Santander gevallen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 26 Augustus 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS Opstand in de stad bracht snelle beslissing VRAGENRUBRIEK AGENDA Escapade van dikhuiden. Olifanten van Sarrasani breken los. In draf door de Maasstad. Jenny de mentor der olifanten van Sarrasani ia eergisteren gestorven, terwijl •het circus op weg was naar Rotterdam, waar het op ..Dijkzicht" gisteren het ge bruikelijke gewoel bracht. Wat de invloed van Jenny beteekende bleek, nu de oude olifant er niet meer was. Vijf olifanten, die aanvankelijk rustig van het station D.P. naar het aangrenzende gedeelte van het land van Hoboken waren overgebracht, braken hier los en onder namen een tocht op eigen houtje door de Maasstad. Drie dikhuiden liepen langs ae omheining der tentenstad en braken ten slotte door de omheining. Dit drietal was spoedig gepakt, doch de twee andere maak ten een langere tocht Aan de achterzijde braken zij door de afscheiding van het terrein der tentenstad heen en liepen den achteringang van de hoofdtent binnen, waar zij tusschen het vele werkvolk, dat in de piste bezig was, de toestellen m orde te brengen, groote verwarring stichtten. Zon der evenwel veel materieele schade te ver oorzaken, kwamen zij den vooruitgang van de tent weer uit, verbraken de barricade aan den voorkant en landden daarna in de Rochussenstraat aan, waar zij hun groo- ten tocht pas goed aanvingen. Het ging via 's Gravendijkwal, Claes de Vrieselaan, Zwaerdecroonstraat. Vliegerstraat, Heem- raadssingel. Hondiusstraat en Claes ae Vrieselaan, waar zij tenslotte door de kor naks in samenwerking met de politie wer den gepakt. De heele tocht, welke ander half uur in beslag nam, werd in behoor lijke draf volbracht. Persoonlijke ongelukken zijn bij de esca pade der dikhuiden gelukkig beperkt ge bleven. De kornak Janichow liep een rech- terkuitbeenfractuur op en is naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel overge bracht. Verder zijn er eenige lichtgewon den, die ter plaatse behandeld konden wor den. In het tentenkamp heeft den geheelen avond een onrustige stemming geheerscht doordat de olifanten steeds onrustig zijn gebleven. De verwarring in tentenstad wrerd boven- dien nog vergroot doordat tengevolge van het ongegeneerde bezoek van de olifanten verschillende llchtleidingen onklaar waren geraakt en derhalve alles ln het donker ■was gehuld. Licht in misdrijf te Santpoort. Dader te Zwolle in arrest. Een bekentenis afgelegd. Dank zij de voortvarendheid van de Zwolsche politie, aldus de „Tel", is gis teravond in een logement te Zwolle de dader van de afschuwelijke mishande ling van het knaapje bij Santpoort ge arresteerd. Het is de gezochte verpleeg de van het Provinciaal Ziekenhuis, C. F. Hij heeft voor den waarnemenden com missaris van politie, Lettink, een volle dige bekentenis afgelegd, nadat hij eerst geruimen tijd had getracht te ontken nen lets van het misdrijf te weten. Van hoe groot belang het is, dat de politie bij een dergelijk misdrijf niet wacht met 't verspreiden van het signalement van den vermoedelijken dader ls in dit geval alweer duidelijk bewezen. Want toen gisteren de opsporing en aan houding van den ontvluchten krankzinnige aan alle polltie-autoriteiten in Nederland werd verzocht, deed de waarnemend com missaris van Zwolje direct alle pogingen om, zoo de gezochte zich te Zwolle mocht be vinden, hem zoo snel mogelijk te arresteeren En nauwelijks een kwartier nadat F. op een gestolen rijwiel te Zwolle was gearriveerd, was hij reeds in handen van de politie. Commissaris Lettink had er eenige inspec teurs en rechercheurs op uitgezonden om te Zwolle alle hotels en logementen te con troleeren. Daarmede begon men gisteravond Inspecteur Banning had op zijn controle- tocht het geluk, den gezochte ln een volks logement te vinden. Het signalement klopte precies. Wel ls waar toonde F. zich hoogelijk verbaasd dat hij werd aangehouden, terwijl hij voorts bij hoog en laag beweerde, dat hij een geheel anderen naam had dan de man, die men zocht doch dit weerhield den inspecteur niet den arrestant mee te nemen naar het politiebureau en hem voor den commissaris te leiden Bij fouilleering ontdekte de com missaris verschillende bloedsporen op de kleeren van den man, stille getuigen van het afschuwelijk misdrijf. Langdurig ontkende F. iets var. het mis drijf te weten, doch toen de commissaris den arrestant tal van vragen stelde en hem betrapte op verschillende onjuistheden to zijn antwoorden, bekende F. ten slotte, dat hij het Jongetje had meegelokt en mishan deld had. Na zijn daad was F. aan t zwer- ven gegaan. Te Uitgeest had hij een fiets gestolen, waarmede hij naar Amersfoort was gereden. Hier had hij overnacht, waarna hij vervolgens op de gestolen fiets de reis naar Zwolle had voortgezet. Indien het signalement sneller was ver spreid zou F. vermoedelijk reeds eerder zijn gearresteerd. Het werk van de Zwolsche po litie verdient zeker alle hulde. De dader maakte een latenten indruk en toonde wei nig berouw over zijn daad. Vandaag zal hu naar Velsen worden overgebracht. Gistermiddag heeft Santander zich aan de nationalisten van Franco over gegeven. De eerste troepen zijn gister avond de stad binnengerukt, doch de officieele intocht zou heden plaats vin den. Nader wordt bekend, dat deze ge beurtenissen werden voorafgegaan door en opstand onder de bevolkng van Santander, die eischte, dat de stad zou worden overgegeven. In de straten werden gevechten geleverd tusschen vijandige groepen, die zich in de stad zelf gevormd hadden. Alle linksche strijdkrachten, die nog te Santander zijn gebleven, en waarvan de sterkte op 15.000 man wordt geschat, hebben hun onderwerping aangeboden. Britsche uitgewekenen hebben een cor respondent van Reuter verteld, dat San tander gisteren zonder water, zonder licht en zonder burgerlijke organisatie was. Er werd geplunderd en gestolen, blindelings werd ln de straten geschoten, er heerschte niet meer de minste controle van de guardia civil, een zuivere anarchie had haar Intrede gedaan. Honderden kleine booten der vis- schers maakten zich gereed mannen, vrou wen en kinderen uit de stad te brengen, er werd gevochten om een plaats. Een soort niet officieele politieorganisatie, bekend onder den naam „vijfde colonne", die be stond uit aanhangers der nationalisten, en die de stad al sinds vele weken vreesde, opende het vuur op de zich verdringende menigte, die trachtte aan boord der scheep jes te komen. De ooggetuigen wijten de snelle ineen storting van de verdedigingslinies van San tander en de onbeperkte wanorde aan het volkomen ontbreken van discipline bij de verdedigtogstroepen van Santander en Asturie en aan het volkomen afwezig zijn van een doelmatige organisatie. De algemeene vlucht werd het grootst toen gisteren vernomen werd, dat de weg naar Asturie was afgesneden. Het Britsche oorlogsschip Keith, dat eer gisteravond uit Hendaye was vertrokken om te trachten gijzelaars der Basklsche regee ring en Britsche onderdanen uit Santander te evacueeren, ls gisteren te St. Jean de Luz na volbrachte taak aangenomen. De Keith is er ln geslaagd 25 Baskische gijzelaars en de laatste Britsche onder danen mede te brengen. Gistermiddag zijn vijf schepen uit San tander te Bayonne aangekomen met 400 militiemanschappen, guardia civil, vrouwen en kinderen. De autoriteiten hebben be slag gelegd op een bedrag van 200.000 pese tas, dat een passagier bij zich had. Bayonne, het centrum voor Spaansche uitgewekenen, is vol vluchtelingen. Doordat gisteren bevel gegeven is te verhinderen, dat de militiemanschappen contact onder hielden met de bevolking, hebben zich gis- teren protestbewegingen en tuchtelooshe den voorgedaan in het centrum der uitge wekenen. dat bewaakt wordt door de Fran- sche politie. Vreugde in Italië. De val van Santander ls in Italië met levende vreugde vernomen. De bladen spre ken het vermoeden uit, dat met deze suc cesvolle actie de „nationaal-Spaansche op lossing" een grooten stap vooruit heeft ge daan en dat dit to Londen en Parijs op de houding der regeertagen invloed kan uit oefenen. De Italiaansche vreugde ls nog te grooter, omdat de soldaten van het Italiaansche legioen zich aan het front bij Santander als helden hebben gedragen en op beslissende wijze tot het schitterend welslagen van het offensief hebben bijgedragen. Te Rome vonden spontaan betoogingen plaats ln de gebouwen waar de fascisten bijeenkomen, op straat en in openbare gele genheden. Er was veel gejuich voor den Duce. voor het Italiaansche legioen, en voor het nationalistische Spanje. Bijzonder groote geestdrift werd gewekt in het oefenkamp te Bufalotta bij Rome, waar duizenden jeugdige fascisten militair gedrild worden Deze jongelieden betoogden op hartstochtelijke wijze. De kampcom mandant hield een rede waarin hij den moed van de Italiaansche legioen-soldaten in Spanje prees. Ook den Duce werd in die rede hulde gebracht, daar deze de bewerker is van de nieuwe bevestiging der latljnsche beschaving in Spanje. De strijd rond Madrid. Bij het jongste bombardement van Madrid zijn ongeveer tien personen gedood en 25 gewond. Naar schatting zijn 500 bom men op de stad terecht gekomen. In het bij zonder werd de binnenstad getroffen. Naar vernomen wordt, is generaal Juan Yaque, die het bevel voerde over de troe pen voor Madrid, van zijn commando ont heven en met een missie naar de Canari- sche eilanden gezonden. De generaal zou ln ongenade gevallen zijn, omdat hij ln nau we relatie stond met de oude Spaansche phalanx, die onlangs is opgegaan ln de door Franco gevormde eenheidspartij. Twee nota's der Turksche regeering. I Het Turksche ministerie van buitenland- sche zaken heeft op 24 Augustus den diplo- matieken missies twee nota's laten over handigen: een ten aanzien van de in den grond boring van Spaansche schepen in de zeeëngte, de andere ten aanzien van ver denkingen, welke gerezen zijn over de mo gelijke aanwezigheid van een buitenland- sche duikboot in de zee van Marmora. De eerste nota kondigt de opening aan van een officieel onderzoek welks resultaat later aan de diplomatieke missies zal wor den medegedeeld. Het betreft de torpedee ring van het Spaansche schip Armuro op 18 Juli in de Turksche wateren. De tweede nota rapporteert, dat een een heid der Turksche vloot op 19 Augustus bij het eiland Marmora ln de zee van dien naam aanwijzingen heeft gekregen, welke reden geven tot de onderstelling, dat zich in die buurt een bultenlandsche duikboot ophoudt. De Turksche regeering heeft door watervliegtuigen twee verkenningsvluchten, welke zonder resultaat bleven, laten uit voeren. Het ministerie van bultenlandsche zaken meent te weten, dat Indien de aanwezig heid van een duikboot zou worden waarge nomen Turksche militaire strijdkrachten van dezen oorlogsbodem, welke de zee-eng ten-conventie en de regelen van het Inter nationale recht heeft geschonden, zouden eischen zich over te geven. Ingeval de be velhebber zou weigeren hieraan gevolg te geven, zou zijn schip worden aangehouden of eventueel worden vernietigd. Groote brand te Sevenum. ERNSTIGE VAL. Gistermiddag ls de 46-jarige gehuwde arbeider E. H., wonende te Niebert. ge meente Marum (Gr.l, bij het verrichten van werkzaamheden in een kapschuur van een hoogte van tien meter omlaag gevallen en op den leemen vloer terecht gekomen. De man brak een arm en eenige ribben en liep bovendien ernstige inwendige kneu zingen op. Na voorloopig te zijn verbonden, is hij in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Twee, met veldvruchten, meel, hout en stroo gevulde gebouwen, in vlammen opgegaan. Gisteravond omstreeks half negen is brand ontstaan in de fabriek van de Coöperatieve Handelsvereeniging en Land- bouwbank gelegen nabij het station Horst- Sevenum (L.) Twee gebouwen, welke van onder tot boven met veldvruchten, meel, hooi en stroo waren gevuld, stonden spoedig in lichter laaie. De brandweer van Sevenum bestreed het vuur met alle kracht, doch kon de beide gebouwen niet meer redden. Het derde gebouw was gelukkig door een brandvrije muur van de andere gescheiden. Het bevatte een kostbare machine-Instal latie voor het persen van veekoeken en stroo. Om dit pand veilig te stellen, werd assis tentie verzocht van de Venlosche brand weer, welke om kwart voor tien op het terrein van den brand verscheen Toen was het pleit gauw beslecht. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. KIND VERDRONKEN. Het bijna driejarig zoontje van den land arbeider M. M. Culper, wonende aan de Am- stelkade in de gemeente Mijdrecht is in een onbewaakt oogenbllk ln den Amstel ge raakt en verdronken. Kunstmatige adem haling, toegepast door een verpleegster, mocht niet meer baten. RONSELAARS IN DE BETUWE? Twee jongemannen verdwenen. Sedert Maandagmorgen worden twee jongemannen vermist, een uit 't Betuwsche dorp Tricht en een uit Rotterdam. Vermoed wordt dat beiden naar Spanje zijn ge ronseld en er wordt dan ook een uitge breid onderzoek Ingesteld om de verblijf plaats der verdwenen jongemannen op te sporen en wie hen bewogen zou hebben naar Spanje te gaan. Van den Trichtaohen jongeman, die bij zijn ouders woont, staat vast, dat hl) Zon dagavond nog ln Tïel op een dansavondje is geweest. Doordat hij vroeger ln Tiel ge woond heeft, ontmoette hij daar verschil lende oude kennissen en eenigen van hen beeft hij verteld van zijn voornemen om naar Spanje te trekken. Hij heeft dien avond zelfs getracht zijn vroegeren buur jongen mee te krijgen, maar deze voelde daar niets voor. Maandagmorgen heeft hij thuis verteld, dat hij in een andere plaats vast werx gekregen had en is toen met een geleend rijwiel vertrokken. Men vermoedt, dat hij per rijwiel naar Eindhoven gegaan en vandaar naar Spanje is vertrokken. De ouderlooze Rotterdammer is naar men meent Zondagavond met den Tricht- schen jongeman in Tiel geweest en daarom neemt men aan, dat ook hij naar Spanje vertrokken is. UITSTAPJE MET DROEF VERLOOP. Gistermiddag om kwart voor vijf is 'n 10- jarige jongen uit het Noord-Hoilandsche plaatsje Hem, nabij Hoorn, op het Rokin bij den Dam te Amsterdam onder een motorwagen van lijn 11 geraakt en ln ern stigen toestand opgenomen. Hij had een schedelbaslsfractuur en een gebroken dij been opgeloopen en is in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het Binnen gasthuis vervoerd. De Jongen had met zijn ouders een dagje in Amsterdam doorgebracht. Het drietal was op weg naar het Centraal Station en kwam met de tram van het Muntplein. Op den Dam is de familie uitgestapt, om al vorens naar den trein te gaan, nog Iets te gebruiken. De knaap wilde achter de stilstaande tram de rails oversteken en lette daarbij niet op de van den anderen kant komende tram met het gevolg, dat hij gegrepen werd. LOOS INBRAAK-ALARM. Groote politiemacht bracht te Rotterdam groote menschen menigte op de been. Gisteravond omstreeks kwart voor elf werd het hoofdbureau van politie te Rot terdam opgebeld door een anonymus, die mededeelde, dat er dezen avond of van nacht zou worden ingebroken in het panG van de Incassobank aan den Pompen burgsingel aldaar en dat men er goed aan zou doen daar eens even poolshoogte te gaan nemen. Aangezien er eenige Jaren geleden in hetzelfde bankgebouw een over val is gepleegd, rustte men op het hoofd bureau direct een overvalwagen uit, welke met een aantal rechercheurs van het Haagsche Veer naar den Pompenburgsingel reed Inmiddels was eveneens het politie bureau aan de Meermansstraat gewaar schuwd en ook van dit bureau rukte een klein legertje politiemannen in uniform en in burger uit onder leiding van drie Inspec teurs. Spoedig had de politiemacht het geheele blok: Pompenburgsingel—Korte- brandstraat en Boschje afgezet. De bewo ner van het huis boven het bankgebouw kwam juist thuis. Door diens huls bereikte men het dak. Het geheele bankgebouw werd doorzocht, alle daken van de aan grenzende panden werden geïnspecteerd, maar men vond geen inbreker. Het is mogelijk, dat de inbrekers er niet zijn geweest en het telefoontje als een afleidingsmanoeuvre hebben aangewend, of de heeren zijn er inderdaad geweest, maar zijn gevlucht. Voor dit laatste heeft men echter geen enkele aanwijzing. Het onderzoekingswerk van de groote politiemacht bracht de groote menigte menschen, die zoojuist de belevenissen rond het Sarrasani-circus hadden ervaren, thans op den Pompenburgsingel voor een nieuwe film bijeen. In een ommezien stond het daar zwart van de menschen, die even wel op behoorlijken afstand werden ge houden. De politie is bijna een uur met het onderzoek bezig geweest, doch positief re sultaat heeft het niet opgeleverd. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG ONGELUK TE LAEKEN. Te Laeken ls een locomotief, die dienst deed bij de werkzaamheden aan het Albert- kanaal, ontploft. De stoker werd door ont snappenden stoom zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. De machinist en een arbeider werden levensgevaarlijk gewond. VLEESCHVERGIFTIGING IN LONDEN. Door artsen in het kwartier Saint Pan- cras in Londen zijn verscheidene gevallen van vergiftiging geconstateerd Reeds zou een patiënt zijn overleden. Op grond van een medisch onderzoek gelooft men. dat deze vergiftigingen een gevolg zouden zijn van het eten van be dorven ham. CHOLERA TE HONGKONG. Uit Hongkong wordt gemeld, dat daar een cholera-epldemie woedt. Gisteren wa ren eT in de stad achthonderd zieken, van wie zestig procent is overleden. NED. HERV. KERK. Beroepen te Herkingen en te Renswoude H. S. J. Kalf, cand. te Amsterdam; te Raal- te J. C. J. Dijkstra te Opperdoes; te Wolter- sum C. Meijer Drees, cand. te Zutphen. Aangenomen naar Rottevalle-Drachster- Aangenomen naar Rottevalle-Drachtster- Compagnle H. de Boer te Beers-Jellum; naar Nieuw-Beyerland C. M. Langeveld, cand. te Maassluis. EVANG. GEMEENTEN. Beroepen te Wormerveer P. D. v. d. Togt te Haarlem, Ds. H. HUIZINGA. Ds. H. Huizlnga, Ned. Herv. predikant te Nlezljl, is voornemens 1 Oct. a.s. met eme ritaat te gaan. Ds. Huizlnga werd ln 1864 geboren en ln 1894 eandldaat to Drenthe om 17 Maart 1895 zijn ambt te' aanvaarden te Eext. Vandaar vertrok hij ln 1899 naar Oldêholt- wolde, welke standplaats hij ln 1903 met Onderdendam verwisselde. In 1905 deed hij zijn intrede te den Andel (Gron.), waar hij ln 1908 zijn ambt nederlegde. In 1909 werd ds. Huizlnga opnieuw actief predi kant en verbond hij zich aan de gemeente van Fenlgenburg, vanwaar hij in 1912 naar Hippolytushoef vertrok. In 1913 deed ds. Huizlnga te Marum zijn intrede en in 1929 verbond hij zich aan de gemeente van Waterlandkerkje om 9 Oct. 1932 ln zijn tegenwoordige gemeente totrede te doen. UITKEERINGEN NED. HERV. KERK. Uit het fonds tot verbetering van de schraalste predikantstractementen der Ned. Herv. Kerk ls o.m. uitgekeerd aan de ge meente van Voorhout f. 270 en aan die van De Kaag f. 85. T. H. v. W. te L. Ad 1, u moet daar voor een cursus volgen bij een gediplo meerd leeraar. Ad 2, u zult uw huis moeten verlaten na afloop van den wettelijken termijn. VOOR VRIJDAG 27 AUGUSTUS. Hilversum, I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO, 9.00 VARA, 10.40 VPRO., 11.00 VARA. 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Morgenwijding 10.20: Declamatie 10.40: Gram.muziek 11.110: Vervolg de clamatie 11.30: Gram.muziek 12.00: Kovacs Lajos' orkest en soliste 2.00: Sylvestre-Trio en declamatie - 3.15 AVRO- Dansorkest 4.00: „Fantasia" en gram. muziek 5.00: Voor de kinderen 5.30: VARA-Orkest 6 30: Politiek radiojour naal 6.50: Gram.muziek 7.05: ..Nieuws", causerie 7.25: Gram.muziek 7 30: Berichten 7.35: Reportage van de conferentie te Barchem 8.00: Slotgods- dlenstoefentog van de VPRO-Barchem- Conferentie 9.00: VARA-Orkest en so list 10.00: Gram.muziek 10.30: Be richten ANP. 10.40: Avondwijdlng 1100: Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.00: Gram.muziek. Hilversum II, 301 M. - Algemeen Pro gramma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftlezig, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30: Gram.muziek 9.30: Ge- lukwenschen 9.45: Gram.muziek - 10.30 Morgendienst 11.00: Cello en plano 12.00: Berichten 12.15: Sopraan en Gram.muziek 1.00: Gram.muziek 1.30 Ensemble v. d. Horst 2.30: Christ, lec tuur 3.00: Gram.muziek 3.30: Vervolg concert 4.30: Gram muziek 5 30: Or gelconcert 6.30: Tuinbouwpraatje 7.00 Nederlandsch Christ. Persbureau 7.15: Literaire causerie 7.45: Reportage - 8 00: Berichten ANP., herhaling SCS-Be- rirhten 8 15 NCRV Orkest en solist 9 00: Declamatie 9.30: Vervolg concert 10.30: Gram.muziek 10.45: Gymnas tiekles 11.0012.00 Gram.muz., Schrift lezing. Donderdag. Ned. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. Vrijdag. W. de Zwljgerkerk (Gemeente Gods): Spr. P. v. d. Woude, 8 uur nam. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau, (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen dlphterie 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Oké Don Juan". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „Circus". Woesdag- en Zaterdagnam, 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „Slng baby, sing". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Ship ahoy". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Geweld en dynamiet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 21/» uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Vrijdag 27 Aug. a.s, waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, Telef, 406. Van Zaterdag 28 Aug. tot en met Vrijdag 3 Sept. a.s. nemen waar: D. J. v. Driesum, Mare 110, Telef. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, Tel. 3543. Voor Oegstgeest: J. Doedens, Wllhelmlna- park 8, Telef. 274. Droitwich, 1500 M. 6.20—7.20: Sport- reportage 11.20: Gram.muziek 12.05: Sopraan en orgel 12.50: Henry Hall en zijn Band 1.35: Het Schwiller Strijk- sextet 2.20: Gram.muziek 3.05: Pia novoordracht 3.35: Radlotooneel met muziek 4.15: Revue-programma 4.50: Gram.muziek 5.20: Het Walford Hyden Zigeuner-orkest 6.20: Berichten 6.45: Het Salvationist Publishing and Supplies orkest 7.35: Voor tuinliefhebbers 7.50 Relais uit Amerika 8.20: Sportreportage Hierna: Eddie Carroll en zijn Band 9.10: BBC-Symphonie-orkest, 10.00: Be richten 10.20 „People on the move", cau serie 10.40: Het Krish Septet en soliste 11.20: Oscar Rabln en zijn Band 11,5012.20: Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gram.muziek 12.20: Caussade-orkest en zang 2.35: Gram.muziek 4.20: Zang 4.50 en 5.50: Gram.muziek 7.20: Zang 7.50: Relais uit Amerika 8.50: Ope rettekoor en solisten 10.50: Gramofoon muziek 11.201.05: Rhené-Baton-orkest. Keulen, 456 M. 6.50: Polltlemuzlek- korps 8.50: Gram.muziek 12.20: Om roeporkest 2.35: Gevarieerd concert 4 20: Symphonie- en Kurorkest Baden- Baden 5.40: Kamermuziek 6.20 Blaas- concert 8.30: Gram.muziek 9.20: Marschenconcert 10.5012.20: Hans Bund's dansorkest en Fred. Hlppmann's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.muziek 12.50: Salonorkest 130: Omroepdansorkest 1.502.20: Gram. muziek 5.20: Jo Bouillon's dansorkest en de Lanigiro Hot Players 5.20: Salon- orkest 7 20 en 8.20: Gram.muziek 8.50 Symphonieconcert uit Spa m.m.v. solist 11.0011.20: Omroepdansorkest. 484 M 12.20: Gram.muziek 12.40: Zang j- 12.50: Omroepdansorkest 1.05: Gram.muziek 1.30: Salonorkest l-4°: Zang 1.502.20: Gram.muziek 5.20: Accordeonmuziek 6.00 en 6.35: Gram. muziek - 6.50: Klartaetsoli - 7.05: Gram. muziek 7.35: Zang 8.20: Voor Oud- Strijders 8.35: Radiotooneel 9.10 en 940: Omroeporkest 10.3011.20: Gram. muziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8.30: Om roeporkest 9.20: Berichten 9.35: Ca- baretprogramma 10.20: Berichten 9.35: Cabaretprogramma 10.20: Berich ten 10.5012.20: Hans Bund's dansork., Ferd. Hippmann's orkest en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O-V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 27 Augustus. lste programma: lederen dag van 8—M uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen 10-»®: Parijs R. 12.15: Keulen 13.20: Brussel VI. 13.35: Keulen 14.20: Droitwich - 16.20: Keulen - 17.20: Brussel Fr. - 17.»: Brussel VI. 18.20: London Reg. Brussel Fr plm. 19.10: Keulen 20.W- diversen 21.20: London Reg. Berlijn. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. diversen 10.35: London Reg. 17.20: Droitwich - 18.20: diversen 18.45: Droit wich 20.20: Gram.muz. G.RD. - 22.W diversen plm. 22.55: London Re®- 23.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6