De wereldkampioenschappen achter motoren LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 25 Auguslus 1937 SPORT De diskwalificatie van Schulte. Piet van Kempen en Snoek uitgeschakeld De wereldspelen voor studenten. De Bondswedstrijden van den K. N. S. B. VRAGENRUBRIEK LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD WIELRENNEN. Hij was de sterkste renner. Maar hij zondigde bewust tegen het reglement. De resultaten van den wegwedstrijd voor amateurs zijn voor Nederland bevredigend te noemen. Hoe anders had het kunnen zijn als Schulte niet was gediskwalificeerd. In de laatste acht ronden werd er niet meer gestreden. Geen der renners deed ern stige uitlooppogingen. Men had zich met een aankomst in groep verzoend en zelfs daalde het tempo zoo. dat vier renners, die meer dan vijf minuten hadden achtergele gen, zich bij het hoofdpeleton hebben kun nen voegen. Schulte is een sterke trelnlooper, een temporijder, wien de 200 K.M. goed liggen, die het laatste jaar in wedstrijden over der gelijke afstanden had uitgeblonken en gisteren in buitengewonen vorm was. Deze renner is vooral in belangrijke momenten zeer ongelukkig geweest. Men herinnert zich de pech bij de laatst gehouden Nederland- sche kampioenschappen te Valkenburg en thans kreeg hij reeds in den aanvang een lekke band. het achterwiel nog wel. Razend snel had hij zijn nieuwe band. een van Van Amsterdam, die eergisteren bij de professionals had meegereden, gemonteerd, en was met anderhalve minuut achter stand aan de achtervolging begonnen. Te zamen met Bidinger slaagde hij er in na 25 KM. het peleton te pakken te krijgen. Na enkele ronden op adem te zijn gekomen, ontdekte hij dat Jones. Hoefner. Cottur, Hackebeil en Bolliger een kopgroep hadden gevormd en toen ging de Amsterdammer, ge volgd door den besten Belgischen amateur Tack een poging ondernemen de vluchtelin gen te bereiken. Schulte en Tack liepen na eiken kilometer meer in en toen zij In de elfde ronde nog 35 seconden achter lagen, was het zeker, dat zij bij de kleine leiders- groep zouden komen. Schulte was dan ook, dat was de algemeene meening, de man van klasse in dezen rit, waar zelfs renners als Leoni, Soerensen en Scheller niet aan heb ben kunnen tippen. Op dat moment dook Anneese, die reeds drie ronden lang gedubbeld was, voor het wiel van Schulte en Tack op. Het was even voorbij de officieele tribune, toen deze ren ner, tegen beter weten ln, na herhaalde malen ook van Nederlandsche zijde gewaar schuwd te zijn. den strijd hervatte. Schulte vroeg aan Anneese zijn petje, om dat zijn haren hem bij het rijden in de oogen waaiden en toen nam Anneese, die zeer onverantwoordelijk handelde en wiens ongedisciplineerd optreden ten sterkste dient te worden afgekeurd, het wiel van Schulte en Tack. Schulte voegde hem nog toe: „ga weg, dat mag toch niet". Ook Tack beduidde Anneese, dat dit waarschijnlijk niet geoorloofd was. In deze ronde, de elfde, ging Anneese aan den kop zitten, juist toen de weg de hoogte ln ging, „Hij zou dat heuveltje wel even nemen" had hij gezegd: terwijl notabene de vluchte lingen voor Schulte en Tack op dat moment voor het grijpen waren. Van Schulte vernamen wij later, dat hij door den commissaris, Schlrmer. voor het feit. dat Anneese hem en Tack het heu veltje had opgetrokken, gediskwalificeerd was. Maar een waarschuwing had hij niet van den commissaris gekregen, ook Tack niet. Uit deze feiten blijkt intusschen voldoen de, dat Schulte en Tack tegen den geest van de reglementen hebben gezondigd. De commissarissen zijn echter de hoofd schuld geweest, omdat zij er niet toe in staat waren, Anneese uit den wedstrijd te halen. Schulte is er door een toevalllgen loop van omstandigheden het slachtoffer van ge worden. Anneese is voor eigen rekening te Kopen hagen uitgekomen. De Nederlandsche wiel- ren unie had hem niet aangewezen. Hij be hoorde niet bij de officieele ploeg en genoot ook niet de verzorging van dit lichaam. Hij startte op een fiets, welke niet geheel in orde was. Dat deze renner zich niet aan offi cials, ook niet aan de Nederlandsche offi cials wenschte te storen, toen men hem medegedeeld had, dat hij uit den strijd was, is in dit licht bezien, te begrijpen, al ls dit feit als zoodanig fel af te keuren. Het zij de N.W.U. een les ln de toekomst alleen die renners te laten uitkomen, die zij qua renkwalitelten en mentaliteit capabel acht om bij de wereldkampioenschappen te starten Schulte zelf betreurde het geval het meest. HU deelde ons mede, dat hij goed in den strijd lag. „En lk had het vast niet op een sprint laten aankomen". Schulte denkt er ernstig over om tot het professionalisme over te gaan. In dien hij inderdaad op korten termijn beroepsrenner wordt, dan zal bij, naar wij vernemen, een uitnoodiging krijgen om op 12 September a.s. te Parijs deel te nemen aan den wegwedstrijd over 140 K.M. tegen 't horloge, waarin beroemde renners als Magne, Archambaud, Spei- cher, Favalli. Bautz en andere bekende Fransche, Duitsche en Belgische ren ners zullen uitkomen. In ieder geval zal Schulte echter nog drie wedstrijden als amateur rijden, n.l. te Gèn- dringen, Weert en Rotterdam, dezen laat sten wedstrijd op 31 Augustus a.s. DAMMEN. ALPHENSCHE DAMCLUB. Het speelseizoen voor de damsport is weer ingezet AD.C. speelde reeds haar eersten onderlingen bordenwedstrijd voor de a.s. competitie. De uitslagen waren als volgt: Groep I: T. Lagerweij-J. v. d. Horst 11; M. P. Krumpelman-L. v. Oosterom afgebr.; Jac. v. Oeveren-W. J. v. Berkel 11; J. v. Ofwegen-W. v. ofwegen 0—2; G. Zijlstra- P. Verkade 11; C. A. v. d. Hoom-J. D. v. Berkel 11. Groep II: G. de Grauw-G. v. Berkel 20; W. v. d. Laarse-M. Davelaar 02; G. v. Triest-M. Zijlstra 0—2; A. Wolswljk-C. Wolswijk.O2; J. Ruijtenburg-G. v. Berkel 20; Th. A. v. Leeuwen-H. v. d. Meent 0—2. (Van een speclalen A.N.P.-verslaggever). Op de Ordrupbaan te Kopenhagen wer den gisteravond onder groote belangstelling de series verreden van het stayers-wereld- kampioenschap over 100 K.M. In de eerste serie startten ln deze volg orde Severgnini (Italië) achter Pasquier, Schoen (Dultschland) achter Merkens, Mlchaud (België) achter van den Bosch, Wanzenried (Zwitserland) achter Juvl, Piet van Kempen (Nederland) achter Wiersma en G. Wambst (Frankrijk) achter Callier. Piet van Kempen probeerde onmid dellijk van de vijfde plaats af te komen en slaagde er inderdaad in de vierde plaats te bezetten. Deze wist hij echter niet te behouden, toen het tempo ver sneld werd. In totaal moesten 270 ronden van 370 me ter (de baan heeft deze lengte) plus 100 meter worden verreden. Severgnini en Schoen hielden den kop, terwijl George Wambst hen spoedig gezelschap kwam houden. Op de helft van den afstand, 50 K.M., welke door Severgnini ln 44 min. 11 3/5 sec. werden afgelegd, lag Schoen nog altijd op de tweede plaats, Wambst derde, Michaux op één ronde, Wanzenried op twee ronden en van Kempen op vier ronden. Op 70 K.M. had van Kempen de vijfde plaats van Wanzenried weer ingenomen, die later geheel uit den koers verdween. De 70 K.M. werden afgelegd in 1 uur 1 min. 21 4/5 sec. Schoen lag 30 meter achter den Italiaan, Wambst was wat achter, Mi chaux op twee ronden en van Kempen op zes ronden. Verandering in den stand kwam er niet meer. De drie eerste stayers waren reeds zeker van hun plaats en spanden zich niet meer in om verandering in hun onderlingen stand te brengen. 1. Severgnini (Italië) tijd 1 uur 28 min. 16 sec. 2. Schoen (Duitschlandop 10 meter. 3 Wambst (Frankrijk) op 300 meter. 4. Michaux (België) op twee ronden. 5. Piet van Kempen (Nederland) op zeven ronden. Wanzenried (Zwitserland) had opge geven. Ook Snoek uitgeschakeld. In de tweede serie startten de Duitscher Lohman, de Franschman Terreau, de Belg Meuleman, de Engelschman Grant, onze landgenoot Snoek, en de Italiaan Bovet. Direct na den start nam Meuleman den kop en werd de volgorde: Meuleman, Grant, Lohmann, Terreau, Snoek, terwijl na 40 ronden de Italiaan Bovet reeds een ronde achterop geraakte. De strijd werd aanvankelijk in de kop groep gevoerd en na 20 K.M.. die in 17 min. 34 sec. werden afgelegd, was de volgorde: Lohmann, Terreau, Grant, Snoek en op één ronde Bovet. Na 62 ronden passeerde Snoek Meuleman, kilometer na kilometer bleef de stand on gewijzigd en na 40 K.M was het klassement Lohmann, in 35 min. 47 1/5 sec., Terreau, Grant, Snoek, Meuleman en Bovet, de laat ste op één ronde achterstand. Na 70 K.M. was de stand Lohmann, in 1 uur 10 min. 12 2/5 sec.. Terreau, Meuleman, Grant, Snoek en ten slotte Bovet op twee ronden. In het vedere verloop van deze serie kwam geen verandering meer, zoodat wij ten slotte den volgenden eindstand verkre gen: 1. Lohmann (Duitschland) 1 uur 34 min. 15 sec. 2. Terreau (Frankrijk) op 40 meter. 3. Meuleman (België) op 200 meter. 4. Grant (Engeland). 5. Snoek iNederland). 6. Bovet (Italië) op ruim twee ronden. De beide Nederlanders Piet van Kem pen en Snoek zijn dus uitgeschakeld en zullen morgenavond niet in de finale ko men. Hiervoor zijn geplaatst de Duit- schers Lohmann en Schoen, de Fran- schen Wambst en Terreau, de Belg Meuleman en de Italiaan Severgnini. De tweede serie was veel interessanter dan de eerste, voornamelijk doordat het gevecht om de derde plaats tusschen Grant, Snoek en Meuleman geheel open was. terwijl vooraan tusschen Lohmann en Terreau, die zich resp. met de eerste en tweede plaats tevreden stelden, zonder te trachten een ronde uit te loopen. totaal niet gestreden werd. Het publiek had groote waardeering voor het werk van Grant, Meuleman en Snoek, waarbij bleek, dat de Engelschman sterk favoriet was. SCHERMEN. De uitzending der Nederlandsche ploeg. Een daad van juist inzicht. Een onzer medewerkers schrijft ons uit Parijs: De organisatie en voorbereiding van de wereldspelen voor studenten te Parijs, over treft elke verwachting. Er mankeert niets aan. De rechtspraak is uitstekend, waardoor practisch geen protesten voorkwamen. Van de Nederlandsche professeurs werd de heer v. Hulssen benoemd tot jury-pre sident en de heer Gijsbertl Hodenpijl (Lei den) tot lid van de „Jury d'appel Inter national". Dat de Nederlandsche studen ten, die voor het eerst uitkomen op zoo'n zwaar tournool, de finale der floret-wed strijden niet hebben bereikt, was te voor zien. Hun voorbereiding om te komen tot een Internationaal niveau, was hiervoor te kort, doch dat de I.S.U. hen uitzond, is een daad geweest van juist inzicht. Immers hier wordt sport beoefend om de sport, hier leeren zij hun tekortkomingen ken nen, doen wedstrijdroutine op van de beste soort en worden goede propagandisten voor de schermsport die bij ons verkeerd populair dreigt te worden. Woensdag (dus heden) worden de wed strijden voortgezet met den landenwed- strijd op degen. Het AN.P. meldt nog: De Italiaan Nostini heeft gisteren het academisch wereldkampioenschap perso neel floretschermen behaald met 8 over winningen. De tweede plaats was eveneens voor een Italiaan. Plnton, met 7 overwin ningen. De Franschman Coutte werd derde met 4 overwiningen (28 treffers), terwijl de Italiaan Faldlnl de vierde plaats bezette met eveneens 4 overwinningen (doch 29 treffers). Op de vijfde plaats eindigde Valcke (België) met 4 overwinningen (31 treffers) voor Marlon (Joego Slavië) met 3 overwinningen. Onze langenooten mr. Van Dam (Lei den) Van Walsum (Leiden) en Schreuders (Lelden) werden ln hun poule uitgescha keld. KORFBAL. NOORDERKWARTIER I—H.K.V. II EN UI COMB. 2—1. Het twaalftal van N. K. speelde tegen een sterke H.K.V. comb. Na een spannenden strijd wist N.K. de overwinning uit het vuur te sleepen. Toen scheidsrechter v. Weesel liet beginnen was N.K. volledig. Het eerste half uur is er niet gescoord. Eindelijk kreeg D. Teegelaar een schitterende kans, welke hij benutte. De stand bleef tot ver na de rust ongewijzigd. Een kleine kans gaf aan mej. Staats (H.K.V.) gelegenheid de partijen op gelijken voet te brengen. Na de vakver wisseling was het woord voortdurend aan N.K. Doelpunten konden niet uitblijven. Weldra zorgde mej. Gotmer op fraaie wijze voor de winnende goal. Met 21 kwam het einde van dezen prettlgen wedstrijd. Scheidsrechter v. Wëesel leidde correct. TENNIS. BelgiëNederland. Wijzigingen in onze ploeg. Teschm&cher en Heynen zullen, naar het „Hbld." verneemt, niet uitkomen in de ploeg, welke Zaterdag en Zondag tegen België ln het veld komt. Teschmacher heeft aan het bondsbestuur medegedeeld, dat hij de laatste weken te weinig gelegenheid gehad heeft om in wedstrijden uit te komen en dat hij zich daardoor niet voldoende in vorm acht voor een interland-wedstrijd. Heynen is door omstandigheden buiten tennis verhinderd, zich Zaterdag en Zon dag vrij te maken. Het uitvallen van beide spelers (en het heeft weinig gescheeld of ook Karsten had zich teruggetrokken) brengt niet geringe veranderingen in de ploep aan. In het en kelspel zal natuurlijk de reserve Lysen in vallen, doch aangezien er slechts één in valler aangewezen was, zal er nu een twee de benoemd moeten worden. Het zou ons r.iet verwonderen, dat de keuze op Ketjen valt. Dit zou immers tevens de moeilijk heid van het uitvallen vaar Teschmacher en Heynen uit de dubbels (uit twee ver schillende dubbels!) ten deele opheffen, want daarmee zou de combinatie Lysen Ketjen hersteld zijn. En waarom zou men dan De Brauw maar niet met Karsten ln het andere dub belspel laten samenspelen? Hij speelde nu immers ook met een vreemden partner. In het gemengd dubbelspel zal een part ner voor mej. Couquerque in plaats van Teschmacher gezocht moeten worden. Ge zien den geringen, al te geringen tijdsduur voor den wedstrijd, zal de keuze-commissie een zware taak hebben. JEUGDWEDSTRIJDEN TE OVERVEEN. Om den Van Lennepbeker en de Kea Bonman-vaas. Bij de jaarlijksche jeugdwedstrijden te Overveen om den Van Lennepbeker en de Kea Bouman-vaas, zijn op den laatsten dag de volgende resultaten behaald. Jongens-enkelspel om den Van Lennep beker: H. Wilton (Den Haag) sl. H. Went (Geld.) 62, 64; E. Bouman (Den Haag) sl. F. Wlegers (A'dam) 46, 63, 75; J. Bouman (Den Haag) sl. J. van der Knoop (Haarl.) 11—9, 64; C. Fabius (Den Haag) sl. jhr. de Roy van Zuiderwijn 60, 63. Halve eindstrijden: C. Fabius sl. J. Bou man 6—4, 6—2; H. Wilton sl. E. Bouman 5—4, 6—4. Eindstrijd: C. Fabius sl. H. Wilton 63, 2—6, 6—3. Meisjes-enkelspel om de Kea Bouman- vaas, halve eindstrijden: mej. I. Kiek (A'dam) sl. me], F. Kerkhoven (Haarl.) 63. 79, 6-3; mej. A. Hartog (Den Haag) sl. mej. G. van Rijssel (R'dam) 7—5, 26, 6—0. Eindstrijd: mej. I. Kiek sl. mej. A. Har tog 63, 75. WEDSTRIJD DE MUNNICK-WASSENAAR. Op Zaterdagmiddag wordt te Leiderdorp een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen een combinatie Wassenaarsche spelers van de banen „Konijnenburg" en eenige spelers van „De Munnlk", WATERPOLO. DE ZIJL I—MAAS I 1—2, Een pittige wedstrijd, waarbij de thuis club door stug verdedigen een gunstig re sultaat wist te bereiken. Bijna direct na het begin deed Maas een feilen aanval, die echter met meer geluk dan wijsheid werd afgeslagen. Spoedig moesten nu twee spe lers voor wegzwemmen het water uit, maar de ploegen zagen geen kans tot doelpun ten. Eindelijk gelukte het R. van Senus een keurig doelpunt te maken 01. Vroeg in de tweede helft gelukte het P. Senus zich mooi vrij te maken om daarna onhoudbaar in te schieten 02. Nogmaals moest een Maas-speler het water uit en nu kon Lut inschieten 12. R. en H. van Senus kregen daarna ette lijke kansen, maar zij zagen hun schoten steeds gekeerd. Fel laaide het enthousias me op zonder dat er gedoelpunt kon wor den, zoodat de thuisclub met dezen uit slag hoogst tevreden kon zijn. Hierna speelde De Zijl II tegen Maas H. Voor de rust was de thuisclub iets ster ker, maar zij kon, nadat een Maasspeler voor wegzwemmen uit het water moest, alleen door Geeve 10 maken. De tweede helft zette in met een fei len aanval der thuisclub en nogmaals wist Geeve. nu met een hoog schot, te scoren 20. Wel probeerde Maas nog de eer te redden, maar de Zijl achterhoede bleef op haar „post" en het einde kwam met onveranderden stand. BEKERWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Wegens niet opkomen van A.Z.C. Hl is de wedstrijd A.Z.C, HI—G.Z.C. TV niet door- gegaan. De vriendschappelijke wedstrijd Boskoop I de Gouwe II comb, eindigde in een over winning voor de Waddinxveeners met 42. Morgenavond spelen: Gouwe nG.Z.C. IV. Daarna volgt een vriendschappelijke wedstrijd tusschen Boskoop I en A.Z.C. com binatie. SCHAKEN. De tweede dag. (Van onzen schaakmedewerker,) Gisteren zijn te Hilversum de wedstrij den van den Kon. Ned. Schaakbond voort gezet. In de groep onderbondskamploenen ver loor onze stadgenoot W. H. v. d. Nat van C. F. de Ronde, en van mr. J. A. Wolthuis. Mej. v. d. Klerk uit Wassenaar speelde in de damesgroep remise tegen mej. A E. Heemskerk en mevr. C. Roodzant. In groep VII verloor onze stadgenoot G. Pels van P. L. Kuperus en won van W. N- Meynen. De heer J. F. v. d. Geer uit Hoofddorp won eveneens van W. N. Meynen, doch ver loor van L. M. Bruins. In groep X won onze stadgenoot W. F. Wakka van S. Bosma en verloor van P. Heyn. KATWIJK—BADGASTEN. Heienavond om kwart voor acht zal in de Oranjezaal van het Jeugdhuis te Kat wijk de laatste wedstrijd in dit seizoen plaats hebben tusschen Katwijkers en bad gasten VOETBAL. BESTUURSVERKIEZING. Voor de verkiezing van 4 bestuursleden van den Leidschen Voetbalbond zijn 161 geldige biljetten Ingekomen, De heeren S N. Waringa, E. Velthuyzen en G. A. Brokaar zijn herkozen met respectievelijk 137, 110 en 93 stemmen. Een herstemming moet gehouden worden tusschen de heeren C. Burggraaf en B. Geen jaar, op wie respectievelijk 53 en 49 stemmen zijn uitgebracht. C. G. W.—A. Z. L. 4—9, Jb Gisteravond speelde A.Z.L. tegen C.G.W., waarbij zij met groote cijfers wist te win nen. Rust ging ln met 1—3. Morgenavond speelt A.Z.L H tegen L.O.V. II op het terrein van L.O.V. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN DER L.P.S.V. Morgennamiddag te Alphen speelt de L.P.S.V. op het terrein van den Z.W. Sin gel haar laatsten nederlaagwedstrijd tegen C.G.W. R.B.F.LEIDSCHE BOYS 3—0. Bovengenoemde vereeniglngen speelden op het Leidsche Boys-terrein een vrlend- schappelijken wedstrijd, welke eindigde in een 3—0 overwinning voor R.B.F. (rust 2-0). DUIVENSPORT. „DE BONTE DUIF". Nadat de gebroeders v. d. Oord verleden jaar reeds een groot deel der kampioen schappen voor oude duiven behaalden, is het hun thans niet alleen mogen gelukken het kampioenschap korten afstand, doch ook dat van de langen afstand te behalen. Voor den kampioen van de stations St. Ka- thelijne Waver t/m Bordeaux werd door den heer J. Smlttenaar een beker beschikbaar gesteld. Deze werd door gebr. v. d. Oord ge wonnen, De 2e kampioen is de keurmeester J. Vliegenthart uit Oegstgeest; 3e kampioen werd A, v. d. Made, De eerste kampioen heeft 401.160 pnt., 2e kampioen 392.557 pnt., 3e kampioen 381.299 pnt. Wat de jonge duiven betreft werd na een spannenden strijd het 1ste kampioenschap behaald door C. P. Velthuizen met 390.013 pt.. 2e kampioen werd A. v. Dijk met 384.437 pnt., 3e kampioen H. J. v. d. Steen met 346.166 pnt. De door den heer Balley geschonken beker voor de stations (Neufvllles en Mons) werd gewonnen door A. v. Dijk, Kon. Holl. Lloyd. MONTVERLAND 23 Aug. v. Amst. te B.-Aires SALLANp 23 Aug. v. B.-Aires n. Amst. IIoliand-Afrika Lijn. HEEMSKERK 21 Aug, n.m. 6 u. n.m. v. R'dam n. Ham burg RANDFONTEIN, uitr., 24 Aug. te Dar es Salaam. IIolland-West-Afrika Lijn. REGGE- STROOM, thulsr.. 23 Aug. 's avonds t« Havre; zal 24 Aug. nm. 5 u. de reis voortzetten. Rott. Lloyd. MÖDJOKERTO, uitr., 2) Aug. te Antwerpen PALEMBANG Ihuisr., 23 Aug. v. Port Soudan SLA MAT, uitr., 23 Aug. V. Lissabon DEM- PO, uitr., 24 Aug. te Singapore. Rotterdam- Z. Amerika Lijn. ALHENA thuisr., 23 Aug. v. Santos. Silver-Java-Pacific Lijn BENGALEN, 21 Aug. v. Los Angeles n. Vancouver SA- PAROEA, 22 Aug. v. Calcutta te Manilla. JavaNew-York Lijn MADOERA, Java naar New-York. 23 Aug. te Penant: KOTA NOPAN, New-York n. Java, 22 Aug. van Penang KOTA INTEN, New- York n. Java, pass. 23 Aug. Kaap de Goede Hoop. Kon. Paketvaart-MiJ. HOUTMAN, 22 Aug. v. Singapore n. Kaapstad ROG GEVEEN, 22 Aug van Singapore naar Saigon MAETSUYCKER, 21 Aug. van Batavia n. Sydney VAN REES, 21 Aug. van Sydney n. Singapore NIEUW HOLLAND, 23 Aug. van Sydney naar Singapore. JavaChinaJapan Lijn - TJIKEMBANG, arr. 22 Aug. te Hongkong. Mij. Oceaan PROMOTHEUS, Amst. naar Java, 23 Aug. te Swansea. Kon. Ned. Stoomboot-Mij. - STUYVESANT, thuisr., pass. 23 Aug. Flnlsterre BE RENICE, R'dam n Midd. Zee, was 22 Aug. 11 u. 10 nam. 100 mijlen O.Z.O. van Lands End. ARIADNE, 23 Aug. v. Algiers n. Amst. BACCHUS, 23 Aug. v. R'dam te Tunis - COTTIC^I 21 Aug. v. Curacao n. Puerto Cabello GANYMEDES, 23 Aug. v. Varna te Constanza HERCULES, 23 Aug. v. Bourgas n. Constanza MER0- PE, 23 Aug. v. Piraeus n. Lefkandi NE- REUS, 23 Aug. n.m. 5 u. v. Danzlg n. Stettin ORION, 24 Aug. v, R'dam n, Mlddl. Zee PLATO, 23 Aug. n.m. 1 u, v. Amst. te Stettin SIMON BOLIVAR 23 Aug. n.m. 9 u. v, Cristobal n. Carta gena BARNEVELD, 22 Aug. v. Cura cao n. Liverpool AMAZONE, 22 Aug, v. W. Indlë te New-York VAN RENS SELAER, 22 Aug. v. W.-Indlë te New- York. Holland—Amerika Lijn BINNENDIJK, uitr., pass. 22 Aug. Casqueta. SPAARNDAM, New-York n. R'dam, pass, 23 Aug. Scilly DELFTDIJK, 21 Aug. Van Seattle te Vancouver BOSCHDIJK uitr., 22 Aug. v. Tamplco. RotterdamZ.-Amerlka Lljn ALCYONE, uitr., was 22 Aug. 8 u. 40 nam, 60 mijlen Z.W. van Nionn. Mij. Nederland FOELAU LAUT, thuijr, 2 4 Aug. van Port Said. JAN Pz. COEN, toeristenvaart, arr. 21 Aug, te Aandalsness. Diverse Stoomvaartberichten WINSUM, R'dam n. B. Aires, pass. 23 Aug. Cues- sant DEN HAAG, 20 Aug. van Aruba n, Amst. DRIEBERGEN, Pepel naar R'dam. pass, 23 Aug. Quessant JON GE JOHANNA, Barry n. Dakar, pass. 23 Aug. Las Palmas RIJNSTROOM, 22 Aug. van Amst. te Bristol EXPORT, 22 Aug v. Delfzlil te Londen TEXEL* STROOM, 22 Aug. van Amst, te Liver pool YSTROOM, 23 Aug. van Amst, te Leith SCHOKLAND, pass. 22 Aug, St. Abb's Head VECHTSTROOM, 22 Aiug. v. Amst. te Hull RANDWIJK,, pass. 23 Aiug. Lodingen RAMBON, art 23 Aug. te Gibraltar OOSTZEE, sleep- boot. oass. 23 Aug. Gibraltar BATA VIER V, 24 Aug. van R'dam te Grave- send THEANO, 24 Aug. van Dublin te Belfast BEURSPLEIN, 23 Aug. van Lulea n. R'dam ALDEBARAN, 24 Aug. n.m. 9 u. van Narvik te R'dam verw, MACUBA, Curasao n. Triest, pass. 3 Aug. Madeira ROSAURA, n. Groen land, was 22 Aug. 10 uur 10 n m 1M mijlen Z.O. van Valentia WTCKEN- BURGH, naar Guernsey, was 22 Aug, 2 u. 25 n.m. 30 mijlen Z. van Niton WINSUM, R'dam n, B. Aires, was 22 Aug. 2 u. n.m. 25 mijlen Z.O. v. Niton. G. E. B. te V. U zult u moeten wenden tot de Justitie. A. van B, be K. Wendt U tot den boek handel. J. D„ te L. De Nederlandsche Kruide nier. uitg. N.V. Drukkerij Joh. Mulder, Gouda. Aibonm. f. 5.per jaar. M. de T., te L. Het adres van de N.V. Hollandsche Beton Maatschappij is Raad huisstraat 52, Amsterdam-O. zijn behalve aan ong Bureau ook verkrijgbaar bil de Firma Ph. BROBBEL, Stationsweg no. 49. Fa. A. H. I. WIITENBURG, Haarl.straal 2. W. G. I. VERBURG, Heerenstraat no. 2. Fa. A. SOMERWIL Azn„ Hoogewoerd 24. A. M. VAN ZWICHT, Breestraat no. 126. A. VAN EGMOND, Haven 2/4. W. VAN LEEUWEN, Janvossensteeg I9- VERVOOREN, Haarlemmerstraat no. 128. W. P. VAN SAVOYEN, Noordeinde 36. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat no. 59 - Oegstgeest. ALGEM. LEESBIBLIOTHEEK RIETVELD' t-o. het Postkantoor Leiderdorp en aan de Kiosken. a 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10