Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Augustus 1937 Officieele Crisispublicaties Gemeenteraad Voorschoten De verbreeding van den Leidscheweg AALSMEER. DIAMANTEN JUBILEUM. V^n den heer Geijlswijk als organist. Gisteren was het 60 jaar geleden, dat de heer W. Geijlswijk als organist van de R.K. Kerk Johannes den Dooper, in de parochie Kudelstaart, benoemd werd. Het is te begrijpen, dat deze voor den teer Geijlswijk zoo heuglijke dag niet on opgemerkt ls voorbijgegaan. Vrienden en buren hadden gezorgd voor versiering, om de brug. die toegang geeft tot de woning run den jubilaris aan den Kudelstaart- ichen weg. In een der gistermorgen gehouden kerk diensten is de heer Geijlswijk door pastoor van Leeuwen op hartelijke wijze toegespro ken en gefeliciteerd, mede namens kerk bestuur en parochie. De jubilaris had verder tal van felicita ties en bloemstukken in ontvangst te nemen. Het kerkkoor bood hem een rust- stoel aan. DE BLOEMENHANDEL. Lusteloosheid en lage prijzen. De afgeloopen week heeft zich in den bloemenhandel alhier over het algemeen gekenmerkt door een groote lusteloosheid en hiermede gepaard gaande zeer lage prijzen, welke voor vele producten, niet alleen uit de vrije natuur, doch eveneens uit de kassen, besteed werden. De handel is om dezen tijd van het Jaar door verschillende omstandigheden toch rewoonlijk reeds van geringe beteekenis en iet ligt voor de hand, dat wanneer het weer zeer warm is de bloemen moeilijk te rerkoopen zijn. Hierbij kwam nog een ongunstige factor; door het fraaie zomer weer toch kwam van vele bloemgewassen ten snelle ontwikkeling en de gevolgen bleven niet uit: massale aanvoer ter vel ling, waarbij lang niet alles verkocht kon worden. Van schier alle bloemsoorten Jraaide dan ook af en toe een gedeelte door en moest aan de vernietiging worden prijsgegeven, waarvoor de kweeker dan, mits goedgekeurd, uitbetaald krijgt 60 pet: ran de hiervoor door de Sierteelt Centrale rastgestelde ophoudprljzen. Van de rozen kon geconstateerd worden, iat de Roselandia, welke in dit centrum iter veel in cultuur ls, thans door den han- iel wordt achtergesteld bij verschillende indere soorten, terwijl aan de Edith Helen ie voorkeur wordt gegeven, wat in de prij- :en wel tot uitdrukking kwam. Niettemin rerden de rozen veelal tegen lage prijzen rerhandeld en brachten voor de beste kwaliteit van l</s—3'/i cent per stuk, bij litzondering 14 2 cent hooger op. Voor Am. Anjers golden, wat bloemen tan de beste hoeveelheid betreft, ongeveer dezelfde prijzen. Van chrysanten, vooral tan rayonanten, nam het aanbod belang rijk toe. Deze bloemsoort bracht heel wei nig op en veelal bood de handel niet hoo- :er dan 68 cent per stuk. Van de groot- '.oemige chrysanten wordt nu ook Edward ige aangeboden, welke wel wat hooger keerde, doch het ls een soort, waarmee kweekers, in tegenstelling met de ui anten, niet hoog wegloorien. wegens S teleurstelling bij de cultuur onder den (slechte knoppen b.v.). De Mr. Hing, ook een grootbloemige. welke nu fint te komen, bracht in de beste fcwa- Eteit van 16—20, soms nog iets meer op. 'Jap. lelies, calla's, snijgroen en de massa's 'buitenbloemen werden eveneens tegen lage prijzen verhandeld, terwijl bovendien veel vin de laatste producten waardeloos was. 'Aan de veilingen van potbloemen en pot- Ijfanten was eveneens een groot aanbod, vooral van Ster van Bethlehem, welke heel sotere opbrengsten gaf. Enkele bloemsoor ten. waarvan nog weinig aanbod was. o.m. cjclamen, brachten nog wel bevredigende prijzen op, doch ln het algemeen was het ook in deze afdeeling van het bedrijf •let best. Schadepost. Zaterdag geraakte de onbeheerd staande Ibakfiets van den kruidenier A S. uit Hoofd, (dorp aan den Ulterwee te water. De inhoud ing geheel verloren. BENTHUIZEN. Gevonden voorwerpen. lichte gummi regenjas. Inlichtingen bij de politie. De stand der gewassen. Nu de oogst ln vollen gang is kunnen we «treffende de gewassen het navolgende Belden Tarwe goed; gerst goed; haver goed; 'Wen slecht. De andere gewassen zooais oliezaad, vlas enz, zijn ook naar omstan digheden goed te noemen. HAARLEMMERMEER. Zwemfeest f.e Hoofddorp. Zaterdagmiddag had het door de veree- tj'eing „Bad- en Zweminrichting Hoofd- tep" georganiseerde zwemfeest plaats. De «langstelling viel niet tegen. De voorzit- ter. dr. Nanninga, sprak een openings woord. Do vlot afgewerkte wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van het fanfare- tezelschap „Excelsior". De uitslag ls als volgt: Hardloopen voor meisjes t/m. 9 Jaar: 1. «es Verhoeven: 2. Greetje Ouwerkerk; 3. '"ok Nanninga. Wem jongens: 1. Kees Ouwerkerk; 2. Leo on Driel; 3. Hein Nanninga. Meter vrije slag meisjes t/m. 12 jaar: Marljtje Groeneveld; 2. Willy de Wilde; Nelly Nijssen. «/tem jongens: l. Jan Sparnaaij: 2. Piet t~e': 3. Jasp. Bakkenhoven. .«Meter vrije slag meisjes 13 t/m. 15 t«: 1. B. Zonneveld; 2. J. v. d. Sluis; 3. Koodenburg. «em jonngens: 1. Ton de Wilde; 2. B. 'Hof; 3. E. den Boef. Meter koppelwedstrijd voor dames en heeren veteranen boven 30 jaar (Nat.): 1. Mevr. Roodenburg met K. de Boer; 2. mevr. Spaans met H. van Woerkom; 3. mevr. Mur met D. Bruin. Hierna volgde een komisch intermezzo (het redden van zwemmers door den bad meester met twee deelnemers). 4 x 50 M. vrije slag-estafette heeren (Nat.): 1. Viba; 2. Halfweg. 3 x 50 M. wisselslag-estafette dames (Nat.): 1. Oosterbad I; 2. Oosterbad II. 50 M. hinderniszwemmen meisjes t/m. 15 jaar: 1. J. van der Sluijs; 2. J. Roodenburg; 3. J. Bons. Idem jongens: 1. B. van 'tHof; 2. E. den Boef; 3. K. Tanis. 50 M. vrije slag dames (Nat.)1. Annie van Os; 2. Lijntje Visser; 3. Nel Bol. Idem heeren: 1. J. Brink; 2. E. Duiven- bode; 3. C. van der Laarse. Koninginnefeest te Zwanenburg. Op den eersten dag van het Koninginne feest te Zwanenburg, 25 Aug. zullen kin derspelen worden gehouden, terwijl voor den avond een optocht op het programma staat. Op 26 Aug. zullen verschillende wed strijden worden gehouden. Jongetje aangereden. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur werd 't zevenjarig zoontje van den heer de Wit, dat plotseling den weg overstak door een vrachtauto uit Hillegersberg aangereden en in de sloot geworpen. De bestuurder van de aulo bracht het ventje, dat een bloe dende hoofdwonde en een hersenschud ding had, spoedig op het droge. Aanrijding. Zaterdagavond botste de 20-Jarige wiel rijder H. G, door verkeerd uitwijken tegen een personenauto op. Zijn fiets werd zwaar beschadigd, terwijl G. zelf aan hoofd en beenen werd gewond. Schuur afgebrand. Zaterdagavond omstreeks 10 uur ont stond brand in een houten schuur, staan de achter de woning van den heer G, Tes- selaar aan den Fortweg te Hoofddorp. Het vuur greep zóó snel om zich heen. dat aan redden niet meer te denken viel. De brand weer slaagde er met de autospuit ln den brand tot de schuur te beperken. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. De brand trok groote belangstelling Twee auto's te water. Gisteren geraakte op den Hoofdweg de bestuurder van een uit de richting de Kaag komende personen-auto de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg dat de auto van den eenen kant naar den anderen kant van den weg slingerde en ten slotte omsloeg en gedeeltelijk ln het water terecht kwam De chauffeur de heer G. uit Den Haag. werd aan het hoofd verwond. Od den hoek van Kruis- en Spieringweg, geraakte een Haarlemsche auto, die p'ot- seltng moest uitwijken voor het 7-jarig zoontje van den heer Bin de wegsloot. De beide inzitenden bleven ongedeerd. Door de ruiten gevallen. De 15-jarige V. viel bij den bloemist O. aan den Leimuiderdijk door de ruRen van een broeikas. Ernstig aan 'n arm verwond en hevig bloe dend. werd hü na voorloooig behandeld te zijn naar een ziekenhuis te Leiden ver voerd. Later op den dag werd hü naar huls gebracht. Gymnastiekvereniging opgericht. In een daartoe te Vijfhulzen gehouden bijeenkomst werd besloten bot oprichting van een gymnastiekvereniging, met als voorlooplg bestuur de heeren W. L. Nan ninga, J. Langhout, J. Meijer. W. Kooij- man en J. WlUemse. Gebrek aan belangstelling. Naar wij vernemen had de voetbalclub V. F. C. te Vijfhulzen, wegens gebrek aan belangstelling geen reden van bestaan meer. Er is thans tot opheffing van deze vereeniging overgegaan. HILLEGOM. Geen belastingplaatje. Bij controle op rijwietbelastingmerken werd de helft der wielrijders verbaliseerd, omdat zij niet in het bezit waren van een belastingmerk. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: drie sleuteltjes, das, overall, tennisschoen, badmuts, poesje, kinderschoentje, huis sleutels, portefeuille met Inhoud. Burgerlijke Stand. Geboren; Wouterus Johannes, z. van H. J. Vink en G. C. v, d. Zwet; Johanna Anna, d. van W. J. Mooijman en H. M. Pack- hauser. Ondertrouwd: J. J. A. G. Versbeege en A. M. Topper. Getrouwd: J. H. Hageman en A. C. van Roode. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. J. Teeuwen, Heemstede, Glipperweg 46; B. G. Dobben, n. Haarlem, Spaarne 22; W. J, Duivenvoorden n. Haar lem, Ged. Oude Gracht 111; J. M. van de Raadt. Heemstede, Anth. Duycklaan 17; C. J. Paling, n. Leiden, Haarlemmerw. 57c; A. Overpelt, n. Beverwijk, Peperstraat 13; E. Zwagerman, n. Leiden, Jan Lievenstr. 20; A. Zwagerman, n. Hilversum, Hooge Laarderweg 125; A. M. van Rooden, n. Bennebroek. Eikenlaan 2; H. G. Hooger- vorst, n. Bennebroek, Duinlaan 15: H. J. Hulsebosch, n. Huybergen. Bissch. Inst. „St Marie". In de maand Juli bracht de verjaar dagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuter- sohool f. 10.05 op. DENATURATIE ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 16 Aug. a.s. de mogelijkheid tot denaturatie van groene erwten van den oogst 1937 zal wor den opengesteld. Een vergoeding daarvoor zal achteraf worden bepaald, nadat de standaardmonsters voor den nieuwen oogst zijn vastgesteld. Alleen erwten bij telers en die van de laagste klasse bij handelaren zullen voor een eventueele vergoeding in aanmerking komen. Erwten, welke worden gedenatureerd door telers, moeten gezond en boerenschoon zijn; erwten, welke door den handel ter denaturatie worden aangeboden, zullen tenminste aan het monster der C-klasse van oogst 1936 moeten voldoen. De aanvragen tot denaturatie moeten op dezelfde wijze als vroeger worden inge diend. Hoeveelheden kleiner dan 200 K.G. mogen niet worden aangeboden. De berekening van eventueele kosten voor toezicht geschiedt als vorig seizoen. Zooals bekend mag worden veronder steld, is de richtprijs f. 0.25 per 100 K.G. hooger dan vorig jaar. De maandelljksche verhooging van f. 0.10 per 100 K.G. gaat dit jaar op 1 Sept. in. KATWIJK. Burgerlijke Stand, Geboren: Willem, zoon van M. J. de Jong en A. Nobbe Jacoba Alida, dochter van P. van der Bent en M. van der Plas Adriana, dochter van T. van der Plas en A. van Aalst Clara Johanna, dochter v. J. M. van Elten en S. M. A. van Es Wil lem, zoon van J. Freke en M. J. Kleinnout Arendje, dochter van J. Zwitser en N. van der Plas Pieternella Neeltje, doch ter van J. Durieux en N. de Rover Cor nelia Maria, dochter van C. Varkevisser en M. Dijkdrenth Pieter, zoon v. M. Ouwe hand en W. Zuijderduijn. Overleden: Trijntje van Duljn, oud 94 j. wed. van J. Zwanenburg. Ondertrouwd: Dirk Aandewiel en A. A. C. van Duijvenvoorde IJ. van der Plas en A. de Zwart Z. Retel en H. Hofman. Getrouwd: J. de Jong en M. Zwanenburg C. P. van der Zijden en A. C. J. van Kuijeren. Uitbreiding en onderhoud Wilhelminapark. KATWIJK AAN DEN RIJN. Roode Kruis-hulppost. Door de afd. Rijnland van het Nederl. Roode kruis ls een hulppost geplaatst bij den heer v. d. Kamp aan den Nieuwe Duinweg 53. KATWIJK AAN ZEE. Zwemwedstrijden en lampionoptocht. De V.V.V.-feesten een groot succes. Zaterdagmiddag hebben de door het be stuur van V.V.V. uitgeschreven zwemwed strijden plaats gehad ln de Binnenweterlng onder leiding van de K.R.B. Op den vlonder zaten de meeste bestuursleden van V.V.V. en de muziek van de „W.N.I.". Langs de oevers stonden zeer veie belangstellenden. Het weer was niet erg aanlokkelijk, doch het bleef gelukkig droog. De jury bestond uit de heeren D.C.O. Boekhoven. C. Boot en A. Kuipers, starter was de heer D. Parlevliet Dzn. De uitslag was: 200 M. schoolslag: 1ste prijs A. Heetveld, 3 min. 33.3 sec.; 2de prijs M. Wortel, 3 min. 56 sec. 200 M vrije slag: 1ste prijs L, Fooi, 3 mtn. 16.4 sec.; 2de prijs Joh. Huisman, 3 min. 40.8 sec. 100 Meter schoolslag: 1ste prijs A. Heet veld, 1 min. 33 sec.; 2de prijs M. Spaander man, 1 min. 37.4 sec. 100 M. vrije slag: 1ste prijs Toon van Dommelen, min. 14.8 sec.; 2de prijs Riet Friederich, 1 min. 26.4 sec. 50 M. schoolslag: 1ste prijs David van Seventer, 40.2 sec.; 2de prijs Maarten Spaanderman 43 sec. Troostprijs C. Eegde- man 43.3 sec. 50 M. vrije slag: 1ste prijs Toon van Dommelen 30.4 sec.; 2de prijs N. N. 31.4 sec. Troostprijs Nico Huisman 35.4 sec. 25 M. schoolslag: 1ste prijs Marie Llth. 23.8 sec.; 2de prijs Poelle Landweer 24.4 sec. Troostprijs Jeantje Dróge 24.9 sec. 25 M. vrije slag: 1ste prijs Rie van Eert, 19.8 sec.: 2de prijs Wim Caspers, 20.3 sec.; Troostprijs Henny Slebbeles. 21.5 sec. De lampiouoptocht. Het was eerst een groote teleurstelling voor vele badgasten om te hooren, dat de lampionoptocht tot hedenavond zou wor den uitgesteld. Velen hadden ditmaal al bijzondere onkosten gemaakt om met iets moois voor den dag te komen en vandaag zouden zij vertrokken zijn. Het bestuur van V.V.V. heeft tenslotte besloten den optocht Zaterdagavond te houden. Daar er ditmaal prijzen waren ulgeloofd voor de mooist versierde wagen enz., was het aantal deelnemers zeer groot. Er waren fietsen, autopeds, strandwagens en kano's met lampions versierd, vele ponnywagens, een schelpenkar, versierde rijtuigen en eenige auto's. De stoet was veel langer dan andere jaren. Met bereden politie en muziek voor op, gevolgd door het bestuur van V.V.V. ln een landauer volgde de lichtstoet de meer malen genoemde route. Op den Zuid-Bou levard ging het langs de prachtig met schijnwerpers verlichte Oude Kerk, De jury bestond uit den heer C. G. Poort uit Zeist en den heer v. d. Wilde met mevr. Rijnbende. De uitslag was: Groep lampionoptocht: 1ste prijs Henni- kel, twee' 2de prijzen: Schonenberg en Coupri. Groep fietsen, autopeds, strandwagens en kano's: 1ste prijs Mora (kano); 2de pr. Peter Benninkbolt (fiets); 3de prijs Gijs Hogerwerf. Groep voertuigen: 1ste prijs mevr. Kosters; 2de prijs Adrl Parlevliet; 3de pr. v. d. Veen WiUemse. Onder leiding van burgemeester M. F. Berkhout kwam de raad van de gemeente Voorsohoten in openbare zitting bijeen. Afwezig: de heeren W. G. Duinisveld en O. R. I. Viveen. De heer J. Braggaar was na maanden ongesteld te zijn geweest, voer het eerst weer aanwezig. De voorzitter richtte tot hem een welkomstwoord. De notulen werden vastgesteld. Onderhoud Wilhelminapark. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven van het ministerie van sociale zaken, waarin wordt gemeld dat het onderhoud van het Wilhelminapark, gedurende Augustus en September, in werkverschaf fing kan geschieden. De heer J. Braggaar is het hiermede niet eens. Onder werkverschaffing wordt ver staan vervroegd werk of werk ln versneld tempo. Schoonhouden is normaal werk. De heer Braggaar is bang voor loondruk, daar het loon in werkverschaffing toch reeds f. 0.11 lager is dan ln de gewone bedrijven. Spr. verzoekt B. en W. dit voorstel terug te nemen en normaal werk, normaal te doen uivoeren. De heer A. Verboom vraagt of het ln de bedoeling ligt van B. en W. om ook later het onderhoud in werkverschaffing te doen uitvoeren. De voorzitter deelt mede, dat dit onderhoud feitelijk verdere voltooiing is en dat het geenszins de be doeling ls dit werk bij voortduring in werkverschaffing te laten uitvoeren. De heer Braggaar heeft nooit iets ge merkt van zijn destijds gestelde vraag of werklooze arbeiders, geen steuntrekken- den, ook in aanmerking konden komen voer de werkverschaffing. Nadat de voorz. een en ander nader heeft toegelicht, worden het betreffende schrijven, evenals de andere ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De rekening der gemeente en der be drijven 1936 zijn door de commissie nage zien en in orde bevonden. De rekening der gemeente sluit ln ont vangsten en uitgaven, gewone dienst, met f. 328848.59 en een batig slot van f. 30823.84 en voor den kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven met f. 258398.57, waarbij een nadeelig slot van f. 8540.42. Grondverkoop. Bij het voorstel tot aankoop van grond voor verbreeding van den Leidscheweg, waarover voor de openbare zitting reeds ln geheime vergadering is gesproken, deelt de heer Vérboom mede, dat in de openbare zitting moet worden gezegd, dat ter bespa ring van meerdere kosten f. 200.meer zal worden gegeven aan één grondeigenaar en andere bewoners achtergesteld worden. Het voorstel van B. en W, houdt in, dat met 2 grondeigenaren overeenstemming is verkregen. De heer P. C. Reyneveld wil den benoodigden grond afstaan ad f. 5.— per vierk. Meter voor den tuin en f. 0.10 per vlerk. Meter voor berm, onder voorwaarde dat een gedeelte voor zijn winkel zijn eigendom blijft. Hiertegen zijn geen be zwaren. De tweede eigenaar is S. A. Ver heul en op voorstel van den rechtskundige adviseur van de gemeente, mr. F. J. Trap man te Leiden, ls een bedrag van f. 700 ge boden voor den benoodigden grond, waar mede de eigenaar accoord gaat. De heer J. Braggaar spreekt zijn afkeu ring uit over de handelwijze, waardoor de zaak door sommige eigenaren veel te lang, wordt opgehouden. De heer A. Bakker vraagt een uiteenzet ting waarom S. A. Verheul meer krijgt dan de andere eigenaren. De voorzitter zegt, dat voor dezen grond zou worden ontvangen f. 517.70, maar hierop weigerde hij in te gaan. Met klem heeft mr. Trapman de gemeente aangeraden f. 700 te bieden, daar bij een proces de gemeente misschien nog meerdere onkosten zou hebben. Anderhalf uur vóór het verstrijken van den termijn ls bericht, dat de eigenaar met dit bod ac coord ging. Z.h.st. wordt het voorstel aan genomen. Uitbreiding Wilhelminapark. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om in den aanstaanden winter tot verdere uitbreiding en voltooiing van het Wilhel minapark over te gaan. De kosten zijn be groot op f. 13000, waarvan f. 8500 aan ar beidsloon. Blijkens een bijgevoegde ont werp teekening zal ook de waterpartij wor den uitgebreid. De heer J. Braggaar bespreekt de wijze van begrooten. Bij het eerste object is het bedrag aan arbeidsloon met f. 2000 over schreden. Thans is voor zwaar werk, een uurloon bepaald van f. 0.30. Verder staat er een post op de begrooting van f. 250 voor het verplaatsen van een voetbalkeet. Deze post wil spr. schrappen, aangezien voor de doortrekking van de Emmalaan dit bedrag te hoog is. Ten slotte vraagt spr. inlichtin gen over de post van f. 950 voor aankoop plantsoen. De heer A. Verboom sluit zich gedeelte lijk hierbij aan en vindt de kosten voor de verplaatsing van de keet onnoodig. De voorz. beaamt dat de post arbeidsloon met f. 2000 is verhoogd, hetgeen de raad heeft goedgevonden. Een en ander hield verband met een wijziging tijdens de uit voering, o.a. dieper graven van den vijver. Deze uitbreiding is mogelijk omdat de gronden waarvan de huur beëindigd is er nu bijgetrokken kunnen worden. De regee ring stelt het uurloon vast en laat eenige soepelheid toe, die ook het vorig jaar is betracht. De keet kan waarschijnlijk blij ven staan, maar de gemeente moet de be voegdheid behouden om over dit terrein te kunnen beschikken. De f. 950 voor aankoop plantsoen, betreft aankoop van boomen en heesters, enz. Het stukje grond dat ge huurd wordt, is van het R.K. armbestuur en hierover zal waarschijnlijk de gemeente de beschikking krijgen tot nader order. Tot de uitbreiding wordt met algemeene stemmen besloten. Aan den heer L. Marsells wordt, voor een zoontje dat een school voor U.L.O. te Lel den zal bezoeken, een rijwiel met belasting- merk, beschikbaar gesteld, waarvan de kosten niet hooger mogen zijn dan f. 30. Nadat enkele wijzigingen in de begroo ting 1937 zajn aangebracht, sluit de voor zitter de openbare vergadering. Bij gunstig weer zal er hedenavond om 9 uur muziek ln de muziektent zijn op den Boulevard, terwijl tot besluit van de V.V.V. feesten om halfelf het vuurwerk zal worden afgestoken. Verdacht van diefstal. Door de politie zijn een paar zigeuners aangehouden, die verdacht worden van diefstal te Noordwijk. De bloempjesdag ten bate van het TB.C.-fonds van het Ned. Chr. Vakverbond heeft f. 174.641/: opgebracht. De collecte in de Herv Kerk voor halfweezen- en ziekenzorg bracht f. 99.23 op. LISSE. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud, stroohoed, alpino, koerduif, truitje, twee vlaggen. In lichtingen bij de politie. Het Koninginnedag-programma. Voor den a.s. Koninginnedag is het vol gende programma vastgesteld: 10 uur v.m. kinderaubade voor den burgemeester op 't H.B.G.-pleln; 2 uur nam. vliegerwedstrijd met muzikale opluistering, deelname uit sluitend voor kinderen beneden 16 jaar. Prijzen worden beschikbaar gesteld voor: a. de mooiste eigen gemaakte vliegers; b de hoogst staande vliegers; c. de mooist slaande vliegers. Deze wedstrijd zal wor den gehouden op het voormalige voetbal terrein aan den Broekweg. NOORDWIJKERHOUT. De burgemeester met vacantie. De burgemeester heeft voor eenigen tijd de gemeente met vacantie verlaten. Als loco-burgemeester treedt op, wethouder E. Oostdam H.zn. Feest in „Sancta Maria". Ter eere van den feestdag van „Maria- Hemelvaart" was er gisteren feest in het gesticht „Sancta-Marla". Ook werd er een plechtige processie gehouden. De R.K. Mu- zlekvereen. „St. Jeanne d'Arc" verleende ■medewerking. Winkelweek. Op iike:iei»vergadering is besloten, om tijdens de feestdagen ln September een winkelweek te houden. In mijn leven heeft er al eens werkelijk een heer voor mijn voeten gelegen I Zeker klaverheer?! OEGSTGEEST. HET UITBREIDINGSPLAN. Slechts gedeeltelijk goedgekeurd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben ten beschikking genomen op het verzoek van B. en W. van Oegstgeest om goedkeu ring van het op 9 Juni 1936 door den raad dier gemeente vastgestelde plan tot her ziening van het uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben de tegen dit plan aangevoerde bezwaren gedeeltelijk nlet- ontvankelljk, gedeeltelijk ongegrond ver klaard en goedkeuring aan het plan ont houden voor zoover het betrekking heeft op de ter weerszijden van den Haagschen straatweg gelegen gronden, welke ln het plan hebben verkregen een „bestemming ln hoofdzaak voor woningbouw, later te detailleeren". Voor het overige hebben Ge deputeerde Staten het plan goedgekeurd. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijke, D. van G. Schoneveld en M. v. d. Haak Maria Janna. D. van J. Jungerius en A. v. d. Gugten Wilhel- mina Cornelia Maria, D. van P. G. Mulder en E. Th. J. Dingjan Sophia Martina, D. van J. Schoneveld en J. Zandbergen. Getrouwd: A. v. d. Vijver en Joh. Zand bergen W. Teljeur en E. Schipull J. v. d. Kwaak en F. G. de Mooy. Ondertrouwd: J. Zwaan 22 j en B Zijl- stva jd. 20 j. H. de Jong Jm. 24 j. en Joh. S. de Mooy jd. 25 j. Overleden: C. v. Egmond Dz. 63 j. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7