KATWIJKERS Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 21 Augustus 1937 LOSSE NUMMERS van ons blad Losse nummers THIJS IJS EN DE TOOVERSPIEGEL ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELENCz. van ons Blad Begin van brand. In de garage van D. op den Slulsweg geraakte een IJzeren bak met benzine in brand, tengevolge van een vonk, afkom stig van een laschapparaat. De bak werd naar buiten gebracht en een auto, die in je nabijheid stond, werd tijdig opzij gezet. Ouderwetsche schouw ontdekt. Toen de heer W. de Ruiter gisteren bezig tos de oude zaak van den heer Koos van gijn in de Voorstraat te sloopen, vond hij achter het behang en een houten beschot, een ouderwetsche schouw. De tegels daar van moeten minstens een paar eeuwen oud zijn. Aan iedere zijde bevinden zich twee rijen, die afwisselend beelden geven uit het Oude- en het Nieuwe Testament met den tekst erbij. Deze tegels hebben een lila achtige kleur. Rijwiel gestolen. N. J. v. D. deed bij de politie aangifte, dat zijn rijwiel, dat hij even voor de roo- kerij van S. in de Schoolstraat had gezet, gestolen was. Een oud rijwiel was achter gelaten. net blad voor katwijk en omstreken GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING". Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda, dochter van J. Ver kerk en M. F. Duinkerken. Overleden: Barend Mastenbroek, echt genoot van M. Dragt, 81 jaar. Ondertrouwl: J Tukker en G Algera W Kulk en J. J. Kulk. Getrouwd: J. Meeuwissen en M. H. Mon- tanus H. A. Donck en C. M. Elfering. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Tulen, van Baarle-Nas- sau, Heereweg 182 Mej. A. M. van Kop pen, van Amsterdam, Nieuwstraat 39 van den Breek en echtgen., van Noord- sijk. Heereweg 373 Mej. M. Minnea, v. gstgeest, Kanaalstraat 114. Vertrokken: J. C. Hoogervorst, naar 'jorhout Mej. H. C. Grimbergen, naar Haarlemmermeer Mej. A. C. van den g. naar Hlllegom A. Buurman, naar Haarl.meer A. D. Buurmanv. d. Laan, naar Haarl.meer W. van der Lans, naar Sassenheim Mej. J. W. Smit. naar Am sterdam M. Bloch, naar Zuid-Schar- 'foude Mej. A. Faas. naar Wassenaar H. de Ree, naar Haarlemmermeer. NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: G. J. van den Berg van -loordwijkerhout, Tramsteeg 63 M. W. Werkhoven, van de Bilt. Langeveld 29 C van der Kraan, van Katwijk. Offemweg A. Dijker, van Den Helder, Lange re» 29 A. Breedveld. van Lekkerkerk, Oude Zeeweg 98 Vertrokken: W. van den Berk en vr. naar lisse. Heerenweg 373 G. M. L Kolff, "aar Amsterdam. Wilhelm, gasthuis J. rat Dijk en gezin, naar Alkmaar, S'atlons- «raat 42 P. C. Molenkamp, naar Woer den. Havenstraat 5 D. Buddeke. naar ben Haag. Monsterscheweg 93 I. S. M. Boogaard, naar Hoofdplaat (Z.) A R. talken, naar Wisch. St. Clarapensionaat. Burgerlijke Stand. Geboren: Nellie, d. van L Kleer en J. C. Kor'oee Johanna Anna. d. van N. P. v. Bohemen en H. J. Opdam Jacobus Maria Jeroen, z van J. M Zonneveld en A. M v. Schie Jeroen, z. van G. P. Steenvoorden M. T. Heemskerk Maria Martha Tterezia, d. van H. v. d. Putten en A. v Schie. Ondertrouwd: P. G de Haas en A. H. Zandbergen A. E. Leijten en Oh. van der Voort. Getrouwd: G. Star en B. Wassing C. w. Borst em M. A. ScheJvisch J. J. v. ■Gaveren en O. v. Beelen. NOORDWIJK AAN ZEE. Fortenbouw-wedstrijd. Ondanks het vrij slechte weer waren gistermorgen om 9 uur 90 Jongens en meis ijs verschenen om In 15 ploegen van 6 sikander te bekampen in fortenbouwen. Van 121 uur werd gepauzeerd. Van 1— ft'uur werden de forten nog versterkt, Wv lint water hooger kwam en de bouw- langzaam maar zeker werden ge- °Pt. De laatste vlag. die door de zee ge- reten werd was beschermd door Pom de r'K en zijn 5 kameraden. kregen van V.V.V. „Noordwijk oruit" een aardig geschenk. Concert en lampionoptocht. tWn°r.."D® Landbouw" zal de „Echo der "en" Dinsdagavond as. een afscheids- cert geven, terwijl om halftien een (f Bonoptocht zal worden gehouden, die t nde rou'-e zaI nemen: Hoofdstraat. Duinstraat, Oude Zeeweg. Noord- -'jvard. Schoolstraat, Hoofdstraat, einde Landbouw". OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: A Kammeraad. Endegeest, van Maasdam C. van fngen en gezin. L. de Col.l. 17, van Leiden J. Dolieslager. Dorpsstraat 15. van Voorschoten J. C K Mioch. Emmalaan 5. van Voorburg F. E. Schiefer. Nassaulaan 12. van Rotterdam W. J. Brink. Duivenvoordestraat 53. van Den Haag S. Aigner. L. de Col.l. 17, van Leiden F. A H. Flsser en vr.. van As- sendelftstraat 3. van Leiden P. M. van Wijk, Regentesselaan 27. van Amsterdam G F. Fransen, Warmonderweg 80, van En geland H. Broekstra geb. Visch. Gevers straat 47, van Amsterdam H. J. A. M. Beekman, de Kempenaerstraat 67. van Leiden D. A. de Bruin. Sumatrastraat 18. van Lelden G. Z. A. J. Beekman, de Kempenaerstraat 67. van Leiden P C. van Haasteren en gezin. Rljnzichtweg 151 van Leiden M. van Egmond, de Kempe naerstraat 78, van Leiden R Handgraaf en vr.. Dorpsstraat 86, van Warmond M. Glasbergen en vr.. Valkenburgerweg 5. van Rijnsburg H. D. d'Haan, Warmonder weg 86 van Leiden. Vertrokken: H. A. van der Horst geb. Berg naar Utrecht, Plompetorengr. 15 W. van der Horst en gezin, idem. Klem M. J. Schretlen geb Sala. naar Leiden, Breestr. 137 A. L. Beukman, naar Zoeterwoude, Park Riinvreugd 3 CM. M. Beukman geb. v. d. Burg, idem, idem M. Mlnneé, naar Lisse. Kanaalstraat 114 C. E. Kra- neveld, naar Lelden Warmonderweg 17 J. Hakker, naar Leiden. Haarl.weg 43 a L I. H. Eikhuizen en gezin, naar Den Haag Kwikstraatlaan 20 M D van Oort, naar Lelden. J. v. Goyenkade 20 M G. M. C. van der Bom. naar Den Haag, Konings plein 36 M A A van der Kar, naar Roo„ sendaal c.a. Wouwseweg 3 E. van Kam penhout. naar Lelden, Merelstraat 4 M. C. Hooljmans. van Berkel N.B Koningsoord E. Zuidhoek, naar Utrecht, Plompetoren- gracht 15 A. J. Persoon, naar Sas van Gent, RK Meisjesschool. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Cornells, z. van H. Wolt- haus en C. v d. Eijkel Maria Bernadina Helena, d. van J. W J. ten Have en H. Th. Hazebroek Neeltje, d. van G. v. Rij en E. L van Egmond Overleden: A Sch'ama geb. Meeuwen oord 87 jaar H. W. Rubenkamp, 74 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrica Wilhelmina Gerar da. dochter van H. Remmerswaal en C. M. van der Meer Maria Gerdina. doch ter van J. C. Schrama en M. J. de Groot- Ondertrouwd: P. L. Seijsener, 21 jaar en A. M. van Kesteren, 24 jaar. Getrouwd: L. Slijmer en M. de Vries. Vertrokken: C. B. de Nijs, naar Maars- sen A. G. J M. Linders, naar Boxmeer. Gevestigd: W. A. van den Tlllaart. Leid- sche Vaart 5. van Herpen G, W. C. Ban- ser, Lindelaan 10, van Maastricht J. de Kooker, Zandslootkade 30, van Lisse E. C. Zwetsloot, Kerklaan 15, van Hazers- woude N. van Egmond, Rijksstraatweg 14, van Leiden D. C. Breijer, Hoofd straat 277, van Voorhout. De heer D. de Nobel, slaagde voor het examên hoofdacte. VEUR-LEIDSCHENDAM. Hefkraan in de Vliet gevallen. Wegens net gereed komen van de werk zaamheden aan den bouw van de brug over de Vliet aansluitende op den nieuwen Rijksweg naar Utrecht, waren gistermiddag werklieden van de N.V. Beton Maatschappij Christiani en Nielsen uit Den Haag, bezig met het op een schuit plaatsen van een loopkraan. Plotseling helde de kraan over waardoor de schuit kaoseisde en de kraan in de Vliet terecht kwam. De werklieden konden tijdig op de kant springen. De huldiging van den „held van Muiden". Ter huldiging van den 75-jarigen heer J. Stricking, den held van Muiden,zal heden avond om 7 uur een kleine optocht op het Sluisplein worden opgesteld, waaraan zul len deelnemen de R K. Harmonie St. Ceci- lea. de Vereeniging van oud-Indisohe mi litairen Madjoe. de afdeeling van de Prin- ceviag en vele oud-militairen zoowel minderen ais meerderen. De jarige zal voor zijn woning worden toegesproken door den voorzitter van het huldigingscomité, waar na hem een blijk van waardeering zal worden aangeboden. Hand verbrand. De fitter-monteur van de gemeentelijke lichtbedrijven A Welp had het ongeluk een pot met kokende mastiek om te stooten, waardoor de inhoud over een zijner handen kwam en hij ernstige brandwonden opliep. Gevonden voorwerpen. Kinderportemonnale met 35 cent, pad vindersmes, boodschappentasch, damespor- temonnaie. Adres bureau van politie. Aanrijding. Gisteravond heeft in de Damstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een auto bestuurd door den 26-jarigen H. uit Voor schoten, vertegenwoordiger der firma Droste en een motorrijwiel bestuurd door den 62-jarigen S. uit Den Haag. Laatstgenoemde werd van het rijwiel ge slingerd en bekwam snijwonden aan zijn arm en schaafwonden aan het achterhoofd, welke door dr. van Zeeland en leden van E.H.B.O. zijn verbonden, waarna de man naar zijn woning is vervoerd. Gedurende de maand Juli is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Kerkvoogdij gecollecteerd f. 115. Voor het verjaardagfonds is van Februari tot heden ingezameld f. 33.70'/:. ZEVENHOVEN. De collecte in de Herv. Kerk voor de restauratie bracht f. 25,51 op. ALPHEN. Knapenvereeniging op reis. Door den Ring Alphen en Omstreken van N. H. Knapenvereenigingen op Geref. grondslag, werd met verschillende auto bussen een uitstapje naar Oud-Naarden en omgeving gemaakt, waarbij dank zij het mooie weer door het groote gezelschap bij zonder werd genoten. Burgerlijke Stand. Geboren: Niesje, d. van Frederik Donker en Marrigje Johanna Puntelie Engel. z. van Johannes Blom en Anna Francina de Raat Cornells Johannes, z. van Wietze Landstra en Cornelia v. d. Voet Cornells Albert, z. van Albert Donker en Geertruida H. Nieuwenhuis Teunis Cornells, z. van Teunis C. Verbeek en Cornelia A. van Nie- dek Theodora Wllhe'.mina, d. van Gerrit Koelewiin en Hendrika A. G. Ankerna Jan, z. van Hendrikus Veeristra en Bregtje C. van Klaveren Maria Margaretha Alida, d. van Leonardus P. M. van Velzen en Anna C. M. van Velzen Antonius Franciscus Jacobus, z. van Jacobus Anto nius Jansen en Maria Pruckner Hen drika Jantje, d van Bartholomeus Goudkuil en Hendrika J Knopperts, Getrouwd: Johannes Gijsbertus Sluis. 25 jaar en Johanna Oostveen, 24 jaar Pie'er Arie Liedorp. 35 jaar en Johanna Petronel'a Helena Horsman. 31 jaar. Overleden: Willem van Dijk, 71 jaar geh. met Catharina Christina van der Brassem, wonende te Haarlem. Loop der bevolking. Gevestigd: van Mijdrecht, Paulus J. Kap- teijn, 's Molenaarsbrug 41 van Zandvoort, Cornelis A. de Geus, Raadhuisstraat 137 van Hillegom, Neeltje Schoonhoven, Juliana- straat 29 van Bodegraven, Aart v. d. Marei en gezin, Llndenhovenstraat 55 van Hilversum, Jacobus D. v. Berkel, Prinsenlaan 34 van Hekendorp, Adriana Mostert. Steekterweg 130a van Tiel, H. R. van Hoorn, Raadhuisstraat 44 van 's Graven- hage, Meija G. van 't Wout, Raadhuisstraat 39 van Nootdorp. Anna Lubach. Stations straat 19 van Hillegom, Antonius E. van Egmond, Emmalaan 68. Vertrokken: n. Gouda, Derde Kade 115, Wed. A. E. v. d. Leest-Uittenbogaard naar Voorburg, Buitenrustplein 13. Johanna Ida de Jong naar Wassenaar, Storm van 's Gravenzandestraat 125, Johanna M. v. d. Klein naar Boskoop, Reijerskoop 179, Wed. B. H. v. Ree v. d. Kraats naar Voorburg. L. v. Nw. Oosteinde 25, Japina P. v. Dongen naar Leiden. Wlttesingel 27. Wilhelmina v. d. Bijl naar Boskoop, Nieuwstraat 3, Gijsbert Kom, naar Leiden, Maria E. Osen- dorp naar Nieuwerkerk a. d. IJssel, E 115a Wed A. Breedijk-Verborg naar Eindhoven W. de Zwijgerstraat'5. Cornelis v. Leeuwen naar Zuid-Afriks,, Kaapstad, Willy G. Jöha naar Zuid-Airika, Kaapstad, Albert Munting. Melkprijs verhoogd. Met ingang van a.s. Maandag wordt de melkprijs In onze gemeente met 1 cent per liter verhoogd. De opbrengst van de busjes voor uit bouw der N.H. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 132,04. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Paulus Johannes, z. van J. A Jacobi en C. A. van Benten; Willem Albert z. van J. Blaak en M. Frederiksen. Getrouwd: G. A. Bahlmann en M. A. Agterof; H. M. v. d. Dool en Th. E. M. Aengenent. Overleden: M. A. van Galen, 2 jaar; M. Verwoerd, echtgen. van C. v. Laar, 74 jaar; C. Verboom, 71 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: L. Scheel, van Montfoort, Brugstraat 3; H. A. de Jongh van Wijk bij Duurstede, Wilhelminastraat 38; A. J. W. Lemaire van 's-Gravenhage, Noordzijde 13; G. van 't Hoog en gezin van Zwam- merdam, Emmakade 119 K; J. Voordouw en echtgenoote van Gouda, Prins Hendrik straat 2. Vertrokken: Wed. P. OosteromRijvers, M. Verheul. Reijffers en J. H. Mooijman, naar Zwammerdam, B. 7; H. J. v. Woerden en gezin, naar Rijswijk, Heerenstraat 60a; L. Verweij, naar Gouda. Jan Luljkenstr. 22. Eerste prijs voor „Zanglust". De zangver. Zanglust", onderafd. van Volksonderwijs, heeft op het zang- en mu ziekconcours te Maasland in de superieure eere-afd. een eersten prijs behaald met 392 punten. HAZERSWOUDE. De Santos collecte ten bate van de T.B.C.-bestrijdlng onder den middenstand heeft f. 83.17 opgebracht. Mej. C. v. Wieringen slaagde voor het examen coupeuse. Zij werd opgeleid door mevr. Kramer—Langeveld te Boskoop. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gebcren: Joanna Elizabeth Maria d. van W. B. Koot en J. E. van Winden; Elisabeth d. van Gljsbertug van Eljk en E. van der Ham. Gehuwd: Huibert Lekx. 31 jaar en Mar- tljntje de Jong, 21 jaar. Op reis. De Ned. Herv. Knapenvereeniging maakte een reisje naar Marken, terwijl de Geref. Knapenvereeniging een uitstapje maakte naar Apeldoorn en omgeving. LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd van: Ter Aar, J. C. A. Kroon, gehuwd met H. van Rijn, Heerenweg 79; Nieuwer Amstel C. G. M. Spruitenburg, Dorpsstraat 139; Marum. Fr. W. van der Kamp, Nieuwe Weg 203 B. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jac. Smith, 33 jaar en C. J. Gertsema, 29 jaar. Overleden: J. M. Straathof, 61 jaar, echt genoote van Jac. Kiebert. Geboren: Arie, z. van L. Havenaar en J. Nengerman; Johannes Nlcolaas Petrus, z. van J. M. Bijlemeer en P. J. Hoogervorst; Annetje, d. van H. Kloek en P. Neijmeijer. NIEUWKOOP. Tweede prijs behaald. De zangvereeniging Amicitla, directeur de heer J. Markx uit Alphen a. d. Rijn, be haalde op het concours te Maasland een tweden prijs in de superieurafdeellng met 322 punten. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Baas, 35 jaar en K Knaap 30 jaar. NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Reinds van Bennebroek. Burgerlijke Stand. Geboren: Plonia, d. van J. v. Leeuwen en M. K. Rodenburg. BOSKOOP. Stank-verspreidende sloot. Door de omwonenden zijn bij het ge meente-bestuur. wederom klachten Inge diend over de stank-verspreidende sloot achter de huizen aan de Nieuwstraat. Cursus tuinaanleg. Als deskundigen in de commissie van toezicht op den nieuwen specialen cursus in tuinaanleg aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop, die op 14 Sept. e.k. aanvangt, zijn door den minister benoemd de heeren S. G. A. Doorenbos, dir. der gemeente- plantsoenen te 's-Gravenhage en H. Roe- ters van Lennep, tuin- en landschapar chitect te 's-Gravenhage. „Zomers Buiten" naar Katwijk. De vereeniging .,'s Zomers Buiten" maakte met circa 200 kinderen van werkloozen en minvermogenden per boot een reisje naar Katwijk aan Zee. Alhoe wel het weer nu niet bepaald schitteiend kon worden genoemd werd toch volop ge noten van strand en duin. terwijl een ex tra tractatie de feestvreugde niet weinig verhoogde. OUD-ADE. Als makelaar beëedigd, In Juni 1936 behaalde onze plaatsgenoot de heer G. S. van der Ploeg aan de Neder- landsche Volksschool te Utrecht het diploma makelaar. Een dezer dagen werd hij als ma kelaar in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën door de arrondissements rechtbank te 's Gravenhage beëedigd. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Cornelis, z. v. W. C. den Braven en G. de Bruin Anna Adria na, d. v. A. J. A. Bijlemeer en G. H. Vork; Petrus Maria, z. v. C. J. Sassen en Joh. Verhoef. Overleden: Bartholomeus van Rossen berg 72 Gehuwd: A. M. Kennis, 26 j. en C. J. van der Zwaan 26 j. He!.... wat een genot, dat die ver schrikkelijke herrie in eens over is!!! Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Schreuder van Utrecht. Vertrokken: M. C. van der Bijl, n. Haar lem A. Voordouw, n. Katwijk M. Kuehn, n. Amsterdam H. Boer en J. Boer, n. Amsterdam. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Willem Biesheuvel, 24 jaar en Euphemia Henriëtte Maria Bank, 32 Jaar; Henrucus Wilhelmus van der Hulst, 27 jaar en Hendrika Maria Pouw, 22 jaar. Geboren: Arie z. van C. Brunt en I. den Brave; Cornelia Pieternella, d. van C. Rodenburg en J. van Berkel. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Johanna Cornelia, D. van J. A. F. in 'tVeen en C. M. P. van Nierop Margaretha Maria, D. van E. Kok en J. C. van Tol Wilhelmina Maria, D. van P. G. Adegeest en M. E. Switzar. Ondertrouwd: N. C. J. van den Bosch 27 J- en C. M. Boonekamp 23 j. Overleden: L. J. den Elzen 73 J., wed. van C. M. Onderwater. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49, Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 VERVOOREN, Haarlemmerstr. 1 28 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. MlllHlllllllllllllllinillllllllliiiiliiiiiiii 29 Of Thijs schrok dat hoef je niet te vragen; het scheelde slechts een haar, of hij was heusch den afgrond in geslagen I Hij stond weer op; hij was heel boos. „Wat een gemeene streek", dacht hij, na 'n korte poos; „ik ben nog nooit door een machine neer geslagen; daar zal ik Leo rekenschap van vragen! En 'k neb een buil, toch op zijn minst zoo grootalsals een halve koiccncot En toch laat hij den moed niet zakken; hij gaat, nog wel een beetje duiz'lig, voort om Leo Dickie Dons weer af te pakken maar laat hij er nu goed pp letten, dat hij ajn voet niet weer op zoo'n naar ding moet zetten.... 9

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7