Binnenland 78ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Augustus 1937 Derde Blad No. 23746 Naturalisatie van meer dan 1100 personen GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Voor rechtszaken en contracten: VRAGENRUBRIEK Voorloopig verslag van de Tweede Kamer Twee paarden op hol. 1t brachten de binnenstad van Den Haag in rep en roer. Dolle ren die nog goed afliep. Twee paarden, die gisterochtend te on geveer 11 uur in de Kerkstraat te Den Haag op hol sloegen, hebben automobilis ten, wielrijders en voetgangers, die op dat tijdstip den Denneweg, het Lange Voor hout en de Lange Houtstraat passeerden, eenige angstige momenten bezorgd. De rwee paarden waren gespannen voor een vleeschwagen, welke in de Kerkstraat voor een slagerij stil stond. De voerman, een jongeman van 16 jaar, stond op een gege ven moment achter den' wagen, toen de paarden er eensklaps vandoor gingen Blijk baar waren zij ergens van geschrokken, doch dat is nog niet vastgesteld kunnen worden. In razende vaart renden de paar den door den drukken en smallen Denne weg, den zwaren vleeschwagen achter zich aan sleepende en het spreekt wel vanzelf, dat ongelukken niet konden uitblijven. Het eerste slachtoffer was een auto. welke langs het trottoir stond geparkeerd. Het llnkervoorwiel en het spatbord, evenals de bumper, werden gekraakt. Het tweede slachtoffer was een fiets die langs den trottoirband stond. Er bleef niet veel van over. Voort holden de steigerende paarden met daarachter 'n slingerenden wagen. Op het Lange Voorhout stond o.m. een politie auto met twee rechercheurs. Toen deze de uolle paarden op zich zagen afkomen, ren den zij den wagen uit; paarden en wagen slingerden evenwel netjes om de auto heen Dwars over het Tournooiveld kwamen de hollende paarden nu in de Lange Hout straat. Men zal zich de angst kunnen voor stellen van een glazenwasscher, die boven op een ladder zijn werk verrichtte en de paarden recht op de ladder zag aanko men. Het was stom geluk, dat de wa gen de ladder niet raakte, maar op nau welijks 10 c.M. afstand er langs scheerde. De wagen van den glazenwasscher, die eenige meters verder stond, werd wel ge raakt en beschadigd. Het vierde slacht offer was weer een personenauto, welks spatborden en bumpers in onzachte aan raking kwamen met den slingerenden vleeschwagen. Op het Plein bleven de paarden uit eigen beweging staan. Een van de beesten had een snijwond aan den hals gekregen, het andere paard had den doi- zinnigen tocht er goed afgebracht. De vleeschwagen werd niet noemens waardig beschadigd. Het tramverkeer in de Lange Houtstraat en op het Plein was ge- ruimen tijd gestagneerd. Het mag wel een wonder heeten, dat de op hol geslagen paarden in dit drukke stadsgedeelte geen persoonlijke ongelukken hebben veroor- saakt. Van twee jeugdige avonturiers. De weg naar Spanje is lang. De politie te Rotterdam heeft aangehou den twee in de Maasstad wonende jonge mannen. die nooit eerder met de politie In aanraking zijn geweest, maar wier avon tuurlijke aanleg hun thans parten heeft gespeeld. Na een zwerftocht door Nederland, die opgezet was in verband met het feit, dat de knapen eerst-naar Duitschland en later via België naar Spanje wilden gaan, zijn beiden in een leegstaand pand te Rotter dam gearresteerd, wegens eenige overtre dingen, gepleegd te Rotterdam en Arnhem. Donderdagavond zag een surveilleerend agent van politie in de buurt van den Randweg twee jongens, die op nogal vreem de wijze rondscharrelden. Toen zij den agent zagen, gingen zij aan den haal. doch na een korte achtervolging slaagde de agent er in hen aan te houden. Na aan vankelijk gewillig te zijn meegegaan, sloe gen zij plotseling vlak bij het politiebureau op.de vlucht, zooöat de agent opnieuw de achtervolging inzette. Thans kon hij er ïlechts een te pakken krijgen. Weer ging de tocht bureauwaarts en weer slaagde de arrestant er in in de nabijheid van het bureau te ontkomen. De agent loste een schot in de lucht, doch daar bleef het bij. Ook deze jongeman wist te ontkomen. Het adres van een der jongens was ech ter bij de politie bekend. Een agent- ver voegde zich aan de ouderlijke woning, waar hij van den vader vernam dat de zoon des huizes, de 19-jarige koperslager C. P. K. en diens vriend, de 18-jarige behanger C. P. van T. even tevoren een tent. hadden ge haald en waren verdwenen. Dit was het begin van het avontuur. K. beschikte over een eigen fiets, van T. leende er zoolang een van zijn zuster, bi de Brielschelaan zag hij een heeren rijwiel staan dat hem beter beviel. Dus verwisselde hij de damesfiets voor het heerenrijwiel. Het tweetal toog via Utrecht tiaar Cleef, waar zij de Duitsche grens wilden passeeren. Hiervan kwamen zij echter terug, aangezien slechts een der heide wereldreizigers over een pas be schikte. Zij besloten daarom terug te keeren naar Arnhem, waar van T. andermaal een fiets ontdekte, mooier dan zijn „eigen" rijwiel. De jongeman paste dus weer het systeem van inruiling toe. Nu het trappen zoo gemakkelijk ging, verlangde ook de maag zijn rechten; uit ccn bakkerswagen voorzagen de jongelui z'ch van brood, uit een melkwagen eigen den zij zich wat boter toe. Aldus gesterkt, besloten zij via België naar Spanje te trek ken, maar ook dit plan lieten zij tenslotte hi verband met de bekende pasmoeilijk heden varen. Zij keerden in arren moede naar Rotter dam terug, waar zij hun intrek in een leeg staand pand aan de Zuidpolderstraat ismen. Hier werden zij door een zuster van Van T. ontdekt. De beide ondernemende jongelui zijn in het bureau Sandelingplein ingesloten. GECOMPLICEERD AUTO-ONGEVAL. Eén doode cn één gewonde. Gistermorgen reed de 39-jarige M. C. uit Amsterdam met zijn auto op den rijks weg van Delft naar Rotterdam. Op onge veer 300 m. voor het viaduct bij de Schie- laan te Overschie zag hij een defecte auto staan, waarvan de bestuurder, de 45-jarige L. de S. uit Haarlem, bezig was het defect te herstellen. C. stopte en reed zijn auto voor den stilstaanden wagen geheel ter rechterzijde van den weg om de S. te assis- teeren. Inmiddels naderde uit de zelfde richting een vrachtauto, bestuurd door den 43-jarl- gen A. G. uit Zoetermeer. A. G. heeft later in het afgenomen ver hoor verklaard, dat voor hem een West- landsche vrachtwagen reed, die plotseling uithaalde naar links. Andere getuigen heb ben dezen wagen echter niet gezien. Op dat oogenblik, aldus verklaart G. vloog hem een bij in het gezicht en toen hij het in sect wegsloeg kreeg hij pas de beide stil staande auto's in het vizier. Hij kon niet meer uitwijken en hoewel hij zoo hard mogelijk remde, was een aanrijding niet meer te voorkomen. De vrachtwagen drukte de achterste personen-auto geheel in elkaar, waardoor de heer C. bekneld geraakte tusschen deze auto en zijn eigen wagen. Beide beenen werden hem verbrijzeld. De nog inzittende medereiziger van C. de 40-jarige handelsreiziger N. W. werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam bovendien inwendige kneuzingen aan de borstkas. Na voorloopig behandeld te zijn dooi den politie-arts. dr. G. de Graaf, zijn beide gewonden per Roode Kruls-auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotter dam overgebracht, waar C. in den middag is overleden. De vrachtauto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De wagen van C. werd aan de achterzijde in elkaar gedrukt. De drie auto's zijn. in verband met het politie-onderzoek, in be slag genomen. ZIJ LIEPEN MIDDEN OP DEN WEG. Op den rijksweg ArnhemElden zijn gis teravond twee voetgangers, die van de ker mis te Elden terugkeerden en die om onver klaarbare redenen midden op den weg lie pen. van achteren door een vrachtauto, welks bestuurder hen te laat opmerkte, aan gereden. Een der voetgangers, een ongeveer 40-jarige man uit Arnhem werd terstond ge dood. Hij bekwam zware verwondingen aan het hoofd. De and.ere voetganger brak eenige ribben en is per ziekenauto naar het ge meenteziekenhuis te Arnhem overgebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Een derde man, die in het gezelschap van de beide aangeredenen was, werd niet aangere den. PLOTSELING DEN WEG OVERGESTOKEN. Gisteravond omstreeks half zeven is te Enspijk op den nieuwen rijksweg 's-Herto- genbosch—Amsterdam het vijfjarig zoontje van de familie J. I„ dat langs den drukken weg speelde en daarbij plotseling den weg overstak, door een bestelauto, die in de rich ting Utrecht reed, gegrepen. De knaap was vrijwel op slag dood. De chauffeur trachtte nog een aanrijding te voorkomen, maar mocht hierin niet meer slagen. NEDERLANDERS GEARRESTEERD TE ANTWERPEN. Drie Hilversummers die geen voldoenden uitleg konden verschaffen omtrent aangeboden sieraden. Door den recherchedienst van het parket van Antwerpen zijn gisteren in de Peli kaanstraat drie personen van Nederland- sche nationaliteit gearresteerd, aangezien zij zich op verdachte wijze ophielden in de omgeving van de Diamantclub en tracht ten zilveren voorwerpen en juweelen aan den man te brengen. Geen van de drie ge arresteerden. resp. H. de L. uit Hilversum, J. H. uit Hilversum en J. K eveneens uit Hilversum, kon voldoenden uitleg verstrek ken omtrent de herkomst van de aange boden zilveren voorwerpen en juweelen. In afwachting van wat een nader onderzoek zal uitwijzen, zijn de mannen voorloopig opgesloten. Bij de Nederlandsche justitie worden thans inlichtingen omtrent hen ingewonnen. ARM AFGERUKT. Ernstig verkeersongeval op den straatweg te Leersum. Ter hoogte van het gemeentehuis te Leersum vond gisteravond een ernstig vei- keersongeval plaats. Vermoedelijk bij het uitwijken voor eenige wielrijders reed een ongeveer dertigjarige jongeman uit Utrecht tegen een juist passeerende vrachtauto, waardoor zijn rechterarm geheel werd af gerukt. Het slachtoffer werd in zeer ern- stigen toestand opgenomen en naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Hij had ook wonden aan het hoofd en was bewusteloos. Men twijfelt aan zijn behoud. De politie stelt een on derzoek naar de schuldvraag in. Do vracht auto, welke met steenen was geladen, werd bestuurd door een chauffeur uit Eist. IN EEN STUKJE APPEL GESTIKT. Te Nuenen is het één-jarig kind van den arbeider J. v. G., dat een stukje appel had gekregen en een gedeelte daarvan in de luchtpijp kreeg, gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. BUITENLANDSCH GEMENGD. POKKEN IN VLUCHTELINGENKAMP IN KENYA. In het kamp, dat voor de uit Abessynië afkomstige vluchtelingen in de noordelijke grensprovincie van Kenya is ingericht, zijn pokken uitgebroken. Het aantal vluchte lingen bedroeg onlangs 5000. doch than3 zouden er verscheidene duizenden meer zijn. Scheepsramp nabij Alexandrië. Meer dan 66 slachtoffers. Voor de haven van Alexandrië zijn twee zeilscijppen met pelgrims, die van een be devaart terugkeerden, omgeslagen. Van de ruim 70 passagiers konden slechts 4 gered worden. De overigen werden door de krach tige strooming meegesleurd en verdronken. BRAND IN PETROLEUM-OPSLAGPLA.VfS Uit Campana (Argentinië! wordt ge meld, dat in een petroleumopslagplaals van de India Company brand is uitgebroken. Tweehonderd millioen liter petroleum wor den door het vuur bedreigd. Nader wordt gemeld, dat 1.800.000 liter is verbrand voor de brandweer meester was van den toestand. ONTPLOFFING IN DUITSCHLAND. Bij een ontploffing nabij Celle 'bij Mun ster! zijn twaalf personen gedood en tal rijke anderen gewond. Naar D. N. B. meldt, had er om kwart over een gisteren een kleine ontploffing plaats in een kruitmagazijn. Onmiddellijk .verden de noodige maatregelen genomen en ging de speciale brandweer aan 't werk. Later kwam er echter een tweede ontplof fing, waarbij twaalf brandweermannen gedood werden. Er zijn ook 67 arbeiders gewond, de meesten echter liepen slechts lichte verwondingen op. De materieele schade is, voor zoover zich thans laat aan zien, vrij groot. VIER DOODEN BIJ TREINBOTSING. Gisteren is bij Genua een trein, waar mede een aantal matrozen werd ver voerd, in botsing gekomen met een ande ren trein. Vier matrozen werden gedood en zestien gewond. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terecht staan G. V., electricien te Katwijk aan Zee, omdat hij, terwijl hij In staat van dronkenschap verkeerde, op een rijwiel in de Voorstraat te Katwijk aan Zee had gereden. Verdachte was zeer ge vaarlijk voor het verkeer geweest, wijl hij zig-zag over den weg reed. Bij zijn aan houding was hij niet in staat geweest om te staan en had hij wartaal gesproken, bo vendien had hij ook zonder licht gereden. Het O.M. eischte voor het berijden van een rijwiel, terwijl hij in staat van dron kenschap verkeerde f. 20 boete of 10 da gen hechtenis, en voor het rijden zonder licht f. 2 boete of 1 das hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde verdachte, die nu werkeloos is, tot f. 10 boete of 4 dagen hechtenis voor het eerste feit en tot f. 2 boete of 1 dag hechtenis voor het tweede feit. De nieuwe burgemeester van Uitgeest. De heer P. van der Ven. Hierboven een foto van den heer P. van der Ven, die met ingang van 1 September a.s. benoemd is tot burgemeester van de gemeente Uitgeest. Deze is thans hoofd commies en waarnemend secretaris van de gemeenten Stompwijk en Veur. De heer Van der Ven werd geboren op 3 November 1895 te Heesch in Noord- Brabant. Hij genoot zijn opleiding aan een R.K. Instituut in België, om in 1914 ge plaatst te worden aan de secretarie van de Noord-Brabantsche gemeente Berghem. Deze betrekking verliet hij na zijn aanstel ling tot adjunct-commies te Oldenzaal. Inmiddels was burgemeester Keyzer, die buigemeester was van Berghem, benoemd tot burgemeester van Stompwijk en Veur en een jaar daarop, in 1921, volgde de heer Van der Ven zijn vrosgeren chef naar die gemeenten. In 1936 werd de heer Van der Ven benoemd tot hoofdcommies en waar nemend gemeente-secretaris. Gedurende de geheele crisisperiode is de heer Van der Ven de leider geweest van het steun-appa- raat. De heer Van der Ven was geruimen tijd secretaris van de afdeeling van het Roode Kruis, welke functie hij kortgeleden na een conflict heeft neergelegd. Thans is hij ook nog secretaris van de afd. Stompwijk- Veur-Nootdorp van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. VAN DER HEIJDEN H. Rijndijk 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 1257 (Ingez. MM.) Abonné, te L. Hoe kan men 'n witten vilthoed schoonmaken? Witte vilthoeden kunnen schoongemaakt worden met een mengsel van magnesia en zout of meel en tetra. Abonné te B. Zoo'n adres is ons niet bekend. Wij gelooven ook niet, dat zoo'n fonds bestaat. In nog geen twee maanden 57 wetsontwerpen ingediend. Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over 57 naturalisatie-ontwerpen wordt het volgende ontleend: De omstandigheid, dat in een tijdsbestek van nog geen twee maanden niet minder dan -57 wetsontwerpen, houdende naturali satie van meer dan 1100 personen (welk aantal tot veel meer dan het dubbele stijgt wanneer men de gezinsleden, die meege- naturaliseerd zullen worden, meetelt), bij de Kamer zijn ingediend, had algemeen de aandacht getrokken. Van verschillende zij den werd gevraagd naar de redenen, welke tot de vrijwel gelijktijdige indiening van een zoo groot aantal naturalisatievoorstel- len geleid hebben. Verscheidene leden, in het midden laten de of de thans ingediende wetsvoorstellen sneller hadden kunnen zijn voorbereid, ga ven in elk geval gaarne uiting aan hun voldoening over het feit, dat de Regeering er blijkbaar op bedacht is geweest den achterstand in de afdoening van naturali- satieaanvragen voor een niet onbelangrijk gedeelte in te halen. Een aantal leden wenschte nogmaals te waarschuwen tegen de gevaren, welke aan ondoordachte naturalisatie verbonden zou den kunnen zijn. Enkele leden waren van meening, dat de indiening van een zoo groot aantal wets ontwerpen tot naturalisatie de Kamer voor een zeer ernstig vraagstuk plaatst. Zij oor deelden, dat "het Nederlanderschap niet verleend dient te worden aan personen, wier opneming in ons volk de toch reeds bestaande noodlottige verdeeldheid zou vergrooten. Alleen de norm van geest- en stamverwantschap zij hier beslissend. In dit verband gaven zij te kennen, dat huns inziens het anti-semitisme onder ons volk groeiende is. Zij achtten het niet wensche- lijk, dat steeds meer Joden van buiten in onze volksgemeenschap worden opgeno men. Verscheidene andere leden verklaarden niet in te zien, dat naturalisatie van Joden de verdeeldheid in ons volk zou vergroo ten, Van een groeiend anti-semitisme is huns inziens ook geen sprake. Eenige leden herinnerden eraan, dat de positie van de z.g. staatloozen reeds her haaldelijk een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt. Telkens weer blijkt, dat er families zijn, die reeds geslachten lang in Nederland hebben gewoond, zonder dat zij het Neder landerschap hebben verkregen. De kosten aan naturalisatie verbonden, zijn daarvan de voornaamste oorzaak. Deze toestand is naar het oordeel van de hier aan 't woord zijnde leden zeer ongewenscht, daar het grensbewoners betreft. Gevraagd werd of de Minister wil bevor deren, dat zoo noodig door wetswijzi ging voor deze categorie van personen verkrijging van het Nederlandschap tegen geringe kosten mogelijk worde. Van meer dan één zijde werd daarop krachtig aan gedrongen. Het had de aandacht van verscheidene leden getrokken, dat onder hen, aan wie de Regeering bij deze ontwerpen het Ne derlanderschap wenscht te verleenen, zich een groot aantal personen bevindt, werk zaam bij het onderwijs, Weliswaar zijn dit voor het grootste deel personen, die Ne derlandsche diploma's benevens de ver- eischte vergunning tot het geven van on derwijs in Nederland bezitten, terwijl zich in de dossiers verklaringen bevinden van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, inhoudende dat deze te gen de gevraagde naturalisatie geen be zwaar heeft, doch de leden, die deze op merking maakten, betwijfelden toch, of het verstandig is al deze personen in het Ne derlandsche staatsverband op te nemen. Zij herinnerden daarbij aan de groote wer keloosheid, die nog steeds onder het on derwijzend personeel hier te lande heerscht. En ook vestigden zij er de aandacht op, dat juist ten aanzien van onderwijzers geëischt mag worden, dat dezen geheel in het Ne derlandsche volksleven zijn opgenomen. Zij hadden niet de overtuiging, dat dit laatste van allen, om wie het hier gaat, gezegd kan worden. Van andere zijde werd erop gewezen, dat een belangrijk percentage der te naturali- seeren personen, die bij het onderwijs werkzaam zijn, bestaat uit religieuzen. Het bezwaar, ontleend aan de werkeloosheid onder het onderwijzend personeel, kan hier niet zoo zwaar wegen als het geval zou zijn, wanneer het leeken betrof. Onder de verzoekers, wier aanvragen de Regeering thans voorstelt in te willigen, bevinden zich wederom eenige personen, die uit het leger van eigen land zijn gede serteerd. Eenige leden wenschten tegen hun naturalisatie bezwaar te maken. Andere leden waren van oordeel, dat het niet juist is, de bedoelde personen na 20 jaar nog het slachtoifer te doen worden van een desertie welke bij de meesten on der verzachtende omstandigheden heeft plaats gehad. Prins Bernhard uit Laeken teruggekeerd Gisteravond om kwart over zeven is Prins Bernhard van zijn bezoek aan Ko ning Leopold te Laeken, op het paleis het Loo teruggekeerd. De Prins, die zonder ge volg was, maakte de reis per auto, welke hij zelf bestuurde. De „Van Galen" in aanvaring met een sleepboot. De torpedoboot ..Van Galen" is gisteren te Sjanghai aangekomen. Bij het manoeuvreeren is het schip aan gevaren door een Engelsche sleepboot, waardoor de voorsteven een deuk kreeg. De zeewaardigheid is echter intact geble ven. BOND VAN PROCUREURS-, DEUR WAARDERSKLERKEN EN CANDIDAAT- DEURWAARDERS. Jaarvergadering te Groningen. De Bond van procureurs-, deurwaarders klerken en candidaat-deunvaarders heeft een dezer dagen te Groningen onder voor zitterschap van den heer A. C. Legel zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehou den. In zijn openingsrede memoreerde de' voorzitter het feit, dat het dit jaar 35 jaar geleden is dat op initiatief van de hceren A. W. A. Goudart en B. Stoppelsteen tot oprichting van den Bond werd besloten. Spr. bracht woorden van hulde aan het initiatief van deze heeren. Den heer K. Droog te Rotterdam, administrateur der werkloozenkas en redacteur van 't bonds orgaan. die eenigen tijd geleden den dag mocht herdenken waarop hii vóór 25 jaar lid van den Bond werd, werden gelukwen- schen en eenige geschenken aangeboden. De secretaris, de heer Lamb. A. P. Teb- ben bracht verslag uit over den toestand van den Bond. Het ledental per 1 Juli 1937 bedroeg 372 tegen 345 per 1 Juli 1936, ter wijl het aantal ondersteunende leden ad vocaten, deurwaarders en rechtskundigs adviseurs tot 325 is gestegen. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. K. de Jong, sloot met een nadeelig saldo van f. 160.33, waardoor het kapitaal van den Bond op 1 Juli bedroeg f. 6678.94. Uit het door den heer K. Droog uitge brachte jaarverslag over de werkloozenkas over het kalenderjaar bleek, dat in 1936 aan 10 werklooze leden f. 1229.65 is uitge keerd en het kapitaal der kas per 31 Dec. 1936 f. 9123.98 bedroeg. Tot leden van het hoofdbestuur zijn her kozen de heeren A. C. Legel, Schiebroek, voorzitter: G. G. M. Verhagen, 's-Graven- liage, vice-voorzitter; Lamb. A. P. Teb- ben, Amstelveen, le seer.; J. M. C. Kreb- bers. Rotterdam, 2e seer.: H. K. de Jong, Amsterdam, penningm.; C. W. Willegers, Breda en A. H. A. van Haasteren. Rotter dam, commissarissen. Tot administrateur van de werkloozen kas werd herbenoemd de heer K. Droog te Rotterdam, wien ook de redactie van net orgaan „De Rechtsstrijd" werd toe vertrouwd. Als plaats voor de volgende jaarlijksche algemeene vergadering is 's-Gravenhage aangewezen. Enkele voorstellen tot wijziging van de statuten, huishoudelijk reglement en het reglement voor de werkloozenkas werden aangenomen. „DE DAG DES OORDEELS". Een interpellatie toegestaan. De Haagsche raadsleden Vliegen (s.-d.V en De Visser icomm.) hebben verzocht te mogen interpelleeren over het verbod door den burgemeester van 's-Gravenhage tot opvoering van het tooneelstuk „De dag des Oordeels" (Judgmentday). Op voorstel van den burgemeester wer den deze interpellaties toegestaan, met bepaling dat zij in de volgende gemeente raadsvergadering zullen worden gehouden. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is aan J. H. A. Fries wijk. op zijn verzoek, met ingang van 1 Oct. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Doornspijk, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als zoodanig bewezen. Verder is aan J. J. Janssens, op zijn ver zoek. met ingang van 15 September, eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Schijndel. met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burge meester bewezen en is aan A. Schram, op zijn verzoek met ingang van 1 October, eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Chaam, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die be trekking bewezen. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 27 Augustus niet plaats hebben. Het mailschip Indrapoera wordt mor genochtend om 8 uur aan de Lloyd-kade te Rotterdam verwacht. Jamaar de directeur is voorloopig bezet en kan niet aan de telephoon komen. Belt u maar eens over een paar uur!

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9