper Den Helder a. boord Hr. Ms. van Speijk. Jacob Vroom, stoker Hoorn 396 en Baan, Borreman, monteur Krimpen a. d. IJssel, Steen- bakkersstr. 60, Gerrlt Verhagen en gezin, ijzerwerker Uithoorn, Hoofdweg 24, An- thonius J. van de Giessen en gezin, onder wijzer Boodegraven. Zuidzijde 128, Ge- rardus van Harselaar, veehoudersknecht. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Willemlna, d. van L. Schrijver en W. G. Meijen Adrianus Gerardus, z. van A. de Lange en L. M. Kleijn Roellenda Maria. d. van J. M. Vonk en A. C. Jacobl Elizabeth Margrie- - ta, d. van J. W. Hommel en T. Lugtenburg - De Hooge Raad heeft het cassatie-beroep Jan z van G J Roos en K. van Harten verworpen van P. M., die in hooger beroep Geertruida, d. van G. Ebbendorst en S. M. door het gerechtshof te Leeuwarden is ver- Werkhoven Johanna, d. van Joh, Beens oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met en w van ,jer Tier Marinus Willem Ger- aftrek van de voorloopige hechtenis, we gens het betrokken zijn bij den moord in den nacht van 24 op 25 Juli 1936 gepleegd onder Opende (Groningen), waarbij de daders, zekeren Z., een ouden man, heb ben gekneveld en gedood. VEE- EN ZUIVELTENTOONSTELLING TE GOUDA. Gisteren heeft Gouda, voor de tweede maal, een vee- en zulveltentoonstelling gehad. De stad heeft haar voorname po sitie als centrum van landbouw en vee teelt geaccentueerd. Uit het geheele land zijn de inzendingen van het beste, wat er te bieden valt, ge komen en van overal waren er de belang stellenden om de expositie te bezichtigen. De burgemeester van Gouda, ,de heer E. G Gaarlandt, hield de openingsrede. De veetentoonstelling omvatte niet min der dan 880 dieren. De zulveltentoonstel ling omvatte twee en zestig inzendingen kaas. De algemeene indruk van de tentoon stelling is zeer gunstig. In alle rubrieken is eerste klas vee aangevoerd, waarbij te con st ateeren valt, dat de inzenders hun beste beentje hebben voorgezet niet alleen kwan titatief. maar ook kwalitatief, staat de expositie op hoog peil. Er zijn niet minder dan 350 bekroningen uitgereikt. Positie. (Wordt vervolgd). Het a.s. Koninginnefeest te Hoofddorp. Het bestuur van de Oranjevereeniglng te Hoofddorp komt ditmaal wel op een bijzon- uer orlgineele wijze voor den da: GEBOREN; Maria Elisabeth, D. van B. A. Sierat en A. den Os Freddy Carel, Z. van C. J. Meijer en W. G. C. v. d. Steen. ONDERTROUWD: A Stoeken jm. 24 j. en F. v. d. Vllst jd. 24 j. H. J. Boomgaard Jm. 27 J. en A. E. Witmer jd. 29 j. H. S Ginjaar Jm. 28 j. en M. J. v. Gent jd. 26 j. OVERLEDEN; M. v. DamCüne, ,Wed. 72 j. E. C. de Feij—Den Os, Vr. 72 j. H. N. Meerlo, Z. 14 J. E. C. v. d. Poel, Z 9 weken A. de GrootMieremet, Vr. 46 J. J. Es- meijer, Wedn. 84 j. rit, z. van P. J. Snoep en L. F. Havermans Neeltje, d. v. H. J. v. d. Louw en M. Luijen- dijk. Ondertrouwd: W. Verboom, 26 j. en M. van Guli, 24 jaar T. Ooms 40 jaar en W. H. Heemskerk. 29 j. A. de Vos, 29 j. en A. v. d. Vrlng, 25 jaar. GetrouwdE. Versluis, 33 jaar en B. v. d. Poorte. 26 j. K Slingerland, 24 j. en M. G. v. d. Veer, 23 J. S. van Veen, 26 j. en M. G. Koster. 26 J. E. J. van Schothorst, 28 j. en A. van den Berg, 26 j. C. A. van Donk, 27 J, en A. Zeeuw, 21 jaar P. Voor- douw. 57 j. en C. Burggraaf, 38 j. Overleden: A. van Brienen, echtg. van S. Grondman, 49 j. R. M. Vonk, 2 dagen. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Verburg, wed. M. Kwaker- naak, Meije 61. van Hillegersberg K. P. Glas, motordrijver, Emmakade 13 van Groesbeek. Vertrokken: A Tuis, koopman, naar Rietveld 128 G. Lammers los werkman naar Alphen a. d. R., Rozenstr. 19 N. Slappendel en gezin, landarbeider naar Langerulgeweide 19 Joh. v. Tricht, kap per naar Wognum, Kerkebuurt 49 L. J. Enthoven en gezin, ingenieur naar 'sGra- venhage, van Diepenburchstr. 11 A. Apel, dienstbode naar 's Gravenhage van Dlepen- burchstraat 11 Th. E. M. Aengenent, z. b. naar Alphen a. d. Rijn, Conradstraat 17. ©en contract-loon niets anders dan een gebaar, waar niemand iets aan heeft. Uit practische overwegngen, daar hij ook wel de bezwaren van het contractloon ziet, zeide de heer De Haas het voorstel van B. en W. toch te willen steunen, alhoewelhij er in principe tegen is. Het voorstel werd met 4 tegen 2 st. aangenomen (tegen de heeren Klaver en Van der Wal). NaaT aanleiding van het rapport van de begrootingscommissie gaf de voorz. de noo- dige toelichtingen. De gemeenterekening 1936 en de rekening van het grondbedrijf werden vastgesteld als volgt: inkomsten gew dienst f. 145394.65, uitig, gew. dienst f. 134196.86. injtotnstei) kap. dienst f. 118205.29 uitg. kap. dienst f. 115474.45. batig slot gew. dienst f. 11197.79. batli, slot kap. dienst f. 2730.84. De rekening van het grondbedrijf: de baten en lasten op f. 7470.43. de kapitaalsontvangsten en uit gaven 00 f. 150.279 29. Tevens werd aangeboden de gemeente- begrooting 1938 en de begrooting grond bedrijf. Tot leden van de begr. commissie werden benoemd de heeren Van derWa;, De Haas en Klaver. Een door B. en W. aangeboden concept, régelende het beroep bedoeld in het reglement autovervoer- personen, wordt zonder bespreking vast gesteld Aan de orde kwam thans het be sluit tot uitneming van gronden uit het grondbedrijf. Uit het bedrijf moeten wor den genomen de straten en plantsoenen in het bebouwde gedeelte. Volgens de be- heersverordening geschiedt dit zonder ver rekening met de gemeente. Voorts moet het plantsoen in het sportpark uit het grondbedrijf worden genomen tegen de boekwaarde, die door het Verificatie-bu reau is berekend, op een bedrag van f 12291 19 Hlema word de schuld van het grondbedrijf verminderd, waardoor rente en aflossing van den gew dienst worden verhoogd. Volgens de voorstellen van B. en w. blijven de sportterreinen in het grondbedrijf, maar worden afzonderlijk ge-exploiteerd door de Sjportstichting; hiervoor behoeft de sportstichting een subsidie van f. 600— per jaar van de ge meente. Ten aanzien van deze f. 600. merkte weth. Boot op. dat dit niet als een. strop moet gezien worden, omdat in wer kelijkheid het verlies aanmerkelijk 2rooter zou zijn geweest, wanneer het niet als sportterrein zou zijn ge-exploiteerd. De Sportstichting vangt daardoor een verlies op van f. 900De voorzitter merkte nog op. dat na deze transacties het grondbe drijf 00 een gezonde basis staat. De voor stellen werden met alg. st. aangenomen. Aan de Chr H.B.S te Leiden werd ten be hoeve van 3 leerlingen een subsidie ver leend van f. 125.52. Aan de Ohr. Oranje ver. alhier werd een subsidie vam f. 0.30 eer leerling gegeven Hierna werd de rekening van het Bur. gerl. Armbestuur 1936 goedgekeurd in ont vang en uitgaaf tot een bedrag v. f. 5225 21 Na vaststelling van eenige begrootings- wijzigingen 1937 volgde de rondvraag en geheime zitting, waarna sluiting volgde. TER AAR. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De weg beoosten Leiden De herbestra ting Vaststelling diverse rekeningen Gronden uit bet grondbedrijf. De Raad vergaderde. De Voorzitter deelde mede, dat met de Provincie be sprekingen hebben plaats gehad betref fende den weg beoosten Leiden. Het be sluit in de vorige vergadering genomen blijkt wat voorbarig te zijn geweest, t z.t. zal hierop worden teruggekomen. Met be trekking tot het zwembad dieelde de voorz. mede. dat de nieuwe Min. van Sociale Za ken de beslissing van zijn ambtsvoorgan ger heeft gehandhaafd en dus de arbeids- Uitstapje der Jongeliiigs Vereeniging. De Ned. Herv. Jongel. Ver. „Jonathan" maakte onder begunstiging van prachtig zomerweer een uitstapje naar Arnhem en omstreken. Allereerst werd op de heenreis de pyramide van Austerlitz bezichtigd, waarna men in een stuk doorreed naar Arn hem. Hier werd een bezoek gebracht aan Burgers Dierenpark en het fraaie park Roo- zendaal met de beroemde kettingbrug en de befaamde bedriegertjes. Terug ging de reis over Apeldoorn en Amersfoort natuurlijk stopte men bij de Echoput en hadden de jongelui alle ge legenheid de bloeiende heide in oogen- schouw te nemen. Omstreeks half tien arri veerde het gezelschap hoogst voldaan weer aan den Aardam. De Pepermuntplant. Onder leiding van den heer Pieksma van Amsterdam wordt de eerste „snede" van de pepermuntplant behandeld, n.l. tot peper muntolie verwerkt. Over eenige dagen zal dit werk waarschijnlijk gereed zijn. Het af gewerkte product wordt voor mest gebezigd. Dit jaar is er nogal wat tegenslag geweest met de teelt der planten; daarom zal het noodig zijn dat meerdere Jaren wordt ge- experimenteerd, alvorens een oordeel te vormen is omtrent de rentabiliteit van dit product. De resultaten worden overigens met belangstelling tegemoet gezien. Dat mag niet! De politie heeft in de afgeloopen weken tegen een tweetal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het ruilen van goederen met minderjarige kinderen. Het betreft hier F. u. v. W. te L. Ad 1, u moet daar voor een cursus volgen bij een gediplo meerd leeraar. Ad 2. u zult uw huls moeten verlaten na afloop van den wettelijken termijn. J. B. te L. De vooraanstaande beziens waardigheden van Valkenburg (L.) zijn de Ruïne (f.0.25), gemeentegrot met onder- aardsch meer (f. 0.75), de Katakomben (f. 0.75), model-steenkolenmijn (f. 0.75), his- toonen dienaangaande pondspondsgewijze personen die tegen door kinderen aange- tusschen Rijk en gemeente kunnen wor- j brachte vodden enz. molentjes en ander den verdeeld, maar dat de kosten voor de kinderspeelgoed uitgeven, waarbij evenwel materialen ten last? van de Gemeente meermalen de „vodden" worden weggehaald blijven, zoodat de stichting van een zwem- zonder moeders voorkennis en de waarde bad in werkverschaffing heeft afgedaan meestal niet evenredig is aan de waarde Van den Min van Sociale Zaken was van het speelgoed, goedkeuring ontvangen van de uitvoering der herbestrating in werkverschaffing. Het werk moet warden aanbesteed,, ter wijl d aannemer alleen gebruik mag ma ken van Leiderdorpsche werkloozen B. en W. stelden voor 2 aanbestedingen te hou den, herbestrating zonder werkverschaf- WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. t Geboren: Marinus Jacobus, z. van W. de fing en met werkverschaffing. De heer ^^en de^Heer; ^Cornelia Aleida, d. van Van der Wal bepleitte de opname in het te maken bestek dat de aannemer verplicht is. cont.ractloonen uit te betalen aan zijn werklieden. De voorzitter zeide. dat hst er voor de gemeente om gaat, wat goed- kooper is, bepalingen betreffende uit te bataten loanen behoeven niet te worden gemaakt. Ook de heer Klaver wilde in het Het heeft het initiatief genomen om ter torische grot (f. 0.50, rotspark en open gelegenheid van den verjaardag van onze luchttheater (f. 0.25), Wilhelminatoren Koningin op Dinsdagavond 31 Augustus f0.25kluis op de Schaesberg, de kastee- a.s. een openluchtspel te laten opvoeren op 'en 0ost. Schaloen en Genhuis. L. R. te L. Het adres van het hoofdkantoor der N. S. Is Catharijneslngel, Utrecht. het gemeentelijk sportterrein, waarvan d'e beste verwachtingen mogen worden ge koesterd. B. C. de Lange en M. C. van Dijk; Jacoba Hendrika, d. van L. F. Wesseling en M. A. van Dijk. Overleden: C. Both, 83 jaar. Gehuwd: J. J. Kooien en M. Asseheman. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Verkerk Bloemendaalsche bestek dezelfde bepalingen zien opgeno- weg 63. W. Hoogendoorn. J. Dorrekenskade men. De heer De Haas vond. nu er 20; G. G. J Kokkelink, Brugweg 79' P v nog zooveel ander- objecten zijn waarop d. Plas. Kerkweg 93; T. A. Voorkamp Bur- bezu'nlgd kan worden, het schrielheid van gem. Trooststraat 10: J Ferwerda cs B. en W. om, nu het zoo goedkoop moge- Oranjelaan 11; M. J. Beeldens, Kerkweg 176 lijk moet, dit te verhalen op de loonen Vertrokken: J. van Harberden naar van de arlaelders en was dientengevolge Rotterdam; A. Poot naar Monsfoort' M C tegen het voorstel. De beide wethouders de Raadt naar Rotterdam; G J v d Flier sora; :n zich voor het voorstel uit, temeer daar van contract-loonen voor straatma kers niet gesproken kan worden, omdat de laatsten er ln Leiderdorp niet zijn De Voorzitter vond) het wilton opdringen van c.s. naar Gouda; J. J. van Ardenne naar Gouda: T. van Sermondt cs. naar Haatten; J. J. Kooien c.s. naar Zevenhuizen; A. Tim- mers cs. naar Heer (L.). 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11