666 E L T A XI LAATSTE BE De Japanners bezetten den Nankau-pas CEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 24 Augustus 1937 De strijd in Spanje Is Nanking het doel der Japanners? RECHTZAKEN Binnenland VEREENIGDE STATEN Het congres op reces. Het congres is gelijk reeds gemeld, voor onbepaald-en tijd op reces gegaan. In de laatste dagen zijn nog metgroote 'haast eenige wetsontwerpen aangenomen en aan president Roosevelt ter ondertee- kening voorgelegd, oa. het wetsontwerp betreffende den verkoop van helium aan het buitenland en de wet over het oprui men van krotwoningen Eenige andere zeer belangrijke wetsont werpen zullen eerst na het reces in be handeling komen. Naar verluidt zal de president het groot ste gedeelte van zijn vacantie op zijn bui tengoed Hyde Park doorbrengen met uit zondering dan van zijn reis naar Warm Springs, waar hij ieder jaar de Thanks giving-day pleegt te vieren. Maverick een vertegenwoordiger voor Texas in 't Huis van Afgevaardigden, heeft 't voorstel geopperd om aan 't begin van iedere nieuwe zittingsperiode van "t con gres een agenda op te stellen van hetgeen de meerderheidspartij zich voorstelde te doen en de zittingen te beperken tot on geveer zes maanden (de afgeloopen peri ode heeft Th maand geduurd). De afge vaardigde meent hiermede te voorkomen, dat in sommige kringen op smalende wii- ze beweerd wordt, dat het congres niets doet. zooals aan het einde van deze zit tingsperiode het geval is geweest. In Japansche kringen wordt verklaard, oogenblik niet te voorspellen is. De Japan- MEXICO Engelsche stappen te verwachten. Naar Reuter verneemt overweegt de Brit- sche regeering stappen te doen bij de Mexl- caansche regeering ten aanzien van de posi tie der buitenlandsche oliemaatschappijen, die ongeveer 500 millioen dollars in Mexico hebben belegd. Er is nog geen besluit geno men omtrent den vorm, waarin deze stappen gedaan zuilen worden. Een radiopost te Marseille heeft het vol gende bericht opgevangen van het Brit- sche schip „Noemijulia". dat van Mar stille onder weg is naar Barcelona: ,,Wij worden gebombardeerd. Positie: 45 gr. 7 M. Noor- der-breedte. 3 gr. 2 M. Oosterlengte. On derscheidingsteekenen van twee vliegtui gen: nr. 528 en nr. 529, zwarte cirkel met wit kruis en twee zwarte strepen". Het schip is de haven van Port Verdu binnengeloopen. Het is niet getroffen door twee afeeworpen bommen. De kapitein verklaarde nog. dat zijn schip de vlag der niet-inmenging had gevoerd en twee con troleurs aan boord had, een Engelschman en een Nederlander. Kwestie bij Volkenbond aanhangig gemaakt. De regeering te Valencia heeft op grond van artikel 2 van het Volkenbondspact verzocht om plaatsing op de agenda van j ;n geslaagd ten Westen van de Jangtse den Volkenbondsraad van de kwestie der poge-kreek door te breken tot het Way dat het uiteindelijke doel van de ge- heele Japansche landingsactie gericht is tegen Nanking. Volgens dezelfde kringen kan men ook verwachten, dat de krijgsverrichtingen in het gebied van de Jangtse verscheidene maanden zullen duren. Op grond van deze verklaringen ver wacht men. dat de Japansche luchtstrijd krachten zuilen overgaan tot een ver scherpt optreden tegen Nanking in de eerstvolgende dagen. Hedennacht heeft trouwens al een bom bardement plaats gehad. Japansche berichten melden, dat de Chi neesche regeering spoedig Nanking zal ver laten, maar dit zijn slechts geruchten. Het gros der Japansche troepen is, naar Domei meldt, ten Oosten van Sjanghai ontscheept kunnen worden, niettegen staande hevige aanvallen der Chineesche troepen. Aan de zijde der Japanners vielen tachtig dooden, terwijl de verliezen van de Chineezen veel grooter zouden zijn. Omtrent deze ontscheping der Japansche troepen wordt nader gemeld, dat deze ver gezeld ging van een verwoed artillerie- duel. Twintigduizend gebouwen, waaronder tal rijke Japansche katoenfabrieken, zijn tij dens de gevechten in vlammen opgegaan. De hevigheid van het vuur is Inmiddels afgenomen, doch er drijven nog steeds dikke rookwolken boven het door branden geteisterde gebied. In tegenstelling tot de van Japansche zijde afkomstige berichten, hééft het Chi neesche hoofdkwartier, naar Havas meldt, verklaard, dat de pogingen der Japanners, om troepen aan land te zetten, verijdeld zijn. Volgens een ander bericht uit goede bron. is een duizendtal Japansche soldaten te Wen Tsjau Fang, even boven Woesoeng, gedebarkeerd. doch werd het gros der Ja pansche strijdkrachten, die aan land trachtten te gaan, teruggedrongen. Ook een Japansch schip heet tot zinken te zijn gebracht. Tegen den middag duurde de strijd in dit gebied nog voort. De Japanners zijn op alle fronten te land, ter zee en in de luoht tot den aanval overgegaan. Ondanks den bommenregen behielden de Chineezen het door hen bezette gebied. Te Sjanghai wordt een hevig geschut vuur gehoord uit de richting van Woe soeng, waar de Japanners probeeren de Chineesche linies door te breken. Zij ma ken daarbij van scheepsgeschut gebruik. Zij ontmoeten daarbij evenwel bijzonder hardnekklgen tegenstand. Volgens berichten uit Japansche bron, zijn de Chineezen, die vannacht een offen sief hebben ontketend, aan de Noordelijke grens van de internationale concessie, er sche regeering is evenwel vastbesloten te streven naar een zoo snel mogelijke afwik keling van het geschil. torpedeering van een aantal harer schepen lil de Middellandsche Zee, waarvan zij de Italtaansche vlootstrijdkrachten de schuld ?eeft. Valencia laat aan den Raadsvoorzit ter en aan den secretaris-generaal de be slissing om den Raad al of niet in buiten gewone zitting bijeen te roepen. In haar nota zet de regeering van Va lencia de omstandigheden uiteen, waar onder de Campeador. Ciudad de Cadiz en Armuru in de Middellandsche Zee getor pedeerd zijn. ,De dreiging van een internationalen oorlog, die aanvankelijk op het Spaansche grondgebied tot uiting is gekomen, heeft zich later tot onze kusten uitgebreid, al dus de nota, en thans slaat zij over naar verder verwijderde gebieden. Deze toestand verplicht het Spaansche volk te protes teeren tegen de misdadige actie van zijn belagers. De regeering der republiek ver klaart vastbesloten te zijn. alle middelen te baat te nemen voor de verdediging van haar recht en daardoor de hoogere belan gen van het SDaansche volk en de nog be langrijker zaak van den wereldvrede te dienen". De rechtsche opmarsch in 't Noorden. Medegedeeld wordt, dat de nationalisten Castro Urdiales, de voornaamste sterkte tusschen Bilbao en Santander, hebben ge nomen. Het ontslag van generaal Faubel. Naar Havas uit Berlijn bericht, heeft 't ontslag van generaal Faubel als gezant bij de regeering van Franco, groote sensatie verwekt te Berlijn. In doorgaans goed in gelichte kringen heet het echter dat Hitler thans den tijd gekomen acht om een echt diplomaat naar Spanje te zenden. Men acht het thans zeker dat Franco wint en dat óe Valencia-regeering zich niet iang meer zal kunnen handhavep. Daarom treedt generaal Faubel, die toch eigenlijk meer een militair-deskundige was dan een echte diplomaat, nu terug. side-park. Japansche vliegtuigen hebben het gebied rond Poetoeng gebombardeerd. Volgens berichten van Chineesche zijde is de Japansche kazerne door talrijke gra naten getroffen en zijn de Japansche school in Honkioe en acht Japansche'pakhuizen in Poetoeng in brand geschoten. De bomontploffing te Sjanghai. De Japansche strijdkrachten zouden om deze reden niet maar wachten op het ini tiatief van hun tegenstanders, doch zelf overgaan tot actieve militaire handelingen, om de Chineesche troepen te overtuigen van de nutteloosheid van hun tegenstand. De Japansche weermacht is vastbesloten de Chineesche tactiek de beslissingen zoo veel mogelijk op de lange baan te schui ven niet in de hand te werken. De Japansche „Times" schrijft met na druk, dat er geen twijfel kan bestaan aan de Japansche overwinning, maar wijst er toch op, dat wanneer de strijd nog twee Jaren duurt, Japans menschenmaterlaal en economische kracht tot het uiterste belast zullen worden. Daarom moet de geheele natie kalm blijven en zich in ernst voor bereiden voor een langdurig conflict. Een beroep van Cordell Huil. De Amerikaansche minister Cordell Huil heeft een beroep gedaan op China en Ja pan, opdat deze landen geen toevlucht tot oorlog nemen. Huil heeft in een officieele verklaring gezegd, dat de beide naties het geschil moesten regelen volgens de principes, welke niet alleen voor de Vereenigde Staten, doch voor de meeste landen de internationale betrekkingen moesten regelen". Hij herinnerde er aan, dat sinds den aanvang van het conflict de Vereenigde Staten alles hebben gedaan om de beide regeeringen er van te weerhouden haar toevlucht tot vijandelijkheden te nemen en dat besprekingen waren gevoerd om een vreedzame oplossing te Vinden. „De Ameri kaansche regeering heeft geen vertrouwen in bondgenootschappen, noch in een poli tiek van een te ver doorgevoerde afzonde ring, aldus Huil. Zij heeft vertrouwen in internationale samenwerking om te kunnen geraken tot het doel, dat wordt omschre ven in de verklaring van 16 Juli". Deze verklaring bevatte de veertien be ginselen van de Amerikaansche buiten landsche politiek. Boodschap van mevrouw Tsjang Kai Sjek. .De Amerikaansche ambassadeur in China Het projectiel, dat gistermorgen het wa- heeft draadloos een boodschap van mevT. renhuis van de Sincere Company aan den Tsjang Kai Sjek aan de Vereenigde Staten Nankingroad te Sjanghai heeft getroffen, overgebracht. heeft ongeveer 150 personen gedood, en een tweehonderdtal gewond. Door granaat scherven werden voorts verscheidene per sonen in een aan de overzijde van de straat gelegen warenhuis gedood. Naar het D.N.B. meldt, zijn bij de ont ploffing ook verscheidene leden der Duit- sche kolonie gedood. In het Duitsche Pau- lus-ziekenhuis zijn ruim honderdvijftig slachtoffers van verschillende nationaliteit opgenomen. Er is nog niets vastgesteld ten aanzien van den oorsprong van het projectiel, wel ke de catastrophe heeft veroorzaakt. Over en weer geven China en Japan elkaar de schuld. De strijd in het Noorden. De Japansche autoriteiten hebben mede gedeeld, dat het Kwantoenleger Kalgan en de linie van de groote muur bezet heeft. Tevoren had dit leger den Chlneeschen divisies, die uit Sjanghai kwamen en naar Mandsjoerije oprukten, zware verliezen toe gebracht en genoodzaakt tot een terug tocht in groote wanorde. De Japansche troepen vergrooten hun druk in het gebied van Nankau. De stellin gen, waarin zich de Chineesche troepen hebben samengetrokken, worden door het offensief van het Kwantoengleger be dreigd. Later werd gemeld, dat de Japan ners den Nankaupas hebben bezet. De Japansche troepen worden thans sa mengetrokken voor een gezamenlijken op- marsch in de richting van Patallng, met steun van de luchtstrijdkrachten. Nabij Mentoekioe op 25 kilometer ten Westen van Peiping worden gevechten ge leverd tusschen Japansche strijdkrachten en Chineesche ongeregelde troepen. De Japanners hebben het bestuur geheel in handen. De gevechten te Liangsjang du ren voort. De Chineesche troepen aldaar, die door een sterke artillerie gesteund wor den, vallen de Japansche troepen met groote hevigheid aan. Volgens het officieele nieuwsagentschap van de Kwo-min-tang, Central News, heb ben Chineesche strijdkrachten aanvallen ondernomen in de richting van Tientsin en hebben zij gisteren Yan Ling Tsjing bereikt, Mevrouw Tsjang Kai Sjek betreurt de tragische voorvallen, welke veroorzaakt zijn door de tegenwoordige vijandelijk heden, die slachtoffers hebben gemaakt onder onschuldige vreemdelingen. ,,Dezf treurige voorvallen zouden voor komen kunnen zijn, aldus mevrouw Tsjang, indien de mogendheden de noodige voor zorgsmaatregelen zouden hebben genomen om de Japanneezen te verhinderen zich van de internationale concessie als ope ratiebasis te bedienen". Het Engelsche voorstel. Volgens de inlichtingen, die in Britsche diplomatieke kringen konden worden ver kregen, doen de berichten, die uit Nanking zijn ontvangen over de ontvangst, welke men daar het Britsche voorstel tot neutra lisatie van de internationale concessie te Sjanghai heeft bereid, verwachten, dat het antwoord der Chineesche regeering gunstig zal zijn. De uit Tokio binnengekomen berichten daarentegen bevestigen de rseds eerder ontvangen aanwijzingen, dat de Japansche regeering tegen het plan is. De buitengewone financieele maatregelen in Japan. Gisteren werd een nieuwe sterke daling aan de beurs te Tokio genoteerd; zij wordt toegeschreven aan de vrees voor den terugslag, welken de nieuwe aanvragen voor ooriogscredleten ten bedrage van on geveer 2 milliard yen, de uiterst strenge controle der oorlogsindustrieën en de ge bruikmaking van de reserves der maat schappijen voor gedwongen inschrijving op de regeeringsleeningen zullen hebben. De minister van financiën zal aan de buitengewone zitting van den Landdag een speciale wet voorleggen, welke met name zal voorzien in de noodzakelijkheid van de regeering machtiging te ontvangen voor de oprichting van nieuwe maatschappijen, welker kapitaal een bedrag teboven gaat; verder heeft de wet betrekking op het be roep op ingeschreven, doch nog niet ge storte kapitaaldeelnemingen, op de ge bruikmaking van reserves voor kapitaal- vergrooting of samensmelting van maat- uJR|eu —j schappijen. Er zal voorts vergunning noo- het eerste station aan den spoorweg1 dig zijn voor de uitbreiding der outilage TientsinPoekau, dat dicht bij Tientsin is »en maatschappij, zelfs indien zij uit eigen- middelen bekostigd wordt. Het zal .Men zijn meer dan 100.000 yen voor Japan wil snel doorzetten, langer dan zes maanden uit te leenen zon der toestemming der regeering. De wet zal Dat is voor mijn vrouw!Ik beloofde Tijdens een bijeenkomst der regeerings- niet alleen gelden voor particuliere maat- haai overal waar we rustten of stilhielden ij: '.n Japan heeft minister van oor- schappijen, doch ook voor financieele in een levens',eeken van me te geven en een iog, £o iyama, verklaard, dat de duur van stellingen, banken en verzekerlngsmaat paar woordjes te zenden! Jhet Chineesch-Japansche conflict op het schappijen. HAAGSCHE RECHTBANK. Een dynamo gestolen. Op het erf van K. te Veur stond een rijwiel met een zoo goed als nieuwe elec- trLsche dynamo. Nu gebeurde het, dat de verloofde van C„ mej. A. v. H. uit Veur, zulk een appa raat noodlg had voor haar rijwiel en Van L. had haar beloofd haar 'n dynamo te ver schaffen. Hij deed dit, door de dynamo van K. te stelen, voor welk feit hij dan nu terecht stond. Verdachte betoogde, dat hij de dynamo maar had willen leenen, en later weer terugbezorgen. De president merkte evenwel op, dat verdachte daarvoor eenige dagen den tijd heeft gehad, doch de dynamo behield. De Officier zeide, dat verdachte reeds een voorwaardelijke straf heeft loopen. en vroeg tien maanden gevangenisstraf, waarbij dan nog waarschijnlijk de 6 maan den voorwaardelijk zal komen. De verdediger pleitte clementie. De man, die dorst had. Toen E. van L. des avonds laat langs den winkel van de firma Steffelaar in de Nieuwstraat te Leiden kwam, werd de aan blik van de aanlokkelijke flessehen advo caat, Jenever, en citroen hem te machtig. De man had al wat gedronken, maar had nog meer dorst. Hij vond de eenvou digste methode om die te lesschen, door de ruit der etalage in te slaan, zoodat de drank binnen zijn bereid was. Omwonen den hadden echter het glasgerinkel g!- hoord en de politie gewaarschuwd, die spoedig Van L. arresteerde. Verdachte zeide zich niet meer te her inneren. waarom hij de daad had verricht. De Officier vroeg tien maanden gevan genisstraf. De verdediger pleitte clementie. H. E S. uit Leiden, had v. L. geassis teerd bij diens vernielend werk. Deze man werd n.l. aangetroffen met flessehen citroen, advokaat, jenever en een kruik oude klare. De winkelchef deel de mede. dat deze flessehen vermist wer den uit de étalage der genoemde firma. Verdachte bekende, doch hij wist niet hoe hij tot den diefstal was gekomen, omdat hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. De officier van justitie eischte ook te gen hem tien maanden gevangenisstraf. De verdediger wees er op, dat verdachte niet geheel wist wat hij deed, en pleitte clementie. Uitspraak op 4 September, Waardoor de lekkage ontstond. De fabrieksarbeider W. H. P. te Lelden, had van de woning van een leeraar een hoeveelheid lood gestolen. Doordat er lek kage ontstond, was de leeraar op onder zoek uitgetogen, en zag dat het lood was verdwenen uit de dakgoot over een lengte van 12 meter. De politie wist den dader op te sporen, zoodat P. zleh vanmorgen voor de Recht bank had te verantwoorden. Verdachte bekende en zei, dat hij uit armoede heeft gehandeld. De president merkte evenwel op, dat verdachte het geld voor sigaretten en bioscoop heeft besteed. De officier kon het excuus van verdachte evenmin aanvaarden; dan zou P we! an dere dingen dan sigaretten hebben ge kocht. Verdachte is al een keer eerder voor waardelijk veroordeeld, en heeft dus een kans gehad. Thans vroeg de officier tien maanden gevangenisstraf De verdediger vond die straf te hoog, en vroeg een voorwaardelijke straf. Inbrekers aan het wert A. H. G„ uit Warmond en H. J. v. E., uit Den Haag, in Warmond geboren, hebben samen in de woning van W. aan de Hogen- dorplaan te Den Haag, een inbraak ge. pleegd en daarbij een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Tijdens de inbraak was de heer W. met vacantie, doch diens schoonzuster heeft de voorwerpen, die de politie later in beslag kon nemen, herkend. De verdachten legden een bekentenis al, De Officier van Justitie wees er op, dat beide verdachten beruchte jongelieden zijn. Reeds vroeger zijn beiden wegens inbraken veroordeeld geweest. HOewel sinds 1936 geen veroordeeling heeft plaats gehad, wees de Officier er op, dat zij toch ernstig onder verdenking van inbraken hebben gestaan en deswege ook geruinien tijd ln voorarrest hebben doorgebracht. In verband met deze omstandigheden, vorderde de Officier tegen elk der verdachten drie jaar gevangenis straf. Uitspraak op 4 Sept. KANTONGERECHT ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen wer- I den de navolgende verstekvonnissen ge wezen: Wegens overtreding der alg. polltieverord. der gem Boskoop S v. d. L., f. 1,50, subs. 1 wk. tuchtschool met teruggave van mond-1 harmonica; overtreding der motor- en rij- wielwet R. L f. 10 subs. 10 d.; W. B. te I Rijswijk f. 20 subs. 15 d.; D. v. d. W. te Woubrugge f. 4 subs. 4 d.; N. G. S. te Am-1 sterdam f. 4 subs. 4 d.; A. K. te Bode-1 graven f. 4, subs. 4 d.; A. C. den B„ f. 31 subs. 3 d.; S. O. I. 2 subs. 2 d.; J. G. A, 'de V. te Zuilen f. 2 subs. 2 d.; S, B. te I Enkhuizen f. 2 subs. 2d.; G. v. d. H. f. 2, subs. 2 d.; S. v. T. te Ter Aar, 2 x f. 2, subs, 2 d.; P. M. te Lelden f. 2 subs. 2 d.; J. v. d. I N. te Breukelen Nijenrode f. 2,50 subs. 3 d.; J. de V. te Bodegraven f. 2,50 subs. 3 d.; J. C. H. f. 2,50 subs. 2 d.; J. P, K„ f, 1.501 subs. 2d.; C. M. F. v. S. te Arnhem f. 1,1 subs. 1 d.; A. V. te Den Haag. f. 8 subs. I 8 d.; P. v. S. te Utrecht 2xf. 5 subs. 5 d; I verkeersverordening der gemeente Alphen J. J. v. E. f. 1,50 subs. 2 d.; overtreding i poLitleverord. der gemeente Alphen a, d. I Rijn J. L. te Voorburg f. 5 subs. 5 d.; H. L, te Den Haag f, 5 subs. 5 d.; idem der gem. I Koudekerk O. J. A. v. W. te Koudekerk I f. 5 subs. 5 d.; C. A. J. K. te Delft f. 2,501 subs. 2d.; L. B. te Koudekerk f. 3 sul», I 3d.; Keur van Rijnland W. K. te Amsta- dam f.4 subs. 4 d.; J. B. te Rotterdam f.41 sub6. 4 d.; Aïbeidswetovertreding M. B te I Zwammerdam f3 subs. 3 d.; A. de J. te Zwammerdam f3 subs. 3 d.Art. 424 wet-1 boek van strafrecht G. C. v. W. f. 4 subs. 4 d.LeerpUchtwetovertreding N. M. KI f. 3 subs. 3d.; C. V. te Ter Aar f. 3 subs.1 3 d.; overtreding alg. politleverord. der I gem. Alphen a. d. Rijn S. de J. f. 2 subs. I 2 ,d.; H. S. f. 2,50 subs. 3 d.; Waar geen woonplaats is vermeld wonea veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. 4556 (Ingez. Med.) DUITSCHE MARINE-ATTACHÉ. OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is in den ouder dom van 50 jaar te Den Haag in hotel „Vieux Doelen" aan een hartkramp plot seling overleden schout-blj-nacht Erwin Wassner, marine-attaché bij het Duitsche gezantschap te Londen en te 's-Graven- hage. DE ARRESTATIE VAN DRIE JC WEELEND IE VEN TE ANTWERPEN Een bericht uit Antwerpen heeft de ar restatie gemeld van drie personen van Ne- derlandsche nationaliteit, afkomstig uit Hiiversum, die zich aldaar op verdachte wijze ophielden in de omgeving van de diamantclub en trachtten zilveren voor werpen en juweelen aan den man te bren gen (Men zie onder Gemengd Nieuws). Nog gisteravond stelde de Haagsche po litie zich in verbinding met de Antwerp- sclie recherche, aangezien zij deze drie mannen in verband bracht met de inbraak in de Juwelierszaak van de firma van Wil ligen in de Spuistraat te Den Haag, waar zooals bekend onlangs voor een waarde van 70.000 gulden werden ontvreemd. Het bleek echter, dat de juweelen, welke de mannen in Antwerpen te koop aanboden niet afkomstig waren van den inbraak te Den Haag, maar gestolen zijn bij eenige inbraken te Hilversum, EINDHOVEN VAN MELK VERSTOKEN. Staking in twee coöp. melkinrichtingen. Het grootste deel der Elndhovensche be volking is hedenochtend van melk versto ken geweest daar de arbeider- en melkven ters ten getale vai. ongeveer 120 bij de beide grootste coöperatieve melkinrichtingen „St. Petrus" en „St. Joseph" ln staking waren gegaan. De oorzaak niervan moet gezocht worden in een geschil over de interpretatU van de loonkortlngen. Men kwam overeen, dat de kwestie op 3 September in een conferentie met het I hoofdbestuur van den Nederlandschen R.K, Transportarbeidersbond, waarbij vrijwel I alle werknemers, betrokken in dit conflict I zijn aangesloten, opnieuw zou worden be-1 sproken. Gisteravond heeft de afdeellng Eindhoven I evenwel het besluit genomen met het gewij-1 zigde tarief geen genoegen te nemen. Nadat I vannacht en hedenochtend nog onderhan- delingen waren gevoerd, zijn zij in staking I gegaan. De directies stelden toen als ulti-1 matumom 10 uur vanmorgen hervatting I van het werk of ontslag van allen en bloc. I Nagenoeg niemand is echter aan den I arbeid gegaan, zoodat de bedrijven roe. I slechts enkele werkwilligen aan den ganj J moeten worden gehouden, hetgeen uiter- aard bij de groote uitgestrektheid van Eino- hoven onoverkomelijke moeilijkheden op-1 levert. Ongeregeldheden hebben zich intusschen niet voorgedaan. De staking duurt voort. DE MELKPRIJSVERHOOGING. De bond van melkveehouders heeft van-1 daag te Rotterdam een algemeene verga dering ter bespreking van den consumpb6* j melkprijs gehouden. Er werd op gewezen, dat de eenzijdige prijsregeling van de w- dustriemelk van invloed is op het taxe- gedeelte en dat heeft ten gevolge gehao, dat de melkprijzen zoo laag zijn. Verscha lende afgevaardigden drongen er op aan. i dat het bestuur maatregelen zou tren' teneinde de bestaande regeling met oe handel te verbeteren. Na een uitvoerige m - cussie besloot de vergadering, dat het in stuur zich terzake rechtstreeks tot den m nister zal wenden om te pogen, dat ae vc hooging van een halve cent, die niet v doende wordt geacht, zal worden gebra op één cent. DOOR TRAP VAN EEN PAARD GEDOOD- De 63-jarige paardenhandelaar F. sens, wonende a. d. Gravestraat te w t (Z. VI.), Is vanmorgen door zijn paaro s trapt en zoo ernstig gewond dat hij I tijd later overleed. De heer Bolsens was bezig wonden, het paard had, uit te wasschen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2