Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS Jack en Suze de Geus Hebben jullie ook veel pleizier gehad? Nu, jullie hadden het er goed afgebracht, al vond je de raad sels moeilijk; bijna alles was goed. Tine Verbiest De apen waren zeker weer op het grasveld in Artis. Binnen in het apenhuis moet je je neus wel eens dicht houden, hè! Maar dat heb je er graag voor over. De apen zijn altijd amusant. Leendert en Jan Ravensbergen Nu kop pel ik jullie weer eens voor een keertje aan elkaar. Eén anekdote van je kan ik ge bruiken, Leendert; de andere twee zijn voor onze kinderkrant niet geschikt; meer voor volwassenen. Maar met die eene ben ik al weer blij. Jammer van jullie kanarie. Is hij nog teruggekomen. Jan? Trijntje van den Bosch Goed geraden, hoor! En nu die paar weken nog maar ge duld oefenen. Heb je nu de foto gezien? Marianne Immink Natuurlijk ls het goed, dat je mee gaat doen; hartelijk wel kom. Wat 'n mooie naam heb jij! Dien zal ik zeker goed onthouden. Jannie van Biezen Wat zul jij genoten hebben, met zooveel uitstapjes op je nieuwe fiets. Had je de dubbele correspondentie aan jou in 't blad van 31 Juli nog gelezen? Joh. en Anna Klos Dezen keer krijgen jullie weer samen een stukje. Dus de zon heeft jullie flink geblakerd. Heb je weer een nieuw „velletje"' op je rug, Johannes? Dank voor de raadsels. Die van Anna is eigenlijk tè gemakkelijk; geef er nog eenige dergelijke bij, dan maak ik er samen één raadsel van. Hendrientje Blotkamp Neen, geen va- cantieweer nu. Je kunt waarschijnlijk zelf ook wel eens een dergelijk raadsel verzin nen, denk je niet? Mientje de Water Neen, geen prijs raadsels. maar het andere. En vind je dat ook fijn? Leuk die hondjes! Ik krijg steeds meer mooie plaatjes. Coba Verlind Dit is een beter raadsel, bedankt. Prettig, dat Lydia weer terug is, voor ons allebei, hè. Jij kunt weer spelen en ik krijg weer een brief. Jannie van Groeningen De oplossing van het eerste raadsel zul je dan over eenige weken wel tegenkomen! Heb maar geduld! Gaat het zooveel beter, dat je zoover kon wandelen? Dus het verblijf in Ede heeft je goed gedaan. Wat ben ik daar oprecht blij over. Trijntje Bergman Nu. je hebt een ge zond leventje zoo Nog een weekje, dan is het zeker weer uit met de pret. Leuk post papier stuur je me. Wim en Cor Bekkering Jullie schijnen bedreven te zijn in allerlei: wandelen, koken, en nu weer „fluif'-seinen! Al zijn jullie met z*n negenen, toch mag ik jullie wel noemen een club „van zessen klaar", 't Is een leuke vacantie op deze manier Geertrui de Groot Wat heerlijk, dat Jullie naar Amsterdam geweest zijn. En wat bijzonder aardig, dat jullie me van daaruit zoo'n mooie kaart stuurden. Daar ben ik heel blij mee. hartelijk bedankt, hoor. Dat was een latertje. hè. de avond van thuis komst Jannie de Neef Begreep je me niet? Je wist niet meer misschien, wat je me schreef: n.l. dat je zelfs den dag n a je reis weer vroeg uit de veeren was. Dat vond ik juist heel ..kwiek" van je, dus je bent geen lang- slaapstei integendeel. Nu duidelijker voor je? Ja. t was echt raadselweer Zondag. Nelly de Neef Je hebt het ook goed ge had op je verjaardag, merk ik wel. Ja, nu ben je ..bevorderd" in onze raadselsfamilie. Mientje de Neef Dat was een prettige reden voor je niet-insturen. En wat een heerlijk reisje. Dat was zoo bij elkaar een fijne vacantie. Dirk de Neef Je hebt je schade inge haald met deze 7 raadsels, hoor. En je hart opgehaa'd in den speeltuin? Daar is zoo veel. hè. Alida van der Holst Wat een gezellige vacantie brief! En wat heeft de buitenlucht jou goed gedaan. Je sliep zeker als een marmotje in je tent? En dan al die cadeaux, toen ie thuiskwam! Echt feestelijk. Bedankt voor je raadsel. En nu een versje voor je album Wees blijde en tevreden, BI f steeds vol goeden moed. Het gaat je dan in 't heden, de toekomst immer goed. Rie Deveiing Bedankt voor je getee- kende vaas met bloemen. Een mooi versierde brief zoo. Of je een raadsel mag insturen? Graag, hoor. Too.-: en Bep Bouter Neen maar, wat een v? rassing, toen ik jullie brief open- vouwd Ik dank jullie hartelijk en ben heel blij met dit aardige kiekje. Leuk, dat Vader zelf fotografeert. Het is een snoezig Markensch meisje tusschen jullie in. Ja, jul lie hebt goed geraden. Gezellig voor je in Valkenburg, Toos! Jo Outshoorn Wat ben jij veel en lang uit geweest. Ik behoef je niet te vragen, of Je vacantie fijn is geweest. Je brief spreekt voor zich zelf. Neen. hoe ik heet, kun je niet raden, maar wel, wanneer je 't zult hooren. Lydia Botermans Juist geraden, ons „achtste" raadsel. Wat schrijf je: „ik boos zijn"? Integendeel, ik was blij voor je, dat je uit was. En je had zelfs nog trouw de groeten gegeven aan Coba voor mij. Je bent een echt trouw raadselnichtje. Elly Schophuizen Wat ben jij heerlijk uit geweest. En zoo'n mooien langen brief schrijf je me over alles; je begrijpt, hoe fijn ik dat vind. En jij lost me maar alle raad sels op, knap hoor! Abram Fakkel. Jij zegt het in teeken'n- gen, hè? En zoo duidelijk, dat je éi' niets bij behoeft te schrijven. Ik vind deze weer erg leuk. Ben je niet Zondag iarlg? Harte lijk gefeliciteerd dan. Henny Hoogstraten Ne:n, het ziin geen prijsraadsels, wat ik bedoelde. Dan zul je 't over eenige weken wel zien en begrijpen. Marietje van Leeuwen. Gezellig, dat Ie ook raadselnichtjey wordt Je bent har elijk welkom, hoor. Anny Boekestein. Heel hartelijk dank voor ie langen brief. Je laat me heelemaa! meeleven met al'es, wat je geniet. En dat is heel wat! Nu dat heb je dubbel en dwars verdiend na zoo'n schitterend examen. Ik feliciteer Je nog met dezen goeden uitslag en dan tegelijk met ie verjaardag. Voor je mooie kaart uit Amersfoort bedankte ik je reeds in het vorige nummer. En wa' een lieve attentie, mij zoo'n ,heide"-groetje te zenden Frans Pont. Me' enkele veranderingen kan ik je raadsel wel gebruiken, 't Is na tuurlijk moeilijk te radrn. Deed je vroeger reeds mee, of ben j? een nieuw neefje? Gerrie Keinemans. Nu. dat was maar heerlijk in dat bosch. Neen, van het weer kunnen we nooit zeker zijn n ons klimaat. Sary Akkerman. Ja. dit 's ook een mooi velletle postpapier Gelukkig, dat Vader nog gauw voor je wilde schiijven. Al je op lossingen had je goed. Bep en Wim iNeboer. Je mag natuurlijk potlood gebruiken, als je inkt op is Mc.ar wei duidelijk schrijven hoor. Jopy Hofstra. Nu heb ie het logeeren nog in het vooruifz:cht dat is ook prettig. Ik brzrijp, dat je dien verjrardag liever niet misliep. Was 't een gezellige diag? Nu nog maals veel plezier in Den *Haag. Lena Prevo Het verheugt mij ook. dat Je nu geregeld de o'plosslngen in zult zenden; en ik hoop. dat je vele jaren mijn raadsel- nlchtje zult blij ven Bennie de Biuin. Je hebt een heerliike vacantie achter den rug Voor je m:oie kaart bedankte ik ie r?eds in *t blad van 7 Aug.: dat heb je misschien nog nk ge lezen? Bedankt voor je twee raadsels: het zijn twee moeilijke. Daar moe'en de groo teren maar eens op zwoegen Jan Bronsgeest. Zoo ie bent dus weer een dag uitgeweest Je raadsel zal ik om draaien: de oploss'ng wordt het raadse', dan is het te gebruiken. Zooals ie het nu opgeeft, is het niet te raden. Le moeilijk. Lucia Lut. Prettig, dat ik ie er weer bij zie En in welke taal moest ie praten met jullie bezoek? En ging dat een beetje? Je hebt veel en goed opgelost dezen keer. R'.etje Kettenis. Goed geraden, hoor. Dat is gauw volgekomen je album. Ik begrijp best, dat je niet altijd wat te schrijven weet. Dan stuur ie af en toe ie raadsels in, dat is ook best. Je bad er maar weer eentje in; 't gaat goed nu hè? Alida Stikkelorum Ik ben blij, dat ie dit versje zoo mooi vindt Ik geloof graag, dat het prachtig in je album geschreven staat. Nee, het zijn geen prijsraadsels, wat ik be doelde. Dan moet je over een'ge weken ze'f maar de oplossing zien. Jo Drabbe Dat is: best, best. met jouw brief: lang. gezellig en dan op je eers'e nieuwe veile je postpapier. Daar mag ik wel heel blij mee zijn Want je vindt eigen lijk, dat ik het nog niet verdiend heb!! Maar ie hebt een goed neusje en weet dus wat er in aantocht is. Je postpapier is mooi, al echt damesachtig! Nu hoop ik maar, dat je gauw van je abonnemen* zult kunnen profiteeren. Jaantje Vet. Harte ijk gelukgewenscht met je verjaardag. Prettige dag. hoor. En hiermee eindig ik. Nu ziin jullie al weer een beetje dichter bij wat je graag weten wilt. hè? Tot den volgenden keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. B. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De aardbol. 2. Oegstgeest; oor. Ede, gat, bes, ton, oog, een, ree, sim, mot. 3. Bedsteden. 4. ijs, koekjes, chocolade, toffee, bonbons. 5. Geertruidenberg; Geer, trui, den, berg 6. Zomervacantie; zomer, maan, mier, van, t en c. 7. Broekspijp. ontvangen van; Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Key- zer, Piet Lagas, Lydia Botermans, Jo Outs hoorn, Rie Deveiing, Toos Bouter, Beppie Bouter, Alida van der Holst, Dirk de Neef, Mientje de Neef, Nelly de Neef, Jannie de Neef, Geertrui de Groot. Emma de Groot, Wim Bekkering, Cor Bekkering, Trijntje Bergman, Brammie Kret, Koos je Kret, Jo Vermey, Leen Vermey, Cor Vermey. Jannie van Groeningen, Coba Verlind, Mientje de Water, Hendrientje Blotkamp, Rika de Graaf, Cornelis Arbouw, Anna Klos, Johan nes Klos. Jannie van Biezen. Marianne Im mink, Trijntje van den Bosch, Leendert Ravensbergen, Jan Ravensbergen, Tlne Ver biest, Jack de Geus, Suze de Geus, Adriaan van Vliet, Gretha de Graaf, Wim de Graaf, Marietje Laman, Wim Laman, Paulus La- man, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Co Hartevelt, Jannie Hartevelt, Jo Drabbe, Alida Stikkelorum, Rietje Kettenis, Lucia Lut, Jan Bronsgeest, Ida Maria de Graaf, Bennie de Bruin. Lena Prevo, Jopy Hofstra, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Freek van der Vlist, Sary Akkerman, Gerrie Keinemans, Ina von Reckow, Jacoba Bink, Jacques van Leeuwen, Gerrit F. van Leeuwen, Marietje van Leeuwen. Matthy van Leeuwen, Willy van Rijn. Henny Hoogstraten. Abraham Fakkel. Elly Schophuizen. Piet Kruysdijk. voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleins- ren drie goede oplossingen. I. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Wie leeft van den rook? II. Ingezonden door Gerard en Jacques v. Leeuwen. Welk spreekwoord staat hier: N. r,..n k..t z s n. III. Ingezonden door Annie van Zuiden. Geel is mijn kleur. Fijn is mijn geur, Zuur is mijn smaak, 't Is een drank, die ik maak. Wie ben ik? IV. Ingezonden door Jo Drabbe. Wie heeft altijd het laatste woord? V. Ingezonden door Johannes Klos. Mijn geheel is een plaats in Groningen van 11 letters. 4, 7, 11, 8 gebruikt een schoenmaker. 8, 10, 11 is een vlug dier. 7, 5 eet men graag. 1, 2, 3 bloeit nu, en men is er graag. Op 9, 2, 3 kan men schrijven. 6 is een medeklinker. VI. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Noem 5 achtereenvolgende dagen op, waar geen a in voorkomt. VII. Ingezonden door Rietje Kettenis. Welke plaats, in de wereldgeschiedenis bekend, maakt men uit het onderstaande? aooerwtl. VIII. Ingezonden door Drietal van Vliet. Maak een groote stad in Nederland van 9 letters. 1, 7, 8, 2 is de naam van een man, ook gebruikt als jongensnaam. 6, 5, 2 zit aan een rijwiel. 3, 4, 8, 9 heeft een boom.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18