LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Maandag 16 Augustus 1937 De „Piet Hein" te water gelaten GEMENGD NIEUWS Prinses Juliana doet de laatste obstakels verdwijnen. De plechtige stapelloop te Amsterdam VRAGENRUBRIEK AGENDA MUSEA. /CHEEP/ TJCINtEM Engelsch jacht in de Noordzee verdwenen. HET GEPAVOISEERDE PRINSELIJK JACHT NA DE TE-WATER-LATING. Het nationale huwelijksgeschenk aan het Prinselijk paar, het jacht „Piet Hein", is Zaterdagmiddag van de hel ling der A'damsche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. op feestelijke wijze te water gelaten. H.K.H. Prinses Juliana heeft, in het bijzijn van haar gemaal en vele autori teiten, met eigen hand den bijlslag verricht, welke het sierlijke vaartuig naar zijn element deed glijden. Omstreeks twee u. arriveerden de auto's van het Prinselijk paar en zijn gevolg uit de richting Diemerbrug aan de grens der gemeente Amsterdam. In hun gevolg be vonden zich de kamerheer der Prinses, mr. J. C. baron Baud, de hofdame, jkvr. A. M. de Brauw en de adjudant van den Prins, jhr. ir. W. G. Röell. Aan den grens der gemeente ward het Prinselijk paar verwelkomd door den loco- burgemeester, wethouder E. Boekman, en den hoofdcommissaris van politie, H. J. Versteeg. Voorafgegaan door motorpolitie nam de stoet vervolgens den kortsten weg naar de De Ruyterkade, waar een belang stellende menigte de Vorstelijke personen hartelijk toejuichte. Een speciale pont bracht hen naar de overzijde van het IJ. Aan de Amsterdamsche scheepsverf aan den Grasweg heetten de heer G. de Vries Lentsch Jr., directeur van de werf, en mr. L. J. A. Trip, In zijn hoedanigheid van voorzitter van het algemeen comité tot aanbieding van een nationaal huldeblijk ter gelegenheid van het huwelijk van het Prinselijk paar, de hooge gasten welkom. Genoemde heeren begeleidden vervolgens het Prinselijk Paar naar den ingang van de loods, waarin het Jacht is gebouwd. Hier bood mevrouw De Vries Lentsch H.K.H. bloemen aan. Het Prinselijk Paar met het Wilhelmus begroet. Toen de Prinses en de Prins de loods bin nentraden en het kleine podium, dat recht onder den boeg van het motorjacht was opgeslagen, bestegen, werden zü begroet door de plechtige tonen van het Wilhelmus. De loods, welke anders een aanblik biedt van veel stoffige balken,' van olie verzadigde vloeren en een chaos van kleurlooze ge reedschappen en materialen, kende zich zelf niet terug. Fleurige vlaggen bedekten de wanden en heldere schotten van frissche triplex hadden de loods verdeeld in tribu nes, waar genoodigden in feestelijke klee ding het plechtig oogenblik verbeidden. Op de officieele tribune, naast den boeg, ter zijde van het podium bevonden zich, be halve verschillende leden der hofhouding, de ondercommandant der marine, de kapi tein ter zee J. E. Meijer Ranneft de wnd. gar nizoenscommandant. luitenant-kolonel H. C. Honig, de waterschout vice-admiraal b.d. L. J. Quant, de havenmeester W. N. van de Poll, de voorzitter van de Kamer van Koophandel. Gottfr. H. Crone, het al gemeen comité tot aanbieding van een nationaal huwelijksgeschenk, de architec ten H. W. de Voogt en ir. S. van Ravestein, de directie der machinefabriek Gebr. Stork en Co., de directie der, firma H. P. Mutters en Zoon, het bestuur der Koninklijke Ne- derlandsche zeil- en roei vereen iging en het bestuur der Koninklijke Marinejachtclub. Nadat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op het podium hadden plaats genomn, sprak de heer G. de Vries Lentsch Jr. Toespraak G. de Vries Lentsch. Nu de dag van de plechtige tewaterla ting van het Prinselijk jacht ..Piet Hein" is aangebroken, aldus spreker wil ik mij in het bijzonder richten tot u, Koninklijke hoogheden, de toekomstige eigenaars van dit jacht. Het is mij een groote voldoening, dat ook u aan onze uitnoodiging gevolg hebt willen geven en dat uwe Koninklijke Hoogheid, zich heeft voorgenomen de doop en de tewaterlating van de ,Piet Hein" persoonlijk te verrichten. Hoewel uwe Koninklijke Hoogheid op vele wijzen Uwe belangstelling hebt getoond, hebt U nog niet, zooals uw Prin selijk gemaal, een persoonlijk bezoek aan het schip gebracht. U ziet de .Biet Hein" dus thans voor het eerst. Ik hoop van harte, dat de vluchtige indruk, die U van het schip krijgt, een goede zal zijn. Koninklijke Hoogheid, thans verzoek ik U eerbiedig, dit bijltje als geschenk van mij te willen aanvaarden ter herinnering aan dit oogenblik, en hiermee den doop en de tewaterlating van de „Piet Hein" te wil len verrichten. De „Piet Hein" glijdt te water. Het moment van de tewaterlating was thans gekomen. Aller aandacht richtte zich op den hoogoprijzenden witten boegpunt, waarvoor H.K.H., die van Haar zetel was opgestaan, thans het sierlijke bijltje op nam. Een slag' sneed het koord door en nam de laatste hindernis, die het schip op de helling had gehouden, weg. Met een grooten zwaai, viel een champagneflesch uit de hanebalken en vloog tegen den boeg aan scherven. Een kort momenten daar gleed de „Piet Hein" weg, vulde de wijde poort en was toen buiten in het volle daglicht, waar het water spatte om den romp en het gejuich opklonk der honder den die op schuiten en in bootjes tegenover de werf op dit oogenblik hadden gewacht. Het witte slanke schip, elegant en hoofsch van vormen, dreef langzaam op het water vlak uit. In de loods, waar het ineens leeg gewor den was, sprak mr. Trip een kort woord tot het Vorstelijk Paar. Toespraak mr. Trip. Nu Uwe Koninklijke Hoogheid, zoo ving spr. aan, het als onderdeel van het natio naal 'Htfvielijksgeséhenk nagenoeg gereed gekomen Jacht met den bij uitstek Neder- landschen en geëerden naam „Piet Hein" heeft willen doopen, en den jeugdigen ..Plet Hein" aan zijn element heeft toever trouwd, stel ik het op hoogen prijs als voorzitter van het uitvoerend comité voor het nationaal huwelijksgeschenk een kort woord te mogen spreken. Toen ik op 29 December 1936 de eer en het voorrecht had namens het Nederland- sche volk het huwelijksgeschenk aan te bieden, moest ik mij noodgedwongen be perken tot de eerbiedige overhandiging van een oorkonde met de omschrijving van het gschenk en de bijbshoorende teekenlngen. Deze teekenlngen gaven wel een Indruk van hetgeen beoogd werd, doch tusschen het papier en de werkelijkheid lag nog een lange weg. Dat deze weg, die tot ons leed wezen nog eenlgzins langer bleek, dan wij hadden gehoopt, tot een goed einde werd gebracht, daarvan mag ons comité slechts een klein deel van de eer voor zich op- eischen. Dit deel bestaat hoofdzakelijk hier. in, dat wij geslaagd zijn in de keuze van voortreffelijke medewerkers die het werk inderdaad hebben verricht. En dan noem ik in de eerste plaats de technische com missies, wier leden, onder de bezielende leiding van den heer Ernst Crone, hun kennis en ervaring, hun werkkracht en toewijding, op onbekrompen wijze in dienst hebben gesteld van de door hen aanvaarde taak. Spr. memoreerde dan met lof en dank allen, die aan het bouwen van het jacht hebben meegewerkt en sprak de hoop en tevens de overtuiging uit dait de ..Piet Hein" in alle opzichten aan de verwachtingen zal beantwoorden. Zü bestaat in het dienen van zijne Koninklijke eigenaren, in het bijdragen tot het geluk, de vreugde en ge zondheid van het Koninklijk gezin, dat de „Piet Hein" de groote eer en het voorrecht zal hebben door Neerlands wateren te voe ren en van de Nederlandsche watersport te doen genieten. Dat Uwe Koninklijke Hoogheden beslo ten hebben deze zoozeer geliefde en natio nale sport te beoefenen en ook in dit op zicht de eenheid van het Huis van Oranje en het Nederlandsche volk tot uitdrukking te brengen, stemt tot groote vreugde en voldoening. Het is de oprecht gekoesterde en innige wensch van het gansche Nederlandsche volk. dat deze sport aan Uwe Koninklijke Hoogheden algeheele voldoening moge schenken en dat het Prinselijk jacht, de „Piet Hein", dus ons vaste vertrouwen niet zal beschamen en tot volle tevredenheid van Uwe Koninklijke Hoogheden zijn taak zal vervuilen. Met dezen wensch zou ik willen beslui ten en hem willen bevestigen door een driewerf hoera op onze Prinses, op onzen Prins en op de „Piet Hein". De opvarenden door Duitsch schip gered. De opvarenden van een Engelsch Jacht waarvan de naam nog niet bekend is, heb ben gistermiddag benauwde oogenbllkken meegemaakt. Op de Noordzee, ter hoogte van het lichtschip Noord-Hinder is hun Jacht lek geslagen, waardoor het in zin kenden toestand geraakte. Zij gaven tee kenen aan de bemanning van het licht schip dat zij in nood verkeerden en red oing wenschten. Aan boord van de Noord- Hinder liet kapitein van der Ende een sloep strijken. Eenige leden der bemanning bo den zich aan om de reddingspoging te wa gen. De zwemvesten werden aangedaan en terwijl de sloep met een lijn aan het licht schip bleef verbonden, trachtten de wak kere mannen verbinding te krijgen met 't in nood verkeerende jacht. Door de hooge zeeën werd de sloep echter telkens opnieuw teruggeslagen, zoodat tenslotte, na taliooze vergeefsche pogingen, het reddingswerk moest worden gestaakt. De kapitein van de Noord-Hinder besloot daarop noodsei nen te hijschen. welke werden opgemerkt door den uitkijk van het Dultsche stoom schip ..Oldenburg" van de Oldenburg—Por tugal Dampfschiff-Rhederel, dat onmiddel lijk van koers veranderde en bijstand ver leende. Het gelukte verbinding te krijgen met het jacht en de opvarenden van boord te nemen. Het jacht werd op sleeptouw ge nomen, doch moest korten tijd later wor den gekapt, daar het begon te zinken. Het verdween dra in de golven. De Oren burg" zette daarop haar reis voort. Waar schijnlijk gaat het schip naar Engeland. MALVERSATIES BIJ DE WERK VERSCHAFFING TE HEENVLIET. Een uitvoerder gearresteerd wegens het opmaken van valsche loonstaten. Dezer dagen is te Heenvliet de uitvoerder bij de werkverschaffing in den polder Heenvliet, van de Ned. Helde-Mlj. genaamd B en wonende te Rotterdam, gearresteerd, verdacht van verduistering en valschheld in geschrifte. Verdachte, die reeds vele jaren in dienst was bil de Ned. Helde-MiJ, pleegde de mal versaties door op de loonstaten de namen van de tewerkgestelde arbeiders, die de werkverschaffing verlieten, doordat zij werk in het vröe bedrijf vonden, door te schrijven en frauduleus uren en verricht werk voor dezen te noteeren. Het arbeids- l loon werd door verdachte ontvangen, waar voor hl! valsche handteekenineen od de loons'aten plaatste. Ook leverde verdachte valsche formu lieren in. welke wekelijks door de tewerk gestelde ar'ce'ders moeten worden ingevuld. Doordat deze opgaven van gezlns-inkomsten niet geheel in orde waren en aan de des betreffende personen werd teruggezonden, kwamen de malversatie aan het licht, daar deze personen niet in de werkverschaffing werkzaam waren. Het aldus over een tijds verloop van een tiental weken verduisterde bedrag moet, hoewel dit nog niet met juist heid is vast te stellen, ongeveer f. 1000 bedragen. LYSOL GEDRONKEN. Ernstig ongeluk bij het oversteken van een voorrangsweg. Bejaarde man overleden. In het R.K. Ouaenliedengestlcht te MUI wilde de 76-jarige verpleegde J H bessen sap uit een flesch drinken, doch nam per abuis een f'esch waarin zich lysol bevond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroepen, wat evenwel niet meer mocht ba'en. De oude man is eenige uren later aan de gevolgen overleden. Een doode en twee gewonden. Gistermiddag omstreeks half zes is op den rijksweg Den Bosch—Nijmegen, welke een voorrangsweg is. een zeer ernstig on geluk gebeurd, waarbij één doode betreurd moet worden. De twintigjarige A. van den Br. uit Gef- fcn kwam met zijn verloofde, mej. J H„ eveneens uit Geffen, oo de fiets uit een zijweg en wilde den rijksweg oversteken. Doordat zij zich niet voldoende overtuigden of zij dit ongehinderd konden doen, .ver- eien zij bij het oversteken plotseling aan gereden door een uit de richting Nijme gen komende personenauto. Belde wielrij ders werden tegen den grond gewoijien en bleven bloedend liggen. De auto, waarvan de bestuurder op het 'laatste oogenblik nog wilde uitwijken, kwam tegen een boom te recht. Van den Br. was vrijwel op slag dood. Zijn verloofde bekwam zeer ernstige verwondingen en brak bovendien een been Men vreest voor haar leven. Beiden wer den de H.H. sacramenten deï stervenden toegediend. De chauffeur. Th. S„ uit Or- then. die alleen in de auto zat, raakte bij de botsing ernstig bekneld en liep een ern stige hoofdwonde en een gebroken been op. De slachtoffers zijn allen naar het '.'root-ziek en gast hu Is te 's-Hertogenbosch overeebracht. UIT DE KAP GEVALLEN. Zaterdag is bil werkzaamheden aan den bouw van een villa aan de Torenlaan te Blaricum de ongeveer 35-jarige timmer man J v d Lest uit Hilversum uit de kap geva'len. De man is in zorgwekkenden toe stond per ziekenauto naar het St. Jans- ziekenhuis te Laren gebracht Hij heeft een schedelbasisfiactuur en inwendige kneuzin. gen opgeloopen. Dit verzoek werd niet te vergeefs gedaan. Hartelijk klonk door de loods het gejuich der aanwezigen. Prinses en Prins wulfden lachend ten dank. De Prinses en de Prins deden bij zich ontbieden de leden der technische commis sie, de architecten de Voogt en Ravesteyn, den heer Stork en de bazen van de werf, met wie zij zich eenigen tijd onderhielden. Uitgeleide gedaan door de heeren G. de Vries Lentsch Jr. en mr. L. J. A. Trip is het Prinselijk Paar korten tijd daarna per auto naar Soestdijk vertrokken. Autobus bii Heerde geslipt en ♦egen een boom gebotst. Zes inzittenden gewond. Gistermiddag omstreeks vier uur is te Heerde op den Zwolscheweg tegen over de Nijverheidsschool voor meisjes een autobus van den dienst ApeldoornZwolle geslipt en tegen een boom gebotst. Onmid dellijk schnten voorbijgangers toe. De ge volgen bleken ernstiger te zijn dan men verwachtte. De chauffeur lae bewusteloos over het stuur gebogen, terwijl een vijftal passagiers uit verschillende verwondingen lievig bloedde. Zij werden bij den aan den Zwolsche weg wonenden heer Kessler bin nengebracht. Enkele doktoren uit den om trek waren dadelijk ter plaatse van het ongeval en maakten een begin met het verbinden der slachtoffers. De heer R. Tel* 1 i-gen uit Zwolle had een beenbreuk op- geioopen en enkele verwondingen aan de hand. terwijl zijn vrouw. mevr. Teilegen— Kolfschnten de slagader van de slaap werd doorgesneden, waardoor zij veel bloed verloor. Haar toestand is ernstig. Belden Zijn naar een ziekeninrichting te Zwolle vervoerd. De heeT A. Vomberg uit Zwolle bekwam verschillende verwondingen aan de armen en klaagde over pijn in de borst kas. Zijn moeder, de 83-Jarlge mevr. G. Vomberg, kreeg verwondingen In het ge laat. Ook zij zSjn met een ambulance-auto naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht De heer F Pletersen uit Apeldoorn liep wonden aan beide handen op. De chauf feur, die kort na het gebeurde tot het be wustzijn terugkeerde, klaagde over Inwen dige pijnen. Hij werd naar zijn woning te Vaassen vervoerd. De autobus werd totaal vernield. Er zaten, behalve de reed» ge noemden, nog enkele andere passagiers in de bus. Deze kwamen er evenwel zonder verwondingen af. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat gistermiddag op dezelfde plek een personenauto is geslipt. Het ongeluk liep toen zonder persoonlijke ongelukken af. SCHIP MET STEENEN OP HET IJSEL- MEER GEZONKEN. In de nabijheid van de haven van Kulnre is Zaterdagmiddag het met steenen gela den schip „Onderneming" van schipper J. Kuiper van Wlldervank onder water ge- loopen en gezonken. De schipper, zijn vrouw en de knecht konden gelukkig over stappen op de motorsleepboot „Hemna'' van schloper Pol uit Zwartsluis, die hen naar De Lemmer heeft gebracht. Tijd om iets uit het schip te redden heeft men echter niet meer gehad. Alles was verze kerd. DOOD OP DEN WEG GEVONDEN. Gisternacht Is op den grooten provin cialen verkeersweg Bergen op ZoonPutte —Antwerpen ouder de gemeente Ossen- Jrecht ter hoogte van „Het Jagersrust" de arbeider P, Burmans wonende te Ossen- drecht, vermnedeltjk door een auto aange reden. Gistermorgen ontdekten voorbij gangers het lijk, waarvan het hoofd ern stig verminkt was. De politie stelde een onderzoek In. Omtrent het uur waarop 't ongeluk is gebeurd, alsmede omtrent de Juiste toedracht tast men nog ln 't duister. BUITENLANDSCH GEMENGD. BOSCHBRAND OP SARDINIË. Op het eiland Sardinië (Italië) heeft een boschbrand gewoed, welke het geheele staatsbosch bil Buitel heeft vernield. De schade wordt op drie mlllioen lire geraamd. TWEE TREINEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Twintig lichtgewonden. Gisterochtend is op het station Qrenoble, tengevolge van een verkeerden wissels'and een trein uit 'Chambery op een goederen trein geloopen Een twintigtal reizigers werd licht gewond en kon na verbonden te zijn de reis vervolgen. DOOR SLIPPENDE AUTO GETROFFEN. Zaterdagmorgen kwam een geneesheer uit Den Haag met zijn auto door Terheyden, toen de wagen plotseling op het door den regen glad geworden wegdek slipte. De auto schoot naar links en raakte op het rijwiel pad den wielrijder K. uit Terheijden. Deze liep ernstige verwondingen op en moest naar het St. Ignatlus-ziekenhuis te Breda worden vervoerd. Hij is Zaterdagavond om zeven uur aan zijn verwondingen bezweken DORP BIJ BERLIJN DOOR BRAND GETEISTERD. Door een reusachtigen brand is een deel van het dorp Macouart. dat door de Ber- lljners veel bezocht wordt, verwoest. Vier personen hebben brandwonden opgeloopen. GROOTE BRAND TE MARSEILLE. Gisterochtend is brand uitgebroken in de haven van Marseille. Aangewakkerd door een felle mistral grepen de vlammen snel om zich heen en te half drie ln den middag waren aan de Quay de Lazaret vier loodsen ln de asch gelegd. Een groote hoeveelheid graan katoen hulden en andere goederen is ln vlammen opgegaan. De brand wordt met groote kracht bestreden. M. v. d. L. te L. Wendt u tot de di rectie van de inrichting, waar u uw doch ter gaarne geplaatst ziet als leerling-ver pleegster. P. van E. te L. Er bestaan hier ter stede diverse accordeonvereenlgingen, doch voor zoover ons bekend spelen daarin al leen manneiyke leden. mee. HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude. 8u. n.m' Noordwijk aan Zee (Casino)Haarlem- sche Orkestver. 8'/i uur nam. Woensdag. Bodegraven: Harddraverij te 2'/i u. nam, Vrijdag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude. 8u. n.m, Academisch Historisch Museum: Ge. durende de vacantdes op werkdagen van 9—12 en l'/i5 uur; Zaterdag 9—12 uur. Toegang 25 cent, inbegrepen bezichtiging Academiegebouw. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur: ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanal 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum in Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct, 1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—18 Febr. 10- 3 uur; 18 Febr.—1 April 10—4 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 8 uur, Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werff. park. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12. 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12 30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en l'/e6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam 's Zondags gesloten Kosteloos Gedurende de zomervacantie d.i. tot September gesloten. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt le): Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN 's Woendags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch opvoedkundig Bureau. (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag: Inenting tegen dlphterit 3'/- uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde, Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theatei Stationsweg: 8 uur nam. „Splonnage ln de Orient". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendi voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. „Bruiloft ln Waikiki". Woesdag- en Zaterdagnam 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr 39: 8.15 uur nam. „Het arme rijke meisje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 1 „Het geheim van de blauwe kamer". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur; Jeugdvoorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 49. 8 u. nam. „De 7 sleutels van Baldpate". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/> uur. Nova-bioscoop (Katwijk aan Zee)..Am sterdam bij Nacht", 2'/i en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen 'oor -Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken; P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, teler. 85 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegst* geest, telef. 274. Rott. Lloyd SLAMAT, toeristenvaart, arr. 14 Aug. te R'dam. Mij. Nederland 8IMALOER, uitreis, pasa. 13 Aug. Gibraltar. Kon. Paketv. Mij. NIEUW HOLLAND, 13 Aug. van Adelaide n. Singapore. Java—New York Lijn KOTA RADJA, 13 Aug. van New York te Quebec. Halcyon Lijn ROZENBURG, 12 Aug. van Vlaardingen te Gefle. HollandAmerika Lijn DELFTDIJK, 13 Aug. v. R'dam te Los Angeles. Holland—O. Azië Lijn MEERKERK, uit reis, 14 Aug. voor Shanghae geankerd. Kon. Ned. Stoomb. Mij. TRAJANUS, 13 Aug. van Palermo n. Amst. Diverse Stoomvaartberichten KATWIJK;1 13 Aug. v. Leningrad n. Amst. VEOH', 13 Aug. van Kotka n. Dordrecht W*" COMA, 18 Aug. v. Rouaan te Amst. verw. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6