Ruk TRIUMPH Strijd op Sjanghai 's Broadway LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eente Blad Zaterdag 21 Augustus 1931 Talrijke branden kleuren den hemel rood THE TIEMYER GIRLS de 1 cent sigaret die blijft triomfeeren Binnenland DE BIOSCOPEN 1 De da? van heden is wederom ge opend met een bombardement gedu- rehde een kwartier van Poetoeng door de Japansche oorlogsschepen. Even na middernacht is brand uitgebro ken in de petroleum-haven van Poetoeng. De Chineezen hebben zestien kilometer stroomafwaarts de kade langs de Wangpoe opgeblazen, waar de Japansche mariniers aan land worden gezet om tegen Poetoeng op te rukken. Japansche bomaanval op Kiangking. De woordvoerder van het Chineesche hoofdkwartier aan het front van Sjanghai deelt mede. dat Kiagking, dat bij de mon ding van de Yangtseklang ligt. door elf Japansche vliegtuigen met gasbommen is bestookt. Gevechten op Broadway. Staande op den seintoren op de Fran- sche kade te Sjanghai, aldus meldt Havas, viel gisteren waar te nemen, dat alle ge bouwen op den Broadway over een lengte van 1500 meter tusschen Hongkioe en Jangt-sepoe tengevolge van het Chineesche 'bombardement in brand waren geraakt. De strijd in dezen sector was zeer levendig. In een katoenopslagplaats van een Brit- sche firma, die zeer dicht nabij de lig plaats der Fransche kruisers is gelegen, brak een groote brand uit. De hoog op laaiende vlammen, die den geheelen nacht woedden, verlichtten de in de Wangpc? voor anker liggende buitenlansche oor logsschepen. Gisteravond hebben de Japanners on der het schijnsel der talrijke branden, die den Oostelijken hemel rood kleurden, een groote zuiveringsactie ingezet tegen de talrijke kleine Chineesche afdeelingen, die een guerilla tegen de Japansche troepen waren begonnen. De Japanners hebben medegedeeld, dat na een strijd van eenige uren de woonwijk langs de Wangpoe was gezuiverd en dat de voor hét verkeer be langrijke Jangtsepoestraat weder veilig De Chineesche ambassade te Londen deelt inzake den strijd te Sjanghai daar entegen o.a. mede, dat de Chineesche strijdkrachten in de internationale con cessie ten Noorden van de Soetsjau vorde ringen blijven maken en de Japanners terugdringen. Daar de Japanners niet van hun geschut gebruik kunnen maken, neemt de strijd den vorm aan van een gevecht van man tegen man. Beschieting van de „Izoemo". De gebouwen aan den Bund trilden gis teren, toen het Chineesche geschut 't vuur opende op de „Izoemo". De granaten vlo gen over de buitenlandsche oorlogsschepen die bij de club van Sjanghai gemeerd liggen, heen. Het Chineesche geschut was opgesteld in een gebouw aan den Chinee- schen Bund in de nabijheid van den Fran. schen Bund, boven de internationale con cessie. De strijd in Noyd-China. In totaal zijn de laatste dagen langs den spoorweg van Peiping naar Soeijoean, Tientsin en Poekau, Japansche versterkin gen aangekomen ten getale van 10.000 man. Het reeds gemelde offensief der Chinee sche troepen langs den spoorweg van Peiping naar Hankau een gedeelte heeft Sangtsjang op 3 K.M. ten Z.W. van de Ja pansche stellingen te Liang Hsiang be reikt zou klaarblijkelijk ten doel hebben de aandacht af te leiden, om het front van Nankau te ontlasten, waar de regens de operaties der Japansche troepen hebben bemoeilijkt. Naar uit Tsjang Hsi Tjen wordt ge meld, zijn sedert middernacht op 24 KJVI. ten Zuiden van Tsjang Hi Tjen, aan den spoorweg van Peiping naar Hankau. gevechten op groote schaal gaande tusschen de Japansche troepen en de troepen der Chineesche centrale regeering, waarbij de Chineezen eenigszins in het voordeel zouden zijn. D.' Chineezen zouden voorts een aanval der Japanners op de hoogten, die bij den Nankaupas liggen, afgeslagen hebben. Chinecsch vertrouwen! Generaal Tsjang Tsji Tsjoeng, de opper bevelhebber der Chineezen, heeft tegenover Reuter verklaard, dat hij er van overtuiigd is. dat de vijandelijkheden te Sjanghai weldra geëindigd zullen zijn met een ver ketterende overwinning der Chineezen. Chineezen verkoopen hun munitie. Uit Sjanghai wordt evenwel gemeld, dat de Chineesche soldaten hun patronen thans aan de buitenlandsche vrijwilligers te Sjanghai verkoopen, blijkbaar om hun geringe soldij goed te maken. In het be richt wordt er aan herinnerd, dat zich een zelfde verschijnsel voordeed tegen 't einde van het incident van 1932, juist voor den algemeenen terugtocht der Chineezen uit Sjanghai. Dit geeft dus weer een anderen kijk op den gang van zaken! De buitenlandsche banken te Sjanghai zullen Maandag weer opengaan voor de normale zaken. Het Amerikaansche kabinet heeft den toestand te Sjanghai .besproken. Overwo gen werd onder welke omstandigheden de Japansche militairen, die eventueel naar de internationale nederzetting zullen wor den teruggedreven, ontwapend zullen moe ten worden. De regeering acht de huidige verdediging van de internationale neder zetting te zwak. Deze legermacht bestaat op het oogenblik uit 6500 man. Uittocht der Chineezen uit Kahton. Uit Hongkong wordt gemeld, dat de mas sale uittocht der Chineezen uit Kanton voortduurt, zoodat de bevolking van ander half millloen zielen thans met een derde verminderd is. Amerikctansch oorlogsschip door granaat getroffen. Eén doode, 18 gewonden. Amerika vat de zaak rustig op. Op het Amerikaansche admiraalschip „Augusta" dat ter bescherming van de Amerikaansche staatsonderdanen in Sjanghai op de Wang-Poe voor anker ligt, is tengevolge van het neerkomen op den voorsteven, van een luclitaf- wcergranaat, gisteravond te tien minu ten over half zeven een Amerikaansch matroos gedood, terwijl 18 anderen licht gewond werden. Het is niet bekend of de granaat uit een Chineesch of een Japansch lucht- afweerkanon afkomstig is geweest. Verscheidene Britsche oorlogsschepen la gen vlak achter de „Augusta" gemeerd. Het incident met de ..Augusta" had plaats slechts enkele uren nadat de buitenland sche marine-autoriteiten het Chineesche verzoek, om de buitenlandsche oorlogssche pen op de Wang-Poe uit de nabijheid van de daar voor anker liggende oorlogsschepen terug te trekken, van de hand hadden ge wezen. In een commentaar op het incident met de „Augusta" verklaarde minister Huil, dat dit betreurenswaardig is, doch dat de Ame rikaansche onderdanen te Sjanghai be schermd moeten worden, zoolang zij daar zijn, ofschoon hun aangeraden is, voor zoo ver mogelijk, de stad te verlaten. De voorzitter van de Commissie van Bui tenlandsche Zaken uit het Huis van Afge vaardigden zeide, dat wel zal blijken, dat het bombardement niet met opzet is ge schied. Senator Pittmann achtte het incident niet een reden om de Amerikaansche poli tiek te wijzigen. „Onze oorlogsschepen," zeide hij, „loopen onvermijdelijk risico's, zooals ook een politieagent doet. Daarom hebben wij een marine." Roosevelt heeft verklaard, dat iedere nood zakelijke maatregel door de Amerikaan sche autoriteiten ter plaatse zal worden genomen, aangezien zij het beste over den toestand kunnen oordeelen. Hij voegde hier aan toe, dat het afkondigen van de neu traliteit wachtte op het afbreken van de diplomatieke betrekkingen tusschen China en Japan. KOMEN. 5627 (Ingez. Med.l Dr. Koeng naar Nauheim. Dr. Koeng, de Chineesche minister van Financiën, heeft afgezien van zijn insche ping te Genua, om een kuur te ondergaan hl bad Nauheim. Dit plotseling besluit heeft hij genomen, zoo zeide Koeng, in verband met hartstoornissen, die zich de laatste dagen met groote hevigheid hadden doen gevoelen. 6187 (Ingcz. Med.) Arbeider van steiger gestort en gedood. Twee anderen gewond. Vanmorgen heeft bij het gebouw van het electriclteitsbedrijf van de Pegus aan het Merwedekanaal te Utrecht een ernstig on geluk plaats gehad, waarbij een arbeider werd gedood en twee gewond. Aan het bestaande gebouw is een nieuw gedeelte aangebouwd. Rond dit nieuwe ge deelte zijn steigers aangebracht, welke door korte ladders met elkander zijn verbonden. De 53-jarige arbeider J. de Jong is, bij het naar boven klimmen, door nog onbekende oorzaak gevallen. Hij was op slag dood. Tijdens den val greep de man een van de kleine ladders vast en sleurde deze mede. Om niet door den vallenden man en den ladder te worden geraakt moesten eenige arbeiders ijlings op zijde springen. Hierbij zijn sommigen van hen eveneens gevallen. Een hunner is met inwendige kneuzingen naar de Rijks-klinieken vervoerd. Een an der kreeg lichte schrammen. De overigen kwamen met een hevigen schrik vrij. DEKLAST VAN EEN SLEEPSCHIP GESCHOVEN. Het sleepschip „Trinon", schipper van Vliet, uit Rotterdam, dat gesleept werd door de sleepboot „De vier Gebroeders", kapitein G. Blom van Rotterdam, en gela den was met papierhout, heeft vanmorgen, tengevolge van het slechte weer op de Oos- terschelde, ter hoogte van Wemeldinge een gedeelte van zijn deklast, bestaande uit 300 ton papierhout, verloren. Ongeveer 130 ton is van het schip ge schoven. De zoon van den schipper is even eens te water geraakt, doch kon door de bemanning van ..De vier Gebroeders""gered worden. De sleep was op weg van Antwer pen naar Dordrecht, maar is te Wemel dinge binnengebracht. Dank zij het gunstige getij is het hout te Wemeldinge aangespoeld, waar velen bezig waren met de berging daarvan. FABRIEK „CORRCCTUM"' RAPENBURG 26 LEIDEN TEL. 2257 2954 ungez. Med.) De feestelijke overdracht van de Piet Hein. Ook huldebetoon van de roeiers. Omtrent de feestelijke overdracht vu het motorjacht „Piet Hein" vernemen wij nog dat het Prinselijk Paar a.s. Zaterdag te 4 uur te Muiden aan boord van de „Piet Hein" zal gaan. Het jacht zal onmiddellijk daarna de haven verlaten. Buitengaats zullen de Prinses en de Prins het geheele schip be zichtigen. De officieele aanbieding van het huwelijksgeschenk zal hierop plaats vinden Op dat moment, circa 4.45 uur, zal het jacht aangekomen zijn bij den vuurtoren van het Bulten-IJ alwaar de Prinses en de Prins, thans eigenaren van het jacht ge worden, de hulde van de watersport in ont vangst zullen nemen. De „Piet Hein" zal eenige malen langs de vloot van jachten varen. Daarna vaart het schip naar Am sterdam. Op het Binnen-IJ zal de roeiwe- reld een begroeting brengen. BELASTINGVRIJDOM IN BELGIË V00» BUITENLANDSCHE MOTORRIJTUIGEN, Het Belgische ministerie van financiën heeft bepaald, dat voortaan alle buiten landsche particuliere personenauto's motorrijwielen vrijgesteld zullen zijn van het betalen van belasting. Nederland had in dit opzicht reeds met België een overeenkomst, waarbij was be paald, dat Nederlandsche automobilisten voor den duur van een jaar in België be lastingvrijdom genoten. Anders was dit voor Nederlandsch-Indi- sche verlofgangers, die onder een X-nuin- mer reden. Deze waren verplicht voor lede ren dag, welke zij in België verblijf hielden 10 Belgische francs te betalen. Door bovengenoemd besluit zijn dus ooi de auto's met X-nummer rijdend, vrij va belasting in België. GEVAARLIJK SPEL. Gisteren liet het vierjarig zoontje van den heer N. Schouten te Heiloo zich, met nog eenige andere kinderen, voorttrekken door een vrachtauto. Het jongetje is daar bij tegen een paal van een hek geslingerd Het kind werd opgenomen en naar huk gebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch In den loop van den nacht is het kind overleden. Trianon-Theater. „Circus" is een Rus sische film en zooals alle goede Russische films, een film met een tendenz, ditmaal betrekking hebbende op rassenschande. Orlowa, circus-artiste en moeder van een flinken boy, wiens vader neger is, is om die reden uit Amerika verjaagd. Haar ja- loerschen partner Massalsky voorgesteld als een Duitscher en daar draait natuur lijk de geheele geschiedenis om tracht haar, door met het kind in zijn armen de arena binnen te rennen en een boetpre- dlcatie voor het Russische publiek te hou den, in het verderf te storten. Hij bewijst daarmee van de mentaliteit der Russen niet veel te begrijpen, want het effect is juist omgekeerd: Orlowa wordt toegejuicht, haar zoon verwend en hijzelf tusschen tv.ee zwaar gewapende agenten weggeleid Naast deze tendenz-geschiedenis, die slechts zoo nu en dan op den voorgrond wordt geplaatst, laat de film tal van uit stekende circustafreelen zien, waaraan liefhebbers van een echt ouderwetsch „paardenspel" hun hart kunnen ophalen. Er zijn voortreffelijke momenten van dans en zang, die een plaats in een groote revue-film waardig zouden zijn. Ook de humor is niet vergeten. Kostelijk is b.v. de scène waarin een half waanzinnige min naar in een leeuwenkooi wordt opgesloten en de wilde dieren bezweert met een bou quet. bestemd voor zijn aangebedene, zoo mede die, wanneer op den avond van de eerste voorstelling de „menschelijke kogel" zoek blijkt te zijn en de oud-gedienden het programma moeten vullen. Als tweede film wordt „Gebrandmerkt vertoond. De jury spreekt dl'. Warren Wil liam die er van beschuldigd wordt een patiënte te hebben gedood vrij, doch de openbare meening is tegen hem. Wie zou zich graag aan een in opspraak gebrachten dokter die zijn vrijspraak heeft te danken aan gebrek aan bewijzen, toevertrouwen, zoo redeneert men. En omdat men zoo redeneert, wordt dr. William broodeloos. Van zijn laatste geld koopt hij in zijn wan hoop tenslotte een spoorkaartje naar „een eind van de plaats waar zijn ellende be gon." Hij bouwt zich een nieuwe praktijk op en de zon schijnt voor goed in zijn leven te zijn teruggekeerd, doch dan komt een op wraak zinnend familielid van „de ver moorde" en veroorzaakt een nieuwe cata strophe, totdat tenslotte ook aan dr. Wil liam's leed een einde komt en ook hij een plaatsje krijgt onder Fortuna's hoede. Het is een droef en donker verhaal, doch het wordt helder verlicht door het spel van de twee mannen, die de hoofdrollen vervullen Warren William en Lewis Stone. Het Nieuwe Roxy-Theatcr. In den va- cantietijd zijn films met Shirley Temple bijzonder in trek, want zoowel groot als klein amuseert zich kostelijk om dit aller liefste meiske, dat met haar stralenden glimlach een ongekend groote bekoring uitoefent. Doch het is niet alleen de zon nige verschijning van Shirley, welke zoo'n apart karakter aan iedere film verleent, meer nog is het haar fenomenaal talent, dat dit wonderkind zoo direct in het mid delpunt der belangstelling plaatst. En dit uitgesproken filmtalent openbaart zich in een parmantige voordracht van vlot ten gehoore gebrachte liedjes en in haar dan sen, waarin ze een wonderlijk gevoel voor rhythme toont te hebben. Bovendien vindt men telkens voor Shirley een zeer ge schikt scenario. In „Ship Aboy" is ze het kleine meisje Star. dat bij den vuurtoren wachter kapitein January opgevoed wordt en daar natuurlijk goede vriendjes is met de visschers. Hier demonstreert ze ook haar bedrevenheid in tap-dansen en haar tot in de perfectie uitgevoerde danspasjes oogsten terecht een enorm succes. Haar partner is niemand minder dan Buddy Ebsen. Doch Star moet, zooals ieder kind. naar school en slaagt op geestige wijze voor haar examen, waarvoor kapitein January en zijn oude vriend Nazzo haar klaargestoomd hebben. Het gevoelige sentiment doet zijn intrede, wanneer de vuurtoren gemechani seerd wordt en kapitein January zijn baan tje kwijtraakt. De kleine Star staat thans op het punt naar een weeshuis gestuurd te worden, doch op het allerlaatste mo ment worden schatrijke verwanten van Star gevonden en het verhaal eindigt zoo blij en gelukkig als iets ter wereld maar eindigen kan. Ge ziet, de charme en de liefde van Shirley kan zich op velerlei wijze, uiten in dit humoristische verhaal, dat naast Shir ley ook nog film is. waarvoor regisseur David Butler een extra compliment ver dient. In de overige rollen treft ge twee zeebonken aan van Guy Kibbee en Slim Summerville, brompotten, die altijd kibbe len, maar in wezen een hart van goud heb ben en een groote en treffende liefde voor de kleine Shirley. Het programma wordt aangevuld met een tweede hoofdfilm, „Cain, de bescha ving ontvlucht", een reeks avonturen inde wildernis. Lido-Theatcr. In de film „Sing, Baby, Sing", heeft Hollywood met de, haar eigen, beroemde vaardigheid, e vele genres van haar machtig apparaat op een eenigszins verbijsterende manier, gecombineerd tot i een vitaliteit en frischheid bruisende, hu moristische en origineele muzikale come- die. Voor de zooveelste maal staat men verbaasd over de perfectie, waarmee het geheel gemaakt is; iedere rol, ook van het tweede plan, blijkt goed bezet te zijn, de muziek is sprankelend van melodie, het tempo uiterst snel, de sfeer raak getypeerd en dat alles is vereenigd tot een filmschla ger van verrassend niveau. Daarbij hebben we voor het eerst kennis gemaakt met de Ritz-brothers, een ensemble komieken van de klasse van de Marx-brothers. Deze ge broeders Rltz vormen een schitterend op elkander ingesteld trio, die him grappen en humor tot in het kleinste detail met op merkelijke feilloosheid beheerschen en een golf van enthousiasme om hun dwaasheden verwekken. De geschiedenis van de film speelt zich af in en om de radio-studio en licht de sluier op van het leven voor de microfoon. Alvorens in de studio binnen te dringen, zingt Joan Warren in een caba ret, doch wordt daar ontslagen, wijl een jongedame uit aristocratische kringen haar plaats wil innemen. Hier raakt de film een actueel onderwerp, want eenige maanden geleden bleek er inderdaad een geweldige ambitie van society-meisjes te bestaan voor het theater- en cabaretleven. En zie nu eens, hoe fijntjes en vol lichte spot de flhn die modegril behandelt. Slechts door zich een afstammeling van de beroemde Warrens uit Virginia te noemen, heeft Joan kans van slagen. Tenslotte ontmoet ze den verloopen acteur Bruce Farraday, die met Shakespeare-neigingen rondloopt en Ro meo en Julia op moderne wijze speelt. Een grootsche radio-uitzending vormt het be sluit en alle artisten brengen hier hun nummer. De sterk op den voorgrond tre dende Alice Faye, de immer succesvolle Adolphe Menjou. de humoristische Gregory Ratoff en nog vele anderen, hebben van deze „Sing, Baby, Sing" een voortreffelijk werk gemaakt. Een zeer aantrekkelijke film is „De dolle erfgename", waarin de vermaarde Lawren ce Tibbett met zijn magnifieke stem de hoofdrol speelt en zingt. Er wordt door hem en ook door een koor, heel veel ge zongen en toch is die uitmuntende zang niet de hoofdzaak, want hebt ge ooit zoo'n voortreffelijk scenario in een zaagfilm of zelfs daarbuiten aangetroffen? En hebt ge ooit zoodanig spelersmateriaal als tegen wicht gezien als Gregory Ratoff en Arthur Treacher resp. als manager en butler! De film verhaalt van een zanger, die de be moeizucht van zijn manager beu is en ein delijk de vrije natuur Intrekt, ook al wordt hij zelfs daar door een lief meiske achter volgd, dat per se een dwaze weddenschap winnen wil. Zooals gezegd, Lawrence Tib bett zingt verrukkelijk en Gregory Ratoff is beide films bewijzen zulks een nieuwe ster. Dit schitterende vacantieprogram zal ze ker groote belangstelling trekken en te recht! Casino-Theater. Frankie Darro is één der weinige veelbelovende acteurs, die op dien „tusschen-leeftijd" gekomen is, dat hij juist geen „filmkind" meer is en nog net niet volwassen is. Den laatsten tijd hebben we hem reeds meerdere opmerkelijke rollen zien spelen en Peter Kyne's „Geweld en dynamiet" bevestigt zijn talent op ondub belzinnige wijze. Deze film is overigens rijk aan sensatie en al deze gebeurtenissen vol spanning vinden haar oorsprong in de aanvallen, die er gericht worden op een irrigatie-dam. Kennelijk de hand in een aantal onverklaarbare rampen, heeft de voorman Sorenson, een brutaal sujet, die voor niets terugdeinst en de overige werk lieden voortdurend opruit. Heimelijk wordt Sorenson gesteund in zijn minderwaardige handelingen, maar toch worden hij en zijn handlangers uiteindelijk volgens de regelen der kunst ontmaskerd, doch niet dan na dat het tot hevige gevechten gekomen is, terwijl ook dynamiet-explosies een belang rijk aandeel in de sensatie hebben, zoo dat men tot de conclusie komt, dat, zoo ooit, thans de titel „Geweld en dynamiet" wel bij uitstek goed gekozen is. Frankie Darro wordt bijgestaan door Roy Mason en Fred Kohier. Deze laatste is de schurk in het verhaal en men kent zijn gemeene snuit nog uit tal van vorige films; de aandachtige toeschouwer weet dus al bij voorbaat, aan wien hij zijn sympathie zeker niét moet geven. De liefhebbers van een gezonde, onvervalschte rolprent, die in zijn genze één der beste van de laatste maanden is. De tweede hoofdfilm is „Jane Eyre, de wees van Lowood", een gevoelig vertolkt verhaal van het veelbewogen leven van een wees. die met het klimmen der jaren toch nog het menschelijk geluk ziet opbloeien. Virginia Bruce vervult de titelrol en zij ge tuigt van haar voortreffelijke kwaliteiten voor een dergelijke, moeilijke rol. Het voorprogramma is omvangrijk en getuigt van den goeden smaak van den samensteller. Luxor-Theater. Ook Duitschland heeft thans een verfilming gebracht van den bekenden roman „Madame d'e Pompadour" en het resultaat voldoet aan de verwach tingen! Deze rolprent is grootsch van op zet, uitstekend van fotografie, spannend van intrige en Imponeerend van spel. Kathe von Nagy is een bekoorlijke Madame de Pompadour, die door heel deze film do- i mineert en de scènes vult. Deze Duitschei filmster zag men in langen tijd niet op het zilveren doek en dat was in zekeren zin toch wel een verlies omdat zij tot d« beste actrices van dezen tijd behoort, die zich volledig aan hun rol geven en door hun mimiek en dictie en hun vlotte spel aan de geschiedenis zelf extra glans weten bij te zetten! In Willy Eichberger vindt zij een waardig tegenspeler: een levenslustige, sympathieke jonge schilder, die tot over de ooren in de schulden steekt, maar be reid is te werken als hij kennis maakt met het knappe meisje, dat intusschen de mar kiezin blijkt te zijn en die zich slechts ia hét avontuurtje gewaagd heeft om althans eens in haar leven het ware geluk te proe ven De bijrollen zijn eveneens in goede han den, maar de beste en vermakelijkste van allen is toch zeker Leo Slezak, de befaam de Weensche acteur, die als herbergier zijn vele jeugdige klanten bezig houdt met z'n vroolijke liedjes, en daarnaast op wat onhandige wijze als „wreker" poogt op te treden tegenover den man in wien hu z'n aanstaanden schoonzoon meende te zien, doch die nu plotseling verliefd raakt op de markiezin Een Amerikaansche film gaat als hoofd nummer na de pauze. „Oké, don Juan ■heet deze rolprent en zij is in den aan vang weinig anders dan een aanéénscna- keling van avontuurtjes van den niets doener Steven Russett, die van het ge10' dat een enorme houtzaak hem en z'n oude ren broeder oplevert, een lui en gemakke lijk leventje leidt, zonder zich om ernstige dingen te bekommeren. Ais de broer li conflict komt met een naburige concur- reerende zaak, geleid door 'n jonge vrouw, die het werk van een man tracht te doen, wordt toevallig ook Steven in de moeilijk heden betrokken en het lot wil nu een®?f' dat hij en de concurrente van zijn broer verliefd op elkaar worden, zoodanig zei1? dat hij haar ten laatste zelfs helpen gaa tegen de financieele belangen van Z'ct"v en z'n broer in! Hoe dat alles weer mor komt, is een vrij lange historie, welkei m hier niet schetsen zullen, maar waar* wij intusschen vaststellen mogen, dat interessant en boeiend is. Deze kleuren! is dikwijls heel spannend, geestig boye dien, en zij teekent ons in scherpe 1U het moeilijke leven der mannen, die m reusachtige wouden arbeiden om oe reld van het onmisbare hout te voort George Brent en Veverley Roberts, a's twee broers, die het nu niet bepaald si met elkaar eens zijn, zijn de y,°°r"? ri00r personen uit deze film, die uitmunt zoo vele aardige trekjes, en die door royalen opzet en kostelijke typeering aandacht waard is! j

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2