LEIDSCH DAGBLAD Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Auguslus 1937 Plaatst Uw advertenties SPORT SASSENHEIM. Zwemfeest „S.Z.V." Zaterdagmiddag hield de Sassenheimsche Zwemvereeniging een zwemfeest in de Ge- I meentelijke Zweminrichting. De belang stelling was niet groot. Het geringe bezoek deed evenwel niets aan de goede stemming af. Als 1ste nummer van het programma werd uitgevoerd een afvalwedstrijd voor jongens tot 14 jaar. Prijswinners waren: 1. G. Hooymans; 2. A. van Polanen en 3. St. van Zelm. Vrije slag dames 50 meter: 1. Lena Cle mens 50 2/5 sec.; 2. Ida v. Rijn 55 2 5 sec.: 3. Nel Prins 56 2/5 sec. Vrije slag juniores: 1. St. de Wreede 41 2/5 sec.; 2. W. Prins 49 3/5 sec.; 3. A. v. Breda 55 sec. 50 M. vrije slag heeren (leden S.Z.V. 1. J. Boorsema (buiten mededinging) 34 2/5 sec.; 2. B. Kapteyn 39 3/10 sec.; 3. A. Arentshorst 40 1/5; 4. W Boekee 45 1/5 sec. 50 M. schoolslag heeren (leden S.Z.V.): 1. André Arenthorst 42 2/5 sec.; 2. B. Kapteyn 47 1/10 sec.: 3. J. Boorsema (bui ten mededinging) 48 sec.; 4. W. Boekee 51 1/5 sec. Tusschen de verschillende nummers werd een steekspel vertoond, waarbij de deel nemers staande in een boot hun tegenstan der met een z.g. lans te water moesten duwen. Winnaars waren bij de dames 1. R. van Rijn; 2. S. v. Rijn. Bij de heeren waren de winnaars: 1. J. Kapteyn; 2. W. v. Zelm. De estafette werd. daar geen der uitge- noodigde vereenigingen was opgekomen (nu uitgevoerd door leden der S.Z.V. en werd gewonnen door Wit in 2 min. 55 sec. Ook de Polo-wedstrijd moest daar H.Z. en P.C. (Den Haagi niet opkwam, door S.Z.V. worden gespeeld; Wit won met 32 As. Zaterdag vindt de prijsuitreiking plaats. Marschconcert. Zaterdagavond maakte de mondharmo- nicaclub ..Excelsior" een muzikalen rond gang door de gemeente. Tijdens de uitvoering werd gecollecteerd. De belangstelling was groot. in hst het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijs verhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze ..Kleine Advertenties" STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Opstal en A. H. Vliet, VEUR-LEIDSCHENDAM. Concert. Hedenavond om 7 uur geeft het kin derkoor „Jong Zanglust" een openlucht uitvoering op het terrein van de jacht haven van gebr. Plas achter .Rozenrust" Medewerking verleenen de Chr. Gem. Zang- vereeniging ..Zanglust" onder leiding van den heer M. Egberts en mej. Jo Kneteman. piano. De toegang is vrij. Zilveren jubileum. De electriciën G. Otterloo herdacht he den zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de Ned. Spoorwegen. Van de directie ontving hij de gebruike lijke gratificatie, terwijl hem namens het personeel een horloge werd aangeboden. Verbreeding Westvlietweg aanbesteed Hedenmorgen is aanbesteed het oimeg- len van een bocht in- en het maken van een plaatselijke verbreeding aan den West- viietweg onder de gemeente Stompwijk. Laagste inschrijvers waren G. Hoeken en W. J. Monshouwer in Zeist voor f. 7.490. Wegverbetering. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling om de bocht in den Rijnsburgerweg bij den nieuwen aanbouw eenigszins te verflauwen. Met het vaststellen der rooi lijn van de in aanbouw zijnde hulzen, is hiermede reeds rekening gehouden. Thans is ook de Boekhorstlaan voorzien van een teerdek. In korten tijd is dit de vierde straat in onze gemeente, die ge teerd is. ZEILEN. Hollanders doen zich gelden. VOORSCHOTEN. DE E.H.B.O. OP DE PROEF GESTELD. VOORHOUT. FEESTELIJKE INTOCHT VAN PATER PRINS. Overweldigende belangstelling. Onder groote belangsteling is pater L. B. B. Prins Zaterdag ingehaald. Om 6 uur des avonds was er. dank zii het gunstige weer veel publiek op de been. terwijl van zeer vele woningen de vlaggen wapperden. Aan de Teilingerlaan, hadden de auto's met de familie van pater Prins en het feestcomité zich opgesteld om den pas gewijden priester te verwelkomen. De welkomstrede werd uit gesproken door burgemeester G. Bulten. Hierna zette de lange stoet, die vooraf gegaan werd door de rijksveldwacht en waarin de R.K. muziekver ..St. Caecilia" en een aantal leden van K.J.C. meemarcheer- den, zich in beweging. Op verzoek van den neomyst werd langs diens geboortehuis gereden. Het voorplein der kerk en de ingang der pastorie waren rijkelijk met bloemen versierd De belang stelling was hier overweldigend. Bij de pastorie werd den neomyst door leerlingen van de R.-K. Jongensschool en een aantal bruidjes een welkomstlied toe gezongen. Pastoor W. J. Warmenhoven, die pater Prins na deze zanghulde toesprak, heette hem hartelijk welkom en was er God dankbaar voor dat Hij na 22 jaar een zoon der parochie tot het priesterschap geroe pen had. Verheugd was spr. over de hulde aan den ingehaalde, niet alleen door de parochianen, doch ook door de niet ka tholieken gebracht. Voorafgegaan door de dienstdoende gees telijkheid, geleidden eenige bruidjes den neomyst naar de tot in alle uithoeken ge vulde kerk, waar pater Prins met zang ontvangen werd. De neomyst zelf celebreerde het lof, met den heer J. \V. Kragtwijk als diaken en den heer L. P. M. Vester (neef van den gewij den priester) als sub-diaken. Op buiten gewoon smaakvolle wijze was de kerk met bloemen versierd. De gezangen onder het lof werden deels door het kerkkoor, deels door de geloovigen gezongen. Gistermorgen om 10 uur is door pater prins en heilige mis opgedragen voor een overvolle kerk. terwijl des nam om half- drie een receptie werd gehouden in het parochiehuis. Om 7 uur werd een dank-lof gehouden De werkloosheid. Volgens de laatste telling bij de arbeids beurs, staan 30 werkzoekenden ingeschre ven. Het laagste aantal is 20 geweest en het hoogste 300. ..Ontploffingsramp" aan den Rijndijk. Zaterdagmiddag zijn de brigade-leden van de afdeeling der Ned. Ver. E.H.B.O. weer eens op de proef gesteld in 't verleenen van eerste hulp bij een groot ongeluk op een industrie terrein. Omstreeks half vijf werd van de mel- dingspost aan het telefoonkantoor uit op dracht gegeven de brigade op te roepen voor een ontploffing op een terrein aan den Rijndijk nabij een scheepswerf. Enkele minuten later waren reeds de eerste leden op het terrein aanwezig. Op het uitgestrekte terrein lag een achttal patiënten. die geholpen en verbonden moesten worden en daarna vervoerd naar een lokaal van de openbare school. De controle werd uitgevoerd door de doktoren Keegstra, de Boer. v. d Stoel en Kerkhoff. terwijl burgemeester Berkhout en wethouder Mens eveneens aanwezig waren. Nadat de oefening was beëindigd en alle leden in de school waren verzameld, deelde de leider, dr v. d. Stoel mede dat de oefening goed was verloooen en dat binnen 20 minuten ruim 20 leden op het terrein van de „ramp" aanwezig waren. Gouden priesterfeest rector M. A. Thompson Gisteren heeft rector M. A. Thompson oa. oud-hoofdredacteur en directeur van ..De Maasbode" zijn gouden priesterfeest herdacht De jubilaris mocht veel belang stelling ondervinden van kerkelijke en wereldlijke autoriteiten De bisschoppen van Haarlem en 's-Hertoeenbosch zonden tele grafische gelukwenschen Tal van leden der hoogere geestelijkheid van het bisdom Haarlem, bezochten de receptie, terwijl ook verschillende katholieke journalisten hun oud-collega kwamen feliciteeren. ZEVENHOVEN. ZIEKTE ONDER VISSCÏHEN? De snoek was voor het grijpen. De laatste dagen zijn er in de Ringvaart groote hoeveelheden visch gevangen De 12- jarige v. d. M. ving in een kwartier tijd 3 groote snoeken, die tezamen niet minder dan 14 pond wogen Het aantal hengelaars, was naar zich laat denken, legio. De visch liet zich bijna grijpen, doch vermoedelijk is -hier toch wel sprake van een ziekte, daar de vangst abnormaal is. ZOETERWOUDE. HET PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG. Nu definitief vastgesteld. In de vergadering van het Oranje-comité zijn de plannen voor het as. Koninginne- feest definitief vastgesteld. Nadat door den heer J. van de Ruit was medegedeeld, dat hij op aandringen voor een jaar het voorzitterschap van het comité heeft aanvaard, werd het programma be sproken. Dit programma ziet er als volgt uit: 1. September des avonds 7 uur feestelijke opening van het feestterrein. Op het ter rein wordt een concert gegeven door de St. Jansfanfare en de Ohr. Gem. Zangver - eeniging. 2. September des morgens 9 uur défilé van de schoolkinderen en afgevaardigden van alle vereenigingen. Hierna volgen de kinderspelen en tractatie op het terrein. Deze spelen worden verzorgd door het on derwijzend personeel der scholen. In den namiddag zullen de volksspelen gehouden worden. Deze bestaan uit: ring- rijden met paard en tilbury, behendig heidswedstrijden te paard, ringrijden per rijwiel, hardloopen voor jongens boven 17 jaar, mannetje kruien voor meisjes, boven 17 jaar, slofloopen voor meisjes van 14 tot 17 jaar, driebeen loopen voor jongens van 14 tot 17 jaar, hardloopen met hindernis sen voor jongens boven 17 jaar. Dit jaar is ook weer het traditioneele tonknuppelen voor ouderen ingelascht. Waar men zich voor deze spelen kan op geven en hoeveel het inleggeld bedraagt, zal binnenkort per advertentie en circulaire bekend worden gemaakt. Inzet van de zeilweek te Sneek. Met regen en wind. (Van onzen specialen verslaggever). Lang voordat in Holland de zeilsport populair werd en de kleinwatersport begon te bloeien was de zeilerij in Friesland al een volkssport en hoezeer al de Friezen op het water leven blijkt weer eens overduidelijk nu de Sneek week is begonnen. Scheepjes van den latjesbouw van Bulthuis liggen onder ieders bereik en daarom vindt men pp het Sneeker-meer thans velden z.g. vergroote B.M.-ers van twintig en meer stuks en het zal wel nergens anders dan in Sneek voorkomen, dat een klasse in vier van dergelijke groote afdeelingen moet worden gesplitst. Maar ook andere klassen zijn zeer goed bezet. Zeilers en zeilsters uit onze Noordelijke provincies, maar ook uit Holland, eigenlijk uit alle oorden van ons land, zijn nu m Sneek vereenigd en men beleeft weer zeildagen met een zoo eigen cachet niet alleen door de zeilerij, maar ook door de entourage van een kermis; van een feest, dat door de geheele bevolking wordt meege vierd en dat zijn hoogtepunt zal be reiken Woensdag op den hardzeildag. Onder ideale weersomstandigheden is deze Sneekweek intusschen niet begonnen. De zon heeft zich op de eerste twee dagen nog niet laten zien. Op het meer is het grauw en grijs en de eenige zonzijde is, dat er een aardig briesje staat, gisteren zelfs nog wat sterker dan op den Zaterdag Maar volmaakt is dat koeltje zelfs ook al niet, want viel er Zaterdag een mooi eind in den wind op te kloppen, bij een meer Westelijk geworden wind was gisteren de baan vrijwel geheel bezeild. Er kwam wel een korte periode met een ruimenden wind. waardoor er moest worden gekruist van Heerenzijl naar de provinciale beton ning, maar die periode was kort en daarna werd het een processie in de op het kruis- rak bereikte volgorde. De belangstelling richt zich natuurlijk in de eerste plaats op die klassen, waarin Friezen tegen Hollanders den strijd aanbinden. Ook daarbij zal op den hardzeildag Woens dag a.s. het hoogtepunt worden bereikt, wanneer de regenboogwedstrijd Friesland Holland, de revanche van de Kaagweek, be gint. Tijdens dit eerste deel van de Sneek week zijn de open wedstrijden het belang rijkst, al zijn de Friezen en men vindt hier ook aan den wal uitstekende stuur lieden er natuurlijk best over te spreken, dat Friesland gisteren de leiding heeft ge nomen in den groepswedstrijd der z.g. vergroote BM.-klas se, met Groningen, Overijsel en Holland' als tegenpartij en ook in die der B.M.-klasse. waarin alleen Groningers de tegenstanders zijn. Men moet de vertegenwoordiging van Holland in de Noord-Nederlandsche 16 M2.-klasse niet al te serieus nemen. Wij hebben zon der twijfel heel wat sterkere zeilers, dan het viertal, dat nu het puikje uit de Noor delijke provincies moet bekampen en dat blijkt wel terdege aan de uitslagen. In den groepswedstrijd der vergroote B.M.-ers na men de Hollanders de laatste plaatsen in en in de open races der 16 quadraat meters had alleen de Zaankanter Langentoerg een schijn van succes, hoewel hij gistermiddag als derde binnenkomende moest worden uitgesloten. In de .gewone" B.M.-klasse doet de Amsterdammer Recourt het echter goed. Zaterdag vierde en gisteren derde en hij moet hard vechten temidden van al die Friezen. In de regenboogklasse hadden van der Mey met Hendriks en Nieveen het gisteren verkeerd berekend bij den start en zij wer den door de rest gedwongen te vroeg over de lijn te gaan. De Leidenaar had echter een goed plaatsje in het veld uitgezocht om te draaien en hij was weer opnieuw gestart en nu in een goede hooge positie voor dat hij werd teruggeroepen. Op Zaterdag was hij temidden van louter Friesche prijs winnaars als tweede binnengekomen, maar hij zeilde gisteren onfortuinlijk. Ondanks het terugroepen had hij zich naar de derde plaats opgewerkt en hij scheen ook zeker van die plaats toen hij met Oppenhuizen als vierde meeging door een slag naar den wal. Van der Mey mocht de Windekind niet loslaten en helaas kwam bij het draaien zijn fok omlaag. Zijn tweede man Theu- nissen had met Piet Pranger het euvel wet heel snel verholpen, maar onder enthou siaste aanmoedigingskreten aan den wal kant schoof de Windekind een paar centi meters voor de De Leede over de winlijn. Na de Friesche meerderheid op den Za terdag deden de Hollandsche zeilers zich gisteren over de geheele linie meer gelden. De voornaamste uitslagen van Zaterdag waren: Regenboogklasse: 1. Waterrot, st. S. Kui pers; 2. De Leede III, st. W. Z. van der Mey (Leiden); 3. Dolfijn, st. K. Vrolijk; 4. War Dy, st. G. J. A. Nieveen; 5. Schelm, st, P. van Dijk. B.M.-klasse; 1. Kottick, st. F. J. Keuning; 2. Wiepkje, st. J. van der Meulen; 3. Schelm st. H. Kahrel; 4. Ree, st. H. Recourt (Am sterdam). De voornaamste uitslagen van Zondag zijn: Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg (Loosdrecht)2. Raket, st. A. F. Tamsma; 3. Flevo, st. F. E. Stallmann; 4. Jan Haring II, st. L. J. Fonteyn (De Kaag). Drakenklasse1. Ran, st. Ph. Keegstra; 2. Hermes, st. W. H. van Lienden. Regenboogklasse: 1. Saenden, st. L. de Wit (De Kaag); 2. Duvel, St. J. J. A. A. Vreede (De Kaag); 3. Windekind, st. D. Oppenhuizen; 4. De Leede III, st. W. Z. van der Mey (De Kaag); 5. Schelm, st. P. van Dijk. B.M.-klasse: 1. Oké, st, Th. Pasma; 2. Swealtsje II, st. F. Wierda; 3. Ree, st. H. Recourt (Amsterdam). Twaalfvoetsjollenklasse: 1. Ree, st. C. W, Schaap; 2. Frits, sl. C. Edel; 3. De Glipper, st. J. C, Tims (De Kaag); 4. Ideaal, st. J. Oppenhuizen; 5. Hans, st. A. H. van Vliet (De Kaag); 6. Doordrijver, st. K. G, Idema (De Kaag). ALPHEN. Enkel gebroken. Gisteravond is de motorrijder M. v. d. B. wonende alhier op den riikss'raatwee nabü de Spoorbrug met zijn motor geslipt waar door hii tegen een stilstaande auto reed en een enkel brak. Per ziekenauto is hii naar het St. Elisabethgestich' te Leiden over gebracht. Hoog water. Tijdens den hevigen regenval gistermor gen kwamen verschillende straten blank te staan. De bewoners dezer straten ondervon den hiervan veel last. zoodat gemeente werken werd gewaarschuwd, die maat regelen nam om het water af te voeren. Beroepen. Onze plaatsgenoot, de heer A. Donker, theol. cand. ontving een beroep van de Ned. Herv. Gem. van Hekelingen (Z.-H.) Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inh., vischnetje. werk broek, zilveren broche, 2 damestasschen met inh., fietspomp, hengel, kindertasch, roeispaan. Inlichtingen politiebureau. Onze plaatsgenoote mej. J. Tuinman slaagde te Rotterdam voor het examen hoofdacte. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Michaël Johannes, z. v. P. L. Verdel en M. P. van Ruiten. Overleden: Johanna Bakker 82 j. Ondertrouwd: G. L. M. van der Hoorn 30 j. en N. Kinkel 33 j. i lichaam, het maken vein klinkerbestra- ting, een vaste brug en een duiker, een en ander met bijbehoorende en bijkomende werken onder deze gemeente. Laagste in schrijver was H. Eemelaar te Zeist voot f. 49.985. BODEGRAVEN. MOTORFIETS-ONGELUK. Duorijder krijgt hersenschudding. Vanochtend is op den rijksstraatweg on der de gemeente Nieuwerbrug een motor fiets over den kop geslagen, doordat de jas van den duorijder tusschen de ketting van het achterwiel geraakte. De duo-rijder Je 16-jarige D. Voorendonk uit Den Haag. bleef bewusteloos op den weg liggen. Een onmiddellijk gewaarschuwde geneesheer constateerde een zware hersenschudding. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het Algemeen ziekenhuis te Woerden gebracht. De bestuurder van het motorrij wiel kwam er zonder letsel af. NIEUWVEEN. Overplaatsing. De heer W. A. v. Heusden, brugwachters baas op de Kattenbrug, is overgeplaatst naar de brug aan Gouwsluis. Als baas op de Kattenbrug is thans aangesteld de heer C. J. v. Dongen, voorheen in gelijke functie aan de brug te Gouwsluis. De opbrengst van den speldjesdag tea bate van Herwonnen Levenskracht f. 23 30. NIEUW-VENNEP. Mej. A. Koning slaagde voor 't examen Fransch L. O. ROELOFARENDSVEEN. HET 40-JARIG JUBILEUM VAN PASTOOR ONEL. Hartelijke huldiging. Gisteren werd door de parochianen van de Veen op plechtige wijze het 40-jaris priesterfeest gevierd van pastoor Onel. De kerk was smaakvol versierd. Onder het zingen van het Venl Creator werd de jubi laris voorafgegaan door een stoet van bruidjes naar het altaar geleld. Od hot priesterkoor hadden vele oud-kapelaani plaats genomen. Het zangkoor voerde (ie kerkelijke gezangen uit. De feestpredikatie werd gehouden door prof. Verbeem, oud- kapelaan. die in wel gekozen woorden verheven waardigheid van het priesterschap schetste. Na de H. Mis had in de zaal van het vereenigingsgebouw de huldiging plaats Namens de parochie werd het woord ce- voerd door den secretaris van het huidf- gingscomité. den heer W van Harteveld. Als stoffelijk bewüs van hulde werd den pastooi een altaarkleed met bijpassende looper aan- geboden Na deze huldiging ving een zeer drukke receptie aan. Wij merkten hierbij op ds. Heyn Rem. predikant en dr. van da Bijl en echtgenoote uit Oude-Wetering. Met een pechtig Lof werd de dag be sloten. Des avonds bracht de harmonie vereeniging een serenade. BOSKOOP. Bekroning. De firma Felix de Dijkhuis, behaalde op de keuring van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde te Amsterdam een certificaat van verdienste voor de sterk groeiende roos „Climbing-Dainty Bess' een aanwinst van Amerikaanschen bodem. Burgerlijke Stand. Geboren: Marina Pieternella, d. van A S. P. Verjaal en P. W. van der Have Adna- nus Johannes Maria, z. van J. S. Pannebak ker en A. S. Straver Ondertrouwd: H. F. van Vliet en W. M. Geers. Getrouwd: C. C. Jonker. 29 J. M. H. van den Broek, 28 j. Overleden: A. van Zeideren, echtgenoote van J. D. Buitenhuis 64 j. Cornells Geers, 64 J. Onze plaatsgenoot de heer J. F Taat slaagde voor het Staatsexamen, diploma A. WADDINXVEEN. Buurtvereeniging Dorpsstraat. In plaats van den heer J. v. Heaii (welke niet meer herkiesbaar was) is ah voorzitter van de Buurtver. „Dorpsstraat gekozen de heer G. Buitelaar. Aanrijding. In het Noordeinde werd Zaterdagmiddaf de stilstaande driewielige brood-bestelauto van den heer Bobbeldijk uit Boskoop doo: een groote vrachtauto van de fa. Lafebe: uit Gouda geramd en totaal vernield. In de Ned. Herv. Kerk werd in dj eerste helft van Augustus gecollecteerf voor de diaconie f. 139.96 en voor de kers f. 146.46. LEIDERDORP. Wegverbetering aanbesteed. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van den weg LeiderdorpAardam, bestaande uit het verbreeden en gedeelte- ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dina Christina, d. van P. R Lammens en A. S. van der Schee Paulina Anna, d. van P. van Halderen en A. P. van OverledenJ. J. van der Nat 2 m. Als hoofd der Chr. Bewaarschool al hier is benoemd mej. M. v. d. Bos to Monster De collecte voor het tekort voor het lijk omleggen van het bestaande weg- wijkgebou-w heeft f. 31.12 opgebracht. De Sneek Week II. F rieslandHolland. Onze speciale verslaggever meldt uit Sneek Voor het tweede deel van de Sneek Week 1937 de wedstrijden van de Kon. Zeil- vereen. Sneek. Woensdag en Donderdag a s. waarvan het programma heden ver schijnt blijkt de animo nog grooter te 1 zijn dan van de wedstrijden der Sneeker Zeilclub, hetgeen voornamelijk moet wor den toegeschreven aan een nog grooter be zoek van Hollandsche zeilers o.a. in de re genboogklasse. waarin nu ook Van der Velde, Bos en Bliekmann van de partij zul len zijn en in de twaalfvoetsjollenklasse met den Rotterdammer Van der Valk nu als ernstige concurrent niet alleen voor de Kaagzeilers, maar ook voor de Noorderlin gen als Schaap. Hoekstra, Edel, enz. Hoofdpunt van het programma zal de regenbogenwedstrljd Friesland Holland zijn, waarvoor ir. Van Hool- werff, de voorzitter van „De Kaag", een wisselbeker heeft uitgeloofd. Gelijk men weet heeft Holland tijdens de Kaag- week met een vrij belangrijk verschil dezen wedstrijd gewonnen, maar 't was toen voor de Friesche zeilers in het algemeen licht weer, hoewel aan den Hollandschen kant Van der Mey en Bos nu ook niet bepaald lichtweerzeilers zijn. De ploegen zijn als volgt samen gesteld. Friesland: Vrolijk, Van Dijk, Oppenhuizen. Hendriks, Kuipers en Nieveen; Holland: Vreede, De Vries. Van der Velde, Van der Mey, De Wit en Bos. Bij Friesland is derhalve Van der Wey vervangen door Nieveen, bij Hol land L§ns van Rijn door den Zaan kanter De Vries. Vooral aan den Hol landschen kant is dit een niet onbe langrijke versterking. Woensdag en Donderdag zal ook een groepswedstrijd in de twaalfvoetsjollen klasse worden gehouden, waaraan zullen deelnemen Sneek, De Kaag en de Koto terdamsche Zeilvereeniglng. De samen stelling van de ploegen is tot dusver rjei bekend. Voor het eerst dit jaar zal er oos morgen worden gezeild. Een paar beslis singswedstrijden van verleden jaar siaan dan op het programma en voorts éénmans- wedstrijden in de regenboogklasse, *aar' aan ook Hollandsche zeilers zullen deelne men, en waarschijnlijk in de nieuwe N- 30 M2-klasse, die in de plaats is gekomen van de oude 7.10 M.-klasse. ZWEMMEN. LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN Tevens wedstrijden voor politie enJ. Morgenavond om 7 uur zullen in <je Zweminrichting alhier plaats vinden door de zwemvereeniging ,De Zijl" niseerde wedstrijden om de Leidsche tone pioenschappen en de jaarljiksche b°ul' wedstrijden, alsmede die van het Tram- Spoorwegpersoneel. j. Het programma omvat o.m. de navolg" nummers: Voor de Leidsche kampioenschappen- dames: 50 M. vrije-, school- en rug»r°' heeren: 100 M. vrije-, school- en rug» V-oor de politiewedstrijden.IaJ, juniores: 50 M. vriie-, school- en rug» veteranen: 50 M. vriie-, school- en ru- Voorts 25 M reddend zwemmen (S"11'^' waarvan 15 M met drenkeling: hinde zwemmen en ten slotte popduiken. j Na afloop dezer wedstrijden zal De no j een polowedstrijd spelen tegen een cm natie van H.Z. en P.C. I en H uit Den Ras- 4-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8