Uit de Omstreken Gemeenteraad Rijnsburg LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 21 Augustus 1937 Middag- en Avondconcert Ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen uitgesteld. De begrooting 1936 AGENDA MUSEA. „Nieuw Brittenburg" AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Krijn Hendrik, z. van H. Muil wijk en K. Keessen Margaretha Maria, d. van D. Lemmerzaal en H. Tas Hendrik Dirk, z. van H. van Leeuwen en A. Verbeek Adrlanus, z. van D. van der Wal en J. du Pau. Getrouwd: C. Bromet en P. Baarsen. Ondertrouwd: W. C. van Oorde, 29 j. en L Spaargaren. 27 j. Overleden: K. Heeren, 79 j„ echtgen. van L Keessen. HAARLEMMERMEER. KONINGINNE-VERJAARD AG. Drie dagen feest. De Oranjevereeniging „Badhoevedorp en Omstreken" heeft besloten het Koninginne- feest te vieren op Dinsdag 31 Augustus, Woensdag 1 en Donderdag 2 September. Er is dus nog een dag aan toegevoegd. In samenwerking met de pl .sportvereni gingen heeft het bestuur voor Woensdag 1 September een specialen sportdag georgani seerd. Ook het kinderprogramma op den len dag (waaraan ruim 900 kinderen zullen deelnemen) is goed verzorgd. Het ringrijden per lorrie en balwerpen vormen nieuwe attractie's. Op twee avonden zal vuurwerk worden afgestoken. Woningbouw. Het bouwen van een woonhuis aan den Aalsmeerderweg te Hoofddorp voor rekening van den heer H. van Dongen, werd gegund aan den heer S. G. Westerman te Hoofd dorp, voor f.2570, terwijl aan den heer G. Groen aldaar werd opgedragen voor ruim f. 8000de bouw van een blok van drie woningen aan den Kruisweg voor rekening van den heer A. v .d. Werff te Heemstede. Openbare verkooping. In café Nijssen te Nieuwvennep werd ten overstaan van de notarissen jhr. van Gro tenhuis van Onstein en A. van Liempt een publieke verkooping gehouden van eenige perceelen bouwland, gelegen aan den Ben- nebroekerweg. Ze werden in combinatie in gezet op f. 28.520 en afgemijnd door den heer R. Thomas te Nieuwvennep met f. 1100. Zomeravond-concert. In de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp zal Vrijdag as. een zomeravond-concert worden gegeven door Hoofddorp's Mannen koor (dir. de heer H. Rijnbeek). Medewer king zullen verleenen de heeren Nic. van Exter (orgel) en J. Fhllippo (bas). Van een schelf gevallen. Het 10-jarig zoontje van den heer T. te Hoofddorp, had gisteren bij den landbou wer G., het ongeluk van een schelf te val len. Het jongetje, dat veel pijn leed, werd naar de ouderlijke woning gebracht, waar de ontboden geneesheer een beenbreuk constateerde. 40-jarig bestaan Olympia. De Amsterdamsche Sportclub „Olympia" heeft ter voorbereiding van het 40-jarig bestaan een speciaal feestprogramma sa mengesteld voor Zaterdag 28 Augustus as. op de terreinen der Wielerbaan te Bad hoevedorp. Voor de middaguren staat een kinderfeest op het programma. Onder een auto geraakt. Een zoontje van den heer K. te Hoofd dorp, wilde bij het naderen van een auto nog gauw den weg oversteken. De bestuur der remde krachtig, doch kon 'n aanrij ding niet meer vermijden. Het ventje, dat een beenfractuur opliep, werd direct onder behandeling gesteld van een dokter. Burgerlijke Stand. Geboren: Serafina Maria, d. van J. A. Hameteman en M. Hendriks Dina Mar tina Maria, dochter van F. de Ruijte en J. Th. Wortman Johannes Baptist Jozef, zoon van J. A. Daane en A. van Neste Johanna Maria, dochter van G. G. Mesman en J. M. van Duin Chrlstoffel Goverdi- nus. zoon van C. G. Honcoop en M. Nleu- wenhuijse Klaas, zoon van G. A. Roubos en A. Bokhorst Lutina, dochter van L. Posthumus en P. Koning Gerrltje, doch ter van G. M. Bouw en A. Wijnen Karei Johannes, zoon van A. van der Veek en A. H Baars Antonie Anne, zoon van.J. A. Ruighaver en E. van der Zaag Johan nes Maria, dochter van Th. J. Blommestijn en Th. J. Lemmers Jacobus Franciscus, zoon van H. L. Tebbens en P. A. M. Bis schop. Ondertrouwd- Hendrik Verbrugge, 24 J. en Neeltje Post. 22 jaar Pieter B. van der Ban, 19 jaar en Elisabeth den Breejen. 17 jaar. Getrouwd: Andreas J. Brian en Helena L. Rathmann Jacobus van Groeningen en Hanna Griekspoor Jozef J. A. Beelen en Catharlna M. Prins Bastlaan J. van der Pol en Jacomina Gerritsen Wilnolm van Aalst en Lizette G. P. Smit Arie van der Voet en Berendina Hof Jacob Rip en Maria Schalk Cornells Colijn en Hendje Slinger Roelof C. Slinger en Pielernella M. Voois Cornells van der Marei en Anna B. Bleijerveen. Overleden: Philippus Metselaar, 64 j., ongehuwd -Maria de Ron. 37 Jaar, geh. met. W. Kamerman Johanna C. H. Zwart, 77 jaar, geh. met C. Lucke Nico- laas G. F. Hoogervorst, 20 mnd., zoon van J. H. Hoogervorst en A. B. A. Leunenburgh. Lood der bevolking. Gevestigd: Marcus J. van Breda, van Amsterdam, Kerkhoflaan 61 Arie Hcme- laar, van Haarl.liede. Dennenlaan 33 Jo hannes J. A. M. de Loor. van Amsterdam, Wilgenlaan 90 Cornells de Rover, van Amsterdam, Dennelaan 92 Teunis D. Dunweg, van Amsterdam Hoofdweg 732 Teresia Koolbergen, van Haarlem, Hane- poel 13 Abraham Krijger, van Oegst- geest, Huigsloterdijk 251 Petrus H. J. Meijer, van Amsterdam. Sloterweg 220 Hendrik Prins, van Zwollerkerspel, Huig sloterdijk 51 Johannes Rabbers, van Puimerend, Cruquiusdijk 51. Vertrokken: Lourens van Haaf ten. naar Amsterdam, Uitweg 205 Johannes Bak ker, naar Amsterdam, Kazernestraat 10, 2 hoog Alijda M. van der Leur, naar Am sterdam, Zeeburgerstraat 19 2 hg Cor nelia Timmerman, naar Amsterdam. Ban straat 62 Maria Joren. naar Amsterdam Houtmankade 5 Roelof C. Roodenburg, naar Amersfoort, Asterstraat 17 wed. Jacob Koese. naar Velsen, Weerdstraat 3 Barbara M. de Groot, naar Amsterdam, le Jacob van Campenstraat 41 huis Antonius P Boom, naar Rotterdam, Ze genstraat 17 Klaas Zuiver, naar Haar lem, Olieslagerslaan 17 rood. HILLEGOM. MEVR. RITSCHIE HONDERD JAAR. Enorme belangstelling. Gisteren heeft mevr. A. M. Ritschle Kruimel ten huize van den heer en mevr. Veldhuijzen van ZantenRitschie alhier haar lOOsten verjaardag mogen vieren. De belangstelling voor dezen zeldzamen verjaardag was enorm. Het aantal felicita ties en bloemstukken was zeer groot. De jarige is vereerd met een gelukstelegram der Koninklijke familie. In den morgen maakte het gemeentebe stuur zijn opwachting: ook in den avond kwamen velen om de familie te fellciteeren. Om de krachten van mevr. Ritschie te ont zien, konden alleen de naaste familieleden, de intieme kennissen en enkele autoriteiten, zooals den burgemeester, gelegenheid ge boden worden mevrouw persoonlijk te com plimenteeren. 's Avonds heeft de Hillegomsche Harmo niekapel een serenade gebracht. Zwemdiploma s. In de gemeentelijke zweminrichting zijn geslaagd voor het zwemdiploma A de hee ren Th. Litjens, F. A. Zwetsloot, J. Elzinga en H. Kessels en de dames: W. van der Schoot, J. P Nieuwenhuis. F. Grullemans, T. Lampe, H. Verzendaal, M. Verzendaal, J. Guldemond, B. de Wit, M. Vijfhuizen en N. van den Berg; voor het diploma B de dames A. R. C. M. Kessels, M. H. E. Kessels, S. Ras en A. M. M. Velthuys. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Brussee en A. v. Groot- veld H. Nederstigt en M. P .Vlaar A. P. H. Dieben en Th. M. Reeuwijk. Getrouwd: J. van Rooden en Th. C. Pijnaker. Overleden: J. P. Berkhout, M. 80 j. Loop der bevolking. Gevestigd: P. F. Jong, Hofstraat 32 H. J. Willemsen, Burg. Pontstraat 104 Wede. J. F. P. BomOostdam, Brouwer- laan 17 M. M. Ruijter, Hofstraat 32 A. C. van den Berg, Lapinenburgstraat 12 P. Martens,, 1ste Amerikadwarsstraat II A. C. Oudakker—IJtsma, Haven 18 F. R. Driever. Meerstraat 10 G. P. Voorn, Hoofdstraat 102 Th. Rietveld, Molenstr. 2 Th. J. Jansen, Mariastraat 2 M. A. Boekhoven, Weeresteinstr. 31 G. A. de Jong, Talmastraat 38 Ch. J. Hulsebosch, Leidschestraat 4 M. C. Bouwmeester, Krochtstraat 16. Vertrokken: A. W. van de Poll, Heem stede, Oude Posthuisstraat 49 T. Visser Veerman, Amsterdam. Nieuwe Nieuwstraat 181 M. J. Brouwer, Haarl.meer, Hille- gommerdijk 334 Herm. en Hendr. van Braak, Haarlemmermeer, Hillegommerdijk 334 N. E. W. C. Paling. Frankrijk, Buros L. Tromp, Haarlem, Rijksstraatweg 367 A. E. van Egmond, Alphen a. d. Rijn, Emmalaan 68 M. S. Walkers, Spalding, Chapellane 4, Engeland. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie tusschen 7 en 8 uur nam.: Veldflesch, orderboekje, ceintuur, ket ting, ceintuur, porttemonnaie inh. rozen krans, zakmesje, kraagje. Raadsagenda. Vrijdagmiddag om 2 uur as. komt de gemeenteraad in vergadering bijeen. De agenda luidt: Comptabiliteitsbesluiten; reclames plaat selijke belastingen; vaststelling kohier Aanlegbelasting, dienst 1937; rekening in komsten en uitgaven van schoolartsen- dienst over 1936; voorstel tot wijziging van de precarioverordening; idem van de ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden; id. tot vaststelling verorde ning. regelende het beroepsrecht inzake vergunningen voor huurauto's e.d.; ld. tot verleening van voorschotten voor de ver krijging van plaatsjes door landarbeiders; id. tot aanstelling van een administratieve kracht ten bureele van den schoolarts; ld. tot verlenging van de huur van het kan toor van den Rijksontvanger; ld. tot ver leening van een subsidie aan de Chr. H.B. S. te Leiden; ld. tot aanvulling van de Al- gemeene Politieverordening en ld. tot wij ziging van de beheersverordeningen en reglement Burgerlijk Armbestuur, ln ver band met fraude-verzekering. „Schept Kindervreugd" mag niet verdwijnen. Er gaan stemmen op, zoowel onder win keliers als onder het publiek, om de ver- eeniging „Schept Kindervreugd" niet op te heffen. De commissie zal overwegen hoe en in welken vorm het voortbestaan mo gelijk zal zijn. Indertijd is besloten de actie niet voort te zetten; het succes is echter van dien aard, dat men haar be zwaarlijk wil missen. De Raad der gemeente Rijnsburg kwam gisteravond in openbare vergadering bij een. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Gugten en Van Delft. De voorzitter opende met gebed en las daarna de notu len, die ongewijzigd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Verschillende missieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van diverse raads besluiten. Ten opzichte van het verzoek der N.V. Petroleum Maatschappij tot het plaatsen van een ondergrondsch reservoir hebben Ged. Staten eenige voorwaarden gesteld. De voorzitter leest die voor, waarna de raad z? goedkeurt. Voor den aanleg van den Nieuwe Vinken- weg eischen Ged Staten een jaarlijksche bijdrage van f. 300.B. en W. stellen voor aan dien elsch te voldoen, mits het college toestemt in de verbetering van den Voor- houterweg en een gedeelte Oude Vlnken- weg, den aanleg van opritten naar den nieuwen weg voor rekening van de provin cie komen en de Nieuwe weg ten Zuiden van Kloosterschuur zal loopen. Na toelichting van de voorzitter en de wethouders be sluit de raad met 81 stemmen (die van den heer Knijff) aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen met in acht ne ming der gestelde voorwaarden. Naar aanleiding van een verzoek der be woners van de Langevaart tot demping van die vaart, deelt weth. v. d. Vijver het resul taat van de besprekingen met Ged. Staten mede. De begrooting 1937 kan er niet in voorzien. Bij de samenstelling van de be grooting 1938 zal er rekening mede gehou den worden, terwijl getracht zal worden zooveel mogelijk het werk in werkverschaf fing te doen plaats hebben, waardoor de kosten voor de gemeente beduidend lager zullen worden. Aldus wordt besloten. Onbewoonbaar verklaring. Op voorstel van B. en W. wordt de ter mijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen piet een half jaar ver lengd. De heer Van Duyn merkt op, dat uit de verlenging blijkt, dat er ln de ge meente gebrek aan woningen bestaat. Bij de behandeling op 24 Augustus voor Ged. Staten van het beroep tegen de onbewoon baar verklaring van 41 woningen zullen de Burgemeester, wethouder Broer en de heer Van Katwijk te Leiden als gemachtigden voor de gemeente optreden. De raad gaat hiermede accoord. Van hét verificatie bureau is een rapport ontvangen over het nazien der rekening 1936 van de bedrijven. De winst van het gas- en electriciteits- bedrijf is beduidend lager, die van het waterbedrijf is hooger dan in 1935. Tot administateur van de steun- en werk verschaffing wordt de heer A. Driebergen benoemd, die tot volle tevredenheid van B. en W. reeds tijdelijk als zoodanig werk zaam is geweest. Met ingang van 1 Januari 1938 zal zijn Jaarwedde gelijk gesteld wor den met die, welke zijn voorganger genoot. Begrooting 1936. Eenige wijzigingen in de begrooting 1936 worden op voorstel van B. en W. aange bracht. Ten aanzien van de nog niet goedgekeur de begrooting 1937 hebben Ged. Staten een aantal opmerkingen gemaakt. Worden de voorgestelde wijzigingen aangebracht, dan eerst zal die begrooting goedgekeurd wor den. Weth. v. d. Vijver heeft op de Griffie be sprekingen gevoerd en doet van elke post een uitvoerige medeöeellng. Zij betreffen o.m. telefoonkosten, kiezerslijst, onderhoud plantsoenen, bruggen, gemeente woningen, DE KAAG. Eerste prijs behaald. De Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer", behaalde op het zang- en muziek concours te Maasland, onder leiding van haar directeur den heer C. v. d Keur te Leiden, een eersten prijs, met 351 punten in de tweede afdeeling. vertering stembureaux, koste vergaderin gen, onderhoud straten en wegen, gemeente reiniging, bijdragen Sandtlaan en opritten brug Voorhouterweg, leermiddelen Oi. school, schoonhouden O.L.S. enz. Uit de mededeelingen van den Wethouder blijkt, dat Ged. Staten ln enkele posten zullen berusten, maar voor andere geen toestem ming wenschen te geven. De raad kan zich niet vereenigen met de post onderhoud wegen. Ged. Staten willen een verlaging van f. 1925 op f. 1500. B. en W. willen de post brengen op f. 1625, waardoor 4e ver betering van de bocht aan den Noordwij- kerweg komt te vervallen De raad gaat hiermede accoord en handhaaft de raming dus op f. 1625. Voor leermiddelen O.L.S. mag maximaal f. 2.— per leerling uitgege ven worden. Het verlagen van de belooning van de schoonmaakster der O.L.S. lokte eveneens veel verzit uit. Ged. Staten achter f. 50 per lokaal voldoende. Ten slotte besluit de raad er in te berusten. De wachtgeldregeling der gemeente zal opnieuw vastgesteld worden en wel in overeenstemming met de Rijksregeling. Uit dien hoofde zal het wachtgeld van mevr. SchimmerOdendaal, gewezen onderwijze res in de nuttige handwerken aan de O.L.S. met ingang «van 1 Sept. as. komen te ver vallen. Het tekort van f. 5000, dat gedekt zou zijn als de bedrijven Gas en Electriciteit door Leiden overgenomen zouden zijn, kan met goedvinden van Ged. Staten gevonden worden uit de reserve der bedrijven. Ten slotte besluit de raad zij het onder protest de voorgestelde wijzigingen in de begrooting 1937 aan te brengen. Op voorstel van B. en W. wordt een ge meenschappelijke regeling vastgesteld, be treffende toelating van leerlingen uit Rijnsburg op de openbare M.U.L.O. scholen te Leiden, nadat de voorzitter de betref fende verordening heaft voorgelezen en toegelicht. De heer Verbree heeft verzocht, des Zaterdagsavonds, bij vergaderingen en feestelijkheden zijn café tot 11 uur te mogen open houden. Hierover is het col lege van B. en W. verdeeld. De meerder heid wil het sluitings uur ook op Zaterdag avond op 10 uur stellen. De heer Van Duyn dient een tusschen voorstel in n.l. Zater dagavond halfelf sluiten. Dit voorstel wordt met 54 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Kralt, v. d. Eykel, Van Tilburg en Knijff. Aan de Chr. H.B.S. te Leiden wordt over 1934 een subsidie van f. 209 verleend. Aan den heer A. Driebergen wordt conform het voorstel van B. en W. ontheffing inzake electrlciteitsverbrulk voor zijn koelcel ver leend. Een dergelijk verzoek van den heer J. Verhage. drukker en uitgever alhier wordt aangehouden tot de behandeling van de begrooting 1938. De poUtie-verofdening wordt aangevuld met een bepaling van tapverbod haar het ooTdeel van den burgemeester op mobili- satiedagen en in'tijden van oorlogsgevaar. Rondvraag. De heer Zandbergen heeft de volgende vragen gesteld: 1. Onder welke voorwaarden hebben B. en W. bouwvergunning verleend voor een woning aan de Smidstraat? 2. Zijn B. en W. bereid een voorstel te doen, waarbij aan het personeel der ge meente op 31 Augustus de geheele dag en op de verjaardagen van de overige leden van het Vorstelijkhuis een halve dag vrij te geven? 3. Zijn B. en W. bereid aan de gemeente werklieden de vrije Zaterdagmiddag te verleenen? Op vraag 1 antwoord de voorzitter, dat voor de bouw van de woning aan de Smid straat eenige voorwaarden zijn gesteld, welke hij nader aangeeft. Aan die voor waarden is voldaan. Ten opzichte van vraag 2 en 3 wordt na eenige discussie besloten het voorgestelde aan B. en W. ter overweging over te laten. Daarna gaat de raad in geheimzitting. Zondag. Leger des Heils: Booth-herdenking; ij uur voorm. en 8 uur nain. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods) Afscheid W. Hacking, 8 uur nam. Maandag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods) Spr. P. v. d. Woude, 8 uur nam. Dinsdag. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. Koster van Montfoort; 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge durende de vacanties op werkdagen van 912 en l'/i5 uur; Zaterdag 9—12 uur Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging' Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oud Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 10—4 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanai 1 uur. Het Museum is gesloten op den waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10- 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 'sZon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werii park. ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10-12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijli Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos Gedurende de zomervacantie d.i. tot 21 September gesloten. Rijksmuseum van geologie en miners logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen Th 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN KATWIJK. Concert. Op veler verzoek zal de mondorgelclub „Concordia" op Maandagavond 6 Septem ber een afscheidsconcert geven in de tent op den Boulevard. Binnenkort zal „Concor dia" een tweede afd. oprichten. Prachtig zee-uitzicht met muzikaal genot, ENSEMBLE „PETERS SPEE" op het terras Café-Restaurant Boulevard - Katwijk aan Zee 5201 KATWIJK AAN ZEE. GECOMBINEERDE VERGADERING CJJH.V. EN C.J.V. Ds. Broeyer over „Kerk en Persoonlijk leven". Deze vergadering werd gisteravond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter, de heer A. Haasnoot liet zingen Ps. 141 1 en 2, ging voor in gebed en las Exodus 17. De heer H. Haasnoot gaf hierover een inleiding, waarna vragen werden gesteld en beantwoord Met het zingen van Ps 51 6 en 7 was het eerste deel van den avond ten einde. Het tweede gedeelte ving aan met het zingen van Lied 246: 1 en 3. Ds. Fr. J. Broeyer behandelde daarna Kerk en Persoonlijk leven".. Treffend, zei spr., is in onze dagen de vraag naar de Kerk; getuigen daarvan zijn de onder werpen, die hier van den zomer behandeld zijn. Wat een tegenstelling, die belangstel ling van nu en die van enkele tientallen Jaren geleden. Het Woord Gods werd toen oozij geschoven, de Kerk werd vergeten,het was de tijd van evolutie. Er kwam haat tegen de Kerk. die haat er tegen was oecu menisch. Dit is uitgekomen in Spanje; Rusland en Mexico. Men had recht naar geluk en daarnaar was het streven. Er was een jacht om in overvloed te kunnen leven en genieten. Spr. beschreef den tijd na den wereldoorlog met zijn stijgende koersen en weelderig leven, een leven zonder God en priester. Zoolang men Gods woord in het middelpunt zet, is er een zedenwet. Het was de tijd van huwelijksbreuk en op standige jeugd. Na al dat genieten kwam de ineenstorting, de werkloosheid. Het werd een tijd van druk en de vraag naar God groeide. De nood der tijden heeft dat ver oorzaakt. In de groote steden zijn er nu twee geslachten, die vragen naar God; de grootouders en het opkomende geslacht. Het geslacht, dat daartusschen ligt is het zoo Juist besprokene. Het is een tasten en zoeken om in het leven een houvast te vinden. De Kerk had een vuurtoren, een lichttoren moeten zijn. Bij al die tientallen Kerken is de jeugd de tel kwijt geweest en vraagt: waar ligt het nu? Van de Kerk, waartoe wij behooren. moeten we levende lidmaten zijn. Wij hebben erover veel cri- tlek, geen hatelijke, maas, een critiek. die voortvloeit uit liefde. De jeugd ziet scherp en ziet, dat het allerminst in orde is. Er is heel wat critiek op predikanten, ouder- ligen, diakenen. Er is geen Kerk. waar het Ideaal is, overal zijn gebreken. Ds Kerk moet ons op den weg door het leven hel pen, zij moet een moeder zijn. De dienst des Woords moet gericht zijn naar alle leeftijden. Onze tijd heeft noodig levende lidmaten en laat ons leven gewijd zijn aan onze oude Vaderlandsche Kerk. onze Hervormde Kerk. Door tal van personen wei-den vrager gesteld, die door spr. beantwoord werden De beer A. Haasnoot dankte ds. Broeyer. Na het zingen van Gezang 48 10 eindigde deze met dankgebed. 's Woendags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Burez (Boerhaavestraat 21). Half drie tot ha- vier: Donderdag: Inenting tegen diphtetó 31/; uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Oké Don Juan". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend) voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr 31: 8 uur nam. „Circus". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopem'' voorstelling. Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Sing baby, sing". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe ROxy-Theater, Haarl.str. „Ship ahoy". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „Geweld en dynamiet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 Wij Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag eo nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter safl nam 8 uur tot v.m 8 uur alleen 'o°r -Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst det apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg J telef. 807; J. E, M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, telef. 274, De geneeskundige Zondagsdienst te tel den wordt van Zaterdagavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Renaud, Winkler, Nieuwzwaa? Poortman en Stoffers. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. Orgelavond in de Nieuwe Kerk. Voor de tweede maal in dit seizoen, maar nu in de Nieuwe Kerk, werd door at heer Feike Asma een orgelconcert voor een vrij talrijk publiek. Ook dew avond heeft de heer Asma zijn toeno®' ders doen genieten van zijn meesterw spel. Vooral in zijn pedaaltechnlek. doet w zich kennen als een zeer bekwuam org nist. Feike Asma begon met een ,.«e' aium" (over bekende zangwijzen, Ps- o» Gez. 178) van Jan Zwart. »t De kunstrijke avond werd besloten m een „Postludium" van den organist z - waarin hij de melodieën van „Er rul,f-e|) langs de wolken", „Boven de Starren „Ps. 36" verwerkt had. De opbrengst was ten bate van het warmingsfonds. 2—i

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6