BINNENLAND KWATTA lijft Gouden Huwelijksfeest Bite laargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 25 Augustus 1937 Derde Blad No. 23747 MANOEUVRE BEEP Uitvoering van de vogelwet Dalende werkloosheid. Garantiebewijzen en de Zegelwet. OU(/z Je iijnshe ^paaktr d&fóojtta. soldaatjes Een commissie van bijstand ingesteld Eind Juli 1937 bijna 62800 minder geregistreerde werkloozen dan eind Juli 1936. Het Centraal Bureau voor de Statistiek deelt wederom cijfers mede betreffende het aantal geheel werkloozen, bij alle organen der openbare arbeidsbemiddeling als werk- soekende ingeschreven. Opgemerkt zij, dat niet alle werkloozen in Nederland zich als werkzoekende bij de openbare arbeidsbemiddeling laten in schrijven. Het aantal geheel werkloozen bedroeg op het einde van: Juli 1937: 312.907; Juli 1936 375.674; Juni 1937: 310.616. Het totaal aantal geregistreerde werk loozen bedroeg dus op het einde van Juli 1937 62.767 minder dan een jaar geleden en 2.291 meer dan einde Juni 1937. Bij de beschouwing van bovengenoemde cijfers houde men in het oog, dat de be reiking van Nederland toeneemt (op 1 Jljjii 1937 ln een Jaar tijds met bijna 86.000 jjèieni en dat daarmede dus gepaard gaat een nieuw aanbod van arbeidskrachten. Dezer dagen heeft de Minister van Finan ciën een belangrijke beslissing genomen ten aanzien van het al dan niet onder- «orpen zijn aan zegelrecht van garantie bewijzen, welke beslissing valt aan te mer ken als een eenigszins ruimere opvatting, ian die tot nog toe gold. Een winkelier had in den loop der ja ren een aantal garantiebewijzen afgegeven van ongeveer den volgenden inhoud: ,De ondergeteekende verklaart zich vol komen aansprakelijk te stellen voor leder gebrek in constructie of materiaal, dat zich vanaf heden gedurendejaren mocht voordoen aan(instrument om schreven), gemerktop heden gele verd aan Dit garantiebiljet is uitsluitend persoon lijk en niet overdraagbaar aan derden". Dit garantiebewijs bevatte voorts nog eenlge uitzonderingen, waarvoor de garan tie niet zou gelden. De winkelier kreeg dezer dagen van den ontvanger van het buitengewoon zegel be richt, dat hij wegens het afgeven van een ten onrechte ongezegeld garantiebewijs, waardoor overtreden zpu zijn artikel 28 van de Zegelwet, een boete van f. 25.had verbeurd. Nu was de situatie zoo, dat de groote fa brieken. handelsafdeelingen daarvan en Importeurs van allerlei instrumenten, als: radiotoestellen, strijkijzers, stofzuigers, ga- lantiebewijzen in duizenden exemplaren ilgeven, zonder dat deze gezegeld zijn. De ontvanger stond echter op het stand punt. dat deze in den regel niet van een handteekening zijn voorzien en daarom iet aan zegelrecht onderworpen zijn. Het Bureau van den Kon. Ned. Midden standsbond deed daarop stappen bij den directeur van de Registratie en Domeinen om te verkrijgen, dat alsnog het stand punt zou worden ingenomen, dat het be urste garantiebewijs niet aan zegelrecht onderworpen zou zijn. De directeur verminderde wel de boete belangrijk, doch nam eveneens aan, dat het betrokken garantiebewijs aan zegel- recht onderworpen was. Artikel 23 der Ze gelwet somt op, welke stukken onderwor pen zijn aan zegelrechten naar de opper vlakte van het papier en wel onder ten „alle andere niet elders in deze wet genoemde stukken, opgemaakt tot bewijs van privaatrechtelijke overeenkomsten, handelingen, verbintenissen en verkla ringen". Het derde lid van artikel 28 brengt zulke '«klaringen dan onder een zegelrecht van f. 0.50. Nu bestond er inderdaad reeds een be slissing, dat: „garantiebewijzen zonder onderteekening of met gedrukte ondertee- lening zijn niet-zegelplichtige stukken, öarantiebewijzen met een geschreven handteekening of afzonderlijk gestelden afdruk van een naamstempel zijn belaste stukken". Ondanks dat moest deze toestand onbe vredigend geacht worden, zoodat het bu- reua van den K. N. M. B. een beslissing 'an den Minister vroeg, met het volgende resultaat: Het garantiebewijs van een constructie •Is het „aangehoudene" werd van zegel recht vrijgesteld verklaard, echter op grond 'an artikel 32 no. 21 der Zegelwet. Daarbij toch worden als vrijgesteld ge noemd: „de in de uitoefening van een be drijf verzonden brieven", enz. Aanvankelijk werd het begrip „brieven" 'g genomen, n.l. werkelijk in briefvorm gestelde stukken. Later is men een ruimere •pvatting gaan huldigen, zoodat niet al- leen op den vorm, doch voornamelijk op den inhoud werd gelet, zoodat vrijgesteld Wrden alle in beginsel aan formaatzegel onderworpen stukken, welke in den dage- djkschen gang van een bedrijf eenzijdig Plegen te worden opgemaakt. Zoodoende restten alleen nog acten als aan zegelrecht onderworpen en stukken in tweezijdigen '«m opgemaakt. Uit de beslissing van den Minister is de volgende stelling af te <iden: Indien nu garantiebewijzen eenzijdig cijn opgemaakt en zij niet op grond van betrekkelijke uitvoerigheid van rechts regeling, het karakter van een werke lijke acte verkrijgen, kunnen zij in het algemeen onder artikel 32 no. 21 van de Zegelwet worden gebracht en zijn zij vrij van zegelrecht. DE TOESTAND VAN MINISTER VAN BOEIJEN. Jj'i informatie werd ons gisteravond me- «ledeeld, dat de toestand van minister 3 Boeijen, die sinds eenigen tijd ziek is, tot tevredenheid blijft geven. -9a 3nïl93fn 8323 (Ingez. Med.) TIJDELIJKE INGENIEURS EN OP- ZICHTERS BIJ DEN RIJKSWATERSTAAT Op de vragen van den heer Van Braam beek betreffende den gang van zaken ten aanzien van vaste aanstelling, ontslag, enz. van tijdelijk bij den rijkswaterstaat in dienst zijnde ingenieurs en opzichters, heeft de minister van waterstaat o.m. als volgt geantwoord: Het bedoelde rondschrijven (van 22 Juni j.l.) was bedoeld als een voorloopig bericht en aanzien van de voornemens met het tijdelijk personeel op Januari 1938, in hoofdzaak ter geruststelling van degenen, wien tegen dien datum ontslag was aan gezegd. Immers bij de aanschrijvingen van 21 October 1930 en 24 Mei 1935 was be paald, dat de ingenieurs op arbeidsover eenkomst en met tijdelijke aanstelling op 1 Januari 1938 den dienst zouden moeten verlaten, terwijl bij de aanschrijvingen van 23 Juni 1933 en 26 April 1935 hetzelfde was bepaald ten aanzien van de opzichters op arbeidsovereenkomst. Voorts kan nog worden vermeld, dat do bedoeling voorzat, om, indien bij het tref fen van de definitieve regeling mocht blij ken. dat pensioenaanspraken zouden ver vallen. na te gaan, of daarin op eenige wijze zou kunnen worden voorzien. De redelijke gronden voor de regeling, bedoeld in het rondschrijven van 22 Juni j.l., waren deze. dat zoowel in de tewerk stelling als in de salarieering het tijdelijk karakter van de dienstbetrekking der be trokkenen duidelijker dient uit te komen. Het is echter niet de bedoeling geweest 't salaris, dat iemand op 1 Jan. 1938 zou ge nieten. te verminderen. Omtrent de maatregelen, die met 1 Jan. 1933 ten aanzien van het hierbedoeld tij delijk personeel zullen worden getroffen, moet de minister zich nog beraden. Daar bij zal met redelijke aanspraken van de betrokkenen, voor zoover met het dienst- oelang vereenlgbaar, rekening worden ge houden. EERSTE KAMER. De heer v. Marle zal zijn benoeming niet aanvaarden. De heer H. W. van Marle te Amsterdam, die. zooals gemeld, tot lid van de Eerste Kamer benoemd is verklaard, zal, naar hij uit Oostenrijk telegrafisch aan het dag blad „De Standaard" heeft meegedeeld, zijn benoeming niet aanvaarden. Opvolger op de a.r. lijst Is de heer S. Sietsma. oud burgemeester van Oost-Dongeradeel. LEDEN VAN EEN SYNDICALISTISCHE VAKVEREENIGING „BEZETTEN" HAAR KANTOOR. Men meldt uit Amsterdam aan de N.R.Crt. Het merkwaardige geval doet zich voor, dat vijftien led§# van de Syndicalistische federatie van metaalbewerkers, die aange sloten is bij het syndicalistische vakver bond feen afscheiding van het N.A.S.l. on tevreden met het door het bestuur in een bepaalde aangelegenheid gevoerde beleid, het kantoor van de federatie in de Com- melinstraat hebhen „bezet", na de aanwe zige bestuursleden te hebben weggejaagd. Wij doen precies wat zij ons geleerd heb ben, zeggen zij. Het meeningsversohil liep vooral over het aangesloten zijn van kinderen van leden bij een jeugd-organisatie die geen deel uit maakt van het Syndicalistische vakver bond. Van den eenen kant wilde men dat deze kinderen uit de neutrale naar de orthodox- syndicalistische jeugdvereeniging over zou den gaan, van den anderen kant (de leden in de oppositie) wilde men dit nu net pre cies niet. Vandaar ruzie in de organisatie die al weken lang gaande is geweest, en tot zeven royementen heeft geleid. Vandaag zijn voor onze stadgenooten D. Teske en Wilhelmina van Strien, wonende Prinsenstraat 77 de gouden bruidsdagen ingegaan, terwijl zij op 7 September e.k. den dag zullen herdenken, waarop voor 50 jaar hun huwelijk werd voltrokken. De bruidegom was zijn geheele leven in de bouwvakken werkzaam als opperman, waarvan ruim een kwarteeuw in de kazerne gebouwen alhier en te Katwijk. En ware het niet, dat zooveel jongeren klaar staan om de voorkomende werkzaamheden te verrichten, dan zou hij van tijd tot tijd nog wat graag een karweitje willen op knappen, want zijn gezondheid laat nog niets te wenschen over. Hun huwelijk werd gezegend met de ge boorte van 12 kinderen, waarvan er nog zes in leven zijn. Het totaal aantal kleinkinderen be draagt 37. Mogen de beide gouden echtlieden nog tal van jaren voor elkaar en voor hun nakomelingschap gespaard blijven. waarmede de moeilijkheden pas goed be gonnen zijn. De oppositie wensehte over de royementen een ledenvergadering, maar kreeg hierin van het bestuur niet haar zin, en heeft nu als ultima-ratio de bezetting van het kantoor der federatie toegepast. De voorzitter, die een gedeelte van het benedenhuis, waarin het kantoor gevestigd is. bewoont, mocht van de bezetters wel in zijir woning blijven, maar werd genood zaakt het kantoorvertrek te verlaten; hij werd zelfs min of meer hardhandig ver wijderd. toen hij pocgde er weer bezit van te nemen. Nader vernemen wij, dat de zaak gister avond althans voorloopig is bijgelegd, zoo dat aan de bezetting van het kantoor al weer een einde gekomen is en de voorzit ter het weder in bezit kon nemen. VERSPREIDE BERICHTEN. Tot nadere aankondiging wordt door den minister van Binnenlandsche Zaken geen audiëntie verleend. Bij Kon. besluit is ingesteld een commis sie van bijstand, welke den naam zal dra gen van „Vogelwet-Commissie" en tot taak heeft den Minister van Economische Za ken desgevraagd of eigener beweging van advies te dienen omtrent maatregelen, met betrekking tot de uitvoering van de Vogel- wet 1936 genomen of te nemen, en hem desgevraagd bij die uitvoering bij te staan. Als organisaties of instellingen, waar mede de Minister omtrent iedere voor dracht tot benoeming van leden van de Vogelwet-Commissie overleg moet plegen, zijn aangewezen: a. van de centrale land bouworganisaties: Het Kon. Ned. Land- bouw-Comité, de Kath. Boeren- en Tuin- dersbond, de Chr. Boeren- en Tuindersbond in. Nederland; b. van de andere centrale ojjganisaties of instellingen, die uit haar aard bij de bescherming en bestudeering van den vogelstand en de uitvoering van de Vogelwet 1936 bijzonder betrokken zijn: de Ned. Ver. tot bescherming van vogels, de Ned. Ornithologische vereeniging, de Club van Ned. Vogelkundigen, het Federa- ttaf /comité voor vogelbescherming in Ne- daiinti (Covaco), de Vereeniging tot be houd van natuurmonumenten in Neder land, de Kon. Ned. Jachtvereeniging „Nim rod", de Ned. Bond van Vereenigingen van vogelliefhebbers en de Vereeniging van be langhebbenden bij den handel in vogels, vogelvoeders en aanverwante artikelen. Voor het tijdvak van 1 October as. tot en met 30 September 1940 zijn benoemd tot leden van de Vogelwet-commissie: W. F. P. Boshouwers, te Arnhem: L. F. Britzei, te Usquert; G. A. Brouwer, te Groningen; J. Drijver, te Santpoort; P. A. Hens, te Val kenburg: L. Hansma, te Weesp; J. Haver kamp, te Kampen; dr. G. J. van Oordt te Bilthoven; C. Passchier, te Nijkerk; E. E. L. baron van Tuyll van Serooskerken te Heemskerk, terwijl tot voorzitter is be noemd mr. J. J. Wintermans, inspecteur van den landbouw, te 's-Gravenhage. tot secretaris mr. W. B. J. Buve, hoofdcommies ter directie van den landbouw en tot plaatsvervangend voorzitter P. A. Hens. voornoemd. Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 October as. In de Staatscourant van gisteren is voorts opgenomen een tweetal „vogelbe schikkingen". waarbij worden benoemd de ambtenaren in den lande tot uitvoering van de Vogelwet en bepalingen worden vastgesteld ten aanzien van vergunningen voor het houden, vangen, verkoopen, afle veren van vogels, het verkoopen, vervoeren van doode vogels, het rapen van eieren enz. Ook deze bepalingen treden 1 October in werking. Vergunningen. Wat betreft de vergunningen is hieraan het volgende ontleend: In de eerste plaats kan worden ver leend een vogelvergunning A-1 (prijs f20), welke recht geeft tot het in het geheele rijk ten verkoop voorhanden hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren, bui ten het veld vervoeren en het ten vervoer aanbieden van kooivogels. Een vogelvergunning A-2 (prijs f. 10) is noodig voor het te koop aanbieden, het uitsluitend in één gemeente op een of meer plaatsen in de vergunning genoemd, ten verkoop voorhanden hebben enz. van kooi vogels. Vogelvergunning A-3 (prijs f.5) geeft dezelfde rechten voor één bepaalde plaats aan personen, die kooivogels betrekken van houders van een vergunning A-1 of A-2, terwijl een houder van een vergun ning A-4 (prijs f. 2.501, slechts van één der vergunninghouders A-1 of 3-2 mag afne men. Voorts kan men voor f. 20 een vangver- gunning krijgen vogel vergunning A-5). Deze geeft den bezitter het recht tot het in het geheele rijk vangen en ten verkoop voorhanden hebben van kooivogels. Deze vergunninghouders mogen de vogels ech ter uitsluitend te koop aanbieden, verkoo pen en afleveren 'aan houders van een ver gunning A-1 of A-2. Een beperkte vergunning van dezelfde strekking, welke slechts geldig is voor ten hoogste drie vaste Vangplaatsen kost f. 10 (vergunning A-6', terwijl een houder van zoo'n beperkte vergunning, die uitsluitend aan één bezitter van vergunning A-1 of A-2 aflevert, een bedrag van f. 2.50 ver schuldigd is. Verder kunnen personen, die niet in het bezit zijn van een der bovengenoemde ver gunningen, voor 'n bedrag van 2 cent een vergunning A-8 ontvangen, welke voor één keer het recht geven kooivogels buiten het veld te vervoeren. Alle genoemde vergunningen worden slechts verleend aan te goeder naam en faam bekend staande personen, die in het jaar voorafgaande aan de aanvrage niet onherroepelijk zijn veroordeeld wegens overtreding van de vogelwet of de Jacht wet en aan deze personen alleen voor zoo ver dit naar het oordeel van den minister noodig blijkt ter voorziening in de behoefte van kooivogels. De vangvergunningen zijn slechts geldig van 15 October tot 15 December, tenzij de minister mocht verklaren, dat de geldig heid eerder zal ophouden, hetgeen dan in de Staatscourant zal worden bekend ge maakt. Dit laatste kan echter niet eerder geschieden dan met ingang van 1 Novem ber. Voorts zijn de houders van de vogelver gunningen A verplicht de vogels gehuis vest te houden in kooien, welke steeds voorzien zijn van voor de vogels bereik baar en geschikt voeder en drinkwater. Wat de kooiruimte betreft, is bepaald, dat deze tenminste moet zijn 10 kubieke meter voor houders van een vergunning A-1, 1 kub. meter voor vergunning A-2. 0.5 kub. M„ voor A-3. 0,2 kub. M. voor A-4. 2 kub. meter voor A-5, 1 kub. meter voor A-6 en 0.2 kub. meter voor A-7. De vogels mogen alleen vervoerd wor den met een eigen of met een openbaar vervoermiddel, tenzij een houder van een vangvergunning de zending begeleidt. Ook moeten de vergunninghouders van iedere aflevering van vogels nauwkeurig aanteekening houden in afieveringsregis- ters. Bovendien zijn de bezitters van een ver gunning A-1 of A-2 verplicht aanteekening te houden van de door hen aan houders van vangvergunningen betaalde inkoop prijzen voor iedere soort koolvogels, onder scheiden naar mannelijk en vrouwelijk ge slacht, en eveneens van de door hen ge maakte hoogste verkoopprijzen bij leveran ties aan vergunninghouders A-3 of A-4. Verder wordt de verplichting opgelegd tot het houden van aanteekeningen in ont vangst- en vangregisters, terwijl de hou ders van vangvergunningen verplicht zijn, wanneer zij in het veld ter vangst zijn, steeds in voldoende mate voeder en drink water bij zich te hebben. Voor het verkoopen en vervoeren van doode beschermde vogels zijn vogelvergun ningen ingesteld. Vergunning B-l geeft aan door den mi nister erkende praeparateurs het recht tot het ten verkoop voorhanden hebben, te koop aanbieden, verkoopen en afleveren van doode beschermde vogels. Deze ver- gunnig kost f. 25. Voor een bedrag van f. 1 is een vergun ning B-2 verkrijgbaar, welke recht geeft tot liet uitsluitend ten behoeve van de per soon of instelling in de vergunning ge noemd, afleveren van gepraepareerde be schermde vogels, terwijl voor het vervoe ren, gedekt door een vergunning B-3, een bedrag van 2 cent verschuldigd is voor lederen gepraepareerden vogel. Ook deze vergunninghouders moeten van ontvangst en aflevering in registers nauw keurig aanteekening houden, terwijl het voorhanden hebben van gepraepareerde vogels en het praepareeren alleen mag ge schieden in de in de vergunning genoemde lokaliteiten. Voorts zijn nog vergunningen C inge voerd voor de leverantie van doode be schermde vogels aan vergunninghouders B, vergunningen D voor het vervoeren van eieren en nesten van beschermde vogels en vergunningen E (prijs f. 11 tot het zoeken, rapen en in het veld vervoeren van eieren van meeuwvogels, met uitzondering van die van dwergsterns, lachsterns en zwarte sterns. Benoemingen. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken zijn voor het tijdvak van 1 October as. tot en met 30 December 1940 toegevoegd aan de vogelwet-commis sie als adviseerende leden: Prof. dr. H. Boschma, directeur van het rijksmuseum van natuurlijke historie te Leiden en dr. H. N. Kluyver, ornitholoog bij den plantenziektenkundigen dienst te Wageningen. Voorts zijn aangewezen als ambtenaren, belast met het opsporen van feiten, bij de vogelwet 1936 strafbaar gesteld, aan wie de houders van vogelvergunnigen A verplicht zijn inzage te verleenen van hun admini stratie, de kooivogels betreffende, en aan wie de houders van vogelvergunningen B-l verplicht zijn inzage te verleenen van de administratie, hun bedrijf betreffende, voor het geheele landmr. J. J. Winter mans. inspecteur van den landbouw te Den Haag en dr. Kluyver voornoemd en voor de onderscheidene werkgebieden ambtenaren van den plantenziektenkundigen dienst te Wageningen, terwijl mr. Wintermans bo vendien is aangewezen als ambtenaar, aan wien de houders van vogelvergunningen A-1, A-2, A-3 en A-4 verplicht zijn desge vraagd onmiddellijk mededeeling te doen van de op het tijdstip van navrage in hun bedrijf geldende hoogste verkoopprijzen voor iedere soorl door hen aan anderen dan houders van vogelvergunningen A-5, A-6 of A-7 verkochte kooivogels. onder scheiden naar mannelijk of vrouwelijk ge slacht en aan wien de houders van vogel- vergunningen A-5, A-6 of A-7 verplicht zijn onmiddellijk alle gevraagde inlichtingen te verschaffen, welke hij betreffende de vangst en de aflevering van vogels ver langt. VOOR DONDERDAG 26 AUGUSTUS. HUversum I, 1875 M. AVRO.-Uitzen- ding 8.00 Gr.muz. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest en solist 12.30 Grjjiuz. 1.30 Zang en gr. muz. 2.10 Modepraatje 2.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste en gr.muz. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden 4.30 Gr.pl. 5.00 Kinderuurtje 5.30 Aeolian-orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 AVRO.-Dansor- kest 7.30 Radiojournaalflitsen 8 00 Be richten ANP., Medeedeelingen 8.10 De Twilight Serenaders 9.00 Radiotooneel 10.10 Kovacs Lajos' orkest 11.00 Berich ten ANP., hierna AVRO.-Dansorkest 11.40—12.00 Gr.muz. HUversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gr.muz. 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berich ten 12.15 KRO.-orkest en gr.muz. 2.00 Gr.muz. 3.00 Voor de vrouw 3.30 Gr.- pl. 3.45 Bijbellezing 4.45 Cursus han denarbeid voor de jeugd 5.15 Bas-bari ton en piano 6.00 Gram.muz. 6.15 Accordeonsoli, en gr.muz. 6.45 Geheel onthouderspraatje 7.00 Berichten 7.15 Journalistiek weekoverzicht 7.45 Repor tage 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS.-Berichten 8.15 Haarlemsche Orkest- vereeniging en solist 9.10 Bijbelsche cau serie 9.40 Vervolg concert 10.20 Be richten ANP. 10.2512.00 Gr.pl. Schrift lezing. Droitwich, 1500 M. 11.25 Gr.pl. 12.05 BBC.-Midland-orkest en solist 1.05 So praan en bariton 1.35 Gr.muz. 2.05 Het B. Crook-kwintet 2.50 Declamatie 3.05 Gr.muz. 3.35 Het Stedelijk Orkest Bour nemouth en solist 5.05 Gr.muz. 5.20 Henry Hall en zijn Band 6.20 Berichten 6.40 Causerie over Samuel Sorbière 7.00 Revue-programma 7.35 BBC.-Har- monie-orkest 8.00 „Cricket professionals" causerie 8.20 BBC—Symphonieorkest en solist 9.40 „They had been warned", cau serie 9 45 Orgelspel 10.00 Berichten 10.20 Radiotooneel 11.20 Billy Cotton en zijn Band 11.5012.20 Dansmuz. (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.10 Gr.pl. 12.50 André-orkest en zang 2.20 Gr.pl. 3.50 dito 7.23 Chansons 7.38 Gr.pl. 8.05 Duetten 8.50 Amati- kwartet en solisten 10.05 Omroeporkest 10.50 Gr.pl. Keulen, 456 M. 6.50 Heinz Putsche's orkest 8.50 Omroeporkest 10.20 Volks- liederenconcert 12.20 Verzoekconcert I.35 Kurhessisch Landesorkest 2.35 Om- roepschrammelensemble 4.20 Fred. Hipp- mann's orkest 5.50 H. Hagestedt's orkest 8.30 Omroeporkest 9.20 Gr.pl. 9.40 Radiotooneel met muziek 10.5012.20 Landesorkest Gouw Baden. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1.502 20 Gr.muz. 5.20 Klein- orkest en gr.muz. 6.50 en 7.23 Gr.muz. 8.20 Omroeporkest 10.2011.20 Omroep- dansorkest 484 M.: 12.20 Gr.muz. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 2.20 Gr.muz. 5.20 Vioolvoordracht 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Kleinorkest 9.20 Symphonieconcert uit Knocke, m. m. v. het Parijsche Saxofoonkwartet 11.0011.20 Gr.muz. Dcutschlandsendcr, 1571 M. 7.20 Om roeporkest en militair concert 9.35 Piano, klarinet en cello 10.20 Berichten 10.50 Cembalovoordracht 11.05 Weerbericht II.20—12.20 Dansmuz. (Gr.pl.i. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 26 Augustus lstc programma: lederen dag van uur: Avro, Vara, enz. 2de programma: lederen dag van uur: Kro. Ncrv, enz. 3e Programma: 8.00: Keulen Deutschl.s. 11.10: Parijs R. Brussel VI. 14.20: Keulen plm. Droitwich 15.35: London R. Keulen plm 19.35: Parijs R. Keulen 21.20: Brussel Fr. 22 50: nen of div. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. diversen 10.35: London Reg Droitwich 18.20: diversen 19.00: wich plm. 22.20: Brussel VI. plm. London Reg. 23.20; Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 8—24 8—24 10.20: 12.35: 15.05: 16.20: 20.20: Wee- 9.20: 15.35: Droit. 22.45:

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9