LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 24 Augustus 1937 WEERBERICHT. Leoni (Italië) ivint den wegwedstrijd voor Amateurs Stadsnieuws Buitenland De strijd in China. D. H ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS jA SPORT Demmenie tverd 4e en De Hoog 7e Schuite en Anneese gediskwalificeerd BEURSOVERZICHT MAiKI Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 770. binnenlandsch weerbericht. I Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,3 te Le Havre. Laagste barometerstand 739,0 te Vest- manoer. Verwachting tol morgenavond 7 uur: Zwakke veranderlijke wind, later uit IWestelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt llot betrokken. Waarschijnlijk droog weer Weinig verandering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. |Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro! Instituut te De Bilt. Een langgerekt strookvormig gebied van Ihooge luchtdruk met maxima bij de Azoren [in het Kanaal, over de Noordzee en in |Scandinavië vormt nog steeds de schei ding van de twee gebieden van lage lucht druk in Zuidoost-Europa en in 't Noord westen Terwijl in het Noordoosten overal |i:og volop zomer heerscht met temperatu- lien meer dan 10 graden boven normaal jbinnen den Poolcirkel, en het weer in Oost- Duitschland en Polen opklaarde, breidt 't Eentonige gesloten mistdek zich nog over Ions land en het Westen van Duitschland luit. Dit wolkendek bedekt ook Oost-Frank- lijk en reikt tot aan de Alpen. In de Noor delijke ketens en in het Zuidoosten vallen zware regens (Saentlss 71 m.M.. Wee- |i.en 39 m.M.I De westelijke depressie ligt thans bij IJsland en breidt haar invloed cit over het Westelijke deel der Briusche ulanden In Schotland en op de Faroer irmt het uit Zuidwest tot Zuidoost en re kent het. Op den Oceaan stijgt de luciit- |druk weer. In Frankrijk werd het tets war- Jner. doch op verscheidene plaatsen in 't Westen en midden is de ochtendtempera- luur nog 4 tot 5 gr. onder normaal. In IZwitserland is het weer in het Noorden en [Vesten nevelig en koel, in het midden en Ruiden warm en onbewolkt (Jungfraujoch pinus 3 graden met zeer zwakken wind). Het is te verwachten dat het wol kendek geleidelijk dunner zal worden wanneer de wind weer wat gaat toe nemen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DER. I Parijs: N.O., 12 gr. C., mistig. tonden: Z.W., 14 gr. C., goed. Berlijn: N., 17 gr. C„ zw. bewolkt. NiceN., 22 gr. C., fraai. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 112 uur 's mldd.: 18'/: gr. C. (62 gr. F.). 3 uur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.). |BOOGWATERTHDEN TE KAWIJK a.ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 5.23 uur; nam. te 17,51 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'i Middajgs 12 uur: 17 gr. C, Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17'/j gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Dinsdag v, 8,37 u. n.m. tot 5,27 u. v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 131 Aug.: op 20,32 uur; onder 9,03 uur. keuringsveearts van naarden oneervol ontslagen. Op ontoelaatbare wijze over B. en W. uitgelaten. i gemeenteraad van Naarden heeft na liheime beraadslagingen, welke twee en een ™if uur duurden, met 7 tegen 4 stemmen xrvol ontslag verleend aan den keu- ffigsveearts, den heer H. ter B. I In het besluit wordt medegedeeld, dat de puringsveearts zich heeft schuldig ge pikt aan ontoelaatbare uitlatingen ten dichte van leden van het college van B. 1 W. en den gemeente-secretaris en dat uitlatingen voor een hoofdambtenaar *rom ontoelaatbaar zijn, omdat zij in "ise mate een beleedigend en in aibsolu- zin ondermijnend voor het gezag zijn. Plu eigenschappen van karakter en geest *en het onmogelijk, dat hij als hoofd- ®»tenaar met de overheid kan samen- token. Ki-IISTER COI.IJN IN DEN HAAG TERUG minister-president, dr. H. Colijn, is °u van vacantie in Den Haag terugge- wrd. DE ERKENNING VAN DE VEROVERING VAN ABESSYNIE. De „Times" publiceert hedenochtend een ingezonden stuk, onderteekend door lord Cecil en professor Gilbert Murray, belden bestuursleden van de Volkenbondsvereeni- ging, waarin zij verklaren, dat kort gele den het gerucht ging, dat overwogen wordt in de eerstkomende vergadering van den Volkenbond de positie van Italië In Abes- synië te regelen. Beide inzenders wijzen er nogmaals op, dat de inval in Abessynië en de bezetting van een deel van het land een duidelijke overtreding was van de verplichtingen, welke het Volkenbondsverdrag aan zijn onderteekenaars, waarbij inbegrepen Italië oplegt. Zij achten het ondenkbaar, dat de bond een actie zou ondernemen tot het erkennen of goedkeuren van een handel wijze, welke de meeste van zijn leden be schouwen als een Internationale misdaad. We hebben allen grond om aan te ne men, dat onze regeering aan zulk goed praten geen deel zal nemen. Lord Baldwin zeide verleden jaar Mei, dat „de verovering van Italië niet zou worden erkend en dat geen leeningen zouden worden verstrekt" Wanneer we juist zijn ingelicht, dan heeft het ministerie van buitenlandsche zaken onlangs deze verklaring bevestigd." In verband met deze verklaringen be schouwen lord Cecil en professor Murray de geruchten als ongegrond en in ieder ge val vertrouwen zij. dat de Britsche regee ring zich niet schuldig zal maken aan een dergelijk verraad aan de Internationale wet en rechtvaardigheid. VRACHTAUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Bij het dorp Wolka (district Wrzesnia, West-Polen) is een vrachtauto, waarop zich iele arbeiders bevonden, bij een spoorweg overgang door een trein gegrepen. Vijf ar beiders kwamen om het leven. Er zijn ook verscheidene gewonden. EEN GEHEEL DORP WORDT VERPLAATST. Het geheele Dultsche dorp Edderhitz in Anhalt zal ongeveer een kilometer worden verplaatst. Onder de plaats, waar thans het dorp ligt, is een rijke ader bitumineuse kool ontdekt en om de ontginning mogelijk te maken, moet thans het dorp op kosten van de mijnbouwmaatschappij verplaatst worden. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER C. DE RUITER. Op de Ned. Herv. Begraafplaats te Was senaar heeft de teraardebestelling plaats gevonden van den heer Ca de Ruiten in leven onderwijzer aan de Chr. school, Plantsoen alhier. Vele vrienden-en belangstellenden hadden zich daar verzameld. Ook een aantal leer lingen en oud-leerlingen van den over ledene was aanwezig. Verder merkten wij nog op den heer J. Baak inspecteur van het L.O. in de inspectie Leiden, den heer P. J. Fontein, secretaris van het bestuur der Ver. v. Chr. Onderwijs en den heer v. Brakel uit Rotterdam, voorzitter van de Ver. ..Lukas", ds. Punselie, de voorzitter van het schoolbestuur, die ten huize van de familie den rouwdienst had geleld, kwam mee in den stoet, evenals de colle ga's van dien overledene. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door den heer A. v. d. Baan, hoofd der school. Spr. schetste den heer De Rui ter als man van karakter, die gekenmerkt was door een groot en sterk besef van zijn plicht. Daardoor was hij als onderwijzer streng in den goeden zin van het woord. De kinderen hielden van hem. omdat zij voelden, dat hij altijd hun welzijn bedoelde. De Ruiter was een christen-onderwijzer, wiens hoogste en diepste wensch was, om voor de kinderen ten zegen te zijn en hen te leiden tot den Heiland Hij wist, dat phcht niet maar een regel is, dien wij ons zelf stellen, maar dat deze regel alleen te vinden is in Gods getuigenis, dat eeuwig zeker is. De kinderen zongen vervolgens: „Ga niet alleen door 't leven." Ds. Punselie sprak namens de Vereen, voor Chr. Onderwijs. Hij wees er op, welk een zegen er uitging van het leven van dezen zwakken, sterken man, en ging daarna voor in het bidden van het „Onze Vader". Een vriend van den overledene, de heer G. Sleutel uit Haaxbergen, dankte den aan wezigen namens de familie voor de be toonde belangstelling. Dr. H. G. A. OBREEN t. In dien ouderdom van 59 jaar is in het buitenland, waar hij woonachtig was, over leden dr. H. G. A Obreen, een gezagheb bend kenner onzer vaderlandsche geschie denis Wij komen op dit droevig gebeuren morgen nader terug. Het Kwantoengleger bezet Wantsjoean. ..gingen van het Japansche Kwan- Ibfh j er' dat *n Tsjahar opereert, neb- ■i' de stad Wantsjoean. 15 K.M. ten ■^jj-weSien van Kalgan bezet. Verder Japansche troepen den spoorweg iWtót Soeijoea-n, 15 K.M. ten zuiden van Wfch n l)ezet- waardoor den Chlnee- {1 troepen bij den Nankaupas de te- is afgesneden. suiker - rubber - koffie cacao per contract Amsterdarmche Liquidatiekas N.V. SUBCER. BU3BE8. KOFFIE. CACAO. KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZE VAN LONDEN. LIVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG, ENZ. DAM 1m T.Woo* No. 3001131012 AMSTERDAM-C. Bou/t Ni» 2, ToW». 30012 - T«lo?rCmodr*i: CARLOS-AMSTERDAM 4302 (Ingez. MedJ DUIVENSPORT. „DE WITPEN" (NIEUWVEEN). Wc vlucht vanaf Qulevrain. Afstand 225 K.M. Uitslag: W. v. Leeuwen Pz. 1, 2, 3, 4, 6; D. Michilse 5, 7, 9, 10: J. v. Dijk 8. De eerste duif kwam binnen te 1 u. 28 m.; de laatste te 2 u. 20 min. (Vam een spéclalen A.N.P.-verslaggever) De zon scheen op den vierden dag van de wereldkampioenschappen wielrennen te Kopenhagen al even vroolljk als op de voorgaande dagen. Evenals bij de profes sionals was de start voor de wegwedstrijden amateurs om acht uur op het circuit van Lyngby bepaald Er stond weinig wind. In totaal vertrokken 56 amateurs vcor 24 ron den, een totalen afstand van 204 K.M. In de eerste ronde bleef de groote groep bij elkaar en in dein tijd van 13 min. 20 s„ met een gemiddelde uursnelheid van 37,3 K.M. kwam het geheele peleton na de eerste ronde door. Ook in de tweede ronde bleven allen bij elkaar. De Luxemburger Bidlnger verloor enkele seconden. In de derde ronde nam de Belg Tack 200 M. voorsprong, terwijl ons land groote pech had door het feit, dat onze beste rijder, Schulte, een lekke band kreeg, waardoor hij 1'/= minuut op het peleton ten achter kwam. Na de derde ronde kwam Tack al leen voorbij, direct gevolgd door het peleton en vervolgens op 1 min. 30 sec., door den Luxemburger Bidinger op 1 min. 35 sec. door Schulte, wien door den verzorger de Graaf, die hem tegemoet gereden was, moed werd ingesproken. Toen na de vierde ronde het peleton voorbijkwam, waren Schulte en Bidinger, die elkaar gevonden hadden, een minuut achter. In het uur werden afgelegd 38,2 K.M een zeer be hoorlijk tempo dus Na de vijfde ronde kwam het peleton in een langgerekt veld door Onze stopwatches noteerden voor Schulte en Bidinger een achterstand van 38 sec. Op het rechte einde van het cir cuit konden de beide renners dus de staart van de groote groep reeds zien. En doordat er aan den kop geen uitlooppogingen wer den gedaan kregen Schulte en Bidinger in de zesde ronde gelegenheid, dank zij schit terend rijden van den Amsterdammer voor. al, bij de groote groep te komen. Direct daarop kwamen er echter drie man aan den kop, n.l. de Engelschman Jones, de Oosten rijker Hoefner en de Italiaan Cottur. Na de zesde ronde kwamen Jones en Hosfner alleen door op 5 sec. gevolgd door den Italiaan Cottur, op 2 min. 15 sec. gevolgd door het langgerekte peleton, waarin alle vier Nederlandsche renners, Schulte. De Hoog. Demmenie en Anneese meereden. Na zeven ronden kwamen Jones, Hoef ner en de Italiaan Cotuur, die zich bij de eerste twee gevoegd hadden, het eerst door op 46 sec. gevolgd door een tweetal ren ners, den Zwitser Bolttger en den Duitscher Hackebeil, die uit het groote peleton waren ontsnapt. Zij werden gevolgd op 1 minuut precies door het groote peleton. In de achtste ronde ontstond er een valpartij, waarvan o.a. Anneese het slachtoffer werd Zeven a acht renners kwamen te vallen, enkele fietsen gingen stuk en vooral de Fianschman Coudrain en de Engelschman Holmes kregen grooten achterstand. Na acht ronden zaten de drie Nederlandsche renners, Schulte. de Hoog en Demmenie nog bij elkaar, terwijl Anneese door de val partij een achterstand van een ronde had gekregen. In de negende ronde had An neese kans gezien een andere fiets te krij gen, en hij voeede zich, toen de drie lei ders voorbijkwamen, bi.i hen. In deze ron den hebben de wedstrijdcommissarissen in de volgauto's herhaaldelijk getracht, den Amsterdammer te beduiden, dat hij ge dubbeld was en dat hij dus volgens de re glementen uit de race moest gaan. maar de Amsterdammer, die van meening was dat hij met de leiders zou kunnen trach ten zijn achterstand op het peleton in te halen, bleef doorrijden, hetgeen de inlei ding was van een incident. In de tiende ronde slaagden Bolliger en Hackebeil er in de drie leiders in te halen, zoodat de kopgroep thans uit vijf renners bestond. Tack en Schulte begrepen toen dat zij er tusschenult moesten gaan, om de kopgroep van vijf te kunnen inhalen. Na de tiende ronde kwamen de vijl lei ders met 42 sec. voorsprong op Schulte en Tack door. gevolgd op 1 min. 20 sec. dooi het groote peleton. In de elfde ronde ge beurde het incident, dat een schaduw zou werpen over dezen geheelen wedstrijd. Anneese was, ondanks de vele waar schuwingen van de commissarissen, toch nog doorgegaan. Hij viel nu terug van de vijf leiders op Schulte en Tack, die uitstekende pogingen deden, om zich bij de kopgroep van vijf te voegen. Een commissaris, de Duitscher Schirmer, heeft Schulte en Tack ge waarschuwd, dat zij niet met Anneese mee mochten rijden, maar de Aroster- damsche jongen en de Belg hebben het Dultsch van den heer Schirmer vermoedelijk niet begrepen. Hoe kon den zij bovendien op de hoogte zijn van den stand van den wedstrijd en wat er met Anneese gebeurd was? Schulte en Tack kwamen intusschen in deze ronde (de elfde), met Anneese, bij de vijf leiders, maar bij het pas- seeren der officieele tribunes werden zij gediskwalificeerd. Over de wijze, waarop de heer Schirmer dit deed, hebben de Neder landsche en Belgische officials, wier beide renners het meest gedupeerd wa ren, zich op verontwaardigde wijze uitgelaten. Men had zeer scherpe maatregelen tegen .Anneese kunnen nemen, maar men had Schulte en Tack, die aan het incident part noch deel hadden, niet mogen uitsluiten. Anneese had anderhalve ronde lang met de drie leiders meegereden, in de negende ronde. Waarom zijn de drie renners toen ook niet gediskwalifi ceerd? Inmiddels ging de strijd, die veel inte ressanter was dan die van gisteren van de professionals, voort. In de kopgroep waren vele wilzigingen gekomen. Van de vijftien de ronde af vormde zich een groep van zes renners, bestaande uit Cottuur. Bolliger, Hackebeil. Jones. Bisio en Sztrkatl. Het tweede peleton zette de achter volging in en na de vijftiende ronde was de tweede groep, waarin zich de Hoog en Demmenie, de twee resteeren- de Nederlanders bevonden en die bo vendien prachtig werk deden, slechts l'/t minuut achter op de zes leiders. Deze achterstand was na de zestiende ronde tot 55 seconden verkleind, in de zeventiende ronde liep men wederom 15 seconden in. na de achttiende ronde bedroeg de achterstand 25 sec. en in de negentiende ronde slaagde de tweede groep er in op de eerste te komen, zoo dat een peleton van 16 renners aan de laatste vijf ronden kon beginnen. In de kopgroep blonken, behalve de beide Nederlandsche renners, in het bijzonder ait de Duitsche kampioen Scheller, de Zweed Ericsson, de Franschman Coudalrc de Italianen Leoni en Cottur en de Deen Soerensen. Twee ronden voor het einde la gen alle zestien renners nog in het hoofd- peieton en het zag er op dat moment naar uit, dat waarschijnlijk in de sprint de be slissing zou vallen. Vier renners wisten in de 23ste ronde ook nog bij te komen, zoodat er 20 renners in de kopgroep lagen. Direct daarop ging de Italiaan Cottur er tusschen uit. Hij nam 100 M„ doch was spoedig weer ingehaald. In de laatste ronde passeerden de 20 ren ners gezamenlijk. Er heerschte een groote spanning, vol ongeduld wachtte een ieder op wat de laatste honderden meters zou den brengen. De Italiaan Leoni schoot kort voor de finish naar voren. Hij werd onmiddellijk achtervolgd, maar hij slaagde er in het eerst de eindstreep te passeeren en aldus het wereldkampioenschap te behalen. De uitslag luidde: 1. en wereldkampioen Leoni (Italië) 5 uur 48 min. 20 sec. 2. Soerensen (Denemarken. 3. Scheller (Duitschland). 4. J. J. Demmenie (Nederland). 7. H. de Hoog (Nederland), allen in denzelfden tijd. Den overgelukkigen Italiaan werd de U.C.I. regenboogtrui omgedaan. Hij was bijna onzichtbaar achter den enormen krans. Van alle kanten werd hij gelukge- wenscht. Het Italiaansche, Deensche en Dultsche volkslied werden gespeeld en daarna reden de eerste drie aangekomenen onder luide toejuichingen hun eererondje. AMSTERDAM, 24 Augustus De beurs had heden bij de opening een gedrukt voorkomen. De kooplust was ver dwenen en daartegenover viel op vrijwel alle afdeelingien eenig materiaal te ver werken, in verband waarmede de koersen meerendeels lager kwamen te liggen. Voornamelijk moest de lustelooze stem ming worden toegeschreven aan het te leurstellende verloop van Wallstreet en aan de gedrukte tendens te Londen. Nadat het aangebodene was geabsorbeerd, had midden-beurs een kentering plaats en volgden de koersen nadien over het alge meen een opwaartsche richting, zoodat de aanvankelijk geleden verliezen gedeeltelijk of geheel konden worden ingehaald. We derom concentreerde de belangstelling zich in hoofdzaak op de Scheepvaartpapieren, die over de geheele linie lager werden in gezet en daarna nog even een beneden- waartsche richting volgden en zich ten slotte niet onaardig konden redresseeren. Ook thans vonden de giiootste omzetten weer plaats in JapanMJnen, Scheepvaart- unies en Kon. Booten. Op de Suikerafdeeling waren H.V.A.'s op nieuw aan aanlbod onderhevig, zoodat de koers opnieuw vrij belangrijk lager kwam te liggen. Vorstenlanden leden een klein verlies; ook de overige specifieke suikeraandeelen werden lager genoteerd. Van de Industriee- len waren het voornamelijk de Phillpsaan- deelen, die de aandacht vroegen en die aanvankelijk enkele punten onder het vo rige slot werden afgedaan. Het duurde echter niet lang, of er kwamen wederom koopers opdagen, zoodat in een snel tempo de koers verscheidene punten naar boven liep. Aku's, die aanvankelijk iets lager gol den, konden zich een kleinigheid verbe teren. Unilevers waren prijshoudend. Voor de Tabakken kwamen algemeen lagere no teeringen tot stand. Deli-Batavia's leden zelfs een vrij groot verlies. Van de Rubberfondsen waren het alleen Amsterdam Rubbers, die eenige affaire te aanschouwen gaven en die na een kleinigheid beneden het vorige peil te zijn ingezet, vervolgens weer wat hooger werden afgedaan. In Petroleumaandeelen ging zoo goed als niets om; Koninklijken waren prac- tlsch onveranderd. Op de Amerikaansche afdeellng bestond een uitgesproken zwakke stemming, vooral voor de staalaandeelen. Later op den middag echter brak zich ook hier een betere stemming baan. De be- legglngsmarkt was stil. Van de Nederlandsche Staatspapieren was vooral Oude Schuld goed gedisponeerd. wisselkoersen. Londen 9.03 3/4 (9.04 1/4); Berlijn 72.83 (72.89); Parijs 6.80 3/4 (6.80»/o); Brussel 30.51'/; (30.531; Zwitserland 41.63'/; (41.64); Kopenhagen 40.35 (40.37'/;)Stockholm 46.60 (46.62'/:); Oslo 45.40 (45.42'/:); New York 1.811/4 (1.81/4); Praag 6.33 (6.33); Lire 8.25. Prolongatie Part. disc. 1/8; daggeld 1/4 - Reglstermarken 42 1/8; Crediet Sperrmarken 151/4; Effectensperrmarken 14 1/4; Reismarken 55; Bankpapier 43 1/8. Tussohen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 24 Aug. 1937. Vette Varkens- markt Aangevoerd totaal 221 stuks. t.w. 215 zware en 6 lichte. Prijs: zware 5860 ct. per K.G. levend gewicht. Handel matig. LEIDEN. 23 Aug. Groentenveiling enz. - Roode kool f. 3.204.80, groene kool f. 2.40 4.10; prei f. 2.203.30; kroten f. 0.701.60, uien f. 2.105.60; peen f. 2.707.70; aard appelen f. 1.50—3.10; druiven f.1630; snijboonen f.416; stokboonen f.7—15; pronkboonen f27stamboonen f49 tuinboonen f. 4; doperwten f. 812, alles per 100 KG. Postelein f.46; spinazie f.3 14; tomaten A f.44.60, B f.44.80, C f. 4-4.40, CC f. 4 per 100 KG. Andijvie 60— 100 ct.; komkommers f. 1.502.10; bloem kool f. 1.5012.30; meloenen f.419; Za- ïade f. 0.60—0 90! perziken f..0.608.70: ra barber 2040 per 100 stuks. Kroten 60— 130; pieterselie 30—60; radijs f. 1.20; sel derie 30—1.00; bleekselderie 12—17; uien 60—120; peen f. 2.60—7.80; rabarber f. 1.10 1.40 per 100 bos. BODEGRAVEN, 24 Augustus. Aangevoerd 340 partijen Goudsche kaas, alle met R.M., totaal 15.300 stuks, wegende 137.700 Kg. Prijs met R.M. le srt. 2728; 2e srt. 2426; zwaardere tot 30. Handel flauw. HAZERSWOUDE, 23 Aug. - Aangevoerd werden 5156 eieren. Prijs kipeleren f. 3.55 4.10 per 100; eendeieren f. 3.20 per 100; hanen f. 0.500.55 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Aug. - Eigenheimers per kist f. 0.601.10; Drie lingen per kist f. 0.400.50: peen per 100 bos f. 6.108.10; bloemkool I p. 100 f. 10.40 15.10; sla per 100 f. 0.600.90; waschpeen per kist f. 0.701.15; breekpeen p. 100 KG. f.44.60; pootuien p. 100 KG. f. 4.404.60. NOOTDORP, 23 Aug. 4000 kipeieren f. 3.80 4.25, heneieren f. 2.15, eendeieren f3.10 3.35 per 100 stuks. Kippen f. 0.400.70, ha nen f. 0.450.50 per stuk. PURMEREND. 24 Augustus. Gem. Kaas- beurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 67.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs 22,50; KI. Boerenkaas 21,50; Volvette kaas 24; Boter 1,39—1,46; Weiboter 1,30—1,41; Runderen, aanvoer 648 stuks: Vette koeien 6278; Gelde koeien 160195; Melkkoeien 50280: Stieren 5262; Paarden 90200; Vette kalveren 3060; Nuchtere slachtkal- veren 816; id. fokkalveren 1017; Vette varkens 5861; Magere varkens 2232; Biggen 1623; Schapen 1529; Bokken 314; Lammeren 1218; Kippeneieren 3.80 4,20; Eendeneieren 2,60; Piepkuikens 0,70 0,75; Oude kippen en hanen 0,32'/;0,40; Konijnen 0,301,50; Eenden 0,200,60; Duiven 0,40 Ooöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. 60.000 Eendeneieren 1,802,90; 60.000 Kippeneieren 65/66 Kg. 4,004.20: 63/64 Kg. 4,00—4,10; 60/62 Kg. 3,75—3,95; 58/59 Kg. 3,65—3,80; 56/57 Kg. 3,60—3,70: 53/55 Kg. 3,35—3,50; 50/52 Kg. 3,20—3,30; 45/49 Kg. 2,75—3,10. RIJNSBURG, 23 Aug. Aardappelen f 0.50 —0.70; drielingen f. 0.350.40; waschpeen f. 0.600.80; peen f.56.50; kroten f. 0.80 —1.20; sla f. 0.600.80; bloemkool I f.10 13: bloemkool II f48; uien fl.501.80. Bloemenveiling - Brillont 2035; Picar- dië 40—70; Polijst 4080; Souvenir 20-60; Zeppelin 4070: Asters gemengd 2034; idem wit 1642; Straalasters rose 2846; Convilli 20—40; Witte Lelies f,3.60—6: Ru- bla f. 3.305.40; Zinnia groot 3040. idem klein 1525; Dahlia's: Roem van Aalsmeer 7090; Miss België 4080; Hevea 801.10; Pompon Dahlia's 2040; Galardia 20—25; Auratum f. 3.40—4.60: Vuurpijlen 50—70: gepelde Godetia 3660. ROELOFAR.ENDSVEEN, 23 Aug. Meloe nen 415 ct. p. stuk; andijvie f. 0.601,00; s)a f, 0 601.30 per 100 krop; snijboonen f 0.401.20; prinsesseboonen f. 0.800.90 per 10 KG.; augurken: baster f. 3.40. grof f. 3.804.60, bommen f. 0.680.80; stippel f. 1.00—1.08 per 100 KG. ROTTERDAM, 24 Augustus. Veemarkt Totaal aanvoer 3314. Paarden 188, veulens 50, magere runderen 814, vette runderen 740, vette kalveren 127, gras kalveren 462, nuchtere kalveren 471, schapen en lam meren 447, varkens 4, bokken en geiten 111. Vette koelen 79, 68, 52—62; Vette ossen 72, 68, 52—62: Stieren 68, 64, 60; Vette kal veren 100 90 70—75; Schapen 52. 46, 35: Lammeren 62, 58, 52; Graskalveren 62, 54; Nuchteren kalveren 60, 54. 52; Slachtpaar- den 58, 53, 40. Per stuk: Schapen 28. 23, 18; Lammeren 18. 16, 13; Nuchtere slachtkal- veren 16, 13, 10; Nuchtere fokkalveren 24, 22, 19; Slachtpaarden 280, 215, 143; Werk paarden 370, 320, 205; Hitten 235, 200, 140; Veulens 165, 135, 90; Stieren 335, 275, 175; Kalfkoeien 295, 255, 180; Melkkoeien 300, 260, 190; Varekoeien 200. 170. 130; Vaarzen 185, 140, 110; Pinken 150, 120, 100; Gras kalveren 65, 45, 20; Bokken en geiten 14, 10, 4. TER-AAR, 23 Aug. Spinazie per 4 KG. f. 0.080.11; andijvie f. 0.140.23; slavellen f. 0.10, Peulen f. 1.90; snijboonen f. 0.40 C.90, prinsesseb. f. 0,60—1.05; dubb. stampr. f. 0.400.60; witte pronkb. f. 0.200.36; spekboonen f. 0.40—0.54. Postelein f. 2—3.20 en breekpeen f. 4.10 per 100 KG. Kroten f.160; rabarber f. 0.60—1.80; peen f. 3.30— 6.10 per 100 bos. Sla per 100 stuks f. 0.60— 1.10. Bloemk. f. 0.01V:-0,11; meloenen f. 0.09 —0.14, komkommers f.23.50 per stuk. To maten B f. 22.30. Augurken fijn f. 2.60 3.50, f. bast. f. 1.25—1.45; bast. f.0.98; grof f. 0.741.04, augurken grof f.0.74—1.04, stipp. f. 0.35; komk. f. 0.210.25 per 25 KG. VEUR, 23 Aug. Engelsche komkommers lste soort f. 1.50, 2de soort f. 1.50; gele kom kommers, 1ste soort f. 1.50—2. 2de soort f. 1.50. Kropsla, lste soort f. 0.60—1; peen 5,305.80; bloemkool, lste soort f. 6.50— 2de soort f2.104; tomaten, mldd. f.2—2.10; andijvie per 100 f. 0.60—1.20' spinazie 4 Kilo 24—28; postelein f. 2.30— 2.80; rabarber per 100 bos f.2—3; snijboo nen f. 10—12; spercieboonen f.5—9; sel derie f. 0.601.40; tuinboonen f.46; dop- erw-ten f.1819;; pruimen f. 0.601.30; meloenen f. 619; druiven 1516. ■v>?,?E?ERWOUDE' 23 Aug Aangevoerd 22-.0 eieren. Prijzen per 100 stuks: kip eieren f. 4—4 10. eendeieren f.3; kaas 27 30 per pond; kiopen 35—85 p. p hanen 50—60; duiven 18; konijnen f. 0.20—1.75; alles per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3